Dit 15 het! BAN0 :lo s: E. Schermerhorn, UITGEWOGEN. BOUWTERREIN AAN DEN KENNEMER- INSTRUCTIE' WAAGMEESTERS. WALMUUR AAN PEN VOORPAM, ADVERTENTIE N. Geregeld In voorraad 1e kwaliteit Koe- en Paardenhooi» TARWE-, HAVER-, GERSTE- en 1e kwaliteit KLAVERHOOI Het uitvoeren van grond-, straat-, rioleeringswerken enz. voor het dempen van een gedeelte Zander- sloot en het leggen van een water buis van de Zandersloot naar den hertenkamp. fV O O IT Scheikundig Rappor! in iedere bus. FIJNSTE DELICATESSE OP BROOD.BESCHUIT,GEBAK. -677^ voor den tijd van drie jaren en zijn de af tredenden weder benoembaar. Bij raadsbesluit van 23 Februari 1910, No. 5, zijn tot leden dezer commissie benoemd de heeren Jb. van den Berg, C. J. Reiziger, T. IJpma en P. H. Krekel- berg. In de plaatsen welke eerlang zullen openvallen, moet mitsdien voorzien worden. B. en W. stellen voor een keuze te doen uit de navolgende dubbeltallen: a. 1. Jb. van den Berg. 2. J. R. van der Moer. b. 1. C. J. Reiziger. 2. P. Schipper. c. 1. T. IJpma. 2. A. Wijn. d. 1. P. EL. Krekelberg. 2. Mej. A. van Koers- veld. De eerstvoorgedragenen worden herbenoemd. BENOEMING ONDEKW'JZEKES 4e GEMEENTE SCHOOL. Ter vervulling der vacature, ontstaan door het ver leend eervol ontslag aan Mejuffr. A. A. Holsmuller, werden voorgedragen mejuffr. M. L Pape te Heiloo, mej. M. Maas te Groetpolder, mej. H. Meijns te Haren karspel. Benoemd Mej. Pape met 12 stemmen.^ Op Mej. Maas waren 3, op den heer de Braai was 1 stem uit gebracht. BOUWTERREIN" TUSSCHEN KENNEMERSlN- GEL EN WESTERWEG. De N. V. Alkmaarscho Exploitatie Maatschappij al hier, heeft zich onder dagteekening van 14 November j.l. tot den Raad' gewend met een adres waarin wordt gezegd, dat het bekende bouwplan in uitvoering is ge bracht en bijna alle straten aan de Gemeente zijn overgedragen; doch dat bij bebouwing van dit stads gedeelte gebleken is, dat het wenschelijk is de ont worpen straat Y-K te laten vervallen, daar deze straat een doodloopend gedeelte zou blijven, dat niet strekken zou tot verfraaiing van de omgeving, welke er door gebaat zou worden wanneer de ruimte tus- schen de huizen, bewoond door de heeren Houtkooper en den Boesterd, werd volgebouwd, verzoekt adiessan- ite goed te keuren, dat de geprojecteerde straat, op de «oorspronkelijke teekening aangemerkt met Y-K, ver- walt, zoodat zij van den aanleg van die straat wordt «ontheven. Be hier bedoelde ontworpen straat zal de verbin ding vormen tussehen het westeinde van de Naaaau- laan en het Nassauplein met de Lindenlaan ter hoog de van de Akerslaan, waardoor een meer directe ver binding zal worden verkregen met den Westerhout. Waar deze straat deel uitmaakt van het vastgestel de plan van uitbreiding der gemeente, wil het B. en W. voorkomen, dat op het verzoek niet kan worden in gegaan, zoolang dat plan niet gewijzigd is en dat •voorts alleen wijziging in bedoeld' plan behoort te worden aangebracht, wanneer die wijziging tevens eene verbetering^ medebrengt. In de toekomst zal ech ter blijken dat de ontworpen verbindingsweg niet overbodig is, ook al zal voorloopig deze straat geen uitweg krijgen op de Lindenlaan en alzoo een dood loopend gedeelte vormen: Zij stellen den Raad voor te besluiten: aan de N. V. Alkmaarsche Exploitatie Maatschap pij alhier, als beschikking op haar adres d.d. 14 No vember j.l. te berichten, dat haar verzoek om de ge projecteerde straat op de oorspronkelijke teekening aangeduid met de letters V-K, te doen vervallen en haar alzoo van den aanleg van die straat te ontheffen, niet voor inwilliging vatbaar is. Goedgekeurd. SUBSIDIE AAN EENE VOLKSKLASSE VOOR GYMNASTIEK. Dc heer L. A. Wouters, leeraar in de gymnastiek aan de R. II. B. S. alhier, heeft zich tot B. en W. ge wend met het verzoek in overweging te willen nemen het instellen eener Volksklasse voor gymnastiek in deze gemeente. Door adressant wordt daarbij de aandacht gevestigd op de omstandigheid, dat, waar de Militiewet 1912 niet onbelangrijke voordeelen toekent aan lichamelijk voorgeoefenden, eene zoodanige klasse ook practische resultaten zal kunnen geven aan de deelnemers. Deze voordeelen, gevoegd bij het belang dat de ge meenschap heeft bh eene verhooging van den lichame- lijken welstand van het opkomende geslacht, doet B. en W. deze zaak met ingenomenheid begroeten en geeft het college dc vrijheid den Raad' in overweging te geven door het toekennen eener jaarlijksche sub sidie het in het leven roepen van eene deigelijke volksklasse door adressant mogelijk te maken. Zij stellen den Raad voor te besluiten: aan den heer L. A. Wouters, leeraar in de gym nastiek aan de R. H. B. S. alhier, tot wederopzeg- gens, uit de gemeentekas eene jaarhjksche subsidie te verleenen van 150 voor eene door hem op te richten Volksklasse voor gymnastiek in deze gemeente, onder de navolgende voorwaarden: a. dat het gymnastiekonderwijs zal worden gegeven in een daartoe geschikt lokaal gedurende minstens 2 uren per week; b. dat het onderwijs kosteloos worde gegeven aan •on- en minvermogenden der gemeente, die zich daar voor aanmelden; c. dat jaarlijks in de maand Januari aan Burge meester en Wethouders verslag worde gedaan omtrent de leerlingen, die kosteloos onderwijs hebben ontvan gen in het nfgeloopen jaar en van de resultaten van het onderwijs. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. GEBRUIK VAN ALCOHOLHOUDENDE DRAN KEN OP AANBESTEDE GEMEENTE-WERKEN. Im verband met het adres d.d. 21 November van het Hoofdbestuur van de Nederlandsehe Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken, goedge keurd bij K.B. van 4 April 1844, No. 62 stellen B. en W. den Raad voor te besluiten: dat in de bestekken van uit te voeren gemeente werken voortaan de bepaling zal worden opgenomen, dat het gebruik van eterken drank op d'e in die be stekken bedoelde werken streng verboden is en van dit besluit m-ededeeling te doen aan 't Hoofdbestuur van de Nederlandsehe Vereeniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken als beschikking op zijn adres d.d. 21 November j.l. De heer Den Boesterd vraagt wat er zal gebeuren als iemand dit verbod overtreedt. De voorzitter: Dan wordt zoo iemand van het werk verwijderd. Het voorstel wordt daarop goedgekeurd. STRAATWEG. Bij schrijven van 7 Januari j.l. heeft de Nederland sehe Bouwmaatschappij te Amsterdam zich tot- B en W. gewend, met de vraag of het in de bedoeling ligt na het passceren der akte van overdracht van. de voet- Straat met goten, riool, kolken en putten, voor zoover die in gemeentegrond liggen, aan de Maatschappij 't door haar krachtens- het bepaalde sub. o. van het raadsbesluit van 19 April 1911, No. 6, gewijzigd bij raadsbesluit van 29 November d.a.v., No. 1 gestorte waarborgkapitaal van 2000 terug te geven. Het wil het college voorkomen, dat van teruggave van het geheele bedrag nog geen sprake zal kunnen zijn, wijl het waarborgfonds ook op de wijziging, aan gebracht bij raadsbesluit van 29 November 1911, No. 1, welke eene verandering betrof iq en voor dezelfde aanvraag, betrekking heeft. Een reservefonds zal dus nog aanwezig moeten blij ven. Omdat echter de Maatschappij nog niet aan ai ba re verplichtingen kan voldoen en zij daarop ook geen invloed kan uitoefenen, komt het B. en Gillijb voor het bedoelde waarborgkapitaal tot een bedrag van 1000 terug te brengen, daar de reserve nu slechts behoeft te dienen tot het eventueel maken en verlengen van een riool, desgevorderd tot m de Blee- kerssloot. Zij stellen den Raad voor m dezen geest te beslui ten. Goedgekeurd. 1Sfcr BEGRAFENISRECHTEN. De verordening op het heffen van begrafenisrech ten, vastgesteld 10 Februari en 17 Maart 1909, werd bij Koninklijk besluit van J4 April 1909, No. 15, goed gekeurd tot 1 April 1913. In verband hiermede zal een besluit moeten worden genomen om roet de bedoelde heffing na dien tijd voort te gaan. Daar de toepassing dezer verordening tot nu toe geen aanleiding lieeft gegeven tot bezwaren en de heffingsbedragen, naar de meening van B. en W„ billijk mogen worden genoemd, stellen zij den Raad voor de bedoelde verordening, met die op de invorde ring, opnieuw en onveranderd vast te stéllen zooals zij zijn opgenomen in het Gemeenteblad' van Alkmaar No. 302 van 1909. De heer Ringers wil er even de aandacht op vestigen, dat B. en W. in de bijlage zeggen, dat de toepassing der verordening geen aanleiding heeft ge geven tot bezwaren. Spreker daarentegen heeft meermalen gehoord, dat de ingezetenen wel bezwaren hebben en de begrafenisgelden enz. nog al hoog ach ten. Hij gevoelt ook wel wat voor die bezwaren. In verband hiermede zou hij den voorzitter willen vragen of het niet mogelijk is, dat de uitkeering van 1200 aan de Ned, Her?, kerk, die thans staat op de reke ning van den dienst der begraafplaats, niet kan wor den gebracht op naam der gemeente. I)e voorzitter zegt, dat dit eigenlijk een zaak is, die jnen bij de behandeling der gemeentebe- grooting moet onder 4e oogen zien. De heer Ringers is met dit antwoord tevreden en neemt zich voor, bij de volgende gpineeptebegroo- ting op de zaak terug te komen. Daarna wordt het voorstel van B. en W. goedge keurd. BEGROOTING ALKMAARSOHE HUISHOUD EN INDUSTRIESCHOOL, DIENST 1913. Bovenbedoelde begrooting vermeldt eene ontvangst van 18230 en eene uitgaaf van 18630 en sluit al zoo met een nadeelig saldo van 400. In ontvang zijn gebracht de volgende posten: school gelden 3400, contributiën 500, naailoonen 120, en van de gemeente 3000 bijdragen van naburige ge en van de gemeente 300, bijdragen van naburige ge meenten 115, pensioensbijdragen van bet personeel ./185, extra-inkomsten 60, vergoeding voor vuur, licht en schoonhouden Noorderkwartier 100 en tij delijk op te nemen geld 3000. De uitgaven omvatten de volgende hoofdstukken: nadeelig saldo 1912 500, salarissen 10245, rente, aflossing en belasting 1230, dienstpersoneel en schoonhouden 820, meubilair en huishoudelijke uit gaven 450, onderhoud gebouw 175, leer- en hulp middelen 480, vuur en licht 600, waterleiding en assurantie 75, druk- en advertentiekosten 180, on voorziene uitgaven 100, pensioensregeling van het personeel/ 775, en ten slotte aflossing van het tijdelijk opgenomen geld 3000. De commissie tot de belastingzaken enz. stelt den Raad voor de begrooting goed te keuren. Goedgekeurd. ELECTRIFIOATIE DER GEMEENTE. B. en W. stellen den Raad voor het college te mach tigen, in verband met het in exploitatie brengen van het gemeentelijk electrisch bedrijf alhier, eene oproe ping te doen voor de benoeming van een electro- technisch ingenieur, die reeds kan wijzen op eenige praktijk, op eene jaarwedde van 1700, met drie peri odieke verhoógingen tot 2000, om met 1 April a.s. in dienst te treden, voorshands voor den tijd van een proefjaar. De heer den Boesterd zou willen voorstel len van den te benoemen ingenieur veel praktijk te eischen en dan het salaris te verhoogen tot 2200 in plaats van 1700. Anders vreest hij dat het hier „goedkoop, duurkoop" zal blijken. De voorzitter, die er eerder al eens met den hoer den Boesterd over heeft gesproken, had gedacht, dat hij hem tot de zienswijze van B. en W. had over gehaald. Nu dat niet het geval blijkt, wil spreker er nog eens op wijzen, dat de heer Singels den raad heeft gegeven, een dergelijke oproeping te doen en hij gelooft dat men diens advies in dezen wel kan volgen. De heer den Boesterd vestigt er de aan dacht op, dat het noodig is tegenover de Kennemer Maatschappij, dat men een flink ingenieur heeft, die practisch voldoende is onderlegd. De voorzitter toont aan, dat men als zooda- nig- met de maatschappij niet te maken heeft. De heer den Boesterd wil dat toegeven, maar acht het toch wenschelijk, dat men voor dit be drijf een practisch man heeft. Dat is hier nog van veel meer belang dan bij gemeentewerken. Men kan het beheer niet aan een leek opdragen. De voorzitter merkt op, dat B. en W. toch geen leek willen aanstellen, doch iemand met praktijk. De heer den Boesterd zegt, dat een inge nieur, die alleen theoretisch goed ontwikkeld is, voor dit vak een leek is. De voorzitter: Doet u dan een voorstel. De heer van der Feen de Lile gevoelt wel iets voor hetgeen de heer den Boesterd wil en gelooft, dat men wel zal doen zooveel mogelijk op practische ervaring te letten. De heer D o r b e c k meent, dat men op een een- \oudige manier aan het bezwaar van den heer den Boesterd kan voldoen door inplaats van „eenige prak tijk" te lezen praktijk. De voorzitter vindt daar niets tegen en wil, als de heer den Boesterd daarmede te bevredigen is wel daarvoor in de plaats zetten: „voldoende prak tijk." De heer den Boesterd verklaart zich daarmede te vreden, waarna het voorstel wordt goedgekeurd. BELASTING OP OPENBARE VERMAKE LIJKHEDEN. Den Sisten December j.l. kwam bij den Raad in een adres namens een tiental vereenigingen, waarin werd verzocht artikel 5 van bovenstaande verordening in dezen zin te wijzigen, dat in de bepaling a. van ge- noemcj artikel de woorden: „in het bezit van rechts persoonlijkheid1 of afdeelingen daarvan mits hier ter stede gezeteld" vervallen, of te besluiten een bepaling aan dit artikel toe te voegen, volgens het welk geen belasting wordt geheven van hier ter stede gevestigde vereenigingen of afdeelingen, niet in het bezit van rechtspersoonlijkheid elders gezeteld, staan de op ethischen grondslag, voor hunne bijeenkomsten, waarbij geen hooger entrée dan 20 ct. geheven wordt B. en W. hebben het adres in handen gesteld van den gemeente-controleur, die een rapport heeft uitge bracht, waarin hij betoogt, dat bij gebreke der bepa ling betreffende de rechtspersoonlijkheid ieder gezel schap (dus ook beroepsgezelschappen) als „vereeni ging" van de vrijstelling kunnen genieten tegen de bedoeling der verordening in, en niet alleen zou de gemeentekas daardoor schade lijden, maar ook zou het vereenig'ingsleven er de nadeelen van ondervin den, daarom heeft mede do gedachte voorgezeten, be scherming te verleenen aan de op gezonden grondslag berustende vereenigingen. Aan het aanvragen van de koninklijke bewilliging zijn slechts geringe kosten verbonden en mocht eene vereeniging om een of ande re reden de koninklijke goedkeuring niet wenschen of niet kunnen verwerven (zooals de anti-militairis- ten-vereeniging) dan nog drukt de belasting niet op de kas der vereeniging, doch op de bezoekers- van de door haar georganiseerde openbare vermakelijkheden. Vervalt de eisch van rechtspersoonlijkheid, dan is een juiste toepassing der verordening nagenoeg onmoge lijk. De aanduiding „Staande op ethischen grond slag-" is voorts zóó yagg en het hangt zóó van jeders persoonlijk inzicht af, of eene vereeniging al of niet op zedelijken grondslag berust, dat, zou aan den wensch van adressanten worden voldaan, dit herhaal delijk tot strijdvragen tussehen de ambtenaren en de besturen der vereenigingen aanleiding zou geven. Voorts wordt opgemerkt, dat alleen als een veree niging zóó ver gaat, dat zij een tooneeistuk doet op voeren of op andere wijze den bezoekers gelegenheid geeft zich te vermaken, wordt op dit deel der bijeen komst de verordening krachtens art. 2 toegepast en belasting geheven. Het vrijlaten van zoodanige bijeenkomsten met openbare vermakelijkheden zou rqimsehoots gelegen heid geven tot ontduiking, waar nu reeds bij dergelij ke bijeenkomsten het vermaak het grootste deel van de agenda vult en vrijwel kan worden aangenomen, dat vele bezoekers dü&rom komen en de rede of „ver gadering" op dpn koop toe nemen. B. en W. kunnen zich met bovenstaande beschou wingen wel vereenigen en stellen den Raad voor aan adressanten te berichten, dat hun verzoek niet voor inwilliging vatbgar is. Voorts stellen zij overeenkom stig het advies yan den controleqr yoof de verorde ning in dezen zin te wijzigen, dat bij verzuim yan aangifte, of niet voldoening van }>Pt- verschuldigde op de voorgeschreven wijze, de burgemeester het recht heeft de openbare vermakelijkheid te doen staken en de jqzichting, of andere plaats, waar deze gehouden wordt, te doen slpiten. Op voorstel van den heer Gliqderman, die £een voldoenden tijd heeft gehad, deze zaak te bestu- deeren, tfOrdt dit punt aangehouden tot een volgende vergadering. B. en W. stellen voor over te gaan tot herziening der instructie votir de Waagmeesters, zoottls die is vastgesteld bij besluit van 20 Jan. 1857 en gewijzigd bij besluit van 10 Nov. 1869. De heer T h o m s e n zegt bij art. 1, dat het hem voorkomt, dat de president-waagmeester ook aan sprakelijk is voor de wik- en weegloonen. De heer Ringers zegt, dat de waagmeester daarvoor nooit verantwoordelijk kan worden gesteld. Hij kan niet tegelijkertijd het toezicht houden op de inning dier gelden en dat is ook niet noodig. Het artikel wordt goedgekeurd. De heer Thomsen maakt bij art. 4 bezwaar tegen de tarrabepaling, ook waar het betreft de we ging van andere, dan marktartikelen. Het kan toch voorkomen, dat men iets wil wegen ter controleering en dan het bruto gewicht p.podig heeft. De heer G o v e r s merkt op, dat men dat bruto gewicht altijd kan krijgen. De heer Thomsen: Maar dat behoeft de markt meester niet te geven. De heer Ringers geeft in overweging de zaak zoo te laten. Men heeft eeqs vroeger de kaas gewo gen met en zonder tarra, doch dit gaf zooveel bezwaar, dat men er van is terug gekomen. Beter is het dus de tarra te laten bestaan. De heer Thomsen zou toch willen, dat men gelegenheid heeft, om bij geschil met een leverancier bijv. het bruto gewicht juist te wegen ter controlee- ring. De heer Van den Bosch is het met den heer Thomsen eens en gelooft dat het bij artikel 9 te vinden is. De voorzitter stelt voor hieraan toe te voe gen, dat des verlangd het bruto-gewicht kan worden opgegeven. De heer de Wit waarschuwt er tegen in deze oude verordening deze wijziging aan te brengen; 't kan aanleiding geven tot ongewenschte verlangens, ook bij het wegen van marktartikelen. De voorzitter vindt dat deze wijziging zulke bezwaren niet met zich zal brengen, waarna overeen komstig het voorstel van den voorzitter wordt beslo ten. In artikel 6 wordt alsnog de wijziging gebracht, dat op Zon- en feestdagen niet gewogen zal worden, een wijziging die door de waagmeesters is aange vraagd. Behoudens een enkele wijziging van ondergeschikt belang worden daarop de verschillende artikels goed gekeurd en bepaald, dat de verordening in werking zal treden op 1 Maart 1913. INSTRUCTIE VOOR DEN INGENIEUR BIJ DEN DIENST DER GEMEENTEWERKEN. B. en W. stellen den Raad voor over te gaan tot vaststelling eener instructie voor den Ingenieur der gemeentewerken, waartoe een ontwerp door h«n is opgemaakt: De voornaamste artikelen luiden: De Ingenieur gedraagt, zich naar de bevelen, tor uitoefening van zijn dienst gegeven door den Direc teur der Gemeentewerken. Hij oefent zijnen dienst uit op de wijze, op den tijd en ter plaatse als door voornoemden Directeur zal worden bepaald. Hij adviseert den Directeur in het bijzonder om trent alle onderwerpen, die meer tot het vak eens In genieurs behooren, en voorts omtrent alle andere on derwerpen, waaromtrent zijn advies door den voor noemden Directeur wordt verlangd. De Ingenieur ziet toe op de nakoming dei' voor schriften van wetten, reglementen, verordeningen, concessiëu, overeenkomsten en vergunningen, voor zoover zij betreffen de onderwerpen van den dienst der openbare werken, in den meest uitgebreiden zin. Hij zorgt, dat bij de uitvoering van werken in geen enkel opzicht wordt afgeweken van de vastgestelde bestekken. De Ingenieur is verplicht uit eigen hoofde aan den Directeur der gemeentewerken alle miededeelingen en voorstellen te doen welke kunnen strekken tot behoud, herstel, verbetering en onderhoud der gemeente-wer ken, gemeente-eigendommen en inrichtingen of tot behartiging van belangen, waarbij de gemeente door den dienst der openbare werken is betrokken. De Ingenieur is verplicht de door hem waargeno men tekortkomingen in plichtsvervulling door ambte naren en werklieden, onder zijne orders gesteld, on middellijk ter kennis te brengen van den Directeur der gemeentewerken. In spoedbischende gevallen wordt de Ingenieur in zijne bediening geschorst door den Directeur der ge meentewerken. Die schorsing houdt op, indien zij niet binnen acht dagen door Burgemeester en Wethouders is bekrach tigd. Na gepleegd overleg met de commissie van bijstand voor de gemeentewerken wordt o.m. voorgesteld nog toe te voegen een paar nieuwe artikelen, waarin wordt bepaald, dat de ingenieur buiten zijn betrek king geene andere openbare betrekking mag vervullen, noch voor particulieren, als architect, ingenieur of opzichter over werken, hetzij met of zon der belooning, werkzaam zijn. In bijzondere gevallen zal hij, daartoe aangezocht,, na bekomen schriftelijke toestemming van Burge meester en Wethouder», aan anderen dan de gemeen te, technische adviezen mogen geven. De heer Meienbrink heeft bezyvaar tegen het artikel, waarin is bepaald, dat de directeur van gemeentewerken den ingenieur kan, schorsen en zegt, dat in geen ander bedrijf een directeur die bevoegd heid heeft, Dé voorzitter betwijfelt, of dat juist is. De heer Meienbrink zegt, dat wel werklie den door den directeur geschorst kunnen worden, maar niet iemand als deze ambtenaar. De heer de Lange is dit eensde gemeente wet zegt het ook, dat ambtenaren alleen geschorst kunnen worden door B. en W. De voorzitter: Indien niet anders is bepaald. Bovendien 't geldt hier spoedeischende gevallen. De beer van der Eeen de L i 11 q gevoelt- ook veel voor het bezwaar van den heer Melcnbrink, en geeft in overweging dit artikel te laten vervallen het gaat zijns inziens ook niet aan, dat een ambtenaar, die. door den raad wordt benoemd, door een directeur van een bedrijf kan worden geschprst, Overeenkomstig het 'voorstel van den heer van der Feen de Lille word het artikel geschrapt, De instructie wordt dqarqp goedgekeurcf, i TARIEF EN VOORWAARDEN VOOR DE LEVE RING VAN ELECTRISCHEN STROOM. Aangehouden tot een volgende vergadering. Het is noodzakelijk gebleken een gedeelte walmuur aan den Voordam, aanvangende bij de Schapenbrug en zich noordwaarts uitstrekkende tot eene lengte van 73 M. te vernieuwen. In verband met een advies van den heer W. Gooi, over den walmuur langs de Kanaalkade uitgebracht, waaruit blijJU, deze de voorkeur geeft aan een walmuur van stampbeton, bekleed met zuilenbazalt, komt het B. en W., evenajs de ter zake gehoorde com missie van bijstand1 voor de publieke we rken, gewenscht voor pok Jipt bovenbedoelde gedeelte walmuur van de ze samenstelling te doen zijn, overeenkomstig het plan van den Directeur der gemeente-werken. De muur zal dan boven het zomerpeil worden be kleed met klinkers, omdat een groet grijs vlak langs do grachten boven de waterlijn misstaan zou, Afgescheiden van bijkomende afdammings-, steun-, graaf- en grondwerken enz., zoomede hot afbreken van den bpsta&uden muur, worden de kosten van den ontworpen walmuur geraamd op 67 per strekkenden Meter, terwijl de totale kosten worden begroot op 7346. Kan de Raad zich met het bovenstaande vereenigen, dan stellen B. en W. voor: I. Burgemeester en Wethouder» te machtigen te doen overgaan tot betover nieuwen van een gedeelte walmuur aan den Voordam over een lengte van 73 M., met bijkomende werken, waarvan de kosten worden geraamd op 7346; H. Bedoeld college uit te noodigen te zijner tijd de noodige voorstellen te doen tot vinding der sub I be doelde gelden. De voorzitter zegt, dat het bedrag van 7346 moet worden verhoogd tot 7950. Het voorstel wordt daarop zonder hoofdelijke stem ming aangenomen, nadat nog door den heer G o v e r s er op is aangedrongen dat B. en W. het voor het ver keer opepstellen vaq den Voordam zooveel mogelijk zullen bespoedigen. De openbare vergadering wordt daarop gesloten. tegen scherp concnrreerende prijzen. FBIE8CHGBB1IG - ALKHAAB, BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR zullen op DONDERDAG 27 FEBRUARI a.s., des namiddags te IV2 ure, ten Stadhuize in het open baar AANBESTEDEN: Aanwijzing zal geschieden op MAANDAG 24 FE BRUARI a.s., des namiddags te 2 ure. Het Bestek met Teekening is ter Gemeente-Secre tarie verkrijgbaar tegen betaling' van 1, Het gezegelde, door Aannemer en twee solide Bor gen persoonlijk onderteekende inschrijvingsbiljet, moet vóór of op den dag der Besteding vóór des na middags 1 uur, ter Gemeente-Secretarie bezorgd zijn. Inlichtingen geeft de Directeur der Gemeentewer ken. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 6