mr D. J. Levert \l1/u BINNENLAND. Laatste berichten. marktberichten. Plaatsgebrek noodzaakt ons het Feuilleton achterwege te laten. BurgeriUke Stand. AD VERTE NTIEN. ffVa 86% #5 5 jaar garantie. Talrjjke attesten ter inzage. elkaar zij a gebleveu, zonder daartoe gedwongen te zijn, dan zou er waarlijk reden zijn tot het uitatekeu van de vlag. De mannen zouden in de vrije maat schappij lokmiddelen gebruiken in koog-eren zin. De voorzitter der afdeeling, de heer R. Zomerdijk, bracht den spreker, nadat een tweetal vragen beant woord waren, een woord van hartelijken dank. ARRONHMSSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. R. P., sjouwerman, Alkmaar, beleediging van een ambtenaar in functie, bevestigd. H. J. M., bleeker, Castricum, verduistering, 4 maanden gevangenisstraf. L. T., landbouwer, Hoorn, diefstal, 1 jaar gevange nisstraf. J. R., werkman, dien Helder, mishandeling, 25 boete subs. 5 dagen hechtenis. G. L., landbouwer, Obdnm, diefstal, 5 boete subs, dagen hechtenis. K. U., landbouwer, Heer Hugowaard, mishandeling, 25 boete subs. 15 dagen hechtenis. H. E. van der N., den Helder, verzet tegen de po litie, 2 maanden gevangenisstraf. C. H. v^E., Alkmaar, plegen van onzedelijke hande lingen, 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. DAGBLAD „HET NIEUWS." Het dagblad „Het Nieuws", door de heeren Stroing en van Meurs gekocht voor 200 is, naar we verne men aan derden overgegaan voor 125. GEEN BOESWEDSTRIJDEN. Naar aanleiding van de mededeeling in de Alkm. Courant van gisteren betreffende boksdemonstraties te geven door professor Henri van Rijn, zij medege deeld, dat de burgemeester uitsluitend aan dien heer vergunning heeft gegeven tot het uitleggen van de theorie van het boksen, doch ten strengste het geven van bokswedstrijden enz. verboden heeft. Het is hem dus heslist verboden met Belgische en Nederlandsche collega's te kampen. KWAKZALVERIJ. H. J. Eilers te Oegsrtgeest is in appèl gekomen van het vonnis van 6 December van den Kantonrechter te Medemblik, waarbij hij wegens het onbevoegd uitoefe nen van de geneeskunde werd veroordeeld] tot 2 geld boeten van 300 subs, elk te vervangen door 00 dagen hechtenis. De Officier van Justitie eischte heden morgen bij de behandeling van de zaak voor de Ar- rondissements-Reehtbank bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. Eilers legde een gedrukte verdediging aan de rechtbank over. BAZAR-ZACHEüS. In de bovenzaal van het gebouw „Waakt en Bidt" werd! hedenmiddag de bazar geopend, welke door de Christelijke Jongelingsvereeniging Zacheüs ter gele genheid van haar 55-jarig bestaan wordt gehouden, ten voordeele der vereeniging tot. bevordering van Christelijke'belangen. De voorzitter der feestcommis sie, de heer J. H. Harms, bracht dank aan de besturen van de Vereeniging tot bevordering van Christelijke belangen, van de Jongelingsvereeniging „Zacheüs" en aan de bestuursleden voor de medewerking en hulp, bij het oprichten van deze bazar. Verder aan de gevers en leveranciers, die eveneens hadden mee geholpen aan do totstandkoming van de bazar. Na een gebed, door den heer ds. Vinke uitgespro ken, verzocht de voorzitter de bazar te mogen openen en werd er door de aanwezigen een bezoek aan het feestlokaal gebracht. In de benedenzaal zijn verschillende aardige tentjes gemaakt, waarin eenige firma's hebben ingezonden. In het midden staat een lange tafel, waarop de ge schenken zijn uitgestald, zooals: boeken, spreiën, schortjes, kleedjes, galanterieën en meer nuttige en fraaie voorwerpen. Het geheel, door den heer Dogge- naar versierd met planten en bloemen, biedt een a.ller- aardigsteu aanblik en ook de voorwerpen die daar te koop zijn, zijn wel waard een kijkje te nemen, zoodat deze bazar zeker wel zal slagen. COMTTé TOT VIERING VAN HET EEUWFEEST. In een gisteravond gehouden vergadering van het comité tot viering van het eeuwfeest van Neerlands onafhankelijkheid] werd het bestuur aldus samenge steld: mr. G. van Tienhoven voorzitter, F. II. Ringers 2e voorzitter, Jan van der Aloer Ie secretaris, C. Nan- nes Gorter 2e secretaris. Air. A. J. M. Leesberg le penningmeester, V. S. Ohmstede J. Czn. 2e penning meester, Air. D. Bastert. Uitgenoodigd zullen worden om in het eere-comité zitting te nemen: de burgemeester van Alkmaar, het lid der Tweede Kamer voor het district Alkmaar, de directeur van de Cadettenschool, die heeren C. W. Bruinvis en H. AlasdOrp, de president der arr. recht bank, de officier van justitie, het hoofd der R. K. geestelijkheid, de oudste predikant en de rabbijn. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Tot bestuurslid van de Bad1- en Zweminrichting is herkozen de heer P. de Lange P. Bzn., die periodiek moest aftreden. Aandeel no. 9 werd uitgeloot. Kunsten en Wetenschappen. „DE VEREENIGDE ZANGERS." Het bestuur van dit mannenkoor had, evenals ver leden jaar, moeite gedaan om voor het concert, dat Zondagavond in de „Harmonie" gegeven werd' met uitnemende krachten van buiten Alkmaar op te luis teren en was er in geslaagd de welwillende medewer king te verkrijgen van den heer L. C. Keereweer, uit Bussum, en van het dubbel gemengd! kwartet „Eupho- nia" uit Amsterdam, dat, evenals „de Vereenigde Zangers" onder leiding van den lieer Hespe staat. De hoer Keereweer, een bekend! musicus, speelde op uiterst beschaafde wijze, met gevoel en, waar noodig temperament, een zestal kleine stukken voor violoncel „Andante" van Golterman, „Wiegenlied" van Pop per, „Traumerei" van Schumann en „Menuet" van A alensin -waarbij hij op een Bechsteinvleugel door den heer IJpma geleverd, zeer goed1 door mevrouw Hespedu Mee werd begeleid. Het spel van den heer K. is eenvoudig, maar treft juist door dien eenvoud en door de natuurlijke, onop gesmukte wijze van voordragen. Zoo gemoedelijk, ja, zoo huiselijk speelt die heer K. en daardoor kan den hoorder evenals de speler al zijn aandacht aan het uit te voeren werk wijden. Zeer veel succes had de heer K. waarin hij, zeer galant, ook de pianiste liet doelen. Ook de keuze van het kwartet was een aanwinst voor dit concert. Acht goede stemmen die een waarlijk uitstekend geheel vormen en met. zorg en toewijdingde nummers hunner keuze ten gelioore brengen. Onder die nummers waren twee oud-Hol! andsche 'liederen „Ontwaakt loopt herders dezen nacht" en „Comt, ver wondert u hier, menschen," door Julius- Röntgen be werkt en een nog al uitgebreid! stuk „Middernacht", van Wierts, op een mooien tekst van Couperus ge componeerd. Het koor, dat o*ëk de werken zong waarmede men te Rotterdam in de tweede afdeeling een tweeden prijs behaalde, is vooruitgegaan, ook in klankgehalte, wat bij vorige uitvoeringen nog al eens een zwak punt was. De klank is voller geworden. Zeer verdienste lijk rong men „des Heeren Huis'' van Boers, het klei ne, maar fraaie koortje in „Winternacht" vau Roes- ke, „Goeden nacht" van ATerhallen en „de storm en de eik," een flink koor van den directeur, („Abenstand- chen" van Siebold, waarin de goedé uitspraak van het Duitsch viel op te merken, en „Psalm 83" van N. H, Andriessen zijn door deze vereeniging reedis meerma len gezongen.) Alzoo een zeer geslaagde avond. De zaal was uit verkocht en gaf dus ook reden tot tevredenheid. Wat meu wel wat anders had! gewenscht, was, vooral op het eind! van het concert, do houding van een deel van het publiek, dat nog al hinderlijk druk werd, en minder aandachtig was dan men mocht verwachten. Zich fat soenlijk gedragen is, dunkt ons, toch niet zoo moei lijk. A. K. PROVINCIALE BOND VAN R. K. KIES- VEREENIGINGEN IN NOORD-HOLLAND Gistermiddag vergaderd© te Haarlem in het ge bouw „St, Bavo" de Provinciale Bond van R. K Kiesvereenigingen in Noord-Holland, ten einde de houding bij en de werkzaamheden voor aanstaande periodieke verkiezingen van leden der Tweede Kamer en van leden der Provinciale Staten te bespreken. Afgevaardigden uit tal van plaatsen waren tegen woordig. De voorzitter van den Bond, Mr. J. N. J. E. Heer- kens Thijssen, hield hiertoe eene inleidende rede, en wees. er op, dat 1913 van zoo buitengewoon veel ge wicht is, omd'at dan wat slechts ééns in de 12 jaren gebeurt, achtereenvolgens plaats hebben de periodie ke verkiezingen voor de beide Kamers voor de Prov. Staten en voor die Gemeenteraden. De Tweede Ka mer moet in haar geheel opnieuw wordteu gekozen, de Staten voor de helft, de Eerste Kamer en de Gemeen teraden voor een derde. Deze verkiezingen geven veel en groot werk te doen. Zij vragen onze volle aandacht, aldus spreker, en daarom wilde spreker een woord van opwekking richten tot de voormannen in den komenden strijd. Nog steeds, zoo betoogde spreker, staat ongeloof tegenover ons geloof. De povere leuzen van algemeen kiesrecht en staatspensioen worden aangeheven te gen 't machtige adagium, d!at de rechterzijde veree- nigt. De kwestie van algemeen kiesrecht maakt geeu indruk op d© groot© massa en de overgroote meerder heid der vrouwen begeert geen stemgerechtigde te worden. Die zich druk maken voor het vrouwenkies recht, zijn in hoofdzaak dames, wien 'het huwelijksge luk ontzegd is, of huisvrouwen die in de waarneming barer huishoudelijke plichten haar eigenlijke taak niet vinden en daarom beter gedaan hadden, nooit te trou wen. Invloed gaat er van die zijde bitter weinig uit. Wat het staatspensioen betreft, evenals bij het ver val van het groote Romeinsche keizerrijk, belooft ook nu de liberale concentratie een aantal zilverlingen aan het volk, in de hoop het daarmede tevreden te stellen. Air. Heerkensi Thijssen liet hier echter op volgen, dat het Nederlandsche volk te fier is om zich op die wijze te laten sussen! Wij leven niet in een tijd van verval en het volk zal die zilverlingen, waarmee men het poogt te koopen, afwijzen. mits het behoorlijk worde voorgelicht. Hij wees -o. a. op de noodzakelijkheid van het be houd eener rochtsche meerderheid voor onze scholen, en over de benoemingen en de eerlijke, royale wijze van benoemen, die dez© ministers en deze Regeering volgen, geheel anders dan onder liberale regeeringen, toen overal mannen werden ingestopt en eerlijkheid en billijkheid nooit werden betracht. Mr. Heerkens Thijssen sloot met den oproep tot alle voormannen in Noord-Holland om den eerlijken, hei ligen strijd) te gaan voeren, zijne rede, die meermalen door applaus werd onderbroken en aan het slot luide werd toegejuicht. Besloten werd! o. m. aan het ministerie een tele gram te zenden als een betuiging van deelneming in het verlies, hetwelk het ministerie in den déod van mr. Regout heeft geleden. Een der afgevaardigden deelde volgens de Maas- bode mede, dat het Kamerlid! Roodhuijzen dézer da gen bij het hoofd eener christelijke school in d.e Haar lemmermeer was geweest met den voorslag, dat de an- ti-revolutionnairen een eigen candida.at zouden stel len. Deze zou dan door de vrijzinnige concentratie worden gesteund, met het doel om den Katholiek te wippen. (Teekenen van afkeuring). De voorzitter onderstreepte dit geval nog eens met een krachtig protest en wees er bovendien op, dat de linksche concentratie toch wel zwak moest staan, wanneer zij tot zulke indigne middelen haar toevlucht ging nemen. De vergadering werd gesloten met gebed. GemriiKd nlenws, DE TYPOGRAFENSTAKING. Terr gevolge van de staking der typografen dreigt een andere vrij talrijke categorie arbeider» zonder werk te komen. Verschillende boekdrukkerspatroons hebben Zaterdag j.l. hun binders met 14 dagen opge zegd. Deze opzegging is niet een onderdeel van den strijd, doch slechts een gevolg daarvan. Onderschei dene patroons verklaarden n.l. dat, indien het conflict in het typografenvak voor dien tijd' opgelost zou zijn, de opzegging zou worden ingetrokken. VERDUISTERING? Woensdagmorgen werd' een oude Ka tholieke man te Venlo begraven. Naar plaatselijk gebruik werd s morgens vroeg het lijk naar het kerkhof gebracht; en de familie kon 's middags het graf gaan bezoeken. Dit eerste geschiedde ook nu. Door bijzondere om- i st.andigheden, schrijft do N. R. Ort., bezochten enkele 1 familieleden het graf echter reeds 's morgens. Het bleek hun, dat de doodkist, die nog' niet onder de aar de stond, was ontdaan van haar handvaten en van het nikkelen crucifix, dat- op de kist- gespijkerd' was geweest. De doodgraver bekende desgevraagd, dat de doodbidder, tevens leverancier van de doodkisten in Venlo, de garnituren eraf genomen had, zooals dit wel vaker gebeurde. Hoogst verontwaardigd ging de familie naar huis, waar intusschen de bidder, die waarschijnlijk onraad vermoedde, het kruis reeds te ruggebracht had en getracht had de weduwe te bepra ten om de zaak te sussen. De familie wilde echter van geheimhouding niet-s weten en heeft de zaak bij de politie aangegeven. De doodbidder en de doodgra ver, die naar men zegt onder een hoedje speelden, zijn in verhoor genomen. Vermoedelijk zullen verschillende graven worden opengemaakt, daar velen vreezen, dat ook bij hun dooden iets dergelijks gebeurd is. KORTE BERICHTEN. Gisteren is een stoomboot bij Boskoop met. volio kracht op den wal geloopen. De sohadé is vrij aan zienlijk. - Een predikant bericht in de Rotterd. Korkb., dat hij voor de Evangelisatie van een kapper 25 abonne mentskaarten voor scheren en haarsnijden heeft ont vangen. - De aangekondigde sigarenmakersstakingen te Rotterdam, Dordrecht en Gorinchem zijn gisteren in- j gegaan. Deze stakingen omvatten ruim 450 arhei- ders. De vereeniging van Tabaks- en Sigarenfabrikan ten „Noord-Holland" te Alkmaar behoort ook tot het Verbond van Vereenigingen van Sigarenfabrikanten, waarvan eventueel de uitshiitingsbewc-ging zou uit gaan, indien de stakingen te Rotterdam, Dordrecht en Gorinchem niet vóór of op Zaterdagmiddag 12 uur geëindigd zijn. Zaterdagavond is te Drachten overleden de 102 jarige A. Tosch. Den 5en Januari had Tosch, die nog in den tiendaagschen veldtocht heeft meegestre den, zijn 102en verjaardag gevierd. Twee jongens van 15 en 18 jaar zijn te Rotter dam gearresteerd als daders van een tiental diefstal len van looden en zinken buizen uit in aanbouw zijnde huizen. Gisternacht heeft een zeeman een politieagent te Rotterdam een ernstige steak in het hoofd1 toege bracht. Te Nieuwkuyk (N.-Br.), is een 9-jarig jongetje 'onder een grooten melkwagen geraakt. Het ventje was onmiddellijk dood. Een goed bezette omnibus is Zondagavond tus- seken Sloten en Amsterdam in het water gereden Het liep zonder persoonlijke ongelukken af. Te Amsterdam is gistermorgen een 11-jarig jon getje bij het spelen onder een zandWagen geraakt. Hij werd gedood. Na een langdurig debat werd gisteren door den gemeenteraad van VGravenhage met groote meerder heid een motie aangenomen, houdende afkeuring van de strijdwijze van „De Schoolbode", orgaan van de af deeling Den Haag van den Bond! van Necl. Onderwij zers, tegen dte hoofden van scholen. Voor de betrekking van controleur der Inkom sten Belasting te Wormerveer hebben zich 352 solli citanten aanbevolen. STAATSLOTERIJ. Trekking van heden. 5e klasse 2e lijst. No. 6273 f 1000. Nos. 4674, 4936, 6459, 19283 elk f 400; Nos. 171, 2651, 2670, 3219, 3686, 3804, 9410, 10962, 16826, 19990 elk f 100. UIT V A ART-REGOUT. 's-GRAVENHAGE, 21 Jan. De kist met het stof felijk hulsel van dén minister van justitie, wijlen mr. E. R. H. Regout, is gisteravond! met groot© plechtig heid1 uit het sterfhuis overgebracht naar de katholieke kerk aan het Bezuidenhout en begeleid door de gees telijkheid geplaatst op eeu katafalk. Hedenochtend' 10 uur is de plechtige uitvaartdienst begonnen. De kerk was geheel gevuld. Autoriteiten en diplomaten werden ontvangen door ceremoniemees ters. Behalve vertegenwoordigers van het vorstelijk Huis waren aanwezig alle ministers, het corps-diplo ma tique, de voorzitters, leden en het griffiersperso- neel van Eerste en Tweedë Kamer, de vice-presidént en leden van den Raad van State, de commissaris der Koningin, de militaire gouverneur en de burgemees ter der residentie, oud-ministers, leden van alle rechtscolleges en schier alle ambtenaren van justitie. De Heilige Mis van Perosi werd door den Bisschop persoonlijk opgedragen, bijgestaan door hooge geeste lijken. Op het altaar zaten de secretaris van den Pauselijken Nuntius en de vertegenwoordiger van den bisschop van Roermond. De dienst droeg een indruk wekkend karakter. Onder de tonen van het „in paradisum" door het kerkelijk zangkoor werd de kist uitgedragen in de lijkkoets met brandende lantaarns en zonder bloemen op het lijkkleed en gevolgd door boden en kamerbe waarders van justitie. Drie galarijtuigen met verte genwoordigers van het vorstelijk huis, 4 rijtuigen door adellijke families afgestaan, met familieleden, twee met ministers en den secretaris-generaal van justitie volgden. De stoet reed langs het departement van justitie op het plein, dat als andere departementen gesloten was. Op de begraafplaats waren aanwezig bijna alle le den der Tweede Kamer met partijleiders onder meer mr. Borgesius en dé heer Schaper, verschillende oud ministers, vele leden der Eerste Kamer en van andere hooge Staatscolleges, vertegenwoordigers van rechter lijke machten, van Roomsche en Pro-testantsehe ver eenigingen op godsdienstig, sociaal en philantropisch gebied. De absolutie in de kapel en de beaarding onder de arcade, waar het stoffelijk omhulsel tijdelijk werd bij gezet, werd verricht door Mgr. Wittert van Hoogland. De minister van Waterstaat dankt© met handdruk en enkele woorden de vertegenwoordigers van het Ko ninklijk Huis. Hiermede was do plechtigheid' geëindigd. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 21 Januari. In de Tweede Kamer waren tegenwoordig alle ministers, behalve die van Waterstaat. De voorzitter opende de verga dering met een toespraak, waarbij hij hulde bracht aan do groote gaven van hoofd en hart van den over leden minister van justitie mr. Regout. Minister Heemskerk schetste vervolgens namens de regeering den ontslapene als een trouw dienaar der Kroon en een nobel, trouw vriend. Beide toespraken werden staande door de Kamer aangehoord. ONTAARD VADER. GENNEP, 21 Jan. De metselaar De Groot heeft zijn zoon met een hakmes den schedel ingeslagen. Het slachtoffer is overleden. PURMEREND, 21 Jan. Aangevoerd 318 runderen, waaronder 168 vette 70 a 86 ct. perK.G. en 150 molke en geldekoeien f 160 a S10, prijshoudend stug, 9 stieren f 0 a 0, 19 paarden f 0,48 vette ka ve ren f 0.90 a 1.10 per pond, matig. 247 nuchtere f 16, a 32.mtg., 402 vette varkens 54 a 58 ct. per kilo, 50 magere id. f 20 a 36.—, stug, 170 biggen flOa 16, stug, 597 schapen f 20,— a 35.—, 597 overliou- der f 20,a 35,prijshoud. vlug, 70 manden appelen f 1.60 a 2,50, 26 manden .peren f 1.a 1.25. Kleine fabriekskaas f 34.— kleine boerenkaas f 31.50, middelbare f 30.—, commissie f vol vette f aangev. 50 stapels, 1262 kilo boter f 1.60 a 1.65, kipeieren f 4.75 a 5.25, eendeieren f 0, per 100. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 21 Januari. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch instituut te de Bilt. Geldig tot den avond van 22 Januari. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 763.6 te Coruna. De laagste stand van den barometer 738.1 te Maas tricht. VERWACHTING. Matige, tijdelijk wellicht krachtige noordelijke tot westelijken wind, meest zwaarbewolkt, waarschijnlijk regen- of sneeuwbuien, iets kouder. Neerslag te Alkmaar: 21 Januari 7.7. GEBOREN. 20 Jan. Reinhart Marinus, z. v. Hendrik Brandse en Johanna Elisabeth Maria Caous. CORRESPONDENTIE. N. P. Wij kunnen Uw stuk niet plaatsen en raden U aan, U tot het bestuu te wenden. 4M8TERDAMSCHE BEERS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOU WCREDIET, STAATSLEBNINGBN. Neéerlan d v&a 20 Jan. 21 Jan. Ned. Werk, Schuld pCk. 3% ii 2% Buitenland. Bulgarije Tabaksieening pCt. 6 BrazUië Fundi ug 5 Mexico binnen!. n 5 Japan i Oostenrijk Jan. Jul. 4 Rusland Hope J( 4 Consol 4 1906 J S 1894 6e Em, 4 Iwane- Dombr. ,f 4% BANK- en CREDIETINSTELLINGEN EN HYPOTHEEKBANKEN. Amsterdamsche Ba k div. Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel Mij. Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank pCt. Noordhollandsch Orondcrediet 4 4* 4 296 840 91 612 184 683% 888 V, 649)1 542 281 129 566 68 206 86 4 8 5 5 106% 1001/.I 79"A, 117% 109% 154% 477 91/9 28 281 813/4 2281/, 183% 69% 87% 164 4(% 18% 66% 11 65% 90% 259% 108 INRUSTRIEELE ONDERN. (Buitënl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry CULTUUR ONDERN. EN HANDELS VENNOOTSCHAPPEN IN NEDERLAND SN KOLONIËN. Cultuur Vorstenlanden Aiv. Winstbew. Handelsvereen. Amsterdam" Nieuwe Afrikaanscke Handelsver. TA BA K80NDMR NEMING®!. A'dam Deli aand, Langkat Idem pref, s A'dam Serdang Jt bindjey Deli Batavia Deli ëultuur-Mij. Deil-M&atschaomj hessa Tabak-Mij). Medan tabak u M Rotterdam Deli K 8enembah Tabak-Mij. United Langkat Plant. (60. PETROLEUM ONDERNEMING®!. Dortsche Petroleum aand. div. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rnm. Petrolenm Mij. Ron. Mij. t. expl. v. Petroleum Moeara Enim tl Perlak Petroleum-Mlj. Sumatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum Mn. M1JNBOU W-MAATSCHAPPIJEN. Retail oen Dew. Pref« Redjang Lebong h Great Lobar n RUBBER MAATSCEAPPIJEN Ams'erdamc Rubber Cult. Mij. aand. div. Deli Batavia Rubber Mij- h Koloniale Rubber MiJ. Nederl. Rub er Mij. v «Serbadiadi* Sum. Rubb. Cult. MB. SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. A men k. ötoomv.-Mu u Nederl. Scheepvaart Unie Common Mannn Preferent n Marinebonds pCt. 4% DIVERSEN. Comm. Peru aand. div. Preferent SPOORWEGEN. Holl. IJl. Sp.-Mij, m Mji. tot expl. van Staatsspoorw. Deli Spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. n Convert pCt. 4 Denv. en R. Gr.Cert. aand. div. Eric If n Kansas City South. 11 11 n pref Miss K. Texas 6. v. n New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Rock Island gew Southern Pacific n Southern Raüway Union Pacific cert v. Wabash gew. RUSLAND. tVUdikawkas 1885 pCt, PRHMIBLEMNINGEN. NEDERLAND. Stad Aiusterd. f 100 3 Gemeente-cred. - S BELGIE Antwerpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp, Idem OOSTENRIJK. Staatsleening I860 RUSLAND. 1864 Koers» vaa hot geld. Prolongatie 3% pCt. Mededeelingen. Voor Amerika bestond hedeu wei nig handel, de koersen waren iets in reactie, vooral Common Rock Island! waren flauw, die pl. m. 1 moesten verliezen. In Oliewaarden ging begin beurs niet veel om, wat zich later herstellen kon. Noteering' Koninklijke 56365Yz, Geconsolideerde 229/23iy2. Tabakken waren verdeeld1. Vast waren Aandeden United Langkat. Rubbers onveranderd. Heden overleed te 's-Gravenhage, onze lieve tante en pleegmoeder, JOSINTA. ELISABETH VAM RIJMBACH in den ouderdom van bijna 76 jaar. A. A. VAN RIJNBACH. G. VAN RIJNBACH- Nassau Noordewier. Alkmaar, 21 Januari 1918. Bezoeken kunnen niet afgewaeht worden. Voor de vele blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader NIGOLAAS BULEYELD, betuigen wij onzen harteljjken dank. Uit aller naam, J. BIJLEVELD. Alkmaar, 21 Jan. 1913. Hiermede betuigen wij onzen oprechten dank aan buren en vrienden, en ook den WelEd. Heer dr. SCHRODER, voor de vele bewijzen van belangstelling en hulp ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onzen dierbaren Echtgenoot en Vader C. KRAMER. Uit aller naam, G. KRAMER-BORST. A. KRAMER en verloofde W. J. v. d. HOOFT. 91% 66% 94% lOSls/u 84 8>% 867/8 867/j 9911/1» 86 957/s 191 218 1767/g 112 97% 100% 71% 267/, 26% 62)%. 517/g 156% 180.80 186% 200 648 296% 844 86 90 618 186% 585 140 268 883 562 587 176% 230 129% 664% 226 69% 206% 68 87% 9 28% 282 828/» 224 184% 70 88% 169% 192% 154 47/8 168A8 65% 66% 89% 968/» 260 105% 104%, 22 80% 25% 60% 27% 828/» 111% 28% 104% 2616/1, f57 86%, 91% 66% 9« 957/8 1908/8 1767% 98 71% 25% 96% 61% «1% 156% 180.26 187 197 30% 26% 60Vi« 267/g 82Vi, 22%, 105 26% 156% 8?/g 84w/„ IO6I6/1, 101% Hofjuwelier, MIENT BH.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2