DE JONG'S Höllani'sch-Zwitscrscho CHOCOLAAD. L atste Berichten. Tabletten, Rollen, Doozen. Het volmaakte fabrikaat. STADSNIEUWS. BUITENLAND. De Balkan-Oorlog. Buitenhaven, zonder dat die aan den gemeenteafslag werd verkocht. De burgemeester, bijgestaan door gemeente- *en rijkspolitie, hebben het reglement en de statuten van de pas opgerichte vereeniging in beslag genomen. Te gen de bestuurders zal, schrijft de N". Ort., wegens het deelnemen aan een Vereeniging, die tot oogmerk heeft overtreding van een wettelijke verordening, pro ces-verbaal worden opgemaakt. S TIE REK KEUREN" GE N. Evenals vorige jaren zullen dit jaar vanwege de Provinciale Commissie tot bevordering der Veefokke rij in .Noord-Holland stierenkeuringen worden gehou den. Wijl verleden jaar in 't gedeelte van Noord-Hol land bezuiden 't Noordzeekanaal slechts 17 stieren op 6 keuringsplaatsen zijn aangegeven, is nu aangifte verplichtend gesteld ter besparing van tijd en kosten, Van de aangiften zal afhangen waar do keuringen zul len worden gehouden. In 't noordelijk gedeelte wor den naar het Hbld. meldt de voorkeuringen,gehouden 29 Maart te Wieringei'waard, 31 Maart te Schagen, 1 April te Benningbroek, 2 April te Hoogkarspel, 3 April te Hoorn, 4 April te NT. Niedorp, 5 April te Purmerend, 7 April te Assendelft, 11 April te Alk maar," alwaar Vrijdag 25 April eveneens de Centrale Stiereukeuring wordt gehouden. ZUIDER-HYPOTHEEKBANK TE BREDA. Aan het door den Raad van Toezicht van bovenge noemde Bank ter algemeene vergadering van aandeel houders op 10 dezer uitgebracht verslag over het 14e boekjaar (1912), wordt het volgende ontleend: De bruto-winst» bedraagt 58.753.81% (v. j 3 52.637.10) gevende na aftrek van onkosten en af schrijvingen eene netto-winst van 37.429.55 (v. 34.269.31%). Het dividend over 1912 is vastgesteld op 10 (v, j. 8 waardoor een bedrag van 15.550.46 beschik baar kwam voor het Reservefonds, dat nu bedraagt 134.477.39 (v. j. 117.604.23%). UIT HEILOO. Hedenmorgen vergaderde de Raad in voltallige zitting. Nu lezing der notulen, die onveranderd wer den goedgekeurd, deelde de voorzitter mede, dat de gehouden kasopname bij den gemeente-ontvanger op 20 Januari een saldo aanwees van 128.05%. Van Mej. Pape was een verzoek om eervol ontslag met ingang van 1 Mei ingekomen wegens hare benoe ming te Alkmaar, welk ontslag werd verleend. Ingekomen was verder een request van den heer Strooker, handelsreiziger, ^houdende het verzoek om ten opzichte van de vergunningen de gemeente in vier wijken te verdeelen, om daardoor te voorkomen dat het aantal vergunningen in de kom der gemeente te groot wordt, terwijl men in de andere buurten van een dergelijke gelegenheid verstoken raakt. De voorzitter deelde mede, dat in de vergadering van B. en W. de wethouders van meening waren, dat niet op het verzoek ingegaan moest worden, spreker was van meening dat er veel billijks in het verzoek ligt, al verschuift men daardoor den tijd waarop de heer Blokker bij de Runxputte vergunning kan krij gen. De heer Mulder was voor inwilliging. De vergun ning is er toch en lbijft er; wanneer de raad het ver zoek inwilligt dan kan de heer Strooker zijn zaak ver- koopen, doet de raad het niet, dan verkoopt deze niet en krijgt Blokker toch niet eerder zijn vergunning. De heer v. d. Molen achtte inwilliging goed, wan neer de vergunning van den heer de Koning vervalt; nu is spreker er tegen. De heeren Zwart en Bakker waren er tegen, omdat hierdoor de heer Blokker langer moet wachten. Na verdere bespreking kwam het verzoek in stem ming. Alleen de heeren Mulder en van 't Veer stem den voor. De voorzitter deelde hierna mede, -dat de verorde ning regelende de salarieering van de onderwijskrach ten, van Gedeputeerde Staten niet goedgekeurd was terug ontvangen. In een Bchrijven deelden Gedeputeer de Staten mede, dat een belooning van 25 voor een 60 5 80 uren handwerkonderwijs buiten de gewone schooluren, veel te weinig werd geacht, dit moest minstens een bedrag van 3 50 of een met dit bedrag gelijkstaande vergoeding per uur worden. Gedeputeerden keuren dus, zeide de voorzitter, de verordening niet goed, tenzij de Raad besluit de ver goeding van het handwerkonderwijs van 25 op 50 te brengen. De heer v. d. Molen: „als men gedwongen wordt, dan moet men wel toegeven." Met'algemeene stemmen werd besloten de bedoelde wijziging aan te brengen. Hierna kwam aan de orde de benoeming van de commissie tot wering van schoolverzuim. De heer Bakker vroeg wanrom de vorige commis sie collectief bedankte. De voorzitter deelde mede, dat oneenigheid met den schoolopziener hiervan de reden is. De lieer Beerda had inzake een schoolverzuim van den schoolopziener een bemerking gekregen, die hij niet wilde accepteeren, en de andere leden der com missie hadden zich met den heer Beerda solidair ver klaard. Tot leden der commissie werden benoemd de heeren Buize, Dekens, Yisser, Molenaar, Stoop en Ursem. In verband met het voorstel van den heer Maas Geesteranus in de vorige vergadering kwam hierna aan de orde de benoeming van een commissie van toezicht op het handwerkonderwijs. De voorzitter had gemeend, dat de dames Hoekstra, Mouton, Schreuder en Dekens hiervoor op de voor dracht geplaatst moesten worden. De wethouders wilden juffrouw Bakker, de echtgenoote van een der raadsleden, ook op de voordracht hebben. Een commissie van drie leden vond de voorzitter voldoende. De heer van 't Veer achtte het de vraag of de da mes het werk kunnen beoordeelen, aangezien geen van haar daartoe bevoegdheid bezit. De heer Mulder was het hiermede eens. De voorzitter achtte het noodig dames te benoemen waartegen ook de onderwijzeressen opkijken. De heer v. 'tVeer: „Dames benoemen die er geen verstand van hebben gaat niet.'' De heer v. d. Molen: „Wat moeten wij anders doen, er zijn geen anderen." De heer Mulder„Dan is het ook een commissie van niets." De heer Bakker was wel voor een deskundige, maar waar de anderen vandaan te halen, spreker veronder stelde niet, dat zijn vrouw een benoeming zal aan vaarden, daar zij geen enkel examen heeft gedaan. De heer Butter achtte dit overbodig, spreker stelde ten zeerste een practische huisvrouw in de commissie op prijs. De heer Maas Geesteranus achtte juffrouw Bakker ook een zeer nuttig lid in een commissie. De voorzitter stelde voor om de dames Mouton, Schreuder en Bakker te benoemen. De heer Mulder wilde eerst uitmaken of het voor stel van den heer Maas Geesteranus wensehelijk wordt geacht. De voorzitter wees er op dat dit reeds in de vorige vergadering geschiedde. De heer Maas Geesteranus was er voor dat B. en W. een instructie voor de dames maken, waarmede de heer Bakker het eens was. De dames Mouton, Schreuder en Bakker werden hierna met algemeene stemmen benoemd. Op een request van de heeren Veldkamp, Jonger ling, Schreuder, de Groot, Visser, v. d. Broeko en Berkhouwer, houdende het verzoek den verkoop van dg terreinen van huize Overweg voorloopig te verbie den en zich eerst te laten voorlichten door een des kundige, werd afwijzend beschikt. In beginsel word besloten tot het aanstellen van een gemeente-opzich ter voor het bouw- en woningwezen. Aan B. en W. werd opgedragen in een volgende ver gadering met een voordracht en een instructie te ko men. Wij komen op dit laatste deel der vergadering morgen terug. UIT EGMOND AAN ZEE, In de Maandagavond gehouden raadsvergadering waren afwezig de heeren Zwaan en Snoeks. Met ingang van 1 April e.k. werd eervol ontslag verleend aan den onderwijzer Nakken als zoodanig. Een voorwaardelijk bouwverbod op de perceelen in het verlengde der Smidstraat werd ingetrokken en be sloten tot een bouwverbod te zijner tijd over te gaan, daar eerst de Gezondheidscommissiedient te worden gehoord. Bij de rondvraag kreeg de gascommissie enkele wenken in verband met slecht brandende lantaarns en het niet schoonhouden daarvan, waarna de vergade ring werd gesloten. KORTE BERICHTEN. Voor de vervulling van de vacature in den R$ad van State, ontstaan door het -overlijden van generaal jhr. den Beer Poortugael, komt naar gemeld wordt ernstig in aanmerking de oud-minister van oorlog, generaal Cool. De zedenpolitie te Rotterdam heeft den houder van het „Hotel Neuf," aan de Binnenrotte 70, en diens huisvrouw, gearresteerd. Zij worden verdacht van overtreding van het bordeelverbod. De gisteren te Haarlem gehouden vergadering van aandeelhouders in de Kennemer-Electriciteits- Mij. heeft het verslag met de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd en het dividend vastge- teld op 6.25 (vorig jaar 6.20) pet. De politie te Nieuweschans heeft aldaar aange houden een gehuwde vrouw uit Emden (Oost-fries land), die, schrijft de N. R. ört., in gezelschap van een ongehuwden jongeman de reis naar Amerika wil de ondernemen. Zij hadden meer dan 20.000 marken bij zich. De vrouw had haar man met kinderen ach tergelaten en al het geld meegenomen, dat ze los te krijgen wist, en de jongeman had een som gelds van zijn ouders meegenonten. Beiden zijn naar Emden te ruggeleid. De Haagsche koffiehuisknecht, die er Zondag vóór een week vandoor ging met een bankbiljet van 3 100, dat zijn patroon hem ter inwisseling had toe vertrouwd, heeft zich te Amsterdam bij de politie aangemeld. De man had nog 22 centen op zak. Inbrekers hebben, naar de Limb. K. meldt, in den nacht van Zondag op Maandag uit het stadhuis te Iverkrade al het geld dat er te vinden was (een 100 h 150 gulden, weggehaald. - Gisteren werd de 17de Paaschtentoonstelling van vet en fokvee te Purmerend gehouden. Er waren 159 inzendingen. De kwaliteit werd algemeen ge roemd. De tentoonstelling trok een druk bezoek. Morgen viert mej. de wed. Van Poppelen geb. Westerburger te Hoedekenskerke haar 101 en verjaar dag. Het oudje is nog bijzonder kras en levenslustig. Te Rotterdam zijn twee mannen ter beschikking van de justitie gesteld, als verdacht van medeplichtig heid aan den voor eenigen tijd gepleegden diefstal van 300 in een bijpost- en telegraafkantoor aldaar. De politie te Maastricht heeft gisternacht twee inbrekers, die in tien handelskantoor hun slag hoopten te slaan, op heeterdaad betrapt. Te Heukelum is voor enkele maanden een Chris- .telijke school geopend, die, door de goede zorgen van freule Fabricius, het schoolgeld iets lager kon stellen dan dat op de openbare school. Gevolg? Dat er allicht meer kinderen overkwamen, dan anders het geval zou zijn geweest. De voorstanders van de openbare school toonden hun liefde voor deze door een daader werd een suppletiefonds opgericht om daaruit het verschil in schoolgeld bij te passen. Een unicum, zet de Stan daard, waaraan we het ontleenen, boven dit bericht. SCHEEPSONGELUK. HAMBURG, 12 Maart. Aan den Elbemond is een groot zeilschip gezonken, vermoedelijk in aanvaring met een stoomboot, 35 man worden vermist. VALSCHE CHEQUES. AMSTERDAM, 12 Maart, Gisteren werd door een winkelier aangifte gedaan, dat een man bij hem eenige goederen had gekocht en daarvoor in betaling had ge geven twee cheques, tezamen groot ruim 900 francs, welke cheques, zooals den winkelier later bleek, waar deloos zijn. Heden is de man, die na zich in het Am- stelhotel verkleed te hebben, op weg naar Duitschland was, te Arnhem gearresteerd. Ingezonden medcdcellnteii. UITVAART—^ERKHOFE. Hedenmiddag werd op de algemeene begraafplaats bet stoffelijk overschot van wijlen den heer dr. D. A. Kerkhoff, in leven oud-directeur der R. H. B. S. te den Helder, ter aarde besteld. Op verzoek waren er geen bloemen gezonden en werd er aan het graf niet gesproken. Onder degenen, die den overledene de laatste eer bewezen werden op gemerkt de directeur, dr. A. C. Antusch en vele leeraren van de R. II. B. S., alhier, waaraan de over ledene vroeger vele jaren als leeraar verbonden was, dr. Brongersma, oud-directeur der G. H. B. S. te Haarlem, dr. W. C. L. Bronsveld, directeur der R. H. B. School te Hoorn, een deputatie van het personeel der R. H. B. S. te den Helder en een vertegenwoordi ger van de commissie van toezicht op het Lager on derwijs te den Helder. De heer mr. J. P. Bosman dankte de aanwezigen namens de familie voor de betoonde belangstelling. HET POKKEN-GEVAL TE WIJK AAN ZEE. Gisteren hebben wij gemeld, dat er te Wijk aan Zee een geval van pokken was geconstateerd en dat de in specteur voor de volksgezondheid, dr. Hamburger, gis teren in deze gemeente vertoefde. Thans staat in het ochtendblad der N. Rott. Crt. het volgende: „Ie ijk aan Zee doet zich een geval van pokkeu oor. Maandagmiddag heeft men getracht den pa tiënt in Alkmaar te doen opftenièn, hetgeen daar ge weigerd werd. Daar de stalhouders, die samen den ziekenwagen exploiteeren, onkundig waren gebleven van den aard der ziekte, is de wagen op last van de burgemeesters van eisen en Beverwijk ter ontsmet ting naar Wijk aan Zee gezonden." Naar aanleiding hiervan kunnen we op grond van ingewonnen inlichtingen het volgende mededeelen: Maandagavond omstreeks half elf vervoegde zich bij den burgemeester iemand uit Wijk aan Zee, die hem een brief bracht van den burgemeester van die gemeente, den heer H. H. del Court van Krimpen, houdende vergunning tot. het vervoer van een pok- kenpatiënte. De man - de vader van de patiënte! deelde mede, dat de ziekte reeds enkele dagen geleden was uitgebroken en dat hij de patiënte naar het St. Elisabeth-gesticht had willen brengen, waar echter opneming geweigerd werd. Hij vroeg den burgemees- tor wat hij nu moest doen, waarop de heer Ripping hem aanried, terstond weer met de patiënte huis waarts te keeren, hetgeen geschiedde. Gistermorgen kwam de inspecteur uit Utrecht hier, die daarna naar Wijk aan Zee is gegaan. -DROEVIG. Door een ongelukkig toeval kreeg het 3%-jarig kindje van een bewoner der Nieuwpoortslaan eergis teravond zulke hevige brandwonden, dat het in het St. Elisabethsgesticht moest worden opgenomen, waar het aanvallig knaapje gisteren aan do gevolgen is overleden. kende stand van den barometer 777.4 te Horta. De laagste stand van den barometer 741.4 te Sey- disfjord. VERWACHTING. Toenemende tot matigen of krachtige zuidelijke tot westelijken wind, betrokken, later wellicht opklarend, waarschijnlijk regenbuien, 's morgens zachter, over- dag iets kouder. AJC8TERDAM80HE BJEUXS. Opgave van het STOORDHOLLANDSOH LANDBOUWGKEDIET. Koert vts STAATSLIENINSBN. UMrt. 12 Mrt. Nederland. Hed. Werk. Schuld pCt. 3% h 9% ROODVONK. In verband met een geval van roodvonk kreeg de eerste klasse der Meisjesschool vanochtend vrij-af. Het schoollokaal werd heden ontsmet. Een week gele den moest een ander lokaal ontsmet worden. DE UITSLUITING IN DE SIGARENINDUSTRIE. Men verzoekt ons nog even de aandacht'te vestigen' op de openbare vergadering, welke morgen vanwege den Alkmaarschen Bestuurdersbond in de Harmonie wordt gehouden. Uitgestotenen met hun vrouwen heb ben vrijen toegang. NEDERLANDSCH TOONEELGEZELSCHAP. Het Ned. Tooneelgezelsehap, directie A. Wijlacker, dat reeds eenige keeren met succes alhier optrad, zal a. s. Zondag in de Harmonie opvoeren „De Orgel- draaister," volksspel in 4 bedrijven, alsmede een ope rette. AGENDA. „Alkmaarsche Konijnenfokkersclub", lokaal Hazes, algemeene vergadering, 8l/2 uur. Van verschillende kanten komt het bericht, dat de Balkan-staten besloten hebben de bemiddeling der mogendheden aan te nemen. De onderhandelingen zul len dus worden voortgezet door tusschenkomst der mogendheden op den grondslag van de te Londen ge stelde voorwaarden, waarbij thans nog gevoegd wordt de eisch dei- oorlogsschatting. De vijandelijkheden zul len tijdens de onderhandelingen niet worden gestaakt en de uitslag daarvan zal natuurlijk van invloed zijn op de onderhandelingen, in dier voege dat nieuwe offers nieuwe eischen tot schadevergoeding meebren gen. De te stellen voorwaarden behoeven niet als onver anderlijk te worden beschouwd. De gezanten te St. Petersburg zullen thans het Roemeensch-Bulgaarsch geschil behandelen. Oostenrijk en Rusland hebben thans te kennen ge geven, dat ze de militaire maatregelen aan de gren3 zullen staken demobilisatie! Intusschen is de toestand nog niet zoo gunstig, of de Duitsche keizer kan voorloopig niet op reis gaan. En als die thuis blijft Gemengde mededeellngen. DE KAT IN AUSTRALIË. Door de invoering van enkele dieren, kan in een land de heele dierenstand veranderd worden. Daar van ondervindt men in Australië enorme staaltjes. Jaren geleden bracht men daar het konijn. Het nieuwe werelddeel, dat heel arm aan zoogdieren was, hoopte men op deze wijze wat eetbaar wild te bezorgen. En Australië kreeg eetbaar wildde paar exemplaren voelden zich op hun nieuwe terreinen zoo goed thuis, dat zij zich op groote schaal vermenigvuldigden, enbe- trekkelijk kort daarna was het konijn een ware plaag ge worden. Alles aten zjj. De landbouw ondervond er de schade van. Op het laatst leed zelfs de veeteelt, de schapenteelt er onder. Dit is de voornaamste bron van bestaan voor Australië. Men peinsde dus op mid delen, om het konijn te verdelgen. En voerde toen de kat in. Men wist, dat dit dier een vijand van het konijn is, maar men vergat, dat men hiermee zich een tweede invasie op den hals gehaald had. De kat ten vielen in 't begin de konijnen alleen aan, en wer kelijk verdween de eerste plaag. Maar in de vrijheid van Australië kreeg de kat zijn wilden aard terug. Nu loopen er door de Australische bosschen katte- beesten van meer aan 9 kilo gewicht. Ze eten alles, klein wild, buideldieren^ lammeren, vogels, en zelfs vissohen. Men denkt er nu over, om den hond in te voeren, om de kattenplaag te bestrijden, doch men vreest voor een derde invasie KORTE BERICHTEN. De toestand van den Paus blijft vooruitgaan, maar de vooruitgang geschiedt slechts langzaam ten gevolge van de groote zwakte. -Tatjana Nicolajefna, de dochter van den Tsaar is door typheuse koorts aangetast. Haar toestand is naar omstandigheden bevredigend. De Eransche minister van oorlog heeft ver klaard dat de driejarige dienstplicht noodzake lijk is in verband met de moeilijkheden, die voor Eu ropa uit, den Balkanoorlog voortvloeien en de verster king van het Duitsche leger. Engelsche kiesrechtvrouwen zullen trachten morgen den grooten roeiwedstrijd op de Theems in de war te sturen. De stad Guajinilopa (Guatemala) is door een aardbeving verwoest. Honderd schoolkinderen zijn omgekomen. Zeven gekwetsten, die bij 'een ontploffing in het bioscooptheater te Monceau Leneuf gekwetst werden, zijn overleden. Op den derden Maart waren te Astrakan 55 vis- schers op een losgeraakte ijsschots zeewaarts gedreven. 22 hunner zijn gered. Volgens officieels statistieken zjjn in het laatste jaar in de Vereen. Staten niet minder dan 10585 menschen door spoorweg-ongelukken om het leven gekomen, terwijl er door dezelfde oorzaak 170000 meer of minder gewond werden. Dit aantal is enorm veel grooter dan het vorige jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 12 Maart. Medegedeeld door het Koninklijk Neder!a ndsch Meteorologisch instituut te de Bilt. Geldig tot den avond van 13 Maart. In het gebied van de waarneming is de hoogste be- pCt, Buiten l^nd Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binnen!. Japan Oostenrijk Jan. Jul. Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Ea, Iwanv Dombr. BANK- en CREDIETINSTELLIN6EN EN HYPOTHEEKBANKEN Amsterdamsche Ba k Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel Mij. Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank Noordliollandscb Grondcrediet S 5 4 4 4 4 5 4 div. pCt. 4 INDUSTRIEELE ONDERN. (Buitênl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel div. Amer. Hide and Leather M Anglo Amer. Telegraph Common Steels n Car and Foundry CULTUUR ONDERN. EN HANDELS VENNOOTSCHAPPEN IN NEDERLAND EN KOLONIËN. Oultuur Vorstenlanden div, Winsthew. Handelsvereen. „Amsterdam" Nieuwe Afrikaaniche Handelsver. TABAKSON DERNEMINGEN. A'dam Deli aan*. M Langkat idem pref. A'dam Serdang '<4 Deli Batavia Deli Cultuur-Mij. n Dei i-Maatschappq Hessa Tabak-Mij. Medan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij, United Langkat Plant. Co. PETROLEUM ONDERNEMINGEN. aand. div. 91% 66 951/, 1033/, 44 8H/4 841/i 86 861k 1003/8 853/8 971/4 1981/4 217% 1761/4 II21/4 97% IOO1/4 69s/,* 263/, 24% 62% 498/4 159 f188'- 188% 197 606 291 865 93 99 496 185 587% 140 256% 884% 660 584 pCt, *»nd. div. W 99 pOt, i pCt. 3 3 4 8 5 5 173 281 112 574 289 69 212 58% 94 16% 86 199 658/, 220 148 65 82 164 19 158% 4 Vu 17% 688/4 108/, 52 908/, 97% 884 102% 100% 207/, 26% 30% 60% 26% 29X1% 108% 221/4 100% 25 161% 4 86% 106% 100% 781%, 118 107% 158 460 pCt. 91% 66 108% 44 84% 100% 85% 193% 177 100% 71% 257/, 243/4 50 169 f183.- 189 291 855 114% 508 184 589 256 882 562 637 180 282 118 674 68% 212 94% 16% 87 198 65% 220 143 64 81 164 Dortsche Petroleum Gecnns. Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rum. Petroleum Mij. Ron. Mjj. t. expl. v. Petroleum Moeara Enim Perlak Petroleum-Mij Sumatra Paiembang Zuid-Perlak r Orion Petroleum Mij. MIJNBOU W-MAATSCHAPPIJEN. Retahceu Gew. pref. Redjang Lebong Great Cobar RUBBER MAATSCHAPPIJEN. .Amsterdam» Rubber Cult. Mij. aand. div Deli Batavia Rubber Mij. Koloniale Rubber Mij. Nederl. Rubi er Mij. p //Serbadjadi* Sum. Rubb. Cult. Mij. SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Amenk. Stoom v.-Mn n n Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferent Marine bond* DIVERSEN. Comm. Peru Preferent SPOORWEGEN. Holl. IJz. Sp.-Mij, Mjj. tot expl. van Staatsspoorw. Deli Spoorweg A WERjKA. Atch. Top. Cert. v. n 1, Convert r Den 1. *n R. Gr. Cert. aand. div Eric Kansas City South. «pref Miss R, Texas C. v. New-York and Ontarie Norfolk Western C. v. Rock Island gew Southern Pacific- Southern Railway Uniou Pacific cert v. VV abash gew. R -LAND. «Uachkawkas 188S PREMIELEENING EN NEDERLAND. Stad Amsterd. f 100 Gemeente-crsd. BïïLGIE Antwerpen 1887 H JNGARLJE Hongaarscbe Hvp, Idem O hsTENRIJK. Staatsleening RSr. R sla ND. 1864 Koers van het geld. Prolongatie 36/a Mededeelingen. De glinstige opvatting omtrent den algemeenen politieken toestand in Europa en het aanvaarden der bemiddeling der groote mogendheden door de verbonden Balkanstaten gaven heden de beur zen een opgewekter aanzien met hoogere koersen. Op de Amerikaansche afdeeling- welke algemeen beter ge stemd was waren speciaal Amalgamated Copper Sha res vast op 7lVie- Steels gingen tot 627, vooruit. Spoorwegwaarden fraetioneel beter. Oliewaarden welke gisteren na opening spoedig terugliepen en flauw sloten openden lieden op de beste koersen van gisteren en verbeterden verder. Koteering Koninklij ke 574575V2, Geconsolideerde 2317,233. De Ta- dam, Serdang en United Langkat beter op ongeveer koersavans gering bleef. Het meest profiteerden aand. Deli Batavia welke tot 500 omhoog gingen. Amster dam, Serdank en United Langkat beter op ongeveer 96 en 538. 158% 4% 17% 68% 10% 51% 90% 97% 234 1028/, 100% 21 *7% 85 61% 25»/» 80% 101 25% 152 4 100% 787/, KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting van 7 Maart 1913. H. S. Dz. te Egmond-Binnen, straatschenderij, 4 boete of 3 dagen hechtenis. P. B. Cz., J. C. V. te Uitgeest, overtreding Wapen wet, en opgeven van een valschen naam, de le 7 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e 4 en 10 boete of 2 en 5 dagen hechtenis. P. D. te Alkmaar, overtreding Drankwet, 25 boe te of 20 dagen hechtenis. D. S. te Heer Hugowaard, A. O, te Alkmaar, over treding Arbeidswet, de le 4 boete of 2 dagen hech tenis, de 2e 0.50 boete of 1 dag hechtenis. K. Z. Rz„ J. G. Lz., G. V., C. Z. Ez„ J. Z., J. de G, Jz., J. Z. Kz., P. Z. Cz., te Egmond aan Zee, A. C. W. te Alkmaar, JD. te Utrecht, loopen over verboden grond, de le, 3e, 5e, 6e, 7e, 8e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 2e, 4, ieder 6 boete of 3 dagen hechte nis, de 9e en 10e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis. P. R., zonder bekende woonplaats, C. H., W. v. A., B. G., J. P., te Alkmaar, A. D. Cz. te Egmond aarj

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2