De Landbouwtentoonstelling Trekking van heden. 5e klasse, 2e lijst. Nr. 13475 f 100,000ns. 7217, 13035, 15101 en 17194 elk f 1000nr. 10370 f 400ns. 1642 f 200 ns. 754, 2231, 3266, 4009, 4534, 5187, 5714, 11878' 14277, 15028, 16785, 18575, 19966 en 20209 elk f 100' STADSNIEUWS.- BUITENLAND. Woning' vervoerd. Ook werd verbonden een knaap]®» dat op straat gevallen was en bloedende wonden aan het hoofd kreeg. Kwart voor vier, schrijft het Hbld. Ken uur reeds heeft het voorbijtrekken tusachen de rijen agenten over het Buitenhof geduurd en nog schijnt or geen einde aan te komen. Even een vermakelijk incident. Het Kamerlid! Buys, getooid1 met het embleem der kiesreohtbetoog'ing, wil zich over het Buitenhof naar de Tweede Kamer begeven. Een inspecteur van poli tie, in hem slechts een betooger ziende, die de agen tenfile verbroken heeft, wil hem tegenhouden maar het afschuwelijk misverstand) is dra opgelost. Een dergelijk incident doet zich kort daarop voor. Het Kamerlid Hugenholtz wil zich uit de gelederen naar de Tweede Kamer begeven en toont zich zeer ge belgd, omdat de commissaris van politie Olivier hem niet dadelijk wil doorlaten. Het Unie-liberale Ka merlid De Jong (Hoorn) redt de situatie, door den beer Hugenholtz bij zijn naam te noemen en hem de hand te drukken. UIT BERGEN. De heer Nagtglas Versteeg, electro-technisch in genieur,, bracht gisteren in een besloten vergadering van den Baad, welke vergadering' van half elf tot één uur duurde, rapport uit inzake het electriciteits- vraagstuk in deze gemeente en verstrekte aan de le den van den Baad1 de gevraagde inlichtingen. In verband! met aansluiting bij de Kennemer Elec- triciteits-Maatschappij is deze vergadering ongetwij feld van veel gewicht geweest. UIT SCHERMBRHORN. Het huis en erf' van de wed. J. Bol, groot 3 A. 60 e.A., bracht in publieke veiling de som van 560 op; kooper werd' de heer M. Moerbeek te Sehermerliorn. Twee stukjes bouwland ter respectievelijke grootte van 17 A. 70 c.A. en 5 A. 50'c.A., brachten samen J 305 op; kooper werd de heer C. Koning te Groot-Scher mer. HARDDRAVERIJ TE UITGEEST. Do groote harddraverij te Uitgeest, welke door het slechte weer was uitgesteld, is nu vastgesteld op 20 September a.s. 24 Harddravers1 waren ingeschreven voor den dag, waarop de harddraverij niet kon door gaan. HET ROODVONK TE AMSTERDAM. Ook in de gezinnen van eenige brievenbestellers te Amsterdam hebben zich gedurende de laatste weken gevallen van roodvonk voorgedaan. Van de zijde van de directie werden echter alle mogelijke maatregelen genomen om besmetting te voorkomen. Zoodra in het gezin van een postbeambte het roodvonk uitbreekt, wordt hem onmiddellijk verlof verleend. Eerst dan, wanneer de patiënt elders wordt verpleegd en de wo ning ontsmet is, of anders wanneer die besmetverkla ring door genezing van den patiënt is opgeheven, mag ile beambte weder dienst doen. OVERBRENGING VAX IIET STOFFELIJK OVERSCHOT VAX XU WIJLEX OSCAR CARBé. Den 29en Juli van het vorig jaar overleed de heer Oscar Carré te Kopenhagen. Zijn lijk werd' voorloopig bijgezet in een nis in de St.-Petri-Kirche aldaar. Het lag al dadelijk in de bedoeling zijner weduwe en kin deren, het stoffelijk overschot' naar Amsterdam over te brengen en te plaatsen in den grafkelder van de fami lie Carré op „Zorgrlied." Maar in. dén loop der jaren waren daar reeds zoo vele leden dier familie bijgezet, dat een verbouwing en verruiming noodzakelijk bleek. Die verruiming is thans tot stand gekomen en nu ver trekt mevr. de wed'. CarréAdams, vergezeld! van den administrateur, den heer A. Crassé, en den notaris der familie Carré, den heer W. Kranenburg, den 25en dezer maand1 naar Kopenhagen, onr het lijk hierheen te begeleiden. De gezondheidstoestand! van den oudsten zoond Maximiliaan belet hem, dien tocht mee te ma ken. Tegen het einde dezer maand! of in het begin der volgende zal de begrafenis te Amsterdam plaats hebben. 1 EEN KIST MET GOUDEN MUNTEN GE VONDEN. Uit Well (Limb.) schrijft! men aan de L. K. Vrijdag is op het kasteel een kistje gevonden gevuld met gouden munten. Uit door hem gevonden papieren vermoedde de eige naar van 't slot, dr. Wolters, uit Dusseldorp, dat op zekere plaats een schat begraven lag. Onder zijn per soonlijke leiding was reeds meermalen een binnen gracht afgedregd en nfgevischt, maar men vond niets. Nu wilde hij déze gracht vullen met- den hoogen wal, die er langs lag. Reeds was men een paar dagen aan 't werk, en 't vinden van een paar munten deed de hoop herleven. Vrijdagmiddag, toen de arbeider-s reeds vertrokken waren, groef een bediende nog verder. Plotseling stootte, hij op een ijzeren kist. Behoedzaam werd ze uitgegraven en in 't kasteel gedragen en daar door middel van een beitel geopend. Ze is ongeveer 4050 e.M. lang, 20—25 breed' en diep. Bij opening lag bo venop een keten, bestaande uit zwarte koralen, en ver der was de kist bijna geheel gevuld met gouden mun ten, ter grootte van een mark. Bovenop lag een pa pier, vermoedelijk bevattende een aanduiding door wien en wanneer de schat daar begraven is. Hoe groot de waarde is en uit welken tijd de. munten dagteekenen, is tot nog toe onbekend, daar de eigenaar geen enkele inlichting geeft. BOSBOOM-TOUSSAINT-HULDE. ^J.Vanaf heden tot den 2en October zal te Utrecht een tentoonstelling worden gehouden betrekking heb bende op het leven en de werken van mevrouw Bos- boona Toussaint Blijkens den cataloguswelke wij van deze tentoonstelling ontvingen, zijn er 522 num mers bijeengebracht. O. a. zijn daar exemplaren aan wezig van „de Alkmaarsche Wees", „Alkmaar 1851", „Moedervreugde en Moederlijden", uitgegeven ten be hoeve eener armen-bewaarschool te Alkmaar, „Alk- maars beleg ten jare 1573", enz. De tentoonstelling omvat oorspronkelijke werken van Mevrouw Bosboom-Toussaint, verzamelde werken van mevrouw B. T., fragmenten uit mevrouw's B. T.'s werken, vertalingen door mevr. B. T., vertalingen van mevrouw B. T.'s werken, geschriften over mevrouw B. T. en hare werken. Verscheidenheden, Handschrif ten, Brieven, Portretten en platen, s H.§ M. de Koningin heeft aan Dr. Johs. Dyserinck doen weten, dat H. M. indien mogelijk, gaarne een bezoek aan de Toussaint-tentoonstelling te Utreoht zal brengen. STAATSLOTERIJ. KORTE BERICHTEN, Door de.opsporingsbrigade w«rd) in de Lange T.eemstraat te Antwerpen zekere Jan van de V. aan gehouden, een 31-jarige Hollander, die voor verschil lende nachtelijke diefstallen, te VHertogenbosche ge pleegd, werd' opgezocht. Zijne uitlevering is door het Hollandache gerecht gevraagd. Dit heerschap, een gevaarlijke kerel, was nauwelijks eeue week te Antwerpen en had reecfc kennis gemaakt met eene dienstmeid!» die alleen met twee juffrouwen in een groot huis woont. Hij ging juist met zijne vriendin wandelen, toen de politie hom bij den kraag vatte. Gisteren herdacht öijsbert van Ham te Ooster hout zijn 103den jaardag. Zondag' zal deze geboorte dag in die gemeente feestelijk worden herdacht. UIT DE STAATSBEGROOTING, Aangevraagd worden o.a. gelden voor het verbou wen van het Rijks Opvoedingsgesticht te Alkmaar en voor uitbreiding der binnenverfwerken in de gestich ten te Amersfoort en Avereest. De verbouwing te Alk maar zat niet zoo ingrijpend! zijn als vroeger was ge dacht, Het tijdelijk Rijks Opvoedingsgesticht te Lei den za.1 n.l. voorloopig bestemd blijven voor opneming van tuchtloozen en perverse» en van h.en, die ten tijde yan hunne ter beschikkingstelling den 17-jarigen leef tijd hadden bereikt In het Rijks Opvoedingsgesticht te Alkmaar zal dan meer plaats komen voor regee- rings- en voogdijkinderen, die ongeschikt gebleken zijn voor particuliere verpleging, terwijl de verder? ruimte zal worden benut voor opneming yap de z.g. „passanten". Voor verbouwing en opknap van het ge sticht te Alkmaar is mitsdien 30,000 uitgetrokken. Verhooging van Rijks subsidie wordt o. a. voorge steld voor de Ambachtsschool te Alkmaar met 1200. 10,000 wordt aangevraagd! als eerste termijn der bouwkosten van een nieuw post- en telegraafgebouw te Alkmaar. De pogingen om tegen redelijken prijs een gunstig terrein voor dit doel aan te koopep had den tot dusver niet het gewenschte resultaat. De aandacht blijft op de zaak gevestigd. Men moet de vruchten plukken. Dat doet men in het najaar. Zoo heet het in een vertelsel van Dorisje of eenig ander braaf ventje van van Alphen. Aan die wereld wijze woorden doet de tentoonstelling van de afdee- ling Alkmaar der Hollandsche Maatschappij van Land bouw denken. De sehoone vruchten, die de herfst draagt, komen immers dezen dag uit! geheel de omge ving naar Alkmaar, niet slechts d!e vruchten van hoo rnen en planten, maar ook die van vlijt, kennis, be kwaamheid, van al die andere eigenschappen, welke de landman moet bezitten, wil hij zijn bedrijf met voor deel uitoefenen. Da vruchten van veeteelt, van zuivel bereiding, van fruitteelt.het beste, dat het jaar heeft opgeleverd, vindt men thans hier bijeen. Helaas is alles niet altijd even uitstpkepd als andere jaren - maar hoe kan het anders, waar deze tentoonstelling- een spiegel dient te zijn, waarin het beeld van deze omgeving wordt aanschouwd? Er zijn nu eenmaal ongunstige factoren vooral in den tuinbouw geweest dezen zomer en hun in vloed! vindt men op de tentoonstelling terug. De voorzitter, de heer D. J. Goyers herinnerde ei terecht aan in zijn welkomstwoord, dat op de gebruikelijke wij ze klokkeslag elf riur in tegenwoordigheid! van het Da- gelijksch Bestuur dezer gemeente, het afdeel ingsbe- stuur, feest- en andere commissies, juryleden, inzen ders en belangstellenden bij de Waag werd uitgespro ken. S'pr. zeide met grooten schroom het woord te voe ren, daar hij den heer Bos, die drie jaren die taak vervulde, niet zou kunnen evenaren, daar spr.'s capa citeiten in welsprekendheid verre ten achter staan bij die van zijn voorganger. Ilij deed daarom een be roep op de welwillendheid, ingeval hij tekort mocht schieten. Spr. noemde het een aangename taak allen hartelijk welkom te heeten, inzonderheid het bestuur der ge meente, op d'eze expositie, welke ver uitblinkt boven die van andere jaren en bijna niet is te overtreffen. Wijdde de voorzitter van liet vorige jaar eenige woor den aan de slechte gevolgen^van de langdurige droog te en van het mondi- en klauwzeer, welke geheel wer den onderschreven, spr. moest thans gewagen van een ongunstigen tijd voor akker- en landbouw. Spr. hoop te dat deze tijd zeer spoedig gepasseerd zou zijn en een nieuw tijdperk mocht intreden. Door omstandigheden, welke sipr. niet wilde rele- veeren, was men gedoemd! achteruit te gaan. De weel de van een tweedaagsche tentoonstelling kan men zich niet veroorloven. Spr. hoopte dat de ééndangsche ten toonstelling moge slagen als voorgaande jaren de tweedaagsche. Het vervulde spr. met vreugde, te kunnen zeggen, dat hetgeen geëxposeerd! is, allerbelangrijkst is. De slechte weersgesteldheid is oorzaak, dat in de Koren beurs' minder inzenders zijn dan anders. Spr. bracht een woord' van d'ank aan het bestuur dei- gemeente voor den financieel en en moreelen steun. Wat, vroeg spr., zouden we doen, wanneer we dien fi- nancieelen steun misten en niet hadden dien moreelen steun, het afstaan van ple^i en straten? Hierna dankte spr. zijn medebestuurders voor den steun in woord en, daad. Ook de regelihgscommissie, vervolgde spr., verdient een woord' van hartelijken dank, evenals de jury voor haar moeielijke taak. Doch, vervolgde spr., wat zou alles zijn zonder de inzendin gen, die zoo prachtig zijn dat we er niet op hadden mogen hopen? Ook den inzenders betuigde spr. zijn hartelijken dank. Mochten er zijn, die zich mistroost gevoelen, laten ze zich n-iet laten ontmoedigen, maar het volgende jaar als trouwe trawanten weer ter ten toonstelling- komen. Een woord van dank bracht spr. ook aan de politie voor haar steun. Overgaande van het nuttige tot het aangename, dankte spr. de feestcommissie, die het bestuur steeds trouw ter zijde stond, voor de vele moeite, welke ze zich getroost. En wat- zou deze ook al weer hebben kunnen doen, wanneer ze niet gesteund was door de wijkcommissarissen en door de burgers? Spr. hoopte, dat men hem zou vergeven, wanneer hij iemand1 mocht hebben vergeten, in het algemeen bracht hij dank aan hen, die de tentoonstelling organiseerden. Met het uitspreken van de hoop, dat ze bevorderlijk moge zijn aan de belangen van het gewest in het al gemeen en van deze afdeeling in het 'bijzonder, ver klaarde spr. daarna deze 32e tentoonstelling voor ge opend. Luid applaus klonk na deze rede. Maar de ge bruikelijke fanfares bleven achterwege. Wo du nicht bist, Herr Organist, da schweigen alle Elöten waai de klank van liet geld' niet luide genoeg is, daar moet ook de muziek wel zwijgen. Vervolgens werd de tentoonstelling in oogenschouw genomen. Allereerst de zeer fraaie collectie vee op de Kaas- ma rkt. ITet aantal inzendinge* was hier buitenge woon groot en over het geheel werd! de kwaliteit door kenners zeer geprezen, zoodat de inzenders een zwaren concurrentie-strijd moesten voeren. Het programma vermeldde niet minder dan 114 nummers. Dicht bij het hulp-waaggebouwtije was de ingezonden kaas ten toongesteld. Evenals andere jaren werd ook nu met aandacht het keuren door belangstellenden gevolgd. Zeer groote belangstelling was er waar te nemen op den D ij k waar het wolvee weer was geplaatst. Deze afdeling wa» flink vertegenwoordigd en de hoedanig heid der talrijke dieren werd ieer geroemd. Of) de Korte Nieuweèlcoij waren de hok ken beter gevuld dan het vorige jaar er waren heel wat varkens. "Natuurlijk trokken ook nu weer de zeu gen met de kleine biggetjes de meeste aandacht. Na de varkens kwamen het pluimgedierte en de konijnen» niet zoo talrijk» naar het wilde voorkomen als het Vo rige jaar-. Maar het plein werd! mooi gevuld! dóór het concours voor trekhonden, waarvoor heel wat deel nemers waren en dat' de belangstellenden geruimen tijd bezighield. Is dit concours op dezen dag een aan winst voor de landbouwtentoonstelling, uit de getoon de belangstelling bleek duidelijk, dat het ook voor de afdeeling Alkmaar van den Noord-Hollandschen Bond tot veredeling en bescherming van den trekhond beter is, dat' het concours niet op Hemelvaartsdag maar tij dens de landbouwtentoonstelling wordt gèuöudên. Op de O p cli e in p t e If i e u w e 91 o 0 t yipcjt men de meeste inzenders voor de rubriek „ter opluis tering" terug. Een enkele ontbreekt, een nieuwe komt er bij, maar over het geheel zijn het de oude, goede be kenden. Daar is d'e heer V. S. Ohmstede met zijn verzameling nieuwe fttóèhinèè, waaronder de nieuwe bote-nnachine, dienende om va® ee® pond' boter er twee te maken. Dan trok de aandacht dp heer Peereboom uit Nieuwe-Niedorp met zijn zadelmakersartikelen, de heer O. de Boer met mandenwerk, de heer O. van Dijk met aardige halsband-parkieten, de heer J, Lind' Azn. met zadelmakers-artikelen, de heer 0. Kool met kuip- werk, de heer A Ruiter met rijwielen, de heer Dekker met een yelo-wasehmachine en eindelijk de welyeyzorg- de rubriek rijtuigen, boerenwagens etc. waaryoor in zonden de heer Je. Met Heer-IIugowaard'-Alkmaar, firma wed. J. Asjes Ezn,, Alkmaar, Th. Pannekeet en Joh. Mammen, Oterleek, H. va» Doorn, Rustenburg. De bordjes met „aangekocht vooy d'e verloting" bewe zen, dat de desbetreffende commissie hier veel van haar gading yond, Eindelijk d'e Korenbeur8. Hier is tjianst pek de boter geplaatst het aantal inzendingen is- alweer niet talrijk; yoorts werd! hier weer de jaarlijksehe keu ring van de vpreenlging ya» kaaskoopers jn Noord- ILolland gehouden, De heer J. Heynis, Bleekeyslaön maakte hier verder aardige reclame yoor het' rijksbe te rmerk - hij heeft zich gesteld! onder controle van het Botercontrolestation Zuidi-Holland. Verschillende bloemisten zorgden voor de versiering van de Korenbeurs. Zeer bijzonder is de collectie fruit van de öebr. Scheepmaker, die waarschijnlijk geen concurrentie hadden behoeven te duchten. De rubriek groenten was natuurlijk niet zoo goed voorzien als anders. Aardig was de inzending van het bestuur van de af deeling Schoorl, Bergen en omstreken der vereenig-ing tot bevordering der Bijenteelt in Nederland, welke de bijenteelt in haar geheelen omvang deed zien. De kweekerij Duinbosch te Schoorl stalde hier geslinger de honig uit en late maar nog mooi bloeiende heide. Met een bloeinenuitstalling had de heer J. Haakman den overvloed van ruimte aangevuld. Ook nu trok de tentoonstelling veel belangstelling. Er waren veel buitenmensiehen in d'e stad het weer werkte, in tegenstelling van verleden jaar erg mee die niet slechts1 de landbouwtentoonstelling in oogen schouw namen, maar ook de tentoonstellingen bezich tigden, welke vele Alkmaarsche winkeliers in hun uit stalkasten hadden ingericht, smaakvol, hier en daar met bloemen en groen vriendelijk versierd. Groote belangstelling was er vanmiddag voor den optocht met muziek door de deelnemers aan het concours h i p p i q p e. Onder het spelen van eenige vroolijke marsche® door het Stedelijk Muziek corps, had de opstelling bij het café van den heer Sehermerhorn plaats en op zeer ordelijke wijze ging het daarna langs de voorgeschreven route met het mu ziekcorps voorop, waarachter in eenige rijtuigen het bestuur, de feestcommissie en de jury en de deelne mers. Velen stonden langs den weg gestehaard om dezen optocht te zien. In den Bergerhout bevonden zich zeer vele belangstellenden toen de file van rijtuigen daar aankwam. Deelnemers waren: 1. L. A. Zeehandelaar, Hoorn. 2. J. Kraakman Pz., Akersloot. 3. O. Schouten, Bergen. 4. J. Hoog- vorst, Schoorl. 5. N. Sehermerhorn, Alkmaar. 6. O. Middelbeek, Beemster. 7. L. Snijders, Egmond-Bin- nen. 8. W. Rol, Med'em'blik. 9. K. Slooves, Winkel. 10. JWessels, Purmer. 11 J. Stroomer, Oudorp. 12. JStroomer, Oterleek. 13. K. de Graaf, Beemster. 14. C. Blom, West-woud. 15. J. Met, Alkmaar. 16. J. Sisser, Sint Maarten. Na de eerste ronde bleven aan de nummers 1, 2, 4, 5, 8, 9, 10 en 12. De le prijsi wérd gewonnen door no. 10, de 2e prijs door no. 12, de 3e prijs door no. 8. De prijs voor het schoonste geheel verwierf no. 1. Vanavond is' er van 68 uur concert op het Hof plein, om 8.30 precies vuurwerk op het afgesneden Iva- naalvak en na afloop daarvan weer concert'op het Hofplein. Blijtt het weder zich goed houden, dan kan worden getuigt, dat de landbouwtentoonstelling, al heeft zij dan ook maar cén dag geduurd, volkomen aan haar bestemming heeft beantwoord: dat zij veel schoons heeft laten zien, veel mensehen in de stad heeft ge bracht en veel ontspanning' heeft gegeven. Lijst van bekroningen. A. Rijstieren van zuiver inlandsch ras. Stieren, geboren in 1910. le prijs f 30, J. Koster Pz., Berkhout. Stieren, geboren in 1911. le prijs f 40, Jan Langedijk, Nieuwe Niedorp, 2e pr. f 30, D. de JoDg, Wijde Wormer, 3e pr. f 10, Js. Ruyter, Ooster Blokker. Stierkalveren, geboren in 1912. le prijs f 20, J. Eijssen, Beemste-, 2e pr. f 10, D. Appel Az Twisk, 3e pr. f 5, P. Metselaar, Twisk. B. Vet vee. Het beste en fijnste Vette Vee. Vette Koeien, (afgewisseld), le prijs f 20, W. Stolp, Beets, 2e pr. f 10, J. Met selaar, Twisk, eerv. verm. A. H. Doets, Hoorn en M. de Koning, Oterleek. Vette Koeien, (niet afgewisseld.) le prijs f 15, J. Boots, Beemster, 2e pr. f 10, A. Schenk, Barsingerhorn, eerv. verm. J. Boots, Beem ster en K. Zander, Haringhuizen. Vette Schotten, le prijs f 15, G. Schoorl, Eenigenburg, 2e pr. f 10, A. H. Doets, Hoorn, eerv. verm. J. L. T. Groneman, Wieringerwaard. Vette Kalveren, le prijs f 10, A. Wink, Dirkshorn, 2e pr. f 5, C. Visser, fieerhugowaard. C. Melkvee. Melkkoeiengekalfd hebbende vóór 1 Mei 1912. le prijs f 25, D. J. Govers, Alkmaar, 2e pr. f 15, Js. Ruijter, Ooster Blokker, eerv. verm. H. Spaan, Barsingerhorn en P. Jonges, Beemster. Melkkoeien, geboren in 1909 (twinters), gekalfd hebbende vóór 1 Mei 1912. le pr. f 25, Js. Ruijter, Ooster Blokker, 2e pr. f 15, P. Jonges, Beemster, eerv. verm. H. Spaan, Barsin gerhorn. Melkvaarzen, geboren in 1910, gekalfd hebbende vóór 1 Mei 1912. le prijs f 20, Js. Ruijter, Ooster Blokker, 2e pr. f 10, J. Koster Pz., Berkhout, eerv. verm. A. Slikker, Schagen. Ïïerfstkalvers of dikke Koeien, vóór 1 December 1912 moetende kalveti. iri J°n8ewaard, lïoogkarspel, 2e pr, 1 10, A. Slikker, Schagen» eerv. verm. N. Molenaar, Koepoortsweg, Hoorn. Kalfdragende Schotten, geboren in 1910, voor 1 December 912 moetende kalven, le prijs f 10 G. Schoorl, Eenigenburg, 2e pr. f 5 P. Jonges, Beemster, eerv. verm. J. de Veer, Scha gen en P. Jonges, Beemster. Kalfdragende vaarzen, geb. in 1911. le pr. f 10 Js. Ruijter, Oosterblokker, 2e pr f 5 J. Zijp, Nieuwe Niedorp, eerv. verm. P. Koeman, Westwoud en P. Jonges, Beemster, Kuikalveren, geb, na 1 Januari 1912. le pr. f 10 H. Spaan, Barsingerhorn, 2e pr. J. Go- vers Kz., Stqmptoien, eerv. verm, J. Koopman Jz., Beemster, F. Varkens. Dekbeeren, onverschillig van welk ras, van minstens 8—18 maanden oud. le pr. f 15 Gebr. Beumer, de Rjjp, 2e pr. A. de Groot, Zuidschermer. Dekbeeren, alsvoren, 18 maanden en ouder, le pr. f 15 en 2e pr. f 10 A. de Groot, Zuidacher- mer, eerv. verm. J. Kamp, Berkhout. Zeugenonverschillig van welk ras, van minstens 1 jaar oud, met biggen niet ouder dan 8 weken, le pr. f lq en 2e pr. f 10, A. Bakker, Stompetoren. De fijnste Vette Varkens, le pr. f 10 en 2e pr. f 5 W. Groot Jbz., Starnmeer. I. Kaas. Fabriekskaas, Edammer, le prijs f 15 en zilv. medaille door de Erven Ns. Stam uitgeloofd voor de fijnste stapel kaas, Kaasfabriek „Eendracht", Stolpervlotbrug. 2e prjjs f 10, Kaasfa briek „Juliana", Koegras. Commissiekaas, alsvoren. le prijs f 15, Kaasfabriek „Juliana", Koegraa. Middelbare Kaas, alsvoren. le prijs f 15, Kaasfabriek „Juliana", Koegras. Edammer Kaas, op de boerderij gemaakt, le prijs f 15, C. v, d. Oord, Barsingerhorn, Se prijs f 10, J. J. v. d. Oord, Zijpe, Commissiekaas, alsvoren. le prijs f 15, Jb. Dekker, Zuid Schermeer. 2e prijs f 10, J. Klerk Hz., Stompetoren. Middelbare Kaas, alsvoren. 2e prijs f 10, W. Sehermerhorn, Z. en N. Schermer. De uitslag van het trekhonden-concours, waarvoor de belangstelling grooter was dan ooit te voren, is als volgt: Open klasse. Reuen, le pr. Hector, van den heer L. Butter te Heerhugowaard, 2e pr. niet toegekend, 3e pr. Fidel, van den heer J. Tromp, Krommenie. Teven, le pr. Bello, van den heer K. Brands te Alkmaar, 2e pr. Hectorine van Laagland, van de Ver- eeniging. Aanmoedigingsklasse. Reuen, 1 Sam, van den heer H. Hoedjes, Alkmaar, 2 Polio II, van den heer Boot, Stompetoren, 3 Polio, van den heer O. Dijkman, Alkmaar. Reserve pr. Juno, van den heer Pool, IJmuiden, zeer eerv. vermelding Bello, van den heer A. Wallaart, Alkmaar, eerv. ver melding Klaas, van den heer Jb. de Bakker, Zuid- Scharwoude, vermelding Bello, van den heer Jb. de Goede, Stompetoren. Aanmoedigingsklasse. Teven, le pr. niet toegekend, 2e pr. Hector, van den heer J. Egbergen, Alkmaar, 3e pr. Bruno, van den heer P. Doodeman, res. Hector van den heer H. ten Hoeve. Verlotingsklasse le pr. Willy van den Heer Jb. de Bakker, Stom petoren 2e pr. Sara van den Heer W. Sehermer horn, Alkmaar; 8e pr. Nora van den Heer Vennik, Oudorp. Inzending ter opluistering le pr. Jb. Brands te Alkmaar. AGENDA. DONDERDAG. Zang en Vriendschap, repetitie 7—9^2 uur, Harmonie. Gem. Koor „Zanglust," repetiti», 8 uur, café de Graanhandel. VRIJDAG. Mannenkoor „Excelsior," repetitie, bovenzaal „Graanhandel," 8 uur. Laatste berichten. WISSELVERVALSCIIING OP GROOTE SCHAAL. AMSTERDAM, 18 September. Naar we vernemen is hier ter stede een geval van wisselruiterij op groote schaal ontdekt. De dupe daarvan is -een zeer bekende bankinstelling hier ter stede, die van iemand! wissels had gekregen, waarvan later bleek, dat er geen vol doende dekking was. Ook*de op onderpand verstrekte effecten waren zoo goed' als waardeloos. De bewuste persoon is sedert de ontvangst! van het nette provenu, dat door de bank is uitbetaald, voortvluchtig. Men vermoedt, dat bij zich in Engeland bevindt. Zijn fail lissement is aangevraagd. Naar vernomen word't, is het totaal bedrag der wis sels, waarover dé bewuste transactie liep, meer dan een millioen gulden. Deze soi® wordt voor een ge deelte gedekt d'oor een deposito van den betrokken persoon bij bedoelde bank, terwijl ook enkele firma's, die bij het geval betrokken zijn, het verlies voor deze bank minder doen zijn. Echter lijdt de bank een zeer groot verlies» ongeveer: 1/5 a 1/i van het bedrag. DE BRANSCHEN IN MAROKKO. PARIJS, 18 September (V. D.) Uit Rabat wordt aan de „Petit Parisien" geseind, dat er een hevig ge vecht geleverd! werd. Er werden 9 Fransehen gedood en 30 gewond. DE YLIS SI X GS CUE FORTENKWESTIE. PARIJS, 18 September. (Y. D.) Het blad' „Excel sior" zet in een gloedvol artikel het standpunt van Holland nopens: de Vlissingsehe feitenkwestie uiteen. Het artikel besluit: Het volk is te trotsch op zijn po litieke onafhankelijkheid, dan dat men het zou behoe ven te wijzen op de belangrijkheid) van het besluit. Men kan het rustig overlaten aan het beleid! van het Hollandsche parlement, dat zal doen inzake d'e Vlis singsehe fortenkwestie wat bevorderlijk is aan de be langen van het land. De pan-germanistische pers dient er op gewezen te worden, dat niemand! de dupe zal worden van hetgeen Holland te dezen doet, ITALIAANSCII-TURKSCHE OORLOG. Hoe weinig er staat te maken is op de berichten, omtrent de onderhandelingen inzake het sluiten van den vrede, blijkt wel hieruit, dat- de Turksche corres pondent van het „Berl. Tageblatt" gisteren zeide, dat men in diplomatieke kringen bet sluiten van den vre de zeker acht, terwijl zijn collega van den „Berl. Lok. Anz." meldde, dat d'e nog te overwinnen moeilijkheden zoo groot zijn, dat de berichten omtrent een spoedige ond'erteekaning van het vredesverdrag slechts pure verzinselen zijn. DUITSOHLAND. Het sociaal-democratische par tijcongres te Cchemnitz besloot, om aan de Nederland- sche sociaal-democraten, die in Den Haag voor het al gemeen kiesrecht betoogingen hielden, een telegram van galukwensch te zenden Verder werd een besluit

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2