SWEET BI AYI [TOILET ZEEPI STADSJV IEUWS N DER WlJ S ZEELAND EN NOORDBRABANT VERBONDEN. BUITENLAND. De Balkan-Oorlog. I. PRINS Az. Oudegracht 285b. PIJN,DUURZAAM,GEURIG Tot bereiking van liet beoogde doel zullen inteeken- lijsten worden aangeboden. Moge daarop met milde band worden ingeteekend. NEDERLANDSCHE TUINBOUWRAAD. Gisteren had te Utrecht de jaarlijksche vergadering van den Ned. Tuinbouwraad plaats, onder leiding van den heer E. II. Krelage te Haarlem. In zijn ope ningswoord merkte deze op, dat over 't algemeen de indruk over 1912 niet ongunstig is. De bloembollen teelt kan op bevredigende resultaten terugzien. Als hot meest belangrijke resultaat, dat indirect aan den invloed van den Tuinbouwraad mag worden toegeschreven, noemde spr. de aanvaarding van het beginsel der risico-overdracht door de Tweede Kamer bij de behandeling van de Invaliditeits-verzekerings- wet. De vraag, of de Tuinbouw-onderlinge de gele genheid moest worden gegeven ook hier haar werk zaamheid te ontplooien, werd aldus bevestigend beant woord. Tot leden van het hoofdbestuur werden bij acclama tie de aftredende leden herbenoemd n.l. de heeren A. Keessen Jr. te Aalsmeer en W. G. Droog te Haar lem. In de plaats van wijlen den heer A. van Namen Hzn. werd gekozen de heer W. Turkenburg te Bode graven. Een uitgebreide discussie werd gevoerd omtrent een voorstel van het centraal bestuur, om over te gaan tot de vorming van een groep, omvattende de veilings- en verzendvereenigingen, onder bepaling, dat deze groep in het centraal bestuur zal vertegen woordigd zijn door twee leden, waarvan een de groen teteelt en een de ooftteelt als bedrijf uitoefent of heeft uitgeoefend. Men juichte over 't geheel dit voorstel toe, maar achtte de verbinding van de veilings- en verzendver eenigingen, die beide tegenstrijdige belangen hebben, verkeerd. Het bestuur wijzigde zijn voorstel dan ook zooda nig, dat de verzendvereenigingen er niet meer onder begrepen worden. Het voorstel werd daarop met groote meerderheid van stemmen (114 tegen 14) aangenomen. Daarna hield de heer J. Smid, referendaris aan het departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, een bespreking over„Het arbeidersvraagstuk meer speciaal in verband met arbeidsbeurzen voor den tuin bouw." 8pr. wees er op, dat gebrek aan arbeiders voort spruit uit te laag loon en zijn geneesmiddel vindt in verhooging van het loon. Tegen die loonsverhooging rijzen verschillende be zwaren. Velen kleinen land- en tuinbouwers valt het betalen van hoogere loonen zwaar, zegt men zeer juist. Maar men vergeet, zei spr., dat dit slechts iets tijdelijks is. Op den duur wordt de loonsverhooging verhaald op den grondprijs. Ja, spreker ging verder en meende, dat loonsverhooging op den duur zal lei den tot verbetering der positie van de groote schare kleine land- en tuinbouwers, die op de grens staan welke ondernemer van arbeider scheidt. Wanneer het gebrek aan arbeiders leidt tot zoodani ge loonsverhooging, dat de te constateeren enorme stijging der grondprijzen tot staan komt, dan moet. Zei spr., ieder vriend van den land- en tuinbouw dit toejuichen. Minder zuinigheid bij het betalen van loon en groo- ter voorzichtigheid bij het koopen en pachten van land, is het eerste middel tegen het arbeidersgebrek. Het tweede geneesmiddel is inrichting van het be drijf op dien voet, dat de arbeider geregeld werk heeft en zoodoende een behoorlijk jaarloon kan verdienen. Wanneer de loonen voldoende zijn, kan de vraag worden overwogen in hoever heil is te verwachten van arbeidsbeurzen. Plaatselijke arbeidsbeurzen kunnen hier weinig hel pen. Het kwam spr. voor, dat de tuinbouw zich moet verstaan met een reeds bestaande organisatie, n.l. de Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen. Er volgde eenige gedachtenwisseling, waarna de vergadering gesloten werd. UIT BERGEN. 'Bij de heden in het „Oranje-Hotel" alhier door den Raad van Beheer der N.V. Bouw- en Bouwgrond- muatschappjj „Bergen-Binnen" te 's-Gravenhage ge houden aanbesteding' voor het aanleggen, bestraten en verharden van de wegen in het Villa-Park te Bergen en het maken van een Hertenkamp in bedoeld Villa- Park waren de navolgende biljetten ingekomen Wegen. Hertenkamp. A. M. en D. P. Joustra te Haarlem f 50865 f 2325 P. Dekinga en K. Ootes, Amsterdam 53384 3344 J. Plejjt te Assendelft 55400 46(i0 J. Saras, Oudewetering 55700 5300 L. Gort, Haarlem 56290 4300 F. L. Smit, Haarlem 56350 4335 J. Oldenburg, Bergen 56948 2690 P. Dubbeld, Alkmaar 60900 3678 P. H. G. Daudeyy Haarlem 62200 3520 J. Water, ZaDtvoort 62400 3563 J. Waayer en Schuurman, Medemblik 62750 4470 P. en J. Wiüd, Medemblik 62900 4500 J. de Vries, Purmerend 62930 3800 C. de Vries, Purmerend 64200 8800 R. K. Koppen en Zn., West-Graftdijk 65500 4195 T. Knin, Schellinkhout 68000 4100 J. Roemer, Medemblik 4580 De gunning zal volgens bestek over 8 dagen plaats hebben. UTT CASTRICUM. *Na verdediging van een academisch proefschrift, getiteld „De ontogenetische ontwikkeling van den voorwand der tusschenhersen en van de voorhersen commissuren bij lagere zoogdieren", werd heden te Leiden bevorderd tot doctor in de geneeskunde de heer Hendrik Werkman, geboren te Zoeterwoude, arts te Castrieum. KORTE BERICHTEN. Iemand te Groesbeek, die onder verdenking Stond zich aan een zedenmisdrijf te hebben schuldig gemaakt en wiens opsporing en aanhouding was ver zocht, heeft zich in een naburig bosch door ophanging van het leven beroofd. Eenige dagen geleden kwam een diefstal voor op de diamantslijperij van de firma E. van Dam, te Antwerpen. Dinsdag moesten alle arbeiders in vel band met dien diefstal ophouden met werken. Ook te Amsterdam waren een tiental arbeiders genoodzaakt te stoppen. Den volgenden dag konden zij' evenwel allen weer den arbeid hervatten. Vier werklieden te Antwerpen zijn inmiddels ontslagen. Het hof te Leeuwarden heeft bet vonnis der rechtbank te Groningen, waarbij R. Bos, hoofd eener school, en J. Noordhoff, uitgever, beiden aldaar, wei den vrijgesproken van de hun ten laste gelegde schen ding van het auteursrecht (het betreft het copieeren van een atlas) bevestigd. De advocaat-generaal had voor N. vrijspraak gevraagd, voor B. veroordeeling tot een boete van 500, Uit een brief van dr. Koppeschaar uit Cettinje d.d. 22 dezer: „Ik was bij den laatsten veldslag, waar we ongeveer 4000 5000 gewonden kregen. De raderbaar heeft Voortdurend dienst gedaan. Ik zou haast zeggen: ze vochten er om; ook veel dooden zijn er mee vervoerd." Woensdag begaf zich een landbouwer te Koe kange (Dr.), ten einde zijn weg te bekorten, over een bevroren wijke. Hij zakte door het dunne ijs en daar er geen hulp in de nabijheid was, verdronk hij. Gisteravond is op den straatweg bij Halfweg- Ilaarlem een 33-jarige man door de electrische tram aangereden en gedood. Hij was afkomstig uit Leeu warden en tijdelijk in de streek werkzaam. Bij de herstemming over de motie der sociaal democratische raadsleden te Zaandam om de platen an de vereeniging „Onze Vloot" uit de openbare scholen te verwijderen, werd deze verworpen met 9 tegen 7 stemmen. De vorige vergadering hadden dc stemmen gestaakt. De minister van Waterstaat, mr. L. W. H. Re- gout, kan wegens een lichte influenza zijn ambtsbe zigheden niet verrichten. Naar De Ned. verneemt, zijn er in het district Ommen van Cliristelijk-historische zijde 1400 nieuwe kiezers op de kiezerslijsten gebracht, waarvan niet minder dan 500 in het plaatsje Hellendoorn. De vlucht, welke Henri Bakker zou doen van Enkhuizen naar Stavoren, gaat, naar de N. R. Crt. meldt, niet door. - Woensdagmiddag is, naar de N. R. Crt. meldt, te Hoenderloo brand ontstaan in een akkermaals- boseh, toebehoorende aan de Stichting Hoenderloo, doordat een jongen, die niet recht bij het hoofd is, een vuurtje had gestookt. Ruim twee hectare eiken hakhout is door het vuur vernield. De N. V. Het Tooneel, directeur Willem Roy- aards heeft van H. M. de Koningin een bedrag als schenking ontvangen en zulks als blijk van Hr. Ms. ingenomenheid met en belangstelling in de reeds ge geven en nog te geven voorstellingen van Vondel's Gysbreght van Aemstel met de muziek van Alphons Diepenbrock. Laatste berichten. PRINSES JULIANA. IIOHENMARK, 28 Febr. Prinses Juliana zal tot einde April in huize „Waldeck" vertoeven, indien zich geen bizondere omstandigheden voordoen. De groothertogin van Oldenburg zal op uitnoodiging van H. M. de Koningin eenige dagen in de villa der prinses doorbrengen. Hedenmorgen om 8 uur reeds ondernam prinses Juliana vergezeld van eenige speel makkertjes een wandelrit met de ponnywagen in de omstreken van Hohenmark. MIDDELBURG, 28 Febr. De Staten van Zeeland besloten op voorstel van Gedeputeerden tot het maken van een verbindingsweg tusschen Zeeland en Noord- Brabant. Getracht zal worden voor den aanstaanden zomer gereed te komen GEEN POKKEN. Naar we vernemen, is het verdachte geval aan de Karnemelksbuurt gelukkig geen pokken gebleken. De beer Jansen, aan den Kooltuin, verzocht ons te melden, dat er geheel ten onrechte geruchten gaan, alsof er in zijn gezin een geval van pokken zou zijn voorgekomen. Het geheele gezin is zoo gezond als een viseh. AFSCHE1D-KOLONEL GREVINCK. De directeur der Cadettenschool, de heer J. D. Gre- vinck heeft heden afscheid genomen van de school, terwijl majoor F. L. J. van de Pol het directeurschap heeft aanvaard. Om kwart voor twaalf hedenmorgen kwam kolonel Grevinck met majooi van de Pol in de receptiezaal der school, waar alle officieren en leeraren waren ver- eenigd. Namens officieren en leeraren werd de beer Gre vinck hier toegesproken door den heer J. R. van der Moer, die er op wees, dat de scheidende directeur voor de school steeds een goed, voor het geheele per soneel steeds een hartelijk directeur was geweest. Spr. dankte voor de vriendelijke samenwerking, die steeds had bestaan. Waar bet aan den eenen kant leed deed, dat de directeur de school verliet, was het voor bet personeel aan den anderen kant aangenaam te zien, dat dit vertrek hot gevolg is van een hooge onder scheiding. Spr. wenschte den heer Grevinck nogmaals geluk met die bevordering, hoopte, dat de directeur als kolonel veel goeds voor anderen zou kunnen doeu en wederzijds veel goeds van ben zou ondervinden en .eindigde met den wensch uit te spreken, dat de heer en mevrouw Grevinck en hun kinderen te Breda een gelukkigen tijd tegemoet mochten gaan. De lieer Grevinck dankte voor de hartelijke woor den tot hem gericht. Het speet hem de inrichting te moeten verlaten, die hem lief geworden was en waar aan hij zijn krachten naar zijn beste weten had gewijd. Met dankbaarheid constateerde spr., dat hij in zijn taak steeds gesteund was door officieren en leeraren. Spr. hoopte, dat het hen allen goed mocht gaan en beval zich aan in hun aangename herinnering. Hierna richtte kolonel Grevinck het woord tot den nieuwen directeur, dien hij gelukwenschte met zijn benoeming, terwijl hij de hoop uitsprak, dat majoor van de Pol steeds dezelfde medewerking mocht on dervinden en bij een eventueel afscheid der school met dezelfde gevoelens mocht heengaan, als waarmee spr. thans afscheid nam. Majoor van de Pol dankte voor het welkom, hem toegeroepen, en zeide het een hooge eer te achten, be noemd te zijn tot directeur der Cadettenschool. Spr. was gekomen met sympathie voor de school en na zijn maand detacheering, waarin hij de gelegenheid had om veel op te merken, was die sympathie vergroot, omdat alles aan de inrichting zoo rustig en geregeld zijn gang ging. Spr. hoopte steeds de medewerking te ondervinden, welke zijn voorganger te beurt viel. Met een handdruk nam de heer Grevinck daarna afscheid van officieren en leeraren. Kolonel Grevinck en majoor van de Pol begaven zich danrna naar de veranda, waar de cadetten opge steld stonden. De beer Grevinck sprak de cadetten toe; hij zei met genoegen drie jaar het cadettencorps te hebben gecommandeerd, waarna hij met een handdruk af scheid nam van den senaat van het corps en den nieuwen directeur aan de cadetten voorstelde. Majoor van de Pol zeide te hopen, dat de goede geest onder het cadettencorps steeds mocht blijven bestaan, spr. zal gaarne de voetsporen van zijn voor ganger drukken; de cadetten kunnen rekenen op zijn welwillendheid. Hierna nam kolonel Grevinck afscheid van de on derofficieren, wier werk hij steeds met genoegen had gezien; de adjudant-onderofficier, Je heer P. Keuze kamp, dankte namens de onderofficieren den heer Grevinck voor de aangename wijze, waarop onder diens commando de dienst steeds kon worden verricht. Kolonel Grovinck stelde majoor van de Pol voor aan de onderofficieren; de nieuwe directeur hoopte ook met hen op aangename wijze samen te werken. Hiermede was de plechtigheid afgeloopen. VERSIERING-MAGDALENENSTRAAT. In de Magdalenenstraat die als Schapesteeg bij het Julianafeest zoo'n buitengewoon aardig feestpakje aan had heeft zich een commissie gevormd ter versiering van de straat tijdens het onafhankelijk- heidsfeest. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 2 Maart 1913. Groote Kerk, bevestiging van Lidmaten,- 10 uur, Ds. Verwaal. Kapel, Evangelische Unie. 101/2 uur, Dr. A. Rutgers van der Loeff, te Haarlem. Avond 6 r, Ds. de Pree. Woensdagavond 8 uur, Ds. Ver waal. Voorbereiding tot het H Avondmaal. Evang.-Luth. Kerk, 10l/2 uur, Ds. H. Makkink. Doopsgez. Kerk10 uurDs. Westra. Rem.-Ger. Kerk, 10l/j uur, Ds. de Regt. Geref. Kerk,- 10 uur en avond 6 uur, de heer Ira- peta, van Katwijk. Gebouw Waakt en Bidt, Laat. Zaterdagavond van 81/, tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van SVa tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theu3", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst oefening. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag 3 uur, vergadering van de Jongelingsvereeni ging „Paulus." Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Heiloo, 10 uur, ds. Eilerts de Haan. Evangelisatielokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. A. J. Montijn van Haarlem. Herv. Gem. te Egmond aan den Hoef, 10 uur, Ds. J. van Dorp. Herv. Gem. te Oterleek, 91 /2 uur, geen dienst we gens vacature. Herv. gem. te Stompetoren, 9i/2 uur, Ds. Heep. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, Ds. van den Kie- boom. EVANGELISCHE UNIE. Vanwege de Vereeniging van Vrijz. Hervormden, alhier, zal a.s. Zondag, 2 Maart, des morgens om half elf, in de Kapelkerk, eene godsdienstige bijeenkomst worden gehouden, waarin Dr. A. Rutgers van der Loeff, uit Haarlem, als spreker hoopt op te treden. Op alle deelen van 't oorlogstooneel zijn de krijgs verrichtingen, naar uit Sofia gemeld wordt, gestaakt, uithoofde van de buitengewone koude en het slechte weer. Het Servische hoofdkwartier is verplaatst van Uskjub naar Nisj. Bij Skoetari hebben de Servische troepen een ne derlaag geleden. 670 werden er gewond, 200 gedood waaronder zeer veel officieren en G40 gevangen genomen. Over zee wordt er nog een legerkorps ge zonden. De Servische troepen voor Skoetari zullen door de ze zending 30.000 man sterk zijn, met 10 stukken be legeringsgeschut, 24 stukken veldgeschut en een af deel ing genie. RUSLAND. De „Times" neemt een protest van gezaghebbende rechtsgeleerden op tegen de onwaar dige bejegening van Finsche rechters door Rusland. Op dit oogenblik zijn de rechters van twee recht banken en 23 leden van bet gerechtshof te Wiborg in Russische gevangenissen opgesloten. Alle andere Finsche rechters en rechterlijke ambte naren worden eveneens met straf bedreigd indien zij zich niet leenen tot schending van hun beëedigden plicht. Gemengde mededeellngen. DE AUTO-BANDIETEN. Garouy, die tot levenslangen dwangarbeid was ver oordeeld, heeft zelfmoord gepleegd, zooals gisteren reeds is gemeld. Nadat het vonnis was uitgesproken, en de gevangenen gefouilleerd waren, mochten ze gaan slapen. Vijf minuten later bemerkte een bewaker, die de ronde deed, dat Carouy, die scheen te slapen, een groenachtige vloeistof om den mond had. De bewa ker waarschuwde daarop de anderen. De veroordeelde had iets in den mond en toen de bewaker dat er uit trok, bleek het de vinger van een handschoen te zijn, die waarschijnlijk vergif heeft bevat, dat Carouy in handen moet zijn gespeeld tijdens de schorsing der zitting, op het oogenblik dat de getuigen in de nabij heid van de beschuldigden werden toegelaten. Dokter Paul, de gerechtelijke geneesheer, liet Ca rouy dadelijk melk drinken, maar zonder resultaat. Carouy stierf te 9 uur 10 min. Men weet niet door welk vergif hij is overleden, maar men denkt door cy aankali. Hij had gisteren een brief geschreven aan zijn verdediger, waarin o. a. stond„Ik kan nog niet gelooven dat Bertillon in koelen bloede mij naar het schavot wil zenden, omdat hij niet erkennen wil, zich te hebben vergist." Dieudonné's advocaat heeft zich tot de jury-leden gericht, om van hen gedaan te krijgen, een verzoek tot gratie voor Dieudonné te onderteekenen. De Parijsche bladen prijzen de jury en noemen het vonnis moedig, flink en verstandig. 6 MILLIOEN VERLIES OP ééN DAG. Vrijdag 17 Januari 1.1. was een ware ongeluksdag voor de groote Engelsche verzekeringsmaatschappij, Lloyds. Volgens een oppervlakkige berekening ver loor Lloyds dien dag 6 millioen gulden aan verzeke ring. Dit werd veroorzaakt door het vergaan van de volgende schepen: de „Veronese" (het schip was voor 1140000, de lading voor 1800000 verzekerd), de „Audenarde" 234000 en 600.000), „Estonie" 492000 en 720000) en de „Boston." Dit laatste schip strandde bij het proef stoomen, bet was voor 996000 verzekerd. KORTE BERICHTEN. Naar uit Cherbourg wordt gemeld, werden door onbekende booswichten de telefoondraden doorgesne den, die de marine-prefecture met het kruitmagazijn en de artilleriewerkplaatsen verbinden. Te Ipolysag werden twee afgevaardigden die een rede zouden houden ten gunste van staatssecretaris Jaukovitsch, in dat district, aangevallen door aan hangers van de volkspartij. Er werd met steenen ge worpen en er vielen revolverschoten. Een afgevaar digde werd zwaar, twee andere personen licht ge kwetst. Te Milaan hebben alle telegrambestellers het werk neergelegd, omdat hun verzoek om loonsverhoo ging is afgewezen. Gevreesd wordt, dat de brievenbe stellers ook zullen staken. Op bisschop Olsoni te Helsingfors is door een onbekend gebleven man een aanslag gepleegd. De bis schop is door een revolverkogel aan de hand gewond. Wat de beweegreden van den aanslag is, weet men niet. Dieven hebben een bezoek gebracht aan het Paleis van Justitie te Brussel. Op enkele bureaux hebben zij de lessenaars opengebroken en bet geld er uit gestolen. Mevrouw Pankhurst, de kiesrechtvrouw, wordt, zoo ze belooft zich goed te zullen gedragen, in vrijheid gesteld. Burgemeester Gaynor van Nieuw-York zeide, dat toen hij zijn ambt aanvaardde, de politie 7,5 mil lioen gulden per jaar van slechtbefaamde huizen kreeg. Nu trok ze geen cent meer. „Geloof maar niet/' zeide hij „dat de dagbladeu ook niet 't hunne hebben opgestreken. Die zijn al 25 jaar in het complot." Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD. 27 Febr. Wilhelmus Johannes Lodevicus Bailly en Elisabeth Ruis. Klaas Koeten en Clasina Palenstjjn. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 28 Februari. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch instituut te de Bilt. Geldig tot den avond van 1 Maart. In het gebied van de waarneming ie de hoogste be kende stand van den barometer 768.7 te Shields. De laagste stand van den barometer 745.7 te Riga. VERWACHTING. Zwakke tot matige noordwestelijke tot westelijken wind, meest zwaarbewolkt, Waarschijnlijk enkele re genbuien, later iets zachter. in BOEKHOUDER en aanverwante wakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon 88». AMSTERDAMSCHE E£U£». Opgave Tan het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET. Voerdam, O 11, Alkmaar. Koen van STAATSLEENINMEN. 27 Feb. 28 Feb. Nederland. Ned. Werk. Schuld pCt. 3i* mm»» m 21* Buitenland. Bulgarije Tabaksleening pOt, Brazilië Funding Mexico binnenl. 5 Japan 4 Oostenrijk Jan. Jul. M 4 Rusland Hope 4 Consol 4 H 1906 5 1894 6e Ena, „4 lwang Dombr. 4ik BANK- en CREDIETINSTELLINGEN EN HYPOTHEEKBANKEN, Amsterdamsche Ba k Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel Mij. Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet dir. pCt. 4 4* 4 INDUSTRIEELE ONDERN. (Buitenl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry CULTUUR ONDERN. EN HANDELS VENNOOTSCHAPPEN IN NEDERLAND EN KOLONIËN. Cultuur Vorstenlanden div, Winstbew. Handelsvereen. .Amsterdam" Nieuwe Afrikaanache Handelsver. TABAKSONDERNEMINGEN. A'dam Deli aand. Langkat Idem pref. A'dam Serdang bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mij. Deii-M&atschaoig] Hessa Tabak-Mij. Medan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. United Langkat Plant. Co. PETROLEUM ONDERNEMINGEN. Dortsche Petroleum aand. div. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A latera. Rum. Petroleum Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Moeara Enim Per lak Petroleum-Mij Sumatra Palembang Zuid- Perlak Orion Petroleum Mij. M1JNBOUW-MAATSCHAPP1JEN. Ketahoen Gew. pref» Redjang Lebong Great Cobar RUBBER MAATSCHAPPIJEN. .4ms:erdam* Rubber Cnlt. Mij. aand. div Deli Batavia Rubber Mij. Koloniale Rubber Mij. Nederl. Rub'er Mij. »Serbadjadi* Sum. Rubb. Cult. Mij. SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. AmenJr. Stoomv -Mii u Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferent Marinebonds pCt. 41* DIVERSEN. Comm. Pern sssd. siv. Preferent SPOORWEGEN. Mn. tot exp Deli Spoorweg van Staatsspoor*. Holl. IJz. Sp.-Mij, ipc AMEttlBLA. Atch. Top. Cert. t. Convert «n R, Gr. Gert Denv Eric Kansas City South, a ii Miss K. Texas C. v. II 31 pCt, 4 aand. div. 91'Vis 667/* 96 104 447* 8H* 84Vt 85s* 86«* 99V,« 85i/a 96»/* 192 2198* 176 1121* 87»/* 1001* 698/4 258/4 24 i* 621* 49»/* 1581/4 118?,- 186 195 660 288 8891* 91 115 550 126 581 184V, 264 391 564 684 1881* 288 1171* 580 240 701* 215 56 94 16i* 85 V. 190 70 224 149 651* 86 167»* 198 158 41* 18 64»* 10i* 611* 891* 97 2778/4 1031* 101 201* 27V4 247* 60 267*6 80 1067* 23»/,» 101 257* 1551* 83/4 79 New-York and Ontarie Sorfolk Western C. v. Rock Island gew Southern Pacific 101 Southern Railway a 257/* Union Pacific cert v. 1661/4 Wabash gew. 88/4 RUSLAND. Wlad:kawk»s 1885 pOt, 4 85»/* PREMIELEEN IN G EN. NEDERLAND. Stad Amsterd. f100 8 106»*» Geineente-ered. 3 1017/* BELGIE Antwerpen 1887 «1* 791* HONGARIJE. Hongaarsche Hyp. 4 117 Idem „8 108 OOSTENRIJK. StaaUieening i860 5 158 RUSLAND. 1864 5 460 Koers van het geld. Prolongatie 3s/s pCt. Mededeelingen. De koersen op de Amerikaansehe markt weken slechts weinig af van die van gisteren, hoewel over bet geheel een kleine verbetering valt aan te wijzen. Oliewaarden openden speciaal voor Koninklijke vast, terwijl na de eerste omzetten de koersen iets reageerden. Noteering Koninklijke 578V283, Geconsolideerde 23343/t. Tabakkeu kalm. Rubber en Mijnen onveranderd. 667/* 95 104 447** 8IV4 841/4 858/4 86«* 861/4 176 70 26 241* 62*/* 50 1681* f184,- 187 2878/4 888 913/4 116 647 128 682 2641* 666 689 1841* 2881* 119 6801* 2141/4 941* 161/4 861/4 187 72 223i* 149 67 861* 165 192 168 4«/. 18 64i* 101* 52 90 971* 277s/4 1031* 21 271* 261/4 607* 26V* 30V.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2