Hoiianr'sGii-Zwitserschö \A r> DE JONG'S cfy CHOCQLAAD. Hoofdpijn bij een vrouw Tabletten, Rollen, Doozen. Het volmaakte fabrikaat. STADSNIEUWS. I Marktberichten. UIT HOORN. BUITENLAN D~ De Balkan-Oorlog. aan liet haar ten laste gelegde en de dupe is van ver- f 400 .subsidie aan de Mij. t. B. v. N.) ingevoegd te keerde aan de politie verstrekte inlichtingen. AMBULANCE MONTENEGRO. Het comité voor uitzending van een ambulance naar Montenegro heeft van dr. Koppeschaar een brief ontvangen, gedateerd 18 Februari, waarin hij o.a. het volgende mededeelt: I)e Ilollandsche collega's zullen heden aankomen en zijn ontzaglijk welkom, vertrekken dan morgen naar Podgoritza, waar 2000 gewonden zonder hulp liggen. De toestand hier is verschrikkelijk, heel Cettinje één hospitaal. Wij koken voor 600 man. De slag zelf was ontzettend. Het was een hel van vuur en menschelijke ellende. Alle snelverbanden zijn opgebruikt. Wij heb ben in geen nachten geslapen. VERDUISTERING AAN 's RIJKS MUNT. Reeds eenigen tijd werden, schrijft het U. D.; aan s Rijks Munt geldstukken vermist, die door onvolko menheden bij de munting, niet geschikt waren in cir culatie te worden gebracht. Het mocht echter niet gelukken den dader te ontdekken. Nu wilde evenwel het toeval, dat bij een sigaren handelaar te Utrecht den laatsten tijd meermalen een persoon kwam, om sigaren en sigaretten te koopen, waarbij geld in betaling werd gegeven, dat eenigszins a fweek van onze gewone munten, maar toch niet den indruk kon wekken van valsch geld te zijn. Toen deze persoon bleef voortgaan met kleine inkoopen te doen, wekte dit bij den winkelier toch eenige achterdocht en deed hij hiervan mededeeling aan de Munt. Men noodigde dezen winkelier uit als gewoon bezoeker het bedrijf eens te komon bezichtigen, en op zijn omwan deling dan den man te willen aanwijzen, die het ver dachte gold in betaling had gegeven, alles zoo onge merkt mogelijk, opdat de dader in stilte zou kunnen worden aangeduid. Zoo kwam de sigarenhandelaar aan de Munt, waar hij al spoedig tusschen het werk volk den persoon aanwees, die met het bewuste geld in zijn winkel was gekomen. De politie werd in de zaak gemoeid; deze nam den man een nog jeugdig persoon in hechtenis en bracht hem naar het hoofdbureau, waar de verdachte bekende zich de afge keurde geldstukken te hebben toegeëigend. Hij is ter beschikking der justitie gesteld. worden Na verdediging door den heer Roelofs werd het voorstel met 61 stem, die van den voorsteller zelf, verworpen. UIT SCHOORL. Bij vele kinderen is alhier de zoogenaamde „Bof" waargenomen. Ook oudoren klagen van pijn in de keel. De ziekte schijnt niet kwaadaardig, indien de patiënt in de warmte en binnenkamers blijft, DRANKBESTRIJDING. Zondag hield de Noord-Hollandsche Propaganda- commissie der Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken te Enkhuizen haar jaarver gadering. Ter vergadering waren 89 afdeelingen door 67 afge vaardigden vertegenwoordigd. De voorzitter, de heer Y. G. v. d. Veen, do vergadering openend, wees op den vooruitgang der geheel-onthouding in Noord- Holland. In 1912 klom het aantal afdeelingen van 85 op 44, terwijl het ledenaantal van 2204 tot 2735 steeg, een aanwas van ongeveer 531. Voorts memoreerde de voorzitter o.a. den financieelen steun door de Prov. Staten van Noord-Holland verleend. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Y. G. v. d. Veen te Amsterdam. A. J. Koolhaas te Enk huizen en J. Jongejans te Limmen. Gekozen werden tot bestuursleden Mej. Th. A. de Jong te Nieuwen- dam en de heer G. A. Vader te Weesp. Besloten werd in Augustus te Haarlem een provin ciale meeting te houden of als dit te Haarlem niet mogelijk is, te Velzen. Voorts werd besloten zoo noo- dig een onderzoek in te stellen naar de samenstelling van alcoholvrije dranken en een brochure samen te stellen die het oordeel bevat van de doctoren in A oord-Holland over het gebruik van alcoholhoudende dranken door kinderen. Aan het Ministerie van Financiën zal worden ver zocht voortaan te publiceeren hoeveel sterke drank in iedere gemeente in Noord-Holland wordt gebruikt. De begrooting werd in ontvangst en uitgaaf vast gesteld tot een bedrag van 1200. De volgende jaar vergadering zal te Ilpendam worden gehouden. LEVEND VERBRAND. Op de Rozengracht te Amsterdam had gistermor gen, naar het Hbld. meldt, een droevig ongeluk plaats. Op de 3e verdieping van het perceel 154 ge raakte de kleederen van de bejaarde bewoonster in brand. Terwijl de wouw spoedig geheel in vlammen gehuld was vloog zij luid gillend naar beneden. Door een politie-agent met behulp van eenige burgers werd het vuur gedoofd. De arme vrouw was echter zooda nig verbrand, dat zij na enkele oogenblikken den geest gaf, KORTE BERICHTEN. Zondagmorgen is een jongentje te Nes (N.-H.) door het ijs gezakt en verdronken. Te Hattem is dien dag een 14-jarige jongen op een gracht door het ij: gezakt en verdronken. Te Winschoten circuleert een adres aan den ge meenteraad met verzoek om afschaffing van het ste delijk gymnasium. Te Rotterdam loopt, naar de N. R. Crt. meldt, in de laatste dagen een man rond, die, zonder daartoe gerechtigd te zijn, bij gegoede ingezetenen, van wie hij te weten is gekomen, dat zij hebben ingeteekend op lijsten, welke vanwege het comité ter viering van de onafhankelijkheidsfeesten rondgaan, kwitanties aan biedt ter inning van de bedragen, waarvoor werd ge- teekend. De slager, die verleden week aan het abattoir te Amsterdam door een noodlottig' toeval door een mes gewond werd, is aan de gevolgen overleden. Een werkman der gemeentereiniging te Vlaar- dingen is Zaterdagmorgen onder een tonnenwagen geraakt. Aanvankelijk dacht men, dat dit ongeluk vrij goed was afgeloopen, doch 's middags bleek zijn toe stand zoo ernstig, dat hij onmiddellijk naar het Zie kenhuis werd overgebracht, waar hij des nachts over leed. De man laat een weduwe met 8 kinderen na. Te Almeloo is Zondag hard gevochten. Er werd iemand een diepe messteek in den hals toegebracht, waarbij deze zooveel bloed verloor, dat opname in het ziekenhuis noodig was. Zijn toestand is ernstig. Te Deventer landde Zondag een Duitsche avia- teur met zijn monoplan. Hij was verdwaald; het doel zijner reis was Hamburg. Bij de landing kwam de monoplan tengevolge van den mist tegen de boomen, waarbij eenige averij opgeloopen werd. Een stoker uit Berlijn, pas afgemonsterd, die gisteren te Rotterdam erg aan den zwier ging, is van zijn gage, groot 480, beroofd. Een gedeelte van de in Den Haag, in verband met de mogelijkheid van het uitbreken van eene werk staking onder de broodbakkers, gedetacheerde mare chaussees (voor wat het onbereden wapen betreft), zijn reeds heden naar hun garnizoen teruggekeerd. Gistermiddag heeft men in het café „de Pool' op het Damrak te Amsterdam, een buitenman zijne portefeuille met 300 ontrold. De zaak van de N. V. de Groninger Waterlei ding tegen de gemeente Groningen komt 7 Maart voor de rechtbank aldaar in behandeling. Zondagmiddag is een 26-jarige kleermaker, die aan toevallen leed, te Wierden door het ijs gezakt. Voorbijgangers haalden hem op den wal. ter kort daarop gestorven. Door 9pelen met vuur zijn Zondag van een 11-jarig meisje te Simpelveld in raakt. Het kind heeft daardoor zulke ernstige brand wonden opgeloopen, dat het kort daarop is overleden. - Onder het toom biggen, waarvan de heer A. Mantel te Wijdenes (N.-H.) Maandag de gelukkige eigenaar werd, is er 1 met 2 koppen, 4 ooren" en 7 pooten. Ingezonden mededeellngen. van men- Hij is ech- do kleeren brand ge stoelten lijkkisten met- inscripties zijn. Doch daarvan zijn nog slechts weinigen bewaard gebleven en de be zoekers van het heilige land worden getroffen dooi de dorheid en de proza ervan. De gedenkteekeneu waarvan de Bijbel melding maakt, kunnen in verschillende groepen worden ver deeld. Ten eerste behandelde spr. de gedenkteekenen, die door de mensehen voor zichzelf zijn opgericht. Het meest bekende daarvan is wel de „toren van Babel". Doch dit dwaze werk is geheel verwoest. Saul heeft, ter herinnering aan zijn overwinning op de Amalekieten dicht bij de stad Carmel, die bij de Doode Zee gelegen was, een pilaar opgericht. Ook Absalom richtte zulk een pilaar op, om bij het volk in de gunst te komen. Deze pilaar heette „Absalom's hand omdat men in zulke pilaren dikwijls in plaats van een inscriptie, een hand beitelde. Ook het gou den beeld, door Nebucadnezar opgericht, om het door het volk te laten aanbidden is een teeken schelijken hoogmoed en zelfvergoding. De tweede soort gedenkteekenen is van somberder en droeviger aard. Dat waren de groote steenhoopen, waarvan de Bijbel Vnelding maakt, die werden opge stapeld toen Achan tot straf voor zijn roofzucht in het dal van Achor werd gesteenigd en toen Absalom's lijk bij de bosschen van Epliraïm werd begraven. Doch ook worden liefelijker gedenkteekenen in den Bijbel beschreven. Een van deze is het altaar dat Abraham bij Beth-El oprichtte toen God hem ver schenen was. Ook Jacob, Abraham's kleinzoon, richt te een steen op en zalfde dien op de plaats waar God in zijn droomen was verschenen. Toen de Israëlieten door de Roode Zee trokken, wandelden de priesters op steenen. Bekend is vooral „Eben Haëzer", de steen der hul- pe, dien Samuël tmsschen Mizpa en Sen oprichtte, na dat de Filistijnen waren verslagen. De „steen der getuigenis" werd opgericht op den berg Ebnl, en deze steen was getuige van de bevestigin: en de vernietiging van Israël. Bij dezen steen liet Rehabiam het volk samenkomen en hier vroeg later Jezus aan de Samaritaansche vrouw een dronk uit de Jacobsbron. Daar spreekt hij ook het woord: God is geest, en die Hem aanbidden moeten Hem aanbidden in geest en waarheid Spr. zei, dat overal waar Christenen wonen, kerken als gedenkteekenen aan de nabijheid van God verrij zen. Daar aanbidden we God in geest en waarheid en we mogen gedenkteekenen eerst afkeuren, wanneer wc weten, dat we God overal kunnen vinden. Tot slot sprak de spreker een dankgebed uit. CINEMA AMERICAIN. In de Cinema Americain wordt deze week een zeer afwisselend programma vertoond. „De kleine ambte nares", een komische film in twee afdeelingen, met vele vermakelijke situaties, vormt het hoofdnummer. Van liefde tot schande" is een dramatische film in twee afdeelingen, die de aandacht gespannen houdt, roerend is „Hopeloos wachten", de geschiede nis van iemand, die met de beste plannen naar het buitenland gaat, om er zich een goede positie te ver werven en dan zijn geliefde in zijn huis te ontvangen. Als deze eindelijk zal komen, verliest zij in het haar geheel onbekende land het leven bij een spoorwegon geluk. Zeer mooi is geteekend de smart van den on- gelukkigen man, die als krankzinnige sterft. Behalve een mooie natuuropname, Barcelona in beeld brengend, telt het programma een tweetal zeer vermakelijke komische-nummers: „De heer met de gardenia" en „De gescheiden vrouw", humor van mr. Prince. UIT SCHERMERHORN. Het symphoniegezelschap „Polyphonia", onder di rectie van den heer Crefeld te Alkmaar gaf alhier eene goed geslaagde uitvoering, welke werd afgewis seld door komische voordrachten. Het geheel gaf een zeer aangenamen avond; jammer was het, dat de opkomst niet groot was. UIT HEILOO. De heer ds. Eilerts de Haan, die in het district Emmen op het grostal stond, heeft bedankt voor een candidatuur voor de Tweede Kamer. INVOER VAN ARGENTIJNSCH VLEESCH. De vereeniging van directeuren van gemeentelijke slachthuizen in Nederland heeft in haar op Zaterdag te Utrecht gehouden vergadering met algemeene stemmen de volgende conclusie aangenomen: De vereeniging van directeuren van gemeentelijke slachthuizen in Nederland, gelet op den omvang dien de invoer van Argen- tijnsch vleesch in Nederland heeft aangenomen, overwegende, dat de keuring van bedoeld vleesch op de plaats van herkomst, mede blijkens de hier te lan de opgedane ervaring, geen voldoende waarborgen biedt omtrent de deugdelijkheid van dit vleesch, van oordeel zijnde, dat de aanwezigheid der orga nen bij den invoer van het vleesch, met het oog op een keuring hier te lande, een gebiendende eisch der hy- giëhe is, spreekt op grond van bovenvermelde hygiënische overwegingen als haar gevoelen uit, dat de invoer van Argentijnsch vleesch, anders dan bij geheele dieren (resp. halve dieren of vierendeelen) met de organen daaraan op de natuurlijke wijze verbonden, in alle gemeenten dient te worden verboden. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. K. S., tuinman te Groot-Schermer, opzettelijke en wederrechtelijke vernieling van een andermans goed, 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. T. P., landbouwer te Noord-Scharwoude, mishande ling, 25 boete subs. 25 dagen hechtenis. G. S„ G. D„ P. B., visschers en W. K., schipper, al len te Wieringen, appèlzaak (overtreding Enkhuizer politieverordening), vrijgesproken. Zelfde bekl., 2e appèlzaak 5 boete subs. 5 d. h. J. L. R., visscher, Wieringen, appèlzaak 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. J. C„ J. V., H. W., J. B., W. II., J. T. M„ S. de B„ G. de B. en J. V„ allen visschers te Wieringen, appèl zaak, 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. ALKMAARSCH BIOSCOPE-THEATER. Een comedie in twee afdeelingen „de Controleur der slaapwagens" is deze week het hoofdnummer. Dit komische nummer, vol verwikkelingen en hachelijke momenten voor den hoofdpersoon, is bizonder lach wekkend. Twee bizonder mooi gekleurde drama's ko men op het programma voor, waarbij vooral in „Lief de of Plicht" prachtige natuurtafereelen worden ver toond. Deze film speelt in Italië. Een luitenant, die in opdracht heeft een bende valsche munters op te sporen, wordt verliefd op een mooie Italiaansche, die echter een geheimzinnig leven leidt. Boor een on voorzichtigheid v-alt hij in handen van do valsche munters, waaruit het meisje hem redt. Zijn plicht gebiedt hem om het meisje gevangen te nemen, doch liefde behaalt de overwinning en ten slotte huwt hij haar. Verder vormen nog een gekleurde natuuropname, Pathé journal en eenige comische nummertjes het af wisselende programma. Van de laatste moeten „Hu welijksreis door Max, en „Liefde en Auto" genoemd worden. Voor liefhebbers van lachen zijn deze bizon der geschikt. Overstroomingen belemmeren bovendien de bewegin gen der verkenningscolonnes. A a dit bericht mag het telegram over een hevig ge vecht, dat bij Boelair zou zijn geleverd, in twijfel ge trokken worden. Gisteren is Adrianopel gebombardeerd zwakjes zeggen de Turksche berichten. Intusschen houden de belegerden zich toch maar kranig! Bulgarije heeft verklaard, zich neer te leggen bij de beslissing van de groote mogendheden in het Bul- gaarseh-Roemeensch geschil, zoo Roemenië deze be slissing ook aanvaardt. Gemengde mededeellngen. KORTE BERICHTEN. Hef is nu wel zeker, dat de Fransche regeering den driejarigen militairen oefentijd, waarvan niemand wordt vrijgesteld, zal invoeren. He stoffelijke overblijfselen van den president en vice-president Madero en Suarez, in Mexiko ver moord, zullen met de aan hun rang verschuldigde eer worden begraven. In alle deelen van Spanje woeden sneeuwstor men. Twee treinen zijn in de nabijheid van Carinera en dne andere op den lijn naar Utrilla in den sneeuw blijven steken. Eenige huizen zijn omgewaaid. Een bark met vijf personen sloeg om, allen verdronken. - Een vrouw was met haar twee dochtertjes al leen m haar woning te Parijs thuis, toen een begin an brand ontstond. In haar angst wierp ze het jongste kind in de schort van een in den tuin loopen- de huisbewaarster, doch het viel er weer uit en brak een been. De vrouw, die meende het kind te hebben vermoord, sprong uit het venster op straat en werd zwaar gewond opgenomen. Er is alweer een hondenslagerij te Berlijn ont dekt, waar gestolen honden en ook katten geslacht werden. De politie vond verscheiden honden- en kat tenvellen, benevens hondenhalsbanden met penningen. H Hamburg heeft men het vermink te lijk van een 27-jarig meisje in een koffer gevonden. De politie aoet onderzoek. He a.s. president van de Vereen. Staten, Wilson, xon onlangs geen plaats krijgen in een overvollen trein en ofschoon talrijke reizigers hem kenden, dacht geen eraan, hem zijn plaats af te staan. Toen er eindelijk een plaats vrijkwam en de heer Wilson zat, ruimde hij zijn zetel in voor een dame, die moest staan. Hij was de eenige galante man die drie uur wilde staan! - Te W etteren in Oost-Vlaanderen is in een fa briek het 16.000 K. G. zwaar vliegwiel der machine gebioken. De stukken werden met ontzettende kracht weggeslingerd. Drie machinisten zijn levens gevaarlijk gewond en het machinegebouw is geheel vernield. Ongeveer 300 werklieden zijn hierdoor zon der werk, Men vermoedt, dat kiesrechtvrouwen getracht hebben de Gildenhal, waar het bestuur der city van Londen vergadert, in brand te steken. Te Gosforth is een hamer door de vensters van een lokaal, waar een politieke rede gehouden zou wor den. gegooid. Er zat een strook papier aan, waarop geschreven stond„Laat frissche lucht in de politiek komen door kiesrecht aan vrouwen te verleenon." - De leidster der suffragettes, mevrouw Pank- hurst, is gisteren gearresteerd. 1 wee bandieten te Laeken hebben een gendarme doodgeschoten en een ander ernstig gewond, toen deze trachtten hen gevangen te nemen. Het drama doet eenigszins aan het optreden der autobandieten den ken. Men verwacht, dat het vonnis van de Parijsche autobandieten Woensdagavond of-nacht zal kunnen worden uitgesproken. Ingezonden Mededeellngen. komt alleen door storingen, die alleen aan vrouwen eigen zijn. Zij komen door een een voudige oorzaak, maar deze wordt spoedig verholpen door iï> Ill de gisteren te Hoorn gehouden vergadering van Directeuren van Vereenigingen, aangesloten bij den \V estfrieschen Bond van Harmonie- en fanfarecorp sen, werden tot- juryleden gekozen de heeren G. K. G. van Aken, toonkunstenaar te Amersfoort, A. L. Ila- sebroek, kapelmeester der Kon. Ned. Marinekapel te Den Heldar en Joh. Schuitmaker, muziekdirecteur te Amsterdam. Reserve-jurylid werd de heer H. A. Maas uit Alkmaar. Tot den Bond is nog toegetreden de muziekveree- niging „Winnubst" uit Den Helder, zoodat de Bond thans 20 vereenigingen telt. Do datum van het dit jaar te Wieringen te houden muziekfeest zal nader worden bepaald. UIT DE RIJP. In het Raadsverslag (zie no. 46) behoort na de ali nea betreffende het voorstel Roelofs (aanvrage van DE HARMONIE. Naar wij vernemen zal de Harmonie worden ver bouwd. De ingang zal aanzienlijk worden verbreed, er zullen een paar ruime vestiaires worden gemaakt, niet onwaarschijnlijk komt er boven de oude secië- teitszaal een nieuwe en de groote zaal zal aanmerke lijk worden verbeterd. Deze zaal zal hooger onder ver dieping worden én rondom zal een balcon worden ge maakte, zoodat zij 960 a 1000 personen zal kunnen bevatten. Ook het tooneel zal een geduchte metamor phose ondergaan en de zaal zal zoo worden ingericht dat zij niet slechts als schouwburg- maar ook als concertzaal met goede accoustiek is te gebruiken. De foyer zal verbeterd worden en een afzonderlijke afdee- ling daarvan zal voor niet-rookers worden bestemd. Niet slechts zal gezorgd worden voor een keurige aankleeding van het geheel, maar ook ligt het in het voornemen electrisehe verlichting en centrale verwar ming aan te leggen, terwijl er voor gezorgd wordt dat ingeval van brand de vlammen van het tooneel niet kunnen overslaan op de zaal. Er zal naar gestreefd worden, dat deze ingrijpende verbouwing, welke onge twijfeld van groote beteekenis voor het uitgaande pu bliek zal zijn, vóór de kermis gereed gekomen is. VEREENIGING TER BEVORDERING VAN CHRISTELIJKE BELANGEN. Vrijdagavond werd in het gebouw „Waakt en Bidt" door Ds. A. J. A. Vermeer uit 's-Gravenhage, een le zing gehouden over het onderwerp: „Bijbelsehe ge denkteekenen". Na een gebed en een Gezang begon spr. het doel uiteen te zetten, waarvoor men eigenlijk gedenkteeke nen opricht. Men doet dit, om groote mannen te eeren, en onze voorouders in de herinnering van hun nazaten te bewaren. In andere landen worden veel meer standbeelden, gedenknaalden, bustes enz. gevon den dan in ons land. Ook in den Bijbel wordt van gedenkteekenen ge sproken, die meestal sarcophagen, triomfpoorten of FEBRÜARI-IJS. De hooge barometerstand heeft fraai weer gegeven en de heldere lucht en de zwakke Oostelijke winden hebben op hun beurt vorst gebracht. Vorst in het eind van Februari! Vorst, terwijl de natuur ont waakt De knoppen der boomen zijn gezwollen tot berstens toe. Hier bloeit reeds een vroege pruim, ginds steekt het madeliefje haar zuiver wit kopje al omhoog. Voor weken plukte men reeds sneeuwklok jes. En nuvorst! liet vriest des nachts geducht. In Groningen, op de Veluwe, in het Oosten van Utrecht, en ook in Bra bant en Limburg daalt de nacht-temperatuur plaatse lijk tot 20, soms zelfs tot 18 gr. F., d.w.z. een vorst van eventjes 14 gr. Hier en in Zeeland liggen de temperaturen weliswaar hooger, maar komen toch ook nog standen van 26, soms van 24 gr. F. voor. Den heelen winter is het zoo koud niet geweest, zoodat de laagste temperaturen van den winter 1912—1913 dus omstreeks eind Februari waargenomen worden. Wanneer het drie nachten 12 gr. gevroren heeft, is het water in de vijvers en sloten verstijfd, en is het ijs dik genoeg, den mensch te dragen. Maar overdag, als de zon hoog aan den hemel staat, stijgt de thermo meter dra tot 40 gr. F. Dan dooit het hard. En gelijk de ijsnaaldjes zich aan den kant het eerst vastzetten, >egint het thans aan den kant het eerst te dooien. De zwarte aarde verzamelt de zonnewarmte, zij begint te broeien, en doet liet ijs smelten. Spoedig is het ijs dus aan den kant niet meer te vertrouwen. Soms wordt het één groote schors, een ijs-eiland, 's Nachts vriest de massa wel weer vast. Maar het Februari- zonnetje heeft te veel kracht. De schaatsenrijders worden teleurgesteld: Februari-ijs is slecht en in 't geheel niet te vertrouwen. De zon werkt te veel te gen. Het is een lentezon, het is voorjaarsweer. Hoor den leeuwerik, het roodborstje, zie de bij reeds stuif meel verzamelen, het lammetje dartelen in de wei. TOONEEL - WIJL ACKER. Zondag 2 Maart zal er een tweede voorstelling door I het gezelschap, directie A. Wijlacker, plaats hebben in de Harmonie. De eerste voorstelling leverde veel succes op. an het oorlogsterrein wordt gemeld, dat de sneeuw er in groote hoeveelheden valt en over de geheele li nie voor eenige dagen alle militaire operaties belet. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Febr. Heden werd besteed voor: 510 baal uien f 0 35 a 0,50, 40 baal wortelen f 0,51 a 0,58, 45200 roodé kool f 2.— a 8.80, 19900 gele f 2,— a 10.80, 9600 witte f 0,80 a 3.20, 0 zak roode kool f 0,a 0,—. NOORD8CHARWOUDE 24 Febr. Grove uien f0,50 a 0,60 per 50 K.G. Roode kool f 11.— a 12.25, 2e soort f 10.25 a 10 75, kleinere f 2.— a 9.—, gele f 12 a 13.—, 2e soort f 11.—a 11.50, kleinere f3.—a 10.50, DeenscHe witte f 4.— a 4.25, 2e soort f 3.— a 3.50, kleinere f 1.50 a 2.75 per 100. PURMEREND, 25 Febr. Aangevoerd 395 runderen, waaronder 145 vette 72a 86 ct. perK.G. en 250 molke en geldekoeien f 160 a 310, prijshoudend mtg, 7 stieren f 0 a 0, 23 paarden f 0,—, 41 vette ka've- ren f 1.— a 1.20 per pond, matig. 1151 nuchtere f 12,— a 28.—, matig, 462 schapen f 24.— a 32.—, prijsh. matig, 304 vette varkens 54 a 58 ct. per kilo, vlug, 38 magere id. f 20 a 36.—, matig, 275 biggen f 10 a a 15natig, ganzen f 0a 0.zwanen f 0.— a 0,— 85 manden appelen f 2.— a 2.50, 35 manden peren f 1.25 a 1.50. Kleine fabriekskaas f 37. kleine boerenkaas f 35.middelbare f commissie f vol vette f aangev. 47 stapels, 972 kilo boter f 1.60 a 1.70, kipeieren f 4. - a 4.50, eendeieren f 0,— per 100. Ingezonden mededeellngen.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2