Schaakrubriek. i! warraeMlFSmSpTJES, tIH Vraag en aanbod. G. W. VAN DER VEEN msmy Van 1 ADVERTENTIE N. ÏO CEIISTT PER STUK. Banketbakker, Telef. 74. Kok. administratiecorrespondentie ot copiewerk. Brieven onder letter C 263, bur. dezer courant. de ribben als hoepels zichtbaar onder de kaalplekke- rige natglimmende huid, de oogen roodgerand, waar uit gelig vocht streept langs1 den neus. Ongetwijfeld weggejaagd uit het een of ander huia om ergens dood te gaan, het ziek scharminkel, tot niets meer nut. Ziek.ziek, ©en buitengewoon ge lukkig toeval: ik zal mij nu met eigen oogen kunnen overtuigen van de wonderbare wetenschap van Carl Frohmann. Toch nog een korte aarzeling; hoe zal hij het uitgeteerd geraamtebeeat behandelen? Zou die behandeling een mishandeling wezen? Och neen, stel ik mij zelVen gerust, dan zouden toch niet alle boeren hem zoo prijzen ze zijn toch geen dierenbeulen, mijn goedmoedige, levenslustige Roos dalers en onwillekeurig wend ik mijne schreden naar de woning van den hondenarts». Een bescheiden kloppen op zijn deur, die weldra ge opend wordt, „Ah, eind Sie es, Herr?" verwelkomt hij mij, „tre^ ten Sie herein?" Ik gehoorzaam aan het, vriendelijk verzoek, verzeld van den viervoeter, die steeds in mijn nabijheid is ge bleven, met mij binnentreedt hij is ongetwijfeld vroeger hier nooit geweest. „Ach, Herr Gott, wie schnut der Bestie ausl" ter wijl hij een medelijdenden blik werpt op mijn hond „was haben Sie mit dem angefangen?" „Nicht-s, ga raus nicht®." „1st es schon lange krank, das arme Thier?" „So ungefahr zwei Monat", lieg ik. „Und weshalb eind Sie nicht frixher gekommen mit dem Canikel?" „Ich meinte, es war© nicht so schlimm", lieg ik steeds voort, „Ohne Zweifel isfc es schlimm: er hat den Bumms." „So, den Bumms" herhaal ik, mijn dom niet-weten niet durvende erkennen door de vraag „was ist Aas, der Bumms?" „Und ist das wirklieb so gefahrlich?" „Sehr gefahrlich, wenn Sie drei Tag »spiiter waren gekommen, war's unbedingt crepirt." „Können sie es noch heilen?" „Na, na, 's kann sein. Ich werd's versuchen" en tegelijk grijpt hij met vluggen greep van de breede knokkelige hand den hond in den nek, die terstond begint luid te janken. „Bitte, helfen Si© ©in Augenblick," zich weer tot mij wendend. „Gernl Womitl?" „Halten Sie'» mal fest." Ik grijp het immer huiljammerend! diertje uit zijn hand en houd' het stevig vast. „So, ein Augenblick -nur." Met haastige schreden stapt mijn vriend inmiddels naar een kast in den hoek van het vertrek, om spoe dig weer voor mij te staan met een dun touw, een fleschje met geelachtig vocht en een breeden grijs- witten band, aan dikken naald geregen. Och Hemel, zou mijn beestje toch gepijnigd! worden? „Thut'a web?" vraag ik. „Garaus nicht), garaus nicht!" stelt hij mij gerxist on middelerwijl windt hij het touw krachtig om den hek van het dier: 't kan niet meer uitstooten zijn jammergehuil uit de d'icHtgesnoerde kaken: slechts het gesmoord piepgeluid uit den herhaald opwaarts bewogen naar lucht snakkenden kop bewijst bet angstlijden. Ik zie hem vervolgens de naald diep steken in het fleschje met geelachtig vocht; aan de dikke, vettige, langs het metaal glijdende droppels merk ik, dat het olie is. „So, geben Sie es nur hier?" Ijlings gehoorzaam ik, blij geen daadwerkelijke medeplichtige te moeten zijn aan die foltering, die niettegenstaande zijn ontkennen toch zal gebeuren. Krachtig, vast knelt hij het lijfje tussehen de beide knieën en dan met de linkerhand' het nekvel omhoog trekkend, steekt de rechterhand! de naald' met de lan ge bandwimpel door de huidplooi; 't beest piept har der, pijnlijker, terwijl het lichaampje spartelschudt tussehen de ijzeren kniegewrichten. Hij zet het fleschje naast zich neer, de vingers der beide handen grijpen de uiteinden van den band en in snel heen en weer beweeg schuiven zij deze her haalde malen door het doorpriemde vleeseh; en schei- per dat piepkreunend' geluid, woeliger het spartelen van het schier ontvleesde rompje. Zoo enkele minuten: dan langzaam trekt hij den thans geheel roodgekleurden band! uit. de wonde, maakt los het om den snuit gebonden koord'; de knieën verwijderen zich van elkaar en Patou valt op den grond! met schelle kefgilletjes. „So weer mijn vriend! als brommend! in zich zei ven. „nun wird's wohl besser sein: der Bumms ist dr'aus. Ik heb den wonderdokter een mark in de hand ge duwd, eeu sigaar aangeboden en beide heeft hij aan genomen met bijzonder welgevallen, tallooze malen pievelend„Dank Herr, dank, sehr liebenswiirdig," terwijl hij dikke rookwolken blaast uit de inmiddels weer aangestoken pijp. gezegd: „Ik zal trachten de ijszaak zoo goed mogelijk ter hand te nemen, maar wil in geen enkel geval een verlies hebben, het bedrijf is mij onbekend en ik doe zaken om er beter van te worden." Daarop antwoord de do voorzitter der commissie: „Dan zijn wij ex nog." Tijdens de besprekingen hoorde ik, dat de heeren Groot en Noome als gegadigden aanwezig waren en voorbeen zicb als zoodanig hackten opgegeven; na tuurlijk hadden die heeren den voorrang en ik heb daaraan toegevoegd: „wat ik voor mij in deze bepleit, doe ik voor ieder ander", bedoelende de groot© risico en ik heb mij bereid verklaard, indien de commissie geen anderen contractant had! en vrij uit ging, eerst dan in verband' met, de gehouden besprekingen het voorstel der commissie te zullen aanvaarden. Denzelfden dag kreeg ik het bericht de contractant te zijn. Eenige dagen daarna, sprekende met den voorzitter der commissie, heb ik voorgesteld mij te ontheffen van mijn gegeven woord en gezegd dat ik bereid was daarvoor eene vergoeding te geven zoo noodig van 300, omdat mij ter oore, was gekomen, dat er eenige menschen, gegadigden, teleurgesteld waren en ik toen den indruk had, als strooman dienst, te moeten doen en mij als zoodanig niet wilde laten gebruiken. De voorzitter heeft dit mij toen weerlegd en mij gewezen op de vertrouwelijk gehouden vergadering van 16 Mei. Op 22 Mei heeft de eerste- ijs-aflevering plaat® ge had en is- door mij getracht en alles in het werk ge steld om cle ijs verbruikers goed te bedienen en voor zeker hebben daartoe medegewerkt directeur en per soneel van gemeente-slachthuis en ijsfabriek, die van 's morgens vroeg tot 's avonds1 laat de gelegen heid gaven en de meest mogelijke hulp verleenden, hetgeen bij mij altijd in dankbare en aangename her innering zal blijven. Op 30 September j.l. is door mij een brief met 2 bijlagen van den volgenden inhoud verzonden: De Commissie van het Gemeente-Slacht huis- en Ijsfabriek, Alkmaar. M. H. In verband met de aangename en zakelijke bespre king in uwe vergadering- op Donderdag 16 Mei 1912, inzake het ijsbedrijf, vermeen ik goed te doen, nu het seizoen in hoofdzaak voor het ijs is a.fgeloopen, eene opgave hierbij te voegen over den omzet en de vele plaatsen, waarheen het ijs verzonden of door ons gebracht is. Persoonlijk ben ik niet tevreden over den omzet, die vermoedelijk met 15000 staven zal op houden en deze had wellicht meer kunnen zijn indien de tijd van voorbereiding langer was geweest. Nu ontdekte ik reeds dat toezegging was gedaan aan de oude ijsleveranciers. Het slechte weder heeft zijn invloed ook wel doen gelden Tevens hierbij eene opgave van ontvangsten en uit gaven, waaruit blijkt, dat het ijsbedrijf niet winstge vend is geweest. Hierbij is niet uitgetrokken, hoef beslag, onderhoud, tuig, afschrijving paarden en tui gen, bureaukosten en hulppersoneel. Met bovenstaande kunt u uw voordeel doen en er 19 nu no-g tijd om voor het- aanstaande jaar maatrege len te nemen, ook met het oog op mogelijke concur rentie, opdat zoo mogelijk één contractant (eenig verkooper) en de ijsfabriek beiden gebaat zijn bij het aangaan van een nieuw contract zoowel voor 1913 als in de toekomst. Kasboek, naamlijsten der ijsver bruikers enz., alles is zoo noodig ter uwer beschikking. Hoogachtend, (w. g.) E. G. WENTINK le BijlageEen overzicht-, uittreksel ontvangsten en uitgaven. Nadeelig saldo: 178.24. 2e Bijlage: Een overzicht der verkochte staven ijs. Zoowel voor Alkmaar (6345V2) als: 29 buitengemeen ten (7164V2) iedere plaat-s afzonderlijk vermeld. Toen eerst heb ik op Vrijdag 15 November de eer ste uitnoodiging ontvangen voor eene vergadering met de ijscommissie op het stadhuis. In die vergadering is mij voorgelegd! een concept contract 1913 ©n nu neem ik wel aan, dat de heeren de beste bedoelingen daarmede hebben gehad, maar voor mij was het niet aan te gaan, aangezien er eerst eenige winst voor mij te maken was bij een omzet van 25 k 30000 staven en een omzet te verdubbelen is zoo in eens niet klaar en daarbij zou de tegenwoordi- gen toestand der ijsfabriek in d'e weken der grootste afname de genoemd^ boeveelheid1 niet kunnen fabri ceeren. Vóór alles is toen door mij gezegd! dat voor het aangaan van een eventueel contract 1913 als voor waarde door mij werd bedongen „de alléén-verkoop"; vaststelling van een maximum verkoopprijs, hetgeen 11 n xt f t aw K ■- 1 1 L 111 t M_ 1. /"I prijs. De voorzitter heeft dia-arop geen bevestigend1 ant woord gegeven en zou zijn netten weer op een andere plaats uitzetten, wat- ook zijn goed! recht was, daar hij gebonden was aan de bestaande verordening. Eenige uren daarna had! ik den heer Noome (den vermoedelijken contractant) bij mij, met de vraag of mijn ijswagen en ijskisten te koop waren, hetgeen ontkennend door mij werd' beantwoord. Op de door mii gestelde vraag of genoemde heer de contractant was, was het antwoord dat dit zoo goed als zeker was. Ik wenscht-e hem een goed' succes toe en heb tevens een woord van waardeering gezegd voor de hulp en bijstand, dien ik heb mogen ondervinden, zoowel van den directeur als van het personeel van 't Gemeente- Slachthuis. Dat de heer Noome gevolgtrekkingen heeft ge maakt is zeer logisch en indien genoemde heer of een ander ernstig gegadigde mij de reden van het door mij niet meer aangaan van een contract met de com missie der Gemeente-IJsfabriek voor 1913 gevraagd zou hebben, zou ik op grond) van eigen ervaring, ter wille van de gemeenschap en de waarheid, in verband met de t-oen bestaande verordening, niet anders kun nen en moggen zeggen, dan dat dit nooit of te nim mer een loonend' bedrijf voor een contractant kan Worden. Ten zeerste betreur ik, dat een vriendschappelijk en ter goeder trouw opgezette zaak op deze wijze moet eindigen, te meer daar bij de besprekingen der commissie, de verordening altijd het zwaarte punt was en dat nu inééns, tot mijn niet geringe ver bazing, de bewuste verordening is opgeheven. Indien dat eerder was geschied, hadden heel wat onaange naamheden voorkomen kunnen worden en was tevens het gewenschto resultaat bereikt, voor eene overeen komst, waarbij de Ijs-fabriek en de contractant beiden gebaat zouden geweest zijn. Met vriendelijke dankzeggiug voor de plaatsing, Hoogachtend, E. G. WENTINK, 1913. De hond is niet doodgegaan; ik heb hem nog me nigmaal gezien; ik heb mij echter niet kunnen over tuigen, of de Bumms er werkelijk uit was, want- iede- ren keer, als het arme dier mij in de verte ontwaarde, holde het weg in woeste vaart-, telkens omwendend den schreenwj a nkenden kop. Ingezonden Sink ken. EXPLOITATIE IJSFABRIEK. Geachte Redactie. Gaarne, maak ik gebruik van de door U verleende gastvrijheid in uw veelgelezen blad, om de mij betref fende yszaak nader uiteen te zetten, in verband met het met geheel naar waarheid, en uit zijn verband ge rukte beloop van bedoelde zaak, behandeld! in de laatstgehouden Raadsvergadering. Gedwongen d'oor de omstandigheden en door het verslag zooals de zaak ter kennis van 't publiek is ge bracht, 19 het nu voor mij verplichtend, ter wille van de waarheid, en zeer beslist noodig, door middel van uw blad, met alléén de Raadsleden, maar ook al dege nen die kennis hebben genomen van bet Raadsver- slag in de Alkmaarsch-e Courant van Donderdag 9 Januari j.l. in te lichten. Men behoeft heuech geen koopman te zijn, om in bedeelde, zaak een oordeel te kunnen vellen, dat recht en billijk 19, om in te zien, dat. mij geen verwijt mag treffen als zou door mij de zaak aan het lijntje zijn gehouden, zou ik daardoor de oorzaak zijn, dat in de 2e helft, van December de slachthuis- en ijsfabriek- commissie (in afwijking- der verordening) maatrege len moest treffen om de ijsfabriek in 1913 gaande te houden en zou ik op 20 December een ernstig gega digde (de heer Noome) voor een contract ontmoe digd! hebben. Ter zake d'iene, dat ik op Donderdag 16 Mei 1912, als genoodigde ter vergadering was bij de commissie voor gemeente-slachthuis en ijsfabriek. Sprekende over de voorstellen in zake d© exploitatie heb ik in die bewuste vergadering gezegd geen ver stand te hebben van een ijs-exploitatie en geen denk beeld van een hoeveelheid! welke er gebruikt zou kun nen worden, terwijl de commissie dat ook niet met ze kerheid' wist. Cijfers werden er genoemd, natuurlijk geheel ter goeder trouw. Minst heeft de commissie op mijn vraag mij niet kunnen verzekeren, maar als koopman heb ik toen de voorzitter in beginsel niet onbillijk vond .Gezien de verordening op het ijsbedrijf zou dat echter niet gaan het. antwoord! aan mij was klaar en ik heb dat in het volgende schrijven van 18 November bevestigd. De Commissie. Gemeente-Slachthuis en Ijs fabriek, Alkmaar. M. Gehoord uw voorstel in zake het ijsbedrijf in uwe vergadering van 15 November 1.1. ben ik na rijp en grondig onderzoek tot de overtuiging gekomen, dat ik op een dergelijk voorstel niet kan en mag ingaan. De door U opgemaakte cijfers voor een grooteren omzet (25 a 30000 staven) geven dan ook eerst eenige kans voor den contractant (eenig verkooper) eenige winst te kunnen behalen. Bij een zeer gunstig ijs jaar zou ik de gemeente Alkmaar kunnen schatten op 10000 staven, hetgeen met een kleine prijsverhoo- ging J 200 meer zou kunnen opbrengen. De overige 15 a 20000 staven zouden dan in de buitengemeenten moeten worden geplaatst, waar dan ook zeer hard voor gewerkt moet worden, zonder prijsverhooging: in verband' met de concurrentie. Verzekering en levering op tijd is dan vooral noo dig, hetgeen dan ook heel wat zorg en exploitatiekos ten medebrengt. Het beloop der zaak -spijt mij zeer en ik breng bij dezen nog onder uw aandacht, dat 't, ijsbedrijf mij een nadeelig saldo heeft berokkend van 570. Hoogachtend (w. g.) E. G. WENTINK. Wat in mijn schrijven van 30 September niet is uit getrokken hij de ontvangsten en uitgaven is wel ge daan in den brief van 18 November, vandaar het be drag, nadeelig saldo 570. Het verwijt van aan het- lijntje houden is hier geheel ongemotiveerd. Daarna is door mij met een enkel lid der commissie nog wel eene bespreking gehouden in verband met het door mij geldelijk geleden verlies, maar zonder eenig resultaat. Woensdag 20 November ia er in de plaatselijke bla den een oproeping gedaan voor afnemers van groot© hoeveelheden ijs of voor éénig contractant. Vermoe- dei ijk zonder eenig succes. rijdag 20 December j.l., des voormiddags, is door den voorzitter der Slachthuis- en IJsfabriek-coinmis- sie eene aanbieding gedaan te contracteeren voor 2 ct. minder dan de oorspronkelijke, contractprijs, met verzoek denzelfden dag het. antwoord te geven en daarop 19 door mij geantwoord het- in overweging te zullen nemen, mit® onder beding, ook door mij gezegd in de commissievergadering van 15 November, dat waar ik de garantie moet. geven voor het bestaan der ijsfabriek, ik daartegenover stel de alléén-ver koop onder vaststelling van een maximum verkoop- Amsterdam, 15 Januari Geachte Redacteur. Vergun mij als oud-abonné eenige, plaatsruimte in uw blad. Met- verwondering las ik in uw blad d.d. 9 Januari, hetwelk mij werd' gezonden door een goed' vriend, dat Blaauw de Ijscommissie in den steek had gelaten. Ook zou met Blaauw gecontracteerd zijn voor 15000 staven, doch Blaauw trok zich terug toen het con tract hem ter teekening werd voorgelegd. Ik zal trachten de geheele situatie zoo kort moge lijk uit-een te zetten, wat voor mij zeer moeilijk is, om dat- juist het oprichten van de ijsfabriek de oorzaak is geweest van mijn f'inancieele decadence. In het- voorjaar van 1911 verzocht de Directeur van het Slachthuis mij, bij hem te komen. Daar vernam ik, dat plannen bestond'en tot het oprichten van een Ijsfabriek. Ik heb toen den Directeur zooveel mo gelijk ingelicht, vertrouwende, dat wanneer zoo'n fa briek tot stand kwam, men mij als eenig ijshandela.ar voor Alkmaar en naaste omgeving, niet zou passee- ren. Het transport van het ijs was altijd! een zaak van groot© zorg voor mij, dus vond ik de oprichting van een Ijsfabriek, die genoeg kon fabriceeren, werkelijk een uitkomst. Edoch, het is gebleken, mijn doodvon nis als Alkmaarseh ingezetene te zijn. Mijn hoogst© omzet was geweest, zoo vertelde ik den Directeur, 16000 staven. Dus berekenden wij sa men, dat een fabriekje hetwelk 16744 staven zou fa briceeren in de koelperiode van half April tot half October reden ban bestaan kon hebben. De exploita tiekosten zouden bedragen 3000. Het ijs zou mij dan komen op 18 ct. per staaf. Bij het afscheid merk te de Directeur nog op: „Wij kunnen toch maar nar- dig rekenen, hè Blaauw?" Later hoorde ik echter dat er een fabriek tot stand z-ou komen die 40.000 staven kon maken, dus o-ok dtiurder van exploitatie enz. zou worden. Mijn zes-jarige ondervinding in den ijshandel deed mij alras inzien, dat zoo'n fabriek een strop voor mij zou worden. Ik trachtte dus in den handel eenige an dere artikelen te vinden, die echter tegenliepen en mij financieel deden achteruitgaan. Daarover zou ik niet gedacht hebben als die fabriek niet zoo hoog was worden opgedreven. Do advertentie in uw courant in het voorjaar 1912, waarin afnemers werden gevraagd voor minstens 5000 staven ijs, was1 de eerste slag. Direct ging ik daarna op onderzoek uit en het eind daarvan was, dat, wilde ik ijshandelaar blijven, ik moest inschrijven voor 20.000 staven tegen 21 cent, met 2 soliede bor gen. Die borgen waren natuurlijk onmogelijk. Wie kon ik daaraan wagen? Niemand dan ik wist beter, dat er niet zoo gauw 20.000 staven ijs konden worden omgezet, 16000 was mijn hoogste cijfer in een jaar, waarbij ook gerekend' moest worden het ijs van den heer Van den Bosch, wat toch ook 3000 bedroeg. Vooraf zag i.k dus dat ik de kans liep 7000 staven ri sico te loopen en dan nog het weer! Ik wist te be werken, dat een bepaalde som aks borg op de spaar bank gestort- zou worden. Dat was ook reeds geschied. Was nu de fabriek op tijd begonnen met de levering, dat was 15 April, dan zou ik het contract hebben ge- teekend. Echter kwam men 42 dagen over tijd' klaar en legde men mij half Mei bet contract voor, dat luid de: Ik zou 20.000 staven afnemen van af dte inwer kingstelling d!er fabriek tot 1 November. Dat ik mij den tijd', toen de fabriek niet werkte, heb moeten be helpen met- 's nachts naar IJmuiden te Tijden, daar over werd geen woord gerept. Wanneer zou de fa briek in werking treden? Ik verzocht, mij te laten teekenen voor 15.000 sta ven (daarbij was mijn broeder tegenwoordig) en dit werd geweigerd'. De uitdrukking- van den heer de Wit, dat met Blaauw voor 15.000 staven werd gecontracteerd, i-s dus niet juist. Ik had dat gewild', maar men kon zulks niet toestaan. Het contract van 20.000 kon en mocht ik toen vol gens mijn geweten niet teekenen. Men zou het' wel met- mij maken, maar waarvoor was dan borgstelling noodig. Dat geld mocht ik niet wagen, du® ik tee- kendo daarom het- contract, niet. Dat het mij schade opleverde? Mijn inventaris kon ik voor een bagatel wegdoen. Mijn perceelen, die ik klaar had tot inrichten voor een groote bewaarplaats voor ijs, stonden doelloos. Gelukkig- kou ik elders iets krijgen; maar ik heb toch mijn financieele decadence zooals men dat durft zeggen, te danken aan het tot stand komen der gemeente-ijsfabriek. In plaats van mij tegemoet te komen, gaat men nu achter mij om dergelijke nousens vertellen en het spijt mij, dat geen ingezetene, die toch ook wel met de zaak bekend! was, de partij voor mij heeft opgeno men, terwijl ik tot het laat-st ieder ijsverbruiker heb geholpen. Hetgeen ik hier heb uiteen gezet, zou ik zoo noodig met^ bewijzen kunnen handhaven. U, Mijnheer de Redacteur, vriendelijk dankend voor uwe welwillendheid!, hoogachtend, D. BLAAUW. VOOR DAM F N. Kijkjes in de Modewereld. Ook op het gebied' van baltoiletten wordt te Parijs oudei scheid tussehen getrouwde vrouwen en jonge meisjes, gemaakt. De. dansende jonge meisjes mogen j voetvrije rond-geknipte rokken dragen, terwijl voor de jonge vrouwen lange, sleepend© baltoiletten in de mo- o zijn. Ook kiest men voor de jonge meisjes1 dunne, uc tige stoffen, terwijl' d:e jonge vrouw op de zwaar ste, kostbaarste zijden- en fluweelen toiletten isaange- v ozen. eugdig- en aardig i» een baltoilet van wit- of ereme zijdemousseline, waarvan de onderste rokrand met twee volante van dezelfde stof bezot is, zoodat de bovenste, een weinig smallere volant wat over do on- ois e valt en zelf onder een smalle zilveren band verwijnt. Kleine bloempjes van fijn zilverdraadbor duursel versieren het kleed, waarvan het rond uitge- 'n,(.l t U, 'j' j'®'°01- een witte fichu van zijde-mous seline bedekt is. Ceintuurs van zilverband met een roos van zilvei- versierael lU °P Z1J' V0Tmen een zeer geliefdkoosd Jonge meisjes dragen geenerlei haartooi van vee- ren op het bal, de aigrettes zijn alleen voor de vrou- wen. Een groote rol spelen ook de avondmantels, die van do lichtste, soepelste stoffen gemaakt- worden en waarbij men glanzende schitterende stoffen of kleine pareltje® als garneersel gebruikt-. In plaats van ze in de kleedkamer af t-e leggen, nemen de dames haar avondmantels mede in de balzaal of in de salon. De hoeden hebben zich sedert Kerstmis zoo gewij zigd, dat inplaats van de- diep in de oogen gedrukte zachte barets en toque's ware 1830-kapothoedjes zijn gekomen. 1 ot 1111 toe heeft men ze alleen voer auto tochtjes gebruikt. Ook nog bezigt men ze daarvoor en wel uit leelijk bontgekleurd wasdoek met, een broe den band erover gelegd. De straatmutsjes van bont, pluche of fluweel, die rond en zacht het gezicht om sluiten ai met kanten ruchesi onder den rand en de kinderlijke keelbanden goed staan, zijn een lust voor de oogen na de door leeüjkheid uitmuntende hoofddeksels van 1912, A. VAN EELDE, Bloemendaal, Redacteur So. »7«. H. LORETTO. Chess Amateur" 1912. '//TsZuM Mat in 2 zetten. Oplossing van No. 373 (W. Greenwood). 1 Dh5dl enz. Goede oplossingen ontvingen wij van: P. J. Boom, F. Böttger, G. Imhülsen en C. Visser te Alkmaar, Mr. Ch. Enschedé en P. Fabriek te Haarlem, J. W. Le Com te en J. Vijzelaar te 's-Gravenhage, P. Bakker, Jos. de Koning en H. Weenink te Am sterdam, J. Reeser te Voorburg, J. Deuzeman te Frederiksoord, S. te S., Mr. A. v. d. Ven te Arnhem, W. Kortelinig te Deventer, Reinier H. de Waard te Utrecht, A. Verveen te Hillegersberg, H. Strick van Kinschoten te Rijswijk en O. Boomsma te Kam pen Ad' No. 376. Dezen tweezet kozen wij om de hoofdVariant, die men zelden in zulk een uitgebreiden vorm aantreft. Het eigenaardige er van is, dat! het thema zoo oud' is als de weg naar Rome eni dat zelfs dé „enkelvoudige" toepassing den oplosser toch vaak weder boeit. Of het mogelijk is een dergelijke in het oogsprin gende hoofdvariant met degelijke andere speelwijzen te verbinden, durven wij niet te zeggen. Wel' intus- schen, dat No. 376 ons in dit opzicht niet verder brengt.^ Want wat deze 2zet overigens te zien geeft is.ja, beslist 11 zelf maar, vriendelijke lezer. 5 regels 85 Cents, b(j vooruitbetaling. KOOPMeubelen, Stoelen en Spiegels in ver schillende stalen, Kamermeubelen, ook solied Stof- feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J. C. NIEROP. Alkmaar. Fnidsen 113. Langestraat 58. ^J[ B. L. SIMON, Alkmaar. Steenhouwerij Ko ningsweg 46. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. VERKOOPT uw oud goud, zilver en bloedkoralen bij A. REPKO, Magdalenenstraat en u ontvangt de hoogste waarde ^pEELGROND TE HUUR GEVRAAGD. PM. 60° h 700 R. R. Teelgrond. Brieven met opgave prjj8 en waar gelegen, onder letter M 261, Bur van dit Blad Oeen heerlijker, zuiverder en smakelijker glas bier dan het beroemde TRAPPISTENBIER. Ook per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS, in den Bierkelder Verdronkenoord, ingang Kapelplein. l?en fijn nummer op de GRAMAPHOON isVrijen en Trouwen, en Terug van het Bad. Prijs per plaat f 0.60, beide kanten bespeelbaar. A. H. DEKKER, Ged. Baansloot 1. Vet MEISJE, P.G., z.z.g. enkele dagen per week gepl. in café, winkel of melksalon. Ook gen. in de huish. behulpz. te zjjn. Brieven onder letter A 264, bureau van dit blad. Ijle koop een antieke mahoniehouten CANAPE. Brieven onder letter T 263. bureau van dit blad. ONTWIKKELD PERSOON, van netten stand, zijn avonden na 6 uur disp onibel hebbende, zag aeh gaarne thuis belast met

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 10