Voor hen, die in een slechten gezondheidstoestand verkeeren. BINNENLAND. STADSNIEUWS. UE KONINGIN1 IX DEN HAAG. He Koningin is gisterochtend! te 10.43 minuten in de residentie aangekomen. H. M., die de reis maakte in haar eigen salontrein, werd vóór de koninklijke wachtzaal al'léén ontvangen door haar opperstalmeester, 'baron Bentinek, en begaf zich zonder verder oponthoud! naar het in die Rijnstraat gereed staande hofrijtuig, waarvan de kap was neer gelaten. Zoowel op het stationsperron al» in de Rijnstraat en op haren verderen rit naar het paleis werd H. M. door een belangstellende menigte toege juicht. VERVALSCHING VAX LEVENSMIDDELEN. Haar De Ned. verneemt, heeft de Minister van Landbouw dezer dagen een wettelijke regeling ter voorziening tegen vervalsching van levensmiddelen ter hand genomen. Een wetsvoorstel is in bewerking. Gemengd nieuws. VERVALSCHING VAN EEN REISPAS OP VER ZOEK VAN EEN BURGEMEESTER. Gistermorgen is door de Haarlemsche rechtbank de behandeling dezer zaak tegen den burgemeester van Zaandam hervat. De heer P. B. J. Eerf, oud-lid1 van Gedeputeerde Staten, werd nu als getuige gehoord. Hij meende zich te herinneren twee passen te hebben geteekend, waarin de naam Elias voorkwam, en een met den naam Latenstein, ten opzichte dér1 passen waren de voorgeschreven verklaringen afgelegd. Had hij toe vallig den leeftijd' van den jongen geweten, dan zou hij natuurlijk den red spas niet geteekend1 hebben. De Officier van Justitie: Als een gewoon Zaan dammer een pas' had) aangevraagd, zou het- stuk dan naar Zaandam zijn teruggezonden ter informatie? De getuige erkende dit. Als iemand', dien hij kent, een pas aanvraagt waarbij groote haast is, heeft hij evenwel geen bezwaar, die zonder informatie te ver- leenen. De Officier van Justitie, mr. Hoyer, ving aan met art. 231 van het Wetboek van Strafrecht voor te le zen. Ingevolge het eerste lid van dat artikel is be klaagde in staat van beschuldiging gesteld. De feiten zijn wettig en overtuigend bewezen. Be klaagde heeft een missive opgesteld en verzonden waarin hij reispassen voor zichzelf, zijn zoon en den heer Latenstein aanvroeg. Van dit oogenblik begon het plegen der valschheid. Nad'at de passen zijn ver leend en den aanvrager toegezonden, zijn de souches daarvan aan het gouvernement teruggezonden en daar bewaard. De bureau-ambtenaren hebben geloofd in de goede trouw van dengene die het stuk aanvroeg. Maar diens opgaven waren niet conform de waarheid, ten aanzien van den leeftijd van zijn zoon. In art. 231 wordt- straf geëischt voor vergrijpen te gen de publieke trouw. Er is hier groote vrijheid ten opzichte der straf gelaten. Men kan tot twee jaar en men kan tot een clag gevangenisstraf veroordeelen. Het is spr. opgevallen dat de burgemeester van Zaandam losjes over dit feit heenloopt, dat als aan randing der publieke trouw door een ambtenaar een zeer ernstig is. De ambtenaar van het O.M. eindigde met een maand gevangenisstraf te eischen. Jhr. mr. Elias verdedigde zichzelf. EEN WMRELDRETZIGE R Jan de Groot, 35 jaar oud, Amsterdammer van ge boorte, is voornemens te voet de reis om de wereld te volbrengen. Hij hoopt dit in 10 jaar tijd» te kunnen doen. Gekleed in Marker costuum, voorziet hij in zijn onderhoud door briefkaarten te verkoopen en propa ganda te maken voor de drankbestrijding. Hij is lid van de 1. O. G. T. en zal op z'n voetreis geen druppel alcoholhoudenden drank drinken. Reeds volbracht hij den toer door Noord-Holland, gaat nu op België af en is vol hoop te zullen slagen. Dit kwam hij ons gister ochtend vertellen. Hij ziet er patent uit en zal in z'n eigenaardig' costuuöi, vooral in Amerika, waar hij den tocht op klompen moet volbrengen, zonder twijfel goe de zaken maken. (Tel.) VERVAL VAN HET KONINKLIJK PALEIS? Gistermiddag is een arm van een der beelden in bet tympan (het driehoekig gevelveld in het midden van den voorgevel) van het Koninklijk Paleis plotseling afgebroken en op de „kleine steentjes" voor liet Paleis gevallen. Een schildwacht, die er onder liep, had nog juist den tijd op zijde te gaan. De steen viel als poe der uiteen. Naar men zich herinnert is eenige jaren geleden ook -eens een stuk steen van het Paleis te A ins tenia m a f gebrokkeld. GERED. Zaterdagavond surveilleerde een Leidseh 'politieman langs de Oude Singelgracht. Een zwart voorwerp, dat dan eens onder en dan weer boven water kwam, trok zijn aandacht. Hij dacht dat het een liond was en daar er aan den walkant een schuitje lag, 'besloot hij liet dier aan den wal te brengen. Hij roeide het' bootje naar het reeds zinkend' voorwerp en had het geluk het nog' juist te grijpen. Wie schetst zijn verbazing toen het bleek dat hij een kindi had' opgehaald'. De levens geesten bleken nog niet geweken en het gelukte spoe dig het bewustzijn weder bij den kleine op te wekken. Het bleek te zijn de li-jarige Frans van der Meyde, die in hetzelfde schuitje, waarmede het gered' werd, door zijn vader was achtergelaten om er op te passen. EEN BENOEMINGSKWESTIE. Dr. T. de Haan, leeraar aan de H. B. S. te Zierik- zee, is 'aan de H. B. S. te Zaandam tijdelijk werkzaam geweest als leeraar in do scheikunde van 15 April tot 1 Augustus 1908, over welk tijdvak hem ook salaris is uitbetaald. De werkzaamheden aan dé II. B. S. te Zaandam heeft hij verricht op een benoeming van B. tm W., onder goedkeuring' van den inspecteur van het M. O. Zoowel bij 1 ager- als bij middelbaar onderwijs is bet te Zaandam gebruikelijk, dat B. en W. tijdelijke leerkrachten benoemen. Een benoeming' tot tijdelijk leeraar door B. en W. schijnt echter voor het doen gel den van pensioen-aanspraken niet van kracht. Daarom verzocht de heer De Haan den gemeenteraad! van Zaandam een besluit te nemen, waardoor bij op wetti ge wijze voor die tijdelijke betrekking werd1 benoemd. En om te maken dat er geen gaping was tusschen de verlaten en zijn nieuwe betrekking, vroeg adressant het raadsbesluit zoo te maken, dat dit vermeldde, dat hij zijn functie te Zaandam had bekleed tot 1 Septem ber, zoodat de vacantie-maandl Augustus, waarvoor bom geen betaling was geschied', meetelde. B. en W. adviseeren thans den gemeenteraad! te be sluiten: de benoeming van dr. T. die- Haan tot tijdelijk leeraar in de scheikunde aan de IT. B. S. van 1 April tot 1 Augustus 1908 te achten, al» te zijn geschied d'oor den gemeenteraad'. Zij kunnen echter niet voorstellen daarvan te maken 1 September, omdat men dan in strijd zou komen met- de waarheid'. Ook wenschen zij geen verandering te brengen in de gevolgde gedragslijn, waarbij een tijdelijke, benoe- ming wordt geacht te eindigen bij dén aanvang eener vacantie, als na deze vacantie de tijdelijk aangestelde niet opnieuw zijn functie hervat. Afwijking daarvan zou niet onbelangrijke offers van de gemeente vragen. MIJNONGELUK. Toen Zaterdagavond! omstreeks 11 uur een ploeg mijnwerkers, best-aandé uit 5 man, in de mijn Laura' te Eygelshoven, door de verschillende ondergrondsche mijngangen naar het werk ging, geraakte juist op het oogenblik, dat de ploeg zich daaronder bevond, in een nauwe gang een stuk steen, ongeveer vier met-er lang en ruim een meter breed, uit d'e gangzoldering los en plofte naar beneden. Vier man konden zich ternau wernood redden, doch een persoon, de Oostenrijker K., kreeg het gevaarte op zich. Met veel moeite konden zijn kameraden de steen omwentelen. De ongelukkige was zoo goed als verpletterd en moet op slag dood zijn geweest. HET ONGELUK IN HET VO SS EG AT. Tc Utrecht heeft zich een comité gevormd, bestaan de uit: mevr. A. H. W. Koolemans Beijnenv. Olclen- borgh, mevr. C. van BolhuisVan Hoytema, generaal- majoor P. Kleijenhens, kolonel' J. P. Koolemans Beij nen, commandant van het regiment genietroepen, en 1st a-lui tenant- der infanterie N. J. M. F. van Everdin- gen, dat gaarne giften in ontvangst zal nemen voor de nagelaten betrekkingen van dé bij bet ongeluk aan het fort Vossegafc omgekomen miliciens Geurt», uit Gemerkt, en Van Gorp, nit Luiksgestel, die beiden de kostwinners waren van het gezin waartoe zij behoor den. De vader van den bij he,t ongeluk te Utrecht om gekomen milicien Louwer-se, spreekt het bericht uit het Volk omtrent zijn treurige familieomstandigheden in de Zeeuw tegen. Hij noemt het onwaar, dat zijn zoon was een arme boerenjongen, de broodwinner van de familie en dat de familie al-les hij elkaar gelegd' heeft om het lijk van Utrecht naar Domlburg te doen vervoeren. UIT WINKEL. Op de tentoonstelling te Dordrecht is voor de rubriek onderwjjs en opvoeding de inzending van het Bijbelsch Museum, door den heer Ds. B. Nieuwburg alhier, bekroond met diploma voor den gouden medalje. VAN DEN LANGEND!JK. In de week van 9 tot 14 September werd aan de veiling te Broek op Langendijk aangevoerd 527 zak aardappelen, 1861 baal zilveruien, 11955 pond slaboo- nen, 5024 pond augurken, 108100 bloemkool, 221600 roode kool, 69400 gele kool, 94900 witte kool, 113200 bos en 564 baal wortelen, 924 baal uien en 3000 ram menas. UIT BERGEN. Vanmiddag is alhier aangebracht een lijk, dat te Bergen aan Zee is aangespoeld! en stokerakleeding aan had. Het is nog niet berkend. Het handt-asclije met 70, dat door een dame pensiongast alhier verloren was, is door den veldwach ter gevonden en naar de eigenares, die thans weer in den Haag vertoeft, gezonden. Laatste berichten. Troonrede. 's-GRAVENHAGE, 17 Sept. H. M. de Koningin heeft heden de Staten-Generaal geopend met het uit spreken van de volgende rede: Mijne Hoeren! Het is Mij aangenaam U weder om Mij vereenigd to zien. Ook in het afgeloopen jaar bleven Onze betrekkin gen met de andere Mogendheden van den meest vriendschappelijken aard. De toestand van den landbouw in al zijn vertakkin gen is gunstig, ondanks ernstige tegenspoeden, die een tijdelijk karakter hebben. Handel en nijverheid bleven zich in het afgeloopen jaar over het algemeen op bevredigende wijze ontwik kelen. Het scheepvaartverkeer 'nam opnieuw in niet on belangrijke mate toe, terwijl ook de resultaten van het reederijbedrijf gunstig waren. De uitkomsten van de verschillende takken van vis- scherij zijn ovei het algemeen minder onbevredigend dan het vorige jaar. Met dankbaarheid mag worden vermeld, dat de al gemeen© toestand in Oost-Indië in velerlei opzicht re den tot tevredenheid blijft geven. De West-Indische Koloniën werden geteisterd door eene langdurige droogte tengevolge waarvan inzonderheid de bevolking- der Benedenwindéche eilanden van de Kolonie Cura sao in zorgvolle omstandigheden verkeert. Burgerlijke en militaire landsdienaren, zoo hier te lande als in de Koloniën, blijven hunne taak op lof waardige wijze vervullen. Tengevolge van de sterke toeneming van 's Rijks middelen en inkomsten laat zich de financieel© toe stand des lands voorshands niet ongunstig aanzien. Echter doen de vele onvermijdelijke nieuwe uitgaven, waaronder die voor de uitvoering der aanhangige wetsontwerpen op sociaal gebied', en de omstandigheid, dat niet onafgebroken op eene zoo sterke toeneming- der inkomsten mag worden gerekend, de totstandko ming van alle ingediende ontwerpen tot duurzame ver sterking der middelen dringend! noodzakelijk achten. Het rapport der Staatscommissie voor de Grond- wets-herziening heeft onverwijld een punt van ernsti ge overweging' uitgemaakt. De Begeeringsvoorstellen zullen, naar Ik Mij vlei, U nog in den loop van dit kalenderjaar kunnen bereiken. Deze zitting' zal Uwe toewijding en krachtsinspan ning op zware -proef stellen, omdat het onafgedaan gebleven wetsontwerp tot verzekering tegen de gelde lijke gevolgen van invaliditeit en ouderdom, en het voorstel tot dekking van de daaruit voor 's lands schatkist voortvloeiende kosten, alsmede het ontwerp- ziektewet, allereerst Uwe aandacht blijven vrager. Dit mag niet beletten, dat nevens de andere voor stellen welke mede ter tafel zijn gebracht, nog enkele wetsontwerpen worden aangeboden. Voorstellen tot wettelijke regeling betreffende woonwagens en woonschepen, tot- bestrijding van habi- tueele dronkenschap en tot beteugeling van lanclloo- perij en bedelarij zullen worden ingediend. De voordrachten in zake de pensionneering van ge meentelijke ambtenaren en van bünne weduwen en weezen zijn zeer spoedig tcgemo-et te zien. Een drietal wetsontwerpen naar aanleiding van het rapport der ineenschakelings-commissie zijn in ge reedheid gebracht. Het- ligt in het voornemen de Departementen van Marine en Oorlog te vervangen door één Departement van Defensie. Een wetsvoorstel zal U bereiken, houdende eene voorloopige regeling inzake electriciteits-voorziening. Omtrent de kanaliseering van .de rivier de Maas, mede ten behoeve van de,n afvoer te water der kolen mijn-producten in Limburg, zullen voorstellen worden ingediend. Een wetsontwerp zal U worden aangeboden tot ge leidelijke opheffing van de in Oost-Indië op hoog ge zag ingevoerde koffie-cultuur. Moge Gods zegen aan Uw arbeid worden geschon ken Ik verklaar de gewone Zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. De Troonrede, welke H. Al. de Koningin hedenmid dag beeft uitgesproken tijdens de vierjarige periode van het tegenwoordige kabinet deëet Zij liét t-weé maal zelf, terwijl in 1909 en ih 1911 de heer Heemskerk de openingsrede hield) is het kortste gelegenheids- staatsstuk op den derden Dinsdag in September van dit ministerie. In 1909 besloeg de rede in ons blad' bijna een geheele kolom, de volgende jaren werd zij steedis korter en thans is zij tot circa de helft terugge bracht. Nu behoeft deze inkrimping niet al te zeer te verwonderen. Wanneer een ministerie pas het roer van het schip van staat in "handen heeft genomen, ziet het het ruime sop voor zich, terwijl tjxans de reis spoe dig volbracht is en de kust alweer in het zicht komt. In 1909 kon men alle zeilen in top brengen, nu moet er gereefd worden. Toen trok men vol nieuwen moed aan den arbeid en durfde men met beloften komen, thans is de moed wat geslonken en is men dienvolgens kariger met het- in het uitzicht stellen van nieuwe on derwerpen. Toch lijkt ons het lijstje van nieuwe voor stellen, ditmaal wel bijzonder kort, Trouwens - er is nog genoeg werk aan den parlementairen winkel. Krachtiger dan ooit te voren klinkt de waarschuwing: „deze zitting zal uwe toewijding en krachtsinspanning op zware proef stellen." Deze zinsnede is eigenlijk de eenige, waarop een nadruk wordt gelegd. Natuurlijk trekken twee zeer belangrijke zaken bij zonder de aandacht: de grondwetswijziging en de in eenschakeling van het onderwijs. Zou de regeering over de herziening van de grondwet zwijgen, of desbe treffende voorstellen aankondigen? Ze deed' het laat ste, maar vaag. II. M. vleit- zich, dat de regee ringsvoorstellen de Staten-Generaal „nog in den loop van dit kalenderjaar kunnen bereiken." Beteekent dit, dat nog in deze periode van wetgeving de grondwets herziening bij de Staten-Generaal in behandeling zal worden gebracht Het is moeielijk aan te nemen. De verkiezingen van 1913 zullen voor de zaak van de Qfopdwetshprziening wel van buitengemeen gewicht blijven en de „regeeringsvoorstellen" zullen wel geen andere bedoeling hebben, dan verkiezingimateri- aal te leveren. En wat wil de regeering'nu ten aan zien van het kiesrecht Zooals men weet is de grond wetscommissie welke minister Heemskerk tot voor zitter had niet tot overeenstemming gekomen be treffende het kiesrecht. De negentien mannen der verschillende partijen hébben het zoeken naar een op lossing tenslotte opgegeven en gezegd: zie, gij, regee ring nu maar of gij er iets van make-n kunt, „Onverwijld" heeft het rapport „een punt van ern stige overweging uitgemaakt", doch hoe tenslotte de oplossing van de electorale kwestie zal zijn blijft voor- loopig verborgen. Misschien, dat de regeering aan stonds bij de debatten klaarderen wijn schenken gaat. Hetzelfde kan worden gezegd, ten opzichte van het nu al enkele jaren gereedliggende rapport der ineenseha- kelingscommissie. Een drietal wetsontwerpen zijn in gereedheid gebracht- liet zullen de eerste zijn van dit kabinet tenbat.e van het onderwijs in het algemeen. Eenig kenteekeu van afkomstig te zijn van een z. g. n. christelijk ministerie draagt deze Troonrede niet. Van Christelijke wetgeving' ditmaal geen sprake en de regeering zal dan ook voor de nieuw aangekondigde onderwerpen ongetwijfeld groote sympathie in de Ka mer vinden. Wij denken hierbij in bet bijzonder aan de zoo belangrijke en noodzakelijke in het vooruitzicht gestelde voorloopige regeling inzake electriciteits- voorziening, aan de voordrachten inzake de pension neering van gemeentelijke ambtenaren en van hunne weduwen en weezen, aan de voorstellen in de alinea over woonwagens en woonschepen, ter beteugeling van landlooperij en bedelarij. Het is alleen maar de vraag of er van al die sohoone voorstellen nog iets in het Staatsblad komt. Marine en leger, in de laatste troonreden steeds stiefmoederlijk behandeld, vragen de aandacht wegens de voorgestelde samenvoeging. In 1905 is er een departement bijgekomen, in 1912 gaat er dus misschien weer een af en komt men op het oude getal van 8 terug. Ten opzichte van liet jaar-overzicht kunnen we kort zijn. Opvallend is liet aantal malen, dat de steller der troonrede het woord „blijven" heeft gebezigd. Nieuw is verder de uitdrukking „landbouw in al zijn vertakkingen" vroeger was het steeds „land- en tuinbouw." Hiermede meenen wij te kunnen volstaan. Veel viel er over deze Troonrede niet te zeggen maar, daarvoor is zij ook de laatste van het ministe rie-Heemskerk. Gedurende de periode 19091913 wel te verstaan. TWEEDE KAMER. DEN HAAG, 17 Sept. De Tweede Kamer verkoos met 50 van de 82 stemmen den katholieken afgevaar digde voor Nijmegen, de heer Van Nispen, tot eersten Candida at voor het Kamer-voorzitterschap. ROODE DINSDAG. MAASTRICHT, 17 Sept. Mijnwerkers, die heden naar den Haag vertrokken tot deelneming aan de kies- rechtbetooging werden door de politie begeleid. 's-GRAVENHAGE, 17 Sept. Een g'root aantal be- tcogers waren op het meetingsterrein „Houtru-st" aan wezig. Daar ging het gerucht als zou een mijnwerker uit Heerlen, in wiens woning huiszoeking gedaan is in verband met de vermissing van dynamiet en die voor den rechtercommissaris was gedagvaard, naar den Haag zijn gegaan, maar onderweg te Rotterdam ge arresteerd zijn. De heer Vliegen opende de betooging met de constateering dat deze de eerste verre overtrof. Een groot aantal sympathiebetuigingen kwamen van hen die niet tegenwoordig mochten zijn, o.a. van Rijkswerklieden aan de Hembrug, van militairen uit het kamp van Zeist enz. Alen zou na de betooging naar bet Binnenhof trekken, rustig en ordelijk. Ge beurt daar iet-s, dan waren zij, die het verhinderden daarvoor aansprakelijk, zei de heer Vliegen. Van 12 spreekgestoelten werden redevoeringen ge houden. Air. Troelstra verzekerde dat als de rechter zijde na de grootsche betooging nog niet overtuigd mocht zijn van den volkswil om algemeen kiesrecht, nieuwe obstructie niet kon uit blijven. (TWEEDE TELEGRAM). 's-GRAVENHAGE, 17 Sept. De meetinggangers trokken groepsgewijze naar het Binnenhof, dat geheel door maréchaussee en politie was afgesloten en waar niemand) toegelaten werd. Tweemaal werd' met de blanken sabel gechargeerd1. Eenmaal toen het Kamer lid Schaper met een groep meeliep, en later op het plein waar het Kamerlid Vliegen gelijke poging deed', vielen gevoelige klappen. Ongelukken gebeurden er echter niet, hoewel vele mensehen vielen. Nadat het geheele plein ontruimd! was, kwam een lange colonne met Jroelstra aan hét hoofd, welke stoet echter ver der mocht trekken met goedvinden van den hoofdcom missaris. Eén betooger werd gearresteerd tot dusver. INTERNATIONALE TENTOONSTELLING TE GRO NINGEN. GRONINGEN, 17 Sept. Het bestuur der Groning sen© Tentoonstellings-vennootschap heeft besloten een Inteinationale Tentoonstelling te houden van de zes middelstaten van noordwest Europa. Het plan onder vindt in verband met een algemeen© toenadering van de bevolking dier zes statenNoorwegen, Zweden, Denemarken, Zwitserland, België en Nederland, spe ciaal in het noorden veel sympathie. DYNAMIET-DIEFSTAL. ROTTERDAM, 17 Sept. Gisteren is alhier een mijn werker gearresteerd, die verdacht wordt van diefstal van dynamiet uit de mijn te Eigelshoven. De ver dachte is naar de gevangenis te Maastricht overgebracht. ONTVLUCHTE MEISJES. MAASTRICHT, 17 Sept. Alhier zijn teruggebracht de drie uit het gesticht Sint Vincentius alhier ont vluchte meisjes. Zij waren te Venlo aangehouden. Wij bevelen het lezen van den brief, dien wij hierbij publiceeren, aan hen aan die niet in een goe den gezondheidstoestand verkeeren. Zij zullen zich er rekenschap van kunnen geven dat, om een bestaan te hervormen een behandeling van enkele dagen met een ernstig geneesmiddel als de Pink Pillen vol doende is. Er is in het geheel geen samengestelde leefregel noodig of een behandeling van langen duur maar enkele dagen behandeling zullen, in sommige gevallen, ruim voldoende zijn, en die behandeling be staat in het gebruik van een of twee pillen na iede« ren maaltijd. Mejuffr. de Weduwe van der Linden, Marktstraat 12 te Breda, heeft ons het volgende geschreven Mejuf. Var» der Linden. „Gedurende heel langen tijd verkeerde ik in een zeer slechten gezondheidstoestand. Bloedarm tot in den hoogsten graad, leed ik om zoo te zeggen voort durend aan schele hoofdpijnen, duizelingen en ver duisteringen van het gezicht. Voegt daaraan toe dat ik geheel en al mijn eetlust had verlorenen dus slechts at om mij in het leven te houden en dat ondanks dat weinige voedselrujjn maag mij deed lijden en mijn spijsvertering moeieljjk was. Ik kon mij niet meer met mijn huishouding bemoeien, ik had er de kracht niet toe. Ik had reeds heel wat geneeswijzen beproefd, zonder succes, en ik wist niet meer wat te doen. „Dikwijls had ik door meerdere familieleden over de Pink Pillen hooren spreken. Zij spraken er met veel lof over, daar zij er de weldaden van ondervon den hadden. Ik dacht toen dat die pillen misschien ook goed voor mij zouden zijn en ben begonnen ze te gebruiken. Ik heb het genoegen te verklaren dat de Pink Pillen mijne gezondheid hebben hersteld. Zij hebben mij mijn eetlust teruggegeven en mjj ook mijn krachten doen weervinden. Na eenigen tjjd die weldadige geneeswijze te hebben gevolgd waren alle mijne kwalen verdwenen. Ik ben nu heel goed her steld en heb mijne bezigheden hervat." De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1 75 de doos en a f 9.de 6 doozen aan het Generaal-Depöt der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22-huis, te Amsterdam, te Alkmaar bij NIEROP SLOTHOUBER, Lange- straat 83 en in alle goede apotheken en drogisterijen. DE LANDBOUWFEESTEN. In plaats van twee dagen zullen de landbouwfeesten dezen keer slechts één dag dhren, het spreekt wel van zelf, dat er oip dezen éénen d'ag dus heel wat te doen is. Alorgeno'chtend heeft de officieel© opening plaats op het Waagplein, om 2 uur vertrekken d'e deelnemers aan het concours liippique, dat 's'midüags in den Ber- gerhout gehouden wordt, vanaf het café van den lieer Schermerhorn. Van 68 uur is er concert op het. Hofplein, terwijl de dag- besloten wordt met een vuur werk en een concert op het Hofplein, dat na afloop van het vuurwerk zal plaats hebben, Dc tentoonstelling wordt gehouden op de Kaasmarkt, den Dijk en in de Korenbeurs,''waar 's morgens mu ziek gemaakt wordt. De feestcommissie doet een beroep op de welwil lendheid van de stadgenoot-en om te zorgen, dat bij de concerten de goede orde niet verstoord' wordt. Het is dan ook inderdaad, zoowel voor de muzikan ten als voor het publiek zeer hinderlijk, wanneer de jeugd zoo'n leven maakt, dat het de muziek overstemt. Afoeht de orde worden verstoord, dan zal de commis sie zich genoodzaakt zien de concerten te doen eindi gen. Alaar -dit zal niet noodig zijn, nietwaar? Do volwassenen zullen er wel voor zorgen, dat de lawaai makende en voetzoekers-afstekende jeugd geen vrij spel krijgen. AANBESTEDING ST. ELISABETHS-GESTICHT. Bij de lieden in hotel „Proot" gehouden aanbeste ding voor het bouwen van een Kapel bij het St. El'isa- beths-Gesticht, onder architectuur van den heer N. Afolenaar te 's-Gravenhage, waarbij uitsluitend! dooi' R. K. aannemers boven het IJ mocht worden inge schreven, waren de volgende biljetten ingekomen: P. Burgering, Alkmaar, 17980; J. Verberne, Wes ter Blokker, 17999; T. Krom, Uitgeest, 18160; Wed. A. Zuurbier, Alkmaar, 18688; J. C. Flaaming, Schagen, 19643; L. N. van Os, den Helder, 19783; J. Balder, Alkmaar, 19788; J. Henneman, Heems kerk, 19798; J. Waaier, Aledemblik, 19925; P. Smit, Alkmaar, 20586; T. Brouw en Zoon, Bever wijk, 20890; P. M. van Deursem, Haarlem, 20970; P. Voorman, Schagen, 21000. De gunning zal nader bekend gemaakt worden.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2