DAALDERS Hooi te koop, Aanbesteding. Monteur, ROOAVZEEP een jongste bediende. H. J. VONK ZOON, De beste KinderZeep, een net TWEEDE MEISJE, een PLAATSVERVANGER. Nieuw I ANTHRACIET-BRIKETTEN. E. W. VET, Langestraat. STOKPAARDJES WAARSCHUWING!' ook bij IOOO pondy Boerderijen te koop het bouwen van een Woonhuis met Kan toor enz., voor posterij en telefoon, Bekendmaking. Ingezonden mededeelingeu. 1 Kilo ƒ1.50 1 Ons 18 ets. KERKCONCERT, SPROKKELINGEN. Ingezonden Mededeelingen. haarn zenuwen ICS» Dr. Nanning's Kinadruppels! ADVERTENTIE N. by C. MOEJES, polderhuis Oudorp. IN GELD, met 13, 31 ol 48 H.i. beste GBOND, meest WEIL. Koops. zeer matigen pr(|«, Adres B. H. SCHURINK, Apoldoorn. JOH. OOSTERLEE. Stadsuurwerkmaker, Heerenstraat 7. Telefoon 3»7. GROOTE KEUZE Scb oos-s te en-dar nl tnren. Par (J se be Marmeren Koperen Houten Horloges, Regulateurs, Klokken, Wekkers, Barometers, enz. Koningsstraat, Alkmaar. Telefoon SO. per stuk 2 ct., per 100 stuks f 1.80. KOKS- en BANKETBAKKERSBUI ZEN, BROEKEN, SLOOYEN, MUTSEN, HALSDOEKEN, SLAGERSJASSEN, KRUIDENIERSJASSEN, FIETSBROEKEN, enz. ter opleiding tot ev. tot C H E F - M O N T E U R, gevraagd door den TELEFOON DIENST, kantoor Houttil 2. J. ADMIRAAL, Stucadoor- en Witwerken. van Bergmann&Cv Arnhem LEO BULOOS, Coiffeur, Langestraat, Firma NIEROP SLOTHOUBER, Drogisten, Langestraat, J. SCHOUTEN Co., Huigbreuwswtraat M, 0LTE, Coiffeur, Huigbrouwerstraat. be toekent de vrouw tot dit o ogenblik niets. Door alle eeuwen heen en in iederen godsdienst is de vrouw al tijd beschouwd als een minderwaardig individu. Spr. citeerde een oordeel! over de vrouw, zooals dr. Kuypo r dit neerschreef in de Heraut; deze zegt, dat een vrouw, .die streeft naar emancipatie, overneigt tot het pornografische, haar kuisehhedd: verliest en onrein wordt. De praktijk heeft geleerd, dat de vrouw, evengoed als de man, behoefte heeft aan kennis, wetenschap en ontwikkeling, maar dat het ijzeren koord, dat de vrouw gebonden houdt aan den paal der onwetend heid, het groote gezin blijkt te zijn. Groote gezinnen, zei spr., beteekent groote ellende, good'koope arbeidskrachten en kinder-exploitatie. Door het regeeringsira.pport inzake de huisindustrie thans twee zeer lijvige boekdoelen loopt' één ontzet tende jammerkreet, niet alleen over de huisindustrie, maar over d'e vreeselijke kinderexploitatie daarbij. Een eerlijk onderzoek is hier weergegeven in niet te weer spreken regeeringsverslagen. Men voert strijd, vervolgde spr., tegen 'het machine- en kanonneuvleesch, maar wie levert het grootste con tingent? Overal waar overbevolking komt, komt oorlog. Spreker ging na wat het Nieuw-Malthus-ianisme wil: flinke mannen kweeken, het product mensch in waar de verheffen, het- ras verbeteren. Op debatavonden worden door tegenstanders vier bezwaren genoemd. Het. N. M. is niet in bet belang van het vaderland, wordt beweerd. Maar is het dan goed, vroeg spr., menschen te drillen en te oxploitee- ren, ofschoon geen bloempot vol aarde hun eigendom is? Het werkt; de prostitutie in de hand zeggen ande ren. Reeds eeuwen en eeuwen geleden, werdi een pros tituee meer gevierd dan keizerin en koningin (mada me de Pompadour e. a.). Dr. Aletrino heeft aange toond, dut dé prostitutie steeds heeft bestaan, maar dat ze gropter is geworden door slechter economisch leren. Juist het tegendeel van de bewering, dat bet N. M. abortus veroorzaakt, is waar, abortus- heeft niets- te maken met het X. M. als zoodanig. Het laatste ar gument tegen bet X. M. is, dat het tegen Gods wil' is, de laatste troef, die nog bleef uit te spelen, zei spr. •Nadat de heer Kesnig met een tweetal aanwezigen van gedachten had gewisseld, sloot de voorzitter, de heer W. Tangerink met een woord van dank aan den spreker, de vergadering, welke niet druk bezocht was. Gisteren werd in de Ledenvergadering van „De Ver- eenigde Zangers" (directeur de heer Willem Hespe) in beginsel aangenomen om nog dit seizoen, behou dens goedkeuring van H.H. Kerkvoogden een gecom bineerd Kerkconcert te geven in de Groote Kerk met Het Gemengde Koor „Crescendo" (Kleinkoor k Capella) uit Amsterdam, terwijl een bekend organist zal wor den aangezocht voor welwillende medewerking een en ander onder leiding van Willem Hespe. GEVESTIGDE PERSONEN. W. Stam, slagersknecht, r.c., Laat 101. A. Ooije- vaar, drogistbedlende, r.c., Luttik-Oudorp 54. S.Iioe- non wed. Ilanenfoort, koopvrouw, r.c., Keizerstraat 22. E. A. Manasse, behanger, n.i., Achterstraat 53. A. v. Dam, zonder beroep, r.c., RidlderstTaat 2. E. G. Land man, slagersknedht, n..h., Heerenstraa-t 8. D. Klaij, barbiersbediende, n.h., Koorstraat 43. W. G. van Zuij- lon, bankwerker, D.h., Turfmarkt 1. J. G. Scholier, tanditechniker, n.h.. Stationsstraat 3. M. A. Erkamp, kappersbediende, r.c., Enidsen 115. J. Jonker, arbei der, n.h., Omval 10. A. Snoep, concierge, n.h., Kaar se.makersgra.cht 1. A. Tromp, dienstbode, r.c., Ko ningsweg 1. Joh. A. Verbeek, kaasmakersknecht, r.c., Boekelerweg 1. G. J. E'lhorst, werkman, n.h., Groot Xieuwland 20. J. Rekveld, sigarenmaker, r.c., Groot Xieuwland 20. M. J. Xuijens, drogistbediende, n.h., Huigbrouwerstraat 10. J. Hollander, gruttersknecht, r.c., Lindeulaan, 51. E. J. Mooi, hulptelegrafist, n.h., Stationsstraat 4. B. Krol, klerk II. IJ. S. M., n.h. Stationsweg 176. V. Timmer, dienstbode, r.c., Ver- dronkenoord 37. H. Ouke®, timmerman, n.h., Wog- numeche Buurt 5. M. Xesenberend, ass. 'huishouding, n.h., Kennemerstraatweg- 122. J. van den Dolder, wa genmakersknecht, geref., Xieuwstraat 13. H. Govaert-, dienstbode, n.h., Kennemerstraatweg 79. W. H. Wij nand, winkeljuffrouw, n.h., Houttil' 62. VERTROKKEN PERSONEX. J. M Lambeek, cacaobewerkster, e!., Overdiestraat 34, Amsterdam. G. Blokker, dienstbode, n.h., Emmn- straat 13, den Haag. P. J. de Graaf, smidsknecht, r. c., Baansloot 32, Haringkarspel. J. Delver, zonder be roep, r.c., Emmast-raa-t 95, Amerika. A. de Winter, fa brieksarbeider, r.c., Vijvertje, Haarlem. M. C. Snij ders, liefdezuster, r.c., St. Elisabethsgesticht, den Haag. A. Brander, modist-e, n.h., Heiligland 32, Lei den. P. van Til, boerenknecht, r.c., Egmondermeer 7, Bergen. P. Langebe-rg.. dekknecht, geene, Groot Xieuwland 14, Zaandam. F. de Jonge, letterzetter, geeno, Gashoudersst.raat 20, Velscn. A. M. de Jonge- Dijkstrazonder beroep, n.h., Gashoudersstraat 20, Hoorn. J. Vel, landbouwer, n.h., Westdijk 18, Heer- IIugowa.ard. J. J. W. Berkhout, ass. huishouding, n.h., Oudegracht 4, Amsterdam. R. O. van der Veen, che- miker, n.h., Enidsen 82, Soerabaja. A. Sneekes, dienst bode, r.c., Breedst raat, 5, Zijpe. H. W. Buijs, schilder, n.h., Ramen 18, Uithoorn. D. P. Zweed-ijk, zonder be roep, n.h., Oudegracht 277, Amsterdam. J. A. Spier dijk, kappersbediende, r.c., van der Woudestraat 42, Amersfoort. E. J. P. Oukes, dienstbode, geref., Ken- nemerpark 23, Schagen. W. J. A. M. Malingré, kell- ner, r.c., La-ngestraat 70, Amsterdam. T. Breg, dienst bode, n.h., Stationsweg 34, Beemst-er. Ch. Xierop, ass. huishouding, n.h., Hofdijkstraat 15, Broek op Langen- dijk. P. K. Raat, boekh. bediende, n.h., Heiligland 30, Eindhoven. A. Schreuder, grondwerker, r.c., Spoor straat 18, Hoorn. B. G. Ch. Wanders, winkelbediende, r.c., T.aat 314, Utrecht. M. G. Vlugt, naaister, r.c., Laai, den Haag. M. Langedijk, dienstbode, n.h., ls-te Landdwarss-traat 8, Amsterdam. J. Blokker, dienst bode, n.h., Groot Xieuwland 21, Schagen. F. Harse- Vöort, dienstbode, n.k, Kennemerstraatweg 19, Wa tergraafsmeer. P. G. Janse, machinist, r.c., Luttik- Oudorp 43, Amsterdam. J. M. Zaadnoordijk, zonder beroep, e.l. Houttil 12, Brunswijk. G. J. 'i Hoen, za delmaker, geene, Xieuwstraa-t 13, Stad Almelo. D. J. Oeuke, dienstbode, y.c., Oudegracht 148, Almelo. A. Koreman, metselaar, r.c., Enidsen 37, Bergen. W. Ploebor, tuinman, n.h., Omval 41, Heiloo. II. C. H. Overmeijer, schoenmakersknecht, r.c., Ooster Burg straat- 11, Maarssen. A. Ch. Audriese, schoenmakers- knecht, n.h., Oosterburgstraat 11, Manrsen. G. Buijs, dienstbode, r.c., Houttil 5, Edam. M. L. M. van Beek, ass. huishouding, n.h., Prins Hendrikstraat 34, Dord recht. W. Sa-uer, letterzetter, geene, Bergerweg 48, Hilversum. C. H. van Eg-mond, arbeider, r.c., Kin- heimstraa.t 16, Haarlem. KOOIEN VOOR DRONKAARDS. In vroegere jaren werd er veel meer gedronken dan tegenwoordig; vooral de bewoners der steden dronken zich gaarne een roes, omdtat er anders weinig genoe gens waren. Ook de Berlijnsche burgers maakten daarop geen uitzondering, ja, bij feestelijke gelegen heden hoorde het er zelfs- bij, dat men zich een orden- telijken roes dronk. Niet alleen in de huizen werd flink gedronken, ook in de herbergen en andere- gele genheden werden groote hoeveelheden bier en wijn gebruikt. Evenals overal elders, maakte men in Ber lijn verordeningen tegen het onmatige drinken, maar veel resultaten heeft- men daarmee niet bereikt. In het jaar 1335 werden alle Berlijners, die hunne hem den, broeken en schoenen. verdronken, door den raad met straf bedreigd-, en eenigen tijd' later kwam de verordening, dat de herbergen des zomers om 10 en des winters om 9 uur moesten worden gesloten. Toen ook deze verordeningen niets hielpen, kwam de raad van de stad op het fameuse idee, dat op ver schillende punten van de. stad kooien moesten worden opgesteld, waarin dronken menschen door de nacht wacht» werden gevangen gehouden. De gedachte werd weldra uitgevoerd en in d;e nabijheid van de meest beruchte herbergen werden kooien geplaatst, als arrestanten-lokaal. Kwam een dronkaard de straat langs gezwaaid, of uitte hij zijn verhoogdé stemming in een lied, dan werd liij een, twee, drie in d'e kooi ge stopt en de man kon zijn roes 'uitslapen. Zeer aangenaam was deze slaap op den harden grond echter niet, doch het, onaangenaamste was wel het ontwaken, wanneer de lieve straatjeugd voor het hek allerlei scheldwoorden riep, of de liefhebbende echtgenoote reeds buiten wachtte. Eerst strafte zij den gevangen .echtgenoot met de tong, doch later, wanneer hij bevrijd was, gebruikte ze ook wel eens an d-ere voorwerpen, dingen, die wij tegenwoordig woonlijk voor bet mattenkloppen bezigen. Echter schijnen deze kooien niet zeer lang te heb ben bestaan, omdat ze te veel raadsleden tijdelijk verblijf moesten verschaffen. EEN AMERIKAANSCHE ROOFRIDDER. Een populaire figuur in Amerika is ongeneeslijk krankzinnig verklaard, hetgeen bij zijn bewonderaars diepe droefheid gewekt heeft. De meer dan zes voet groot.e, krachtig gebouwd© Timothy P. Sullivan, bij genaamd „dikke Tim", was bij ieder bekend en hij had in Nieuw-York meer te zeggen dan de meeste burge meesters. In zijn kiesdistrict was een autocraat, wien leder gehoorzaamde, dien de mees ten vreesden, maar die ook door ied'er bemind werd. Hij was steeds be reid degenen te helpen, die zijn bijstand noodig had den, onverschillig of het om een ton kolen, de achter stallige huur, een politiek ambt, d© bevrijding van een gevangene of' zelfs- om een handteokening op een wissel ging'. Niemand weet, hoe groot zijn vermogen is, omdat mes niet weet- hoeveel wissels- hij voor vrien den en bekenden heeft onderteekend; men neemt ech ter aan, dat deze vriendschapsdiensten minstens eer millioen bedragen. Dikke Tim moest als het oudste kind van een we duwe, reeds vroeg er aan deuken, geld te verdienen. In dien tijd was- dé leerplicht niet zoo streng en Tim werd natuurlijk krantenlooper. Na drie jaren het le ven van een vagebond te hebben geleid, kreeg hij bij een courant aanstelling a'bs bezorger en eenige jaren later bezat hij reeds ©enige wageue e-n had de bezor ging van de kranten op zich genomeu. Lang duurde dit echt-er niet, want hij was onderiusschen politicus geworden, hetgeen hem beter aanstond en ook «veer geld- opleverde. In het stadsdeel, waar Sullivan heerschte, regeerde hij onbeperkt, en noch Richard Croker, noch Charles F. Murphy hebben het ooit gewaagd, zich in zijn aan gelegenheden te mengen. Integendeel, hun macht reikte slechts zoover als Sullivan goedvond. Zonder moeite hadl hij het hoofd van de politieke kliek, die Tammany Hall heet, kunnen worden, doch hij wilde het niet. Zoo bleef hij, wat hij was, te midden van zijn getrouwen, die het als vanzelf sprekend! vonden, dat de man, die geheel niet beschaafd was en -slecht en met moeite kon schrijven, senator en afgevaardig de van het congres werd. Ze hadden hem zonder meer tot president verkozen, wanneer hij het gewild' had, want- niemaud van hen gaf zijn stembiljet af, wan neer het niet, door hem goedgekeurd was. II ue deze man zijn grooten invloed kreeg? Hij woonde en leefde temidden yan zijn aanhangers, wier levensbeschouwingen, behoeften, zwakheden en wenschen hij precies kende, omdat ze ook de zijne wa ren. In Bowery groot geworden, bleef hij steeds een zoon van Bowery. Niet zijn hulpvaardigheid en wel dadigheid alleen bezorgden hem vrienden; de grootste oorzaak van zijn macht was wel dat hij zooveel in vloed! op de politie had. Hoe ver deze ging w-eet hij zelf alleen. Zeker is het, dat het bijna onmogelijk was een misdadiger te arresteeren, die een aanhanger van Sullivan was. In een redie zed hij eens, dat het schandelijk zou zijn, de bewoners van zijn kiesdistrict als misdadigers- te- beschouwen, omdat- zij zich slechts nu en dan aan het eigendom van een ander vérgre pen, wanneer zij zelf in nood waren. Dat was niet eens waar, want Sullivan spreidde zijn beschermende handt over alles- uit, wat zich om de een of andere re den voor de politie in acht moest nemen en op de een of andere manier zijn dankbaarheid aan hem betoon de. Toen'Rosenthal vermoord was en Sullivan plotse ling in een herstellingsoord verdtween, mompelde men dat hij om goede redenen van het tooneel verdween, totdat de storm voorbijgegaan was. Veel wees op zijn grooten invloed op de politie, zijn nauwen omgang met spelers, dievenbenden en andere nog slechtere elementen, maar bewijzen waren daar voor niet. Niemand- twijfelt er aan, dat Sullivan's bevelen bij de politie meer gehoor vonden dan die van den burge meester of commissaris van politie. Iedereen is over tuigd, dat niemand juistere aanwijzingen zou kunnen geven omtrent de door dieven afgeperste gelden dan Sullivan, maar hij waa natuurlijk niet tot spreken te bewegen en nu is hij ontoerekenbaar. Doch ook werkelijk beschaafde menschen gingen met- hem om. Hij rookte niet en had nooit -een drup pel alcohol gedronken, en dit geldt hij sommige Ame rikanen als het toppunt van deugdzaamheid. Hat hij fabelachtige sommen bij wedrennen of aan de speel tafel verloor, werd niet geteld. Door zijn weldadig heid nam hij menigeen voor zich in, die er niet aan dacht, dat hij slechts een onbeduidend deel van zijn op verdachte wijze verkregen kapitaal daarvoor uitgaf. Ilij was een politicus in de slechtste beteekenis, want hij beoordeelde elke vraag slechts- vanuit twee gezicht punten n.l. of ze tot nut van Tammany Hall was en hem geld bezorgde. Andere gezichtspunten had hij niet en hij zou ieder voor zwakzinnig gehouden heb ben, die van ethiek of moraal zou hebben gesproken. Hij heeft reusachtige sommen verdiend, of verkregen, zooals men het noemen wil, maar ze even spoedig we d-er verkwist. Eerst, voor een tiental jaren begon hij aan de toekomst te denken en belegde zijn geld in schouwburgen, d'ie goede rente gaven. De nauwelijks vijftigjarige man moet bijna 2Ys millioea gulden be zitten, ofschoon er ook menschen zijn die zeggen, dat hij geheel Verarmd' is, Timothy P. Sullivan, zegt de correspondent der „Tag", is een van de laatste, zoo niet d'e laatste van de vertegenwoordigers van het, echte roofridderschap in de Amerikaanscbe politiek, die voor niets terug deinzen en ook niet» trachten te verontschuldigen. Men kan zich nauwelijks- voorstellen welk een invloed menschen van deze soort: op anderen uitoefenden. Hun ne aanhaiig-ers volgden hen blindelings en begingen, zonder te vragen zelfs, een misdaad. Men kan zich soms niet hegrijpen hoe sommigen zich zoo door hem kon den laten beïnvloeden, te meer wanneer men weet, dat- hij in het geheel geen aantrekkelijk uiterlijk had. Hij was ruw en afs-tootend- in zijn doen en laten, onwe tend en zonder drang iets te leeren en reeds bij het eerste gezicht zag men, dat edele gevoelens bij hem ontbraken. Trots dit alles wordt hij door duizenden betreurd. De Sullivans zijn in de Amerikaanscbe politiek nog lang niet uitgestorven. Ze laten zich echter moeilij ker ontdekken, omdat ze geslepener te werk gaan meer acht- geven op het oordeel der menigte. DICHTERS EN ALCOHOL. Paul Boivinel bestrijdt in een artikel in de „Temps" de juistheid van een onlangs- geuite bewering, dat cfe alcohol op dichters, beeldhouwers en kunstenaars een vruchtbare werking zou hebben uitgeoefend, hen in ieder geval zou hebben geprikkeld tot het maken van beter werk. De roes heeft integendeel een invloed, die de geestkracht van degenen, die er zich door lie ten beheerschen, in alle opzichten heeft verzwakt. Verteld wordt, dat Edlgar Poe en Hoffmann, dank zij de. alcohol, die hen tot de mooiste werken begeesterd heeft, beroemd zouden zijn geworden; dit is geheel en al onwaar. Poe bekende eens-, in groote ongerust heid over zijn eigen toestand, dat zijn geest door dron kenschap werd verduisterd en Hoffmann bekende openlijk, dat zijn scheppingskracht geheel gebroken was, wanneer koning alcohol hem in zijn klauwen hield. Wat Yerlaine en Musset betreft, die wel het vaakst als de door den alcohol geïnspireerde dichters genoemd' worden, volgens hun eigen verklaringen heeft de alcohol een slechten invloed geoefend) op hun werk en hun leven zeer jammervol gemaakt. Rimbaud en Villon waren reddeloos aan den drank verslaafd, Boivinel verzekert, dat, de alcohol voor den eerste zeer schadelijk was en alle helderheid! van zijp letterkun dig' werk t-e Ipor depd gaan, Billon schreef zijn beste werk in tijden, dat hij de kroegen verafschuwde en zich in onthouding oefende. Als enkele uitzondering kan misschien Baudelaire genoemd worden; de groote dichter gebruikte aether, opium en cocaïne. Hij be dwelmde zichzelf, zonder e.r bij te denken en zich be zorgd te maken over de vreeselijke gevolgen. Uit uit latingen van den schrijver, toen hij als een vroeg-af- geleefde op zijn levensweg terugzag, valt duidelijk op te maken, dat hij tot zijn groote spijt ©r zich vau be wust was, hoe luj zich aan do schande had prijsgege ven. En op het sterfbed vloekte Baudelaire op de cocaine en de aether, dje zijn liohaam tot een geraam te hadden gemaakt, en zijn hoofd vervulden met spookachtige visioenen. De Engelsehe schrijver Thomas de Quincey bezong den opiumroes; later is echter vastgesteld, dat hij slechts opsneed, toen hij zich „den koning der opium schuivers noemde. Hij hield zijn lezers voor den gek. Opium gebruikte hij slechts zelden, op 68-jari- gen leeftijd kon hij nog dagelijks 7 tot 8 K.M. wande len. J oen hij het tijdelijke met het eeuwige verwis selde, constateerden de geneesheeren, diat zijn lichaam volkomen gezond geweest was: de „opiumkoning" had in zijn 70-jarig leven in t geheel slechts twee maal opium gerookt. EEN IIOND ALS AANKLAGER. Binnenkort zal te St. Peters-burg een van de meest oorspronkelijke processen voor de rechtbank worden gevoerd'. Het is daarom zoo, hij-zonder, omdat de aan klager niemand anders zal zijn daneen hond. Eenige jaren geleden vermaakte een prinses Z aan een harer vriendinnen haar liefsten hond Gypsis, waarbij zij het kapitaal van 160.000 gulden gaf, waar van de renten voor het onderhoud van den hond moes ten worden gebruikt. Onlangs stierf de hond! en de erfgenamen van de prinses maakten aanspraak op het Bedrag van 100.000 gulden. Maar een tweede recht- hebb'ende is verschenen in d-e „persoon" van „Kokof", een van de kinderen van Gypsis. D*- meesteres van „Kokof" maakt nu aanspraak op de 160.000 gulden, omdat de zoon natuurlijk van de moeder erft. 1 upn en f 9- isch®P D«ar de verpakking onzer KINADRUPPELS veelvuldig wordt nagebootst ont Kinapraeparaten van andere herkomst aan den man te brengen, wijzen wi] er op, dat roode doozen, n J" n,aam Dr: H- Manning, doch voorzien van het woord .Kinadruppels of anderszins, NIET uit onze fabriek afkomstig zijn. Men eische daarom steeds Alom verkrijgbaar 5 f 0.75* Mevrouw SCHIEVEEN—BORGMAN Sluisïaan! Bergen, vraagt tegen MEI van de P.G., zelfstandig kunnende werken. De win termaanden in Rotterdam. Brieven Rotterdam, Mos- seltrap 2. Op een HANDELSKANTOOR wordt gevraagd Eigenhandig geschreven sollicitatiebrieven te adres- seeren aan het bureau van dit blad onder letter V 266. GEVRAAGD voor een bestaande cursus in Slöjd (huisvlijt) wegens vertrek van den leider, terstond Inlichtingen H. DE HAAN, Heilo6rstraatweg C 88. Ondergeteekende is voornemens op Maandag 17 Februari, des namiddags om 6 uur, in het café van den Heer REINDERS te Warmenhnizen aan te besteden: voor rekening van den Heer J. REINDERS te War- menhuizen. Bestek en teekening liggen 8 Februari in genoemd café ter inzage of zijn tegen betaling van f 1 per stel verkrijgbaar bij ondergeteekende te Noordscharwoude. CONCURREERENDE PRIJZEN. Uitsluitend met eerste kwaliteit uurwerk. In de GOEDE MODELLEN alleen verkrijgbaar bij A. POT J* Electrotechn. en werktgk. Inge nieur v. d. N. V, Alkm. Telefoon- en Goederen- Besteldienst. Kant. Houttil. Telefoon 800. De ondergeteekende maakt bekend, dat hij zich gevestigd heeft als Soiled werk. Lage pr(|ceB, Beleefd aanbevelend, Werkplaats: St. Jaeobstraat 16. Lindelaan Ondergeteekenden, tien jaar werkzaam geweest zijnde bij P. ADMIRAAL, stucadoor," (door omstandigheden hun ontslag genomen hebbende), bevelen zich beleefd aan voor alle voorkomende Nette bediening. Billijke prijzen, J, WIESE, Kinheimstraat 14. L. DE NIJ8, Akerslaan 2. uiterst miTd en weldoend voor iedere gevoelige huid, voortreffelijk voor een zacht blank teint. Alleen echt met bovenstaand Etiket, p. St. 30 ets. verkrygbaar by: ft 1

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 6