Damrubriek. hü m Vraag en aanbod, De leeftijd doet er niets toe af. M. jül BINNENLAND. STADSNIEUWS. ADVERTENTIE N. O .Drommels aardig, en dat van jou...." Én toen spraken we maar over wat an dors. Maar voortdurend! zweefde 't nommer voor m'n oogen: 19799. Dien eersten Maandag van de vijfde klas. M'n juffrouw las met 'n buur-collega samen „De Telegraaf." Ik lóerde dien avond, of de krant: er nog niet was. En toen-ie eindelijk kwam: „Och, juffrouw, hebt u daar de krSnt 21? Mag ik 's even, heel even maar.U hebti 'mzóó terug.." En alleen op m'n kamer, met m'n krantenschat, koortste ik de bladen1 om. Daar stonden ze, de stroe ve rijen. Mooiste nieuws. De 50.000 er uit. Wat dui zendjes. 'n Duizendje op 19797. Dat scheelde niet veel. M'n hart klopte hoorbaar, maar, daar onderaan 'n saluut in de richting der Korsjeapoortateeg daar stond m'n nommertje, Thijs z'n nommertje 19799 een niet. De mensch is een wreed' wezen, ik glom van genoegen om dien niet. En m'n hospita, die op mij zich oefent in de kennis der gelaatskunde, bracht ik in hoopvolle uurtjes. Dadelijk naar Thijs met 'n gewóón gezicht, Eerst gepraat over allerlei, dan plots bij m'n neus weg: ,,'kZag daar toevallig in De Telegraaf: je hebt 'n niet, hè?" ,,'n Niet?" „Ja, op dat nommertje van mij tenminste. Jammer, dat ik je nou maar geen jongen hondl of zoo heb mee gebracht. Dat was eerst m'n plan. ,,Hè ja, 'n jonge hond1...." „Maar je ziet alweer, hoe onverstandig het is op 'n noodlot te vertrouwen, 't Is beter, wanneer 'n mensch nimmer z'n principes varen laat, Ik kon wel heengaan, meende ik te merken. En ik ging. Dien avond had ik moed, om bij 'n ènderen vriend wat geld te leenen voor de hospita. Den anderen avond: Thijs de trap opstormend, valt met de deur in huis: „Hei Tom, schoon veertig pop in de pocket. Je lootje heeft geluk gebracht, Toevallig kom ik langs 'n col lecteur, kijk nieuwsgierig 't. cijfer-rijtje af. 't Stond er: 'n duizendje. De Telegraaf zal van avond' wel een rectificatie hebben. Ik dank je nog wel voor je fijne cadeau, 'n Zuigertje, 'n extra-fijne?" De sigaar nam ik. Maar Telegraaf, Korsjespoort- steeg en loterij deed ik alle drie in den ban. Bejaarde lieden hebben, wanneer zij gaan lijden, meestentijds groot ongelijk hun slechten gezondheids toestand aan hun ouderdom toe te schrijven en te denken dat, wijl zij vergevorderd in jaren zijn, het nutteloos is zich te behandelen. Dat zij hunne ziekte aan hun ouderdom toeschrij ven, is logisch en er is meestentijds veel waar in die meening, maar indien zij wegens hun ouderdom hun ne ziekte laten voor hetgeen zij is, zonder haar te be strijden, omdat, naar zij zeggen, dat niet noodig is, daar hebben zij het grootste ongelijk. Dagelijksche voorbeelden toonen ons dat oude Heden zoowel als jongen kunnen genezen, dat zij nog voldoende krach ten hebben om bet kwaad te bestrijden. Hoe vele grijs aards bevinden zich met behulp der Pink Pillen in een zeer gunstigen gezondheidstoestand. Leest hier over het volgende eens: De heer W. Sanders. De heer W. Sanders, veeverloskundige, die te Mid delburg woont, Schuttershofstraat 117, is reeds zeer gevorderd in jaren. Eenigen tijd geleden ernstig ziek zijnde, heeft hij de Pink Pillen genomen, en hij ver klaart dat zijn gezondheid' ten gevolge van die behan deling is hersteld) en dat hij zich sedert dien voortdu rend wel heeft bevonden: ,„Ik verklaar zeer gaarne dat mijn gezondheid, dank zij de Pink Pillen, zich zeer goed! houd't. Vroeger leed ik aan slaaploosheid en zenuwzwakte. Ik had' geen eetlust en gevoelde mijn zwakte met den dag toene men, ook was mijn herinneringsvermogen mij af en toe ontrouw. Eerst geloofde ik al die kwalen aan mijn leeftijd te moeten toeschrijven, maar men heeft mij te verstaan gegeven dat ik door die behandeling met de Pink Pillen zeer goed kon herstellen. Ik heb dus de Pink Pillen gebruikt, die mij onmiddellijk een zeer merkbare verbetering hebben bezorgd. Ik beu met de behandeling voortgegaan en gevoel mij tegen woordig zeer goed." De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos, en 9,per zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Van Eeghenlaan 22, Amsterdam, te Alk maar bij de heeren Nierop en Slothouber, Langeetraat No. 52. VOOR DE D4IHGN. MODIEUSE FRISURES. Voor een modieuse frisure moet in de allereerste plaats gelet worden op de lijn en face, en op die en profil. Het kapsel mag' het gelaat breeder noch lan ger maken, daarom1 word't het haar weelderig over voorhoofd, slapen en ooren gespreid, om zich op het achterhoofd op te lossen in zwaren wrong. Is het ei gen haar niet glanzend, zijde-achtig, of vol genoeg, dan komen de kunstgewrochten der moderne friseurs te hulp en geen bewonderaar van het sieraad aller vrouwen kan ontdekken, dat die flatteus© pony of die charmante krullen, dingen zijn, de draagster verleend zijn door vrouwen die rijker door de natuur en minder met aardsche goederen bedeeld waren. Ook het sie raad' der mooie vogels eischt de modieuse vrouw voor zich op om aan haar modegrillen te voldoen. Schuin boven het linker oor plaatst zij d'e trotsche aigrette, of de volle pluim der paradijsvogel, die het kapsel met een aureool omgeeft. B ree de goudbewerkte ban den herinneren aan Romeinsclie of Grieksche schoo- nen; achteloos slingeren kostbare paarlsnoeren zich om en door de lokkenweelde; heel ongedwongen, of het toevallig zoo was komen te liggen, dekt een kan ten doekje, dat bij nadere beschouwing het kunstwerk van knappe ervaren kantwerksters blijkt te zijn, het hoofd en de zijden franje concurrent in glans en fijn heid met het licht geonduleerde haar. SCHUIERS OF BORSTELS. Schuiers of borstels worden gebruikt om stof uit de voorwerpen te verwijderen, terwijl de stoffers die nen om het stof van het oppervlak te verwijderen. De eerste zijn daartoe voorzien van korte stevige haren of vezels. Tapijtschuiers zijn van verschillende grondstoffen gemaakt, zooals haar, hoorn, fiber, ehiandant, eoco», penvezel, piassava. Deze haren en vezels staan uit- gespreid in het borstelhout, hetgeen medehelpt om stof uit de voorwerpen te halen. De koppen, waarvan de tapijt-schuiers voorzien zijn, dienen om het stof uit randen en hoekjes te verwijderen. De beste soorten zijn van stijf varkenshaar, dat wel gemengd wordt met gespleten hoorn om den schuier nog stijver te maken. De schuiers gemaakt van zui vere penvezel, hoorn of balein worden slechts zelden verlangd en zijn uiterst stijf. Zijn ze van haar met fiber vermengd, dan is de kwaliteit minder, maar ook de prijs lager. Tot de nog mindere soorten behooren de chiendent- en de co cos- ta p ij t-.se li u i ers. Deze laatste zijn met pi- assava gemengd om ze stijver te maken. Ze zijn van mindere kwaliteit: lo. omdat ze minder veerkrachtig zijn en daardoor niet zoo goed schuieren; 2o. omdat ze meestal te stijf zijn en dus het tapijt of karpet te veel doen lijden; 3o. omdat ze zelf ook spoediger ver sleten zijn. Aan de Dammers! Met dank voor de ontvangen oplossingen van pro bleem 218. Zwart: 5, 7/11, 14, 16, 17, 19, 20, 21, 24, 29. Wit: 25, 27, 28, 30, 32, 33, 35/37, 39/42, 46, 48. Oplossing. 1. 39—34 1. 29:47 2. 36—31 2. 47 36 3. 28—22 3. 17 28 4. 32 23 4. 21 41 5. 46 37 5. 36 29 6. 34 23 6. 19 28 7. 30 19 7. 14 23 8. 25 1! Goede oplossingen ontvangen van die heeren: G. Cloeck, D. Gerling, J. Houtkooper, J. K. H„ J. K., G. van Nieuwkuijk te Alkmaar, S. no-man, Wijde Wormer, H. E. Lantinga, Haarlem, H. J. Toepoel, Apeldoorn en P. Waterdrinker, Bobeldijk. Uit de match MolimardWeiss. Wij laten hier een gedeelte volgen van de 10e par tij uit die match, welk gedeelte wij ontleenen aan het laatste nummer van „Le Damier." In deze 10e partij werdi Weis® totaal verslagen. Stand' na den 37en zet van zwart (Weiss.) 38. 36—31 38: 18—22. op 1722 van zwart volgt als beste spel: 26 17, 48 37, 31—27, 35 24, 43—39, 27—22, 24—20 22 42, 14—19, 19 30, 9—14. 18—23, 14—19, 8—12, 17 8, 13 2, 20—15, 15—10, 10—5, 32—27, 6—32 en wint. 19—24, 24—30, 23—29, 30—35. 39. 48—42 39. 22 33 40. 38 29 40. 13—18 41. 35—30 41. 8—13 42. 30—25 42. 14r-19 43. 24—20 43. 19—23 44. 29—24 44. 23—28?? Weiss geeft hier twee schijven voor niet® weg. Hij zelf verklaarde, dat hij deze afruil deed in de mee ning, dat op 27 een witte schijf stond. Dan had' n.l. dS 'volgende afruil plaats gehad) 2328, 21 32, 16: 36. Eabre schrijft in zijn analyse bij dezen zet: Zwart geeft twéé schijven om een eind aan de partij te maken, die voor hem in alle varianten verloren is. Op 1822 volgt: 42—38, 20—15, 31 42, 24—20, 15—10 wint, 22—28, 28 37, 9—14, 14—19, op 914 volgt: 20 9, 4238, 2520 wint, 13 4, 4—9," op 611 volgt: 12—38,20 9,31—27, 38—33, 33—28 wint 9—14, 13 4, 4—9, 9—14. 45. 32 12 45. 17 8 46. 26 17 en zwart gaf op. Ter oplossing voor deze week: Probleem 219 van Bethenod. /yM Zw. 2, 7, 8, 9, 13, 14, 16, 18, 19, 23, 24, 29. W. 25, 27, 28, 30, 31, 32, 37, 38, 42, 45, 48, 49, 50. Opl. voor of op 30 Januari onder motto: „Damru briek", b. v. d. blad'. Correspondentie. J. K. H. Wij hebben uw oplossing goed gerekend, daar uw ingezonden opl. er blijk van gaf dat U de juiste opl. had gevonden. De notatie was echter niet geheel correct. Dank voor uw medewerking. Gemengd nieuws. ASPERGETEELT. (Vervolg.) Het is dus gewenscht, deze teelt te combineeren met de teelt van bloembollen en aardbeien, waarvan de opbrengst pas begint met den langsten dag. De laatst» jaren maakt men voor aardbeien 19 a 20 cent per KG., in 1912 zelfs 25 cent. Ook de teelt van slaboonen en van sohorseneren kan zeer goed gecom bineerd) worden met de teelt van asperges; men kan daardoor het noodige personeel het geheeie jaar aan het werk houden, waardoor de moeilijkheden met los personeel vervallen. Na de pauze stond! spreker stil bij de moeilijkheden, om een begin te krijgen. Ons land) is echter rijk aan plaatsen, waar dit gelukte. Wanneer de hoeveelheid, die geteelt wordt, maar vap belang is, zoodat per wa gon kan worden verzonden, dan komt de groothande laar wel. Men kan de moeilijkheden dus overwinnen door de artikelen in massa te kweekein en zooveel mo gelijk één soort te telen en al kan mem direct geen ei gen markt krijgen, dan kunnen de belanghebbenden toch, door zich met elkander te verstaan, per wagon naar een goede markt zenden en zich daardoor van den prijs van het artikel verzekeren, In Heiloo zen den dan ook de leden van één vereeniging de aard beien gezamenlijk naar Duitschland. Spr. achtte het daarom noodig, dat de personen, die zich op de teelt willen toeleggen, een vereeniging vormen, om daar door de artikelen gezamenlijk aan den man te kunnen brengen. Spreker achtte het niet buitengesloten, dat door sa menwerking met Egmond'-Binnen en Schoor! een markt verkregen wordt. Door samenwerking voor komt men ook, dat de aanbrengers ais concurrenten tegen elkander worden uitgespeeld. De op zich zelf staande tuinder: is verplicht zijn goed! naar den com- missionnair in Amsterdam te sturen en dit is wel ge makkelijk, maar niet voordeelig. Men heeft in de le plaats de vracht, en in de 2de de 10 commissie loon te betalen. Bovendien kan de tuinder geen con trole uitoefenen op den commissionuair. Breedvoerig zette spr. uiteen, waarom het verkoopen per contract voor de tuinbouwproducten te veroordeelen is. Deze wijze van verkoopen is vele malen oorzaak, dat de naam van d'e pr-oducten in het buitenland geschaad wordt. Ook met het oog hierop is het noodzakelijk, dat de artikelen gemeenschappelijk in den handel worden gebracht door de vereeniging. Door de veiling komt de verkoop in één hand. Ook waken op de vei ling keurmeesters er voor, dat aan de bepalingen de hand wordt gehouden en het is dan ook voor iemand, die in de keur staat, een schande. De vereeniging kan ook de misbruiken van de koo- peTS tegengaan. Jarenlang was het aan de Langedijk de gewoonte, om bij dén verkoop van 100 kooien er 112 te leveren. De vereeniging is het gelukt-, mpt déze onbillijke gewoonte tp breken. Voor een goede rege ling bij den handel is dus gemeenschappelijk optreden alleszins noodig. Ook bij den aankoop van de grond stoffen kan de vereeniging gemeenschappelijk optre den, wat door den spreker in den breede wordt aan getoond. Ook het geregeld bij elkaar komen van de leden, waar men elkander de wederzijdscbe ondervindingen meedeelt, is van veel belang. Aan den Langendijk zorgt men er voor, wanneer men een bizonder beter ras heeft, dat ook een ander spoedig dit soort heeft, daar de meerwaarde van dat artikel pas uitkomt, wan neer de aanvoer van het artikel groot is, Gok d'e ont wikkeling van de leden wordt door het verenigings leven bevorderd. Door de gunstige resultaten wordt de deelname van de jongeren aan de tuinbouwcursus- sen steeds grooter. Een door een vereeniging opge richte cursus wordt door het rijk gesubsidieerd. Ook het gemeentebestuur kan een cursus oprichten en waar de burgemeester zich zeer sterk interesseert voor den tuinbouw, is het dan ook zeer waarschijnlijk, dat bet volgend) jaar een cursus door de gemeente wordt georganiseerd en hoewel dit op lioogen prijs ge steld moet worden, is het toch beter, d'at dergelijke cursussen door de vereenigingen georganiseerd wor den, aangezien het rijk de inrichting van dien cursus en den gang van het onderwijs déor de vereeniging laat beheerschen, waardoor men zelf kan regelen, wat men wenscht. Als allereerste noodzakelijkheid noemt spreker dan ook de oprichting' van een tuinbouwveree- niging. Later kan men dan regelen, op welke wijze die vereeniging moet werken en of men met. naburige vereenigingen zal samenwerken, maar een vereeniging moet er, als basis zijn. (Applaus). De voorzitter: Ik geloof, dat het u allen gegaan is als mij. Ik heb vanavond) met- het grootste genoegen geluisterd naar de woorden van den heer Hazeloop en ik geloof dan ook, dat ze bij u allen ingang' gevondeü hebben. De voordracht is dan ook zeer zeker zakelijk geweest. Wij hebben geboord, boe de asperges geteeld moeten worden, wat ze kunnen opbrengen en hoe de cultuur geregeld moet worden. En wij hebben ook de bezwaren, aan de teelt verbonden, hooren uiteenzet ten. De beer Hazeloop heeft ons duidelijk uiteenge zet, dat, wanneer de tuinbouwers in déze gemeente iets aan -de teelt willen doen, het, noodzakelijk is, een vereeniging te vormen, om gezamenlijk de zaak aan te pakken. Spreker is het met den heer Hazeloop volkomen eens, dat een teelt van 2 of 3 personen niet de gewenscht-e gevolgen kan hebben. Spreker achtte het daarom wenschelijk dat in de gemeente de veree- nxging tot stand1 komt. Het doet spreker genoegen, to vernemen, dat het voor iemand, wanneer hij een rasverbetering had gevonden, zaak was, dit' niet als een geheimpje onder zich te houden, maar dit zijn medeleden mee te deelen, aangezien daardoor een vruchtbare teelt verkregen kan worden. Spreker hoopt dan ook, dat men 't vanavond) zoover zal bren gen, dat een tuinbouwvereeniging gesticht wordt en bracht hierop aan den heer Hazeloop voor het gespro kene zijn dank. Nadat een der aanwezigen een lijst had doen cir- culeeren, bleek het-, dat een 30-tal personen zich had den opgegeven, om een vereeniging te vormen. Deze personen zullen binnenkort tot een huishoudelijke ver gadering worden opgeroepen, terwijl zij, die zich nog willen aansluiten, zich bij den burgemeester kunnen opgeven. OHR, JONGELINGSVEREENIGING „ZACHEUS." Gisteravond! 6 uur werd) ter viering van bet 55-ja- rig bestaan dezer vereeniging in d'e Kapelkerk een godsdienstoefening gehouden, waarin als spreker op trad' de heer d)s. H. P. de Pree. Na Gezang 2 vers 1 te hebben gezongen, las spr. uit den Bijbel van Lucas 15 vers 11, n.l, de gelijkenis van den verloren zoon. Na een gebed, waarin spr. het 55-jarig bestaan van de Jongelingsvereeniging „Zachëus herdacht, welke door Gods kracht in stand was gebleven, en een woord! wijdde aan den tegen- woordigen strijd! tegen het ongeloof, verklaarde spr., dat het hem aangenaam was voor dé vereeniging „Za chëus" te mogen optreden. Eerst wees spr. er op, dat het eigenlijk reeds meer dan 55 jaren geledén is, dat de vereeniging opgericht werd; de eigenlijke jubileumsdag was dan ook niet in Januari 1913, maar in December 1912. Doch spr. vond1: waar stof tot dankzegging wordt gevonden in 1912, daar vindt men ze ook in 1913. Vervolgens betreurde spr. het, dat slechts zoo wei nigen als leden van „Zachëus" de banken vulden en dat daarom»„hulptroepen van buiten" noodig waren. Voor dé 10.000 Hervormden te Alkmaar vond' spr. het getal leden van „Zachëus" te klein, doch d'e vereeni ging deed alles om propaganda te maken. Door de bazar en het plaatsen van een advertentie waren de jubilédagen bekend geworden, zeodat het san ijver van de jongelingen niet -ontbrak. Van deze vereeniging- wilde spr. niets dan goed» zeggen; omdat zij geheel niet zelfzuchtig is en de ba ten van dé gehouden bazar niet in haar eigen ka», doch in die van de vereeniging „Waakt en Bidt" deed vloeien. ooi de toekomst hoopte spr. dat de vereeniging' nader tot het ideaal zal komen, dat in den Bijbel staat omschreven als het ideaal van Christelijke Jon gelingen. ervolgens haalde spr. de woorden in de gelijkenis van Lucas lo vers 11 aan n.l. deze: „Een zeker mensch had' twee zonen." Onder het zingen van Psalm 86 ver® 6 werd een in zameling gehouden voor de kas van de vereeniging c» een tweede collecte voor de kas van de bibliotheek van „Zachëus, Daarna teekende spr. de twee figuren uit de gelij kenis van den verloren zoon, die men ook tegenwoor dig telkens kan aantreffen in vele huisgezinnen. De jongste zoon, die de vrijheid) wil, gaat over tot bande loosheid, en word't als de modernen, die van de Schrift niet veel meer hebben overgehouden dan de kaft, hij wordt als de geëmancipeerden, die over vrije liefde spreken. Door dezen worden de maatschappelij ke grondslagen ondermijnd. Die het vaderhuis verlaten vervolgd* spr., worden revolutionnairen. doórorengers en keéten met schande overladen terug naar het ouderlijk huis. Daartegenover staat de figuur van den oudsten zoon, die de revolut-ionnnire leus „Laat ons de banden veroreken niet heeft uitgesproken, die steeds de be geerten, welke in hem opkwamen, onderdrukte en nooit de geboden overtrad. Dezen zijn dé steunpila ren der maatschappij en zijn op geestelijk terrein de anti-revolutiennairen, Voor zulke zoon® bidden de ouders, ofschoon ook deze zonen in verleiding gevoerd worden, doch de gedachte niet tot een daad durven la- ten komen. Ook „Zachëus" kan als deze zoon zeggen „Heer ik heb U reeds 55 jaar gediend! en' ben steeds binnen do perken van Gods Woord) gebleven!" Was dat voor de ze, vroeg spr., een lust of een last? Want ook in de harten van deze jongelingen sluipt de bekoring wel eens binnen en voelen Ze de begeerte, ui en iet vaderhui® met vyiendén eens vroolijk te zyn. J Dech de wenseh van den Vader is, dat'de zoon zon- c er tfiorren of verzet alles doet, w-at hij zegt en het ru°-" moet de leus zijn van de Christelijke Jongelingsschap. De vereeniging „Zaeheus" heeft meer dan eens boekjes uitgegeven om propaganda te maken onder de met-leden, doch deze pogingen leidden slechte tot- ge ringe resultaten. Tot slot wees spr. nog eens op het veranderen van den naam der vereeniging „Tracht naar het Goede" m „Zachëus, dat rechtvaardigheid! beteekent. Toch moet er meer gelet wordén op den persoon, aan wien de naam ontleend! ia, dus op dé historische beteekenis, dan wel op do letterlijke bet-eekenis. Hierna wenschte spr. de vereeniging „Zachëus" ge luk met het 55-jarig jubileum en sprak dé hoop uit, at het ideaal, in den Bijbel omschreven, werkelijk heid zou worden voor de Jongelingsvereeniging. Na een dankgebed bracht spr. namens de vereeni ging dank aan den organist, die zoo welwillend was do gezangen door zijn spel te begeleiden, aan de kerkvoogden voor het afstaan van het kerkgebouw en aan de aanwezigen, die hunne belangstelling in de vereeniging op deze wijze toonden. Van 1 5 regels 35 Cents, 'ajj vooruitbetaling. - f F Meubelen, Stoelen en Spiegels in ver- schiLsnde stalen, Kamermeubelen, ook solied Stof- feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J. C. NIEROP. Alkmaar. Fmdsen 113. Langestraat 68. J.B- f- SIMONAlkmaar. Steenhouwerij K o- mngsweg 46. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. yERKOOPT uw oud goud, zilver en bloedkoralen J REPKO, Magdalenenstraat en u ontvangt de hoogste waarde. /leen heerlijker, zuiverder en smakelijker glas bier dan het beroemde TRAPPISTENBIER. Ook per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS, in den Bierkelder Verdronkenoord, ingang Kapelplein. (Jevraagd een nette WERKSTER voor Vrijdags U STEINSTRAAT 27. II H. CAFÉHOUDERS. Wegens sterfgeval te koop een klein BUFFET. Te bevragen bij C. VAN DIJK Fnidsen 84. a 'e koop een partjj GEREEDSCHAP ten dienste voo1' het boren van nortonputten. Te bevragen bii G< VAN DIJK, Fnidsen 84. 6 9- IJUISNAAISTER, nog eenige dagen disponibel, sag zich gaarne bezet, ook niet ongenegen werk aan huis te verrichten. Brieven onder letter G 265, bureau van dit blad. A ARSM A-HAARD met circulatie te koop aange- boden, zoo goed als nieuw. Te zien en te bevragen Zaadmarkt 50. 'e koop een beste Ajax BROEDMACHINE met kunstmoeder voor 200 eieren voor f 40.—. Te be vragen aan het bureau van dit blad. jDOELOF BOOGH, firma A. S. BOOGH. HuissehiH der. Decorateur. Korte Nieuwesloot B 7. W onderlijk goedkoop zijn alle soorten MEUBELEN fT in 't „Meubelhuis", KOOLTUIN 9, hetzij Ledi- kanten, Waschtafels, Nachtkastjes, Keuken-, Huis» kamer- of Olietafels, enz., enz., dus doet nu uw in- koopen. Zondags gesloten, 's avonds tot 9 uur open. Reparatie-inriahting. jf en fijn nummer op de GRAMOPHOON„Amster* damsche Sehutterij-marsch", directeur M. WOL- TERS. Deze plaat is beide kanten bespeelbaar en kost 50 «ent. A. H. DEKKER, Oudegracht, v.h. Ged. Baansloot. J. F. RIEMVIS' gemengd zaad in baaltjes van J'i en 1/j liter, voor KA NARIES enz., 25 en 13 ct- J. F. RIEM-VIS' KANARIEVOEDER, ter vervanging van ei, versterkings versnapering voor alle vogels, 25 en 13 et. J. F. RIEM-VIS' KRACHT- OCHTENDVOEDER voor HOEN DERS, onmisbaar om spoedig eieren te rapen, in baaltjes van 21/2 K.G. f 0.45, 6 K.G. f 0.90, 25 K.G. f4.—, 50 K.G. f 7.25. Verkrijgb. bjj J. JOOSTEN, Korte Nieuwesloot 8; Sj. MAAK- AL, Broek op Langendijk. J. F. RIEM—VIS, Zaadhandel, Den Haag. tri

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 6