Scheikundig en Microscopisch Onderzoek Noordhollandsch t Landbouwcrediet. CHèQUES. Bouwterrein C. Verheus, 15S!1 Voor ALKMAAR lijn zij mkrijgbaar bij ie Firma D. A. WLSSËLINK, Honttil 8. GEBRs. BISKANTER, M. EGMOND, Beslist de besparendste. Alom verkrygbaar. De Algemeene Maatschappij te middelburg Uit d@ hand te koop Huuropbrengst 7 8°/0. Hardlijvigheid. ~^lJlT¥"m7AN~a DE LEESBAARHEID VAN LETTERS. GEKLEURDE Voor houdt K. SCHERINGA, Apothe ker, Firma TELJER, zich be leefd aanbevolen. fn de Volksslagerijen van Laat D No. 65, Filiaal 67, schuin over de Kapelkerk, Alkmaar. aan den Wester weg, Nassau laan, Nassauplein, Egmonderstraat, Lamoraalstraat en Lindelaan. A. G. DEN BOESTERD, Nassauplein 41. Schoutenstraat by de Laat. OPWINDEN BIJ ABON NEMENT. gedipl. Piano- en Zangonderwijzeres, Mient C 29, Alkmaar. ADVERTENTIE N. De Bonnen en zakjes bewaart men voor nattige en luxe artikelen. tot beleenen en aankoopen van met vmchtgebrnik of periodieke uitkeeringen belaste waarden geeft 4Va pandbrieven uit, in stukken van f 1000.—, f 500.— en f 100.—, tegen den koers van f 100V< cel&ior," die Let echter nieti nopcfe schijnt te vinden, of dit niet aandurft, om zijn naam te noemen, hierin verandering' gebracht, nl. door de scheeve voorstelling van de feiten <jie „een der oprichters" van de zaak geeft. Wat toch is het geval? Met „De Vereenigde Zan gers" zijn het geweest, diie tweedracht hebben gezaaid in de gelederen der overigens o zoo broederlijk tegen over elkander staande zangers in Alkmaar, neen, dit is het destijds bestaande Mannenkoor „Excelsior" zelve geweest. Ziehier de feiten. Nadat „Exoel sior," niettegenstaande zijn destijds deugdelijke sa menstelling eenige malen onbekroond van een wed strijd! was huiswaarts gekeerd, werd door eenige der le den, waaronder de kern, in overweging gegeven, om, teneinde zoo mogelijk hierin verbetering te krijgen, den directeur, de heer J. E. de Haas, ten koste van de vereeniging ta doen bekwamen, door middel van lesne- men bij een bekend) toonkunstenaar. Hiervan wilde echter de heer De Haas niets weten, als zich beschou wende dit niet- van noode te hebben. Toen verbete ring lang-s dezen weg niet mogelijk bleek, beproefde men een anderen directeur voor het koor geplaatst te krijgen, hetgeen andermaal afstuitte, eensdeels op den onwil van den heer de Haas, anderdeels op de aan hankelijkheid! van een groot deel der leden, die den lieer de Haas, na zooveel jaren dienst, niet aan den dijk durfden zetten. ITet was in deze dagen (1909) dat de heeren Gebr. van Twuijver het plan hadden opgevat, om, teneinde te kunnen voorzien in het destijds bestaande gebrek aan heeren-krachten bij d'e Gemengde Koorvereeniging „Alemaria", een mannenkoor op te richten, onder lei- Ui ng van den directeur van Alemaria," den heer Frans Rigter. Toen deze heeren echter hoorden van het voornemen, om voor „Excelsior" een anderen Di recteur geplaatst te krijgen, hebben zij hunne plannen opgeschort, teneinde aan „Excelsior" de gelegenheid te geven den heer Rigter als zoodanig aan te stellen. 1 oen hiervan echter niets bleek te kunnen komen, zet ten de heeren Van Twuyver hunne plannen door, en werd ..De Vereenigde Zangers" opgericht, met aan vankelijk 50 leden. Was men dus ingegaan op het voorstel van een der leden, dan had „Excelsior" de ge boorte van ,,l)e Vereenigde Zangers'" tegen gehouden en was „Excelsior" geworden en gebleven het Man r.enkoor in Alkmaar, met een groot aantal leden, en een hoogst bekwamen directeur als leider. En zelfs, na dat „De Vereenigde Zangers" was opgericht, zijn van weerszijden nog pogingen in het werk gesteld, tot samensmelting van beide koren, waarbij de voor waarde: het behouden blijven van den naam „Excelsi or" door „De Vereenigde Zangers" zou zijn ingewil ligd geworden. Ook ditmaal mocht men van „Excel sior" niet die medewerking ondervinden die daartoe vereischt werd. Alles stuitte af op den onwil van de leden van „Excelsior." Hiermede meenen wij dus den lezers van uwe cou rant genoegzaam te hebben aangetoond, dat niet ,,De Vereenigde Zangers" het zijn geweest, die twee dracht hebben gezaaid' in de zangerswereld, doch dat de schuld in deze geheel is aan d'e zijde van de toen malige leden van „Excelsior." Aangaande de bekwaamheid1 van den directeur, den beer de Haas, waarmede de inzender zoo hoog schijnt te loopen, zij even in het voorbijgaan opgemerkt, dat. het Mannenkoor „Excelsior" 18 jaar (zegge achttien jaar) werk heeft gehad om het te brengen tot een vijfden prijs! Commentaar overbodig. Ja, zelfs herinneren we ons> nog het feit, dat reeds vroeger stemmen opgingen bij een niet gering deel der leden van „Excelsior" om den directeur wegens diens groote bekwaamheden aan den dijk te zetten, en werd' zelfs een oproeping geplaatst in „De Muziekbodp" tot aan stelling van een nieuwen directeur, aan wien onder meer dan zeer waarschijnlijk zou worden opgedragen, de domme leden van „Excelsior" het onderscheid te teeren tnssohen een a en een b op muzikaal gebied, hetgeen de heer de Haas niet vermocht te kunnen doen. Vaar de inzender „De Vereenigde Zangers" brand merkt. als con cours jagers, daar moet ons eenvoudig de vraag van het hart: „Waarom1 ging „Excelsior" de laatste jaren niet meer naar een concours, terwijl het voorheen daaraan toch' wél steeds deelnam? 't Is voor zeker alweer d'e hooge bekwaamheid van den heer di recteur die de leden deed besluiten liever maar voor goed thuis te blijven, en niet uit te komen op concour *en tenzij op een plaatselijken wedstrijd, door de vereej niging zelve uitgeschreven, waar alle. kans bestond, be kroond te kunnen worden. Aangaande de onkosten, die „De Vereenigde Zan gel's gemaakt heeft, om deel te kunnen nemen aan het concours te Rotterdam, zouden wij den inzender even willen doen opmerken dat, hoe verder men reisit, hoe grooter de onkosten zijn. Een reia b.v. naar e,en concours in „Diligentia" is natuurlijk goedkooper dan oen reis naar Rotterdam. Omtrent het laatste punt, betreffende den duren directeur, kunnen we al heel kort zijn en volstaan we met den inzender even opmerk zaam te maken op het ook zeker hem wel bekende spreekwoord: „Een arbeider is zijn loon waard. Hiermede, Mijnheer de Redacteur, vermennen wij den geachten inzender genoegzaam te hebben beant woord. TTEd. nogmaals dankend voor de verleende plaats ruimte, verblijven Hoogachtend, Ha mens de Liedertafel „De Vereenigde Zangers' H. HEKKET, Voorzitter. JAC. GROET, Secretaris. „Excelsior T" bijeen vergaard, welke men zoo mogelijk één of tweemaal per jaar voor de ik weet niet hoe veelste maal ten uitvoer zal brengen om daarmede het publiek een hoogst aangenamen? avond' te ver- Schaffen, ais ik geweten had, dat dit het streven van „Hieuw Mannenkoor" was, waarlijk Mijnheer de Red., ik ha4 wijselijk hen in hun sop laten gaar ko ken, want nu zie ik in dat „Hieuw Mannenkoor" niet wat ik had verwacht n.l. de ernstige beoefenaars van uitsluitend „Mannenzang." Het zou mij dan ook niet verwonderen als men ter afwisseling van het uit te voeren programma, gelijk .Excelsior I" dit als hun laatste attractie deed, „too- n ©els tukjes" of wellicht „Kinder-operettes gaat op voeren. Een concert in den waren zin van het woord zijn wij dus van „Het Hieuwe Mannenkoor" niet te wachten. In hoeverre „d'e Vereenigde Zangers'" op muzikaal gebied geen A en geen B kunnen onder scheiden kan ik niet beoordeelen. Mij is bekend, dat men onder de beste zangers aantreft die geen „noot" kennen zoo groot als „de Groote Kerk" bij wijze van spreken en toch „praohtstemmen" bezitten. Mijn overtuiging is dat de heer Hespe de A's en de B's en wat er verder volgt er wel uit zal halen; men kome hiervoor maar eens op de repetities van de Ver eenigde Zangers. Of eenige oud-leden van „Excelsi or Ho. I" d'e oprichters zijn van de Vereenigde Zan gers is naar ik vermeen op grond van het fiasco door „Excelsior I" op wedstrijden geleden en staat dus ge heel in strijd met het succes waarop de schrijver zich beroept. Men kan niet uitgaan, deelnemen aan wed strijden of concerten organiseeren, zonder dat dit ge paard gaat met finantieele opofferingen, dit zal ook „Een der oprichters van Excelsior I" ervaren, wan neer men twee of indien niet meer mogelijk slecht: één uitvoering per jaar wenscht te geven, man kan het zoo eenvoudig mogelijk inkleeden, liet kost al tijd' meer dan men verwacht. Dat de laatste bekro ning te Rotterdam aan de Vereenigde Zangers min stens 300 heeft gekost, is bezijden de waarheid. De penningmeester zou zoo noodig hiervan een speciaal rapport kunnen overleggen, waaruit blijkt dat reeds weken, ja maanden voor het concours te Rotterdam is gecontribueerd, echter zonder oplegging van verplich ting tot deelname aan een wedstrijd, hierin is iedér vrij. De contributie bedraagt 15 cent per week en hiervan bestrijdt men de noodzakelijke kosten en wat vanzelf spreekt een directeur, voornamelijk die vari een andere plaats moet komen en te Alkmaar moet overnachten, men houdt het mij ten goede, heeft recht op salaris. De heer Willem Hespe is minst genomen even eenvoudig en sympathiek als: de heer J. F. de Haas en ik zou tevens langs dezen weg ge bruik willen maken, om hen die daarvan nog geen bewijs hebben nogmaals uit te noodigen tot bijwoning van onze repetitiën van uitsluitend Mannenzang welke des Woensdagsavonds worden gehouden in „de Har monie." Hiermede, Mijnheer de Redacteur, vermeen ik „Een oprichter van het Mannenkoor „Excelsior" voldoende van antwoord te hebben gediend. Ik d'ank u voor de verleende plaatsruimte en hoop, dat een en ander aan leiding- zal geven dat „Alkmaar" naast eep uitstekend „Gemengd Koor al jaagt dit dan óók concours, een „Mannenkoor blijft behouden, dat ten allen tijde van een „gelukkige jacht" thuis zal komen. Als steedö verblijf ik: EEH LIEFHEBBER VAH „UITSLUITEND MANNENKOOR" Alkmaar, 14 Sept. 1912. Aan den elLd. Heer Redacteur van de Alk- -rr- maarsche Courant. VY elEd. Heer. Gaarne wenschte ik een kleine plaatsruimte in uw blad, ter beantwoording van het ingezonden stuk van .de,r oprichters van het nieuwe Mannenkoor „Ex celsior". Bij voorbaat mijn vriendelijken dank. schijnlijk, voor de kermisinriclitingen van de Paar denmarkt, op ander terrein (in en om de stad) nog wel plaats is te vinden, is het m.i. onverantwoorde lijk, om voor een hand vol geld, de armsten der zieken, die in de mees'e gevallen verpleging in eigen huis, niet kunnen betalen, 7 dagen en nachten te kwellen met zulk akelig kermisrumoerAls u, mijnheer de Redacteur, ook dit stukje zoudt willen plaatsen, is geloof ikhet 2e bezwaar ondervangenen wordt metéén aan heeren sympathieb8tuigers gelegenheid geboden, daarvan door een voorstel in den Gemeente raad, te doen blijken. Met vriendelijken dank, Hoogachtend, CARL. W. VISSER. 13 Sept. 1912, (Stationsweg 29). Ingezonden mededeelingen. V a a neer gij een of twee dagen zonder ontlasting blijft, dan ontwaakt gij 's morgens met een zwaar, dot en vermoeid' gevoel en hebt gij een onaa-ngenamen smaak in den mond en een beslagen tong. Alles hin dert u, gij wordt kregelig, gij krjjgt last van hoofdpijn, gevoelt u duizelig en opgezet, en gij hebt niet den min sten trek in uw ontbijt. Dit zijn de eerste-kenteeke- nen, die er op wijzen, dat de maag, lever en ingewan den niet behoorlijk werken en bij veronachtzaming wor den zij spoedig gevolgd' door andere verschijnselen, als brakingen, maagpijn enz., die tot gevaarlijke kwalen als geelzucht, chronische verstopping, enz. leiden kun nen. Daarom is het van groot belang in te grijpen, zoo dra' gij last hebt met den stoelgang en hiervoor is niets beters bekend dan Foster's Maagpillen, het be trouwbare en zacht werkende laxeermiddel. Zij zijn klein en gemakkelijk in te nemen, terwijl de eigen schap, dat de d'osjs niet voortdurend verhoogd behoeft te worden, hen tot een onmisbaar huismiddel maakte. Foster's Maagpillen (wacht n voor namaak) zijn te Alkmaar verkrijgbaar bij de heeren Hierop Slotliou- ber, Lang-estraat 83 a f 0.65 per flacon, of 3.60 per zes flacons. Die mijnheer spreekt dan van bekwaamheid! Alkmaar, 14 Sept. 1912. Den WelEdelen Heer Redacteur van de AJkm. Crt. WelEdele Heer, Het zou inderdaad zeer onbescheiden van mij zijn wanneer ik „Een der oprichters van het Mannenkoor „Excelsior' naar aanleiding- van zijn ingezonden stuitje, dato 9 dezer, niet van antwoord diende. Vooraf wil ik echter, zonder nu juist den heer J. F. dé Haas te eompromitteeren, eerlijk bekennen dat ik werkelijk niet had durven verwachten, dat de heer de Haas, die ongeveer 21 jaar lief _en leed met „Excelsior I" heeft meegemaakt, na ontbinding van „Excelsior I" zich nogmaals voor „Excelsior II" beschikbaar zou stellen. Waarom' hebben de „lede-n van Zanglust" niet, direct in hunne annonce te kennen gegeven dat het nieuw op te richten mannenkoor, onder leiding van den heer J. F. do Haas zou komen? Ondergetee- kend© zon dan wellibht hiervoor geen pen hebben op genomen, ten spijt- van deze „eenvoudige personen, die zich voorstellen, nimmer aan een „wedstrijd!" deel te zullen nemen, wat in zekeren zin dan ook maar zeer verstandig is te noemen, want- och als men in ongeveer 21 jaren ten opzichte van het deelnamen aan een wed strijd zich op een 5eu prijs beroept (dé schrijver van 't ingezonden stuk vergeet echter dat die 5e prijs in de 3e af deeling werd behaald en hoeveel Buite.nlandsehe Koren hebben er wel in deze afd'eeling medegedon gen?) dan klinkt dit oppervlakkig beschouwd wel aar dig, echter ik geloof dat de geachte directeur van wij len „Excelsior T" en thans van „Excelsior II" zich mot deze „simpele" overwinning nu juist niet zoo ger vleid zal voelen. Mijnheer de Red. ik herhaal, als ik had kunnen vermoeden dat men met „Hieuw Mannen- koor zoo n „Onder onsje' bedoelde van „eenvoudige personen," contribueerende 10 centjes per week, zin gende liedjes gedurende circa 21 jaren zeker' door van een directeur, ais men na 15 jaar bestaan te hébben een oen prijs behaalt en een paar ja-ar later, na het nog eens aangedurfd' te hébben, om naar een concours te gaan, met een strop thuiskomt. Hu, mijnheer, ik wensch u dan veel geluk met zoo'n bekwamen directeur maar ik geloof niet dat u er veel succes mede zult hebben. II spreekt ook van een duren directeur. Hu, mijnheer, als lid' van het mannenkoor „De Vereenigde Zangers" ben ik het met u eens, dat de heer Willem Hespe duurder is en de heer Lindeboom ook, dan de heer de Haas, want ik geloof niet d!at> de 2 eerstge- noemde heeren er medé tevreden waren ais ze met zegge vijf en dertig centen naar huis toe gestuurd werden, wat met laatstgenoemden heer wel het geval is. En dan daarbij mijnheer da oprichter, als men het succes nagaat, wat men met Willem Hespe be haald heeft, zou ik wel zeggen „zoo'n man is nooit te duur'. Wel noem ik het treurig dat men personen moet hebben, die huiten Alkmaar vandaan komen, om een koor staande te houden, want een koor met een Alkmaarschen directeur is niets en- wordf niets. Wat de kosten aangaat, omtrent, het concours te Rotter dam, nu mijnheer, die, zijn wel wat overdreven, maar ik beschouw u als een man, die nog* weinig zakelijk en verenigingsleven achter den rug heeft, want anders zou u wel weten, dat het- mededingen naar concoursen ot tentoonstellingen gehjj kost, want ik geloof wel dat dat blikje dat de heer de Haas met zijn beroemd' koor in Amsterdam behaald heeft, ook een aardige duit ge kost heeft en die strop in Haarlem nog veel meer. Wij komen tenminste tot nog toe altijd nog bekroond te huis, wat met geen een vereeniging hier ter stede heeft plaats gehad. EEH LID VAH IIET MAHHEHKOOR „DE VEREEHIGDE ZANGERS' Gemengde mededeelingen. DE BEGRAFENIS VAN EEN OPPERHOOFD IN RHODESIA. In „Man" beschrijft D. Wright de ceremonies, die er plaats hebben bij de begrafenis van een opperhoofd in Rhodesia. Als deze sterft gedurende dé wintermaan den, wordt he't lichaam niet begraven voor de eerste regen gevallen is en in afwachting blijft het in de hut, waar het opperhoofd! gestorven is. Het wordt daar op een verhooging gelegd' en bewaakt door vrien den, die de vloer en dé wanden der hut insmeren met klei, opdat de geest niet ontsnappen zal. Een vuur brandt voortdurend! door en als de ontbinding intreedt, is er feest, waarbij offers aan den geest gebracht wor den. Wanneer de eerste regen gevallen is, wordt een os geslacht, die van de huid ontdaan wordt. Hierin wordt het lichaam gedaan en vervolgens een graf in een mierenheuvel gedolven, waarin het lijk gelegd wordt, omringd door de potten, die er in de hut waren. Het graf wordt) bedekt en bepleisterd en een kleine opening- gemaakt opdat dé geest kan ontsnappen. Deze geest heeft volgens hun geloof de gedaante van een jongen leeuw, die om het gTaf zwerft. OUDE- EN MODERNE VIOLEN. Professor K. Lange (Tübingem) deelt in de „Hessi- sche Post" het volgende mede: Men 'heeft zich ei' vaak over verwonderd', dat de oude violen over het gemeen beter zijn dan de nieuwe. Het feit valt niet te betwijfelen. Een Italia ansche viool uit de 18de eeuw klinkt altijd beter dan een moderne. Wat is hiervan echter de oorzaak? Misschien het betere hout, dat Stradivari, Guarneri of Amati gebruikten! Of de nauwkeurigheid van den arbeid of 't betere lak, dat zij namen? O, neen, in al déze technische dingen kan de tegenwoordige vioolmakor dé vroegere over treffen. Dc oorzaak is veeleer, dat uit den ouden tijd' slechts de beste violen overgebleven zijn. Men heeft in de 18de eeuw evengoed minderwaardige violen gemaakt als thans. Zij zijn echter in dén loop van den tijd' vernietigd, omdat zij onsolide waren, slecht klonken, omdat niemand) er belang hij had ze zorgvul dig te bewaren. De goede violen daarentegen zijn be waard gebleven, zij zijn als 'kostbare stukken in fami lies in eere gehouden en van generatie tot generatie geërfd. En deze violen zijn het, die ten onrechte als heb normale product der oude viool-fa'bricatie be schouwd' worden. In werkelijkheid zijn het echter uit zonderingen en er zijn moderne violen genoeg, die in honderd' jaar evengoed' zullen klinken als thans de oude. Geachte Redactie In uw blati van 4 Januari j.l, was u zoo welwil lend voor mij te plaatsen een stukje, waarin ik be toogde, dat m.i. de z.g. Paardenmarkt, als zijnde in de onmiddelijke nabijheid van het Stads Ziekenhuis liefst niet moest worden verhuurd en dus bestemd, voor de meest rumoerveroorzakende kermisinrichtin- gen. Ik lichtte dit idéé toedoor er op te wijzen ,dat bij elke zieke in eigen hw's getracht wordtin de omgeving van den patiënt, zooveel mogelijk rust en stilte te doen heerschendat in het Stadszieken huis, doorloopend méérdere lijders en vaak hoog ern stige worden verpleegd etc." Van meer dan ééne zijde werd mij destijds sympathie betuigd, met de strekking van mijn stukje, en zelfs van een paar Leden van den Gemeenteraad, kreeg ik de volgende uitingen 1. „Gelijk heb je, en ik zal er eens met den Bur gemeester over spreken." jd. id. en ik zal de zaak onderzoeken," /v maal' dat daar nu „een vreem de (bedoeld werd waarschijnlijk, geen geboren Alk maarder) ons op moet attent maken." De bezwaren, die er tegen werden aangevoerd be paalden zich tot de beweringen 1. „Alkmaar kan de pachtsom die dat terrein opbrengt, niet missen." 21 _,ik was te laat met mijn stukje omdat op de Ge meente-begrooting de verpachting reeds was vast gesteld." Het eerste bezwaar (de pachtsom) voor zeer vele menschen het éénige bezwaarmag in mijn oogen niet gebruikt worden. Afgezien nog van het feit, dat Alkmaar gelukkig <n zeer bloeiende gemeente is, en er hoogstwaar oor plakaten, uithangborden en dergel ij ken waar van het schrift vooral op groot-en afstand! goed lees baar moet zijn, heeft men tal van proefnemingen met verschillende kleuren der letters en den achtergrond in allerlei combinaties' gedaan. Om de kwestie van de beste kleuren te beslissen, heeft- volgens de „Courrier du libre een groote plakaat-firma daaromtrent nauwkeurige proefnemingen gedaan. Op een uitge strekt véld' stond aan het eind! een houten bord! in goede belichting opgesteld. Op d'it bord werden pa pieren van verschillenden klem- en met verschillend gekleurde letters op een rij bevestigd. Op iéder blad waren twee regels gedrukt, een met eenvoudige" en het tweede met moeilijk te herkennen letters. Toen werd de leesbaarheid der verschillende papieren door nauw keurige waarnemingen van verscheidene personen be proefd. Het duidelijkst waren zwarte letters op geel papier. Vervolgens kwamen: groene letters op wit papiei, rood op wit, -blauw op wit, wit op blauw. Dan eerst komt de gewone druk: zwarte letters op wit pa pier, dan volgden geel op zwart, wit op rood; wit op groen, wit op zwart, rood op geel, groen op rood en het slechts te lezen was rood! op groen. Door de vele aanvragen van onze Clien tèle naar OSSEN VXEE8CH zijn wij er toe overgegaan deze te slachten. Wij hebben de prijzen zoo laag mogelijk genoteerd, I zoodat een ieder er van profiteeren kan. Vanaf heden verkrijgbaar. 45 ct. Prijscourant Osseuvleesch. 45 ct. LAPPEN 45 geen 55 ct. GEHAKT 45 geen 65 ct. IPOULET 45 55 BIEFSTUK 60 80 ROLLADE 50 geen 65 ct. Varkensvleesch. CARBONADE of MAGERE LAPPEN 45 ct. DOORREGEN LAPPEN 38 BLADREUZEL 45 GESMOLTEN REUZEL 45 GEROOKT SPEK per 5 ons 38 DIK VET SCHA PENVLEESOH 30 ct. SCHAPENVET 30 ct. Vraagt vooral ons prima gesmolten Koevel 32 ct. per 5 ons, bij 5 pond 30 ct. Te bevragen bjj I ebroken goed is waardeloos geworden, goed g Enrepareerd ka* het al* nieuw sjjK en is weer B ruikbaar, 't Is derhalve een ieder aan te R aden lijfsieraden of huishoudeljjke to r w e r p e n't z| in goudsilvernikkell^aoperkristal of poreelein niet gebroken te lat EEë n liggen. Vertrouw ze toe aan H. BOS8HRT ZOoNn Huigbrouwerstraat, Alkmaar. Uurwerkmaker, Diploma N. T. V. GEESTERSINGEL E 82. beveelt zich aan tot 'het geven van PIANO-ONDERWIJS. Golden Thee. Golden Koffie. Golden Cacao. Te bevragen bij C. DE RUITER, Timmerman-Aan nemer, Stuartstraat 68.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 6