CLYSMA sr=Skrrrr^Le:^T;! I rsmi r SrMr I o&tït de p™*- SWEET MAY BÉ TOILETZEEP OLDlMAN "to™ 7.rer°lrtli,k;r I D*e'mni"g «"s"-»»"»- £7h utXdJ.uur' Tiak'- t»; Ingezonden IBKededeelingen. «WH, PREDIKBEURTEN TE Ar.trwi 5 Jacuari 1913. STADSNIEUWS fe '.wetsherziening en de vrouw" behandelde. Spr. j Stoel en Zn voor monster A f 18.80 en ongemerkte Logon met er aan te herinneren, dat de regeering een monster f 18.20, N V. Bouwstoffen v/h P iw i kiesrecht voor man en vrouw sou spreken; hij vestigde hierop de aandacht, omdat de Bond voor vrouwen kiesrecht niet aan de politiek doet. X' dat de raad spoedig in het belang van de gemeente tot aansluiting bij de Kennemer Electriciteit» Maat schappij zal besluiten, de geanimeerde, vergadering. VAN DEN LANGENDIJK. Gedurende de maand! December werd aan de veiling te Broek op Langendijk aangevoerd1 104700 bloemkool, 1.184.900 roode kool, 447800 gele kool, 138500 witte kool, 2336 baal wortelen, 8727 baal uien, 1400 bieten, 1280 pond sehorseneeren, 7700 rammenassen, 5334 zak roodé kool en 2 wagons witte kool. UIT BERGEN. De nieuwjaars-collecte in deze gemeente heeft op gebracht 263.55. Uitgekeerd kon worden aan 40 ge zinnen 5 en aan 23 gezinnen 2.50. UIT SCHOORLDAM. Den laten Jan. gaf de heer Wilms met zijn welbe kende Bioscoop in het café van den heer Th. de Leeuw alhier voor een goed opgekomen publiek een voorstel ling, welke zeer goed in den smaak viel. De twee den avond kon niet doorgaan, wegens geringe opkomst. HULDE AAN LEEGHWATER EN VAN OS. Hoofdingelanden van bet waterschap Deemster hebben 3000 beschikbaar gesteld voor de stichting eenerr inrichting van algemeen nut, als blijvende bul- de aan de nagedachtenis der mannen van 1612, door wier toewijding bet „Beemster-meer" is herschapen in een vruchtbaren pold'er. Men zal trachten, schrijft het Hbld., een gebouw te stichten, ingericht voor het onderwijs in landL en tuinbouwkunde en landbouw- huishoudkunde. De bedoeling is in den gevel de bus ten te plaatsen van Leeghwater en Van Os. VAN DE SCHOOL VERWIJDERD. De vier leerlingen der Middelbare Koloniale Land bouwschool te Deventer, wien onlangs, wegens verre gaande baldadigheden, do bijwoning der lessen tijde- lijk waft ontzegd, zijn thans bij minis tri eeta beschik- king voorgoed van de school verwijderd. KORTE BERICHTEN. Op den avond van Nieuwjaarsdag heeft te Fin- eterwolde een 16-jarige jongen een twintigjarig meis je met een revolver in een been geschoten. De dader is, na verhoor, weder op vrije voeten gesteld. Te Breda heeft de artillerist L. gistermorgen een klap van een paard in het gelaat gekregen. De man stortte bewusteloos neder. Zijn toestand is zeer ernstig. Gistermiddag is een 63-jarige remmer van de S. S. te Rotterdam d'oor een goederentrein overreden en gedood. Een 13-jarig jongentje te Rotterdam, dat door het vlamvatten der kleeren bij een brandende kachel ernstige brandwonden opliep, is aan de gevolgen over leden. - Te Steenwijtó is Nieuwjaarsdag erg gevochten. Op verschillende plaatsen waren kloppartijen, tal van ar restaties hadden plaats. Te Haarlem zijn op den avond van 1 Januari aan t.wee beschonken broeders in dén eigenlijken zin des woords ernstige snijwonden toegebracht. Twee monteurs nit Luik zijn, naar de N. R. Crt. meldt, van een hoogte van 15 meter van een kolensilo op de in aanbouw zijnde cokesfabriek te Sluiskil ge vallen. De een was terstond dood, de andere overleed binnen enkele uren. Het Hbld'. ontving een nieuw tijdschrift „De Lichamelijke Opvoeding." In No. 1 van 1 Januari 1913 van den „Eersten Jaargang" ervan, vangt het eerste hoofdartikel aan met deze woorden: „In ons vorig artikel wezen we er op," enz. De vorige week kreeg de firma H. J. van Rooij- en Zn., wielenfabrikante te Montfoort, een geschil met haar personeel, dat den meesterknecht, verwijderd wilde zien. De firma wenschte hieraan niet te vol doen en heeft, een staking voorziende, haar personeel tegen a.s. Maandag ontslagen. Per advertentie wer den daarop nieuwe werklieden gevraagd. Gistermiddag viel te Utrecht bij het. voetballen een 9-jange jongen met het hoofd tegen een paal. Hij overleed korten tijd daarna. Een 61-jarige zwervende, vrouw is vermoedelijk onder den invloed van sterken drank in het Loopende Diep te Groningen te water geraakt, en verdronken. Gisterochtend is op de IJsset tusschen Gouda en Moordrecht de met pulp geladen praam „Eben Haë- zer van Groningen gezonken. Te Roermond is een werkman in een papierfa briek^ door de riemen van de machine gegrepen, zoo dat zijn hoofd verpletterd! werd' en de d'ood onmiddel lijk volgde. COÖPERATIEVE VOLKSBANK. De spa arde ra van de Coöperatieve Volksbank verga- derden hedenmiddag in de bovenzaal van het café „Central". De heeren mr. F. H. O. van der Hoeven, mr. K. A. Cohen Stuart en mr. A. M. de Lange adviseerden de vergadering genoegen te nemen met een minnelijke schikking na liquidatie. Na langdurige bespreking nam een groot deel der vergadering hiermede genoegen, terwijl een ander deel zonder teekenen de vergadering verliet, Tot leden van de commissie van bijstand voor de li quidatie werden benoemd] de heeren W. J. v Vloodorp te de Rijp, A. Englander en A. H. Bijleveld, alhier. DE VOLKSBANK. Heden werd in de Nachtegaal een ledenvergadering gehouden van de coöperatieve vereeniging de Volks bank. Van cle 616 leden waren er slechts 28 tegen woordig, terwijl van het bestuur aanwezig waren de heer mr. J. Verdam, president-commissaris en de heer C. Kooy te Harenkaxspel. De voorzitter deed1 uitkomen, dat de commissarissen gedaan hadden wat ze konden om de zaak zooveel mo gelijk in het reine te brengen, voordat zij ruchtbaar was geworden. Er is evenwel geen oplossing kunnen begreep men, dat éen volgende herziening niet lang kon uitblijven. Vooral in verhand met het onderwijs, de verhouding tusschen kerk en staat en de subsidiën aan de kerken verlangen de rechtsche partijen thans herziening en ten opzichte van het kiesrechtvraagstuk doet men dit links. En voor de grondwetsherziening in 1913 moeten, zeide spr., allen medewerken om te helpen het vrouwenkiesrecht in te voeren. Onze grondwet is het fundament-, waarop het ge bouw van den Nederlandtedhen staat rust Daarin worden de rechten en plichten van vorst en volk om schreven. Spr. herinnerde aan Willem I, die in 1814 wel den troon aanvaarden wilde, doch slechts wenschte te re- geeren volgens een constitutie die vrijheid' van per soon en veiligheid van goederen waarborgde. Volgens spr. moet in een grondwet niet te veel worden om schreven en is het. raadzaam, dat in de grondWet niets neergelegd wordt, dat niet is dé weibezonken overtui ging van het volk. Daarin mogen geen rechten en plichten worden omschreven, die in strijd zijn met een groot gedeelte van het volk. Vandaar dat het gewenscht is, dat dé grondwetgever zich bepaialt tot algemeene trekken en de bijzondere uitwerking over laat aan den gewonen wetgever. Voor wijziging van den grondwet is heel wat nood'igeen Kamerontbin ding en een buitengewone meerderheid. De grond wetscommissie wil een wijziging van de grondWet ge makkelijker maken, maar thans is men nog gebonden aan de zeer moeielijke methode, welke nu binnenkort zal moeten worden toegepast. In de tegenwoordige grondwet is vooral art. 80, be treffende de kiesrechtregeling, beslist onvoldoende. Het z.g.n. caoutchouc-artikel werd! van den beginne van worden gevonden De heer Breebaart van Winkel verklaarde te hopen, I af ,a£m onv°ldoende geacht. Ook toen was het \ies' dat_ de commissarissen hun plicht hadden gedaan, rec"tvraagstuk het duiveltje in hett doosje en dit weshalve ze ook niet bevreesd behoefden te zijn. De belangen der leden brengen echter mee, dat de stand der vereeniging zoo juist mogelijk wordt vastgesteld. Spreker stelde voor een commissie in te stellen welke met behulp van een accountant den stand zal onder- Maagstuk rust niet, voordat het afdoende is geregeld hetgeen ook geldt voor het vrouwenkiesrecht. Het woord „mannelijk" moet allereerst uit het ar tikel verdwijnen. Ook d'e kenteekenen van geschikt- beid en maatschappelijken welstand dienen te worden zoeken en in een volgende vergadering verslag zal I gnomen uit het artikel, dat door dr. Kuyper eens is uitbrengen. I genoemd ©en wetgevend schandaal een aanfluiting Hiertoe werd^ besloten. Tot leden, der commissie I ™or het ederlandsche volk. Willekeurige uitslui- mogen vragen ook aeze regelen te wit- werden benoemd de heeren Breebaart uit Winkel, M. I lng va?: bet kiesrecht, niet gegrond op persoonlijke I len plaatsen tot opheldering en antwoord' op de owre- Zuidscharwoude uit Schagerbrug en J. A. B. Fenijn (»nffeschiktlieid, maakt, dat de moreele beteekenis van I motiveerde en partijdige phrasen van iemand die eeu de wetgevende macht wordt ondermijnd, dat 1 ale 6611 Kapel, 10 uur, Da, Verwaal. Bediening van den H Evang.-Luth. Kerk, 101/2 uur, geen dienst. Doopsgez. Kerk, 101/, uur, Da, Weatra. Rem.-Ger. Kerk, 10l/2 uur, Ds. de Regt. Oeref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, Prof. van Gelderen, van Amsterdam. Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van tot 10 }Iur> vergadering van de Christelijke Jonge- &ETW .mheUS'' V°1°; Relingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 5Y2 tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging Tinio- theus voor knapen van 12 tot 16 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst oefening. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag 8 uur, vergadering van de Jongelinaavereeni- ging „Paulus." Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Heiloo, 10 uur, ds. Eilerts de Haan Evangelisatielokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. 0. A. ter Linden van Amsterdam. Herv. gem. te Stompetoren, 9i/8 uur, Ds. Heep. Herv. Gem. te Oterleek, 9l/2 uur, Ds. K. F. Proost. Herv. Gem. te Egmond aan den Hoef, 10 uur, Da J. van Dorp. Ingezonden stukken. Alkmaar, 2 Januari 1913. Den Heer Redacteur der Alkm. Ct. W elEd. Heer, Na mijn mededeeling aan U op dén brief van den heer Elfring, meende ik dat die stukken niet door U zouden zijn geplaatst, le. omdat blijkbaar de brief slechts was geschreven met de bedoeling om te bena- deelen en te grieven. 2e. Omdat mijn mededeeling daarvoor niet bestemd was en daarop geen antwoord inhield. Nu een en ander toch aan het publiek is opgedischt, meen ik U te mogen vragen ook deze regelen te wil- alhier. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER F. J. AUKES. Het was vandaag feest in dé Burgerschool, de heer F. J. Aukes toch vierde zijn zilveren jubileum. Op de speelplaats waren van ochtend! alle leerlingen met hun onderwijzers vereenigd om den jubilaris welkom te heeten. Door eenige leerlingen werd de heer Aukes met zijn familie afgehaald en toen men verscheen weerklonk een luid) Hoeral uit alle kelen over de speelplaats. De heer A. H. Bijleveld, eerste onderwij zer, bracht een woord van hulde en waardeering aan het hoofd der school die 25 jaar achtereen aan deze school werkzaam was, zoodat deze dag wel waard! was, gevierd te worden. Ook wees spr. erop dat het Ge meentebestuur eveneens instemde met de feestviering, en het- ten volle met de aanwezigen eens was, dat zulk een dag niet onopgemerkt voorbij mocht gaan. Verder hoopte hij, dat de heer Aukes nog lang werk zaam mocht zijn als hoofd en als leermeester. Na een woord van dank van den heer Aukes en een Hoera! van de leerlingen, wenschte de districts schoolopziener, de heer van Buysen, den heer Aukes geluk met dezen gedenkwaardigen (Lag. 8pr. wees op de gelukkige omstandigheid, dat er steeds- een goede samenwerking heerschte tusschen hoofd!- en onderwij zers, wat het. onderwijs ten goede kwam. Spr. hoopte eveneens, dat de jubilaris nog vele jaren in het bezit van zijn familie zijn moeilijke taak zou kunnen waar nemen. De heer Aukes verklaarde hét volkomen met den heer van Buysen eens te zijn, dat een goede samen werking van het hoofd en het personeel noodzakelijk is en dankte den heer van Buysen voor diens hartelij ke en waard-eerendé woorden. Namens het bestuur van de commissie van toezicht op het Lager Onderwijs sprak de heer dr. Antusch eenige zeer waardeerende woorden tot dén heer Aukes, die met dankbaarheid terug mag zien op hetgeen hij tot stand gebracht heeft. De heer Verkuyl, als afgevaardigde van de Alk- maarache afdeeling van Volksonderwijs, herinnerde aan den druk, die op de openbare school wordt uitge oefend. Spr. meende echter, dat zoo alle hoofden waren als de heer Aukes, de openbare school zeker niet zulke slagen gekregen zou hebben. Na deze woorden zongen alle leerlingen een versje, door dén heer Bijleveld! gemaakt. Het slotcouplet luidde Steeds hebt gij gearbeid) Met Uw beate kracht, 't Geeft ons stof tot vreugde Dat dit. wordt herdacht. Dat nog lange jaren Uw arbeid zegen vindt, En gij al Uw gaven Aanwendt voor het kind. De heer Aukes toonde zich zeer erkentelijk voor de zen zang. ervolgens verzocht de heer Bijleveld behalve de een ge voel van verongelijking wordt opgewekt, een geest van verzet wordt aangekweekt. Daarom moet het rechtsbewustzijn ten opzichte van het kiesrecht wor den omgezet in een rechtsbepaling. Verschillende par tijen hebben daarvoor gewerkt. De urgentie van het kiesrechtvraagstuk heeft aanleiding gegeven tot de vorming van den Vrijzinnig Democratischen Bond en er is door de sociaal- en vrijzinnig-democratische par tijen veel actie gevoerd om deze zaak te maken tot een punt van practische actueele politiek. In 1905 kwam het ministerie-de Meester-Rink met een voor stel tot grondwetsherziening, met het blanco artikel, dat echter met het ministerie is verdwenen. Het ka binet-Heemskerk heeft toen een staatscommissie be noemd, welke een rapport heeft uitgegeven, dat veel teleurstelling heeft gewekt. Van elke partij waren de bekwaamste mannen leden der commissie, dioch ten aanzien van het kiesrecht zijn zij niet tot een besluit kunnen komen en zij laten op dit belangrijke punt de oplossing aan de regeering over. De spreker vestigde er dé aandacht op, dat het rapport, dat de geschikt heid der vrouw in twijfel trok, aan d'e Koningin, dus ook aan eene vrouw, gericht was. De rechtsche meer derheid der commissie wil van vrouwenkiesrecht en verkiesbaarheid' niets weten, hetgeen er op wijst, hoe ernstig de strijd is die nog moet worden gestreden, en hoe sterk het vooroordeel is. De vrouwen vooral zul len in 1913 mee moeten strijden al hebben ze nog niet het kiesrecht en de verkiezing van die candidaten helpen bevorderen, die zich verplichten de oplossing van het kiesrechtvraagstuk tot stand te brengen. (Ap plaus). Na een korte pauze wees spreker er op, dat er in de commissie niet is gestemd over de vraag of aan de vrouwen kiesrecht moet worden toegekend. Wat de verkiesbaarheid' der vrouwen betreft, twijfelt de com missie niet aan de geschiktheid van velen barer, doch zij acht dé roeping der vrouw eeu andere, zij houdt zich aan het dogma van de minderwaardigheid der vrouw. Op den voorgrond wordt gesteld het gezinshoofden- of huismanskiesrecht, maar zelfs daarover is de meer derheid het niet eens. Een deel' der commissie wil b.v. aan de vrouwen het kiesrecht toekennen, indien zij hoofden van een gezin zijn. noodlottige zaak, waar hij niet mede te maken heeft, nog wil verergeren. De zaak, waarover de heer Elfring mij destijds wil de spreken was deze: Zijn broeder had geld geleend van de Volksbank, doch ging failliet: de vader had zich daarvoor borg gesteld en moest nu betalen, het geen hem door den directeur werd' gevraagd. Eerst kwam de uitvlucht, dat hij wel borg was, maar geeu tweeanaal betalen wilde (omdat hij behalve de borg stelling ook de accepten mede geteekend had voor hot disconto), doch éénmaal werd ook slechts1 betaling ge vergd'. Toen werd beweerd, dat' de mede-onderteeke- ning' onder het laatste accept niet door den vader was gedaan. Het was namelijk gebeurd, dat deze sukkelende was, in huis wilde blijven en verzocht had daar het accept te mogen teekenen, waartoe welwil lend de gelegenheid was gegeven. Op die bewering werd getracht hen aan het verstand te brengen, dat indien al de handteekening van den vader niet echt was, dit dan toch ten zijnen huize gebeurd moest zijn en geen invloed kon hebben op zijn verplichting om te betalen. Immers ontkend werd niet, dat de failliet- het geld schuldig was en ook niet, dat de vader de borgstelling had geteekend. Daarover nu wilde de heer H. J. Elfring mij spreken, hetgeen ik onnoodig vond, omdat ik zijn standpunt niet deelde. Er werd geprocedeerd doch ten slotte betaald. Het verband nu van een en ander met de tegen woordige aangelegenheden der Volksbank is niet te begrijpen. Onwaar is dus, dat de heer Elfring met gegronde klachten kwam, onwaar, dat hij over een belangrijke kwestie kwam spreken. Even onwaar is ook wat d'e heer Elfring zich veroorlooft over het toe zicht te zeggen. Of dit behoorlijk is geweest, mogen anderen beslissen, dit is zeker, tegenover een eerlijk man was die controle zeer voldoende en dat het perso neel! van het kantoor bij de vergaderingen, die dik wijls een groot deel van dén dag duurden, niet tegen woordig was, behoeft' niet gezegd; De beweringen van den heer Elfring omtrent hetgeen dat personeel zegt, zijn dus meer of minder verzonnen, althans zon der eenige waarde. Ook is duidelijk, dat de meest uitgebreide controle der boekhouding nog niet alle bedrog aan het- licht kan brengen, bijvoorbeeld, de niet-inschrijving van ontvangen gelden. De belanghebbenden mogen dan nu beoordeeleu of bij de stembus van 1913, is met het kiesrecht zeer ernstig rekening gehouden. Spreker juichte het. toe, dat op dit punt eensgezindheid is kunnen worden verkregen tusschen de partijen, die zooveel getwist hebben over dit vraagstuk. De vrijzinnig-democraten zouden met behulp der sociaal-democraten gaarne algemeen kiesrecht willen invoeren. Maar nu dit niet mogelijk is, moet men zorgen, dat d'e grondWet geen beletsel vormt, om vrouwen-kiesrecht door een andere wet in te voeren, en dat vrouwenkiesrecht nooit wordt gebonden aan eischen van maatschappelijken wel stand. Spreker achtte deze concentratie een grooten «Jap in de richting van ontvoogding dér vrouw. Er huldigingen van dé leerlingen, ook nog delstoffelijke I Hm vormen van beperkt vrouwenkiesrecht, welke ook Bij de samenstelling van het concentratie-program, I de ongevraagde raad van den heer Elfring, door hem do overeenkomst tussclien de drie vrijzinnige partijen i blijken van hun waardeering te mogen geven. Daarna werd door afgevaardigden nit de klassen den heer Aukes, in een daartoe versierd lokaal, een fraaie eikenhouten boekenkast aangeboden, waarbij dé heer Bijleveld nog eenige hartelijke woorden sprak en den jubilaris tevens een boekgeschenk overhandigde. De heer Aukes bracht allen hartelijk dank voor de aar dige bewijzen van toegenegenheid, waarna alle kindé ren hem kwamen gelukwenschen. oor 4p leerlingen begon echter pas de grootste pret, toen ze, na, op de speelplaats een tweede versje te hebben gezongen, in hun eigen klassen terugge keerd, door eenige dames kostelijk getracteerd werden op limonade en taartjes die de meesten zich uitste kend' lieten smaken. En toen kregen ze vrijaf. Voor den jubilaris had de dag intusschen een niet minder prettig verloop. Van heinde en verre kwamen er gelukwenschen en in den namiddag maakten velen gebruik van de gelegenheid om den heer Aukes en zijn gezin te komen complimenteeren. „I)E GRONDWETSHERZIENING EN DE VROUW." Gisteravond' werd in de Groote zaal van de Harmo nie een vergadering gehouden van de Alkmaarsche afdeeling van den Bond voor Vrouwenkiesrecht, Mevrouw Aukes—Timmer opende, bij afwezigheid 1 an de presidente, mej. Weber, deze vergadering en gaf het woord aan den spreker, den heer Herman spreker en de zijnen zullen kunnen aanvaardén, in de overtuiging, dat algemeen kiesrecht erop zal moeten volgen. De vrouwen zullen in dit jaar groote belangstelling moeten toonen, opdat zij niet van onverschilligheid en lauwheid kunnen worden beschuldigd. Zij moeten zich aansluiten bij de partijen, welke zij het naast staau. Dan zal er een groote kracht van haar bij den stembusstrijd kunnen uitgaan. Spreker vraagt dit niet e.nkel in het belang der vrouw, maar ook in dat van den man en het kind, in dat der democratie, wel ke alles wat denkt, voelt, in alle maatschappelijke kringen, op het staatsbestuur zich wil laten gelden. Wil men wat bereiken, dan dient men met kracht, geestdrift en toewijding aan het werk te gaan, dan dient iedere vrouw in haar eigen omgeving propagan da te maken. (Applaus). De voorzitster zeide spreker dank voor zijn gloed volle rede en sloot de vergadering met dén wensch, at alle aanwezige vrouwen haar mannen zouden op- I Zwakke tot matigen wind uit zuidelijke richtingen, we en cn het nut zouden aantoonen van het vrou- I nevelig tot halfbewolkt, weinig of geen regen, zelfde wenkiesrecht, zoodat, zeide ze, we mogen hopen, dat I temperatuur, met de grondwetsherziening in 1913 ook het vrouwen kiesrecht ons d'eel zal' worden. (Applaus). „bescheiden genoemd, die zal zijn van een onbevoor oordeelde, na volledige kennis van zaken gegeveai. Ware dit het geval, hij zou die langs anderen weg hebben toegediend en in anderen vorm. Dergelijk geschrijf als door U opgenomen M. de R. acht ik echter voor een oplossing der moeilijkhe den niet dienstig. Ik wensch daarom reeds nu te verklaren, dat ik daarop niet weer zal antwoorden of ingaan. U dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, J. VERDAM. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD 2 Jan. Andreas Theodoras Sormani en Johanna Doro thea Maria Lievendag. Albertus Frederikus van de Kamer en Josephina Maria Goes. Johannes Elles en Elisabeth Kuijper.Johan nes de Moei en Johanna Elisabeth Maria Gaart- huis. Hendrik Eckhardt en Anna Cornelia van Scharenberg. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 3 Januari. Medegedeeld door het Koninklijk Nedwlandsch Meteorologisch instituut te de Bilt. Geldig tot den avond van 4 Januari. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 768.6 te Breslau. De laagste stand van den barometer 780.2 t« 8ey- disfjord. VERWACHTING. AANBESTEDING. Bij de op gisteren ten stadhuize door het gemeente bestuur gehouden aanbesteding voor de levering van 282000 stuks straatklinkers, Waalvorm, werden drie biljetten ingeleverd. Rniirlo™ ,i;„ t, jI Ingeschreven werd door C. H. van Duijsen te Leeu- onderwerp„De in uitzicht gestelde j warden voor f 17.86 per 1000 stuks, firma W. F. "_j ---f uiwwiu uMwue voor i i/.o.' per muu stuKs, tirma VY, r. d\

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2