Hoüandsch-Zwitsersch DE JONG'S PILLEN CHOCÖLAAD. Om lang te IEVD*, en ALTIJD SEZ0ND te blijven gebruike men ONDERWIJS DE INTERNATIONELE VOETBALWED STRIJD NEDERLAND—ENGELAND. Trekking van heden. Ie klasse. Ie lijst. No. 16429 f 2000; No. 16234 f 1500; Nos. 13886 en 15327 elk f 1000; No. 10558 f400; Nos. 13107 en 15228 elk f 200Nos. 3020 5803 7203 7444 8907 14464 14758 elk f 100,- Tabletten, Rollen, Doozen. Het volmaakte fabrikaat. STADSNIEUWS. HET VERSTREKKEN VAN SCHOOL- KLEEDING TER BEVORDERING VAN HET I. PRINS Az. Oudegracht 285b 605 275 843 95 110 480 130 586 187 248 849 547 531% 179 226% 105 674 2881/, 671/4 211 58% 931/, 16 85 185 60 Op den zeer strengen oiscli is wellicht niet zonder invloed gebleven het feit, dat de hoofdredacteur van het Soer. Hbl. toen resident Einthoven, benoemd was tot directeur van het departement van Binnenlandsch Bestuur, en do regeering daarmede bewezen had ook het beleid van dien resident tijdens de Chineesche rel letjes goed te keuren, zich in vrij scherpe bewoordin gen over die benoeming in zijn blad heeft uitgelaten. ALGEM. NED. WERKLIEDENVERBOND. Bovengenoemd Verbond hield gedurende de Paasch- dagen haar algemeene vergadering te Amsterdam, on der voorzitterschap van den heer v. d. Voorden uit Rotterdam. Het rapport opgesteld inzake het ontwerp van wet: „Verkrijging door landarbeiders van land met woning in eigendom en van los land in pacht" werd gesproken en zal aan de afdeelingen gezonden worden ter na dere bespreking. De volgende motie van het dagelijksch bestuur werd met 34 tegen 5 stemmen en 8 blanco goedge keurd: „De Bondsvergadering, gehoord de uiteen zetting van het concentratie-programma door het cen traal bestuur en de gronden waarop het centraal be stuur vermeende der afdeelingen te kennen te moeten geven dat zij zulks ook als haar programma hebben te beschouwen, keurt in deze de houding van 't centraal bestuur goed en gaat over tot de orde van den dag." Besloten werd dat het centraal bestuur zich tot 't Rijk, de provinciale besturen en de besturen van groote gemeenten zal wenden met het verzoek om art. 1638 c en d van het Burgerlijk Wetboek bij Rijks-, provinciale en gemeentewerken niet uit te schakelen. De afdeelingsbesturen zullen zich met eenzelfde ver zoek wenden tot de besturen der gemeenten waar zij gevestigd zijn, voor zoover daar eveneens uitschake ling plaats vindt. lugezondeu mededeelingen. VOOR DE UITNOODIG1NG BEDANKT. Indertijd hebben wij melding gemaakt van de uit- noodiging, welke het comité, dat de volksfeesten ter eere van het kind te Parijs organiseert, heeft gericht tot het gemeentebestuur van Amsterdam, en welke ten doel had te verkrijgen, dat een vijftigtal Amster- damsclie schoolkinderen aan die feesten zouden deel nemen. Het gemeentebestuur heeft thans geant- woordt, zij het dan ook in de meest hoffelijke bewoor dingen, dat zich, zoowel redenen van practischen als van paedagogischen aard verzetten tegen het aanne men van deze uitnoodiging, zoodat zij moet woeden afgewezen. Een prachtige overwinning. Nederland wint met 2—1. Onder begunstiging van buitengewoon prachtig voetbalweer had gisteren op „Houtrust" in den Haag- bovenstaande ontmoeting plaats, 't Was een zeld zaam fraaie wedstrijd en voor 't eei>st gelukte het aan onze Oranje-truien Engeland een nederlaag toe te brengen, 't Enthousiasme van het pubiek na afloop is onbeschrijflijk. In de samenstelling van 't Ned. elftal was door ver hindering van Breda Kolff, nog eenige wijziging ge komen. De voorhoede was van rechts naar links -als volgt: van der Wolk, Westra van ITolthe, H. de Groot, J. Vos, D. Kessler. Kort na 't begin nam Ne derland de leiding. Tonny Kessler plaatste een vrije schop prachtig voor 't Engelsche doel en de Groot gaf met een zeldzaam fraai en hard schot Brebner het. nakijken. Dolle vreugde bij de opgewonden menigte. Vóór de pauze maakte Woodward gelijk. Stand met rust 11. Na de rust nam Holland opnieuw de lei ding doordat de Groot ten tweeden male een vrije schop in een goal omzette, 't Is bijna onmogelijk de opgewondenheid te beschrijven. Engeland kwam hier na geweldig opzetten, doch wat onze verdediging toen presteerde was eenvoudig verbluffend I Göbel in 't doel. Wijnveld, Bosschart, de Korver, Jan Vos en Boutmy gaven alles wat zij konden en hoe de schitte rend spelende Woodward zich ooi? tot het uiterste in spande, de Hollandsche veste was ondoordringbaar en met 21 kwam het, in angstige spanning verbeide einde. 't Publiek was niet te houden, 't Stroomde 't veld op en den spelers werd een zeer verdiende ovatie ge bracht. De Korver en Göbel gingen de hoogte in, kortom 't opgewonden publiek was buiten zichzelf van vreugde. Göbel was in de tweede helft meer dan schitterend. Zelden zagen wij een partij voetbal als gisteren door Wijnveld werd ten beste gegeven. Bosschart was ook in de tweede helft veel beter dan in de eerste. In de half-linie was Kessler de minste. „Bok'' en Boutmy waren prachtig. Vos verrichtte, nadat hij in de twee de helft de plaats van Kessler had ingenomen (deze laatste verhuisde wegens een blessuur naar de voor hoede) prachtig werk. In de voorhoede was Henk de Groot, de invaller, do maker der beide doelpunten. 't Was een grootsch voetbalfestijn. De regeling was meer dan schitterend. Een woord van hulde hiervoor aan de N. V. B. KORTE BERICHTEN. Te Barsingerhorn is een geval van pokken vast gesteld. In de laatste dagen zijn bij de politie te Amster dam verschillende aangiften gedaan van vermissing van damestaschjes, gedurende de godsdienstoefenin gen in katholieke kerken. De rechtbank te Heerenveen heeft den heer II., onderwijzer aan de openbare school te Tijnje, verwe zen naar de terechtzitting. Hij zou mr. W. Jonkers, arrondissements-schoolopziener te Kortezwaag, belee- digd hebben in een ingezonden stuk, opgenomen in het Friesch Volksblad, waarin hij mr. Jonkers heeft beschuldigd zich gelden te hebben toegeëigend van oen weduwe en kinderen. De Amsterdamsche politie heeft weer drie nacht- societeiten gesloten, n.l. de Chat Noir aan de Pieter Jacobdwarsstraat en Maxim en Moulin Rouge aan de Warmoesstraat. Te Enschede kunnen de pokken thanas als ge weken beschouwd worden. Sedert 3 Maart zijn geen nieuwe gevallen meer geconstateerd. De posten aan de besmette huizen zijn ingetrokken en de bewoners weer in het dagelijksch leven teruggekeerd. Te Amsterdam zijn aangehouden Jan Bestebroer en diens bijzit Annie Prins, die worden verdacht, dat zij op 15 Januari 1.1. in de Brusselsehe voorstad Ukkel de rentenirster Claire Belsef van het leven hebben be roofd. H. M. de Koningin zond den 26sten December aan de Nederlandsche ambulance te Tsjorloe een tele- grafisehen Nieuwjaarswensch. Deze kwam aldaar aan op.... 6 Maart! (Ned.) De „Soerabaja-Courant" meldt,, dat er op Lom bok een hevige pokken-epidemie is uitgebroken; vol gens de geruchten zouden er 1100 menschen aan die ziekte bezweken zijn. STAATSLOTERIJ. Laatste berloliteu. FEN DOODELIJKE STEEK. MAASTRICHT, 25 Mrt. Gisteravond heeft zekere Kool, een bekend type alhier, na een woordentwist met zijn vader, dien hij met den dood had bedreigd, zich met een mes in de borst gestoken. De man was onmiddellijk dood. AUTO-ONGELUK. VALKENBURG, 25 Mrt. Zaterdagavond is alhier het bejaard echtpaar Meis door een auto aangereden. De man is aan de bekomen verwondingen overleden. DE BURGEMEESTER VAN ZAANDAM. 's-GRAVENHAGE, 25 Mrt. In de zaak van den burgemeester van Zaandam, die tot 1 dag gevangenis straf was veroordeeld wegens het valschelijk doen op maken van een reispas ten behoeve van zijn zoon, door diens leeftijd onjuist op te geven, concludeerde de ad vocaat-generaal van den Hoogen Raad, mr. Ort, tot ontslag van rechtsvervolging, aangezien het feit niet strafbaar is. De uitspraak is bepaald op 5 Mei. ACHTERUITSTELLING „Ons Blad", het R. K. orgaan voor Alkmaar en om streken, klaagt over achteruitstelling. Het ontving Vrijdagmiddag een afschrift van het adres met toe lichting door de beide Middenstandsvereenigingen aan B. en W. verzonden. Door den secretaris der A. W. V. werd daarbij medegedeeld, dat een afschrift van dit adres handelend over het eleetriciteitstarief aan alle plaatselijke bladen zou worden toegezonden om het in het Zaterdagnummer op te nemen. „Groot was evenwel onze verbazing, toen wij het „lijvig stuk reeds gisteravond vonden afgedrukt in „de „Alkmaarsche Courant" en wel op een zoodani- „ge plaats, dat wij in ons vermoeden zijn versterkt, „dat het afschrift aan de „Alkm. Ct." reeds Vrijdag „morgen vroeg, of Donderdagavond is gepresen teerd ter plaatsing in het nummer van gister. „De „Alkm. Ct." moest dus blijkbaar de primeur „hebben. Dat vinden wij niet recht. „Voor ons zijn deze omstandigheden een reden „om vooralsnog het stuk niet te plaatsen. Onze le- „zers zullen ons dit toegeven. „De Alkm. Ct." heeft nu toch de primeur ge- „had, wij komen toch als tweede. „Wij hadden dit geval niet zoo ernstig opgevat, „als de zaak was uitgegaan van de Alkm. Winke- „liersvereeniging. „Als die de „Alkm. Ct." nummer één wil stellen, „daar hebben wij niet over te pretendeeren en was „er voor ons geen sprake van eenig recht. „Maar nu èn de R. K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" èn de Alkmaarsche Winkeliersvereeni- „ging beiden èn adres èn memorie van toelichting „onderteekenden, is het een geheel ander geval! Nu „bestaat er geen redelijk motief het Kath. orgaan „van Alkmaar en Omstreken achter te stellen. „Nu meenen wij toch wel eenig recht op gelijk stelling te hebben. „Dat alle plaatselijke bladen het stuk ontvingen ,jter plaatsing „accipo" goed! Maar wij vragen „niet meer1) dan een ander blad, maar eenvoudig „g e 1 ij k -stelling en geen a c h te r u i t-stelling." 1) Wij herinneren de middenstanders even aan onze hoofdartikelen in ons nummer van 22 Febr. en 1 Mrt. 1.1. waarin wij voor hunne belangen in dezelfde zaak opkwamen. (Verschillende cijfers""en berekenin gen in onze hoofdartikelen komen ook in bovenge noemde toelichting op het adres voor.) Tot zoover „Ons Blad". Wij zullen de verbazing van „Ons Blad" nog doen stijgen ons résumé van bedoelde toelichting was reeds bestemd en gezet voor het nummer van Donder dag! De buitengewone toevloed van advertenties maakte het echter noodzakelijk het zetsel uit de cou rant van dien dag te laten! Hoewel wij door dit uit stel de kans liepen, dat „Ons Blad" ons Donderdag vóór zou zijn, hebben wij het er toch maar op ge waagd en het is goed afgeloopen ook. De verbazing van de redactie van „Ons Blad" zal zoo mogelijk nog grooter worden, wanneer zij ver neemt dat wij het stuk niet slechts geen seconde eerder van de Alkmaarsche Winkeliersvereeniging ontvingen dan zij, dat wij tot op dit oogenblik nög geen stuk van de Alkmaarsche Winkeliersvereeniging hebben ontvan gen. Wel heeft de secretaris van de A. W. V. ons Vrijdag namiddag per telefoon medegedeeld, dat wij een exem plaar zouden krijgen, maar wij hebben hem toen on middellijk gezegd, dat wij het stuk reeds bezaten en daarom is blijkbaar de toezending aan ons adres ach terwege gebleven. Had de redactie van „Ons Blad", alvorens de zaak „zoo ernstig" op te vatten en de Ailtm. Winkeliersver eeniging te verwijten, de Alkmaarsche Courant num mer één te hebben gesteld, zich tot den secretaris ge wend wat toch in dergelijke gevallen te doen ge bruikelijk is dan zou haar crit.iek zeker ongeschre ven zijn gebleven. Wij willen de redactie van „Ons Blad" thans wel zeggen, dat wij een der raadsleden om een exemplaar gevraagd hebben, die natuurlijk niet het minste bezwaar had, het ons af te staan. Zoo hadden wij reeds Donderdagmorgen het stuk in ons bezit Waar nu de fedactie van „Ons Blad" het vooral heeft over achteruitstelling en gelijkstelling, willen wij 'haar gaarne twee vragen stellen. In de eerste plaats, of zij het een geoorloofde achteruitstelling van de pers vindt, wanneer twee besturen, een stuk, dat reeds Woensdag aan alle raadsleden werd verzon den, Vrijdag aan de couranten aanbieden „om het in het Zaterdagnummer op te nemen". En in de tweede plaats, welk blad achteruitgesteld wordt, indien een stuk opzettelijk op dusdanige wijze wordt aangeboden, dat een eenmaal, een tweemaal in de week, een drie maal in de week en ,een eiken dag verschijnend blad het tegelijk kunnen plaatsen. En dan wil de redactie misschien tevens wel eens overwegen, welke der beide middenstandsvereenigin gen het meest de Aikmaarsche pers in haar geheel be gunstigt en inderdaad bijv. ten aanzien van het toela ten van verslaggevers op hare vesgaderingen streeft naar gelijkstelling. CENTRALE RAAD VAN BEROEP. (Ongevallenverzekering) Men meldt ons uit Utrecht: In de heden alhier gehouden openbare terechtzit ting had de uitspraak plaats in de volgende zaken 1. Hooger beroep van de Rijksverzekeringsbank en de firma J. C. B. Co. (Handelsvennootschap An ker-Maatschappij) te Alkmaar tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haarlem, houdende vernieti ging der beslissing van de Bank, waarbij de door ge noemde firma verschuldigde premie over het tijdvak 1 Juli 1911 tot 1 Januari 1912 is vastgesteld op J 151.31, in afwijking van de berekening van de werk geefster en wel op grond dat de betaalde premie was berekend naar een loon van 6259,31, dat verhoogd moet worden tot 6771.44)4, daar de betaalde premie geheel werd berekend naar gevarencijfer 14 in plaats van tot 9 Augustus 1911 naar gevarencijfer 53 en daarna naar 14, en er verder door de werkgeefster geen rekening mee was gehouden, dat het loon voor premieberekening voor de koffie- en theepaksters op i 0.70 per werkdag behoorde te worden gesteld, zoo dat het loonbedrag behoort te worden verhoogd met 512.1 S'/j en dus nog 63.68 premie moet worden bij betaald. De Raad bepaalde het premiebedrag op 136.56% en verstond, dat het te veel betaalde ad 14.74% zal worden terugbetaald. De Centrale Raad verklaarde de firma niet ontvankelijk in haar verzoek om restitutie of verrekening van te veel be taalde premie, vernietigde de uitspraak en handhaaf de de beslissing' der Bank. 2. Hooger beroep van de Rijksverzekeringsbank te gen de uitspraak van den Raad van Beroep te Haar lem, die dezelfde firma betreft als onder No. 1 ver meld. Over het tijdvak 1 Januari1 Juli 1912 was door de Bank de verschuldigde premie vastgesteld op 97.26, terwijl was betaald 89.59, zoodat nog 7.67 werd nagevorderd. De Raad bepaalde, dat de firma geen verdere premie verschuldigd is en gelastte dat de kosten, veroorzaakt door het medebrengen van een getuige, uit 's Rijks kas zullen worden vergoed. De Centrale Raad vernietigde de uitspraak en handhaaf de de beslissing der Bank. DUBBEL MANNENKWARTET „HARMONIE". In den op den lsten Paaschdag te Nijmegen gehou den kwartetwedstrijd, uitgeschreven door de Zang- en Kwartetvereeniging „Fidelio", behaalde Alkmaar's Dubbel Mannenkwartet „Harmonie", directeur de heer Jac. N. Al, van de 14 deelnemers met algemeene stemmen den 4en prijs (8 zilveren medailles), ONWEER. Zaterdagavond woedde boven deze gemeente en de omgeving een zwaar onweder, dat vergezeld ging van een hevigen hagelbui. Van ernstige ongelukken hoor den we niet, wel hebben de dikke hagelsteenen in de omgeving ernstige schade aangericht. Vooral de rui ten van broeikassen hebben het moeten ontgelden. EEN VRIJWILLIG BAD. Een uit Heer Hugowaard afkomstige grondwerker was Zondagavond bang voor ruzieen sprong daar om in de Mient. Hij zwom naar den overkant, waar hem een handje werd gereikt. De man bleek vrij nuch ter te zijn. Of hij een beetje neutraliseerend vocht binnengekregen had? De man werd gebracht naar de polderkeet aan den ILelderschen weg, welke zijn tij delijke woonplaats is. COMMISSIE VAN TOEZICHT HUISHOUD EN INDUSTRIESCHOOL. B. en W. stellen den Raad voor te besluiten aam het bestuur van de Huishoud- en Industrieschool, in ant woord op zijn schrijven van 28 Januari 1.1. te berich ten, dat de bedoeling van het Raadsbesluit van 10 April 1912 No. 7 sub lr. e geen andere is, dan dat de Gemeenteraad een lid uit zijn midden zal aanwijzen om zitting te hebben in het schoolbestuur. SCHOOLBEZOEK. B. en W. stellen den Raad voor het door hen opge maakte ontwerp-verslag aangaande de wijze, waarop het op de gemeente-begrooting toegestane bedrag voor het in art. 35 der Leerplichtwet omschreven doel, is besteed, vast te stellen. VERHURING VAN GEMMENTEGROND. B. en W. stellen den Raad voor aan de firma Stik- kel, Olij en Ten Zeldam, die had verzocht met haar in onderhandeling te treden over verkoop van grond achter hun nieuwe garage, mede te deelen, dat de ge meente, onder vast te stellen voorwaarden bereid is den grond voor onbepaalden tijd in huur af te staan tegen 15 per jaar. HET VRIJE TOONEEL. Het „Vrije Tooneel" heeft met de uitvoeringen op de beide Paaschdagen weer een paar succesavonden te boeken gehad. Den eersten Paaschdag, toen de Harmoniezaal ge heel gevuld was, werd het drama „Getrapten", van Ernst Preezang, vertaling van Inte Onsman, gegeven. Het spel, dat over het geheel lof verdiende, ver wierf veel bijval. „Kleine Menschen", spel van schijnvroomheid, door Albert van Waasdijk, dat den 2den Paaschdag ge speeld werd, werd, als altijd, zeer toegejuicht. De verschillende in dit stuk voorkomende types werden dan ook zeer goed weergegeven. De aankleeding van de tooneelen was beide Paasch dagen, zooals men dat van „Het Vrije Tooneel" ge woon is, goed verzorgd. VERBETERING. In het verslag van de gehouden lezing over theoso fie stond dat de heer van Maanen leider is van het theosofisch centrum. Dit was niet juist. De heer v. Maanen is leider van den theosofischon cursus, welke hier ter stede gehouden wordt, terwijl de heer C. Pe trus alhier het theosofisch centrum presideert. „DE VEREENIGDE ZANGERS". De heer W. Hespe behaalde gisteren met het Dub- belkwartet „Euphonia" uit Amsterdam op de Kwar- tetwedstrijd te Nijmegen den eersten prijs met alge meene stemmen en bijzondere felicitatie der Jury. De heer Hespe is, zoo men weet, ook directeur van de Liederentafel „De Vereenigde Zangers" alhier. Ingezonden mededeelingen. Ingezonden stukken. Geachte Redactie. Met het schip hier liggende koop ik altijd uw cou rant en ik wil op wat er Zaterdagavond in stond een opmerking maken, want. ik ben het er lang niet mee eens. Er staat, alsdat Douwes een reuzentoer zou hebben gemaakt om van buiten om op den toren te klimmen. Ik geloof niet, dat dit een reuzentoer is. Ik heb vroeger G. R., wel een heel andere toren be klommen en ook van den grond af aan. Ik ben zoo vrij van meening te zijn, dat het best kan, als men maar een goeie klimmer is en niet bang is, want het is een gevaarlijk werkje, dat lang niet geschikt voor iedereen is om gedaan te worden. Dit woude ik maar even zeggen. Ik dank u, als u dit stukje van mij in de courant wilt zetten. Sj. HEIDSTRA. Burgerlijke Stand. GETROUWD. 25 Mrt. Johannes Hille en Alida Johanna Weiimer. GEBOREN. J 22 Mrt. Maria, d. van Gijsbertus van Vegten en Si- monetta Slot. Anna Geertruida Cecilia, d. van Jacobus Nicolaas Al en Alida Kuys. 23 Hendrikus Ambrosius, z. van Arie Overtoom en Maartje Zonneveld. Johanna Maria, d. van Reinier Johannes Elias Bot en Alida Weijmer. Maria Catharina, d. van Johan nes Hermanus Heidemann en Maria Helena Oudejans. 24 Catharina Elisabeth, d. van Gerrit de Koning en Klazina Pondman. 25 Anna Maria Helena, d. van Petrus Johannes van Heugten en Cornelia Bruin. Grietje, d. van Johannes van Leijen en Cornelia Bloemendaal. OVERLEDEN. 23 Mrt. Aagje Zoonen, gehuwd met Floris Schermer, 64 j. in BOËKHOCDËK en aanverwante vakken ter opleiding voor praktijk en examens. Telefoon &.MRTJÊRDA.MSCHE BJEULK. Opgave van het N OO SÜHOLLANDSOH LAHDBOUWGREDIET. Vpm'Us», O 11, Alkmaar. Koert rat STAATSLBEN1NGEN. 20 Mrt. 25 Mrt. Nederland. Ned. Werk, Schuld pCt. 31/, II M II <1 Buitenland. Bnlgarjje Tabaksleeniig oCi, 6 Brazilië Funding 5 Mexico binnen!, 5 Japan i Oostenrijk Jar. Jul. i Rusland Hope 4 H Consol 1 1906 6 1894 6e Eat. „4 Iwang Dombr. 4% BANK- en CREDIETINSTELL1NGEN EN HYPOTHEEKBANKEN. Amsterdamsche Ba k div. Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel Mij. Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet pCt. 4 4* i INDUSTRIEELS ONDERN. (Buitenl.) Amilgamated Copper Cy. Aandeel div. Am m Hide and Leather Aa^lo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry CULTUUR ONDERN. EN HANDELS VENNOOTSCHAPPEN IN NEDERLAND EN KOLONIËN. Cultuur Vorstenlanden 4i?. Winstbew. Handelsvereen. „Amsterdam' Nieuwe Afrikaansche Handelsver. TAB AKSON DERNEMING EN A'dam Deli Langkat Idem pref. A'dam Serdang aar.?" Dell Batavia Deli Cultuur-Mij. I)ei i-Haat.Bchappij Ressa Tabak-Mij. Medan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij. United Langkat Plant. Co. PETROLEUM ONDERNEMINGEN. Dortsche Petroleum aand. div. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rum. Petroleum Mij. Kon. Mij, t. expl. v. Petroleum Moeara Enim fl M Perlak Petroleum-Mij. Sumatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum Mij. M1JNBOU W-MAATSCHAPPIJEN. Ketahoe;, Gcw. PteL Redjang Lebong Great Cobar RUBBER MAATSCHAPPIJEN. „Amsterdam» Rubber Cult. Mij. aand. div Deli Batavia Rubber Mij. Koloniale Rubber Mij. Nederl. liubi.er Mij. //Serbadjadi" Sum. Rubb. Cult. Mij. SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Amerik, Stoomv.-Mu K u Nederl. Scheepvaart Unie Common Marine Preferent Marinebonds pCt. 4 la DIVERSEN. Comm. Peru *»»d, As». Preferent SPOORWEGEN. Holl. Ijz. Sp.-Mij, Mn. tot expl. van Staatsspoor*. x Deli Spoorweg AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt, 4 Den v. en Gr. Gert, aaud, èh Eric 'v SS U n&M Oity South. B n a pr«* t Miss Texas C. v. ,s M New- York and Ontaric 21s/< 102 25fl/ii 1613/8 41/8 106 101 7/m Norfolk Western C. Rock Island gew Southern Pacific Southern Railway m Union Pacific cert Wabash gew. RtJBLAMÏX Wladikawkas 1886 r-Ct, 4 PREMIELEENINGEN. NEDERLAND. Stad Amsterd. f100 3 105u/w Gemeente-ored. 3 lOU/is BELGIE Antwerpen 1887 214 78»/» HONGARIJE. Hongaarsoha Hyp. 4 H61/4 Mem 8 IO8I/4 O 3STENRUK, Staatsleening 1860 5 1591/, RUSLAND. 1864 6 450 Koers vnn het geld. Prolongatie Pct- Mededeelingen De beurs was heden voor de Amei'ikaansehe afdee- ling, waar van de zijde van het publiek kooporders werden uitgevoerd, vaster gestemd. Steels verbeter den tot 62Vle, Unions tot 1513/s. Oliewaarden iets beter. Noteering Koninklijke 575%—577%; Gecon- solideerden 227%231%. Tabakken op iets hoogere koersen. Mijnen en Rubber onveranderd. Claims Deli Spoor 315. 91 6613/18 953/4 103 »/8 44 813/s 88V4 85%» 86V» 991k 951/, 195 2161/» 178 1131/4 97% IOO1/4 63»/, 25V4 241/4 607/18 488/4 158% f)82, - 5 90 197 2181/4 185% 65 783/4 158 191% 153% 4% 1611/18 68% IO1/4 61% 90 97 2.7 IOI1/4 1011%, 197/s 267/8 241/4 60 247/g 293/4 107 21»/i6 101 247/8 I6OV4 4 853/8 90«/i8 657/8 103 5/g 48% 88 853/4 84% 195% 2188/j 177%, 697/8 25% 24% 62%. 497/g 153% f182.50 197 277 842 96 110V, 483 490 855 652 581% 179 228 1041/, 576 239 66% 211 981/» 13 35 187 136% 65% 159% 191% 154 48/s 16u/m 688/4 10% 51 97 228 102 203/4 27% 24 60% 27%

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2