Gemeenteraad van Alkmaar Laatste Berichten. STADSNIEUWS. BUITENLAND. VERGADERING van den LOONREGELING NOODHULP-KAAS DRAGERS. Men schrijft uit Harskamp: De troepen, hier gekampeerd, hebben als 't ware eeu nachtelijken overval te diichtcni gehad. Tenten zijn tegen den grond geslagen. Een tiental slechts bleef er staande. 'tWerd een algemeen sauve qui peut. Verschillende officieren vluchtten, die slechts den tijd vonden een broek en overjas haastig aam te schieten. Al 't andere bleef achter in den modder. Ondergoe deren, schoenen, manchetten, manchetknoopen, w.o. voorwerpen van waarde, alles moest men achterlaten, doordat de tenten als parapluitjes dichtklapten. Te begrijpen is, dat velen zich hoogst verontwaardigd too- .nen, dat niet vroeger bevel is gegeven 't kamp op te breken, voor de wimd er toe dwong. Officieren, wier g*oede uniformen grootendeels bedorven zijn of die goederen vterlorem hebben, eischen schadevergoe ding. Als werkelijk nalatigheid1 de oorzaak is van deze volkomen vernieling, komt ons die eiseh niet onbillijk voor. De schade zou echter moeilijk zijm te vergoeden, als er eens ernstiger gevolgen voortkwamen uit 't door en door nat. regenen van velen! UIT ST. PANCRAS. Op een desbetreffend verzoek van den laad der ge meente Sint Pancras hebben op voorstel van de gas- commissie der vier Langedijker gemeenten, deze ge meenten algemeen goedgevonden Sint Pancras in de exploitatie op te nemen. Wanneer met bekwamen spoed aan de verschillende werkzaamheden wordt be gonnen, hoopt men vóór 1913 alhier 't nieuwe licht te kunnen ontsteken. TWEE HOLLANDERS HST DUITSCHLAND GEVANGEN. Men schrijft aan „Het Volk": „Op 29 Juli j.l. werden te -Duisburg-Rubrort twee personen gearresteerd, die als stokers voeren qp de sleepboot „Dieu Donné IV." De aanleiding tot deze arrestatie was, dat bedoelde stokers, P. van Felsen en Joh. Klop, hunl vuist hebben opgestoken tegen een on derkruiper, die zich aan boord bevond vain de sleep boot „Carl Schroers VIII," terwijl deze booten zich op de rivier bevonden en minstens 100 a 120 meter van elkander verwijderd waren. Van handtastelijkheid kan dan ook geen sprake zijn". „Het Volk," er op wijzende, dat deze zaak eerst 17 September zal behandeld worden en dat deze men schep, zelfs al worden zij vrijgesproken, tot zoolang van hun) vrijhieidl zullen zijn beroofd, stelt de vraag of de Regeering daar niets aan doen kan. KONINKLIJK BEiZOEK. LEEUWARDEN, 28 Augustus. Heden had het Koninklijk bezoek aan de Friesche Landbouwtentoon stelling -plaats. Om 1 uur arriveerden H. AL die. Ko ningin en Z. K. H. de Prins met gtevolg per extra trein van het Loo. Een heerl'ijk zonnetje goot haai- stralen over de stad, die in een feestgewaad is gestoken. Er is enorm veel puibliek uit alle deelem van Friesland. Het Koninklijk echtpaar ging van het station di rect naar de veetentoonstelling en bewonderde de prachtcollectiën Friesch v'ee. Daarna werd een rijtoer gehouden door de stad, waarna thee gedronken werd in de woning van den commissaris der Koningin. H. M. plaatste hier haar handteekening in het album der familie van Harinxma, dateerend van 1590, waar in alle Friesche stadhouders huinne haindteekeningen Kettep. Om drie uur gingen de vorstelijke person'en naar de landbouwtentoónstelilingj waarin een ring Friesche paarden en vee werd rondgeleid, waarna de afdealingan zuivel, akkerbouw en vereenigingsleven worden bezocht. De vorstelijke peirsOnen vertrokken om 4 uur. BEEMSTERFE E STEN. MIDDEN-B BE AtSTER. 28 Augustus. Heden zijn de feestelijkheden ter gelegenheid' van het 300-jarig bestaan der Beemster begonnen. Aan alle huizen fvappert de Vlag, waardoor de feestelijke aanblik ver hoogd! wordt. Hoewel 't< weer erg slecht is, zit de feeststemming toch bij allen in. De feesten werden geopend met een toespraak van den heer Ed'el, die Luide bracht aan Léegwater en van Os en den wensfeh uitsprak, dat de welvaart van den Beemster voortdu rend zal toenemen. Hierna sprak de burgemeester en ©ere-voorzit ter, de heel' J. Koopmpn, die namens het gemeentebestuur aan de commissie en de bewoners hulde bracht voor hun goede zorgen. Hierna werd de tentoonstelling met koraalmuziek geopend door den heer Visser, die dank bracht voor de medewerking', ondervonden van due leden van het Koninklijk Huis en den Commissa ris der Koningin. De medaille, uitgeloofd) door de Koningin-Aioeder werd toegekend aan den heer J. Waiboer, die door Z. K. IT. den Prins aan den heer P. Bakker, beiden te Beemster. Vrijdag zullen de Commissaris der Koningin, mr. van Leeuwen en jhr. Boreel van Hoogelanden, lid van Gedeputeerde Staten, de feesten bijwonen. STOOMCAROUSSEL. Wat een geroezemoes en vroolijk, druk gedoe was het vanmiddag in den atoomdraaimolen en de daaraan verbonden cake-walk en slips!opslingerDe kinderge zichten straalden van uitgelaten pret en tal van ouders glansden van genoegen bij het genot, dat hun kinderen smaakten, 't, Was vanmiddag de kinder dag. lpi tientallen kwamen ze met de kaarten, hun aan het bureau der Alkmaarsche Courant voor halven prijs verkocht, in de hand. Aangenaam was het te kijken naar de jeugd, die paardje-mende, tufte of in een sleedje voer naar hartelust. De caroussel maakte flinke toeren eu. de lachende kindergezichten toonden, dat ze deze welwillendheid van den heer Benner op iprijs stelden. Op de cake-walk, waarvan tevens druk gebruik werd gemaakt,, heersohte ook de echter kin dervreugde. In den loop van den middag kwamen nog vele kleu ters kaarten halen aan o'ns bureau. BENOEMD. De heer L. Wouters, nieuwbenoemd leeraar in de gymnastiek aan de R. IT. B. S. alhier is beno'emd tot directeur van de gymnasfiekvereeniging met jongens- en meisjesculrs'us „Kracht eni Vlugheid." In plaat® van den heer N. Alodd-erman, die wegens vertrek naar Indië als zoodanig bedankte, is tot di recteur van de zuivelfabriek „Wilhelmina" te Bergen benoemd de heer J. A. de Leeuw te Zwolle, HET CIRCUS CORTY ALTHOFF. Precies op tijd beginnen kon gisteravond de „groote gala première" in het circus Corty Althoff niet, maar er werd met zulk een snelheid gewerkt, dat dó voor stelling, ondanks deze vertraging' toch nog op tijd even voor elf uur was at'geloopen. Was het opbou wen niet zoo gauw gegaan als anders, weer en wind hadden overigens op de groote tont niet den minsten invloed gehad. Het zag er alles even friseh, even zin delijk uit als men het al jaren in deze Hollandsche circusonderneming, die het volgende jaar haar zestig jarig bestaan zal vieren, gewend' is. Welken naam de heer Corty Althoff zich hier ter stede heeft, verworven), bleek gisteravond uit het feit, dat bij de allereerste voorstelling, de slechte weersge steldheid ten spijt, het circus bijna geheel' gevuld was ieu dat de meusehen van buiten, de paardenkenners bij uitnemendheid, reeds een groot deel der plaatsen in nam. Getrouw aan zijnl gewoonte, zorgt de directeur dam ook, dat hij veel paarden te zien' geeft. Mevrouw Althoff alleen bracht er reeds, een veertig in de ma nége, 5 juckers, 6 goudvossen en 3 ponney's 8 witte en 8 zwarte raspaarden' en' dan niog, behalve een mooien schimnielhengst., een serie diverse steigerende en zelfs lapplaudisseesrende paarden. En da!n d'e heer A£a,nns mót zijn kaleidoscoop 1 Een zeventig paarden wirwar- den tegelijk in de manjège, van d'en' rand' af tot 't mid denpunt toe, steeds kleiner en hooger werden de paar- den-cirkels, die tegen elkaar indraaiden. Het was prachtig in één woord. Alen denke maar eens even tjes, hoe één ontwillig paard alles in den war zou kun nen sturen en' men' zal beseffen, welk een werk het heeft gekost om al die paarden aan' deze groote orde en gehoorzaamheid te. wennen. Een kranige kerel, die Willy Alanns. Altijd heeft hij iels oorspronke lijks, iets dat nog nimmer werd vertoond. Zoo reed hij vroeger geblinddoekt met een' geblinddoekt paard op den manége-rand en sprong zelfs aldus over 'barriè res, zoo liet hij twee jaar geleden als olifanten-dres- seur de kleine Baby op de, voorpooteni loopen) en zoo rijdt hij thans een m,eer dan 1000 K.G. zwaar Belgisch trekpaard in de hoogeschool. In den afgeloopen win ter heeft hij te Warschau in' vijf maanden tijds dezen „Goliath" gedresseerd. Dat moet een werkje zijn ge weest! Een zware Brabander bezit noch het, tempera ment noch het intellect van. een Oost-Pnuisischen of Olde.nburger volbloed'. En dan het lenig maken van den dikken hals eni de plompe pooten van dit trek paard Toch behoeft Goliath voor een volbloed' niet onder te doen, hij maakt voltes, pirouettes en tempo- galopsprongen, hij walst, changeert als 't beste school- paard, al dreunt de grond ook onder zijn gewicht. Hoe klein lijkt de dresseur bij deze enorme paardenmassa Een mooi nummer vormen de 10 Alartini's met hun origineele Russische Troika-sleden. Hoiewel ze gis teravond een klein beetje pech hadden, dedien ze zich kennen als kranige rijders (zelfs gaven ze een dubbe le voorstelling van de Heemskinderefl, 4 personen op één paard) als flinke gymnasten (ondanks hun for- scben lichaamsbouw), als verdienstelijke dansers en balalaika-spelers. Zeer bijzondere dressuur leyerdpn de heer en me vrouw Mierow (die twee jaar geleden optraden als Ti'oika-rijder en' koorddanseres). Zij brachten vier in vrijheid gedresseerd© kameelen in de manége, zeker wel1 het „hoogste" dat in een) paalrdenspel kan worden bereikt. Daarbij een mooi gekleurden en) fraai ge bouwden zebra' en een ponney. Origineel' was ook de boksende ponney van clown Polly Dassy. Ook Dassy zorgt voor „altijd wat nieuws". Het beste bewijs hiervan is zeker, dat hij nu al hijkans dertien jaar bij denl heer Althoff werkt. Wie het zoolang als clown) in een circus kan volhou den, moet wel veel snaren op zijn boog hebben! Nu, deze heeft Dassy, hij is acrobaat, dresseur en boven dien een der zeer weinige goede Hollandsche clowns. Hij heeft bet publiek gisteravond weer hartelijk laten lachen. Ook de andere clowns en augusten hadden veel succes met hun entrée's. De gymnastiek en acrobatiek waren ook nu weer welverzorgd. Peilloos werden de verschillende toeren, waaronder .zeer zware, sierlijke en mooi-gecombineerde verricht, zoodat 't een lust w'as te kijken naar de lenige dames, heeren en kinderen. Onder ademlooze stilte werden) de zwaaien door het geheel© circus van mr. John Becker aan schouwd. Zijn toer lijkt zeer gemakkelijk, maar moet buitengewoon1 moeielijk zijn elders b<-proefden ver schillende gymnasten hem na te doen, dóch zij konden den zwaai nog niet eens halfweg maken! Alen za! uit het bovenstaande kunnen zien, dat het programma ook dit jaar heel goed) is. Alleen hebben wij den heer Corty Althoff zelf gemist. Hij za! nog wel optreden, maar z ij n clou, de roodsehimmels met de cascades kan hij helaas niet vertoonen, daar 't ter rein te klein i» om de daarvoor bemoedigde requisietan mede te nemen. Niemand zal dit meer spijten) dan de directeur, die hier anders telkenmale een mooi staal tje v'an origineele dtt'essuur liet zien, zelf. Trouwens, zijn zwager, de heer Mann's, vult dit onvrijwillige te kort uitstekend aan. Zijn prestatie mogte hieruit blij ken. dat deze „hoogera onderwijsman1" vooir een' maand geëngageerd is te Berlijn eni in die 30 dagen een zelf de honorarium krijgt als menig gymnasium-rector in een jaar! Afzonderlijk van het circus heeft de heen Althoff een menagerie, met allerliefste kleine paardjes, klei ner zelfs dan' honden, eein nijlpaard! in een groot wa terbassin, vier olifanten, acht jonge leeuwen, een kan garoe, twee lamai's1 en twee herten, allen toekomstige circus-artiesten, die thans ter bezichtiging gesteld worden en het bekijken wel waard zijn. Natuurlijk was er bij de kindervoomsteffinig een dank baar gestemd publiek. Voor d'e voorstelling van he denavond bestond' vanmorgen zooveel belangstelling, dat de politie handen) vol wetrk had om te zorgen, dat alles geregeld zijn gaing ging. De Kermis. DE TOONEELVEREENIGING oogstte gisteravond weer veel succes met de vertolking van „de familie Lekmann." Evenals de vorige avon den was de tent weer zeer goed' bezet. Hedenavond zal „Voerman ITentschel" opgevoerd worden. IN DE HARMONIE is gisteravond weer braaf gelachen door de aanwezi gen. De heeren Lucien en Dumas oogstten weer veel bijval, de eerste vooral met zijn voordrachten „Tot slot nog een gavotte" en „de Vegetariër", waarbij de mimiek alleraardigst is. Vol bewondering was men weer voor de 6 wielrijdende en roLsehaatsenrijdendó dames. DE SCITOFWBURGLOGEi OP HET KERKPLEIN was ook gisteravond weer zeer goed bezet. Wal daar gegeven wordt, trekt iederen avond veel toeschouwers, die zich met de dolle kluchten goéd amuseeren. „De gebroken spiegel," „het Weduwen'bal" en de revue „Alkmaar Vooruit" deden de aanwezigen weer scha terlachen. KORTE BERICHTEN. De kinderverlamming heersoht. sterk in Zweden. In de eerste helft van Augustus kwamen er 340 geval len voor, tegen 145 in hetzelfde tijdvak van 1911. Van 1 Januari af tot. 15 dezer zijn er 476 gevallen geweest. Te Wiesbaden heeft de milliomair Wieprecht uit Eisenach zijn vrouw en zich zelf doodgeschoten. Een kalkoven te Weeneu is ingestort; twee per sonen werden gedood1, een zwaar gewond; een werk man, die ontsnapt was, is van schrik gestorven. Van de bosschen van Jemappes staan 1000 H.A. in brand. Het vuur strekt zich over 30 K.AL uit. Er is hulp heeu gezonden. De Duitsch© keizer is weer zoo goed als hersteld, zoodat de reis naar Zwitserland zal doorgaan. In Engeland is het noodweer geweest. Te Lowe stoft was de zee woest, hoornen werden ontworteld en huizen vernield. Een aantal steden in de oostelijke graafschappen), vooral Norwich en Cromer, zijn van het verkeer nagenoeg afgesloten. Het spoorwegver keer is ook ten deele gestoord. Te Londen varen de booten in de straten, zoo heeft het geregend. op Woensdag 38 Aug., 1013, 'mm. 1 nnr. Voorzitter de burgemeester G. RIPPING. Secretaris de heer O. D. Donath. 0 Aanwezig 16 ledem Afwezig de heeren Dorbeck, Van Buijsen en Luitiingj de lhatste met kennisgeving. De notulen van de vorige vergadering worden gele zen en goedgekeurd. Aan de vergadering wordt medegedeeld, dat is in gekomen a. een schrijven d.d. 15 Augustus' 1.1. No. 6119, afd. H. Al. O. van den Minister van Binn'enlandsche Za ken, houdende bericht van goedkeuring dier benoe ming van J. B. van Ameroingen tot leoraar in het Engelsch aan het gymnasium; b. een schrijven dd. 14 Augustus 1.1. No. 27 van de Gedeputeerde Staten, t'en geleide van het goedge keurde raadsbesluit van) 31 Juli 1.1. No. 6, tot 011- derhandsche verhuring' van grond aan de firma A. Last Zotnem te Enkhuizen; c. een schrijvieu d.d. 19 Augustus 1,1. No. 6229, afd. II. Al. O. van den) Alinister van Binn'enlandische Zaken, houdende bericht van goedkeuring der ver ordening op de handelsdagschool1; ac voor kennisgeving aangenomen. d. een adres J.dl 23 Augustus 1.1. van de Commissie tot huldiging van! de nagedachtenis van Mevr. A. L. G. Bosboom-Toussaint, houdende bericht dat zij voornemens is het te onthullen monument op 16 September a.s. aan de gemeente over te dragen, tot die overdracht toestemming Verzoekt en aan wijzing van' de plaats vraagt, waar de Raad het ge denk teeken wemseht te zien opgericht; Zal nog' in deze, zitting worden behandeld. e. een schrijven d.d'. 22 Augustus 1.1. van liet Uitvoe rend comité der Boshoom-T oussai nt-commissie, houdende dankbetuiging voor de geschonken) bijdra ge voor de huldiging der nagedachtenis van Alk- maar's E'ereburgares en uitnoodiging omi bij de plechtige onthulling der buste op 10 September n.s. tegenwoordig te willens zijn; Voor kennisgeving aangenomen. f. een adres d.d. 21 Augustus LI. van de Yereeniging van R. K. Gemeen te-werklieden „St. Adelbertus," houdende Verzoek tot eietne algeheele herziening van den looustandaard over te gaan; Gesteld in handen van B. e)n) W. om bericht en raad. g. een adres d.d. 26 Augustus 1.1. van den Commissa ris van Politie, houdende Verzoek zijne jaarwedde te willen verhoogenj Alsvoren. h. een schrijven d.d. 25 Augustus 1.1. van dón heer J. B. van Amerongan, houdende dankbetuiging voor zijine benoeming tot leeraar in het Engielsch aan het gymnasium; Alsvoren. i. een adres d.d. 24 Augustus 1.1. van het Bestuur der Yereeniging „Kindei'kleeding en kindervoeding," houdende verzoek voor 1913 opnieuw eenie subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen van 500; Te behandelen bij de gemeentebegirootmg. j. een adres d.d. Augustus 1.1. van de Nederlandsche Vereenigimg van schoolartsen, gevestigd te 's-Gra- venhage, houdende het verzoek eene verordening' te willen vaststellen in betrekking tot verschillende met name genoemde besmettelijke en aanstekelijke ziekten. Gesteld in handen van B, en W. om bericht en raad. li. een adres dd. heden van den, Al'km. Bestuurdersboru! om over te gaan tot wijziging van art, 7 en 8 van het werkloozenfonds. Gesteld in handen' van B. en W. om bericht en raad. Alsnu komt aan del oirde het- onder d genoemde adres. De v o o r z i 11- e r dteelt mede, dkt over deze zaak het advies is ingewonnen van de commissie voor de plantsoenen, welk advies in' zijn geheel wordt voorge lezen. Het d*dvies betreft de plaatsing van het ge- dCuikteeken waartoe de ontwerper twee plaatsen aan geeft n.l. het begin van den Hout naibij de villa van den heer Van Spall of het Kennemerpark. De commissie acht het Kenmémerpark, als zijnde een geheel en. begrensd dooir villa's, die herinneren aan de gevierde schrijfster, de geschiktste plaat®. I>e voorzitter deelt verder mede dat B. en W. in deze, met uitzondering' van den heer Boelmans ter Spill, evenals de opitwenper, de heer Falise, de plaats vooraan in den' Llout beter o'ordeelen. De heer Ringers als lid der 'huldigingscom- missie verdedigt ook de opvatting van den ontwerper en bestrijdt het advies der commissie voor de plant soenen. Spreker stelt zich voor, dat wanneer er voor aan in den Hout een verbouwing- eventueel' zou plaats hebben, daardoor gezorgd' kan worden, dat het monu ment dan nog beter zal uitkomen. Ook met het oog- op het' bezoek van vreemdelingen, die allen na,ar den' Hout trekken, acht spreker deze plaats het meest aan te bevelen. Hij hoopt dan ook dat de raad! in dien' geest zal beslissen. De heer Van den Bosch meent, dat door de commissie voor de plantsoeneui in haar advies met genoeg argumenten ,is aangetoond, waarom zij het Kennemerpark aanbeveelt. De aanlegger van dit park, de heer Stoel, is als het ware van de ged'achte uitgeg-aan, dat dit- park (moest zijn de plaats, waar men dè Kennemers als Foussaint, Masdorp en Hofdijk zou eeren. Spreker is van oordeed, dat het groote gazon nabij de villa bewoond) door dóni heer van Houweminge, en nabij de villa Toussaint wel het meest is aan te beve len. De voorzitter zegt, dat door den heer Falise tweemalen is gezien' de plaats dooa- den heer Van den 'Bosch aanbevolen. Daarna is men gegaan naar den Hout en heeft men nog weer een wandeling- gemaakt door do plantsoenen en toen' bleef de heer Ealise bij zijn meening, dat de plaats nabij den Hout het meest geschikt was. Ging men alleeu te rade met de plaatsen, die herin neren aan mevr. Bosboom-Toussaint, dan zou men ook een plaatsing" bij de Toussaintstraat kunnen aanbeve len. Voorts zegt de voorzitter het eens 'te zijn met den heer Ringers, dat de Hout ook het meest aan te be velen is met het oog' op het vreemdelingenverkeer. Bij stemming woirdt met 11 tegen 5 stemmen de Hout als plaats aangewezen. Voor eeu plaatsing in het Kennemerpark stemden d'e heeren de Groot, Boel- mans teir Spill, Van der Feen de Lille, Glinderman en Van den Bosch. Onder instemming van den raad stelt de voorzitter thans voor het monument van het comité over te ne men. HERHALINGSONDERWIJS. Voor de benoeming van personeel, 't welk geduren de den cursus 1912/13 belast zal worden met het geven van herhalings-onderwijs aan jongens en meisjes, heb ben B. en W. de voordrachten opgemaakt: A. Voor het hërhalingsonderwijs aan jongens. Eerste groep (2e leerjaar). 1. D. van den Berg. 2. J. J. T. Kooij, voor Nederl. taal. 1. G. C. van Gulik, 2. A. List voor rekenen. 1. W. Strubbe, 2. J. Beun voor aardrijkskunde. 1. J. van Woerkum, 2. J. N. Kroone, voor Fransoh benevens S. J. S. Schipper voor ben B. en W. de volgende voordrachten opgemaakt: Tweede groep (le leerjaar). 1. J. J. T. Kooij, 2. J. Eits, voor Nederl. taal. 1. A. List, 2. J. R. van Arnhem, voor rekenen. 1. J. Beun, 2. J. J. T. Kooij voor aardrijkskunde. 1. J. N. Kroone, 2. S. J. S. Schipper, voor Fransch, benevens S. J. S. Schipper voor En gelsch en J. N. Kroone voor Duitsch. B. Voor het hërhalingsonderwijs aan meisjes. 1. Mej. J. Kijlstra, 2. Afej. M. Bakker voor Nederl. taal. Mej. M. Bakker voor nuttige handwerken. 1. M»j. G. Bakker, 2. Mej. E. Sellemans, voor Fransch. 1. M*. Tr. Bakkw, 2. Mag. Bakker, voor rekenen, benevens S. J. 8. Schipper voor Bngelsoh en J. N Kroone voor Duitsch. De onder No, 1 voorgediragen'&a worden benoemd benevens de heereni Schipper etn Królone. VOORZIENING VACATURE COAIMJSSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIAL Ter voorziening in bovengenoemde vacature dragen B. en Vvoor de heeren O. G. Steen eu J. R. van der Moer. Benoemd' de heer C. G. Steen met 14 stemmen te gen 2 stemmen op den- heer Van) der Aio er. BENOEMING VAN LEERAREN AAN DE BURGERAVONDSCHOOL EN AVONDSCHOOL VOOR HANDWERKSLIEDEN. B. en W. stellen den Raad1 voor te benoemen: tot tijdelijk leeraar aan de Burgeravondschool en Avond school voor handwerklieden voor den cursus 1912/13 voor het geven van onderwijs in: Wiskunde en Ne derlandsche taal den heer F. J. Aukes. Vakteekeneu de heeren C. Petrus Cz„ P. H. Brunsman, P. Lange- berg, II. van den Iloff, Al. Vashinder, Af. Koopman. Ilandteekenen den heer A. A. de Groot. Werktuigk. teek. en stoomw. tuigk. den heer P. D. Kohnert. De voorzitter deelt mede, dat op die voordracht ook zou moeten voorkomen d'e heer Overtoom. Het ad vies van den minister over deze benoeming blijft ech ter wat lang uit. Daarom stelt hij voor ook dén heer Overtoom te benoemen behoudenis goedkeuring van den. minister. De voorgedrngenen worden allen benoemd. BENOEAIING ONDERWIJZEND PERSONEEL AAN DE HANDELSDAG- EN AAN DE' HAN DELSAVONDSCHOOL. B. en W. bieden, behoudens goedkeuring van Z.E. den Alinister van Binnenlandsche Zaken, welke goed keuring bereids is gevraagd, voor te stellen te benoe men: A. tot vaste leeraren aan de Handelsdagschool: voor nederl. eu correspondentie deu heer A. A. van Rijnbach, voor aardrijkskunde den heer G. Trouw, voor engelsch Alej. L. v. d. Linden, voor natuurweten schappen deu heer D. A. Wittop Koning, voor wis kunde den heer W. Kaas en teekenen Mej, J. G. Th. va n E ij bergen, alle welke voor gedragenen tot nu toe eene tijdelijke aanstelling' hadden, terwijl zij voor de benoeming van een leeraar in het fransch, geschiedenis, schrijven en stenografie aan dezelfde school, overeenkomstig het advies van den Directeur dier school en van den In specteur AI. O. voordragen de heeren: 1. J. H. Voort, leeraar in de Eransche taal en Schrijven aan de Han delsdag- en avondschool te Zwolle1; 2. J. Fransen Pz., onderwijzer aan de Alberdinck Thijmschool en idem in het Fransch aan een O. L. School te Amsterdam, eu 3. J. Hendrik van Balen, onderwijzer aan de Amstel- schcxol te Amsterdam, geschiedende deze laatste voordracht ter voorziening in de vacature H. de Noo, die niet voor eene defini tieve benoeming, in verband met de reorganisatie der Handelsavondschool in aanmerking wenscht te komen, B. tot vaste leeraren aan de gereorganiseerde Han delsavondschool: voor directeur, tevens leeraar in staathuishoudkunde, algemeene handelskennis en han delsrecht, den heer A. Versteege, directeur der Han delsdagschool; voor lezen, nederlandseh en correspon dentie (stijloefeningen), den heer A. A. van Rijnbach bovengenoemd voor duitsch, den heer G. Ras, leeraar aan de Handelsdagschool; voor engelsch, Mej. L. v. d. Linden bovengenoemd; terwijl zij d'en. Raad voor de benoeming mn een onderdirecteur, tevens leeraar in rekenen, schrijven en handelsaardrijkskunde dezelfde vooi'dracht doen als voor leeraar in fransch enz. aan de handelsdagschool, en voor leeraar in boekhouden en liandelsrekenen, al leen voor den cursus 1912/19131. den heer I. Prins Az. te Alkmaar, 2. den heer II. W. Pisart te Alkmaar en 3. den heer K. Steijn te Alkmaar, overeenkomstig het advies van den Inspecteur Af. O. en den Directeur der Handelsdagschool. De onder A genoemde tijdelijke leeraren worden met algemetene stemmen voor vast benoemd'. Als leeraar in het fransch, geschiedenis, schrijven en stenografie de heer Voort eveneens met algem. st. Tot vaste leeraren aan de gereorganiseerde Handels avondschool worden benoemd de tijdelijke leeraren Versteege, van Rijnbach, Ras en Alej. van der Linden. Tot tijdelijk leeraar voor het boekhouden enz. wo-rdt benoemd' de heer T. Prins met 14 stemmen tegen 2 op den heer Pisart. NAMEN VAN STRATEN. B. en W. stellen voor de volgende namen te geven aan de daarbij omschreven straten: 1. Van der Mey- straat, aan de straat die zich uitstrekt van het Nas- sauplein tot aan de Lindenlaan; 2. Cabeljaust.raat, aan de straat die zich uitstrekt van het Nassauplein, langs Areridshof, tot aan den Gees ter singel; 3. Juli ana van Stolberglaan, aan de 30 M. breede straat of laan die tegenover de Groote Kruislaan ligt en zich oostwaarts van den Kennemerstraatweg uitstrekt; 4. Oosterstraat, aan de straat langs de huizen van „Volkshuisvesting." Conform besloten. VERPLEEGSTERS STADS-ZIEKENHUIS. Door B. en W. wordt aan den Raad voorgesteld te besluiten in verband met een adres aan den Raad: aan het Hoofdbestuur van Nosokómos, Nederland sche Vereeniging tot bevordering der belangen van verpleegsters en verplegers, als beschikking op zijn on- gedagteekend adres, den 5en Juli 1.1. ontvangen, te berichten, dat het verzoek om den inwonenden ver- plegenden in de gemeentelijke inrichtingen voor zie kenverpleging' 1.daags voor kost en inwoning te vergoeden tijdens hun vacantie, wordt afgewezen, Conform besloten. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten aau de noodhulp-kaasdragers uit de gemeentekas een vast» belooning uit te keeren van 10 per jaar, voor het jaar 1912 te voldoen uit den post, voorkomende op volgnummer 93 der gemeente-begrooting. Goedgekeurd. TOEPASSELIJKVERKLARING DER ARTT. 1638 c EN d VAN HET BURGERLIJK WETBOEK. Bij de Donderdag gehouden openbare aanbesteding va.n 't uitvoeren va,n grond-, straat-, rioleeringwerkon enz. voor het terrein bij en om de nieuwe ambachts school gelegen, bleek B. en W„ dat geen enkel inschrij- ving-sbiljet was ingekomen. Daarentegen bevatte de bus een aan B. en W. gericht adres van R. S. Schram te Beverwijk en 26 anderen, zich noemende aannemers en gegadedigden naar het bedoelde aan te besteden werk, houdende de verklaring, dat/het hun onmogelijk is naar dit werk in te schrijven op grond van het be paalde in 30 van het bestek, luidende: „De bepaling van art. 1638 c eu d van 'het Burger lijk Wetboek mag voor d'e werklieden in dienst bij den aannemer of onderaannemers van de bij dit bestelt bedoelde werken en daartoe gebezigd niet worden uit geschakeld. De aannemer kan dit risico overdragen aan eene solide verzekeringsmaatschappij, ten genoegen dej

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2