old! Man CLYSMA ^bTnTnYn laWd. Ingezonden 'Sfededeeliugen. Vriendelijk verzoek! Laatste berichten. BUITENLAND. De Balkan-oorlog. stant „standvastig'" als zijn naam aanduidt, vóór dien reeds op een 27-jarige onafgebroken dienstbe trekking n.l. bij de Familie Kruier als scbeepsjagcv kon bogen. Behalve een enveloppe met inhoud, hem'in aanslui ting- aan het diploma door zijne patroons als zoodanig met eenige hartelijke woorden aamgeboden, mocht hij nog menig blijk van belangstelling in ontvangst ne men. SIGARENMAKERS STAKING. Zaterdagavond hebben een 20-tal sigarenmakers in dienst van de firma Jan Helling en Zn., alhier, het work gestaakt. Do stakers willen opengehaald dek hebben voor een 5-tal hunner, die naar de heer R. van der Horst ons mededeelde, goedkoope sigaren maken, terwijl het Teeils aan de anderen wordt ver strekt. De vereenigLng van tabaks- en sigarenfabri kanten in Noord-Holland heeft in een onlangs gehou den vergadering de loonkwestie als meest urgent be- handeld. De tabakskwestie is toen verdaagd, als zijnde minder urgent. Deze wordt thans door de werk lieden op den voorgrond gesteld. Enkele weo-klieden, geen leden van den bond, zijn aan het werk gebleven. CTNE1ÏA AMERICAIN. In het goed bezette bioscoop-theater aan den Ko ningsweg zijn de komische films, „Het Karpet", „Een haar als verrader" en „twee vroolijke landloopers", heel grappig- en men lachte dan. ook Zaterdagavond flink,"evenals bij „de gefopte dief". De inbreker, ang stig' geworden door de pistolen van mevrouw en mijn heer, kijkt heel verwonderd1, als de revolvers blijken niets anders te zijn dan een waaier en een cigaretten- koker. Do Pathé Journal liet weer de laatste wereldge beurtenissen zien. De twee gekleurde drama's „De zoon van Karei V", en „De danseres van Siva" waren spannend. Het tweede was een oude legende uit Voor-Indië; het eerste, het hoofdnummer, uit den tijd van den tachtig-jarigen oorlog. Dan nog de Wijn oogst in Bourgondië, eveneens een gekleurde film, waardoor men de druiven zag plukken, vervoeren, persen en het feest van de, wijnbouwers, wanneer de oogst binnen is, meemaakt. „Lest, best" nog een nummertje van Max Lindér met zijn) hond. HOLLANDSCH TOONEEL-GEZELSCHAP. Dat was eohte volkskunst, welke gisteravond gege ven werd' in de zeer goedl bezette zaal der „Harmo nie", waar bovengenoemd gezelschap onder directie van den heer M. Spree, voor het voetlicht trad met „Jam Srnees, kinderen van -het Fort- van Sjnkoo." Het stuk is met- groote handigheid en een goede kijk op zijn publiek déor den heer Spree met eenige toevoeg-seis van eigen vinding bewerkt- naar de over bekende novelle van den Amsterdamschen volksschrij ver wijlen Justus van Maurik. Zoo is een geheel ver kregen, dat dus alle uitstekendie eigenschappen van het werk van Van Ma-urik heeft en het dan ook doet als gesneden koek. Talrijk zijn. de tooneeltjes, leuk typeerend' het- Jor- daan-leven, zonder overdrijving, maar ook zonder mooidoenerij. Medelijden wordt terstond' gewekt met de armelijke kinderen, gedrukt door het- lot van een aan den drank verslaafde stiefmoeder, goed'-gevöeld is de teekening van1 de bekeering vanl een dronkaard, tot beter inzicht- gekomen aian het- sterfbed van zijn moeder en de wijze, waarop hij dit mededeelt aan zijn kameraden. Veel behoeven we van het stuk niet me de te de-elcn, daarvoor is bet. te bekend. De vertolking- van deze o'chte volkskunst is bij het gezelschap in goede handen. Zonder zich aan over drijven schuldig te maken, wordt toch door alle mee- spelenden.- voldoende krachtig- getypeerd. Er is na elk bedrijf zeer hartelijk geapplaudisseerd, vooral na het laatste dat het sterfbed van Jan Smees, den straatjongen, in beeld! bracht eni dat muisje-stil werd gevolgd'. Een enkele maal was 'het zlnlooze ge- gichel van sommige aanwezigen bepaald hinderlijk. ALKM AARSCH BIOSCOOP-THEATER. Het komische gedeelte van het nieuwe programma heeft ditmaal verre de overhand. Wie lacht is rijk, zeg-t een Frausch spreekwoord en dien rijkdom kan men thans in het. Alkmaarsch Bioscoop-theater deel achtig worden. „Rigadin maakt veroveringen", ge- speel d' door den heer Prince, nagenoeg evenknie van Max Binder, was zeer vermakelijk. Niet minder was dit het geval met „Bovennatuurlijke kracht," een grappige spiritistische séance. Nog- noemen we van de komische nummers „Een blik door het. venster." Het hoofdnummer is een gekleurd drama in twee afdee-lingen, dat een spannende intrigue aan het Fransche hof behandelt. Een mooie film is ook „Kof- fieoogst op Santos,evenals- het nummer, dat acroba tische kunsten in beeld brengt. VOETBAL. 'tWas gisteren voor de Alkmaarsche voetbalveree- ni gingen weer geen succesvolle dlaig. Alcmarin Vietrix I ging naar Kampong en von'd- aldaar het veld' inj tireurigen toestand o. a. voor één der doelen een groote -plas. Wel wilde de scheids rechter het terrein afkeuren doch Al-cmaria had niet- veel zin de reis op 'later datum nog eens te maken. Daarom werd- de wedstrijd -toch gespeeld en onze st-ad- genooten verloren met 31. Stand met rust 10 Voor Kampong. Een aantal mooie kansen) werden jammerlijk gemist. De linksbinnen van AJicmaria doelpuntte, terwijl de T'trechts-che keeper in de plas iag Holland I trok eenig-szins onvolledig naar Z. V. V. in Zaandam én verloor met 40. Holland IT geelde hier tegen Purrnersteijn I #n verloor met 50. Laten wij hopen, dat de volgende Zondag meer succes zal brengen. TER WAARSCHUWING. Bij een winkelier hier ter stede, dtie reeds vaker iets vermiste, is Zaterdag een hobbelpaard! dat buiten uit gestald was, gestolen. Ter waarschuwing zij er hier melding van gemaakt. ALKMAARSCHE KEGELBOND. De uitslag van het onderling concours, gehouden iu ,,de Unie" van 21 tot en met 24 November is als volgt: Korpswedstrijd (50 ballen). Ie prijs: „Zou er kans zijn" met 290 punten. 2e prijs: „Ko-ekoek" met 281 punten. 3e prijs: „De Unieri met 266 punten. 4e prijs„Onze Club" met 233 punten. Eere.prijs (bopgste korpswerpetr) gewonnen met 67. Wedstrijd om het Kampioenschap van den Alk- maarsehen Kegelbond (10 ballen). Gewonnen met 75. Vrije baanwedstrijd' (6 ballen). De 10 uitgeloofde prijzen werden gewonnen met reap. 52, 52, 51, 51, 50, 50, 49, 49, 48 en 47 punten. De prijsuitreiking zal plaats hebben op Zaterdag 30 November a.s., 's avonds- 8 uur% in het lokaal „de Unie" (kegelbaan). AGENDA. MAANDAG: Mannenkoor „Excelsior," repetitie van 8V2-—lO-Va, café „Graanhandel," Luttik-Oudorp. Teekengenootschap „Kunst zij ons doel," «V2 uur. Dansclub A Crefeld van 3—7 en 810 uur, Har monie. DINSDAG: Ned. Protestantenbond, lezing, 8 uur, café Central, bovenzaal. Zangvereeaigiag „Nieuw Leven" met mannenkoor „Orpheus,' repetitie voor dames, T'/a uur, lokaal Mooij Koorstraat. Dansclub Alcmaria Vietrix, 8 uur, Harmonie. Gymn.-ver. „De Halter," oefening voor jongens van 912 jaar van '78 uur; leden ouder dan 10 jaar van 80 uur; jongens van 1210 jaar van 9-10 uur, turnlokaal „K. en V." Schoolstraat. Zangschool „Zanglust", slotrepetitie 6 uur, Harmonie. Nagekomen advertentie. om inlichting bestelde 1 pond Kalfsgehakt, naam per telefoon verkeerd verstaan. O. VIS os. DE TARIEFWET. In een Donderdagnamiddag te Utrecht gehouden vergadering van voorstanders van -een. herziening van ons. tarief in meer beschermenden zin, oordeelden al le aanwezigen, dat de aanhangige Tariefwet ten zeer ste de economische ontwikkeling van ons vaderland zou kunnen bevorderen.- De totstandkoming van' dit ontwerp achtten zij dan ook in het algemeen belang. Besloten werd een comité te vormen, dat de actie ten gunste van de Tariefwet zou kunnen leideni Dit co mité heeft geen politiek karakter. Het wil allen ver eenigen, die, van welke staatkundige, beginselen ook, oordeelen, dat meerdere bescherming van onze nij verheid aanbeveling verdient. Het comité bestaat uit de -heeren H. W. E. Strave, oud'-directeur der Rijksverzekeringsbank, 's'-Graven- bage, voorzitter; J. B. v. Bork, fabrikant, Gilze-Rijen, 2de voorzitter; 11. M. J. Blomjons, fabrikant, Til burg, secretaris; P. Leeuwenberg, directeur der rij wielen- en automobielen!abriek Simplex, Amsterdam, •penningmeester; L.'baron van Voorst tot. Voorst, be stuurslid; K. Meisna, Sneek, bestuurslid. OMMEN. Het hoofdbestuur der Christelijk-Historische Unie heeft besloten onder de gegeven omstandigheden voor Ommen de Candida tuur van mr. Van der Veg-te aan te bevelen. Verbloemen, trachten de plaatselijke autoriteiten de door verschillende naties' aangeboden en aanwezige hul-p op zijde te schuiven. Met het oog op deze omstandigheden heeft het Ne- derlandsche Roode Kruis, rijkelijk gesteund door gif ten en gavèn uit Nederland' en Nederlandsch-Indië, gedaan wat het kou. De ambulance, die Vrijdag met ruim 500 kisten met verbandmiddelen, beddeg-oed, voedingsmiddelen, enz., enz., naar Turkije is vertrokken, heeft dau ook voornamelijk ten doel naar een arbeidsveld te zoeken en ondertusscben te helpen, waar mogelijk. Nadat bekend was geworden, dat d'e cholera woed de, zijn alle leden van de oorspronkelijk veel groot ere ambulance in de gelegenheid gesteld zich terug te trekken. Slechts één enkele weuschte niet naar Kon- atantinopel te gaan, maar de overigen verklaarden zich bereid. Alle personen zijn met cholera-serum behandeld en tegen pokken ingeënt. Het Hoofdcomité heeft gemeend het een en ander te moeten mededéelen om te verklaren waarom slechts een zeer beperkt aantal deelnemers Vrijdag vertrok. Aanvulling kan bij eersten telegrafischen oproep terstond plaats hebben. Gemengd nieuws. „ALLERZIELEN." M-en schrijft aan het Volk uit Leiden: De N. V. „Tooneelvereeniging" uit Amsterdam was door eenige inwoners van onze universiteitsstad uit genoodigd aanstaanden Donderdag alhier het door onzen vroegeren burgemeester „verboden" „Allerzie len" van Beijermans- te komen geven. Wij meenden dat de tegenwoordige burgemeester De Gijselaar, na dat het stuk bijna tweehonderd' maal' in) heel Holland gegeven was, de bezwaren van zijn voorganger niet zou doelen. We hebben ons echter vergi-st! „Allerzielen" krijgt geen toegang tot de stad, waar een hoogeschool is gevestigd. Ook deze burgemeester zwicht voor dén aandrang van eenige reactionairen. „Allerzielen" mag hier niet opgevoerd worden. DE SIGARENMAKERSSTAKING. Te 's-Hertogenbosch begint' bet rumoerig te wor den bij de sigarenmakersstaking, aldus het „Huisge zin". De politie is versterkt en dit bleek reeds hoog noodig, om de werkwilligen1 te beschermen, die door een joelende, scheldende en soms steeneu werpende menigte gevolgd worden. Reed's- hebben eenigen Map pen opgeloopen en heeft de politie anderen in verze kerde bewaring moeten stellen. Geregeld hebben 's avonds groote oploopen plaats, als de werkwilligen van d'e fabrieken naar huis- gaan, en de politie moet dan- op bruggen en in straten tij d'elijk het verkeer stop zetten om hen een ongehin derd' naar huis gaan mogelijk te maken. Vrijdagavond ging het reeds zoo ver, dat uit de honderden, die, socialistische liederen zingende, den troep volgden, steenen- werdén geworpen, waarvan de politie haar deel kreeg. Ook vernam het blad', dat bij een' der fabrieken sa menscholingen en minder vriendélijke demonstraties tegen deri patroon plaats hadden. BRUGAS GEBROKEN. Zaterdagmorgen bij het ophalen der brug over de Oude IJsel te Doetinchem brak plotseling de as, met het gevolg, dat de brug geheel scheef zakte en- niet meer neergelaten kon worden. Behalve het goede renvervier, is ook de passage dér tram Zutfen-Emmer rik gestremd. De communicatie met den overkant wordt met roeibootjes onderhouden!; ook de reizigers der tram worden -per boot overgezet-. Persoonlijke on gelukken kwamen nietv oor. De autoriteiten zijn ter plaatse. Met het oog op den gevaarlijken toestand, waarin de brug verkeert, heeft de watergraaf het scheep vaartverkeer verboden. De ingenieurs van Hasselt en De Koning, uit Nijmegen, zijn telefonisch ontboden. (Tel.) GEWETENSONDERZOEK VAN SOLLICI TANTEN. Iemand die naar een genieentebetrekking op tech nisch gebied solliciteerde in een kleine stad met een bevolking, waarin geen bepaalde politieke richting do mineert, legde de gebruikelijke bezoeken bij de ge meenteraadsleden af. Een dezer heeren, een welbe kend politiek man, behoorende tot de anti-rev. partij, stelde hem de volgende vragen: le. Is u sociaal-democraat? 2e. Tot welk kerkgenootschap behoort u? 3e. Is ,u voornemens uwe kinderen Christelijk on derwijs te doen geven 4e. Is u magon De naam der gemeente en van het bedoelde gemeen teraadslid zijn ons bekend. Wij gelooven, dat- het zijn nut kan hebben, dit ge val te -publiceeren. (Vad.) GROOTE PROMOTIE. Bij de infanterie kan eerstdaags' een groote promo tie in de hoogere rangen worden tegemoet gezien. TENTOONSTELLING- DE VROUW 1813—1913. In een vergadering van- de centrale fi.nancie,ele commissie van de tentoonstelling de Vrouw 1813— 1913 heeft de presidente meegedeeld, dat de tentoon stelling financieel verzekerd) is. Er zijn op het oogenblik 700 anndeelen genomen; ofschoon nog niet alle aandeelen geplaatst zijn, is met algemeene stem men besloten, de tentoonstelling te d'oen' doorgaan. HET ROODE KRUIS. Het Iloofdcomité van het Nederlandische Roode Kruis is onder anderen door particuliere, doch zeer betrouwbare berichten, op dé hoogte gebracht van de ellendige wijze van behandeling der te- Kon-sta nti no pel aangevoerde gewonde en zieke soldaten, meldt de N. R. Ct De zoogenaamde verpleging geschiedt voor een groot gedeelte in Kazerne-gebouwen, die onbeschrijfe lijk vuil zijn] en waar dé meest, eenvoudige, doch nood zakelijke middelen' tot reiniging ontbreken. De Tur ken hebben bijna nog niets voor dé verpleging- vani de- lijders gedaan. Geen enkele operatie-zaal' is door hen ingericht. Hulp van buiten zal dus- op den- hoogsten pa-ijs ge steld worden, zoude men zeggen. Het omgekeerde is f waar. Vermoedelijk om dén bes taan den toestand te jj CONCOURS IIIPPIQUE. De uitslag van den grooten landenwedstrijd te Nieuw-York om den beker van Amerika is wederom na zwaren strijd in het voordeel van Nederland ge ëindigd. De uitslag is: 1. Nederland. 2. Engeland. 3. Canada. 4. België. NEDERLANDSCHE J OURNALI STEN - KRING. In de Zaterdagavond gehouden vergadering van het bestuur van den Nederlandscben Journalistenkring heeft het bestuur besloten, naar aanleiding van de jongste algemeene vergadering van den Journalisten kring collectief zijn ontslag te nemen. Een vergadering van den Kring zal worden uitge schreven tegen Zondag 8 December in American Ho tel te Amsterdam, ter voorziening in de vacatures, door deze aftreding en die van den voorzitter ont staan. KORTE BERICHTEN. Donderdag kocht een koopman uit Arnhem, van een landbouwer te Barneveld negen kippen, waarvoor de verkooper een briefje kreeg, waarop de prijs en het aantal kippen stonden vermeld. Alvorens het geld in ontvangst te nemen, plaatste de oneerlijke landbou wer echter vóór de 9 een 1, zoodat hjj voor 19 kippen uitbetaald kreeg. Weldra werd evenwel het bedrog gemerkt en deed de koopman aangifte aan de politie, die den verdachte arresteerde. Te Middelburg had Zaterdagmiddag de plechtige opening plaats van de „Openbare Leeszaal en Biblio theek", die gevestigd is in een deel der lokalen van het gebouw der vereeniging „Ons Huis" in de Mol straat. De plechtigheid werd behalve door het bestuur en leden der vereeniging bijgewoond door autoriteiten en door den heer dr. D. Bos, voorzitter van de ver- eeniging van openbare leeszalen in Nederland. Dtj leeszaal bevat vele dag- en weekbladen en tijdschriften en de bibliotheek beschikt reeds over ongeveer 2000 boekeu. De opbrengst der Roode Kruis-collectë langs de huizen te Arnhem, vermeerderd met de giften inge komen bij het voor de Ambulance-dr. Sikemeier ge vormde Dokterscomité, bedraagt ruim f 11,000. Van dit bedrag is f 5000 bestemd voor de Ambulance-dr, Sikemeier, het overige voor het Roode Kruis. Op het strand onder de gemeente Loosduinen werden deze week meer dan tweeduizend planken en balken geborgen door de kustwacht. Ook de visscherij beliep schade, zooals een dertigtal opgevischte breels wel getuigen. Te Winschoten is gevankelijk binnengebracht G. Kretschman, onlangs gefailleerd, koopman te Zand berg, verdacht goederen aan een faillieten boedel ont trokken te hebben. Hij is na verhoor overgebracht naar het huis van bewaring. Zaterdag is over de hoofdvaart in den polder van het 4e en 5e veendistrict van Friesland door de Erven De Boer te Joure een ketting gespannen. De scheepvaart is daardoor op het druk bevaren kanaal gestremd. Het polderbestuur heeft per exploit de erven aangezegd de stremming op te heffen. Als een nieuwe aanslag op de openbare school signaleert „De School" het feit, dat in de jongste ver gadering van den Huizer gemeenteraad is besloten den leeftijd van toelating op die school te verhoogen tot 6 jaar. De bijzondere school te Huizen nemen de leerlingen aan cp 5-jarigen leeftijd. De militairen van het garnizoen Leiden zullen op een nader te bepalen datum een uitvoering geven, waarvan de opbrengst zal strekken ten behoeve van de gewonde en zieke soldaten in den Balkan-oorlog, Ten einde dit voornemen te doen slagen, zullen in den loop der volgende week lijsten aan de burgerij worden aangeboden ter inteekening. Zaterdag is te Kesteren een personentrein ge passeerd, waarmee in een zevental waggons 300 Bul garen vervoerd werden. Deze kwamen uit Amerika en maakten de reis naar Bulgarije om voor hun vader land te strijden. Het Volk meldt, dat de firma Arntzenius Jannink en Co. te Goor al haar arbeiders ten getale van 700 het werk over 14 dagen heeft opgezegd. Zaterdagmiddag passeerde trein 3389, komende van Amsterdam, het dorpje Ketel. Door het slingeren van den trein viel een remmer, wonende te Rotterdam, uit den goederenwagen, kwam onder den trein en werd vermorzeld. BEGRAFENIS PROF. DR. RITTER. UTRECHT, 25 Nov. Onder groote belangstelling werd heden ter aarde besteld' het stoffelijk overstehot van prof. dr. P. H. Ritter. Aan dé groeve werd' o. a. gesproken) déor dei prof. Baron, d? Aulnis en Bourouil nemens de Universiteiten, ds. Oort namens de Rem. gemeente, prof. dé Louter, ds. Iloevers uit Rotterdam en ds. van Dorp uit Egmond. DE SIGARENMAKERSSTAKING. 's-HERTOGENBOSCH, 25 Nov. De R. K. Siga- renmakersbond besloot met betrekkelijk kleine meer derheid de arbitrage aan te nemen, terwijl beide an dere bonden met groote meerderheid) deze verwierpen. In de hedenavond te houden gecombineerde vergade ring der bonden met hoofdbesturen zal een definitie- ve beslissing wor dén genomen. De wereld is vol wilde geruchten, op het. oogenblik. Ging er vandaag zelfs niet het praatje, dat Frankrijk en Duitschland mobiliseeren Toch valt er niets bijzonders te vermelden, dat de vermelding waardl is en vertrouwen verdient. Dus nóch iets verontrrLstends, nöch iets geruststellends. Van de vredesonderhandelingen zij bericht, dat er nog geen plaats is vastgesteld, waar de bevolmachtig- den zullen samenkomen. Toch wordt er reeds be weerd, dat er van Turkije een milliard' oorlogsschat ting zal worden gevraagd. Koning Peter is met veel luister te Belgrado ont vangen zijn troon staat nu ook héél wat steviger, dan tijdens het begin van den oorlog. Adrianopel is nog- steeds niet gevallen, ook Skoetari wordt nog al tijd gebombardeerd. Do cholera blijft onverzwnat woeden. Gemengde mededeellngen. DE VLIEGENDE KOK. Op het vliegterrein te Eastchurch (Engeland) ston den dezer dagen eenige officieren tegen het middag uur bij elkaar, kijkende naar een vliegmachine, welke bijzonder mooie rondvluchten maakte. Doch in plaats dat de vlieger werd' bewonderd, werden de gezichten van sommige officieren steeds ontevredener. Toen een nieuw aangekomene eenige. opmerkingen maakte, viel de oudste van het groepje uit: „De duivel hale hem, dé kerel is onze kok en we krijgen een afschuwelijken honger." Eindelijk kwam dé plichtvergeten kok op aarde terug en het werd' hem heel gauw duidelijk gemaakt, dat zijn plaats in de keuken en niet in de lucht was. ONTVOERING VAN EEN ZESJARIG MEISJE. Groote opwinding veroorzaakte in Rijssel' dé ont voering van dé zesjarige dochter van een) der groot ste bouwondernemers. Zaterdag kreeg de wanhopige vader een) brief, waarin de schaker, die het kind door list uit. een kostschool gehaald had, de invrijheidstel ling van het kind' tegen betaling van 12.500 gulden aanbood. Op raad van de politie ging- de vader schijnbaar op het voorstel' in. Daardoor gelukte liet, den afperser in hechtenis te nemen, toen hij het geld! in ontvangst wilde nemen. Hij schijnt een werkman te zijn. Hot kind is in den loop van) dén middag in het naburige Roubaix ontdekt en naar de ouders teruggebracht. DE GROOTTE VAN DE VROUWENYOETEN VOORHEEN EN THANS. De tegenwoordige jonge dames leven op veel groo- teren voet dan haar voorgangsters. Dit fe.it i® niet slechts in Engeland, doch ook in Frankrijk en Duitschland waargenomen. Waren twintig jaar gele den de maten 36 en 37 normaal, tien jaar later vond men voor deze maten, zelden een gebruikster en wer den deze nummers vervangen door 38 en' 39. De te genwoordige jeugd draagt, nu zelfs 40 en 41. De ge middelde grootte van de Engelsche damesvoeten is nu wel 40 on 41, maar 42 en 43 moeten ook in groote keuze aanwezig zijn. Aan dé overzijde van het Ka naal is het niets ongewoons, d'at de man tot de niet vleiende ontdekking komt, dat hij met gemak in zijn vrouwtjes s'choenen kan stappen. Ook in de tegen woordige romans is het merkbaar, want welke dichter zal zijn held nu nog laten spreken over de „elfen voetjes" van zijn aangebedene, welke vroeger toch z'dk een grooten rol speeldenDe moderne vrouwe lijke jeugd' schijnt echter niet ijdel te zijn, want men ziet ze wandelen in de kortste e.n nauwste van de korte en nauwe rokken, zonder zich te bekommeren om het groote voetstuk, dat ze aan dé blikken prijsge ven. Echter zag men vroeger nooit zulk elegant be werkt, schoenwerk als tegenwoordig en de voormalige sierlijkheid is nu vervangen déor kostbaarheid. DE MODERNE SILHOUET. In Parijs is de silhouet weer in eere hersteld, dank zij het procédé met de camera. Bij de mooie dames staat ze in hooge gunst. Tijdeus de opname wordt de persoon zoo geplaatst, dat. de achtergrond' een hel* STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. le Klasse Te lijst. Nos. 19520, 20538 elk f 1500; Nos. 6267, 15287, 17001, 17057 elk f 1000; Nos. 7058, 16969 elk f 400, Nos. 8178, 9165, 9210, 12137, 18166 elk f 100.

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2