STADStfiiSUWS, ~B~Ü I T E N L A N D. Oe Baikan-Óorlog. goud- on zilverwinkel. Voor 400 word gestolen. Twee mannen zijn gevat en hebben reeds bekend. De Bond van Staatspensionneering bestond op 31 December j.l. uit 426 afdeelingon mot 51.788 loden, bovendien waren er <353 algemeene leden en waren aangesloten 114 bonden en vereenigingen met onge veer 40.000 leden. Het aandeel federaties van afdee- lingen bedraagt 17. Een werkman uit Heemstede, die zich gister ochtend per fiets naar zijn werk begaf, slipte en kwam te water. Da man, die verdronk, laat een weduwe met zeven kinderen na. Bij een brand in eon tabakspakhuis aan de Rea lengracht te Amsterdam hebben gisteravond 2200 pak ken tabak door vuur en water aanmerkelijke schade beloopen. Gisteravond zijn de helden van de Eastwell in den schouwburg te Haarlem door honderden gehul digd. Ra een tocht in rijtuigen door de stad werd hun bij het binnenkomen in den schouwburg een ova tie gebracht. De eigenlijke huldiging had op het tooneel plaats, waar de 5 dappere mannen werden toe gesproken en daarna aan kapitein v. d. Wielen een lauwerkrans en aan ieder een zilveren medaille met inscriptie werd aangeboden. Te Oldenzaal worden de pokken als geweken be schouwd. Gistermiddag is een man van middelbaren leef tijd, ploegbaas bij de H. IJ. S. M. te Diemen, door een passeerenden trein overreden. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Volgens de L. K., zal vanwege de Gezondheids- oommissie te Maastricht een officieel onderzoek wor den ingesteld naar omvang en oorzaken van de kin dersterfte. Gisteravond is te Amsterdam een man door de tram overreden en gedood. In de Donderdagmiddag gehouden Gemeente raadszitting van Heemstede is het voorstel van B. en W. tot aankoop van een wandelbosch (Boschbeek en Groenendaal) voor de som van 318.000 zonder hoof delijke stemming aangenomen. UIT OTERLEEK. Gistermiddag is uit de ringvaart tusschen Oterleek sn Rustenburg het lijk opgehaald van een man, die een te zwaar beladen schuitje met riet vervoerde. Onzej oudste inwoner, de heer J. Kok, die den leeft jd van 92 jaren bereikte, is Woensdag overleden. Hjj heeft jaren lang zitting"gehad in gemeente-, kerk en polderbestuur. Eenige jaren geleden had hij reeds voor alle openbare betrekkingen, wegens hoogen leef tijd, bedankt. Mej. A. C. Hoekstra, onderwijzeres in deze ge meente, heeft, wegens vertrek naar den Haag, tegen 1 Mei a.s., eervol ontslag aangevraagd. UIT EGMOND AAN ZEE. De proeven met het aanplanten van boomen in onze gemeente hebben zoodanig voldaan, dat dit voorjaar langs den straatweg wederom een tweehonderdtal jonge iepen zjjn geplaatst. Ook aan den kant van Egmond aan den Hoef is men hiermede begonnen, zoodat in de toekomst de zonnige Voorstraat een scha duwrijke laan belooft te worden. Op den Van Spejjkstoren ontplofte de z.g. voor- warmer, een spirituBlamp, die de petroleum voor het torenlicht verdampt, waarbjj de dienstdoende wachter, de heer E. Molenaar, beide handen en het gezicht ver schroeide. De heer M. is nu weer in zooverre her steld, dat hij zich buiten kan begeven. Hjj kan even wei nog geen dienst doen. Achtereenvolgens zjjn alhier de volgende zang- vereenigingen opgericht: „Eendracht Maakt Macht", 60 leden, vrouwenkoor, directeur de heer J. Dekker Czn.„Zingende Jeugd", 35 leden, kinderkoor, direc trice Mej. Anth. Jansen en „Excelsior", 20 leden, di recteur de heer W. van Eenennaam. DE ALKMAAKSCHE BEKERWEDSTRIJDEN. In verband met. de te houden Bekerwedstrijden op het terrein van Alcmaria Victrix kunnen wij thans mededeelen, dat de commissie in haar plan is ge slaagd. Daartoe in staat gesteld door de bijdragen der vele voetbal-enthousiasten is door haar aange kocht een prachtige zilveren wisselbeker, die driemaal achter elkander of vijfmaal in het geheel gewonnen moet worden om het eigendom der zegevierende ver- eeniging te kunnen worden. Het ligt in de bedoeling dezen beker bij gelegenheid van het 15-jarig bestaan aan Alcmaria aan te bieden, welke haar met inacht neming van bovenstaande voorwaarden telkenjare zal laten verspelen. Teneinde de aantrekkelijkheid der wedstrijden nog zooveel mogelijk te verhoogen, wer den daarenboven nog de navolgende prijzen beschik baar gesteld: door de Alkmaarsche Courant een groote zilveren lauwertak, welke in eigendom overgaat aan de veree- niging, die er het eerst in slagen zal den beker twee maal te winnen, door den WelEd. Zeer Gel. Heer Dr. van Dam, alhier, lid van de Medische Commissie van den N. V. B. elf dof-zilveren draag-insignes voor de spelers der winnende Yereeniging, door Alcmaria een zilveren lauwertak voor de verliezende Vereeniging in den eindwedstrijd, door Alcmaria twee zilveren me dailles voor de verliezende vereenigingen in de halve eindwedstrijden. Daarenboven werd officieus door eene plaatselijke vereeniging een medaille toegezegd voor het beste ge middelde. Deze prijzen zullen binnenkort worden geëtaleerd, de wedstrijden zullen hoogstwaarschijnlijk worden ge houden op 13, 20 en 27 April e.k., de finale op Hemel vaartsdag, 1 Mei. Als het weer nu maar medewerken wilYan de oude bekende vereenigingen hebben reeds hare mede werking toegezegd H. V. V, II te den Haag en R. A. P. te Amsterdam. CADETTENSCHOOL, Door den Min. v. Oorlog zijn benoemd in de com missie, door welke in Juli en Aug. het examen voor toelating van jongelieden als cadet bij de Cadetten school te Alkmaar zal worden afgenomen: tot lid en voorzitter: majoor J. 0. H. Verschoor, 7e reg. inf.; tot leden: kap. C. J. A. Kruyt, 10e reg. inf.; le-luit. F. H. Heuvelink, 6e reg. inf.; le-luit. van den staf der inf. J. A. Huisken, leeraar Cadettenschool; dr. J. N. Smit, dir. R. H. B. S. te Warffum; le-luit. D. Rit- man, 5e reg. inf.; le-luit. C. H. F. Thieme, 8e reg. inf.; de heeren P. Rauwerda, hoofd o. 1. s. te 's-Gra- venhage; H. de Noo, leeraar Cadettenschool; P. J. A. Eek, leeraar bijz. R.-K. 3. B. S. te Rolduc; J. N. van Beek, leeraar Cadettenschool; tot secr.: le-luit. van den staf der inf. J. C. van Mourik, werkz. bij de Cadettenschool. De genoemde leden der commissie zullen in de volg orde, waarin zij hierboven zijn genoemd, resp. exami- neeren in: handteekenen, rekenkunde, stelkunde, meetkunde, natuurkunde, geschiedenis, aardrijkskun de, Ned. taal, Eransche taal, Hoogd. taal, Engelsche taal. Voorts zijn in bedoelde commissie benoemdtot plaatsv. lid en voorzitter: majoor H. W. L. Hofdijk, Oe reg. inf., tevens examinator voor handteekenen; tot plaatsverv. leden: de heeren P. M. de Wolf, leeraar Cadettenschool, voor reken-, stel- en meet kunde; J. A. Ladage, id. id., voor natuurkunde: le- luit, A. II. de Vogel, 6e reg. inf., voor geschiedenis; le-luit. J. A. B. Abeleven, van het instr.-bat., voor aardrijkskunde; dr. W. J. Kolkert Jr., dir. bijz. Chr, H. B. S .met 5-j. c. te Amsterdam, voor Ned. taal; de heeren G. M. J. Piron, leeraar gem. H. B. S. te Harlingen, voor Fransche taal; de heeren J. A. Ver- denius, id. id. te 's-Gravenhage, voor Hoogd. taal; G. M. van Krieken, id. id. te Brielle, voor Engelsche taal; tot plaatsv. secr.: le-luit. van den staf der inf. L. Krijff, werkz. bij de Cadettenschool. BILDERDIJK. Voor de tweede maal in dit seizoen werd op een groote vergadering van bovengenoemde rederijkers kamer opgevoerd „Mésalliance," tooneelspel in drie bedrijven van J. B. Schuil. Bilderdijk heeft weer voortreffelijk gespeeld, de uit voering liep vlot van stapel en het geheel sloot als een bus. Voor alle meespelenden gaarne een woord van lof voor de goede uitbeelding van hun rol. Jammer, dat de pogingen van Bilderdijk om op verdienstelijke wijze het weinige dat hier op het ge bied van tooneel te genieten valt aan te vullen, niet nog meer worden gewaardeerd. Voor ruim de helft toch was de zaal gevuld, ofschoon de toegangsprijs laag gesteld was. Het applaus na ieder bedrijf was zeer hartelijk. DE UITSLUITING IN DE SIGAREN- INDUSTRIE. De arbeiderscoöperatie heeft gisteren weer brood verstrekt aan de uitgeslotenen. GECOSTUMEERD BAT, Zaterdag zal door den heer Crefeld een gecostumeerd bal worden gehouden waarvoor nog kaarten verkrijg baar zijn bij de heeren Crefeld en Meijer. Het zal dien avond zeker wel niet aan belangstelling ontbre ken PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 30 Maart 1913. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Kapel, 10 uur, Ds. de Pree. Avond 6 uur, Ds. Kloosterman. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Ds. J. L. F. de Mejjere, Evang. Luth.-Pred. te Haarlem. Doopsgez. Kerk10 uurDs. Holtz, van N.- en Zuidzijpe. Rem.-Ger. Kerk 10 uur, Ds. de Regt. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, Ds. J. Douma, te Ambt Vollenhove. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst oefening. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag 3 uur, vergadering van de Jongelingsvereeni- ging „Paulus." Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van ö1/, tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van öVi tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tet 16 jaar. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, geen dienst. Herv. Gem. te Heiloo, 10 uur, ds. Eilerts de Haau. Evangelisatielokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. J, Wie ten van Amsterdam. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, Ds. Dorp van Eg- mond aan den Hoef. Herv. Gem. te Egmond aan den Hoef, 10 Ds. van den Kieboom van Bergen. Herv. Gem. te Oterleek, £U/2 uur, Ds. Proost. Herv. gem. te 8 to in petoren, 0l/2 uur, Ds. Heep. Herv. Gem. te St. Pancras, nam. 2 uur, Ds. La Grand van Hensbroek. Herv. Gem. te Broek op Langendijk, 9!/2 uur, open bare belijdenis, en nam. 21/2 uur, Ds. J. P, Djjk. Woensdagavond 7 uur, dezelfde. Biduur voor't gewas. Geref. Kerk, 9l/2 uur en 2i/a uur, Ds. Mulder. Chr. Geref. Kerk, 91/2 uur en 21/2 uur, Ds. J. de Bruin. Doopsgez. Kerk, 91 /2 uur, Ds. Banga. Herv. Gem. te Noordscharwoude, 9i/2 uur, Ds. Staal. Geref. Kerk, 9 en 2 uur, preeklezen. Herv. Gem, te Oude Niedorp, 91/2 uur, Ds G. de Leeuw. Over de wijze, waarop te Sofia de blijde boodschap van den val van Adrian opel is ontvangen, meldt de „N. Rott. Ct-.": Van den vroegen achtend af is de geheel® stad op de been. De schooljeugd trekt, vaderlandsche liede ren zingend, door de straten, de vlaggen wapperen van alle gebouwen, om 10 uur beginnen de klokken te luiden. De winkels zijn gesloten. Het plein voor de kathedraal en de aangrenzende straten zijn zwart van de mensclien. Schoolkinderen roepen, met vlaggen zwaaiend, hoera, alle menschen wenschen elkaar geluk met de behaalde zege. Grijsaards omarmen elkaar be wogen. Te half elf begint het Requiem, gevolgd door een Te Deum, waarbij vertegenwoordigers van den Ko ning, ministers, vertegenwoordigers van Servië en Griekenland, hoofdofficieren en burgerlijke autoritei ten aanwezig waren. De minister van oorlog werd toegejuicht. De bevelhebber van het vereenigde eerste en derde legercorps bij Tsjataldsja seint dat bij 't vernemen van den val van Adrianopel de geheele Bulgaarsche linie van de Zwarte Zee tot de Zee van Marmara da verde van het geestdriftig hoerageroep. Het leger bij Boelair hief eveneens een luid gejuich aan. In de Bulgaarsche Kamer heeft de minister-presi dent., de heer Gesjof de volgende verklaring afgelegd: ,,De Bulgaarsche soldaat heeft vereenigd met zijn Servische broeders met zijn bloed in de geschiedenis van den Balkan een roemrijke bladzijde geschreven, die tevens een merkwaardige datum zal zijn in de we reldgeschiedenis. „Adrianopel, de tweede hoofdstad van Turkije, de eerste vesting van den Balkan, is gisteren gevallen. „De legende, dat de Bulgaarsche soldaten wel uit munten te velde, doch onbekwaam zijn voor 't belege ren eener vesting, is door de overwinning van gisteren gelogenstraft. „Groote vreugde heerschte gisteren in het Bulgaar sche volk, maar zijn smart is tegelijkertijd groot bij de gedachte aan de gevallen helden. „Ik noodig de Kamer uit zich eerbiedig te buigen voor de graven der dooden". De afgevaardigden verhieven zich daarop van hun zetels en zeiden: „Vrede zij den zielen der gevallen helden". SHIJKRI, de verdediger van Adrianopel, wordt in een schetje in het Tageblatt door den oorlogscor respondent Paul Block geprezen. De schrijver ver haalt van een café in Moestofa, waar een deserteur vertelde, dat hij eerst door de Turken meegenomen was, dat zij naar de stad waren gebracht, daar wapens kregen en excerceeron moesten. De ijzeren pasja Shu- kri had hun zelf gezegd, dat zij moesten vechten en niet laf mochten zijn en met den ijzeren pasja viel niet te spotten, 's Nachts nam hij zijn mantel en ging zelf de posten controleeren. En wee hem, die niet oppaste, die zag den morgen niet meer scheme ren. Overal werd geëxcerceerd en gegraven, het was bar Een officier met een zwarten baard stond op en zeide „Wanneer wij Shukri Pasja overwinnen, dan zal hij geëerd worden als een Bulgaarsche overwinnaar, want hij is een man. Velen van ons zullen terwille van de zen man bloeden, maar wij houden van den vijand, dien we achten moeten. Ik zou trotseh zijn, wanneer ik hem te pakken kon nemen, maar even trotsch, wanneer ik hem te voren de hand mocht drukken. Hoe het ook mag afloopen, hij verdient eere." Dat was einde October, toen de winter kwam. Nu in het voorjaar hebben ze Adrianopel en Shukri pasja en ze zullen woord houden als brave soldaten. Eén ding acht hij in een ander meer dan zich zelf: de dap perheid. Het gerucht, dat Shukri zich van het leven zou hebben beroofd, is onwaar gebleken. Koning Ferdinand van Bulgarije ontving Shukri te Tirnowo. Uit Adrianopel zijn nog geen directe berichten ont vangen. Uit Konstantinopel wordt aan de „Südslawische Korrespondenz" gemeld: „Sedert vijf dagen woedt op de geheele Tsjataldsj a-linie een bloedig ge vecht, dat voor de Turken eenongunstige wending neemt. Het in het centrum staande tweede legercorps onder Aboek pasja, dat in den eersten aanval de hoog ten in het westen en zuiden van de stad genomen had, werd later door een tegenaanval der Bulgaren met groote verliezen teruggeslagen. De rechtervleugel, die onder het bevel van Mahmoed pasja gestaan had, geraakte in een verwoed gevecht op korten afstand met de Bulgaren, die strijdkrachten ter sterkte van vier divisies, ter ondersteuning van de drie reeds tegen liet Tsjataldja-front opereerende divisies hadden ge concentreerd. De troepen van het 10e legercorps, tot nu toe bij San Stefano geconcentreerd onder Hoersjid pasja en Enver bey, zijn ter versterking naar 't front gezonden. Gok op den Turkschen linkervleugel zijn do Bulgaren aanvallend opgetreden en drijven zij de Turksehe troepen terug. De geruchten omtrent de nederlagen in de Tsjataldja-linie veroorzaken te Kon stantinopel groote ontsteltenis, daar men door do be moedigende berichten, die tot dusverre vandaar ont vangen waren, van meening was, dat de Bulgaren geen beslissenden slag meer wilden leveren. Aan de Tsjataldsja is gisteren nog den geheelen dag gevochten. De vijand handhaafde zich in zijn stellingen, behalve in de buurt van Boejoek Tsjek- medsje, waar de Turksehe linkervleugel een voor- waartsche beweging heeft gemaakt. Of de Bulgaren nog eens voor Konstantinopel zul len komen te staan? Waarschijnlijk is het niet. Naar Reuter immers seinde, is er alle reden om te gelooven, dat Bulgarije bereid is de bemiddelings voorstellen der mogendheden te aanvaarden. De beschieting van Skoetari is gestaakt. Te Belgrado heerscht algemeen verbittering over het ingrijpen der mogendheden nopens Skoetari. Men kan zich nog niet voorstellen dat Rusland goed vindt Skoetari, voor welke stad zooveel Servisch en Montenegrijnsch bloed is vergoten, bij Albanië in te lijven. Op grond daarvan zullen binnenkort Servische po litici naar St. Petersburg vertrekken, om aan de Russische regeering de stemming van het Servische volk te schetsen en op die wijze te redden wat er nog te redden valt. ENGELAND. Viscount Wolmer heeft te kennen gegeven, dat hij in het Lagerhuis den minister van marine zal vragen, of het waar is, dat deze met het oorlogsschip Hussar" onlangs een bezoek aan Monte Carlo heeft gebracht, hoe lang hij daar gebleven is, of de „Hussar" op hem heeft liggen wachten in de haven van Yillefranche, gedurende al den tijd, dien hij in Monte Carlo heeft doorgebracht en welke voordee- len dit bezoek voor den staat heeft opgeleverd. Zou de minister ook moeten zeggen, hoeveel hij ge wonnen of verspeeld heeft? GRIEKENLAND. Het koninklijk jacht Amphitri- te, begeleid door Engelsche, Russische, Fransche, Ita- liaansche en Duitsche kruisers, is gisteren om half een te Piraeus aangekomen. Het jacht meerde aan den steiger. De ministers en de metropoliet gingen aan boord. De lijkkist, voor afgegaan door de geestelijkheid, werd na de ontsche ping door de prinsen gedragen. De Koning, die de Koningin-Moeder zijn arm bood, volgde de kist te voet, de prinsessen in rijtuigen. De lijkkist, op het affuit van een kanon geplaatst en met de Grieksche en de Deensche vlag bedekt, werd, naar de N. R. Crt. meldt, door matrozen getrok ken. De stoet kwam om een uur aan het station. De koninklijke familie, de ministers en de leden der hei lige synode namen plaats in den trein. Van het oogenblik dat de trein in Athene aankwam, tot de aankomst der lijkstoet aan de kathedraal, te half twee 's middags, werden kanonschoten gelost. De prinsen droegen de kist in de kathedraal. Do Koningin-Moeder knielde bij de kist neer. SPANJE. De raad van het openbaar onderwijs, heeft een voorstel aangenomen, waarbij het gods dienstonderwijs voor de volksscholen verplichtend blijven zal. Alleen als de vader verklaart, dat hij niet tot den Katholieken godsdienst behoort, is de leerling van dit onderwijs vrijgesteld. De spoorwegmannen besloten de afkondiging van de algemeene staking uit te stellen. Gemengde mededeelingen. DE OVERSTROOMING IN AMERIKA. Uit alle deelen van de Ver. Staten komen berichten over de overstroomingen. De Mississippi en de Hud son zijn zeer gezwollen en talrijke streken zijn over stroomd of worden ermee bedreigd. Pittsburg staat reeds gedeeltelijk onder water. De hevige slagregens zijn in de dalen van midden Mississippi en in de stre ken van de meren in sneeuw overgegaan en het is er bar koud, waardoor de ellende nog vermeerderd wordt. De stad Dayton is geheel overstroomd en een school gebouw met 400 kinderen is totaal verdwenen. Het aantal personen, dat verdronken is wordt geschat op 10007000. Meer dan 70.000 personen zitten zonder voedsel in de hoogste gedeelten van hun huizen op gesloten. Overal woeden branden, de vlammen schie ten soms honderden voeten hoog de lucht in. In de zakenwijk van Dayton zijn verscheidene blokken hui zen door brand vernield. De schade beloopt millioe- nen. Te Columbus moeten 600 menschen om het leven gekomen zijn. De directeur-generaal van den gezondheidsdienst is naar Ohio vertrokken met serum tegen typhus, omdat er groot gevaar voor 't uitbreken van een typhus-epi- demie bestaat in verband met het ontbreken van zui ver drinkwater. 8000 menschen te Middletown in Ohio zijn dakloos. Een dief, die gevat werd toen hij te Dayton lijken beroofde, is doodgeschoten. President Wilson is voornemens naar Ohio te ver trekken. Troepen zijn naar Indianapolis gezonden, omdat het gepeupel de winkels begint te plunderen. Waarschijn lijk zal daar de staat van beleg worden afgekondigd. AUTOMOBIELBANDEN VAN WOL. V olgens „Der Spinner und Weber" heeft men in de ereenigde Staten een procédé gevonden om auto banden van wol te maken inplaats van rubber. Een firma te Brockton moet reeds verschillende bestel lingen afgeleverd hebben. Het materiaal wordt met een bijzonder grooten hydraulischen druk behandeld. De banden zijn zeer vast, licht en elastisch, zij kun nen tot 30 ton spanning' vedragen; per stuk zijn zij 5 a 10 pond lichter dan de rubberbanden en bovendien veel goedkooper. Daarbij zijn zij sterk: een band, waarmee meer dan duizend mijl was afgelegd, ver toonde niet de geringste slijtage. SLACHTOFFERS BIJ DE NIEUWE WATER WERKEN VAN NIEUW-YORK. Om de stad Nieuw-York van voldoende water te voorzien, wordt er sedert eenige maanden een water leiding aangebracht, die het water der Castkillbergen naar die stad zal voeren. Het is nog absoluut niet zeker, dat het water voldoet aan de eischen, die men uit hygiënisch oogpunt zou kunnen stellen. Wel weet men dat de onderneming enorm veel menschenlevens kost: van de 11000 werklieden, die voor het werk zijn aangenomen, zijn er nu reeds 200 overleden aan de gevolgen van een ongeval tijdens het werk terwijl er 3800 gewond zijn. De meeste dezer ongelukken zijn het gevolg van dynamiet-ontploffingen. PETROLEUM-BRIKETTEN. Aan het stoken van groote zeeschepen met olie zijn groote voordeelen verbonden: de verbranding is meer volkomen, de warmte-ontwikkeling is grooter en de petroleum neemt minder ruimte in dan de steenkool. Een groot bezwaar is de inrichting der ketels, die geheel vast, op brand-materiaal berekend zijn. Ook zijn bij hooge zee de halfvolle petroleum-tanks een gevaar voor de stabiliteit. Al deze bezwaren voorkomt de petroleum in vasten vorm: de petroleum-briket. Vol gens „Scientifie American" geschiedt de productie op de volgende manier. De ruwe olie wordt gekookt en met stearinezuur en bijtende natron vermengd. Na af koeling is het een gele, doorzichtige massa, die veel op zeep gelijkt en bij het verouderen harder wordt. an deze massa worden briketten gemaakt, die bij de verbranding' niet meer vloeibaar worden. Deze petro- leum-briketten, die zonder aseh verbranden, geven tweemaal zooveel warmte als steenkool. KORTE BERICHTEN. De zoon van den president van het Oostenrijk - sehe Heerenhuis, prins Vincent zu Windisehgratz, at taché bij het Oostenrijksch-Hongaarsehe gezantschap aan het Quirinaal, heeft zich in een bosch bij Rome een kogel door het hoofd geschoten. De hertogin van Genua heeft zich voor enkele dagen ernstig gebrand aan een spirituslamp die zij bij het maken van toilet gebruikt. De geneesheeren hebben geconstateerd dat zij brand wonden van den eerstén en tweeden graad heeft over den geheelen rug, een deel van borst en buik. Zij be houden zich hun prognose voor. Bij St. Jean d'Angély stortte eenige oogen- blikken voor het ophalen van het gordijn de bovenste g a 1 e rij van een theater in. Van de 600 personen werden 300 min of meer gewond. Een herder uit de nabijheid van Nünes kreeg van een notaris bericht, dat zijn vader, die hem als kleine jongen onverzorgd had achtergelaten, in Lon den was gestorven, en hem een bedrag van meer dan 5 m ill i o en had nagelaten. De ouders van een 23-jarigen jongeman, die als offer van een vleeschvergiftiging te Pinne viel, hadden den slager een proces aangedaan, dat reeds sedert 1911 aan den gang was. Intusschen stierf de slager. Zjjn dochter trok zich den dood van de ver giftigden zoo aan, dat ze krankzinnig werd en nu zelfmoord heeft gepleegd. De schuld van den slager is niet kunnen worden bevestigd. In Berlijn is een klacht bij de politie ingekomen, dat van een 15-jarig schoolmeisje de haarvlecht is afgesneden. Weer een vlechten-afsnijder? In den slaap is een 5-jarig meisje te Berljjn tij dens de afwezigheid der ouders op haar broertje van 5 maanden gaan liggen, zoodat het kind stikte. Toen de ouders thuiskwamen vonden ze het kind dood in bed. Het dorp Farnbach in Beieren is geheel inden asch gelegd. De helft van de inwoners is dak loos en heeft have en goed verloren. Op den leeftijd van 67 jaar is te Cleveland over leden Josef Discher, die den bijnaam van de „vio- 1 end o k ter" had gekregen. Hij had n.l. de be reiding van het barnsteen-vernis weder ontdekt, waar door hij uit gewone violen waardevolle instrumenten wist te maken. Hij heeft echter nimmer aan iemand zijn methode verteld en het geheim mee in het graf genomen. Australiërs en Nieuw-Zeelanders zijn de groot ste vleescheters der wereld. De eersten ge bruiken jaarlijks ieder 235,8 pond, de laatsten 190.8 pond, terwijl de Amerikaan per jaar 145 pond en de Engelschman 117 pond gebruikt. Ingezonden stukken. Tweede (laatste) lijst van bijdragen ten behoeve der brood- en melkuitdeeling aan arme Alkmaarsche kin deren door de afdeeling Alkmaar van den Ned. Chr, Geheelonthoudersbond. Bij ondergeteekende, die zich op het verzoek van het bestuur der afdeeling Alkmaar van bovengenoem- den bond met de verantwoording en het beheer der inkomende gelden heeft belast, zijn de navolgende giften ingekomen: Fabriekspersoneel der Alkm. Ijzergieterij 6, Mevr. Wed. P. A. F. S. 1, S. E. H. 0.50, Ds. A. G. 15, F. H. R. 2.50, I. P. 2.50, W. H. de G. 1, J. K. 0.50, mevr. wed. II. T. 1.75, A. B. f h L. T. 0.50, <T. A. E. 0.50, J. P. 10, C. W. K. f 0.50, J. G. P. 1, J. K. 2, J. T. 0.25, J. B. S. 0.50, J. II. 1, Dr. R. G. C. S. 10, K. L. 0.50, Mr. J. V. 1, W. F. K. 0.25, Mej. wed. P. v. O. f 0.10, Mej. wed.K. S. 1, Mevr. Wed. A. V. 1, H. S. 0.26, J. T. 0.25, N. B. 1, L. H. 0.25, J. H. 1, A. D. 0.50, J. W. H. 1, K. H. 1, J. R- 2, A. v. D. 1, Alkm. O. en Eff.-B. 5, M. W. H. 1, W. S. 0.50, mevr. wed. M. de H. 0.50, A. W. 2, J. W. S. 1, R. S. 0.50, Mej. J. M. F. A. 0.50, Mr. D. B. 4, J. J. K. 2.50, J. T. Sr. 1, G. S. A. 1, A. S. 2, Mr. H. W v T 2.50, A. v. D. 1, Jhr. Mr. D. v. F. 25, J. B. 0.50, M. L. C. P. 3, J. S. 0.25, K. P. 0.50, II. J. 1, P. Je L. 0.50, N. <Sr S. 2, P. N. 0.50, C D. P. 1-50, Mej. Wed. M. M. 0.25, W. S. 0.75, Mr. B. v. d. F. de L. 2, A. B. 1, J. v. d. B. 1, W. F. S. 1, Mr. H. P. M. K. 0.50, J. H. 1, J. v. M. 2.50, N. N. 1, J. F. M. 10, Mr. J. P. B. 2.50, P. C. .U 2.50, A. P. Az. 1, J. D. A. Jr. 2, Mr. Th. G. 1, <T. B. 1, D. S. 0.50, Mevr. Wed. C. K. 0.50, J. de G. 0.25, J. H. 1, A. F. 0.50, J. F. P. 0.50, F. J. A. 1, W. B. 1, S. K. 1, Mej. O. W. 1, C. B. 0.50, L M. G. B. 1, J. B. H. W. 1, A. v. d. M. f 0.60, J. Z. 1, J. S. 1, Mevr. Wed. P. M, t

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2