SfEEÏ STADSNIEUWS. FIJN,DUURZAAM,GEURIG BUITENLAND. 4 en gaf daam n onderpand zijn demi-saison, ge merkt M. V. Daarna is hij spoorloos verdwenen. IIij is waarschijnlijk een oplichter. DE HALVE KOUSEN. Een inzender iin de „Middelfo. Crt." geeft zijn lezing van t geval dat te Goes door de zusters van de zuster school was opgetreden tegen het dragen van z.g. halve kousen. Hij schrijft: Kr was een leerlinge op school gekomen zonder kou sen en nu werd haar onder het oog gebracht, dat zulks niet kan toegelaten worden, doch dat zij voor dezen keer in de klasse kon blijven, als zij haar schort als beenbedekking gebruikte, wat dan ook is gedaan. Dat is de heele kleine geschiedenis. EEN WATER VLIEG SCHOOL TE SOITF, VE RINGEN. Naar „Avia" verneemt, vorderen de werkzaamheden tot oprichting- van de watervliegschool te Schevenin- gen, onder leiding van de heeren Monnier Harper en Hurlin goed. Er is reeds een tweedekker gereedge maakt om tot watervliegtuig te dienen. Binnenkort zal er mee gevlogen worden. Ook met den bouw van een hangar is men bijna gereed. zonden. Eenige wijzigingen, door de Gezondheidscommis sie voorgesteld in verschillende artikelen der Bouw- en \V oningverordening werden goedgekeurd en de nieuwe verordening vastgesteld. Met de voorgestelde wijzigingen in art. 50" en 56 c2 kon de raad zich niet vereenigen. Een regeling van de brandweer te S tompetoren met de gemeente Schermerhorn werd vastgesteld. Over eenkomstig een met den heer de Leeuw do,or den bur gemeester gemaakte afspraak werd besloten dat bij brand in Schermerhorn deze gemeente alle kosten zal betalen, bij brand te Oterleek die gemeente. Op bet verzoek van mej. Hoekstra, onderwijzeres te Stompetoren, om in Alkmaar te mogen wonen, werd met algemeene stemmen afwijzend beschikt. Daar de rondvraag niets opleverde, werd de openba re vergadering gesloten en ging de raad in gebeime vergadering over tot behandeling van reclames II. O. Na afloop der besloten vergadering werd aan den voorz., bij monde van den heer Glijnis, oudsten wet houder, een met zilver beslagen en met het wapen dér gemeente versierden voorzittershamer aangeboden, als herinnering aan diens 12% jarig jubilé als burge meester op 27 ,Tuni 1.1., welk voorwerp door hem met een woord van dank werd aanvaard. LOTERIJWET. De Kantonrechter te Den Helder, uitspraak doende in het geding tegen M. I., Directeur der N. Y. „De tijdgeest, verdacht van overtreding der Loterijwet. sprak beklaagde vrij. DUIVEN-TROUW. Een bewoner van de Bekkerstraat te Utrecht hield tot, voor korten tijd duiven, in een hok, dat geplaatst was in een dakgoot aan de straatzijde. De eigenaar deed de duiven over aan een andter, brak het hok af en dacht natuurlijk dc dieren nooit meer terug te zien. Gisterenavond zaten de duiven weder in de goot aan de Bakkerstraat, maar hun hok vonden ze niet meer. Om den bewoner te beduiden dat ze den baas niet vergeten konden, pikten ze om beurten met hun 'snavel tegen een der vensters: we zijn weer terug! En even later_ waren ze onder 'n openstaand dak raampje al bezig het zich wederom gemakkelijk te ma ken in de oude woning. IJIT SCHERMERHORN. Bij het lievige onweder van hedennacht is te Drie huizen de Ned. Herv. kerk door den bliksem geraakt en geheel afgebrand. De kerk was gebouwd in 1686 en vernieuwd) in 1865 en zou vermoedelijk eerlang gesloopt geworden zijn. ^Ya-n den heer R. Mul aan de Schermerdijk bij West-Graftdijk werden een 3-tal koeien door het he melvuur getroffen. Gisteren had IJlst een honderdjarige in haar midden. Het was Matje de Wreede, weduwe A. Zand- stra, bij velen beter bekend als „Aente Matsje," die iiaar honderdsten verjaardag* vierde. Een vrachtrijder ye Oldeboorn, die onlangs bij iet op hoi slaan van zijn paard' van den wagen viel, is aan de gevolgen van dien val overleden. De eerste veiling-marktdag-, uitgescherveu door eene commissie uit de Handelsver. te Appingedam mag als welgeslaagd' worden beschouwd. Een paar honderd perceelen in groote verscheidenheid, als vele soorten groenten, eieren, kippen enz. werden aangebo den en tegen bevredigende prijzen van de hand ge daan. Het opgekomen publiek was ook zeer talrijk. De bemoeiingen der justitie in zake den dood van zekeren K. te Heerjansdam iin het vorige jaar hebben niet tot eenig positief resultaat geleid. Tot dusver is geen opgraving van het lijk gelast. Gistel-morgen om 10 uur had te Holteren een droevig ongeval plaats nabij den Oudenmolen. De stoomtram komende uit de richting Steenbergen heeft een jongetje van omstreeks 2 jaar, zoontje van (ha- van Loon, overreden, het was onmiddellijk dood IRANKRIJK. De Temps meent te weten, dat in de laatste weken een belangrijke onderhandeling tus- scben Frankrijk en Rusland is gevoerd. De overeenkomst van 1892 over de landmacht, zou zij 11 aangevuld' door een over de vloot. De I ransche en de Russische regeering- hebben niet onderhandeld over het sluiten van een vlootovereen- komst. Slechts rs er door de chefs van den Franschen en den Kussischen generalen staf gesproken over een ?Qoorj- 8' Van de militaire overeenkomst van 18.12, die met op de vloot was uitgebreid. Het scheen den chefs van den generalen staf nuttig om over den toestand van do vloten' overleg* te plegen. Dit wijzigt geenszins het bestaande heeft niets vijandigs ook. in tegenover welke verdrag en mogendheid VGravenhage GESLAAGD. Mej. A. W. Sieizen alhier slaagde te voor de acte piano, lag'er onderwijs. Mejuffrouw G. M. van Middendorp, alhier, is te s-Gravenhage geslaagd) voor het examen Engelsch lager onderwijs. In UIT STOMPETOREN. de vergadering van hoofdingelanden van de Scbermeer is benoemd tot hoofdingeland van de Uit- waterend-e Sluizen (vacature Jb. Slooten Kz.) de lieer P. Couwenhoven. De aanbevelingslijst voor de benoeming van een heemraad voor de Schermeer (vacature Jb. Slooten Kz,) besta-at uit: No. 1. D. de Jong. No. 2. D. Go- vers. No. 3. G. de Jongh. DE VERJAARDAG VAN II. M. DE KONINGIN MOEDER. gelegenheid) van den vier-en-vijftigsten ver jaardag van H. M. de Koningin-Moeder wapperde he- den van alle openbare en enkele particuliere gebouwen de vaderlandsch© driekleur, terwijl het carillon eenige malen Het hooren. zich Het OPENBARE LEESZAAL, bezoek aan de Openbare Leeszaal bedroeg- in de maand Juli 1911 481 mannen en 28 vrouwen de maand Juli 1912 499 mannen en 3 vrouwen. in GOED AFGELOOPEN. Gisteravond) ongeveer half acht is een man, die, leunende tegen het hek bij den spoorweg aan de Over- sc.hiesiche straat te Schiedam in slaap schijnt te zijn geraakt, onderuit gegleden, waarbij zijn jas bleef ha ken aan een spijker, met het gevolg, dat hij bijna gë- Worgd is. Zijn gelaatskleur was reeds blauw en de man bewusteloos, toen een passeerende man en vrouw, den gevaarlijken toestand waarin de man verkeerde, bemerkten en de jas van- den spijker los maakten. N hem de noodige hulp te hebben verleend, is hij zijn woning gebracht. a naar SLECHT GAS. In de gisteren gehouden raadsvergadering van Seho- teiland werd behandeld een klacht- van ingezetenen van Heerenveen over de slechte qualiteit van het gas. Soms is dit zóó slecht, dat men bijv. in het postkan toor bij het licht van fietslantaarns moet werken; de kappers hun bedrijf moeten staken. Op voorstel' vani B. en W. werd besloten .per jaar 8 maal, op ongeregelde tijden, het gas door een deskun dige te laten onderzoeken. Na VERSTEEND. a j verHIijT aldaar van ongeveer 15 jaren is in t Academisch Ziekenhuis te Leiden gisternacht over leden D.D., bekend onder den naam van Steenen Do- ris. De man was ten slotte gebeel veesteend. SCHAKING VAN EEN HOLLANDSOHE BARONES. Groot opzien verwekt in Ostende een schakingsge- schiedenis, welke zich voor één der eerste hotels al daar heeft afgespeeld. Den 16 Juni stapte i-n dat ho tel een jong paar af, dat, uit Brussel kwam. De man schreef zich als de 24-jarige Henry Besemer uit den Haag en de dame als de 23-jarige Charlotte Girard van oehoorn, eveneens uit den Haag, in het vreemde- hngenboek in. Den volgenden dag verschenen hij den directeur van het hotel twee onbekenden, die hc-m ver zochten, de daags tevoren in gezelschap van den jon gen man aangekomen dame aan hen uit te leveren, daar het een krankzinnige was, die door haar familie- eden in een krankzinnigengesticht zou worden ge bracht Den directeur werd! voor de uitlevering 2000 trs. geboden, doch deze weigerde. Toen de dame nu de zer dagen het hotel verliet, werd zij door de heide onbe kenden met geweld in een automobiel gezet, doch liet gelukte het personeel van het hotel, het vertrek va 1 de auto te verhinderen. De dame verklaarde daarop, dat ze de dochter van den in December van het vorig jaar te den Ilaag overleden baron van Coeliooni en met ha-ar beide nog- levende zusters een groot mogen bezat. De man, in wiens gezelschap ze toefde, was de koetsier van haar vader en speelgenoot harer jeugd, voor wien ze reeds sedert langen tijd een groote genegenheid gevoelde. Eergisteren gehik te den ontvoerders toch hun werk en z-e vluchtten met de barones over de Hollandsche grens. UIT KOEDIJK. Gisterenmorgen was- het feest i-n het dorp, de jeugd had' schoolfeest en wat zooiets voor haar beteekent laat zich begrijpen, red-en te meer omdat het dit jaar ge houden zoude worden ni-et in het dorp zooals aanvan kelijk het plan was, doch evenals het vorige jaar naar buiten en wel naar de Egmo-ndsche Tentoonstelling. Reeds lang voor den aangegeven- tijd waren d-e kin d-eren reeds bij de school present en was- er een ware drukte; te ongeveer 9V2 uur werd door heeren geleiders een begin gemaakt met de opstelling en gingen de kinderen in optocht zingende en jubelende naar de tram, die hen naar het beloofde land! zou brengen. Ie Eg-mond- aan Zee gekomen werden zij gesplitst en gingen de 4 oudste klassen naar de tentoonstelling, terwijl de drie jongste klassen na-ar het strand togen om. zi-ch naar hartelust te ver-maken en alwaar zij rij kelijk op limonade, koek en krent-ebrood werden ont haald. Om ongeveer 3y2 uur was de tijd weer daar °!y„ terug-tocht aan te vangen,, en kwamen zij te vijf uur weder behouden a-an de Koedijk-er Abri aan, vanwaar zij wederom- in optocht, begeleid) door eené heele schare ouders-en familie jubelende het dorp biu- nen trokken. Nu ging het naar het; café van den heer C. Man, alwaar zij nog ieder een prachtigen prijs in ontvangst hadden te nemen, en na; nog een paar ma len te zijn getract-eerd, ging ieder blij e-n hoogst vol daan huiswaarts. Een woord van lof aan heeren onderwijzers en com missarissen die zich zooveel moeite en kosten getroost ten voor het belang van de kinderen is hier dan ook niet misplaatst. HET CONFLICT AAN DE ALKMAARSCHE IJZER EN METAALGIETERIJ. Naar wij vernemen, ia door de Algemeene Arbeiders- coöperatie, de R. K. Coöperatie en den heer Kommer, bakker in de Tuinstraat alhier, aan de uitgeslotenen tot heden 500 pond tarwebrood uitgekeerd. SPANJE en PORTUGAL. De pers zet liaar cam pagne voort tegen de houding van de Spaansche re geering- m de kwestie van de aanwijzing van woon- royaHsten8811 n8ai" ®pan:l'6 "-^geweken Portugeesche Lit goede bron wordt vernomen, dat de Portugee sche regeering besloten heeft, om er op aan te blijven aringen, dat ze worden uitgezet, of ten minste naar de La 11 arische eilanden gebracht. De Portugeesche regeering heeft voorts besloten üaar vertegenwoordiger te Madrid terug te roepen en de diplomatieke betrekkingen af te breken, indien Spanje ook dezen laatsten eisch niet inwilligt. 1URK1JE. D-e Woensdag in de Kamer begonnen gedachten wisseling is gisteren hervat. De Kamer heeft niettegenstaande het verzet der regeering een glement van orde en de principieele quaestie naar een gtement van orde en d-e pricipieele quaestie naar commissie worden verwezen. Zij nam eveneens bet voorstel der regeering de principieele quaestie eter urgentverklaring naar de commissie- De regeering trok zich' terug om te over de eerste stemming. De zitting werd geschorst, JJe Kamer hervatte de zitting na een verklaring van den Groot-Vizier, waarin deze zeide, dat hij de stemming der Kamer beschouwde als een verwerping- De Kamer besloot daarop niet in te gaan op de quaes tie van- heb reglement van orde. Dus werd een con- fhet tusschen de Kamer en het Kabinet- vermeden. een aan on to verzenden, beraadslagen was ver- ver- UIT BERGEN. Gistermorgen om 12 uur had in tegenwoordigheid van het dagelijksch bestuur en de hoofdingelanden van den polder, waaronder de dijkgraaf, de heer J. Besse en de burgemeester, de heer van Reenen, het oificieele proefmalen plaats met de ruw-oliemotor in den molen aan den Bergerweg, geleverd door Visser's Landbouwkantoor te Amsterdam. De motor trekt thans den vjjzel met een snelheid van 40 a 42 toeren per minuut, gelijkstaande met het aantal toeren, die de vijzel met zeer krachtigen wind kan doen. Zonder verandering van gang, liep deze motor den geheelen dag. De toevallige weersomstandigheden maakten het nemen van dt-ze proef zeer gemakkelijk, aangezien er zeer veel water in den polder was, wat noodzakelijk uitgemalen moest worden. Na 3l/2 uur malen lagen de aanvoerslooten vrijwel droog. Het bestuur besloot, waar de werking zoo goed voldeed met algemeene stemmen de installatie te ac cepteeren. Het eigenaardige van deze installatie be staat in de mogelijkheid om een dergelijken grooten vijzel ook afwisselend met wind te kunnen laten werken. Deze installatie is dan ook de eenige in ons land. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR.» 4 Aug. 1912. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Kloosterman, bediening van den H. Doop. Avond 6 uur, Ds. Bremer van Egmond aan Zee (voor Ds. Verwaal). Kapel, 10 uur, Ds. Schuller tot Peursum, van Am sterdam (voor Ds. Vinke). Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Ds. Makkink. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds. R. v. d. Veen, van Barsingerhorn. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, Ds. P. Eldering, Rem. pred. te Rotterdam. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, Ds. Doornbos, van Doetinchem. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst oefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 5 uur. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag 3 uur, vergadering van de Jongelingsvereeni- ging „Paulus." Gebouw Waakt en Bidt, Laat. Zaterdagavond van 8 tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van öló tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- thens", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, geen dienst. Herv. Gem. te Heiloo, 9i/2 uur, Ds. C. J. A. Bosch. Evangelisatielokaal te Heiloo10 uurds. C. de Hoogh, van Amsterdam. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, ds. Workman van Bieda. Kapel Elim, Bergen, 10 ure, Ds. J. de Visser van Middelburg. Herv. Gem. te Akersloot, 2 uur, ds. de Kloes van Uitgeest. Herv. Gem. te Egmond aan den Hoef, 9l/2 uur, be vestiging door ds. v. d. Most v. Spijk van Oost- en Westgraftdijk. Nam. 2 uur, intrede van den heer J. van Dorp, Oand. t. d. H. D. Herv. gem. te Stompetoren, 9J/2 uur, Ds. Heep. F ™'- Morrison, de bekende correspondent van de „Times" te Peking, heeft het ambt van poli- tioken raadgever van den president der Chineesehe re publiek voor een tijdperk van vijf jaren-, aangenomen. In October zal hij zijn ambt aanvaarden na zijn terug keer uit- Euro-pa. waarvandaan hij den 8sten Augustus vertrekt. JAPAN. Een keizerlijke boodschap, welke de troons bestijging aankondigt, werd door den Keizer in te genwoordigheid van de ministers, de leden van den Raad van State en andere hoogwaardigheidsbeklee- ders voorgelezen. In de boodschap wordt gezegd: „Het sterven van den Keizer is voor ons en de natie een groot leed. Daar het onmogelijk is- dén troon leeg f.ül regeering onbezet te laten, hebben wij onmiddel- lijk den troon bestegen." Vervolgens wordt aan de deugden van den Keizer hulde gebracht. De boodschap zegt dan verder: Wij volgen hem thans op in de heerschappij en zullen het Rqk onder de bescherming van onze keizerlijke voor vaderen regeeren, waarbij wij hopen niet op een dwaalweg te worden gevoerd. Wij zullen beproeven het werk van den heengeganen Keizer verder te bren gen en hopen ook dat onze onderdanen hun best voor ons zullen doen, zooals zij hot. hebben- gedaan voor Moetsoehito, en ons trouw willen zijn. De minister-president, die na dén Keizer „sprak, prees de deugden en daden van dén overledene woer den nieuwen heerschei' onveranderlijke AMERIKA. President Taft heeft formeel een be noeming voor het -presidentschap aangenomen. In antwoord op de kennisgeving van den heer Root dat men hem a.s candidaat had gekozen, legde de heer Is ft er den nadruk op dat behoud van dé Grondwet en handhaving van' de gevestigde wetten der natiën bet voornaamste gevolg moest zijn van de komende campagne. Hij verklaarde zich ten gunste van een legehng der trusty viel de democratische partij aari om haar houding in de tariefquaestie en haar wetee- nng de politiek voort te zetten betreffende den bouw van oorlogsschepen. Hij keurde scherp Roosevelt's be ginselen af met betrekking tot de rechters, het initia- tiet en het referendum. en trouw. UIT OTERLEEK. In de gistermiddag gehouden raadsvergadering was de heer R. Groot afwezig met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering- werden gelezen en onveranderd vastgesteld'. Ingekomen was o. m. een dankbetuiging van Kring J (Uudorp) der Gezinsverpleging, classis Alkmaar, houdende dankbetuiging voor den verleenden medédeeling van kasverificatie steun hij den gemeente-ont- ofvnsTo i 'VU; t0®n kas was e" ook moest zijn J 2170.80 het bekende schrijven van X. Niedorp in zake de woonwagenplaag; een schrijven uit Utrecht dat de gemeenteraad van Grootebroek besloten had' tot aansluiting bij de West-Friesche Centrale; een schrijven van B. en W. van Anna Paulowna, houdende de mededeeling, dat liet college besloten had den raad in overweging te geven ten opzichte van aansluiting bh de West-I nesche Centrale een afwachtende hou ding- aan to nemen; mededeeling van nazien van kas en rekening van den gemeente-ontvanger op 11 Juli waarbij m kas bleek te zijn 2883.95"; een schrijven' van den meuwbenoemden gemeenteveldwachter R. Duin met, verzoek om een gratificatie voor onderhoud van zijn rijwiel. Behalve het laatste, waarover de stemmen «taakten, werdén alle ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Op de voordracht voor leden, van het college van zetters werden geplaatst de aftredenden,, de heeren R. Groot en D. de Boer e-n de heeren P. Vader en I e vendig. De gemeenterekening werd vastgesteld op een be drag van 11158.75" a-an inkomsten en 10141.105 aan uitgaven, voordeelig saldo- 1017.65. Besloten werd' onder nadere goedkeuring van Ged. tot het aangaan van een geldleening- van 13250 voor verschillende uitgaven tegen den koers van min stens 100 en een rente van hoogstens 4V2 Een in verband hiermede opgemaakte «uppletoire begrooting voor den dienst 1912 werd door den raad goedgekeurd en zal aan Ged. Staten worden inge- KORTE BERICHTEN. Terwijl Woensdag een 21-jarig jongmenseh uit de Leliestraat te Utrecht bezig was een geladen revolver na te kjjken, ging plotseling het schot af. De kogel drong hem in de borst, waardoor een ernstige ver wonding ontstond. Bij het uitwijken voor een blaffend en hond ge makte Woensdagavond een vijfjarig jongetje te Ros malen onder een voermanskar en werd gedood. Woensdagavond is te Utrecht een 8-jarig jon gentje, dat met een scheepje in het water speelde, aan de Zandbrug, nabij den Hopakker, te water ge raakt en verdronken. Een drietal jongelui, padvin ders, poogden door te duiken den drenkeling te redden, doch zonder resultaat. Eenigen tijd later werd het lijkje met een politiedreg opgehaald. Ruim 1000 ingezetenen van Drachten hebben zich tot den gemeenteraad gewend om behoud van het klokhuis op het Zuiderkerkhof aldaar, gesticht in 1764. De klokken worden geluid bij begrafenissen en deze gewoonte wensclit men niet af te schaffen. Te Mheer (Limb.) heeft men Maandagavond in een regenput het lijk gevonden van den genieente- kantonnier, die sedert Zondagavond vermist was. Hij schijnt door duizeling bevangen er in gevallen to zijn. Een eerste luitenant der artillerie van het O.-l. leger, gedetacheerd bij de rijschool te Amersfoort, is gisteimorgen bij het -uitrijden met zijn paard gevallen, met het noodlottig- gevol'g, dat de berijder onder het paard' kwam te liggen. Bewusteloos werd de luitenant van onder het pa-ard gehaald. Het eerste geneeskun dige onderzoek doet vermoeden, dat er niets gebroken is. Ie Tongelre (Nbr.) is gistel-namiddag brand' uitgebroken in de woningen van J. em F. M., aan den Dommel, op Coll. De brandweer was spoedig ter plaatse, d-oeh men had' vergeten de slangen (te Ton-- g-elre zeggen ze: dé darmen), mee te nemen, zoodat de woningen geheel afbrandden. Een 3-jarig meisje te Roermond is door een voermanskar overreden en aan de gevolgen overleden. v hX'GELAND. Aan de Daily Telegraph wordt uit New-York geseind, dat de Amerikaansehe bladen het Engelsobe Titanic-rapport over het algemeen onbe langrijker en minder beslissend! achten dan het Tita- mc-rapport van de Amerikaansehe Senaatscommissie. De New-York Times is van oordeel, dat het rapport van lord Mersey zoetsappig- is en een dwaze schoon- wasselierij inhoudt, volgens welke niemand te laken valt. De American, liet blad! van Hearst, is van de zelfde meening. Dit blad) schrijft, dat het Engelsche rapport weder een illustratie geeft van de domheid en koppigheid! der Engelschen. Deze willen nooit de fouten erkennen van eenig- Engelsch stelsel. In het hegrijpen van de noodzakelijkheid' van hervormingen is het zelfzuchtige en zelfbewuste Engeland' altoos veel langzamer dan Noord-Amerika en Duitschland. De bladen van Hearst raden de reizigers aan, de. White Star-lijn voortaan te boycotten. De oordeelvellingen van de Tribune en de Sun lui den veel gunstiger. Zij gelooven, dat het Engelsche rapport een heilzamen nawerkendén invloed zal heb ben. De Londensche Times verneemt uit New York, dat talrijke rechtsgedingen tot schadevergoeding tegen de White Star-lijn aanhangig gemaakt zullen worden, nadat het Engelsche rapport is verschenen. Maar dé processen zullen enkel gegrond worden op het rapport van de Amerikaansehe Senaatscommissie, want het I apport van Lord Mersey biedt den rechtsgeleerden I g-een houvast. - Gisteren hebben de standjes- a-an de haven te - Londen zich niet herhaald. Hiertoe droegen de krach- tige maatregelen der politie het hunne bij. De politie had! bekend! gemaakt, dat allen, die dé haven® ingin- gen, zouden worden doorzocht. Op wien men wapenen zou vinden, zou worden geweerd. i Men schat, dat 20,0(9) havenarbeiders zijn aangeno men, waarvan de helft vroeger in dienst- is geweest. Gemeugde medcdeellngeu. EEN VIERLING. Te Gloucester (Engeland') is de vrouw van een wit ter bevallen van vier meisjes. Een was doodgeboren, een tweede stierf kort na de geboorte. De heide ande ren zijn nog in leven. DEN WISSELLOOPER BRtiNING OP 't SPOOR0 De Dresdener bank te Berljjn, te wier nadeele de wisaello .per Brümng, een groote som gelds verdub sterde, heeft een brief ontvangen van een onbekende, (lm zegt mededeelmgen omtrent de verblijfplaats van den dief te kunnen doen, die zonder moeite tot de ar- restatie van den schuldige moeten leiden. Hij stelt daartoe echter als voorwaarde, dat hij ook dan de belooning zal ontvangen, die door de 'bank vooi de aanwijzing van den dader is uitgeloofd, als deze het gestolen geld niet meer in zijn bezit heeft. De anonieme schrijver van den brief verzocht ant woord in een Beilijnsch blad. De directie der Dresde ner bank deelde daarop aan het blad mede, dat ze den schrijver van den brief een passende belooning zal geven, wanneer hij de arrestatie van Bruning moge lijk maakt, onverschillig of deze al dan niet meer in het bezit is van het gestolene. KIEZELREGEN. Boven de stad Pisa woedde eergisteren een gewel dig onweder. De regen viel met stroomen en er vielen veel steentjes van kiezelachtigen aard. Het verschijnsel is te verklaren, doordat vóór hel onweder een windhoos een groote massa kiezel uit de nabijgelegen uitgedroogde rivier de Seccliio tot een zekere hoogte had opgevoerd. Deze steentjes kwamen daarna op de stad neer. KANAAL OVERZWEMMEN. Amerikaansehe zwemster, de 17-jarige miss ïronol-L van Boston, is te Dover aangekomen en zal )H*>8ön hot Kanaal over te zwemmen. DE APACHEN. Len nieuwe moord) heeft de Fransche apachenbende op haar geweten. Te Taverny nabij Parijs werd de gendarme Haubron door een apache, Devienne ge naamd, dien hij na-ar zijn papieren vroeg, in de open bare straat op klaarlichten dag) doodgeschoten. De voorbijgangers beproefden den moordenaar te lynchen en deze kon slechts met' moeite door een politieagent, worden beschermd tegen de woede der menigte. Hii werd' gearresteerd! en zit in voorloopige hechtenis. INBRAAK. In het badplaatsje Royat; in Auvergne werd in een hotelkamer, welke de weduwe van Emile Zola bewoon de, ingebroken en 3500 francs- uit een kast gestolen,

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2