Emsep Pastilles* ONDERWIJS I. PRINS Az. Oudegracht 285b. STADSNIEUWS. VERDRONKEN. BUITENLAND. De Balkan-Oorlog. ln BOEKHOUDEN en aanverwante vakken ter opleiding voor praktik en examen*. s% n 387 668 582 184 229 128% 573 289% 70 218 66 90% 16% 848/4 190 72% 223% 158 68 86% 167% 191 168% 4% 18 65 10% 61 90% 97 278% 102% 101% 207/, 28% 24% 60 25% 81% 1077/8 228/4 99 25% 156 3% 86% verzorgd. Het publiek juichte beide stukken harte lijk toe. De avond was een welverdiend succes voor „Hieuw Leven." UIT HOORN. Hedenmorgen ontstond een hevige uitslaande brand in het café van den heer A. Bakker aan de Gedempte Turfhaven alhier. Het brandde geheel uit. De belen dende perceelen van den heer Ligthart, tailleur en Karssen, boekhandelaar, bekwamen groote brand- en waterschade. Alles was verzekerd behalve de inven taris van den heer Bakker. ZICH ZELVEN AANGEMELD. Op het politiebureau te Zaandam bevond zich Zon dag in arrest zekere C. Kasten, van Zuid-Scliarwoude, die zich zeiven kwam aangeven. Ilij verhaalde, dat hij op 2 Nov. 1911 uit een jas, hangende in den stal van den heer C. Brinkman, te Zaandam, een porte feuille met circa 800 aan bankpapier had ont vreemd. Wijl de heer Brinkman werkelijk dien dag een por tefeuille met bankpapier is kwijtgeraakt en van de vermissing aangifte heeft gedaan, terwijl K. precies huis en plaats, waar de jas hing, aanwees, bestaat er alle reden te gelooven, dat K. de waarheid spreekt. Van het geld is echter niets meer over. Niettemin is de heer B. verheugd, den waren dader te kennen, wijl hij nog altijd vermoeden koesterde tegenover een persoon, en nu blijkt, dat zijn vermoeden ongegrond is. (Maandag-Courant). KORTE BERICHTEN. Aan de N. R. Crt. wordt gemeld, dat het, door ons overgenomen, bericht inzake het beroep van een vrijzinnigen predikant te Middelburg, niet geheel juist is. Het kiescollege in Middelburg is n.l. niet omge gaan en is ook in meerderheid niet vrijzinnig. Sedert jaren was het beroepingswerk enz. toevertrouwd aan den kerkeraad. Tot de laatste maal door de gemeen te werd beslist, dit de e. v. 10 jaren weer zou worden opgedragen aan een kiescollege. Te Afferden is een zesjarige jongen door het ijs gezakt en verdronken. De dienstweigeraar J. Kaay uit Winkel die door den Krijgsraad te Haarlem deswege tot 1 jaar gevangenisstraf is veroordeeld, wordt, naar do N. Crt. meldt, uit den militairen dienst ontslagen. De kroonprins van Djokjakarta is Zaterdag- avond overleden onder verdachte verschijnselen. BOSBOOM-TOUSSAINT-OORKONDE. Gelijk Zaterdag, in verband met de minimale ruim te welke toen beschikbaar was zeer kort is medege deeld, heeft Zaterdag ten stadhuize de laatste verga dering van de Bosboom-Toussaint-commissie plaats gehad. Zij stond onder leiding van den heer J. A. Verkuyl, daar de voorzitter, de heer jhr. mr. P. van Eoreest, lichtelijk ongesteld was. De heer Verkuyl wierp een terugblik op de werkzaamheden der com missie, herinnerde er aan hoe zij den 30sten Januari 1912 was gevormd, hoe uit Alkmaar, maar ook uit het binnenland en zelfs uit het buitenland (St. Peters- burg, Kaapstad, Curasao) bijdragen werden ge schonken, hoe ook het Koninklijk Huis en de familie leden van Alkmaar's eere-burgeres krachtig steunden en ook Alkmaars Raad een aanzienlijke som beschik baar stelde. Vervolgens herdacht de heer Verkuyl de onthulling van het monument, wees op de geringe be langstelling welke de letterkundige wereld daarbij aan den dag gelegd had, maar stelde als een heugelijk verschijnsel daartegenover, dat H. M. de Koningin zigh bij de plechtigheid had doen vertegenwoordigen door jhr. Six. Het tot stand komen van deze hulde aan Alkmaars Eereburgeres heeft getoond, dat in Alkmaar mogelijk is een vruchtbare samenwerking tusschen menschen van verschillende politieke en religieuse overtuigin gen het was met dankbaarheid dat spreker dit con stateerde. Tenslotte bracht hij dank aan allen, die tot de hulde hadden medegewerkt, in het bijzonder aan den eere-voorzitter, den heer Ripping, die voort durend van zijn groote belangstelling blijk had gege ven. Het uitvoerend comité had gemeend, het tot stand komen van de huldiging te moeten vastleggen in een oorkonde, welke men 'aan het gemeentebestuur wenschte aan te bieden. De burgemeester aanvaardde de hulde en zeide, dat het gemeentebestuur niet in gebreke zou blijven, de oorkonde een waardige plaats in het Museum aan te wijzen. Ook de heer Ripping gewaagde met bijzon dere ingenomenheid van de aangename wijze, waarop de huldiging tot stand gekomen is. Mr. N. H. de Lange bracht daarna op welsprekende wijze hulde aan het uitvoerend comité, terwijl mr. Cohen Stuart in een hartelijke toespraak bijzonder den heer Verkuyl huldigde, die zoo uitnemend de ver diensten van de schrijfster en de beteekenis van den herinneringsdag bij de onthulling had geschetst. De oorkonde, welke bij den heer Nederkoorn enkele dagen ter bezichtiging zal worden gesteld, is een fraai stuk werk, vervaardigd door den heer G. A. Lui- tingh te Haarlem. Eoto's ervan zijn verkrijgbaar bij den heer W. Blokker. De tekst der oorkonde luidt aldus: Na eene opwekkende voordracht van dr. Johs. Dy- serinck, gehouden den 11 Januari 1912 in de afd. Alk maar van het Algemeen Nederlandsch Verbond veree- nigden zich drie ingezetenen dezer stad: A. F. Thom- sen, koopman, lid van den gemeetiteraadJ. Klootse- ma, directeur van het Rijks-opvoedingsgesticht, en J. A. Verkuyl, leeraar aan de Cadettenschool, met het doel een gedenkteeken te doen oprichten als blijvende hulde aan de nagedachtenis van Alkmaars Eereburge res, de gevierde schrijfster van vele historische ro mans en novellen: A. L. G. TOUSSAINT ook bekend als mevrouw Bosboom Toussaint; op den naderenden honderdsten herdenkingsdag harer geboorte, den 16 September 1912. Dit denkbeeld mocht instemming verwerven bij mr. D. Bastert, H. van den Berg, A. H. P. Blaauw, mr. H. Boelmans ter Spill, E. C. H. Chr. Bruins, mej. C. E. C. Bruining, C. W. Bruinvis, mr. K. A. Cohen Stuart, C. D. Donath, mr. A. J. F. M. N. Dorbeck, jhr. mr. T). van Foreest, jhr. mr. P. van Foreest (Heiloo), C. Nannes Gorter, P. II. Krekelberg, mr. A. P. H. de Lange, mr. N. II. de Lange, J. Masdorp, Jan van der Moer, F. H. Ringers, G. Ripping, A. A. van Rijnbacli, E. M. van Soest, W. F. Stoel, dr. J. Wicherink, J. de Wit Dzn., P. M. de Wolf en C. G. Zaadnoordijk, die zich den 30sten Januari 1912 in de Raadzaal ten stadhuize aaneensloten tot eene Bosboom-Toussaint- commissie. Het eere-voorzitterschap dezer commissie werd wel willend aanvaard door Alkmaars Burgemeester, den Weledelachtbaren Heer G. Ripping, terwijl uit haar midden een uitvoerend comité van 12 leden werd ge kozen, onder voorzitterschap van den heer jhr. mr. P. van Foreest, Daartoe in staat gesteld door bijdragen uit binnen- en buitenland, van stadgenooten en van de gemeente, droeg de commissie het ontwerpen en het uitvoeren van een borstbeeld in brons, op voetstuk van graniet, op aan August Falise, beeldhouwer te Wageningen, en krachtens Raadsbesluit van 28 Augustus 1912 werd dit geplaatst aan den ingang van den Hout. Den 16en September 1912 is de onthulling van het beeld en de overdracht er van aan de Gemeente ge schied te één uur 's middags in tegenwoordigheid van jhr. C. C. Th. Six, kamerheer in buitengewonen dienst, vertegenwoordigende II. M. Koningin Wilhel- mina, en van vele autoriteiten, familieleden en be langstellenden. Deze oorkonde strekt tot bevestiging van bovenbe doelde overdracht aan de gemeente Alkmaar ten tijde en ter plaatse als voornoemd. Alkmaar, 1 Februari 1913. De oorkonde is geteekend door de heeren G. Rip ping, P. van Foreest, J. A. Verkuyl, K. A. Cohen Stu art en C. Nannes Gorter. GESLAAGD. Onze vroegere stadgenoote, mej. E. J. Akkerman, thans leerares aan de huishoud- en industrieschool te Leeuwarden, slaagde te Utrecht voor het examen fraaie handwerken. LEZING OVER GRIEKENLAND. Ten bate van het Grieksche Roode Kruis zal Vrij dag 7 Maart alhier een lezing met lichtbeelden over Griekenland worden gehouden door den heer L. S. A. M. von Römer, officier van gezondheid le klasse der Koninkl. Marine. De opbrengst komt ten bate van het Grieksche Roode Kruis onder patronaat van H. K. H. de Kroonprinses van Griekenland. Leerlingen van het gymnasium zullen dezer dagen een lijst ter inteekening aanbieden. COÖPERATIEVE VEEVOEDERFABRIEK EN OLIESLAGERIJ „DE BOERENBOND". In de Zaterdag te Amsterdam gehouden vergade ring van obligatiehouders, welke geleid werd door den heer B. Sanders Jr., werd besloten tot „machti ging tot verkoop van een villa met tuin te Jutfaas en kantoorgebouw te Alkmaar, en tot royement der daarop rustende hypothecaire inschrijving". De opbrengst zal gebruikt worden tot aflossing van obligaties. VOETBAL. 't Was voor de Alkmaarsche elftallen gisteren geen gelukkige dag. Alcmaria Victrix I speelde een stevigen wedstrijd tegen Volharding, dat geheel volledig uitkwam. Alc maria was eerst in de meerderheid, doch kon het niet tot doelpunten brengen. Volharding doelpuntte met een prachtig schot. Alcmaria maakte gelijk, de Am sterdammers brachten den stand op 21, doch weer werd het gelijk 22. Zoo bleef de stand tot 7 min. voor tijd. Vrij gelukkig maakte Volharding toen de winnende goal. Alcmaria verloor dus met 32, of schoon een gelijk spel beslist verdiend was geweest. Holland verloor in Amsterdam met 20 van Wil- helmina, een uitslag, die Holland geen oneer aandoet, want Wilhelmina is, vooral op eigen terrein, een ster ke tegenstander, die verschillende clubs reeds grooter nederlagen heeft toegebracht. Alcmaria II speelde met 10 man tegen Kampong II in Utrecht en verloor met 51. Op het terrein van Alcmaria speelden een achttal leden dezer vereeniging een wedstrijd tegen Volhar ding uit Alkmaar. Het achttal won met 21 na eerst met 10 achter te zijn geweest. Gistermiddag omstreeks vier uur speelde het 3-jarige dochtertje Ariaantje van schipper C. Heinis, die met zijn schip aan de Noorderkade gemeerd ligt, op den wal, terwijl de schipper met zijn vrouw aan boord wa ren. Toen de kleine wat lang weg bleef, ging H. even kijken. Op den loopplank komende zag hij zijn doch tertje in het water liggen. Terstond aangewende po gingen, om de levensgeesten op te wekken mochten niet baten. Dr. Formijne, inmiddels ontboden, kon slechts den dood constateeren. PRIJZEN BEHAALD. De heerj. P. Boom alhier behaalde op de internati onale tentoonstelling, welke van 2225 dezer te Brus sel gehouden wordt, met vier inzendingen eigengefok- te konijnen, 3 eere-, 3 eerste en 1 tweede prijs. Er heeft zich geen merkbare verandering in den toestand op den Balkan voorgedaan. In antwoord op de laatstelijk door Turkije gedane stappen, waarbij het de goede diensten der groote mo gendheden inroept, hebben deze er op gewezen, dat zij geen bericht kregen van de aanvaarding van haar collectieve nota aan de Porte. Wat Albanië betreft, vormt zijn begrenzing thans het onderwerp van directe onderhandelingen tusschen Weenen en Petersburg, en koestert men de hoop, dat de vredelievende inzichten van Oostenrijk en Rusland, en hun blijvend besluit om vijandelijkheden te voorko men, zullen uitloopen op een of anderen vorm van een compromis, hetwelk misschien reeds aan de gezanten zal worden medegedeeld bij hun bijeenkomst op Don derdag a.s. MEXICO. De oud-president Madero en de gewe zen vice-president Suarez zijn, naar Reuter uit Nieuw-York aan de Maandag-Courant seint, doodge schoten, terwijl zij in een automobiel van het nationa le paleis naar de gevangenis\ werden overgebracht, bij een poging om hen te bevrijden. Bovendien werden twee personen van den troep, die de automobiel over viel, gedood. Dit bericht wordt bevestigd door president Huerta. Uemengde mededeelingen. NIEUWE PLANNEN VAN DE KIESRECHT- VROUWEN. Ofschoon het op het oogenblik in Londen tamelijk rustig is, beschouwt men dit als een stilte voor den storm. De dames zijn n.l. van plan een paar minis ters gevangen te nemen om hen voor vrouwenkies recht als losgeld weer vrij te laten. Lloyd George, dien de kiesrechtvrouwen een verrader noemen, is op het oogenblik op het vasteland in veiligheid, doch wanneer hij terugkeert, zal hij scherp bewaakt wor den. De dames zijn zeer verontwaardigd over de hou ding van sommige bladen, die haar, zooals ze zeggen, de gunst van het publiek ontnemen. Bij Newcastle sneden ze een groot aantal telegraaf draden door. KORTE BERICHTEN. Te Sint Petersburg is op klaarlichten dag de vrouw van een rjjken ingenieur vermoord. Twee jon gelieden uit de beste kringen werden in hechtenis genomen. Ze hebben den moord begaan om aan geld te komen. De een, zoon van een hoog buitenlandsch ambtenaar, was de minnaar van de dame, de ander de zoon van een adelijken generaal. In Batum heerscht sedert vier dagen een sneeuw storm, zoodat de spoorbaan en het stationsgebouw ge heel ingesneeuwd zijn. Het spoorwegverkeer is gestaakt De aviateur Favre heeft gedurende een vlucht van Mourmelon naar Juvisi een snelheid van 172 K.M. per uur bereikt. In een storm, die te Apenrade woedde, zjjn drie vissehers door het omslaan van hun boot verdronken. Een in de nabijheid liggende motorboot kon geen hulp verleenen, doordat de motor defect was. Ingezonden stukken. Geachte Redactie. Meenden wij ons gerechtigd om den Heer Aukes bij onze dupliek te mogen uitreiken het diploma van „conjecturensmid", diens daarop aan de hand van Prof. Eerdmans gegeven tripliek is wel het meest doorslaande bewijs, dat wij daarmede niet ten onrech te handelden. Wat deed toch Prof. Eerdmans en wat doet thans de Heer Aukes? Prof. Eerdmans was zoo vriendelijk om door tus schenkomst van den Heer Aukes aan de lezers van uw blad uit het verslag der „N. R. Ct." over zijne te Amsterdam gehouden lezing over het Motu Proprio de navolgende zinsnede in herinnering terug te roe pen: „Wordt de werking dier artikelen opgeheven voor „de Katholieke geestelijken, dan schept men een we- „reld van rechtsonzekerheid, gelijk in Katholieke lan- „den bestaat. De hoogere kerkelijke autoriteit ont trekt eenvoudig den geestelijke, die zich misdragen „heeft (sic) aan den wereldlijken rechter, gelijk hier „te lande b.v. gebeurd is bij gelegenheid van den „moord te Tilburg". Gelijk Prof. Eerdmans zelf terecht opmerkt en er kent, moest deze door den verslaggever der „N. R. Ct." aan zijn Hooggel. in den mond gelegde woorden „den indruk geven, als had hij een geestelijke beschul digd van den moord in Tilburg". Accoord, Professor! Dien indruk kregen wij evenals een ieder! Het kon toch ook inderdaad bezwaarlijk anders! Prof. Eerdmans echter stelt om nu goed te praten dat bij hem niet had voorgezeten de bedoeling om dien indruk teweeg te brengen, tegenover dat verslag van de „N. R. Ct." het verslag van het „Alg. Han delsblad", hetwelk slechts meldde „spreker herinnerde daarbij aan de verplaatsing van een Tilburgsch gees telijke naar het heet naar Rome". Doch, zoo vragen wij, doet nu dat minder in exten- so gegeven verslag der lezing van Prof. Eerdmans in het „Alg. Hand." te niet of logenstraft dat de juist heid van het verslag van de rede in de „N. R. Ct."? Is dit nu niet wederom eene bloote „conjecture", nog reusachtiger dan die eerste van den Heer Aukes, volgens welke „Benden" eigenlijk zoude moeten wor den gelezen „Bende"? Heeft Prof. E. wel ooit dien lastigen verslaggever van de „N. Rott. Ct." er over gekapitteld hetgeen dan toch voor de hand zou heb ben gelegen, dat deze het had vermeten hem zulke ge weldige en ernstige beschuldigingen in den mond te leggen Of heeft deze vermetele verslaggever ooit de vermelding dier woorden moeten terugroepen? Noch van het een noch ook van het ander hebben wij ooit iets hoegenaamd bemerkt! Nu gaat het toch inderdaad niet aan om tegenover die klare nimmer herroepen woorden der „N. R. Ct.", die aan duidelijkheid niets te wenschen laten, slechts te volstaan met blijkens de door Prof. E. gegeven aanhalingen uit de N. Tilburgsche en Venlosche Courant" het publiek wijs te maken, dat Prof. E. het eigenlijk toch zoo niet zou hebben bedoeld! Neen, mijnheer Aukes, daar komt Prof. E. niet mee uit. De zonderlinge uitlegging van Prof. E. der geïncrimineerde woorden, als zoude hét bloot in de be doeling hebben gelegen er op te wijzen, dat het „ver wijderen van een geestelijke tijdens de berechting van de Tilburgsche moordzaak er toe had geleid, dat een geestelijke niet was gehoord als „getuige", hoe absurd die uitlegging reeds op zich zelve is, mist overigens iederen redelijken grond. Prof. E. relateert, dat men hem destijds tegenover zijne uitlegging toeriep: „Er is niemand overge plaatst, bewijs het „Ik heb daarop niet verder ge antwoord," voegt Zijn Hooggel. er aan toe, Welnu, zoo luidt ons antwoord: dan hebben wij ook verder geen commentaar te leveren op de zoogenaam de juistheid „uit volkomen betrouwbaren bron" ge put van professors E. allerzonderlingste uitlegging der woorden van den verslaggever der N. R. C. Moge dit de heer Aukes nog eens ernstig bedenken voor zich, nu hij de gevoerde polemiek in zijn geheel kan overzien. Wij zuilen overigens het loffelijk voorbeeld volgen van onzen geachten antagonist en hiermede deze on verkwikkelijke zaak als voor goed geëindigd beschou wen. Mr. A. DORBECK, Voorz. „Vrijheid en Recht," Mr. A. J. M. LEESBERG, Secr. „Vrijheid en Recht," Alkmaar, 22 Februari 1913, Geachte Redactie, L zult mij zeer verplichten door opname van 't vol gende In uw onderschriftje op mijn ingezonden stukje dat voorkomt in uw blad van 20 Februari, schrijft U o.a.„Immers alleen degenen, die er om verzoeken worden door de politie begeleid." G. R., bovenstaan de bewering is onjuist. Mij is een nog-werkende on georganiseerde bekend die niet verzocht heeft om po litiebegeleiding. Deze man die de eer? heeft om dagelijks naar en van de fabriek geleid te worden is stokoud. Niemand van de uitgestotenen die er één oogenblik aan denkt of gedacht heeft dezen man aan te spreken of te be geleiden. Sterker nog; zoodra de uitgeslotenen zagen dat de ze man door politie begeleid werd, is onze voorzitter naar diens woning gegaan en heeft gezegd: „je be hoeft niet te denken dat wij je zullen aanspreken of wegbrengen. Als je daarom dus politiebescherming hebt gevraagd kan je daarvoor gerust bedanken." En wat bleek onzen voorz. toen G. R, dit: dat deze man niet gevraagd heeft om „bescherming." Maar G. R., waarom „beschermt" men dezen stokouden man dan? Misschien om bij het publiek de meening te doen postvatten dat het toch ergerlijk is om zoo'n ouden, afgetobden man nog „lastig" te vallen? „Beschermt" de politie m. i. zoo ongevraagd dezen man, of mis schien op verzoek van iemand die er belang bij heeft dat de publieke opinie zich keert tegen de uitgestote nen G. R., u bij voorbaat dankend voor de plaatsing van bovenstaande, verblijf ik O. J. VERKERK. [Wij hebben Zaterdagmorgen den door den inzender bedoelden ouden man, die bij de firma W. Helling en Co. werkzaam is, opgezocht. Hij deelde ons mede, niet met. den voorzitter ten zijnen huize te hebben ge sproken, wel was iemand in gesprek geweest met zijn vrouw. Hoewel hij persoonlijk geen bescherming aan de politie heeft gevraagd, verklaarde hij ons zich er zeer goed mede te kunnen vereenigen, dat de politie ook hem begeleidt. Red. Alkm. Crt.] CORRESPONDENTIE. Een ingezonden stuk en eenige verslagen moeten tot een volgend nummer blijven liggen. Ingezonden mededeelingen Staats-kontrolle. Tegen hoest en verkoudheid. 30 cent per kokertje. TELEGRAFIS0H WEERBERICHT. 21 Februari. Medegedeeld door het Kouinklijk Nederlandsch Meteorologisch instituut te de Bilt. Geldig tot den avond van 25 Februari. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 771.4 te Munchen. De laagste stand van den barometer 746.6 te Vest- manoer. VERWACHTING. Zwakke tot matigen zuidoostelijke tot zuidelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, wéinig of geen regen, nog kans op nachtvorst, overdag zachter. Telefoon 83». AM8TERDAKSCHE BSUï* Opgave van het NOOEDHOLLANDSOH LANDBOU WCREDIÏT. Voardam, O 11, Alkmaar. STAATSLRENIN8EN. Nederland. Ned. Werk. Schuld pCt. 3 >i 2% Buitenland. Bulgarije Tabaksleenlng pCt. 5 Brazilië Funding S Mexico binnwaL Japan i Oostenrijk Jan. Jul. M 4 Rusland Hope n 4 Consol 4 1906 5 1894 6e Ent. 4 Iwang Dombr. 4% BANK- en CREDIETINSTELLINGEN EN HYPOTHEEKBANKEN. Koers ral 22 Feb. 24 Feb. Amsterdamsche Ba k Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel Mij. Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet dir. pCt, 4 4% 4 INDUSTRIEELE ONDERN. (Buitenl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry CULTUUR ONDERN. EN HANDELS VENNOOTSCHAPPEN IN NEDERLAND EN KOLONIËN. Cultuur Vorstenlanden ilr, Wlnstbew. Handelsvereen. .Amsterdam* Nieuwe Afrikaansche Handelsrer. TABAKSON DERNBMINGEN. A'dam Deli sand. Langkat Idem pref. A'dam 8erdang bindjev Deli Batavia Deli Cultuur-Mij. Dei I-Maatschap Dy Ressa Tabak-Mij. Medan tabak (1 Rotterdam Deli M Sen em bah Tabak-Hij. United Langkat Plant. Co. PETROLEUM ONDERNEMINGEN. Dortsche Petroleum aand. div. Geeons. Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rum. Petroleum Mij. ion. Mij. t. expl. v. Petroleum Moeara finiin n <t Perlak Petroleum-Mij, J 3umatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum Mij. M1JNBOU W-MAATSCHAPPIJEN. Ketahoen Gew. Pref- Lebong Great (vobar 9 n RUBBER MAATSCHAPPIJEN. .Amsterdam» Rubber Cult. Mij. aand. div Deli Batavia Rubber Mij. Koloniale Rubber Mij. Nederl. Rubt.er Mij. v »Serbadjadi" Sum. Rubb. Cult. Mij. SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Amerik. Ötoomr.-Mii H Nederl. Seheepvaart Unie Common Marine H Preferent Marine bonds pCt. 4% DIVERSEN. Comm. Pern aand. div. Preferent SPOORWEGEN. Holl. IJz. Sp.-Mij, ;ot 1 8po AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. My. tot expl. ran Staatsspoorw. Deli Spoorweg Convert pCt, 4 Denr. en R. Gr. Cert. aand. dir. Erie Kansas City South. n #1 11 pref Miss K. Texas C. r. New-York and Ontarie Sorfolk Western C. r. Rook Island gew Southern Pacific Southern Railway M Union Pacific cert- v. u W abash gew. RÜ8LASD wUcntRwn»* tggs „ou PREMIELEENINGEN. SEDEJRLAND. Stad Amaterd. f 00 S Gemeente-crea. 3 BELG1E Antwerpen 18 a? HONGARIJE. Hongaarscbe Hyp, Id era OOSTENRIJK. Staatalenning I860 «USLA^B 1884 Koers van het geld. Prolongatie 27/fi Mededeelingen. De Amerikaansche 4 5 91 66 V, 95% 104 44%) 805/4 84 86s/4 86% 100 V8 843/4 96% 1921/4 2193,8 177 112 97»/m IOO1/4 697/ig 268/4 241/, 6in/ifij 50% 168 fl88 - 185 196 660 276 881 898/4 998/4 547 127 579% 91H/18 669/14 95 44% 81% 84% 86% 86% 86% 1758/4 697/, 26% 24% 61% 50% 158% fl82,50 192 659 278 880 99% 541 127 576 259% 886% 558 529 1801/» 229% 121 572 70% 212% 91 16% 868/4 189 72% 6i 86% 167 158% 4% 18 65 10% 61% 278 102% 101 21% 28% 24% 60 2511/16 30% 287/, 99% 26% 166% 8>% 1061% 100%, 79% 117 108 168 460 pCt. markt toonde zich voor bijna alle soorten tamelijk prijshoudend. Voor Oliewaarden viel de stemming niet mee, de handel was van weinig beteekenis, Noteering Ko ninklijke 570572 slot 572. Geconsolideerde 22930 slot 2291/g. Tabakken verdeeld. Mijnen op hoogere prijzen. Marktberichten. ALKMAAR, 24 Febr. 1913. Aangevoerd 8 Koeien en Ossen f 230 a 335, 21 vette Kalveren f 50 a 145,p. pond f 1,a 1,20, 124 nuaht. Kalveren f 8 a 24,23 magere Schapen f 22.— a 28,,274 vette varkens 52 a 58 et. per K.G., 17 magere id. f 18, a f 27.-. AMSTERDAM, 24 Februari. 235 vette kalveren 8286, 7678, 7075. 105 melkkoeien 130340. 164 nuchtere kalveren 714. 9 schapen 1525. 400 vette varkens 5456, 2de en 3de kwal. 5254. Geen overz. en geen'geld. ROTTERDAM, 24 Februari. 336 vette runderen. 109 vette en graskalveren. 156 nuchtere kalveren. 1054 varkens. Prijzen vette koeien 8486, 8082, 76. Ossen 8284, 80, 70. Handel en aanvoer redelijk. Kalveren 130—125, 120, 110. Schapen 68, 64, 60. Lammeren 7068. Handel matig. Varkens 5657%, 54, 52. Licht soort 4648. Handel goed,

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2