ONDERWIJS I. PRINS Az. Oudegracht 285b. ^7, - In BOEKHOrDEH en aanrenrante rakken ter opleiding voor praktijk en Teleioon aan. VIER KINDEREN VERDRONKEN. STADSNIEUWS. BUITENLAND. Gemengde mededeelingen. UIT HET DAGBOEK VAN EEN FRANSCHEN ROODE-KRUISARTS. n "pet. 3* horige jaar een milicien uit .Amsterdam, voor do twee- do maal gedeserteerd. De politie had lang te vergeefs naar hem gezocht, totdat de deserteur in de val liep, naar aanleiding van een diefstal op een werk te Watergraafsmeer. Bij het aldaar ingesteld onderzoek, meldt het N. v. d. D., werd onder de namen van het daarbij betrokken perso neel, ook die van den bewusten milicien aangetroffen. Onder militair geleide is hij nu naar hier terugge bracht. H0LIAND90HE MAATSCHAPPIJ VAN LAND BOUW. In de jongste vergadering van het hoofdbestuur van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is besloten een afschrift van het rapport der commissie, welke een onderzoek heeft ingesteld naar de voede ring van varkens met visch, toe te zenden aan den di recteur-generaal van den landbouw en den Nederl. Slagershond. De commissie is tot de volgende conclusies geko men Het afvoeren van varkens met visch is voorgeko men in zoodanige mate, dat daarover ernstige klach ten zijn gerezen, voornamelijk van de zijde der sla gers. Voor deze door de commissie eenstemmig afgekeur de wijze van handelen waren in 1911 speciale oorzaken aan te wijzen. Het eenige middel om dit euvel te keeren, is een boycot door de direct belanghebbenden. Het voederen in bescheiden hoeveelheid van visch aan biggen, verdient op zich zelf geen afkeuring. De buitenlandsche handel heeft van de vischvar- I Ifens geen nadeel ondervonden. Het nemen van proeven, in hoeverre het voederen I van biggen met visch kan worden aanbevolen, in wel ke hoeveelheid, tot welken leeftijd en met welke soort van visch, verdient te worden gesteund. Voorts heeft het hoofdbestuur zijn opmerkingen over het voor-ontwerp landbouw-Arbeidswet aan den minister van landbouw, nijverheid en handel in een rapport toegezonden. Blijkens dit rapport kon men zich met het beginsel Waarvan dit wetsontwerp uitgaat, volkomen vereeni gen. De vraag of bij dit wetsontwerp met de bijzondere toestanden en verhoudingen in den landbouw in ge noegzame mate is rekening gehouden, acht het hoofd bestuur echter niet voor beantwoording vatbaar, zoo lang niet is kennis genomen van den algemeenen maatregel van bestuur en van nadere door het districtshoofd der arbeidsinspectie te geven voor- se hriften. VERDUISTERING VAN KOPER. De recherche te Utrecht ontdekte, dat aan de gie terij van een firma ter smelterij lagen partijen koper brons, waaronder kussens* zooals die als veeren ge bruikt worden in spoorwegrijtuigen. Zij ging op on derzoek uit, vernam dat het koper afkomstig was van een koopman uit Amsterdam, die meedeelde het te hebben gekocht van een man, dien hij zou herkennen, wanneer hij hem zag. Het koper werd toen getoond aa?? ver8Cbillende firma's, die zulk koper in hun be drijf verwerken, ook aan de firma Beynes te Haarlem, die het dadelijk als haar eigendom herkende. De dief was, schrijft de N. R. Crt. nu spoedig gevonden en bleek te zijn een machine-bankwerker bij deze firma. Hij bekende tien kussens te hebben ontvreemd en bij den koopman te Amsterdam te hebben verkocht. De man is aangehouden. leeraar. Eeuige oproepingen telkens tegen verhoogd salaris hadden niet het gewensehte gevolg. Er daag den geene sollicitanten op. Thans is er eene sollicita tie van iemand uitRoemenië. De werkstaking der klinkers bij de firma Rijkee te Rotterdam is Zaterdag opgeheven. Naar het Vad. meldt, is hét de Ilaagsehe recher che gelukt de hand te leggen op een dienstbode, die er haar werk van maakte om dames op te lichten door de z.g. godspenning in ontvangst te nemen en niet in haar dienst te verschijnen. Verschillende dames heb ben haar reeds herkend. Een vader met vrouw en 8 kinderen te Zwaag- westeinde (Fr.), kocht daar een huis voor.10 gul den. Te Breda hebben 50 steenhouwers het werk ge staakt. Tengevolge van de Steenhouwerswet is het aantal werkuren aanmerkelijk verminderd en de eiseh om loonsverhooging in verband hiermede gesteld werd niet ingewilligd. Bij een tiental behaugerspatrouns te Amsterdam hebben 40 werklieden het werk neergelegd. Geëischt wordt o.m. 3 ets. loonsverhooging en invoering van den 10-urigen werkdag. Uitbreiding der staking is in het vooruitzicht gesteld bij niet inwilligen der eischen. Ongenoode gasten hebben Vrijdagnacht een be zoek gebracht aan een viertal pakhuizen en kantoren aan de Kromboomsloot te Amsterdam. De heeren, vermoedelijk nog beginnelingen in het inbrekersvak, hebben op hun moeitevolle excursie slechts een be drag van ruim 12 weten machtig te worden. Minister Colijn heeft medegedeeld voornemens te zijn, nog dezen zomer met een voorstel tot ophef fing der Marinewerf te Amsterdam te komen. Op een erf te Rotterdam is mond- en klauwzeer uitgebroken. Zaterdagmorgen zijn er 36 runderen af gemaakt. Vrijdag zijn reeds de eerste binnenlandsehe aardbeien ter fruitveiling te Poeldijk aangevoerd. Tot nu toe kwamen heel vroege aardbeien uit de stook- kassen steeds uit het buitenland, hoofdzakelijk uit Frankrijk. Te N. Buinen is een 60-jarige koopvrouw van Stadskanaal, door de duisternis te water geraakt en verdronken. Toen een landbouwer te Erica (Dr.) in het be gin van October j.l. met de dorschmachine aan het dorschen was, geraakte hij een van zijn kippen kwijt. Er werd, meldt de N. R. Crt., overal tevergeefs ge zocht, totdat dezer dagen bij het opruimen van de stroopakken het dier levend voor den dag kwam. Het was, gelijk zich laat denken, geheel vermagerd en zeer zwak. Wel een bewijs, dat een kip het lang zonder eten of drinken kan uithouden. Laatste berichten. op hol. Paard en wagen namen den volgenden weg: Langestraat, Mient, Fnidsen, Bierkade, waar de wa gen tegen het huis van den heer E. G. Ven tink liep en het paard losbrak, dat daarna op het Torenburg door een knecht van den heer Otter werd gegrepen tot staan gebracht. Een wonder is het dat bij dit alles geen persoonlijke ongelukken zijn gebeurd. Ook het paard heeft geen letsel bekomen en aan den wagen is slechts geringe schade aangericht. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING, AFD. ALKMAAR. Zaterdagavond hield deze afdeeling een druk be zochte bijeenkomst, waartoe de Koedijker Tooneelclub en het Maunenkwartet „Alcmaria" hunne medewer king hadden toegezegd. Het programma bestond uit eenige liederen, een openingswoord van den voorzitter en een tooneelstuk. Na het nieuwste propagandalied, door het kwartet op de wijs van 't zoo bekende: „Na der mijn öod bij Uopende de voorzitter der afdee- ling,^ de beer J. C loeck, de bijeenkomst, wijzende op het jaar 1913, het jaar, dat Nederland het feit her denkt, dat honderd jaar geleden drie Staatslieden den Prins van Oranje haalden, die later tot koning- werd uitgeroepen over het onafhankelijke Nederland. Maar ook zal Nederland in 1913 het jaar zien, dat ons Staatspensioen gaf. Spr. las hierop een verslag voor, waarin vermeld stond, dat de regeering in be ginsel het Staatspensioen heeft aangenomen. Een luid applaus volgde op deze mededeeling. Spr. zei verder, dat velen nog meenen, dat de po gingen van den Bond voor Staatspensionneering niets opleveren zullen, doch uit dit resultaat blijkt wel, dat bet streven beloond zal worden. Spr. hoopte, dat ve len nog lid zullen worden van den Bond om te propa- geeren voor dit edele doel. Dan, meende spr., kun nen de pensioenen die nu J 2 zijn hooger worden en inplaats van op 70-jarigen op 65-jarigen leeftijd reeds worden uitgereikt. Luide toejuichingen weerklonken. Door de Koedijker Tooneelclub werd „Oud en Arm" opgevoerd, een stuk, dat een kijkje geeft in het leven en lijden van een oppassend arbeidersgezin. Alle rol len zonder uitzondering werden uitmuntend gespeeld, maar vooral Jaantje met haar kleinkinderen verdien den den lof, dien de voorzitter hen aan het slot van den avond toezwaaide, toen hij zei, dat allen geroerd waren door het voortreffelijke spel. Ook het kwartet werd hulde en dank gebracht en luid stemden alle bezoekers mee in, toen de voorzitter de aanwezigen vroeg het propagandalied met het kwartet mee te zingen. Het geheel mag een welgeslaagden propa- ganda-avond heeten. werd levensgevaarlijk gewond. Een met den juwelier bevriende familie en diens tweede, 17-jarige dochter, volgde m een tweede auto, die nog juist bijtijds kon remmen. ,..Pf verv°lging der onbekende misdadigers is dade lijk begonnen. De grootste Duitsche soldaat is 208 cM. lang en weegt 235 pond. Hij istheologisch student. Kiesrechtvrouwen zonden aan de politie te Pon- vïï ^onmouthsh|Te een telegram, met bevel on middellijk de territoriale troepen te mobiliseeren. Dit bevel was reeds gedeeltelijk opgevolgd toen het bedrog ontdekt werd. Het troepje Amerikaansche kiesrechtvrouw-en, dat van Nieuw-York naar Washington is gewandeld. d°n 2r>° mijlen langen weg afgelegd en is giste ren te Washington aangekomen en er met groote geestdrift ontvangen. De staking der confectiewerken (sters> te Nieuw- rork, die in het begin van Januari was begonnen en waaraan 150.000 werklieden deelnamen, is geëindigd. De stakers hebben genoegen genomen met de loons- i erhuogmg die de patroons hun wilden toestaan. AMBTERDAMSOHE BETTEN. H OORDHOLLANDSCH LANDBOUWGREDHT. Voardam, O 11, Alkmaar. STAATSLEENINNBN. 1 Mrt°^"Mrt* Nederland. Ned. Werk, Schuld pCt. 3% Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnenl. Japan Oostenrjjk Jan. Jul. Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Ent. Iwang Dombr. BANK- en CREDIETINSTKLLINGEN EN HYPOTHEEKBANKEN. pOt. 6 8 6 4 5 1 ft* DE DIEFSTAL AAN DE HEMBRUG. Vrijdagmiddag vervoegden zich twee kapiteins in politiek ten kantore van den kapitein-magazijnmees ter, hoofd van de magazijnen aan de Hembrug, en verzochten dezen met hen mee te gaan en zich in ar rest te begeven. Zeer waarschijnlijk, schrijft de Tel., houdt deze ar restatie verband met de geheimzinnige verdwijning van 15.300 uit de brandkast der artillerie-inrichtin gen te Zaandam, waarvan het onderzoek de laatste weken was opgedragen aan een commissie van militai ren, of een zoogenaamden krijgsraad. Nader wordt officieel gemeld, dat de aanhouding inderdaad ge schied is wegens verdenking van den kapitein-kwar tiermeester van de verduistering van de 15.300. Gisteravond omstreeks tien uur is, naar de „Maan dag Courant" meldt, aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam een ernstig ongeluk gebeurd. Gistermid dag bad daar ligplaats genomen schipper Piet van den Akker met zijn zandschuit van ongeveer 30 last, vroeger genaamd „Op hoop van zegen", thans „No. 2554". Gisteravond ging hij even een glas bier drinken in een naburig café, waar ook zijn vrouw kwam, toen ge roepen werd dat een schip begon te zinken. Man en vrouw snelden naar buiten en zagen hun schip in de diepte verdwijnen. In het schip bevonden zich do 4 kinderen van het echtpaar; de man en nog iemand, die pogingen tot redding wilden doen, moesten door de havenpolitie weerhouden worden, om zich te wa gen. De schipper en zijn vrouw kregen het te kwaad met hun zenuwen, ze moesten per auto-brancard naar het Burgergasthuis worden overgebracht. Kort na het zinken van het schip had de brandweer en de havenpolitie met haken twee kinderlijkjes op- gehaatd, die eveneens per auto-brancard naar bet Bin nengasthuis werden gebracht- De 28-jarige moeder van de ongelukkige kleinen deelde aan de politie mee, dat zij vier kinderen had, drie meisjes en één jongen. Het jongentje was 2% jaar oud, de meisjes respec tievelijk 5, 4, en 1% jaar. Er zouden twee kinderen hebben gelegen in het vóór- en twee in het achteronder. Om kwart over één werden de pogingen om door duiking de beide andere lijkjes naar boven te brengen, gestaakt. EERVOL ONTSLAG. 's-GRAVENHAGE, 3 Maart. Op verzoek eervol ontslagen als lid van den Voogdijraad te Alkmaar, Mevrouw J. M. Sehokking geb. Baltesen Middelbeek. HOFBERICHT. s-GRAVENHAGE, 3 Maart. Naar we vernemen is dr. Haverschmidt gisteren weer naar Utrecht ver trokken, daar de ongesteldheid van de Prinses gewe ken is. LOTISICO. s GRAVENHAGE, 3 Maart. De Hooge Raad ver wees naar het Hof te Amsterdam de zaak tegen Levie Grunewald, winkelier te Den Helder, door het Kanton gerecht aldaar en de Rechtbank te Alkmaar veroor deeld tot 5 gulden boete of 5 dagen hechtenis, we gens het verkoopen en afleveren van premiebew{jzen, trekkende op de 400ste Staatsloterij en af komstig van het Administratie kantoor Haighton en Co., alhier. FABRIEKSBRAND. ZWOLLE, 3 Maart. Gistermorgen om 9 uur brak door onbekende oorzaak brand uit in de Barkhuizer papierfabriek te Wapenveld. Het vuur is ontstaan in het middengedeelte van het gebouwencomplex en zet te weldra ongeveer de helft van de grootsche, betrek kelijk nieuwe fabriek in lichtelaaie. Voor duizenden is verloren aan gebouwen en grootendeels nieuwe ma- chineriën, papier en grondstoffen. Met ongeveer een derde gedeelte van het personeel kan worden doorge werkt^ PRIJZEN BEHAALD. De heer A. J. Stikkel alhier heeft op de gisteren te Haarlem gehouden ééndaagsche internationale hon dententoonstelling twee eerste prijzen en twee speci- aalprijzen behaald met een kortharigen Duitschen staanden hond en een Spaniel. Amsterdamsche Ba k Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel Mij. Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet div. zoo was UIT BERGEN. In de hedenmorgen gehouden raadsvergadering werd besloten 100 subsidie te verleenen aan de ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer en verder om aan Bergen aan Zee stroom te leveren, indien de in woners aldaar 1650 stroomgebruik garandeeren. Het contract met de Kennemer Electriciteits Maat schappij werd vastgesteld, behoudens een dat twee artikelen geschrapt zijn. De stroom in Bergen zal geleverd moeten wor den 4 maanden na het sluiten van dit contract, dus in geen geval voor 1 Juli. wijziging, KORTE BERICHTEN. - Gisteren is te Enschedé het derde pokkengeval geconstateerd bij een 11/r,-jarig meisjo. Overgenomen door de „Maasbode" uit een pro gramma van een landbouw-tentoonstelling 12 uur: Aankomst der gasten. 1 uur: Aankomst van het vee/ 2 uur: Gemeenschappelijk diner, De Kantonrechter te Groningen heeft bij vonnis van 1 Maart j.l. K. T., agent der N.V. „De Tijdgeest", beschuldigd van overtreding der Loterijwet, van alle rechtsvervolging ontslagen. In de Israël, gemeente te Aalten is, schrijft het Ilbld,, sedert een half jaar reeds eene vacature voor VOETBAL. Alcmaria Victrix Cadetten F. C. 01. De belangstelling bij dezen wedstrijd was niet groot als wij verwacht hadden. Waarschijnlijk het gure weer hiervan de oorzaak. Om kft'art over twee werd begonnen. De Cadetten hadden een sterk elftal, Alcmaria verscheen met het zelfde elftal, dat een week geleden in Amsterdam speelde. Eerst speelde Alcmaria met 9 man, doch ge lukkig duurde het niet lang, of het elftal was com pleet. In de eerste helft was de strijd niet bijzonder spannend. Beide elftallen kregen eenige kansen, doch de verdedigingen bleven de voorhoeden verre de baas. Stand met rust 00. In de tweede helft had Alcmaria een andere opstel ling, doordat één der spelers vervangen was. Er kwam na de rust dadelijk meer teekening in 't spel, doch hoewel Alcmaria grootendeels het spel in handen had, kon zij het niet tot doelpunten brengen. Vermelding verdienen een drietal uitstekende schoten van den middenvoor, die echter door den Cadetten-keeper prachtig werden verwerkt. Ook een mooie kopbal van den rechtsbuiten had beter lot verdiend. Vrij ge lukkig wisten de Cadetten uit een doorbraak te doel punten, doordat de keeper van Alcmfiria den bal ach ter de doellijn werkte. Nu kwam het beste gedeelte van den wedstrijd, doch het vurige spel werd nu dik wijls te forsch. Alcmaria wilde gelijk maken, doch hoeveel moeite zij zich ook gaf, de stand bleef 1—0. Deze uitslag geeft echter de juiste verhouding niet weer. Een gelijk spel of een kleine overwinning had Alcmaria wel verdiend. Het Cadetten-elftal heeft vurig gewerkt. Half linie en verdediging hebben uitstekend gespeeld. Hun krachtig doorzetten en flink aanvallen heeft Alcma ria menige kans ontnomen. In de voorhoede waren goede individueele krachten, doch samenspel was niet veel te vinden. De keeper was heel goed. Alcmaria speelde beter voetbal, doch was met veel minder vuur bezield. Eerst het laatste kwartier kwam er doorzettingsvermogen in, doch toen was het te laat. Een strengere scheidsrechter was voor dezen wedstrijd wel gewenscht geweest. Naar wij vernemen, speelt Alcmaria Zondag a.s. te gen Allen Weerbaar, uit Bussum. Gelijk wij verwachtten, heeft Holland den wedstrijd tegen H. F. C„ uit den Helder, welverdiend met 30 gewonnen, na met rust een 10 voorsprong gehad te hebben. LIJK OPGEHAALD. Hedenmorgen om tien uur is uit het Groot Noord- Hollandsch Kanaal onder deze gemeente het lijk op gehaald van zekeren W. alhier, die reeds sedert eeni- gen tijd uit zijn kosthuis in de Vrouwenstraat was verdwenen. Het lijk, dat blijkbaar al eenige dagen te water gelegen had, werd door de politie overgebracht naar de Algemeene Begraafplaats, waar dr. R. O. C. Schroder den. lijkschouw verrichtte. EEN PAARD OP HOL. Zaterdagavond ongeveer 8 uur geraakte het paard van den vrachtrijder T. Nieuwboer in de Langestraat Bij de Turksche gevangenen zijn afgesneden Bulga- ren-ooren gevonden! Een Bulgaarsche officier heeft zich dood gehouden, toen men hem neus en ooren afsneed. Ik heb hem in Sofia gezien. Tot den dag van de ontdekking daarvan gingen de gewonden van beide legers broederlijk met elkander om in de ambu lances. Na het bekend worden van deze onmensche- lijkheid moest men de Turken afzonderen. De Bulga ren wilden hen de ramen uitgooien. Men vertelt mij In Loele Boergas laten vluchtende Turken een klein kind achter. Een Bulgaarseh officier stapt van het paard en neemt het in zijn armen. Op dit oogenblik scheurt een springende granaat het paard in stukken. De officier stuurt de kleine naar zijn vrouw en schrijft haar: „Hij heeft mij het leven gered; hij zal ons vijfde kind zijn." Een gewonde, die gisteren aankwam trok uit zijn ransel een klein gecartonneerd boek, waarin een kogel een gat had gemaakt. Hij legt het naast zich op den tafel. Het is de vertaling van de „Ilias." Ik heb het met eigen oogen gezien. Armeniër: Twee broeders komen naar ons toe; ze heb ben wonden meer van geestelijken aard door den schrik - door een granaatontploffing. Hun man keert niets. Ik vraag den een, wat voor wond hij heeft. Hij zegt: „Ik heb een kanonskogel gekre gen Van een zijn beide kaken gekwetst en is het derde deel van een wang weggerukt. Hij zegt: „Naai mijn wang dicht! Door het gat komt koude lucht en dan krijg ik kiespijn." Een ander zei tegen hem: „Je hebt geluk gehad dat je nog leeft." Hij antwoordt: „Niet ik heb geluk gehad, maar mijn vrouw en kin deren Onze vrijwillige ziekenverpleegster heeft aan een jongeren broeder, die als luitenant in het veld is, een brief geschreven. Deze komt terug met het eene woord op het couvert: Gedood. Ze trekt een zwart kleed aan en doet verder haar dienst. Een geschie denis van de boeren om Sofia„Hoeveel kost je liaan „Een gulden!" „Je maakt gekheid! Hij is zoo oud, dat men hem twee dagen moet koken." - Dés te beter voor je! Twee dagen zie je hem ko ken, den derden eet je hem, dan leef je drie dagen voor één gulden." Men vertelt mij, dat bij Tsja- taldsja in den laatsten slag de officieren zeer goed de batterijen kenden, die door Duitsche artilleristen wer den gecommandeerd en zelf bediend, en dat ze tegen hunne manschappen zeiden: „Hier is geen gevaar, hier schiet een Turkof„Past op, dat is een Duit- scher!' Vermakelijk avontuur met levensmiddelen, die uit Rusland voor het Bulgaarsche leger over De- deagatsj kwamen. Ze hebben voor den neus van de Turken den geheelen Bosporus, de zee van Marmora en de Dardanellen gepasseerd. En de Turken hebben het pas bij het laatste schip gemerkt DAN MAAR EEN MAN. Zes en vijftig jonge dames, die te Arnsberg met goed gevolg haar onderwijzers-examen Hadden gedaan werden door den voorzitter der exan.ien-commissie met de volgende woorden ontslagen: „Jullie hebt goed geleerd en een goed examen gedaai.i. Zie nu maar, dat je een man krijgt, want binnen aifzienbaren tijd valt er op een plaats toch niet te rekenen." EEN GOEDE DAAD Padvinders moeten eiken dag ten minste et\u goede daad doen. Daar zullen zeker wel eens zonderlinge goede daden onder zijn, zooals die jeugdige Brit, die 1 naar een Engelsch blad mededeelt toen zijn zus je hem op een avond vroeg of hij al een goede daad had verricht, antwoordde: ja, ik heb mijn witte mui zen aan de kat gegeven. EEN MILLIOENENNALATENSCHAP VAN EEN MOORDENAAR. Lu Buenos Aires is een man overleden, die vroeger bij Rome twee gendarmes heeft vermoord. Hij laat nu een erfenis van 15 millioen gulden na, en doordat hij geen testament heeft gemaakt doen zestig perso- ru"'. hun aanspraken gelden. De man is arm in Bra zilië gekomen, heeft geluk in zijn zaken gehad, en daaraan zijn fortuin te danken. KORTE BERICHTEN. - Een Berlijnsch juwelier is volgens de Maand. Crt. met zijn auto tegen twee staaldraden opgereden, die door misdadigers waren gespannen. De juwelier en zijn vrouw werden door de staaldraad in den hals gegrepen en op slag gedood, Hun 19-jarige dochter pCt. 4 INBUSTRIEBLE ONDERN. (Buitënl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel div. Amer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels M Car and Foundry CULTUUR ONDERN. EN HANDELS- YENNOOTSCHAPPEN IN NEDERLAND EN KOLONIËN. Cultuur Vorstenlanden div, Wïnatbew. M Handelsvereen. „Amsterdam* Nieuwe Afrikaamche Handelsver. TABAKSON DERNEMINGEN. A'dam Deli aand. n Langkat, Idem pref. A'dam Serdang j. n Dell Batavia Deli Cultuur-Mij. n Deii-taaatschaup;] Hessa Tabak-My. Ued&n tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. United Langkat Plant. Oo. PETROLEUM ONDERNEMINGEN. Dortsche Petroleum aand. div. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Inter*. Rum. Petroleum Mij. Kon. Mij. t. expl. v. Petroleum Mocara Enim Perlak Petroleum-Mij. 3umatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum Mij. MIJNBOUW-MAATSCHAPPIJEN. Ketahoen Gew. Pref* Rsdjang Lebong Great Oobar RUBBER MAATSCHAPPIJEN. 4m»lerdara» Rubber Cult. My. aand. div Deli Batavia Rubber Mij. Koloniale Rubber Mij. Nederl. Rubner Mij. Serbadjadi* Sum. Rubb. Cult. Mi. SCHEEPVAART MAATSCHAI Amarik. Stoom*.-Mn Nederl. S«heepvaart Unie Common Marine ("referent P MArinebonds DIVERSEN. Comm. Peru Preferent SPOORWEGEN. Holl. IJz. Sp.-My, m w k?' esP Tan Staatsspoor*. AMKR^KA^Atch. Top. Cert. v. Convert pCt. 4 Ovd I. en R. Gr. Cert. aand. div. Eras kansas City South. o» oo i) p™ 0 h Miss X. Texas O, v. New-York and Ontarie Norfolk Western C. v, Reck Island gew. M Southern Pacific Southern Railway a Union Pacific cert v. Wabash gew. RUSLAND. Wkdikawkas 1885 pOt, 4 PREMIELEENINGEN. NEDERLAND. Stad Amsterd. f106 Gemeen te-cred. 3ELGIE Antwerpen 1887 HONGARIJE. Hongaarsche Hyp, Idem OOSTENRIJK. Staataiaening I860 RUSLAND. 1864 93 *9 A^PIJElF. aaad, div. 3 S 8* 4 8 5 5 91* 66* 95 104 44* 81 Va 86* 86* 997k 85* 97* 91* 66 95* 108% 44* 85 86 85* 194* 218 178* 176* 112* 97 »/M 97* 100* 7°S/l6 7D* 26 26* 24* 62* 62* 497/, 60* V' 158* 158* f188.- f188,- 187 189 195 198 660 668 288 291 838 848 98 96* 117 117 517* 510 128* 182* 580* 691 185 263 269 896 402 568 6*0 582 540 184 186 288 286* 12* 120 581 686 244 245 70 71* 214* 216* 547/, 55 94* 95* 16* 17 86 83* 192 71* 73* 224 224 149 144* 67 67 84 84 167* 166* 192 158* 168* 4* 4* 18 18 64 64 10* 10* 62 52* 90 97* 97* 277* 282 104 104* 101 21 21 27 28 25 25* 60* 61 86*, 26* 80* 30* 1067/, 108* 28 V« 28% 101 100* 25* 257/, 155 155* 8* 4% 85»/u 8611/w 106"%, 108)%, 101%, 79 117 108 158 460 Koers van het geld. Prolongatie 3% pCt. Mededeelingen. De beurs bood heden een opgewekt aanzien waartoe (wel is waar zeer vage) berichten over eene spoedig te sluiten vrede bijdroegen. In 't bijzonder traden de locale waarden op den voorgrond. De Amerikaansche markt gaf een vastere houding, slechts geringe verbetering te zien; alleen koperwaar den waren aanmerkelijk beter. Amalgamated Copper circa 2 hooger op 717/?. Oliewaarden openden voor Koninklijke en Geconsolideerde eenige procenten bo ven vorige koersen en konden daarna verder verbete ren. Slot 586 en 2361/^. Noteering Koninklijke 584 63/i> Geconsolideerde 23538%. De eerste tabaks taxaties werkten stimuleerend op de koersen onzer tabaksaandeelen. Getaxeerd werden heden 5488 pak ken Deli Mij. tot een gemiddelden prijs van 162 cent per pond. Zeer vast waren Aand. Deli Mij. op 8 prqi

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2