SWEET MAY TOILETZEEn Een jong bloedarm meisje genezen door de Pink Pillen. Damrubriek. SPOORPLAN NOORDSCHARWOUDE—DORP. ONDER NARCOSE OVERLEDEN. STADSNIEUWS. e. v\ i. FIJN,DUURZAAM,GEURIG. BJJ ITENLA N;D. De heer Conijn was van meening, dat B. en. W. te ver zijn gegaan. Men had zich moeten wenden tot de Gezondheids-commissie; de raad kan ontheffing ver- leenen van een afkeuring. Ma nog eenige discussie, waarbij de heer van Hall als zijn meening uitte dat de Bouwcommissie buiten haar boekje was gegaan, werd op voorstel van den heer Snoeks dit punt aangehouden tot de volgende vergadering, waarna de openbare vergadering werd gesloten. Tegen drieën stapte de Commissaris der Koningin aan het raadhuis af. Een ambtelijk bezoek aan E mond-binnen was voorafgegaan. Nadat de Commissaris eenigen tijd in bet raadhuis bad vertoefd, werd een bezoek gebracht aan de ten toonstelling; w.aar met belangstelling een en ander in oogensehonw werd genomen. UIT BERGEN. De kunstschilder J. M. Graadt van Roggen houdt van Zaterdag 10 tot en met Vrijdag 10 Augustus, in iten Berger kunsthandel een tentoonstelling van schilderijen en teekeningen. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Hedenmorgen werd te Oudkarspel de heer D. Kui per door den bliksem doodgeslagen. UIT STOMPETOREN. Bij het hevige onweer van hedenmorgen werd een schaap van den heer D. de Jong alhier door den blik sem gedood. UIT HEER-HUGOWAARD. Door de toetreding tot de coöperatieve zuivelfabriek door Oude-Niedorp moest het bestuur van „Excelsior" worden uitgebreid en evenzoo het aantal commissaris sen worden vergroot. Aan het bestuur, aanvankelijk bestaande uit de beeren N. Pool, P. Wonder, Jc. Blom, P. Kant en C. Ursem, werden toegevoegd de heeren P. Bos, C. Over, Jc. Kuiper en G. Liefhebber, allen te Oude-Niedorp. Tot commissarissen werden nog ge kozen de beeren J. Mijts en Jc. Rootjes Mz. te Oude Niedorp, terwijl reeds vroeger waren gekozen de bee ren Jc. Schooner te Noord-Schermer, W. Oudhuis en J. Groenland te Hugowaard. De bijeengeroepen vergadering bad mede ten doel een Directeur te kiezen. Gekozen werd de heer Th. van der Meer te Marsum. DUINBEHEER. Door den heer Thomson, lid der Tweede Kamer, is de vraag gedaan, of het den ministers mogelijk is, om aan de Kamer mede te deelen, of het toegezegde over leg reeds geleid heeft tot een beslissing in zake de overdracht van het duinbebeer aan het departement van Landbouw enz., zoo neen, of die overdracht dan spoedig is te verwachten. De ministers van Landbouw, Nijverheid en Handel ep van Financiën hebben daarop o. a. geantwoord, dat bij de overdracht in beheer der domeinen, die met in gang van 1 Januari 1898 van het departement van Financiën naar dat van Binnenlandsche Zaken (afd. Landbouw) zijn overgegaan, de bedoeling heeft voor gezeten, dat daaronder alleen zouden begrepen zijn die woeste gronden, welke bestemd waren om te worden beboscht of ontgonnen, en voorts, dat van overdracht van het duinbebeer als zoodanig geen sprake kan zijn, al zal, zoo duingronden na onderzoek mochten blijken als bebeersehobjecten voor bebosscbing of ontginning geschikt te zijn vanwege het departement van Finan ciën geen bezwaar tegen afstand worden gemaakt en omtrent hun overgang in beheer naar het departe ment van Landbouw, Nijverheid en Handel te zijner tijd verder overleg tusschen hen (ministers) worden gepleegd. In een daartoe Donderdagmiddag in het. lokaal van den beer Stam te Noord-Scharwoude uitgeschre ven vergadering, welke door ongeveer 250 belangstel lenden werd bijgewoond, werd in tegenwoordigheid van Notaris de Lange te Alkmaar gesticht de Naam- looze vennootschap „De spoorlijn Noprdscharwoude- dorpStation." Door den Edelachtb. beer Brinkman, voorzitter der Permanente Oommissie, werden de statuten artikels- gewijze aan de vergadering voorgelegd. Enkele wijzi gingen werden hierin aangebracht; de voornaamste dier wijzigingen betrof het stemrecht. Na langdurig debat werd in dit opzicht vastgesteld, dat 50 gld. aan deel recht geeft op 1 stem, 500 gld. op 2 st., 1500 gld. op 9 st., 3000 gld. op 4 st., 0000 gld. op 5 sl. en 12000 gld. en daarboven op 6 stemmen. Nog werd in art. 30 opgenomen, dat aandeelhouders gezamenlijk 1/30 van het kapitaal vertegenwoordigend recht hebben voorstellen in te dienen voor de Algem. vergaderingen. Tijdens het teekenen der opriehting'saete werd de verkiezing- gehouden voor een definitief bestuur. Ge kozen werden de heeren A. Vroegop, P. Verburg', A. Pz. Kroon, Adr. Kroon, K. Slot, N. Pool en J. Bur ger. Door den heer O. Barton werd een ©eresaluut ge bracht aan de heeren Vroegop en Verburg voor de zich getrooste bemoeiingen en verder voorgesteld heeren Burgemeesters van Noord-Scharwoude, Oudkarspel en Hugowaard te benoemen tot Eereleden, wat met ap plaus werd bekrachtigd. EEN MYSTIFICATIE. In de stadseditie van een Christelijk orgaan dat te. Amsterdam verschijnt, was Woensdagavond een adres ingelegd, getiteld: „Een ernstig woord, ten voordeel© der Tariefwet," en naar het heette, afkoipstig van den Bond van Ned. Pompenmakers, gevestigd te Rlieden waarin met groot vertoon van ernst, de heffing van een recht op rivierwater wordt bepleit. Aan bet slot van dit „adres" wordt geschreven: „Als einddoel verwacht onze Bond een zeer matig recht op het rivierwater, dat hier uit het buitenland wordt ingevoerd, of zoo er technische bezwaren moch ten zijn, om al het rivierwater aan de grenzen te be lasten, zou onze Bond dit met een verbruiksrecht wil len belasten zoodra. het buitenlandsche water uit onze rivieren, hetzij voor particuliere, hetzij voor fabrieks- of andere doeleinden, in gebruik wordt genomen. „Als er één buitenlandsch product is, dat ons Vader land letterlijk overstroomt, dan is het 't rivierwater, daarvan kan de minister van financiën terecht zeggen, dat het tegen onnatuurlijk lagen prijs, ja voor „niets" wordt, geleverd." „Het spreekt wel van zelf, dat het water, dat wij uit den vaderlandschen bodem moeten oppompen, te gen dit gratis door het buitenland geleverde water on mogelijk in prijs kan eoncuireeren. „Onze bond vraagt echter slechts een zeer laag in voerrecht op rivierwater, zoodat het voordeeliger wordt om norton- en andere pompen te laten slaan, dan het water uit eenige rivier te putten of te gebrui ken. „Een dergelijk matig recht, op rivierwater zou aan alle pompenmakers en aan vele andere bedrijven, wij denken aan buizenfabrikanten, machinefabrieken, le veranciers van caoutchouc en ook aan onze belangrij ke stroo-industrie om bevriezen der pompen gedu rende den wintel tè voorkomen, voor zeer langen tijd werk verschaffen en al die voordooien brengen, die door de protectionistische leden van de commissie van voorbereiding van het wetsontwerp tot vaststelling eener nieuwe Tariefwet worden verwacht. „Moge het derhalve uw hoog college behagen dezen enkelen nieuwen tariefpost aan de lange lijst der be laste artikelen van het ontwerp-Tariefwet toe te voe gen." Do „N. Ot." noemt de verschijning van dit adres als inlage in een Christelijk blad een vreemd geval. De „Nederlander", die het stuk niet in zijn exemplaar ingevouwen vond, wat vanzelf spreekt, daar het alleen in de stadseditie was ingelegd verdienkt blijk baar de „N. Ot." het geheele geval verzonnen te heb ben, beschouwt het als een grap van tegenstanders der Tariefwet, oppert de vraag, of het een aardigheid van de „N. Ct." is, om er de protectionnisten eens te laten inloopen. De „N. Ct." wordt te dezen aanzien natuurlijk on schuldig verdacht, maar dat de „Nederlander" overi gens de plank niet zoover misslaat blijkt uit een mede- deeling welke het bovenbedoelde Christelijke orgaan gisteravond bevatte en waarin dit blad schrijft, tegen de inlage van het „adres" geen bezwaar te hebben ge had, aangezien liet zeker mocht aannemen, dat zijn le zers genoeg gezond verstand bezitten, om op te nier ken, dat de inhoud van dit adres niet ernstig te ne men is (Tel.) RAADS-VACATURE TE ROTTERDAM. Blijkens gisteren bij den Rotterdamschen gemeente raad ingekomen schrijven neemt, mr. J. Ronibacli, oud- wetliouder van Onderwijs, ontslag als lid van dezen gemeenteraad. De heer Rombach zou eerst in 1915 hebben moeten aftreden. Door zijn onverwacht besluit tot ontslagneming zal in district III een tusschen tijdsche vacature ontstaan. Ook als curator van het Erasmiaansch Gymnasium heeft de heer Rombach ontslag gevra«gd. OPLICHTERS. Uit Boxtel wordt bet volgende medegedeeld aan de ,,'s-IJertogenbossche Courant" Woensdagochtend arriveerden alhier per auto aan een café twee heeren, die voorgaven te zijn de beide detectieven, welke barones v. C. te Ostende had den ontvoerd. Zij waren, naar zij zeiden, nu gekomen om in de buurt een nader onderzoek in te stellen. Ten teeken, dat men hun vertrouwen kon, lieten zij een politie penning zien. Zij bestelden in bedoeld café een dejeuner, nadat zij hun auto, die gerepareerd moest worden, in den stal hadden gezet, waar een smid de noodige herstellingen verrichtte. Na het dejeuner gebruikt te hebben, lieten zij den veldwachter ontbieden en gingen met dezen op stap, cm het onderzoek, waarvan wij hierboven spraken, in te stellen. Bij hun terugkeer werd weer in bedoeld café gedi neerd. Daarna verklaarden zij aan den caféhouder, dat zij geen geld genoeg' bij zich hadden om te reizen, en vroeg'en hem 25 ter leen, aan welk verzoek hij vol deed. Zjj bestelden verder thee, die zij zij moesten even met de auto weg en de veldwachter mocht nu niet mee spoedig daarna' zouden komen uitdrinken. Tot heden wacht men echter nog op hun terug komst Men meldt uit Deventer aan „de Maasbode": De heer II. W., welke voor een tandoperatie bij een tandarts hier ter stede, in tegenwoordigheid van een bevoegd medicus onder narcose werd gebracht, is on der de behandeling plotseling overleden. De overle dene was ruim 31 jaar, en gehuwd. KORTE BERICHTEN. Een 41-jarige ongehuwde werkman is, terwijl hij nabij het station Hoofddorp werkzaam was bij het be laden van een goederenwagen met ijzeren onderstellen van grondwagens, onder een van deze gevaarten ge raakt, tengevolge waarvan hij een paar uur later is overleden. Een rangeerder te Zwolle is hij liet aanhaken van wagens, met de borst tusschen de buffers bekneld geraakt, met- het gevolg, dat hij inwendig zwaar vere wond werd. Na geneeskundige behandeling is hij naar het ziekenhuis gebracht. Nu wijlen de heer D. Jeras te Middelburg heeft 10.000 vermaakt ten behoeve van de restauratie van liet stadhuis aldaar. Gistermorgen halfzes heeft een visscher in de Maas, ter hoogte van het Boerengat te Rotterdam I rijvende gevonden en opgevischt liet. lijk van de bij liet ongeluk met een zeilbootje op de Maas verdronken juffrouw, die pas gehuwd was. Toen een lieer uit de Helmersstraat te Amster dam gisteravond te kwart voor negen voor 't raam van zijnen barbierswinkel stond, werd hij plotseling opge schrikt door een luiden knal, gevolgd door het vallen van splinters. Vlak bij hem was door een straatjon gen met een flobertbuks een gat in zijn ruit gescho ten. De dader is onbekend. Te Arum (Fr.) is een 60-jarige koetsier uit Har- lingen, onder de wielen van een petroleumwagen ge raakt en gedood. Gisternamiddag, omstreeks zes uur, heeft te Al melo zekeren W. K„ van Groningen afkomstig, een moordaanslag gepleegd op zijn vroegere verloofde Anna Weersma. Buiten de stad schoot hij haar met een revolver in de borst, waarna hij zich zelf in het hoofd en in dp borst schoot. Beiden zijn naar het zie kenhuis vervoerd. Het meisje is niet levensgevaarlijk gewond, maar de toestand' van den dader is zor"*wek- kond. Woensdag is een driejarig kind van den werk man J. Bol, te Naaldwijk, in de langs den weg loo- pende vaarsloot geraakt en verdronken. Gisternamiddag is de 27-jarige knecht van J. Ootnen, te Oosterhout, aan de Spoorhaven te Geertrui- denberg over boord geslagen en verdronken. Gisteravond omstreeks 7 uur is een man van het voetpad aan den zuidelijken oever van het Afvoerka naal te 's-Gravenhage langs den schuinen berm te wa ter gegleden en niet meer boven gekomen. Zijn lijk is perceel van den heer Sulman werd door liet vuur aan- niet herkend. Gisteren zijn te EmmerCompascuum de hout zaak van den heer Kemper en de woning van den heer Bolwijn geheel in ascb gelegd. Ook het belendende perceel van den lieer Sielman werd door het vuur aan getast. Uit de vestibule van liet Provinciehuis te Haar lem is Woensdagmiddag een rijwiel gestolen. AANBESTEDING. Door het provinciaal bestuur van Noord-Heiland is aanbesteed het leveren van zuilenbasalt ten behoeve der Pettener zeewering. Minste inschrijver J. de Groot Jzn. alhier, die 288 scheepston levert'voor f 2000. TILLY KOENEN. 1 illy Koenen, de bekende alt-zangeres, zal Woens dagavond a.s. in de Groote Kerk alhier optreden. Ze heeft zich verzekerd van de medewerking van den or ganist, den heer Louie Robert. De namen Tilly Koe- nen en Louis Robert waarborgen den bezoekers een avond van waar kunstgenot. i HET CONFLICT AAN DE ALKMAARSOHE IJZER- EN METAALGIETERIJ. In antwoord op het einde Juli door de samenwerken de metaalbewerkersbonden aan de Ned. Vereen, van Werkgevers gezonden schrijven, is Dinsdag een schrij ven ingekomen, dat in een gistermiddag in het ge- houw van den R. K. Volksbond gehouden vergadering van de ui tgeslo tenen met drie hoofdbestuursleden der metaalbewerkersbonden werd besproken. Er werd voorloopig naar aanleiding Van dit schrijven geen be sluit genomen, zoodat tot nu toe in den stand van het conflict nog geen verandering is gekomen. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 11 Aug. 1912. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Vinke. - Avond 6 uur, Ds. Kapel, 10 uur, Ds. Kloosterman, Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Ds. Makkink. Doopsgez. Kerk, 10 uur, geen dienst. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, geen dienst. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, Ds. C. J. Wielenga, pred. te Rürorth. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst oefening. Godsdienstoefening van de Heiligen der laatste dagen kleine zaal Harmonie, 6 uur. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag 3 uur, vergadering van de Jongelingsvereeni- ging „Paulus." Gebouw Waakt en Bidt, Laat. Zaterdagavond van 81/, tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 5% tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Ilerv. Gem. te Heiloo, 9i/g uur, Ds. P. Glas Sz. Evangelisatielokaal te Heiloo, 10 uur, den heer A. J. Brunt, leeraar te Amsterdam. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, ds. Kieboom. Kapel Elim, Bergen, 10 ure, Ds. M. G. Blauw, van Blokzijl. Herv. Gem. te Egmondbinnen, 9l/2 uur, den heer van Dorp. Herv. Gem te Schermerhorn, WU uur, Ds. Bosch te Graft. Ger. Kerk, 91j2 uur, preeklezen. TIJDSCHRIFTEN. De „Prins" bevat het portret van den dezer dagen te Warnienhuizen overleden hekenden predikant ds. A. J. Adrieni. „De moeder van dit jonge meisje was vroeger door de Pink Pillen genezen, evenals verscheidene barer vriendinnen." Mejuffrouw L. Kol, oud'21 jaren, wonende te Am sterdam, le Spaarndammerstraat 87, schreef ons: Mejuff. L. KOL, „Tk ben het slachtoffer der bloedarmoede geweest en gedurende drie jaren heb ik aan een soort van uit tering geleden. Ik, die zulk een goede eetlust had ge had, had langzaamaan alle trek in eten verloren, en zoo ik mij al voedde, was dit uit overleg en niet uit behoefte. Ik was bleek, zwak en zou gaarne altijddoor zijn blijven zitten. Bij het minste werk was ik ver moeid. en wel overmatig vermoeid. Ik was vermagerd en zag er slecht uit, Ik had alle soorten van genees wijzen beproefd, maar ik had er slechts een voorhij- gaande verlichting door ondervonden, en zoodra hield ik er niet mee op, of ik verviel dadelijk weer tot den zelfden toestand als te voren. Mijn moeder had vroe ger, toen hare gezondheid wankelend was, de Pink Pillen gebruikt en had hare gezondheid zien terugkee- ren. Vrienden onzer familie hadden ook met succes de Pink Pillen gebruikt. Toen ik daaraan dacht, ter wijl ik maar niet kon genezen, heb ik ook die pillen willen nemen, waarvan ieder zooveel goeds zegt. Ik heb het genoegen u te berichten dat uwe uitmuntende Pillen mij het meeste goed hebben gedaan. Zij heb ben mij in weinig tijd van al mijn lijden verlost en mij zeer spoedig een volkomen gezondheid weergegeven." Ziehier dus een familie waarin meerdere personen do Pink Pillen hebben gebruikt; bovendien hebben vrienden ook dat middel gebruikt, en het volgt uit de verklaringen van Mej. Kol dat allen er over voldaan zijn geweest, dat zij de gezondheid hebben weergege ven aan allen die er van waren verstoken geweest. Dit zal hetzelfde zijn voor u indien gij ziek zijt, en wij ra den u sterk aan de Pink Pillen te beproeven, zelfs in dien andere geneesmiddelen zijn mislukt. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 de doos en a 9.— de 6 doozen, aan liet Generaal-Depöt der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22-huis, te Amsterdam, bij de heeren Nierop Slothouber, Langestraat 83 te Alk- maar, en in alle goede apotheken en drogisterij en Aan de Dammers! Met dank voor de ontvangen oplossingen van pro bleem 194. Stand: Zwart: 7, 9, 11/15, 17, 19/22, 24. Wit: 25, 28, 31/34, 38, 40, 43, 44, 47, 48, 50. Oplossing 1. 34—30 1. 24: 85 2. 44—39 2. 3 5 44 3. 31—27 O O. 22 31 4. 28—23 4. 19 37 5. 38—32 5. 37 28 6. 33 22 6. 17 28 7. 47—42 7. 44 33 8. 42—38 8. 33 42 9. 48 10 15 4 10. 25 8. 1 Van No. 194 ontvingen wij goede oplossingen van de heeren Blokdijk, G. Cloeek, D. Gerling, J. Houtkooper, J. K„ G. van Nieuwkuijk> H. J. Toepoel te Alkmaar, P. Bakker, Schagerwaard, S. Homan, Wijde Wormer en H. E. Lantinga, Haarlem. Van No. 193 ontvingen wij nog een goede oplossing van P. Bakker te 8., J. P. de R. en H. J. Toepoel te Alkmaar. UIT DE PARTIJ. De volgende stand is voorgekomen in een partij, ge speeld op één der clubavonden der Haagsche Damclub. •e-7 jiT jje Ï-Jksri1 it: de heer L. Boas speelde 34—30 1. 3— 9 2. 30 19 2. 14 23 3. 28 19 3. 13 24 4. 25—20 4. 24—30? 5. 33—28 5. 15 24 6. 28—22 6. 17 28 7. 26 17 7. 12 21 8. 9. 32 5 40 20! 8. 21 34 Mooi» eatUding! Een fi ■aaie winstzet. („Het Damspel"). De a.s. Internationale wedstrijd. Dank zij de belangrijke steun van eenige Rotter- damsche damliefhebbers, zal deze wedstrijd, indien mets tussclienbeide komt, 25 Augustus te Rotterdam aanvangen en wel tusschen de volgende deelnemers Frankrijk: I. Weis3,- A. Molimard, M. Bonnard, M. Fabre, A. Sonier en J. Garoute. Nederland: J. de Haas, Ph. L. Battefeld, H. Hoogland, H. J. van den Broek, A. C, v. Wagenin gen en J. Noome Mzn, t Behoeft geen nader betoog', dat een interessant» stryd ons te wachten staat. Spoedig hopen wij nog' nadere bijzonderheden te kunnen mededeelen. Ter oplossing voor deze week: P* oblcemL_195_van H. C. v. QORT, Haariem. Zwart: 8/14, 17, 19/22. Wit28, 30, 32/36, 38, 41, 42, 46. Eenvoudig! Is van 't diagram op te lossen! Oplossingen vóór of op 15 Augustus bureau van dit blad. mu DU1TSCHLAND. Te Hombu rg is onder voorzit terschap van Sir Frank Lascelies, den gewezen Engel- schen gezant in Duitsebland, een vergadering gehou den ter voorbereiding' van een conferentie voor toena dering tusschen Engeland en Duitsebland. De verga dering heeft vastgesteld, dat de conferentie van 30 October tot 1 November te Londen zal plaats hebben. De volgende punten zullen er worden besproken: De bevordering van de kennis van Duitsebland in Engeland en omgekeerd, en gemeenschappelijke doel einden op het gebied der beschaving. Wedijver op oeeonomisch gebied. De pers. De onaantastbaarheid van het privaat bezit op zee in oorlogstijd. Bepaling van de koloniale sferen van invloed van ieder van beide landen. Al deze vraagstukken zullen zoowel door Duitsehers als Engelschen worden ingeleid. Gelijk uit het programma blijkt, is het doel der con ferentie, om openlijk zoowel over vraagstukken overleg te plegen, die in den laatsten tijd aanleiding tot mis verstand hebben gegeven en een hinderpaal voor de toenadering zijn geweest, als over die welke geschikt zijn, die toenadering te bevorderen. Van officieuse en parlementaire zijde wordt het streven met belangstel ling gevolgd. Yereenigingen van g-ebeel verschillende kleur hebben zich daartoe vereenigd. Het zal niet om het vieren van feesten te doen zijn, maar er zal eenige dagen hard worden gewerkt. Slechts een beperkt aantal personen zal aan de confe rentie deelnemen. De pers wordt er echter toegelaten. FRANKRIJK. Uit inlandsche bron wordt verno men, dat Moulay Hafid dezer dagen zal aftreden. Waarschijnlijk zal zijn minderjarige zoon Moulay 1 (Iris opvolgen, 'onder regentschap van den grootvizier El Mokri. De Sultan wordt 14 Augustus te Tanger verwacht, waar hij eenige dagen de gast zal zijn van El Mokri, om daarna naar Mekka te vertrekken. Het a.s. aftreden van Moulay Hafid wordt dooT de Fransche pers te Tanger verzwegen en komt den Franschen zeer ongelegen, vooral nu in Zuid-Marokko een toeneming merkbaar wordt van de anti-Fransche gezindheid. AMERIKA. De speler Rose, die reeds verscheidene voor de politie in liet algemeen, en in het bijzonder voor den in hechtenis gestelden oommigsaris Beoker,

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2