BUITENLAND. De Balkan-Oorlog. STADSNIEUWS. i 258 887 558 580 183 282% 116 679 240 214% 98% pCt. 4 4% 199 66 86 1697/g 191 158% 4% 17»/m 648/4 10% 52 90 97 27784 1028/, 101 207/, 27% 91u/m 66V16 95 104 447/, 81% 84% 86s/, 86%» 85% 192 2198/, 112% 224 149 65% 86 167% 158 4% 17% 64% 10% 51% '20% 26% 24% 59% 25 30 22% 100 247/, 158 8% EEN NIEUWE AUTODIENST. Te Andijk is, zoo meldt het Vad., opgericht een Naaml. Venn, tot exploitatie van den autodienst Enk huizen-Andijk-Werverahoof-station Hoogkarspel met een kapitaal van f 30.000, bijeengebracht door inge zetenen van deze gemeenten Op een vergadering te Andijk werden geplaatst 657 aandeelen van f 10. De dienst zal geöxploiteerd worden met 2 auto's. UIT HEILOO. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de tweede gemeente school alhier is benoemd mej. A. E. Haasbroek te Alkmaar. UIT KOEDIJK. Bij inschrijving is door de tuinbouwvereeniging „de West" de levering van 20050 K.G. super 14 14900 K.G. chili, 7700 K.G. patentkali, 1750 K. G. zw. ammoniak opgedragen aan de firma W. v. d. Mo len te Broek op Langendijk. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Bij de gister in Café Marktzicht door Notaris Kroen gehouden verkooping van een huis, schuur en erf, eigendom van den Heer J. Dekker Jbz., werd kooper de Heer J. Smit Kz. voor f 2860 UIT STOMPETOREN. Aan den gewonen jaarlijkschen kolf- en biljartwed strijd, op 25 dezer, werd door 21 personen deelgenomen. De uitslag was voor kolven J. Heep le pr., J. Glijnis 2e pr., C. Hartland 3e pr., J. Kramer 4e pr., H. Zeeman 5e pr., H. Kokkes 6e pr. en K. Brak 7e prijs. Voor biljarten: J. Kramer le pr., D. Huijser van Reenen 2e pr., K. Ver weel 3e pr. en J. Bood 4e prijs. Troostprijzen voor biljarten H. Kokkes le pr., G. Govers 2e pr., C. Klinkhamer 3e pr. en J. Jonker 4e prijs. Heden had de herstemming plaats voor de voor ziening in de vacature van hoofdingeland van de „Schermeer", ontstaan door het overlijden van den heer Jb. Slooten. Bij de stemming, den 12den Febru ari gehouden, verkreeg de heer W. de Geus Czn. 129 en de heer D. Koster 128 stemmen. Uitgebracht werden 325 stemmen, waarvan 5 on geldig. De heer Koster verkreeg 188, de heer de Geus 132 stemmen, zoodat de heer Koster werd gekozen. Er was druk gewerkt door beide partijen, o.a. met strooibiljetten. KORTE BERICHTEN. De bereden marechaussees hebben gisteren Den Haag weder verlaten. Ook de onbereden manschap pen van dit wapen, voor zoover ze niet reeds Maan dag vertrokken waren, zijn gisteren naar hun stand plaatsen teruggekeerd. De heer C. F. Utermöhlen, directeur van de Kon. Fabriek van Verbandstoffen te Amsterdam, heeft drieduizend snelverbanden kosteloos ter beschik king van het comité voor de zending naar Montene gro gesteld. De politie te Almelo heeft de hand gelegd op een troepje van 10 jongens, oud 10 tot 12 jaar, die zich schuldig maakten aan allerlei kleine diefstallen van sigaren, chocolade enz. -Maandagmiddag is te Amsterdam een 7-jarig meisje in een mestvaalt op een terrein tusschen de Roelof Hartstraat en de Boerenwetering geraakt. Zij werd daaruit getrokken door twee jongens van 12 it 14 jaar, die haar een paar latten toestaken. Aangezien hier aan misdrijf tegen de zeden wordt gedacht, roept de commissaris van politie in de 3de sectie deze jon gens op om als getuigen te worden gehoord. Te Delft is het 1 Mi-jarig' zoontje van een werk man in een onbewaakt oogenblik op een fornuis ge vallen en aan de gevolgen bezweken. Te Batavia zijn van ééne familie, Brugman, va der, moeder, twee kinderen en twee huisbedienden ten gevolge van cholera overleden. De bekende letterkundige Jolian Gram is giste ren te 's-Gravenhage op 80-jarigen leeftijd overleden. Onder Nispen (N.-Br.) zijn Maandag twee jon gelieden aldaar door het ijs van de leemputten van de steenfabriek gezakt en verdronken. Yoor de stichting van een Prot. Ziekenhuis te Enschede word, naar de Tel. meldt, door den heer en mevr. H. Meier te Grousen 60.000 geschonken. De Haagsehe politie heeft ter beschikking van de justitie gesteld en naar het huis van bewaring overgebracht een man en een vrouw, die ten nadeele van een bewoner van de' Heerengracht in Den Haag, bij wien zij als huisbewaarders in dienst waren, ver duisteringen hebben gepleegd. Gistermiddag is de 65-jarige Burgemeester van Est en Opijnen, de heer B. den Ouden, gedurende een verkooping van landerijen te Geldermalsen door een beroerte getroffen en overleden. Een familie te Lobit werd plotseling ongesteld na het gebruik van gebakjes. Een dokter diepde braakmiddelen toe, de toestand is thans bevredigend. Maandagavond is door den laatsten treilt bij het station Sappemeer Oost een werkman uit Sappemeer overreden. Zijn lijk is gistermorgen gevonden. Laatste berlcht«n. ONGEWENSCHTE MARCONI-STATIONS ROTTERDAM, 26 Febr. Op verzoek van de Directie der Telegrafie is door de politie van een pand in de Schoutenstraat verwijderd een installatie van draad- looze telegrafie, waarmede telegrammen konden wor den opgevangen, die tusschen Scheveningen en andere Marconische stations werden gewisseld, meerdere per sonen hebben dergelijke installaties. De berichten, dat een algemeene ontspanning van den politieken toestand op handen is, wordt steeds talrijker. Van verschillende zijden wordt bevestigd dat Oostenrijk-Hongarije en Rusland nader bij elkaar gekomen zijn in de Albaneesche grenskwestie en dat het vaststaat, dat de stad Skoetari Albaneesch zal worden. Roemenië en Bulgarije hebben voorts thans beide aan de mogendheden doen weten, dat zij de aangebo den bemiddeling aanvaarden. Roemenië heeft in het geheel geen voorwaarden bedongen, doch wenscht al leen te weten, wanneer het resultaat der bemiddeling tegemoet gezien kan worden. De vreedzame oplossing van het geschil is nu dus op den goeden weg. Of die oplossing spoedig zal ko men is een andere vraag. De correspondent van het Berliner Tageblatt te Sofia deelt mede, dat vermoedelijk als bemiddelaar de gezanten te Londen zullen optreden. Maar ook wordt gesproken van een nieuwe gezan ten-conferentie en wel te St. Petersburg. Uit Bulgaarsche bron is het volgende bericht af komstig: De Grieksclie metropolieten te Tsjataldsja en Tsjor loe hebben aan minister Savof een telegram ge richt, waarin zij mededeelen, dat tengevolge van wreedheden der Turken, ongeveer 600 inwoners van Tsjataldsja en omliggende dorpen hun haardsteden hebben moeten verlaten en, van alles beroofd, naar Tsjorloe en Istrandsja zijn gevlucht. De twee metro polieten verzoeken daarom den heer Savof met deze ongelukkigen medelijden te hebben en hun brood uit te reiken, opdat zij niet van honger sterven. De be- elhebber heeft onmiddellijk de Bulgaarsche militaire overheid bevel gegeven, voor de vluohtelingen zorg te dragen. De regeering heeft haar goedkeuring gehecht aan deze handelwijze. Uit Konstantinopel wordt gemeld, dat tijdens een inspectie op den jongsten tocht van de Dardanellen- vloot de grootvizier aan officieren en bemanning de gelukwenschcn overgebracht heeft van den sultan met den in alle gevechten getoonden moed. De groot- izier hield verder een toespraak waarin hij verklaar de dat de sultan het tegenwoordige ongeluk van Tur kije toeschreef aan het gebrek van een voldoende vloot. Turkije zal voortaan zonder vloot niet kunnen leven, dat is door de jongste gebeurtenissen bewezen. De sultan wenscht dat Turkije eene goede vloot bezit. Wij zullen den wensch van den sultan in acht nemen en eerlang eene krachtige vloot bezitten. Men verzekert uit goed ingelichte bron, dat de „Hamidié" zich in veilige haven bevindt. De officie ren en de bemanning verkeeren in volmaakt goede ge zondheid. DU1TSCHLAND. Het Koninklijk echtpaar van Denemarken is te Berlijn op bezoek. Het bezoek heeft het gewone verloop en gelijk te doen gebruike lijk is heeft er een gala-maaltijd plaats gehad, waarbij zeer hartelijke toespraken zijn gehouden. FRANKRIJK. Verbazend hartelijk zijn de brieven, die de Tsaar van Rusland en de Fransche president elkaar geschreven hebben. De Tsaar noemt den heer Poincaré een „groot en goed vriend" en gewaagt be halve over de voortdurende samenwerking en voeling tusschen de kabinetten, van zijn „persoonlijke ach ting en vriendschap" voor den president. De heer Poincaré telegrafeerde aan zijn „waarden en grooten vriend" terug. ENGELAND. Er is ontdekt, dat het Engelsche ministerie van oorlog de dupe van een vele jaren uit gevoerde bedriegerij is geworden. In het jaar 1815 werd aan de achtergeblevenen van de in den slag bij Waterloo gevallen onderofficieren een pensioen van ongeveer 1100 jaarlijks toegekend. Tot voor kor ten tijd werden twee van deze pensioens geregeld uit gekeerd. Eindelijk begon men dit verdacht te vinden en bij onderzoek bleek, dat de achtergeblevenen reeds lang gestorven waren, doch bedriegers door vervalsch- te papieren het geld geregeld in ontvangst namen. ITALIë. De grootste Italiaansche scheepswerf te Turijn heeft 7000 arbeiders ontslagen omdat het mi nisterie van marine zoo lang wacht met te betalen! Nog slechts enkele arbeiders zijn bezrg aan de voltooi ing van de dreadnought „Guitio Cesare." VEREENIGDE STATEN. De regeering der Ver- eenigde Staten weigert het nieuwe bewind in Mexico te erkennen, zoolang de dood van Madero en de om standigheden waarin hij is doodgeschoten, niet volko men zijn opgehelderd. Een onafhankelijk Mexicaansch blad, verklaart, dat volgens ingewonnen inlichtingen, de beide afgezette staatslieden Zaterdagavond feitelijk terecht zijn ge steld en dat er zelfs van een schijnaanval op de auto's geen sprake is geweest. De lijken der vermoorden vertoonen een aantal kogelwonden in het hoofd en het bovenlichaam. Madero laat alleen een weduwe, Suarez een weduwe met zeven kleine kinderen achter, waarvan het jongs te slechts twee maanden oud is. Men meldde uit Mexico aan de New-York Ameri- cain: „Het gerucht loopt, dat generaal Felix Diaz is vermoord." Intusschen is dit bericht nergens bevestigd. Er zijn volgens Reuter juist aanwijzingen van een herleving van den invloed van Diaz. Bevel is gege ven door Huerta, dat de portretten van den voorma ligen president zullen worden teruggebracht op de plaatsen in de openbare gebouwen, van waar zij vroe ger door Madero waren weggenomen. Gemengde mededeelingen. EEN ZELDZAME CLUB. Door een toeval werd onlangs te Londen een hoogst eigenaardige club ontdekt, welke den naam droeg: „Black-Bean Club limited" (woordelijk N. V. zwarte boonenclub). Leden der club zijn 40 dames, die bij haar lid-wor den elk 120 betalen, en verder jaarlijks dezelfde som. Eens per jaar wordt vergaderd. Dan wordt een zak, inhoudende 39 witte boonen en 1 zwarte boon, onder drukkend stilzwijgen, rond gereikt. Gespannen is aller aandacht op de kleur van de boon, want als deze zwart is, dan beteekent dat voor de vinderes. dat zij nog vóór het einde van dat jaar trouwen moet. De overige 39 dames beloven plechtig, dat jaar noch te huwen noch zich te verloven. De door het lot be gunstigde damo krijgt dan bij haar huwelijk een uitzet van de club. En de club betaalt ook een huwelijks reis van minstens drie weken. DE GEVOLGEN VAN HUWELIJKEN TUSSCHEN BLOEDVERWANTEN. Dc „Kosmos" heeft inlichtingen ingewonnen om treilt de gezondheid van 221 kinderen uit huwelijken tusschen bloedverwanten b. v. van oom en nicht, van zusters- en neefskinderen enz. Van deze nakomelin gen is 2.7 pet. doofstom, 12.6 pet. konden zeer slecht zien of waren blind, en 14 pet. hadden zwakke geest vermogens of waren krankzinnig. Bij kinderen uit andere huwelijken was 0.01 pet. doofstom, 0.5 pet slecht van gezicht of blind en 4 pet. zwak van geest vermogens. Het tijdschrift beschouwt als oorzaak voor deze slechte gezondheid bij de eerste categorie zoowel de bloedverwantschap als de door de bloedver wantschap van zelf grootere erfelijkheid. HET LOT VAN DE RUSSISCHE KOLONI SATIE IN SIBERIë. Prof. Dr. Ballod, de Duitsch-Russische econoom te Berlijn, geeft in een zooeven verschenen werk over cultuur en volk van Rusland eenige interessante me dedeelingen en voorspellingen over de Russische kolo nisatie in Siberië. De schommelingen in het klimaat van Siberië zijn voor het slagen dezer kolonisatie van het grootste belang. In Siberië doet zich n.l. een zelfde verschijnsel voor als in de binnenlanden van Australië, en in de Mississippilandenna eenige re- genrijke jaren volgen lange tijden van droogte, het geen voor een kolonisatie van beslissenden invloed is In de jaren van 1830-90 kwamen uit Siberië ontroost bare berichten en bij den hongersnood in 1890 kon men in de Russische pers nog de meest pessimistische beschouwingen lezen. Het klimaat werd steeds dro ger, de centraal-aziatische 'woestijn strekte zich im mer verder naar Rusland uit. Maar sedert 1900 zweeg het pessimisme in de Russische pers. In Centraal- Azië viel meer neerslag. Men heeft vastgesteld, dat in den tijd tusschen 1880 en 1902 de spiegel van het Aral-meer zich 2 M. verheven heeft. Vroegere eilan den zijn nu met water bedekt. De Kaspische Zee steeg ook 1.2 M. en vele meren in de vroeger voor droog verklaarde steppe van Harbara ten Oosten van Ob en Irtysch hebben zich nu met water gevuld, net heele gebied is dus waterrijker geworden. Men is nu in staat den meteorologischen toestand van Barnaul op 53 gr. breedte na te gaan. De Russische geograaf Woeikoff bepaalde eens dat dc jaren van 1830'50 tamelijk regenrijk geweest moeten zijn. Daarna volgde de groote droogte, toen er. nauwelijks genoeg gras groeide voor de kudden der nomadenvolken. Men kan er dus van overtuigd zijn, dat de tegenwoordige ruime neerslag slechts tijdelijk is. In verband hiermede is het succes der Russische kolonisatie in Siberië nog zeer bedenkelijk. Zelfs is het nog maar zeer de vraag, of de grond op den duur voor den verbouw van granen geschikt zal blijken. KORTE BERICHTEN. Verdacht van den moord op den wachtmeester en verwonding van diens collega te Laeken, zijn drie beruchte mannen aangehouden. Op de plaats van het misdrijf was een jockeypet en een stuk van een ketting gevonden. De pet moet aan een der drie be lmoren, het andere stuk der ketting is bij een hunner gevonden. Herhaalde aardschokken werden te Westport (Nieuw-Zeeland) gedurende 48 uren, waargenomen, vergezeld van geraas als van kanonschoten. Er had den geen persoonlijke ongelukken plaats, maar som mige eigendommen zijn zwaar beschadigd. De mijnen leden geen schade. Uit Gijon (Asturië) is tijding ontvangen over de ontploffing van een mijn in de voorhaven. Volgens officieele berichten is het aantal dooden 24, het aan tal gêwonden is aanzienlijk. De Parijsche brigadier van politie Rigail werd disciplinair gestraft met 5 dagen korting op zijn loon, omdat hij in een dagblad een daad van willekeur van de politieoverhcid had afgekeurd. Een door meer dan 2000 politieagenten bezochte vergadering ver klaarde zich daarop solidair met Rigail. Tegelijker tijd werd een collecte gehouden om Rigail schadeloos te stellen voor de onthouding van loon. Dertig personen werden Zondagavond gewond bij een paniek in een bioscooptheater te Duinkerken, toen een film in brand geraakte en 400 personen, on der wie vele vrouwen en kinderen, naar den uitgang drongen. Onder het personeel van het krankzinnigenge sticht te Triëst is een staking uitgebroken. De dok toren, eenige kooksters en wat hulppersoneel doen nu het werk. Het Italiaansche ministerie van buitenlandsche zaken wil een bioseoopcensuur door de politie invoe ren, hoofdzakelijk om politieke redenen. - De politie van Toulon heeft ondanks het verbod een opiumelub ontdekt. De verkoopster werd aange houden en door haar bekentenissen ontdekte men een elegant ingerichte rooksalon, waarin zich veel zeeof ficieren bevonden. Een man te Berlijn, die zijn vrouw vermoord had werd door de politie in zijn kamer gehangen ge vonden. Hij had eerst getracht zich dood te schieten, doch toen hem dit niet gelukte zette hij een gaskraan open en hing zich op. POKKEN? Er is een verdacht ziektegeval geconstateerd in het perceel Karnemelksbuurt no. 7. In verband hiermede wordt het huis bewaakt. Mocht het hier inderdaad een nieuw geval van pok ken betreffen, dat dan dus in een geheel andere wijk zou zijn uitgebroken, dan is het van het grootste be lang dat allen zich laten inenten, die dit dezer dagen nog niet hebben laten doen. EEN DIRECTE TREIN AMSTERDAM- ALKMAAR. Met bijzondere ingenomenheid maken we melding vün het feit, dat in het ontwerp-zomerdienstregeling van de H. IJ. S. M. is opgenomen een directe trein, die om 5.11 n.m. uit Amsterdam vertrekt en om 5.46 te Alkmaar aankomt en den afstand, waarover een „boemel" 1 uur 11 min. doet, dus zonder ergens te stoppen aflegt in 35 minuten. De trein loopt enkel van 29 Juni4 September en dan nog niet op Zon en feestdagen, maar toch zal de stad en hare omge ving en wanneer wij denken aan Bergen, Schoorl en Egmond, dan zouden we willen zeggen de omge ving vooral van dezen nieuwen trein kunnen pro fiteeren. En als het begin er is, dan volgen er van zelf meer directe treinen. Trouwens het moet er kend, dat de ontworpen zomerdienst ook andere ver beteringen in het tot dusverre in menig opzicht ver waarloosde spoorwegverkeer voor deze streek brengt. De trein uit den Helder, die thans 's morgens om 8.41 van Alkmaar vertrekt, zal zich te Alkmaar split sen, iuplaats van te Uitgeest. Om 8.30 gaat een trein van Alkmaar naar Amsterdam, die aldaar om 9.10 aankomt en alleen te Zaandam stopt, terwijl om 8.38 een trein gaat van Alkmaar naar Haarlem. Deze stopt om 8.55 te Uitgeest. Om 9.05 n. m. zal een trein uit Amsterdam naar Alkmaar rijden, welke daar om 9.46 aankomt en alleen te Uitgeest stopt. De laatste trein, die om 12.05 uit Amsterdam ver trekt zal nog niet verder gaan dan Uitgeest, Hopen we, dat een volgend seizoen die late trein de reizigers ook naar Alkmaar brengt! BENOEMD. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan alhier (II. Dominicus) den weleerw. pa ter W. L. A. v. Noord en tot kapelaan (II. Laurenti us) den weleerwaarden heer W. H. Kooy. BIJEN. Men verzoekt ons naar aanleiding van het berichtje over Februari-ijs te melden, dat de bijen nog niet vrij moeten worden gelaten, daar dit slechts schade zou geven. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. Men schrijft ons: De tweede propaganda-avond van de afdeeling Alk maar van bovengenoemden bond zal gehouden worden op Zaterdag 1 Maart a.sin de groote zaal van de „Harmonie." De tooneelelub van Koedijk zal dien avond opvoe ren „Oud en arm", een tooneelstuk in 4 bedrijven en 1 tafereel. Het enkel-mannenkwartet „Alcmaria" van hier verleent welwillende medewerking en zal o. m. het nieuwste propagandalied voor staatspension neering„Op voor de grijsheid ten gehoore brengen, De zeer lage kosten kunnen niemand weerhouden zich een verplicht programma bij een der leden van de propaganda-commissie aan te schaffen. DE LUCHTBRUG. Naar wij vernemen heeft het bestuur van do veree niging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer te Bergen de besturen der zustervereenigingen te Alkmaar, Egmond en Schoorl uitgenoodigd tot een j gecombineerde vergadering op 5 Maart a.s., teneinde j te bespreken, wat er kan worden gedaan, om de te l verwachten nadeelige gevolgen van de luchtbrug bij het station en van de belemmering van het verkeer op don Bergerweg zooveel mogelijk weg te nemen. KOOKCURSUS VOLKSBOND. Het bestuur der Afd. Alkmaar van den Volksbond tegen drankmisbruik verzocht ons te willen bekend maken, dat aan den kookcursus, die Vrijdag 7 Maart zal aanvangen en gehouden zal worden in de Alk- maarsche Huishoud- en Industrieschool, nog eenige personen kunnen deelnemen. Vrouwen en meisjes ruit de arbeidende klasse, die van deze bijzondere gelegenheid willen gebruik maken, raden wij aan zich spoedig aan te melden bij een der bestuursleden M. Uitenbosch, Tuinstraat, V. S. Ohm stede, Dijk en M. L. O. Pool, Hofdgkstraat. AGENDA WOENSDAG: 8 uur, repetitie liedertafel „De VereeaigJ* Zan gers," Harmonie. Koninklijke Erk. Sehietver. „Nimrod," ftobert- schietoefeningen, 8Va uur, Noord-Hollandsoh Koffie huis, Zaadmarkt. Gymn.-ver. „De Halter," oefening voor jongens van 912 jaar van 78 uur; leden ouder dan 16 jaar van 8—9 uur; jongens van 1216 jaar van 910 uur, turnlokaal „K. en V." Schoolstraat. Zang en Vriendschap, repetitie van V/%9 uur, Harmonie. Burgerlijke Stuud. GETROUWD. 26 Febr. Maarten Hoet en Margaretha Petronella Mul der. GEBOREN. 25 Febr. Cornelia Johanna, d. van Willem Jonker en Adriana Maria de Jong. Dirk, z. van Cor nelia Rezel en Trjjntje Groot. AM8TERDAMS0H2 BEU*». Opgave van het NOOKDHOLLANDSOH LANDBOÜWCREDUT. Veerdam, O 11, Alkmaar. Koers vaa STAATSLEENINGEN. 25 Feb. 26 Feb. Sad, Nederland, Werk. Schuld pCt. 31/, 3% B u it e n 1 a nd. Bulgarije Tabaksleening pCt, Brazilië Funding 5 Mexico binnsnl. i Japan 4 Oostenrijk Jan. Jul. 4 Rusland Hope 4 Consol 4 1906 t 1894 6e Enu 4 Lwanr Dombr 41/, BANK- en CREDIETINSTELLINGEN EN HYPOTHEEKBANKEN. Amsterdamsche Ba k div. Nederlaudsche Bank Cert. Nederl. Handel Mij. Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrsdiet div. 91U, 661/, 96 104 447/, 811/4 841/4 858/4 86% lOoi/g 850/u 969/is 1921/4 219% 176 112 97»/is IOOI/4 688/4 253/4 24% 61 49 1581/4 f182.- 185 192 659 284 885 898/4 99% 541 127 675 185 255 386 654 629 181% 2801/4 117% 674% 28 70% 212% 56 90% 68% 24% 241/4 6011/u 48 158 f182,— 185% 195 llU/i 548 125% 677 INDUSTRIEELE OïÏDERN. (Buitënl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry CULTUUR ONDERN. EN HANDELS VENNOOTSCHAPPEN IN NEDERLAND EN KOLONIËN. Cultuur Vorstenlanden Winstbew. Handelsvereen. Amsterdam" Nieuwe Afrikaausche Handelsver. TABAKSON DERNEMINGEN. Vdam Dell aand. Langkat Idem pref. A'dam Serdaug bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mij. Deil-Maatschappjj hessa Tabak-Mij. Sedan tabak Rotterdam Dell Serembah Tabak-Mij. Uuited Langkat Plant. Co. PETROLEUM ONDERNEMINGEN. Dortsohe Petroleum aand. div. Serous. Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rum. Petroleum Mij. Ron. Mij. t. expl. v. Petroleum Moeara Enim Porlak Petroleum-Mii M Sumatra Palembang Zuid Perlak Orion Petroleum Mij. MIJNBOU W-MAATSCHAPPIJ EN. Ketahoen Gew. 16 16 s pref. 1 84 87 Redjang Lebong 190 190 Great Oobar 71% 69% RUBBER MAATSCHAPPIJEN. Amsterdam» Rubber Cult. Mij. aand. div Deli Batavia Rubber Mij. Koloniale Rubber Mij, Nederl. Rubt.er Mij. ySerhadjadi* Sum. Rubb. Cult. Mij. SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Amenk. Stoomv.-Mil Nederl. Scheepvaart Unie Common Marina Preferent a Marinebonds pCt. 4% DIVERSEN. Comm. Pern aand, div. Preferent SPOORWEGEN. Holl. IJz. Sp.-Mij. Mii. tot expl. van Staatsspoorw. B Deli Spoorweg VMER1KA. Atch. Top. Cert. v. a Convert pCt, i Denv. en R. Gr. Cert aand. div. Eric Kansas City South. 11 n 1, pref J. 60 Sdiss K. Texas O. v. 25% New-York and Ontarie 30% Norfolk Western C. v. M 1077/, Rook Island gew 227% Southern Pacific 99 Southern Railway 26% Union Pacific cert v. 1641/4 Wabash gew. 8% RUTLAND. Wladik&wkas 1S85 pGt, 4 86% PREMIELEENINGEN. NEDERLAND. Stad Amsterd. f 100 3 106'Vu Gemeente-cred. 3 100s/!, SELGIE Antwerpen 1887 2% 79% HONGARIJE Hongaarsche Hyp. 4 117 Idem i 108 OOSTENRIJK. Staatsleening i860 5 158 SUSLAVD. 1864 S 460 Koers van het geld. Prolongatie 23/4 pCt. Mededeelingen. De Amerikaansche afdeeling on zer beurs volhardde verder bij hare matte houding hoewel de noteeringen na de flauwere New-York ache koersen betrekkelijk meevielen. Industrieelo soorten waren "fractioneel lager, spoorwegwaarden nagenoeg onveranderd. De Oliemarkt had vooral voor Aand. Koninklijke welke op 5783/4 openden, een vast aanzien terwijl deze gunstige stemming gehandhaafd bleef. Noteering 5781L5793/4. Aand. Geconsolideerde openden op 231V2 en verbeterden verder. Noteering 23lV4234. Internationale Rumeensche Petroleum flauwer. Tabakken beter, terwijl Aand. Bindjey Tab,

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2