Sandalen Molières. De Naam vh. HERMs. COSTER ZOON, Watertochtjes N.V. Het Landbouwhuis, Koopt geen goedkoope schoenen JLI N D H7 mTent i-2i Japongarneering. Handschoenen. Medemblikker Tentoonstellingsloten. ADVERTENTIEN. WEDER ONTVANGEN de nieuwste AMERIKAANSCHEeii" ENDELSCHE MODELLEN. Voor den Graanbouw. GOEDKOOP IS DUURKOOP! Het meest gesorteerde adres in Alkmaar. Dagelijksche ontvangst van nieuwe artikelen. le prijs: Tien Yette Koeien, waarde f 8000. U T T1 L I7« Telefoon 59. Loting voor de Militie. in gebruik op de RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL, HANDELSDAG- SCHOOL en het GYMNASIUM, zoomede voor de andere inrichtingen van onderwas, zijn voorhanden by de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij VOORDAM C 9, Telef. No. 3, ALKMAAR. De boeken worden gekait en van met naam bedrukte etiketten voorzien, afgeleverd. By contante betaling 5 pOt. korting. Lissone's Zuiderzeetochtjes Rondreizen per boot en per Noord-Holl. Tram. Rosmolens, Wanmolens, Graanschoppen, Wannen, Zeeften, Dorschknuppels, enz. N.V. HET LANDBOUWHUIS. is nadeelig voor de gezondheid. Prijs per lot 50 et. Prijs per lot 50 ct. BINNENLAND. degelijk, sierlijk en netpassend Dinsdag 3 September a.s., Alkmaar, Zaadmarkt. Dorschmachines, (voor hand- en paardenkracht). Aanbevelend, VertegenwoordigerJ. WONDER Pz. gemaakt van afvalleder en papier. Het dragen van slecht schoeisel Trekking zonder uitstel Dinsdag 24 September 1912. Uitgegeven ter gelegenheid der Groote Landbouwtentoonstelling der Afd. Medemblik en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, te houden te MEDEMBLIK, 4—8 SEPTEMBER 1912. heb je geen pijn meer. vroeg Dt. Xavier, de kleins geruststellend. Rempelman had de ontmoeting' met juffrouw Wel er afgeschreven met de redenen er bij. In afwachting' naar den uitslag, sloeg hij gedurende de morgenuren in de ziekenkamer te zijnen huize, waar inmiddels het rioodige voor de operatie was over gebracht, alles gade. In diepen narcotischen slaap, een beeld des doods, lag' zijn grootste schat daar neder. Dr. Xavier keerde zich naar hem toe. Rempelman, ik hen klaar. De operatie is gelukt, gij kunt gerust zijn. Van de operatietafel werd Anneke in haar nabij staand bedje gedragen. Met de meeste zorg geschied de alles. Anneke's verbonden hoofdje rustte zacht op de kussentjes van haar bedje. Mijnheer, in de voorkamer is mejuffrouw Weler en vraagt inlichtingen naar den toestand der kleine zieke. Verzoek mejuffrouw zichzelf even hier te over tuigen. Hij wilde haar, die hij tot tweede moeder hadi verko zen, reeds in hare rechten laten treden. De gelegen heid van hare lippen het gewenschte antwoord te ver nemen was hem ontnomen. Hij staarde, op het bed ten prooi aan gedachten. Achter hem trad de gevierde kunstenaresse zachtjes, bijna onhoorbaar, het vertrek binnen. Zij streelde, naast het bed getreden, met de rechter hand) het armpje van de arme kleine. Rempel man stak zij haar linker toe, noemde hem bij zijn voor naam en toen klonk het vurig gewenscht antwoord van de schoone lippen: Henri, ik zal trachten je hoop te vervullen. Boven het bewustelooze kind werd een band geslo ten. Het was reeds eenige weken geleden, dat deze snel1 opeenvolg-ende gebeurtenissen twee menschen tot el kander hadden gebracht. Advocaat Rempelman wacht te evenals eenige malen tevoren in het park o-p Hor- tense's automobiel, die haar wederom tot hem zou voe ren. Precies op den afgesproken tijd verscheen zij in haar wagen en hield stil om hem naast haar te laten plaatsnemen. Henri, deert je iets, je kijkt vandaag zoo somber? vroeg Hor tense ongerust. Rempelman keek haar niet dadelijk in de oogen, ter wijl hij nog in gedachten antwoordde: Er is iets met Anneke wat ik niet begrijp. V iHen wij dan niet liever ons ritje uitstellen, Henri, en trachten samen de oplossing te vinden wat je drukt? Anneke ontwijkt mij en weent zonder dat ik de oorzaak van haar te weten kom; zoudt gij het kunnen oplossen 'i Ik zou het willen probeeren, laat ons naar je huis rijden, Iienri. 1 Op het privékantoor had Hortense Weler in den fauteuil naast het schrijfbureau plaats genomen. De zelfde plaats waar zij uit zijn mond 't honorarium had vernomen. Zou zij heden een deel daarvan kunnen betalen? Tot zijn geluk kunnen bijdkagen? Mejuffrouw Charlotte leidde aan de hand) Anneke binnen en liet toen vader, dochter en de nieuwe moe dor alleen. Het kind leunde zich schuw tegen haar vader aan. Anneke, ben je nog niet beter, dat je zoo stil bent vroeg Rempelman aan zijn dochtertje. Het kind bleef zwijgen. Geef deze dame eens een handje. Do kleine gehoorzaamde. Dit zal nu voortaan je moedertje zijn, Anna, sprak lang-zaam de vader. Het kind keek verschrokken,-vragendl haar vader aan ik heb toch een moedertje. daar stond zij altijd en nu is zij wej^, waar is m ij n moedertje. Een traan blonk in de pasgenezen oogjes. Rempelman nam zwijgend) uit de kast het schilderij Anneke kliste het en klemde de handjes om de lijst. Het kind bracht den geliefden schat naar haar eigen kamertje. Diep geroerd zagen Rempelman en Hortense Weler voor zich uit. Zij voelden beide een aanwijzing en een waarschu wing. Ingezonden Mededeelingen. Afwisseling in de ziekeukost te brengen is een zaak van groot belang voor allen, die voor de voeding van zieken en herstellenden te zorgen heb ben. „KJUFEKE" bewijst hun in die gevallen juist goede diensten, want omdat er geen bijzonder smaakje aan gegeven is, kan het door vermenging met andere spijzen, naar ieders individueelen smaak worden be reid. Het met-prikkelende, licht verteerbare en voed zame „KCFEKE" voert den patiënt op aangename wijze alle die stoffen toe, welke voor het behoud der lichaamskraehten noodig zijn. Gemengd Nieuws. HARDDRAVERIJ. Ter gelegenheid van de op 11 en 12 September te Eitgeest te houden Landbouwtentoonstelling, zal op Donderdag 12 September een nationale Harddraverij plaats hebben om prijzen resp. van 70, 30, 15 en J 5 Af UIT ZUID- EN NOORDSCHERMER. Gisteren vergaderde de Raad dezer Gemeente, wezig was de heer P. de Boer, met kennisgeving'. Na vaststelling der notulen van de vorige vergade ring werd door den voorzitter medegedeeld: dat de heer E. Poseh, door den heer Commissaris der Ko ningin is benoemd tot zetter der Rijks directe belas tingen in plaats van den heer J. Kuijper die als zoo danig bedankte; dat de verzekering van den gem.- veldwaehter met 1 Augustus j.l. is ingegaan; dat het besluit tot onderhandische verhuring der gem.-woning aan J. Smit Rz. door Ged. Staten goedgekeurd is te rug ontvangen. Yoorloopig werd vastgesteld aanvulling op den lig ger der wegen welke aan GecL Staten zal worden toe gezonden. Daarna werd opgemaakt de lijst van ver kiesbar en voor s Rijks directe belastingen bestaande uit- de heeren J. Doornbos, Jb. Kraakman, A. Wied'ijk en J. Smit Jnz., welke aan den heer Commissaris der .Koningin zal worden toegezonden, ojxlat hieruit eene benoeming zal worden gedaan, wegens- periodieke af treding op 31 December e.k. van de twee -eerstgenoem de heeren. Goedgekeurd werd de ingekomen begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, in ontvangst en uitgaaf op 2198.815, waarna werd ingediend de Gem. begrooting voor 1913 welke na nauwkeurige toelichting voorloo- pig werd vastgesteld' op een bedrag in ontvangst en uitgaaf van 12886, 85. Bij de rondvraag' werd nog ter sprake gebracht, dat bij den laatst voorgekomen brand te Driehuizen is ge bleken, dat het disponibel hebben van een paard' en bakwagen voor het. vervoer der brandspuit enz. een ehoef te zoude zijn, na:ar aanleiding waarvan de voor zitter werd gemachtigd hiertoe maatregelen te nemen, terwijl tevens werd besloten het uurloon der brand weermannen te verhoogen van 0.20 o,n 0.25. Ingezonden Stukken. Sinds eenige dagen werden do oogjes van Anneke Wederom rooder. Dr. Xavier kwam en onderzocht de arme kleine. - Zij heeft niet» anders gedaan dan veel geweend, dokter, antwoordde de kinderjuffrouw op de haar ge stelde vragen. Telkens bij het les leeren en dikwijls onder het spelen begon zij plotseling zonder merkbare reden te huilen. De toestand' is nog niet verontrustend, maar zoo vlug' mogelijk moet. de oorzaak van dit ween en gezocht en verwijderd' worden, luid-de; het advies. Het weenen kan do blindheid) brengen, die wij hebben voorkomen. Alle aanwezigen hoorden dit en de twee verloofden vóelden het als een doodvonnis. Henri, wij behoeven niet verder te zoeken, sprak Hortense Weler korten tijd daarna tot Rempelman, toen zij in het privékantoor met hem alleen was; de oorzaak van Anneke's gemoedstoestand' ligt in ons. Het kind is zich bij het nieuwe der laatste dagen gaan verbeelden, dat gij haar en haar moedertje niet meer bemint en is tei jong om opheldering te begrijpen. Je hebt nte gevraagd je vrouw en voor je kind een moeder te willen zijn.... Ik bemin je, Henri, maar je ziet, voor je kind kan ik de moeder niet zijn. Zon der voor je kind een moeder te zijn, kan ik je als je vrouw niet gelukkig maken. Er blijft dus niets anders over dan ons eigen g'eluk voor de toekomst, van Anneke op te offeren. Mijn be lofte je leven op te vro-olijken, ITenri, met muziek en gezang kan ik toch houden. Rempelman zag in Hortense's oogen glinsterende tranen opwellen. Hortense!!! riep hij uit, maar meer bewondering als verwondering' klonk door zijn stem heen. Het moet., Henri, wilt gij dan dat Anneke voor altijd het gezicht verliest? Rempelman stapte op haar toe, drukte een reine kus haar op het voorhoofd. Hij voelde dat hare vriend schap hem een onschatbare hulp en een gronte beloo ning zou zijn en fluisterde haar toe: Hortense, ik dank je voor je besluit. Hij geleidde haar naar de huisdeur. Onderweg zagen zij nog eenmaal Anneke, welks oogjes traanden. Met een handdruk scheidden Rempelman en de zan geres Hortense Weler. Aan beider oogen waren nog zichtbaar de sporen van den zielestrijd. Verstand had over egoïsme gezegepraald. Een offer ward gebracht, Mijnheer de Redacteur! Naar aanleiding van een berichtje ip uw blad van Donderdag 22 Augustus, vragen wij beleefd een plaats je in uw blad. Het berichtje luidt als volgt „Hedenmiddag half twee zou ten stads'huize aanbe steed worden: het uitvoeren van grond'-, straat- en „rioleerrngswerken enz. voor het terrein behoorende „bij en. om de Ambachtsschool aan den Bergenveg. „Bij opening der bus- bleek, dat geene biljetten wa- „ren ingekomen. ,Naar wij vernemen hebben de aannemers bezwaar tegen £30 van t bestek, luidende: De bepalingen van „Art. 1038 c. en d. van het Burgerlijk Wetboek mogen „voor de werklieden in dienst bij den aannemer of on deraannemer van do bij dit bestek bedoelde werken „niet worden uitgeschakeld. „Do aannemer kan de risico overdragen aan een „solide verzekeringsmaatschappij ten genoege der Di rectie.' Hieruit blijkt dus, dat wanneer d'e heeren aanne mers, hun arbeiders bij ziekte, en oorzaken b u i- t e n hun schu 1' d', verhinderd zien te werken eenvoudig het werk weigeren, d. w. z. staken, want daar komt hot toch op neer. YV ij mee tien ons te herinneren, dat een dergelijke kwestie zich eenige maanden geleden te Wormerveer ook heeft voorgediaan, doch bij die weigering besloot de Gemeenteraad het werk uit te voeren in eigen be heer, ons dunkt het beste antwoord dat de Raad die onwillige heeren kon geven. ij hopen d'an ook d'at de Baad onzer gemeente een zelfde besluit moge nemen. Tevens hopen wij dat die solidariteit der heeren aannemers eens een lesje moge zijn voor de Alkmaar- sehe arbeiders: De heeren aannemers vragen hier ook niet naar geloof of ongeloof, neen, als één man weigeren zij het werk, omdat het Art. 1638 e. en d. van het Burgerlijk Wetboek de heeren werkgevers eenigszins in de geld kist raakt. Wat zou het ook vreeselijk zijn, niet waar heeren werkgevers, om een zieke arbeider zijn loon uit te be talen Alkmaarsche arbeiders, dit- geval leert ons, om ons ook te o r g a nise er e n en met elkander onze b e- a u gen te verdedigen tegenover den patroonsbond. De vereeriiging van werkgevers beoogt natuurlijk, dat blijkt uit deze kwestie, de arbeiders onder zoo slecht mogelijke voorwaarden te laten werken, terwijl wij als georganiseerde arbeiders altijd op de bres staan om zoo goed mogelijke' voorwaarden te bedingen. Daarom arbeiders, sluit, u aan, en wordt lid van uw vekvereepigmg. U Mijnheer de Redacteur dankend voor de plaats ruimte. Voor den Alkmaarschen Bestuurdersbond, D. BERGMAN, Voorzitter. J. DE WIT, Secretaris. Van Nieuwkuyk De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR brengt ter kennis van belanghebbenden dat de loting r.er in dit jaar voor de Militie ingeschrevenen voor deze gemeente zal geschieden op des vootsm. ten 10 ure, ten stadhuize. Volgens art. 62, sub 2, der Militiewet, nemen aan de loting deel alle voor de lichting ingeschreven per sonen, met uitzondering van hen: lo. die voor den aanvang der loting voor de ge meente blijken te zijn overleden; 2o. die voor den dienst bij de militie ongeschikt zijn bevonden; 3o. die vóór 1 September bij onherroepelijk gewor den uitspraak van den militieraad of van Gedeputeer- te Maten of bij Koninklijke op een ingesteld beroep genomen beslissing voorgoed of tijdelijk van den dienst zijn vrijgesteld; 4o. die vóór 1 September onherroepelijk, hetzij voorgoed, hetzij voorloopig van den dienst zijn uitgesloten. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. B niet de witte salon booten der Alkmaar-Packet van Alkmaar: 6—8—10—12—2.80—4—6—7.80 uur. naar MARKEN-HOORN -(ENKHUIZEN) -VOLENDAM vertrekt dagelijks, behalve Zondags, 's morgens 9.15 uur, van Amsterdam, steiger 10, de Bnyterkade. Vraagt dienstregelingen en geril, gidsen. De verkoop van Handsclioenen is uitsluitend MIENT 31, over de Steenenbrug. ilC" Prijken zeer concnrreereud. -yg Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 29 Februari 1912, No. 64. Aantal uit te geven loten 100,000. Aantal prachtige prijzen 1000. HOOFDPRIJZEN: 2e prijs: Een BREAK met 2 PAARDEN, waarde f 1800. 8e Een TILBURY met 1 PAARD, f 1000. 4e TWEE KOEIEN, f 600. Verder prijzen ter waarde van f 400, f 300, f 200, f 150, f 100 enz. LOTEN te verkrijgen bij de Depóthouders en tegen toezending van postwissel of postzegels met 5 cent verhooging bij den Administrateur der Verloting, J. T. SWARTSENBURG, Kleiweg 39, Gouda. Druk N. V. v/h. HERMs. COSTER an Zn., Allrmast.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 6