CLYSMA BUCKiUP OLD MAN Have a. buitenland. ingezonden [Mededeelingen. BINNENLAND. irr^'f6 en Wi,t" Alle auto's defileerden nu langs de presidente van het hoofdbestuur en daar na ging de lange reeks stadwaarts. STADSNIEUWS. De Balkan-oorlog. „Terwijl dit adres" zeggen B. en W. in de betrek kelijke bijlage, „in overwoging was, vestigde ziclr al- „lengs bij ons de overtuiging, dat het algemeen be- „lang in hooge mate zou zijn gebaat, indien voortaan „van gemeentewege aan de groenteveilingen leiding „werd gegeven." Don gemeente-controleur werd op gedragen zich te Purmerend' en te Beverwijk op de hoogte te stellen van de verhouding tusscben de ge meente en den groentehandel en zijn rapport is voor de leden van den Raad ter lezing gelegd. B. en W. verklaren, „dat het ingestelde onderzoek niet slechts „de wenschelijkheid heeft aangetoond om leiding te „geven aan de groenteveilingen, doch dat het zelfs, „wil men de belangen van handelaren en producenten „gelijkelijk beschermen, noodzakelijk moet worden ge- „aeht deze groenteveilingen van gemeentewege te „doen houden." „Wordt door uwe vergadering op het denkbeeld in gegaan, dan zal de Limmerhoek tot het houden der „gemeentelijke groenteveilingen moeten worden in „gereedheid gebracht. Alsvorens deze zaak nu „verder voor te bereiden, achten wij het gewenscht „van uwe vergadering- te vernemen, of zij met liet „denkbeeld instemt...." Het is jammer dat de motieven, welke B. en W. tot het voorstel van gemeente-exploitatie hebben geleid, enkel door de raadsleden kunnen worden beoordeeld. Waren ook die in de. bijlagen opgenomen, dan hadden de direct-belanghebbendën gelegenheid gehad op een uitvoerig toegelicht prae-advies hun meening te ves- tigen. Misschien hadden zij die motieven bestreden, zelfs weerlegd, maar liet is ook mogelijk, dat zij er door waren overtuigd. En in elk geval mag het bil lijk heeten, dat zij in staat werden gesteld van de argumenten kennis te nemen en het gemeentebestuur van voorlichting te dienen. Zonder de eigenlijke mo tieven te kennen, hebben zij in een uitvoerig adres be toogd, dat zij gemeente-exploitatie niet wensehelijk vonden. Zij hebbep daarbij de fout begaan, het adres veel te laat in te dienen. De voorzitter der vereeni- ging heeft ons verzekerd, dat het allerminst de be doeling is geweest, de zaak uit te stellen trouwens, wat belang had men ook bij uitstel? Het adres was rc-eds in November gereed vandaar de gewraakte dateering van 15 November maar de meerderheid van het bestuur, vreezende dat van die argumenten door den Raad geen voldoende nota zou worden geno men, indien bet adres vroeg werd! ingezonden, besloot daarmee nog eenigen tijd te wachten en toen is het tenslotte 2 December gewerden. Besturen van veree- nigingen, welke misschien net zoo zouden willen han delen, zullen begrepen hebben, dat deze methode ver keerd is en vooral het verliezen van sympathie ten gevolge heeft, terwijl het daartegenover staande ge- wenschte voordeel zéér twijfelachtig* is wanneer er een adres is. is er immefsi gelegenheid genoeg, om te zorgen, dat het ook ter dege ter sprake komt. as het enkel aan het te laat-indienen toe te schrijven, dat. het adres aan d'e tafel1 van B. en W. een zoo weinig vriendelijk onthaal vond? Van een kleine verschrijving, in het door een tuinder geschre ven adres, welke heelemaal geen fout in de bereke ning was en dus ook geen invloed op het eind-resul taat had, werd bijv. nog-al ophef gemaakt. Terwijl daarentegen do verklaring, dat er in NoordLHolland geen enkele groentenveiling is, welke van gemeente wege wordt geëxploiteerd hetgeen natuurlijk heel iets anders is d!an dat door de gemeente een veilings- lokaal beschikbaar werd' gesteld stilzwijgend werd voorbijgegaan, dus nog werd weerlegd, noch beaamd. En voor de wethouders1 moge er niets nieuws in het adres hebben gestaan, voor de raadsleden zal bijv. het besluit der leden-vergadering van „Algemeen Belang" om handhaving van de bestaande veilingen, genomen met algemeen© stemmen, toch wel1 een novum zijn. Er vielen verder in den Raad nog al eenige woor den over de houding van het best. van „Algemeen Be- lang. De heer de Wit wraakte het, dat de bestuurs leden zich in een vergadering van B. en W. bereid' verklaard hadden zitting te nemen in het- college van toezicht, en dat. zij niet eerder een ledenvergadering- hadden bijeengeroepen, terwijl dé heer Boelmans ter Spill er de aandacht op vestigde, dat niemand der heeren tot dusverre op die bereidverklaring- was te- ng-gekomen. Zou echter het uitschrijven van een vergadering ook afhankelijk zijn geweest van de werk zaamheden der leden? En is die bereidverklaring wel zoo vreemd? Blijkens de bijlage hebben de drie hoe ren bevestigend geantwoord op de vraag „of 'zij, in- ,,dien do Ha ad mocht besluiten do (groenteveilingen „van gemeentewege te doen houden, in hot belang dë- „zer zaak, althans voorshands, zoudën willen werk zaam zijn als leden eener te benoemen commissie van „toezicht op do gemeentelijke groenteveilingen." Natuurlijk, is men geneigd te zeggen. De bestuurs leden kunnen immers tegen gemeente-exploitatie zijn, maar wanneer die er mocht komen, „in het be lang dezer zaa k" in de commissie van toezicht zitting nemen. Dus-handelende, zouden ze niets anders doen dan wat indertijd1 de heer Luiting inzake het gemeenteslachthuis heeft gedaan en wat destijds terecht werd toegejuicht. Zoonis men ziet is het best. van „Algemeen Belang" Woensdag niet geheel verdiend' hard! gevallen. Dit wil natuurlijk in geenen deele zeggen, dat het- gelijk heeft op de hoofdzaak. Al' is het' naar buiten niet gebleken en al is men geneigd' aan het particulier initiatief in dezen de voorkeur to geven, best mogelijk is het, dat de in do niet-ge.publiceerde stukken gebezigdë argu menten de overtuiging van B. en W. doen doelen, dat gemeente-exploitatie gewenscht is. Maar te betreu ren blijft het, dat een deugdelijke openbare behande ling van deze zaak door de niet-publiceering der ar gumenten wel eenigszins is belemmerd. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Verschillende rapporten van de commissies, in wier handen de voorstellen van Ged. Staten gesteld zijn om advies1, zijn in druk verschenen. Zonder nadere toelichting wordt geadviseerd tot goedkeuring van verschillende voorstellen, meest sub sidievoordrachten. De voordracht tot tegemoetkoming in de kosten van onderhoud der haven aan de Van Ewijcksluis en van de daarvóór liggende vaargeul en vangdam, over het jaar 1914 en' de volgende vier jaren, vond1 bij de Commissie volledige instemming, daar bestendiging van de groote verbetering, gedurende de laatste jaren in den toestand! daar ter plaatse gebracht, haar in alle opzichten gewenscht scheen. Alleen meende een der leden Gedeputeerde Staten in ernstige overweging te moeten geven, naar aanlei ding der gevraagde subsidie aan te dringen op ver hooging van den aanlegsteiger en aanbrengst van hoogere meerpalen, daar nog zeer onlangs gebleken is, dat bij hoogen waterstand de postsehipper niet lan den kan. -"e voordracht van Gedeputeerde Staten om af wijzend te beschikken op een verzoek om subs-idie van de Noordhollandsche Propagand'a-Commissie der Ne- derlandsche Vereeniging tot) afschaffing van alcohol houdende dranken ontlokte aan enkele leden een uit voerige gedachtenwisseling. -Een der leden bleek van oordeel, dat, hoewel hij zich in het algemeen met het standpunt, in de zomer- zitting van 1911 uiteengezet dooi- Mr. Van Hamel, kon. vereenigen. hij toch van oordeel was, dat de be strijding van drankmisbruik binnen den kring der provinciale bemoeiingen moest vallen. Dit lid wees op het verband tussehen krankzinnigheid en drank misbruik, alsmede op het feit dat de vatbaarheid voor tuberculose toeneemt met de uitputting van het li chaam door drankzucht. Daarmede, meende hij, was het toestaan dier aanger-raagde subsidie gemotiveerd; want de provincie bemoeit zich direct met dé zorg voor krankzinnigen en steunt jaarlijks de Vereeni- ging tot bestrijding dér Tuberculose. Hiertegen werd aangevoerd1, dat men de vrees van Gedeputeerde Staten deelde en beducht was vooz- een wassenden invloed van aanvragen. Ook werd' ge vraagd' op welke wijze een eventueele subsidie zouwor- «en verdeeld over de verschillende flfdeelingen in V oüd- Hol 1 and. In antwoord! hierop weTd gewezen op de regeling, die de gemeente Amsterdam ten deze getroffen heeft, Hoewel de zienswijze van het lid, dlat voor het ver strekken van d'e aangevraagde subsidie pleitte ook door anderen gedeeld werd, verklaarde de meerderheid' der Commissie zich voor het voorstel van Gedeputeer de Staten. Na deze beslissing kondigde bedoeld lid het indienen van .een amendement aan, strekkende de gevraagde bijdrage toe te staan. Na eenige opmerkingen gemaakt te hebben, ad viseert de commissie het voorstel tot wijziging van de verordening regelende de bezoldiging van de ambte naren en bedienden ter provinciale griffie, goed te keuren. De Commissie hoopt in d'e Statenvergadering op het punt van bijverdiensten nader dtoor Ged. Staten te worden ingelicht; enkele leden behielden in ver band daarmede hun stem voor. het proces-verbaal tegen den heer Days, die in open bare vergadering gezegd zou hebben, dat d'e heer Elias herhaaldelijk liegt en bedi-iegt, ambtshalve was.opge maakt, In „Het Volk" van Zaterdagavond wordt medegedeeld, d!at jhr. Eliasi in een besloten raadszit ting beetft verzekerd, dat hij met het proces-verbaal niets uitstaande gehad1 heeft. En wat blijkt thans, schrijft „Het Volk." „Zaterdag had te Haarlem de gerechtelijke in structie inzake de klacht wegens Duijs' beleed'iging plaats. Naar wij vernemen, heeft bij die instructie de Zaandamsche inspecteur van politie, Van Zwicht, on der eede verklaard, dat hij het proces-verba al had op gemaakt op last eerst van de.n commissaris van poli tie, namens den burgemeester, en daarop nog eens van dén burgemeester zeiven. Derhalve zou dus de burgemeester, een klacht indienende wegens beleedi- ging omdat men van hem gezegd heeft, dat hij her haaldelijk liegt en bedriegt, bij dé behandeling dier zaak ook weer- aan het liegen en bedriegen zijn. Het zal ons benieuwen of, nadat dit gebleken is, de vervol ging tegen Duijs nog' voortgezet zal. worden." „De Telegraaf" heeft zich tot den heer Duijs om inlichtingen gewend. Deze verklaarde o.m., dat hij de vorige week reedis tot tweemaal toe bezoek ontving van een inspecteur, die krachtig opkwam tegen de door d'en burgemeester geuite onwaarheid, dat hij zich buiten deze zaak had' gehouden. EEN GROOT MAN NAGEVOLGD. Een eigenaardig grafschrift is dat van wijlen den heer O. Wagenaar J.Gzn., die eenige weken geleden te Broek op Langend'ijk overleed. Het luidt in navol ging van dat van Benjamin Franklin, die vroeger boekbinder is geweest: Hier ligt begravenals de band van een oud boek, waar de inhoud uitgenomen is. Van zijn opschrift en sieraad beroofd, is de band nu een spijze voor de wormen, maar het werk zal niet verloren gaan; het zal eens weer verschijnen in een nieuwe en schoone. uitgave, herzien en verbeterd! door den vervaardiger. UIT URSEM. In de Zaterdagmiddag gehouden raadsvergadering, waarop we morgen nader terugkomen, werd tot ge meente-geneesheer benoemd de heer J. P. J. van Gor- cum, gemeente-geneesheer te Biervliet (Zeeland). KORTE BERICHTEN. Daar de aanstichters van het plotseling te gelijk stopzetten van alle getouwen in de fabriek der firma Arntzenius Jannink te Goor niet zijn bekend gemaakt, werd de Fabriek Zaterdag stopgezet. Voor eenigen tijd hadden in Leiden en omstre ken verschillende inbraken plaats, waarvan men de daders niet heeft kunnen vinden. Thans is het de recherche gelukt een tweetal mannen, W. Hubs en J, Filoppo, op te sporen, benevens zekeren Van der Laan, die als heler optrad. Het vinden van een re volver bij een opkooper, van een der diefstallen af komstig, gaf aanleiding tot de ontdekking van de daders. In de Zandstraat te Rotterdam heeft Zaterdag avond te 11 uur een ipoorddadjg vuurgevecht plaats gehad In een pand aldaar heeft een Griek een dansj salon. Hij kreeg twist met een bezoeker. Dadeljjk be- gon hij revolverschoten te lossen en vluchtte naar de bovenverdieping aan de straatzijde, Hjj loste van daar ontelbare sehoten, waardoor twee agenten van politie en drie burgers getroffen werden, in de schouders, in het hoofd en in de beenen. Verschillende agenten los ten vanaf de straat verscheidene revolverschoten. En kele flinke burgers klommen door een belendend pand naar boven en vielen den Griek in den rug aan. Hij werd overmeesterd en naar het bureau gesleurd. De man had slechts lichte kwetsuren. Drie der gewon den zijn in het Ziekenhuis opgenomen, ter wij 1 twee burgers alleen verbonden werden. De opschudding was groot. Dezer dagen werden na insluiping uit een per ceel in de Vrolikstraat te Amsterdam twee spaarbank- ELECTRICITEITSL EZING. Op verzoek vestigen we er de aandacht op, dat de electriciteitslezing morgenavond in de Harmonie alléén gratis toegankelijk is voor leden van de Alkmaarsche Winkeliersvereening, de Hanze en|de Openbare Lees zaal enjj Boekerjj - Elke kaart geeft dus alléén gratis toegang voor den persoon op wiens naam zij staat. VOETBAL. Alcinaria Victrix IJ. V. V. 0—6. Onder begunstiging- vau prachtig* voetbalweel- en ten aanschouw© van zeer veel publiek, had! bovenge noemde wedstrijd gisteren plaats op het terrein aan de Zander-sloot. Precies twee uur floot de scheidsrechter de elftal len in 't veld. Alcmaria was met twee spelers versterkt. U. V. V. verscheen met haar volledig eerste elftal. Laten wij ditmaal beginnen met eene beschouwing over den wedstrijd in zijn geheel. Alcmaria speelde stukken beter dan de vorige week. De verdediging was in de eerste helft uitste kend. Slechts eenmaal doelpuntte U. V. V. De half- linie stond de verdediging- uitstekend ter zijde. De voorhoede was echter te licht etn had! geen doorzet tingsvermogen. Een goede schutter ontbreekt en dat werd gisteren danig gemerkt Van de kansen die Alcmaria gehad heeft, waren er dan twee zeker in een doelpunt omgezet. En die twee doelpunten had Alc maria zonder twijfel1 voor haar kranig werken ver diend. In' de tweede helft bleek dhidëlijk, dat de Alkmaarsche spelers in t begin te veel van hunne krachten had'dën moeten vergen. Zij raakten op. Vijf doelpunten waren biervan het gevolg. U. V. V. heeft een schitterend elftal en wij betwijfelen het, of er één tweedeklasser te vinden is, in staat aan deze Utrech tenaren een nederlaag- toe te brengen. De verdedi ging is zeer moeilijk te paseeren, de halflinie is ste vig' en heeft eene juiste opvatting van haar taak, ter wijl de voorhoede in één woord schitterend is. En dan het samenspel! Dat is niet alleen prachtig in de voorhoede, doch ook in de verdediging en t.usschen de verschillende liniën. Een overwinning verdiende dit elftal dan ook dubbel en dwars, dóch gezien het goe de spel van Alcmaria, had een 41 of 6—2 uitslag- zeer zeker meerdere voldoening gegeven. Thans in t kort het verloop van den strijd. Alcmaria trapte af, doch dé Utrechtsche voorhoede nam dadelijk den bal over en begon den aanval. De Alkmaarsche verdediging was op haar post enj wist de vijandelijke voorhoede goed' in bedwang te houden. Uiterst gevaarlijk bleven echter d'e Utrechtsehe aan vallen, in 't bijzonder van den linkervleugel, d'e Bie- Vos. De internationaal kon het echter niet tot. doel- puntep brengen' hoe vurig hij zich ook inspande. Zijn drijven en plaatsen was prachtig-, doch hij kreeg geen gelegheid' tot schieten. Hij wercjl uitstékend bewaakt. Eenmaal werd echter d'e verdediging- gepasseerd, De rechtsbinnen di-eef den bal keurig op, gaf vlak voor doel aan den ongedekt staandën Buitenweg, die on houdbaar nummer één maakte, 't-Spel van U.V.Y. be gon zich nu nog beter te ontplooien, maar de Alk maarsche verdediging JffpHd) kranig- vol en met rust was de stand' nog 1O voor Utrecht, Algemeen was men zeer tevreden over deze presta tie van Alcmaria, een prestatie die echter de beste krachten vap allen hadi g'eëiscljt. Voor den aanvang dér tweede helft werd) den heer Hoek, die zijn laatst-en wedstrijd voor Alcmaria speel de, een fraaie lauwerkrans aangebodën, al» een wel verdiende hulde voor alles, wat hij voor Alcmaria "eert gedaan. Onmiddellijk hierna trapte U. V, V. af en spoedig had d'e Bie een tweede doelpunt aan de score toegevoegd. De keeper liet eeu scherp schot van dezen uitstekenden speler, onder zijn handen door, de deelstreep passeeren. Dezelfde speler wist kort daarop een prachtig-en voorzet vani rechts, dien hij op de juiste plaats opving, in een derde dbelpunt om te zetten. Jan Vos wildé zich toch ook niet onbetuigd laten en vond het aan zijn internationale reputatie verplicht ook een goal te maken. En 't gelukte hem! boekjes gestolen. Zaterdag zijn deze aan het postkan- I Eén oogenblik werd bij losgelaten, even dfiiven een tin or on hot", Tlllnulaln aoncpoKn^nm Orv l,4 L1I lrnnl TrnlmJé 1 1 n 1 VEE VOOR ZUID-AFRIKA De Regeering van Zuid'-Afrika zal met ingang van Jo December, haar grenzen openstellen voor den in voer van runderen, schapen, geiten en varkens uit Ne derland, nuts deze dieren vergezeld gaan van een door de Nederlandsche Regeering af te geven certifi caat. Gemengd nieuws. EREENIGING voor vrouwenkiesrecht. Ie s-Gravenhage is onder leiding- van dr. Aletta Jacobs de jaarvergadering gehoudën van de Vereeni ging voor rouwenkiesreckt. Blijkens het jaarver slag telt de vereeniging thans 120 afdeelingen met bijna 14000 leden. In het hoofdbestuur werden her kozen mevr. dr. Aletta Jacobs (Amsterdam), mej M G. Kramers (Rotterdam), mej. J. O. van Lnn,schot llubrecht (Amsterdam), en gekozen mej. E. van dér Hoeven (Alkmaar.) Gisteren werd gestemd' over een voorstel, om aan net hoofdbestuur over te laten, betooging en zomer vergadering het volgende jaar te houden in één plaats, d. i die, waar de Koningin ten tijde der be- tooging zal verblijf houden. Het werd aangenomen met 421 stemmen vóór ea 150 tegen. Door eenige Haagsche leden van de Vereeniging voor V rouwenkiesreeht was het plan opgevat om dr. Jacobs bp haar komst in de residentie feestelijk aan het station te ontvangen. Daar de aankomst op V rpdagavond' was vertraagd geworden, werd het plan gewpzigd in dien zin, dat Zaterdagvoormiddag te half twaa.ll een twaalftal auto's werd! verzameld vóór het huis van de familie Broese van Groenou in de Park- laam De met de vereenigingsvlaggetjes versierde auto s gmgen nu m optocht naar de Joh. van Olden- barneveldtlaan om dr. Jacobs van het huis waar i0n,' De P^dente der Haagsche af- eling sprak enkele woorden van welkom tot mevr. Jacobs en overhandigde haar een ruiker in de kleuren HET PROCES-VERBAAL TEGEN HET KAMER LID DUYS. Zooal» men wot is uitdrukkelijk verzekerd, dat, toor op het Tulpplein aangeboden. Op het eene boekje was een bedrag van ongeveer f 1Ü00, op het andere ongeveer f 1200. De aanbieding geschiedde door een vrouw en een jongt-ri, doch men weigerde er geld op af te geven. In tussehen spoort de politie naar de da ders van den diefstal, waarbij ook nog enkele sieraden gestolen werden. Te Leeuwarden is van soc.-dem. zijde een comité gevormd tot ontvangst van de Belgische kinderen, voor het geval hun ouders aldaar in staking gaan. - Dezer dagen duwde een jongen op de speelplaats te Mil (N.-B.) spelenderwijze een ander knaapje een pijpensteel zoo diep in het oor, dat deze tot in het hoofd doordrong. Het knaapje ljjdt vreeselijk veel pijn en werd op advies van den plaatselijken geneesheer naar jeene speciale inrichting voor ooglijders te Nij megen gebracht. Men vreest, dat het kind aan eene zijde doof zal blijven, indien het geval nog niet erger gevolgen na zich sleept. De Raad der gemeente Bellingwolde (Gr.) heeft besloten de beide nog in die gemeente bestaande weg- tollen met ingang van 1 Mei a.s. af te schaffen. Laatste berichten. ERNSTIG ONGELUK. NIEUW-YORK, 9 Dec. Gisteren had) in de j Hoogbahn eeu fantastisch ongeluk plaats; Op een hoogte van 70 M. ontstond' een botsing tussehen twee j treinen, waardoor elf personen zwaar gewond werden. Onder de passagiers ontstond] een vreeselijke paniek, daar de wagens' in brand) geraakten. Duizenden ver zamelden zich in d'e hoogste opgewondenheid' in de straten em aanschouwden dén brand! die op groote j hoogte woedde, zonder dat- zij in staat waren hulp te- j bieden. Ten slotte werd1 het vuur dbor employe's van den spoorweg gebluscht, zonder dat verdere ongeluk ken voorkwamen. doffe knal volgde en een keihard! schot- belandde vlak onder de lat in 't doel. II. V. V. forceerde hierna een tweetal corners. De eerste miste Buitenweg, doch de tweede ving hp direct op - haalde om en de bal „zat, vlak onder de lat. Hoezeer Alcmaria zich ook inspande tegen zulk spel stondl zij machteloos. Nadat Buitenweg een zesde doelpunt had! gemaakt en een zevende wegens buitenspel ongeldig was ver klaard, werd er met minder vuur gespeeld. Alcmaria was op en kon het piet tot eeu déelpunt brengen, hoe graag- zij dat ook wilde. Weldra kondigde de scheids rechter, die zeer goed voldeed, het eind'e aan en had- W" uechtenaren een 6-0 overwinning behaald. 1J hebben genoten van hun prachtig spel en zijn ten zeerste benieuwd naar hun verdere prestaties op den weg naar de eerste klasse. Holland. Daar het terrein van „Amstel" iu Am sterdam werd afgekeurd, behoefde Holland niet naai de hoofdstad. t Schijnt met die Amsterd. derdeklas terreinen treurig gesteld! te zijn. Ai cm aria II ging naar Volharding II en verloor met. 9 f. Een uitslag- die voor zich zelf spreekt. Al leen de verdedigers hebben zich nog goed) geweerd anders was de nederlaag nog grooter geweest. ALKMAARSCII BIO'SOOPE- THEATER. De aankondiging dat het programma van deze week een achprogramma is, bevat stellig veel waarheid. Alle komische nummers, waarvan vooral L. Moritz, BENOEMD. s-GRAVENH'AGE, 9 December. Benoemd tot lid van den Beroepsraad! te Alkmaar voor de Vermogens belasting, de heer J. Kool Pzn., groothandelaar, bij de Personeele Belasting d'e lieer Mr. K. A. Cohen Stu art, advocaat te Alkmaar, ter vervanging van den heer J. Groneman te Wieringerwaard', op verzoek eervol ontslagen. kruidenier, Hendrik het aangenomen kind, De Sint Kosahe-viering en nog een trucfillu De villa vol ver rassingen lieten de kijkers flink schaterlachen, wat vooral bp bet laatste nummer zeer het geval was. liet hoofdnummer „Moederleed" is een spannend drama m twee afdéelingen. Van „Het kind uit het circus, een komedie, hoordén we het meespelende jongentje een „schat noemen; het was ook zeker een heel aardige voorstelling. Nog een mooie gekleurde natuuropname, Het bosch van Fontainebleau en do 1 at-he Courant voltooiden) dit programma, waarbij als loegitt- nog een Japansche film werd gegeven. teksten van de hoofdnummers uitgedeeld1 bij het teksten van de hoofdnummers uitgedeeld bij het- programma. CINEMA AMERICAIN. In de bioscope aan den Koningsw g is voor deze week een heel mooi programma, waarvan het komische NIEUWJAARSADVERTENTIES. I 8edeelte verreweg de overhand heeft. Het huwelijk Wij zien ons verplicht mede te deelen, dat eerst j van R,03?.!l,e met den typischen Little Moritz is al hoogst lieden een aanvang wordt gemaakt met het colportee- I veimakelyk, wat een schokkende gebeurtenissen, nadat ren van Nieuwjaarsadvertenties voor de Alkmaarsche il. PaaC Pas door den huwelijksband was vereenied. I Nl of mimlna 7 «V.1-11 tv - zij Courant, Het is ons namelijk ter oore gekomen, dat iemand voor een ander hier ter stede verschijnend blad is rondgegaan met dergelijke advertenties, geknipt uit onze courant van verleden jaar, zoodat het mogelijk is, dat men een Nieuwjaars-advertentie heeft opgege ven voor een ander blad, in de meening, dat deze in onze courant zal worden geplaatst. Wjj stellen er prjjs op hieraan toe te voegen, dat de directie van bedoeld blad verklaard heeft geheel on kundig van een dergelijke manoeuvre te zjjn geweest en wjj zjjn overtuigd dat zij harerzijds zooveel mo gelijk zal zorgen, onaangenaamheden te voorkomen. Niet minder lachwekkend is „Een moedige redding" die een zeer eigenaardige methode om welgesteld te worden te aanschouwen gaf. „Het honorarium van den inbreker" is eveneens een aardige film. Een ge kleurde natuuropname „Bjj de Muruts" geeft origi- neele dansen te zien, terwijl de trucfilm „Magische kracht terecht bewondering verdient. Het hoofdnummer deze week is een spannend drama in 3 gedeelten, getiteld Manon Lescaut, fraai gekleurd. De president van de Servische volksvertegenwoors

Alkmaarsche Courant | 1912 | | pagina 2