DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No 264. Honderd en veertiende Jaargang. 1912 DONDERDAG 7 NOVEMBER. Gemeenteraad van Alkmaar VERGADERING Tan den ALKMAARSCHE COURANT op Woensdag 6 Not. 1013, 's nam. 1 nnr. Voorzitter de burgemeester G. RIPPING. Secretaris: de beer C. D. DONATH. Aanwezig 17 leden. Afwezig de heeren Glinderman en Covers met kennisgeving. NOTULEN. De heer de Boesterd merkt op, dat in de notu len wel gesproken wordt van de aanbeveling van den heer van Buijsen voor den civielen ingenieur maar niet de zijne van een bouwkundig ingenieur. Hoort de zijne er misschien niet in De Voorzitter zegt, dat het debat zelf niet in de notulen wordt opgenomen, dat vindt men in de handelingen; de aanbeveling van den heer van Buijsen was een schriftelijke. De heer de Boesterd stelt zich met dat ant woord tevreden. Daarna worden de notulen goedgekeurd. Aan dö vergadering wordt medegedeeld, dat is in gekomen a. een adres d.d. November 1912 van den heer J. F. i Moens, houdende het verzoek om vergunning tot het in exploitatie brengen van bouwterreinen op de perceelen kadastraal bekend1 onder sectie C. Nrs. 27S8, 2390 2811 dezer gemeente; Gesteld in handen van B. en W. om bericht en raad jb. alsvoren, een adres -d.d. 4 November 1.1. van J. Ad miraal c.s., overlieden dér kaasdragers, houdende het verzoek aart de kaasdragers eene tegemoetko ming toe te kennen in het jaarlijks door hen te betalen rijloon; Alsvoren. e. alsvoren, een schrijven d.d. 4 November 1.1. van i den heer W. Th. van Griethuijsen, houdende dank betuiging voor 's raadsbesluit van 30 October 1.1. om aan H. M. de Koningin voor te stellen de jaar wedde van den Commissaris van Politie te verhoo- gen; Voor kennisgeving aangenomen. d. alsvoren, een schrijven d.d. 4 November 1.1. van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, daarbij in overweging gevende het maximum der jaarwedden van de onderwijzers te verhoogen; Te behandelen bij punt 2 der agenda. alsvoren, een adres-, ongedagteekend, den. 5en No vember 1.1. ontvangen van het bestuur der Alk- maarsche Huishoud)- eu Industrieschool, daarbij in zendende de begrooting voor 1913 en verzoekende de voorwaarden, waaronder de subsidie verhooging- voor 1913 is toegestaan, niet te bandhaven; Te behandelen bij punt 4 der agenda. i. alsvoren, een adres d.d. November 1.1. vam de afd. Alkmaar van den Bond van Ned. onderwijzers, in verband met de voorstellen tot herziening der jaar wedden van de onderwijzers. Te behandelen bij punt 2 der agenda. HERZIENING JAARWEDDEN ONDER WIJZERS AAN DE OPENBARE LAGERE SCHOLEN. B. en W. stellen den Raad voor het volgende be sluit te nemen: De Raadi der gemeente Alkmaar, Overwegende, dat het wensehelijk wordt geacht de verordening tot regeling der jaarwedden van de on derwijzers aan de openbare lagere scholen in deze ge meente, zooals die is vastgesteld' bij raadsbesluiten van 14 October en 25 November 1908 (Gemeenteblad No. 280) en gewijzigd bij raadsbesluit van 19 Mei 1909 (Gemeenteblad1 No. 307) te herzien; Gelet op art. 26 der Wet tot regeling van bet lager onderwijs, zooala dat artikel' is gewijzigd) bij de Wet van 28 December 1907 (Staatsblad No. 361) Besluit: de bedoelde verordening te wijzigen als volgt: Art. 1 wo-rdt ingetrokken en vervangen door een nieuw artikel van den volgenden inhoud!: Art. 1. De jaarwedden van de hoofden der open bare lagere scholen bedragen voor: Het hoofd der Eerste gemeenteschool 1200, Het hoofd der Tweede gemeenteschool 120O, Het hoofd der Derde gemeenteschool 1200, Het hoofd der Vierde gemeenteschool 1200, Het hoofd der Vijfde gemeenteschool 1200, Het hoofd der Burgerschool 1500, Het hoofd der Meisjesschool 1500, Deze jaarwedden worden, tenzij daartegen overwe gende bezwaren bestaan, na 3, 6, 9 en 12 jarigen dienst als hoofd, telkenmale met 100, d-oor Burge meester en Wethouders verhoogd, den Arrondisse- ments-Schoolopziener en de Commissie van toezicht op het lager onderwijs gehoord. Voor het toekennen der periodieke verhoogingen worden de dienstjaren elders als hoofd eener school doorgebracht, medegerekend. De verhooging der jaarwedden gaat in met den eersten dag der maand, volgende op die waarop de verhooging is toegekend' of waarin men daarop aan spraak heeft gekregen. De hoofden genieten vrije woning. Ingeval hun geen vrije woning kan verschaft wor den, ontvangen zij eene vergoeding voor huishuur, ten bedrage van 400 's jaars. 2 wordt ingetrokken en vervangen door een nieuw artikel van den volgenden inhoud: Art. 2. De jaarwedden van de onderwijzers, die de hoofden van <seholen bijstaan, bedragen 700. Deze jaarwedden worden, tenzij daartegen overwe gende bezwaren bestaan, waardoor echter geen in breuk op het wettelijk minimum mag worden ge- maakh na 3, 6, 9, 12, 15 en 18 jarigen dienst met 50 door Burgemeester en Wethouders verhoogd, den Ar- rondissements-Schoolopziener en de Commissie van toezicht op het lager onderwijs gehoord. Voor het toekennen der periodieke verhoogingen worden de dienstjaren elders als onderwijzer doorge bracht, medegerekend. Hij, die de akte van hoofdonderwijzer verkrijgt of verkreeg, heeft aanspraak op eene verhooging zijner jaarwedde met 100. Aan de onderwijzers met verplichte hoofdakte, die als zoodanig door den. Raad' zijn benoemd of aange wezen, wordt bovendien eene verhooging hunner jaar wedden met 100 toegekend'. De onderwijzer met verplichte hoofdakte, die met de waarneming der betrekking van hoofd der school gedurende meer dan eene maand onafgebroken is be last geweest, beeft voor dien tijd aanspraak op eene belooning, -berekend naar 200 in het jaar. De verhooging der jaarwed-den gaat in met den eer sten dag van de maand' volgende op die, waarin, da verhooging is toegekend of waarin men daarop aan spraak heeft gekregen. De tegemoetkoming in de kosten voor woninghuur a.an gehuwde mannelijke onderwijzers, die den acht- en-twintigjarigen leeftijd hebben bereikt, bedraagt 150 per jaar, terwijl die -tegemoetkoming ook wordt uitgekeerd aan weduwnaars van denzelfden leeftijd clie een eigeni huishouding hebben. Art. 3 wordt ingetrokken en vervangen door een nieuw artikel van den volgenden inhoud: Art. 8. De onderwijzers aan de Burgerschool en aan do Meisjesschool hebben, voor het door hen te ge ven onderwijs in de. vreemde talen en in de wiskunde aanspraak op eene verhooging met 100 voor ieder dezer vakken, waarin zij, krachtens- hunne aanstel ling of eene nadere opdracht van Burgemeester en Wethouders onderwijs geven. Voor het bezit eener akte M. O. in de vreemde talen wordt in dit* geval f 50 meer toegekend. Voor het bezit der akte handwerken wordt aan de onderwijzeressen aan de openbare lagere scholen 25 por jaar toegekend. Zij, die krachtens hare aanstelling of eene nadere opdracht van Burgemeester en Wethouders worden belast met het geven van onderwijs in de nuttige en fraaie handwerken, hebben- bovendien aanspraak op eene vei-hooging haxer jaarwedden met 25 per weke- lijksch lesuur, indieu de lessen- buiten de gewone schooltijden vallen. In behandeling komen thans ook de ingekomen adressen van de afd. van den B. v. N. O. en van het N. O. G. Door den heer C. van Buijsen is het volgende amen dement ingediend: Voor het bezit der akte handteekenen wordt 2-5 per jaar toegekend. Deze jaariijksche toelage wordt verhoogd tot 50, indien aan een onderwijzer(es), in het bezit dier bevoegdheid, krachtens aanstelling' of nadere opdracht van Burgemeester en Wethouders, het teekenonderwijs iu meer dan één» klass# wordt op gedragen. Artikel 2. De 2e alinea te lezen: „na 3, 6, 9 en 12-jarigen dienst mal »0 »u na 15 „en 18-jarigen dienst met 76." 4e alinea: 100 te vervangen door 160. 8e alinea: 150 te vervangen door 100. Voorlezing werd gedaan van het ingekomen adres van de afd. Alkmaar van den Bond, waari-n werd ge vraagd' de verhooging voor de hoofdakte te doen blij ven 100, doch de periodieke verhoogingen op hooger bedrag te brengen. Dé heer Thom.se n zegt, dat hij reeds in de sec tievergadering zich verheugd had over de voorstellen van B. en VEvenwel hij achtte die voorstellen niet voldoende. Dat moet- het geval geweest zijn met ieder die voor de motie-Uitenbosch heeft gestemd. Volgens die motie werd gezegd, dat men de salarissen- onvol doende achtte. Door het' voorstel van B. en- W. zou den 18 onderwijzers 100 of 50 verhooging' ontvan gen, 20 echter! niets en voor de overigen zou het maxi mum enkele jaren eerder worden bereikt. Ook -meent spreker, dat het verkeerd is de s-alarieering' afhanke lijk te stollen van liet wonen op zich zelf of niet, als men gehuwd is. Wat gaat dat de Raad aanl Spre ker zou dam ook meer voelen voor het amendement van den heer Van Buijsen. Evenwel acht hij de ver hooging daarvan te gering. Ook meent hij, dat de verhooging van 50 van de toelage voor de hoofdak te niet wensehelijk is-. Spreker acht het verkeerd dat Alkmaar achteraan komt bij andere plaatsen. Hij noemt onder an deren Baarn en stelt daarom voor de verhoogingen van 50 te brengen op 75. De Voorzitter vraagt of den beer Tliomsen de kosten van zijn amendement bekend zij-n. Do heer Tho-msen antwoordt, dat zijn voorstel 3500 meer zal kosten dan dat van B. en W. - De heer Fortuin steunt gaarne het voorstel 1 homsen, doch wenscht iets te zeggen wat mogelijk den onderwijzers minder aangenaam is. Indien ze hem willen bestrijden, kunnen ze dat doen, dat laat hem koud, evenals het ingezonden stuk van de vorige week, dat spreker afkeurt. Zoolang hij lid van den Raad is, heeft hij verzoeken van de onderwijzers om salarisverhooging gezien. Er moet dus- wel reden voor zijn. Is de salarieering onvoldoende, dan ligt daarin mogelijk ook de oorzaak van de slechte resultaten van het lager onderwijs, waarvan hij onlangs nog een treu rig aspect kreeg bij het toelatingsexamen) voor de han delsavondcursus. Door de slechte s-alarieering toch moet men trachten tot schade van- het onderwijs zijn inkomsten te vermeerderen en gaat de noodige opge wektheid van den onderwijzer verloren. Spreker hoopt, dat er -nog eens een onderzoek na.ar de resultaten wordt ingesteld. De voorstellen van B. en W. acht hij niet voldoende. Aan 'n onderwijzer is1 door hem op den man afgevraagd, o-f hij met zijn salaris toekon en deze heeft hem ronduit gezegd, -dat hij met het tegen woordige maximum bij het gewoon lager onderwijs niet kon rondkomen. Bijverdienste had die onderwij zer niet. 't Isi daarom dat hij gaarne het voorstel van den h-eer Thomson steunt. De Voorzitter zegt, dat zijn herbenoeming niet afhankelijk is van de gezindheid van het onder wijzend personeel. De heer F or tuin: „De mijne ook niet," De V oo r z i 11 e r, voortgaande, komt er tegen op, als zoude de onderwijzers door onvoldoende salarissen, minder hun best doen. Daar zou het schooltoezicht anders over kunnen spreken. Daarvoor staan de on derwijzers te hoog. I)o heer v. d. Bosch zegt, dat hij geen gelegen heid heeft gehad een amendement in te dienen. Hij acht do salarieering werkelijk ook onvoldoende. Een salaris van 1100 kan nu heus-ch toch niet buitenspo rig vyorden geacht. Heeft spreker nu zelfstandig geen voorstel hierover, dan steunt hij toch gaarne 't voorstel-Thoms^n. Waar m#n d«n aftrek roer d» be lasting op 500 heeft gebracht, heeft men erkend, dat de levensstandaard verhoogd is, en dat geldt ook voor de onderwijzers. Daarom is hij voor een verhoo ging, doch niet op de gronden door den heer Fortuin genoemd. De heer Fortuin heeft a bout po-rtant- gezegd, dat het resultaat niet voldoende is. Er zijn verschillende oorzaken misschien, als overbevolking der klassen enz. Een aantal' van 35 a 40 leerlingen per klasse bijv. waar Fransch moet worden onderwezen, acht hij te hoog. Hij gelooft wel, dat een betere salarieering- kan leiden tot betere resultaten. Spreker hoopt, dat -er nog een onderzoek zal worden ingesteld. Ook wijst spreker op dé mutatie onder het onderwijzend perso neel. De V sorzi tter blijft protesteeren tegen de klacht van de,n heer Fortuin over de resultaten van het onderwijs,, integemdeel hij gelooft, dat het onder wijs goed op peil is. Dat wordt herhaaldelijk bewe- zen. Ook wat de mutatie betreft, is de heer Fortuin mis; een groot aantal onderwijzers is hier al jaren. De heer van B u ij s e n protesteert ten sterkste tegen de wijze, waarop door den heer Fortuin over het onderwijs -en de onderwijzers is gesproken. Hij zal er verder niets meer van zeggen. Wat zijn amendement betreft zegt spreker ten aan zien van de tegemoetkoming voor Woninghuur, dat die tegemoetkoming, die hier op 100 is gesteld, in verband met de voorschriften van de Wet voldoende kan geacht worden. Daarom heeft hij aanleiding gevonden om déze verhooging weer op 100 te brengen. Beter acht spr. het aan de toelage voor de hoofdacte een verhooging toe te kennen. De hoofdacte kan door ieder onder wijzer, die studeert, behaald worden. Die verhooging is dus voor ieder te hereiken, het getrouwd zijn niet altijd. Door de aansporing de hoofdacte te behalen, zal men kunnen bevorderen, dat een onderwijzer zijn tijd- niet besteedt met nietswaardige dingen of althans- niet met studie. Een verhooging voor de hoofdacte met 50 acht spreker daarom ook in verband met an dere plaatsen gewenscht. Worden voorts de dienst jaren elders meegeteld, verhoogd) het salaris der on derwijzers zonder hoofdacte met 50 en een toelage voor de teek-enacte, welke doo-r sprek-er is voorgesteld, dan gelooft hij, dat in verband met de gemeente-fi- nanciën, de gemeente thans niet verder kan gaan. De heer Boelmans ter Spill wijst op de ge schiedenis der motie-Uitenbosch. Hij ontkent dat daaraan geen uitvoering is gegeven. Voorts zegt hij, dat de afdeeling van het N. O. G. zelf erkend heeft, dat aan enkele wenschen is tegemoet gekomen. Dat er niet gestreefd zou zijn naar een verhooging van het maximum kan B. -en W. ook niet verweten worden, zoonis in het adres van den Bo-nd. B. en W. moeten echter rekening houden met de financiën. Nog toont hij aan, dat de 3 hoofden, die toch ook lid zijn van het N. 0.,G., J 200, 300 en 200 meer zullen ont vangen. Daarover wordt in het a-dires niet gespro ken. Indien het amendement van den heer Thomsen werd aangenomen, zou dat de gemeente volgens be rekening vail B. en W. 8250 kosten en) dat acht hij een te groote uitgaaf. Dat het bedrag, hetwelk het voorstel van B. en W. vraagt steeds geringer wordt, is waar, doch dat is geen) schade voor d-e onder wijzers, doch later een voordeel voor de gemeente. Spreker zou mee kunnen gaan met het voorstel-van Buijsen, doch deze geeft met de eene hand, wat hij met de andere terugneemt. Spreker zou zeggen: laat di-e 50 voor de huishuur, want 150 is no-g niet meer dan tegemoetkoming, ook blijven bestaan. De voorzitter doet mededeeling van een lijst van de door de onderwijzers betaalde woninghuur, waaruit blijkt dat de gemiddelde woninghuur 240 bedraagt. Voorts wijst de voorzitter er op, dat in het adres- van de afd. v. d. Bond van beden het amen dement van den heer v. Buijsen wordt afgekeurd, het voorstel van B. en W. schijnt du-si meer in de goede richting te gaan, over de woninghuur wordt niet ge sproken. De lieer Thomsen) zegt nog' in verba-nd met de opmerking van den heer Fortuin, dat het w-el niet waar is dat 't geld' dat stom is, recht maakt wat krom is, doch 't is- toch zeker, dat indien men wat meer verdient, men zich ook beter kan ontwikkelen. De heer Van Buijsen heeft met verbazing kennis genomen van het adres van den Bond, waarin afgekeurd wordt dé meerdere verhooging voor de hoofdakte. Dan zou men ook voor taialakte geen ver hooging moeten toekennen en- dat zal men toch niet willen. Voorts handhaaft h3j zijn meeninig in zake de woninghuur. De heer Thomsen wordt nu uitgenoodigd zijn voorstel te redigeeren. De heer Thomsen doet daarop het voorstel om de verhoogingen van 50 op 75 te brengen met ver laging van het minimum tot 650. De heer Boolmans ter Spill acht dit laatste een geheel nieuw element, waarover niet zoo klakkeloos kan worden gestemd. De heer de W i t meent, dat dit verlaagde mini mum niet zou gelden voor dé reeds aangestelde onder wijzers. De voorzitter bestrijdt dit. Do heer BoelmanA'er Spill is tegen het amendement, dat zooals hij gezegd heeft, ruim 8000 zal kosten. De heer Fortuin zegt. dat dit niet het geval is, daar de heer Thomsen al het andere wil laten vallen. De heer Thomsen doet daarna het voorstel om het aanvangssalaris op 700 te laten. De heer Boelmans ter Spill is daar te gen, daar dan bij aanstelling in de gemeente de sprong in) eens te groot zal worden. Daarna wordt artikel 2 in stemming gebracht, Bij de bepalingen omtrent de salarieeri-ngen voor de hoofden van scholen maakt do heer Boelmaus- ter Spill dé opmerking, dat hierdoor de salarissen van 3 hoofden J 200, 300 'en 200 verhoogd worden. Ei genaardig' is het, dat. 2 dier hoofden, onderteekena-ars van het adres van 't N. O. G. daarvoor geen belang stelling hebben gehad. De heer van B u ij s e n maakt nog' de opmer king dat het wensehelijk zou zijn ook de dienstjaren van een hoofd, die in de gemeente onderwijzer is ge weest te doen meetellen. D» voorzitter is daar n-i»t voor. De heer van Buijsen wenscht er thans geen voorstel van te maken. Daarna wordt in stemming gebracht het voorstel van den heer Thomsen, gesteund door de heeren Fortuin en van d-en Bosch, om de verhoogingen op 75 te brengen in plaats van f 50, I)it voorstel wordt verworpen met 12 tegen 5 stem men. Voor stemden de heeren Fortuin, Thomsen, Wanna, van den Bosch en Luitin-g. Het amendemèn-t van den heer van Buijsen om de twee laatste verhoogingen op 75 te brengen wordt met algemeene stemmen aangenomen. Eveneens wordt aangenomen het amendement van d-enzelfde om de verhooging voor de hoofdakte te brengen op 150. Alleen de heer Meienbrink stemde tegen. Het amendement van Buijsen om de tegemoetko ming van woninghuur terug te brengen op 100 (B. en W. stelden voor 150) werd verworpen met 10 te gen 7-stemmen. Do voorzitter zegt, dat de meerderheid van B. en W. het amendement van den heer vam Buijsen inzake de teeken-akte overneemt. De heer Boel mans ter Spill kan niet met dit amendement meegaan, hij acht het een ver keerd element in d-e salarisregeling deze aktébezoldi- ging, die een verhooging der -periodieken tegenhoudt. De heer v a-n Buijsen verdedigt dit amen dement, hij acht het teekenen oen moeilijk vak en daarom zou hij degenen, die er bepaalde studie van maken daarvoor een toelage willen geven. Het is hetzelfde met de akte handwerken. De voorzitter zegt dat dit iets anders is. Voor teekenen is elk onderwijzer bevoegd, voor hand werken niet elke onderwijzeres. De heer Van Buijsem erkent dat het eenig verschil maakt, doch dat is van geen beteekenis. Het amendement daarop in stemming- gebracht wordt verworpen met 10 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren Leguit, de Groot, Ringers, van der Feen de Lille, Thomsen, den Boesterd, Dorbeck, Lui- ting, Boelmans tor S-pill en Melenbrink. BEGROOTING VAN DE' STADS-APOTHEEK, DIENST 1913. De commissie tot' de. belastingzaken enz. stelt voor de bcgrooting vam de Stadsapotheek voor het jaar 1913 in ontvang en uitgaaf vast te stellen op 7475, met toekenning van eene toelage uit de gemeentekas van 5240.80A Goedgekeurd. OPHEFFING COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET HANDELSONDERWIJS. B. en W. stellen voor: A. lo. de Verordening voor dé Ha-ndelsdagsehool (Gemeenteblad no. 378) te wijzigen als volgt: In art. 2 wordt- de 2e alinea: „Het. toezicht wordt mede uitgeoefend- door eene door den Raad- tö benoe men commissie van drie leden" geroyeerd. 2o. in te trekken dé Verordening op de, samenstel ling en inrichting der commissie van) toezicht op de Handclsdagschool (Gem.blad no-. 311). 3o. in te trekken de benoeming van de tegenwoor dige leden der Commissie, onder dankbetuiging aan die leden voor de in die bet-rekking aan de gemeente bewezen die-nsten. Afschrift van dit besluit, voorzooveel sub lo- betreft, te zenden aan den Minister van Binncnlandsche Za ken, ter erlanging' van goedkeuring, en voor zooveel sub 3o betreft aan elk der leden, tot informatie. B. de Verordening op de samenstelling en wijze va,n benoeming' der plaatselijke commissie van toe zicht op de scholen- van middelbaar onderwijs (Ge meenteblad n-o. 29) te wijzigen als vol'gt-: In art. 1 ali nea 1 wordt in plaats van „vijf," gelezen het. getal „zeven." Afschrift van dit besluit te zenden aian de Commis sie van Toezicht voornoemd, met uit-noodiging voor elk der twee plaatsen, waarmede de Commissie is uitgebreid, aan deze vergadering een dubbeltal ter benoeming te willen voordragen. De voorzitter verzoekt den secretaris voor lezing te doen van dé correspondentie te dezer zake gevoerd met den minister van Binnenlandsche Zaken, ingevolge de beslissing van den gemeenteraad in een vorige zitting. De minister heeft op het schrijven van B. en W. meegedeeld dat het hem voorkomt, dat het bestaan van twee commissies van toezicht voor het M. O. niet in overeenstemming is met de wet. Tegen een split sing der commissie is echter ook blijkens een vroeger gezonden schrijven- geen bezwaar. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangeno men waarna de voorzitter onder applaus een wooi-d van dank richt tot de commissie voor de bewe zen diensten. BEGROOTING VAN HET STADS-ZIEKENIIUIS, DIENST 1913. De uitgaven van het Stadsziekenhuis worden vool' 1913 begroot op f 23185.05 tegen f22655 05 voor 1912; de ontvangsten buiten het gemeente-subsidie op f7201.51 tegen f 7985.695 voor dat jaar. Behalve het batig saldo van 1911, dat een bedrag aanwijst van f 1588.01, tegen f 2422.195 als batig saldo van 1910 gebracht op de begrooting voor 1912, worden de buitengewone ontvangsten tot gelijke bedragen ge raamd als voor 1912de gewone inkomsten daarentegen zijn in totaal hooger begroot, namelijk op f 18772.04 tegen f 17407.855 voor 1912. Wat de uitgaven betreft is op den post geneeskundige dienst f 250 meer uit getrokken ten einde de salarissen der beide doctoren respectievelijk te brengen op f 1000 en f 500, waartoe enkele jaren geleden reeds door het bestuur van het stadsziekenhuis het voorstel werd gedaan. Ingevolge dit voorstel werd in 1906 besloten de salarissen gelei delijk te verhoogen, en zoo werden deze over 1907 gebracht op respectievelijk f 600 en f 400 en over 1909 op respectievelijk f 800 en f 450. De commissie tot de belastingzaken, enz. stelt den Raad voor te besluiten. Regenten van het Stadsziekenhuis, onder terugzen ding der begrooting en toezending van een exemplaar van bijlage No. 123 tot het verslag van 's raads han delingen, uit te noodigen de door hen voor het jaar 1918 ingediende begrooting van ontvangsten en uit gaven ten behoeve, van die inrichting in dier voege te wijzigen, dat volgnummer 18 der uitgaven „genees kundige dienst" worde teruggebracht vau f 1500 tot

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 5