i De wasch, U ziet het, is groot, doch is door de zeep het werk gemakkelijke zuivere Een goed voorbereid veld. ïn 15 lessen goed loopend schrift, Het kind en de school. Vraag en aanbod. Slechte $©BirijvePS» Genezing STADSNIEUWS. ADVERTENTIE N. S. BAKKER Dg., beejraaihfn bet schoooaohr(|ves, 3B3lQ17* IST0. Q. EEN GROOTS WASCH EN WEINIG WERK. 1322 de rood-wit-bla.uw, ons geliefd) oranjedoek; wèg trok ken allengs de Fransche troepen, de ambtenaren volgdenze wisten zich niet veilig meer in die rond- hen-gistende woeling, en dat hun baan nu ten einde was, voelden ze met den dag duidelijker. De lage slib- landen ontgleden, langzaam maar zeker, weer aan 's keizers hand!. En als dan, op 't eindl van Slachtmaand, de Prins, ,de zoon van den Matsten Erfstadhouder, van over-zee op zijn Hl-ouden grond verschijnt, om als Souverein Vorst het bewind te aanvaarden, is 't Herstel van Neerlands Onafhankelijkheid een voldongen feit ge worden. De gebeurtenissen in Holland in die veelbewogen Novembermaand waren echter niet alleen voor öns volk van belang, ook huiten onze grenzen werden de loop en voortgang ervan met groote belangstelling ge volgd; en ze schijnen niet weinig invloed gehad te hebben op het dóórzetten der plannen van de Duitu schers en Russen; deze toch lieten hun legers op 1 Januari 1814 over d© Fransche grenzen rukken; en na vergeefsche vaak meesterlijke pogingen tot afweer, zag Napoleon zich weldra overwonnen door een overmacht, die ook Parijs tot overgave dwong. Tot den val van den Keizer heeft dus zeker ook bijge dragen „Neerlands herstel in 1813." En nu daar 1913 stond aan te breken, mocht zeker worden overwogen, of in ons land een herdenking op feestelijke wijze zou kunnen en moeten geschieden Is er reden tot juichen, nü, 100 jaar later? Van on zen kant zeggen wij van harte: ja. Geen jaar van schitterende overwinningen was 1813, geen zegepraal van wapenen noch roemrijke krijgsbedrijven-te-water drukten er een „merk" op; doch een herboren nationa liteitsgevoel, de hèr-ontwaakte vrijheidszin en een eendrachtig opgaan naar één doel: weer-vrij en onaf hankelijk zijn, ziedaar wat voar ons 1813 heeft gestem peld tot een hoogst belangrijk jaar in onze Vader- landsche geschiedenis. En dkt te herdenken, is een plicht der dankbaarheid. AlkmaaT, 0 Februari 1913. Een verzwakt gestel, ziedaar een veld dat goed voor bereid is tot de ontwikkeling der schadelijke invloe den, der microben. Een epidemiekomt aan; wie zul len de eerste slachtoffers zijn? Onveranderlijk die personen die reeds door de ellende, door overwerken zijn verzwakt of wel zij die van een ziekte opkomen. Zij die goed gezond zijn, schijnen het kwaad te tarten dat hen onverstoord laat, alleen reeds- omdat het zich in hen niet kan ontwikkelen. Daar ligt het groote gevaar voor personen aange tast dtoor die slepende ziekten: bloedarmoede, alge- meene zwakte, bleekzucht, ziekten die niet ernstig zy'n, maar zeer ernstig kunnen worden door de minste verwikkeling omdat zij het veld voorbereid1 hebben. Het is des betreurenswaardiger menschen, door die slepende ziekten aangetast, te zien volharden met in dien gevaarlijken toestand te blijven, daar het zoo gemakkelijk is zich er van te verlossen. Het is inder daad voldoende gedurende eenige dagen de behande ling met de Pink Pillen te volgen om zich in een toestand van kracht, van weerstand, van gezondheid te gevoelen. Mej, L. Schout. Wij deelen u heden de mooie genezing mee van mej. L. Schout, ziekenverpleegster, wonende Schouten- etraat 47, te Rotterdam „Sedert ©enigen tijd, schreef ons dezer dagen Mej. Schout, gevoelde ik mij niet wel. Ik was zeer ver zwakt en een geringe arbeid was voldoende om mij onmiddellijk aan het zweeten te brengen en mij bijna Uitgeput te maken. Ik had) geen eetlust- en men zeide mij dat ik er slecht uitzag. Het ontbrak mij aan lust en ik gevoelde wel dat het van binnen niet goed ge steld was. Het gebeurde dikwijls dat ik bij het loopen of bij het werken werd opgehouden door benauwdheid, hartkloppingen of duizelingen. Op raad! van mijne zuster besloot ik de Pink Pillen te nemen, en uwe pillen hebben mij onmiddellijk goed gedaan. Ik voelde mijne krachten terugkomen, mijn eetlust nam toe en ik heb geene ongemakken meer ondervonden. Sedert de kuur met de Pink Pillen ben ik gezond." Verkrijgbaar a 1.75 per doos-, en 9 per zes doo- zen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eeghenlaan 22, Amsterdam. Te Alkmaar bij Ni erop en Slothouber, Langestraat 52. HANDENARBEID OP DE SCHOOL. (Y ervolg) Wat kunnen wij daartegen doen? Allereerst en dat is het gemakkelijkst in te voeren: veel spel, niet als gymnastiek in lokalen, dat vordert ook inspanning van de hersenen, maar loopen, sprin gen, dansen, openlucht-spel, vooral voor de jongeren geheel vrij. En voor de ouderen, als deel van het on- derwijs-progra-mma, openlucht-spel ouder leiding van den leeraar voor wien dat zelf óók wel eens zeer nuttig is. Dat meedoen van de onderwijzers zelf ia bovendien zoo goed voor leeraar en leerling beiden; zij ontmoeten elkander dan eens buiten d-en band van de school, meer als- oudere en jongere broeders en zusters Er zal 'n band als die tusschen vrienden worden ge knoopt. Het heeft hetzelfde voordeel als wandeltoch ten met de leeraars; daar gaat een groote charme van uit voor de leerlingen, als de leeraar zich geeft en meedoet, en dat heeft een opvoedende kracht voor leeraar en leerling beiden. Maar daarmede is de zaak niet afgeloopen. Afwis seling is daardoor wel te geven, maar al zal door fris scheren geest het geleerde heter opgenomen worden in de hersenen der kinderen en al zal een der nadeelen van het lang stil zitten gedeeltelijk worden opgehe ven, daarmede is het onderwijs nog niet geheel gehaat. Het moet ook gereorganiseerd worden in dien geest, dat zooveel mogelijk 't aanschouwelijk© en het zelf verrichte werk het geleerde meer ingang geve, heter worde opgenomen. Uit ondervinding weet ik, hoe het geleerde in de practijk, b.v. in het laboratorium, nog eens zelf toegepast, beter begrepen en heter onthou den wordt. Chemische, physisehe en mechanische la boratoria aan de verschillende scholen voor de oudere leerlingen zijn een eisch van den tijd voor geestelijke en lichamelijke ontwikkeling. Maar daarnaast zoo mogelijk handenarbeid in den vorm van klei- en kar ton-arbeid, timmeren, meubelmaken» boetseeren, ijzer en metaalbewerken, naar mate van den ouderdoip der leerlingen; ook om den leerling te oefenen en te doen begrijpen hoe nuttig en noodig handenarbeid is; ook zal hem dit leeren, niet laag op handenarbeid neer te zien. Mij dunkt- ook, dat het zelf-respeet geeft, wanneer men in het dagelijksch leven zijn handen weet te ge bruiken, al is het maar voor het inslaan van een spij ker, het ophangen van een schilderij, iets opschilderen of afzagen en men daarvoor niet telkens een werkman behoeft te laten komen 1 Wat de slöjd betreft, nog Let- volgende: Een be zwaar daarvan voor mij is dat het kind daarbij moet blijven zitten, al heeft het dan werk voor de handen, En beweging, krachtsoefening, vroolijk spel, liefst in de openlucht, dat heeft 't kind noodig! Daarom korte en weinig lesuren, vooral bij de jon geren niet alleen afgewisseld met slöjd, maar ook met veel spel, liefst in de openlucht, of in overdekte speel plaatsen. En ook voor de ouderen, behalve de han denarbeid, waaraan gerust een paar middagen mogen worden besteed, toch ook openluchtspel, met de leer aars, als 't ware hun oudere broeders en zusters. Wat zou dap.het versje van Van Alphen tot zijn recht komen: „Mijn spelen is leeren; mijn Iperen is spelen, En waarom zou mij dan het leeren vervpleq?" H. ENNO VAN GELDER. Amsterdam. ALKMAARSCHF. WINKELIERSVEREENI- GING. Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging een ledenvergadering in het Café Central. Bij opening der vergadering door den voorzitter was de presentielijst geteekend door 29 leden. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord het in gezonden stuk van den heer Cloeck in de Alkmaarsche Courant, waarin de inzender in menig opzicht gelijk had. Met het antwoord der redactie op 25 Januari was spr. het hoofdzakelijk eens. Naar aanleiding van een ingezonden stuk van „een winkelier" in het num mer van 29 Januari merkte de voorzitter op, dat dez© zich maar eens moet vervoegen bij d'en voorzitter van de A. W. V. of Hanze om inlichtingen, daar er veel goeds gebeurt, dat niet altijd geschikt is voor bekend making aan de buitenwereld. De heer Fenijn vroeg hierna het woord', om de vraag te stellen, of het wel goed was op een huishoudelijke vergadering de pers toe te laten. Spr. oordeelde het beter de pers1 een communiqué te verstrekken. De heer Fortuin sloot zich hierbij aan, er kunnen besprekingen over personen en zaken worden gehou den, die men beter doet niet aan de buitenwereld toe te vertrouwen. Er is een goede secretaris, die de re dacties kan inlichten; al is spr. niet bevangen door persvrees, toch oordeelt hij het beter voor de bespre kingen, dat op huishoudelijke vergaderingen de pers niet tegenwoordig' is. Spr. vroeg: is het bestuur homogeen in zijn optre den, dat het de pers uitnoodigt op de vergaderingen. Zoo niet, welke leden zijn er dan voor? De heer Cloec-k zeide een warm voorst-ander te zijn van de tegenwoordigheid der pers1 op de vergaderin gen. Alleen van de pers verwacht spr. steun voor de vereeniging. Aan het verslag, dat door zakenmen sehen vroeger werd verstrekt, mankeerde wel eens wat, 't was een ver-slag in een Zondag-sck pakje. Met den st-eun en de critiek der pers komt wellicht wat tot stand. Wordt een voorstel gedaan om de pers van de vergaderingen te weren, dan zal' spr. de stemming afwachten, maar hij heeft geen lust om als bestuurs lid dan verder monnikenwerk te doen. De heer Fortuin meende, dat de heer Cloeck zich hier wat te vooruitstrevend toonde, spr. was het er mee eens, dat men de pers hier noodig heeft, maar de ijverige secretaris, de heer Endel, zorgde er vroeger steeds goed voor, dat er vlug een verslag werd ver strekt en van den tegenwoordigen secretaris verwacht spr. niet anders. De heer Fenijn dacht, dat de tegenwoordigheid van de pers op huishoudelijke vergaderingen belemmerend zou werken. Spr. had iemand op het oog, die een me- dedeeling heeft te doen. De heer Cloeck zeide van do pers te verwachten, dat ze, wanneer haar gevraagd wordt de besprekingen over een bepaald punt niet op te nemen, aan dat ver zoek zal voldoen. Zonder pers komen we er niet, zei spr. Wel kan ook door ingezonden stukken de aan dacht op een zaak worden gevestigd, maar spr., die dit wel doet, vindt het niet zoo aangenaam steeds zijn naam onder een ingezonden stuk te zien geplaatst, ieder neemt echter niet terstond dé pen ter hand. De heer O. W. van der Veen was zeer voor de te genwoordigheid der pers. De naam van het lid, dat een opmerking maakt, behoeft niet steeds g-enoemd te worden, er kan geschreven worden „een lid." 't Is dringend noodig, dat ook niet-winkeliers weten, wat er onder de winkeliers voorkomt. Hierna werd overgegaan tot de behandeling van het concept-statuten en huishoudelijk reglement. Van de gelegenheid, om voor 25 Januari amendementen hier op in te dienen, was slechts door den heer Fenijn ge bruik gemaakt. Op zijn voorstel werd o.m. aangeno men, dat het bestuur zal bestaan uit 7 eu niet uit 5 leden en dat het dagelijksch bestuur terstond herkies baar is» De heer G. W. van dot Veën kantte zich! ernstig tegen art. 3c. der statuten: „De vereeniging' stelt zich ten doel het bevorderen van Zondagsrust en vervroeg de winkelsluiting." Hij wees- op de groote bezwaren voor sommige vakken aan een dergelijk streven ver bonden. Bij de Koninklijke goedkeuring' wordt nota genomen van een dergelijke bepaling in de statuten. Hoewel de heer van der Veen en ook geen der andere leden een amendement op dit artikel had ingediend werd, niettegenstaande de termijn van 25 Jan. was genoemd, na eenige discussie toch de bespreking over dit en andere ongeamendeerde artikelen geopend. Na langdurige besprekingen werd met 2914 stemmen besloten art. 3c. geheel uit de statuten te schrappen. Aangenomen werd een door het bestuur voorgestel de motie, waarin bij den minister van Binnenlaudsche Zaken wordt aangedrongen op het brengen van veran dering in den toestand van post- en telegraafkantoor. In verband met de opmerking van den heer Pot- gieser in de laatst gehouden vergadering van de Ka mer van Koophandel merkte do voorzitter op, dat het zeer zeker wel bekend is dat de Kamer hier voor drie jaar reeds op heeft gehamerd. Aan de orde was1 daarna de bespreking over de mo gelijkheid, met „de Hanze" één informatie- en incas sobureau op te richten. Het resultaat der besprekin gen was, dat besloten werd een eigen informatie- en incasso-bureau op te richten, waaraan een rechtskun dige en een administrateur zal worden verbonden. In verband hiermede werd besloten de bij het reglement vastgestelde contributie van 2.50 te verhoogen tot f 3.50. Dit laatste voorstel werd aangenomen met 33 stemmen voor, 3 tegen, 2 blanco. De heer Cloeck vestigde de aandacht op bijlage 12 van het verslag der handelingen van dten gemeente raad, bevattende het tarief en de voorwaarden voor de levering van olectrbjchen stroom. De prijs voqr de verlichting zal zijp 22 ets. 'per Kilowatt-uur. In de vergadering word medegedeeld, dat de prijs te Amsterdam eb Haarlem geringer is, Besloten werd gegevens tè verzamelen en dan even tueel uitstel van de hehandeling van dit punt, dat voor de raadsvergadering van a.s. Woensdag reeds op de agenda is geplaatst, te vragen, De heer van der Veen wees er op, dat bij de plaat sing van een kleine electrische krachtmachine het ge- heele personeel moet worden opgenomen in de Onge vallenwet. Spr. zou wenschen dat het bestuur zich in verbinding stelde met het hoofdbestuur van den Middenstandsbond, om te verkrijgen, dat degenen, die een klein motortje van hoogstens l1/* P. K. hebben, vrijgesteld worden van deze opname van het personeel in de Ongevallenverzekering. Het bestuur zal stappen doen. De heer Fortuin vroeg het woord voor een persoon lijk feit. De gemeenteraad heeft den heer Pels per soonlijk en den geheelen middenstand egn schreeu wend onrecht aangedaan. De commissie yan het toe zicht op het M. O. heeft den heer Pels niet geassu- meerd, alleen omdat deze een winkelier is. De hou ding van alle raadsleden in deze zaak was zwak en die van B. en W, nog zwakker. Toen de voordracht niet aan B. en W. gerenvoyeerd werd en spr. zeide, dan buiten de voordracht om zijn stem op den heer Pels te zullen uitbrengen, hebben slechts twee leden dit met hem gedaan. De heer Fortuin bracht onder ap plaus hulde aan den heer Pels, die tweemaal lid der commissie was, voor hetgeen deze voor de oprichting van de Handelsschool heeft gedaan en voor hetgeen hij deed voor den Middenstand. De voorzitter wees er op, dat de bestwen van Hanze en A. W. V. nog pogingen hebben gedaan om den heer Peereboom te bewegen voor zijn benoeming te bedan ken, wat echter niet is gelukt. De heer Pels, dank brengend aan den heer Fortuin, zeide, dat het gebeurde een onaangename geschiede nis is. Spr. trekt zich persoonlijk er niet zoo veel van aan, maar vindt het hoogst onaangenaam, dat de stand, waartoe hij behoort, een klap gekregen heeft. Dat heeft die stand! na de succesvolle pogingen tot zijn verheffing niet verdiend. Er is een lichtzijde. In de bewuste raadszitting waren 17 beste, brave men schep, maar er was slechts één man, die niet aan het lijntje wenschte te loopen van B. en W, en dat was een winkelier. Onder applaus bracht spr. hulde aan hetgeen de heer Fortuin voor zijn stand deed. De vergadering werd hierna gesloten. HUISVERZORGING. Dank zij hetinitiatief van mej. M. E. J. van Rijn is, als nieuwe onderafdeelingi der afdeeling* Alkmaar van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" opgericht „Huisverzorging," welke vereeni ging zich ten doel stelt hulp te verschaffen in de min der bedeelde- on arbeidersgezinnen van alle gezind ten, waar de vrouw door ziekte tijdelijk verhinderd is haar werk te dóen, opdat het gezin niet onder ver- waarloozing lijdt. Zooveel mogelijk zullen de ver zorgsters, die door de vereeniging worden uitgezonden van dezelfde godsdienstige gezindte zijn als het ge zin, waarin hulp moet worden verleend, De vereeniging treedt aldus op: zoodra door een mededeeling- van een dokter alle hier gevestigde geneeskundigen hebben hun instemming met het doel betuigd of door iemand, die geacht kan worden met den toestand van het gezin bekendi te zijn de se cretaresse is gewaarschuwd, gaat er een bezoekdame naar het gezin, die nagaat welke hulp er wordt ver langd; bijv. voor enkele uren, halve of heele dagen. „Wanneer, zoo zegt het bestuur in een circulaire, welke dezer dagen zal worden verzonden, de moeder ziek is, lijdt het heele gezin. Wij weten zeer goed, dat ziekte van den man, den kostwinner, een ramp is voor het gezin van den arbeider, maar de ziekte der huisvrouw is nog grooter ramp. Hierdoor toch lijden orde en regelmaat en toezicht, hierdoor vooral lijden de kinderen, omdat de van nature aangewezen leidsvrouw ontbreekt." Knappe, werkzame vrouwen bij voorkeur natuur lijk geen moeders uit groote gezinnen, daar haar hulp allicht zou kunnen leiden tot verwaarloozing der ei gen huishouding hoopt men als verzorgsters te krijgen en aldus langzamerhand een korps te vormen, dat met liefde de hulp verschaft. Deze hulpverschaf fing gaat tegen een vast tarief, dat de practijk zal vaststellen. Ook de gezinnen kunnen naar gelang der inkomsten iets bijdragen. Het geldt hier dus een nuttige vereeniging en het is geen wonder dat de volgende instellingen hare in stemming betuigden: Burgerlijk Armbestuur, Doops gezinde Diaconie, Evang. Luthersche Diaconie, Ge zinsverpleging, Israëlitisch Armbestuur, Liefdadig heid naar Vermogen, Ned. Herv. Diaconie, Protest- Vrouwenvereeniging, Remonstrantsche Diaconie en Tuberculose-Vereeniging. Maar met sympathie alleen komt men er niet. Men moet ook geldelijken steun ontvangen. En daarvoor doet het bestuur, bestaande uit de dames M. E. J. van Rijn, presidente, J. A. v. Hoornenburg, secretaresse, A. Aukes-Timmers, penningmeesteresse, P. E.- Boeke- Oort, II. M. Roodzant-Weijerse, 0. C. Lütjeharms- Sparenberg, W. v. d. Voort, een beroep op de stadge- nooten. Een beroep, dat niet te vergeefsch moge zijn, omdat hier de achteruitgang van menig gezin kan worden voorkomen 1 GEVESTIGDE PERSONEN. C. Jonker, stalknecht, r.c., Koorstraat 24. J. H. Bok, zender b»ro«p, n.h., St. Annnstraat 19. 0. Hop, arbeider, n.h,, Westerkolkstraat 8. E. van der Wissel stoker, n.h.* Heiligland 48. F. Keesën, arbeider, r.c Overdiepad 0. J. P. Hazes, machinist-leerling, r.c.' Hofstraat 11. M. B. Roskamp, asis. huishouding, n.h.' v. d. W oudestraat 51. O. M. O. Prick, tuinmans knecht, r.c., N leuwlaudersingel 33. L. van der Tas, ge- pens. O.-l. ambtenaar, geene, Langestraat 96. G. J. Jtvers, glazenwasschei', n.h., Forestusstraat 33. N. Bes- tevaer, fabrieksarbeidster, n.h., Schelphoek 2. J. M. Abrahams, zonder beroep, r.c., Ramen 4. J. J. O. Mar tin, dienstbode, n.h., Kennenierstraatweg 19. J. van der Meer, slagersknecht, geene, Schoutenstraat 12. J. isser, koopman, n.h., St. Annastraat 22. A. M Baak, zonder beroep, r.c., Langestraat 7. H. O. Hul sen, zonder beroep, r.c., Verdronkenoord 109 O Kuii pers, dienstbode, r.c., Westdijk 17. C. J. de Gier, tuin mansknecht, n.h., Geest 27. C. Mus, tuinmansknecht n.h., Nieuwpoortslaan 15, M. A. Willebrands, zonder beroep, r.c., Laat 199. C. O. E. van Dijke-Riksen, zon der beroep, geref., Stuartstraat 3. H. van E-sseu. schil der,} n.h., Ramen 10. M. J. Godijn, versteiuaaister, r c„ Stationsstraat 6. M. C. Dekko;', dienstbode, geene. Kerkplein 6. O. Goet, schildersknecht, n.h., Ramen 10. A cle \\olti, godsdienstonderwijzer, isr. Oudegracht iv' (jenesis' typograaf, r.c„ Stationsstraat 72. W. T' -J.el'uiai1' warmoezier, r.c., Ropjeskuil 1. K. van der Busse, zonder beroep, n.h., Stationsweg 110 vertrokken ?ESSONÏÏN B. Sipma, Wed. P. y. d. Wopde, zondeV beroep, ge rei., Ooster Burgstraat 4, Zaandam. K. Hommii schipper, n.h., vaartuig, Rotterdam. A. Veis, kleerma- üer n.ji.. Gasthuisstraat 5, Ambts-Doetinehem. J. Dik winkelier d.g, Westerweg 34, Heiloo. B. E. Willers, winkelbediende, r.c., Laat 131, Rotterdam. B. F. Stam, glansstrijker,r r.c., Oudegracht 11, Amsterdam. M. Kooijman, onderwijzeres, d.g., Hoogstraat 7, Heer- Hugowaard. P. Krijger, schilder, n.h., Overdiepad 41, Amsterdam, J. Nieuwland, zonder beroep, r.e., Kenne- mersingel 5, Blerik. J. Terhorst, tuinmansknecht, r c Nieuwlanderslngel 33, Haarlem. N. F. Jonkers, rij wielhersteller,. geene, Vrouwenstraat 1, Zwolle. C. J. Dijk, agent van politie, geene, Drebbelstraat 30, den Maag. A. \v ormsbecher, dienstbode, d.g., Kennemer- park 14, Hoorn, T. Greeuw, dienstbode, n.h., Heilig- hind^ 2b, Koedijk. I. A. J. StaUmann, smidsknecht, r. c., Geest 27, Bussum. WA. van Beek, reiziger foura- ge, r.e., Kennemerparlct 31, Haarlem. W. J. Vogel poel, bakkersknecht, r.c., Zeglis 8, Amsterdam. A. M. van Beek, modiste, n.h., Schoutenstrnat 18, den Haag E. J- Bakker, typograaf, r.c., Vogelenzang 23, Scho ten. b._ J. Hilkhuijsen, zonder beroep, n.h., Strafge vangenis, Delft. E- B. van der Kooij, zonder beroep, n.h, tralge vangenis, Rotterdam. J. Sinkeldam broodbakker r.c., Ritsevoort 23, Ilpendam, O, Schouw, hulptelegrafist, n.h., Nieuwlanderainge, 631 Amster dam. W. f Dik, zonder beroep, r.c., Ritsevoort 38, Amsterdam. A. Zwarthond, dienstbode, r.c., Ritse voort 25, Heer ITugowaard, A. Lover, dienstbode, r.c., Oudegracht 99, VGravenhage. Van 1 5 regels 35 Cents, bij vooruitbetaling. KOOPMeubelen, Stoelen en Spiegels in ver schillende stijlen, Kamermeubelen, ook solied Stof- feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J. C. NIEROP. Alkmaar. Fnidsen 113. Langestraat 6§. J„B- L. SIMONAlkmaar. Steenhouwerij K o- ningsweg 46. Grafteekenen, Schoorsteen mantels ens. (ieen heerlijker, zuiverder en smakelijker glas bier dan het beroemde TRAPPISTENBIER. Ook per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS, in den Bierkelder Verdronkenoord, ingang Kapelplein /AEVRAAGD voor Dame alleen een nette ZIT- en SLAAPKAMER met KEUKEN. Br. onder lett. Z 267, bureau van dit blad. TTE KOOP zeer mooie gladharige jonge HONDEN, cirea 8 weken oud. Te bevragen SPOORSTRAAT 77, rris KOOP. Wegens vertrek naar elders een nieuw HEEREN-RIJ WIEL, iDuitsch Clockenlager met Dunlop binnen- en buitenbanden voor spotprijs. Adres ROPJESKUIL 18. ?j^E KOOP: 1 platte WAGEN op veeren met lemoen en hekken. Te bevragen in de Fabriek van J. TER- HAAK, Lindegracht. Aan hetzelfde adres eenige bak- keis-BAKPLAATJES te koop. 17 ERKRIJGBAAR op GRAMAPHOON-PLATEN Viool-solo's, Cloeken-spel, Ave-Maria, Harmonica virtuoos, Flesschen-orgel, Stille Nacht, Walsen-mar- schen, Zang enz. A. H. DEKKER, Oudegracht D 127. JJOMT en HOORT! De GRAMAPHOON zingt met NAALDEN en maakt de platen niet waardeloos. Beste Machines vanaf f' 17.50 en goedkooper. Nieuws platen vanaf 90 cent. Aanbevelend, A. H. DEKKER, Oudegracht D 127. gen net MEISJE te Koedijk, het KNIPPEN volledig J geleerd, vraagt beleefd NAAIWERK aan huis. Br. fr. Hulppostkantoor Koedijk. QNTVANGEN een zending nieuwe GRAMAPHOON- PLATEN (favorite-record), waaronder beroemde zangers, zooals Walter-van Zon, Jules-Moes, enz. PMS per plaat f 1,80.A. H. DEKKER. 0A GROET, Kruidenier, Bergen (N.-IL), vraagt 1 een nette JONGEN. HfE KOOP een prachtig pension-FORNUIS met ko peren Waterketel. Verder alle soorten Fornuizen en Ledikanten bij Jb. VAN DER HOEK, Smid, Achterstraat, rpE KOOP AANGEBODEN een in goeden staat x zijnde BROODWAGEN. Te bevragen Adv.-bur. DE ROOIJ, alhier. tpAXATEUR. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan bij H.II. Notarissen, H.H. Deurwaarders en Particulieren voor het taxeeren van antieke goederen als Oud Porcelein, antieke Meubelen, Goud, Zilver, Bloedkoraal, Diamant, enz. N.B. De goederen worden desverlangd ook dooi' mij voor den getaxeerden prijs gekocht. Uw Dw. Dn., A. OUDES, veiler en taxateur, Alkmaar. yiET DE REUZEN-KOOPJES in het „Meubelhuis'S KOOLTUIN 9, en gij staat verbaast over de lage prijzen. Zondags gesloten, 's Avonds tot 9 uur open. Tevens TE KOOP een prima MOTORFIETS m. gas en broeklappen voor lagen prijs. Moet weg. 01JELEGENHEID voor een paar nette COMMEN SAALS. Brieven onder letter C 268, bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2