binnenland! Gemengd nieuwe. INTERNATIONALE ROODE KRUISVLOOT. BUITENLAND. De Balkan-Oorlog. Ins«MBdM «takken. Hot volgend© adres zal eirculeeren ter verkrijging' vari kandteekeningen. Aan den Raad der gemeente Alkmaar, Geven eerbiedig te kennen, de ondergeteekenden M, Uitenbosch, voorzitter, J. Oock, secretaris, W. H, Krimp, penningmeester, H. Wolzak Gz. en I. Bakker Dz., leden, uitmakende het bestuur der „Vereeniging ter verkrijging van goedkoop waterverbruik" te Alk maar, dat in de laatste maanden hier ter stede een zeer groot aantal contracten der Alkmaarsche Waterlei ding aanmerkelijk zijn verhoogd, dat deze verhooging, hoewel niet in strijd met de tarieven dier maatschappij, eenerzijds eenen drukken- den last geeft op den huurprijs der woningen, ander zijds eene groote schadepost is voor de eigenaar-be woners, dat bij velen, zander dat wijziging in de perceelen heeft plaats gehad, de loopende contracten met meer dan 100 zijn verhoogd, dat dientengevolge de prijs van het waterverbruik hier ter stede is gestegen tot eene hoogte als in geene andere gemeente met. duinwaterleiding het geval is, redenen waarom bovenstaand bestuur zich tot uw achtbaar College wendt met het verzoek: dat het Uwen Raad moge behagen middelen te be ramen waardoor het mogelijk worde om den prijs van het water, eene der voornaamste levensbehoeften, eene verlaging tè doen ondergaan, evenredig aan de onmis baarheid van het verbruik enz., dat het zich tevens,veroorlooft in eene hierbijgaan- de „Memorie van toelichting" Uwen Raad door cijfers en feiten aan te toonen dat verlaging van den water- prijs in de gemeente Alkmaar niet tot de onmogelijk heden behoeft te behooren. 't Welk doende, enz. BENOEMD. Bij beschikking van Z. E. den Minister van Justitie d.d. 28 dezer is de heer Jb. Jansen alhier benoemd tot Rijksklerk Se klasse ter Griffie van het Kantonge recht te Alkmaar. CADETTENSCHOOL. Bij Koninklijk Besluit is, met ingang van 1 April, de gep. Ie luit., de heer P. M. de Wolf, thans tijdelijk leeraar, niet behoorende tot het vaste leeraarsperso- neel bij de Cadettenschool, benoemd tot leeraar in de wis- en natuurkunde aan gemelde inrichting. (Gisteren reeds in een deel der editie vermeld). EXAMEN-COMMISSIE. In do examen-commissie van de Ned. Vereen, voor Gemeentebelangen heeft o. m. de heer C. D. Donath, %«cretaris dezer gemeente, zitting. DIEFSTAL. Bij den heer G. M. J. Bakker, comestibleshandelaar aan het Verdronkenoord, trad Woensdagmorgen acht uur een nieuwe bediende in dienst, n.l. de 23-jarige J. K. uit Amsterdam. Gistermorgen vermiste de heer Bakker één van een 4-tal gekookte hammen en hoe wel de andere bediende, de 19-jarige J. D. verklaarde dat deze al aangesneden was, zag de heer Bakker dat de ham, die men hem liet zien niet de bedoelde was. Even later bleek dat de jongste bediende, die al 8 maanden bij den heer B. in dienst is, een ham uit een andere zaak gehaald had, om deze voor de vermiste in de plaats te stellen. De politie werd van een en ander op de hoogte ge bracht, hetgeen tot de arrestatie van de beide bedien den leidde. Verschillende vleeschwaren hammen, worsten en blikjes zijn door de politie in beslag genomen te Amsterdam, zoodat de vandaar gekomen bediende in de twee dagen, welke hij zijn nieuwe be trekking had, zich heel wat op zijn kerfstok schijnt te hebben gehaald. „ALCMARIA". Door het bestuur van „Alcmaria", Vereeniging ter Bevordering van het Vreemdelingenverkeer, is heden een adres aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid verzonden mede-onderteekend door een 80-tal stadgenooten waarin gewezen wordt op den onhoudbaren toestand, waarin zich ons post- en telegraafkantoor bevindt en aangedrongen wordt op een nieuw post- en telegraafkantoor in één gebouw vereenigd. Mede zijn door „Alcmaria" twee adressen verzon den aan de H. IJ. S. M. In het eerste wordt aange drongen op vermeerdering van personeel bij den ver koop van plaatsbiljetten en in het tweede wordt ver zocht den op de situatieteekening geprojecteerden overweg naar het nieuwe derde perron (van waar de trams naar Bergen en Egmond zullen afrijden) te doen uitvoeren, opdat ouden van dagen, gebrekkigen en vrouwen met kleine kinderen niet van de hulpbrug behoeven gebruik te maken. Zoo hiertegen bezwaren bestaan, dan wordt gevraagd vanaf den Helderschen Weg een nieuwen toegangsweg naar het derde perron te maken en tevens in de buurt een abri te doen bou wen en trams te doen stoppen voor het in- en uitlaten van reizigers. R. K. CENTRALE KIE SVEREENIGING. In een gisterenavond gehouden algemeene vergade ring van de R. K. Centrale Kiesvereeniging voor de Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Alkmaar is de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen: De Bond van R. K. Kiesvereenigingen in Neder land, overwegende, dat in den middenstand en den landbouwstand, talrijke misstanden voorkomen, die ten deele alleen door wettelijke regeling kunnen wor den uit den weg geruimd, spreekt de noodzakelijkheid uit, dat na afdoening der reeds ingediende sociale wetsontwerpen, deze misstanden uit den weg worden geruimd en verzoekt daarom de Kath. Kamerfractie dringend het program van actie voor 1913'17 aan te vullen met bepalingen, die betrekking hebben op de sociale wetgeving van midden- en landbouwstand. Deze motie, die gesteld was door de afd. Heiloo, zal ter behandeling gezonden worden naar den Alge- meenen Bond van R. K. Kiesvereenigingen, die 24 April a.s. te Utrecht vergadert. SELSKIP FRISO. Men schrijft ons: Morgen, Zondagavond, heeft het ftelskip Friso weer een noflike joün. Dat niet alleen een Friesch, maar ook een Hol- landsch blijspel zal worden opgevoerd bewijst wel dat de Friezen zich met hunne Hollandsche broeders wenschen te vereenigen. Naar wij vernemen zal er uit eigen krachten worden gespeeld en de kernachtige taal zal zich wederom doen laten hooren. Wij wen schen den Friezen een goed succes! Bnrgeriyke Stand. Geboren: 29 Maart. Theodorus Johannes An- tonius, z. v. Johannes George Joseph Kueter en Jo hanna Smiers. Overleden: 29 Maart. Jacob Blokker, 58 jaar. KAMERVERKIEZINGEN. De anti-revolutionaire kiesvereeniging te Enkhui zen heeft den heer N. Oosterbaan, aftredend lid voor het district Enkhuteen, opnieuw candidaat gesteld. De liberale kiesvereeniging „Burgerplicht" te Medemblik stolde gisteravond als voorloopig candi daat voor de Tweede Kamer den heer Frans Netscher te Velzen. VREDESCONGRES. Het 20ste internationale vredescongres zal, naar thans bepaald is, van 18 tot en met 23 Augustus in dit jaar te 's-Grnvenhage en Sehoveningen bijeenko men. De openingszitting van het congres zal door de wel willende beschikkingen van den minister van water staat kunnen plaats vinden in het gebouw der grafe lijke zalen. Verleden jaar heeft een lid van het hoofdcomité van het Nederlandsche Roode Kruis het plan opgeworpen tot het vormen vïm een internationale Roode-Kruis- vloot. Dit plan, dat door het hoofdcomité werd over genomen, had ten doel het beginsel van internationale verzekering te brengen in het verleenen van hulp door het Roode Kruis. Immers een land, dat bijdraagt tot het fonds, waaruit de kosten van de vloot bestreden zullen worden krijgt daardoor liet recht te eischen, dat in tijden van oorlog of van groote raiqpen on middellijk hulp geboden zal worden. Bij het formuleeren van het denkbeeld is het niet gebleven: verschillende stappen tot verwezenlijking van het j)lan zijn reeds gedaan, en, naar men aan de N. R. Crt. meedeelt, is het Internationale Comité te Genève gepolst. Dit bleek het plan sympathiek gezind, maar meende zich van een prineipieele uitspraak ten opzichte van het coöperatie-beginsel te moeten ont houden, totdat eerst de comité's in de verschillende aangesloten landen hun standpunt bekend gemaakt zullen hebben. UIT HEER-HUGOWAARD. In tegenwoordigheid van voorzitter en secretaris der afd. van de Holl. Maatsch. van Landbouw, den voorzitter van Nieuwleven en den heer Visser, h. d. s. No. 3 werd door den heer Snel de laatste les gegeven aan den landbouwcursus voor dit seizoen. Uit deze les, min of meer een examen, bleek, dat de aanwezige leerlingen met vrucht den cursus hadden gevolgd, wat trouwens ook het geval is met de beid» afwezige leerlingen. Aan het einde der les wekte de heer Snel de deelnemers op even getrouw het tweede gedeelte van den cursus te volgen. Door den heer Met, voorz. der af. van de Holl. Maatsch. van Land bouw, werden eenige waardeerende woorden tot den heer Snel gericht en de hoop uitgesproken,-dat de leerlingen winst zouden doen met het reeds geleerde en, zoo mogelijk, ook deel te nemen aan het tweede gedeelte van den cursus, wat voor de practijk van nog hoogere waarde zal zijn. In den loop van den zomer zullen nog eenige uren worden besteed aan excursie. UIT OUDE-NIEDORP. De rekening dezer banne over het jaar 1912, die ten raadhuize alhier ter visie ligt, sluit met een voordee- lig saldo groot 1253.53. Ontvangen is 7177.22 en uitgegeven 5976.69. De begrooting dier banne over 1913 sluit in ont vang en uitgaaf op 7120.57 met een post voor on voorziene uitgaven groot 430.47. In de plaats van den heer K. Bos, die is overleden, zal ter benoeming van een lid van het dagelijksch be stuur van de banne Oude Niedorp eene stemming worden gehouden op 22 April a.s. UIT BERGEN. Blijkens de op 22 Maart 1.1. door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente vastgestelde kiezerslijst 19131914 bedraagt het aantal kiezers 463, waarvan kiezer zijn voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten 463 en voor den Gemeenteraad 407. Het aan tal nieuwe kiezers bedraagt 79, terwijl door vertrek, overlijden enz. 28 kiezers van de lijst moesten worden geschrapt. Naar wij vernemen schijnt men voornemens te zijn op het terrein van de voormalige renbaan een achttal villa's te doen bouwen. Voorwaar geen klei nigheid indien men in aanmerking neemt dat het aan tal uitgevoerde bouwplannen reeds zoo groot is. UIT SCHOORLDAM. Heden is de laatste paal der remming van de nieuw te bouwen spoorbrug geslagen, hetwelk met eeni ge feestelijkheden gepaard ging. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Mej. Herikhuizen, onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, heeft tegen 16 Mei als zoodanig ontslag aangevraagd. Evenals reeds in het Westland bestaat, zal ook alhier door bouwers getracht worden in het bezit te komen van broeiramen. Als er nu maar geen ijsstee- nen meer vallen. BEKLEMD. Men meldt ons uit Westerblokker (N.-H.)Alhier had een ernstig ongeluk plaats. De conducteur S. raakte staande op de treeplank, beklemd tusschen de tram en een boom waardoor hij een sleutelbeen en een dijbeen brak. Ook werd een ruit in de tram in gedrukt, waardoor hij aan het hoofd werd verwond. De man klaagt voorts nog over zware inwendige pij nen. De ongelukkige was juist deze week onder trouwd. KORTE BERICHTEN. De af deeling Amsterdam van den Bond van Ne derlandsche Onderwijzers besloot in haar huishoude lijke vergadering, gisteravond gehouden, een bedrag van 100 uit te trekken tot steun van de uitgesloten sigarenmakers, georganiseerd in den Sigarenmakers- en Tabaksbewerkersbond, aangesloten bij het N. V. V. Door de actie tegen een wijziging van art. 192 der Grondwet zag de Vereeniging Volksonderwijs haar ledental in de jongste twee maanden tot over de 17000 stijgen, tal van nieuwe afdeelingen werden opgericht. Te Parijs is, volgens de Temps, een 22-jarige lïollandsche barones gearresteerd, onder verdenking van diefstal, 't Moet een dochter zijn van een kapi tein der Hollandsche vloot. Is. Querido heeft naar het Hbld. meldt een bij - belsch drama in verzen voltooid. Het behandelt de geschiedenis van Saul en David. Waarschijnlijk zal het stuk door de „Tooneelvereeniging," dir. Heyer- mans en Verkade, worden opgevoerd. Den lsten Juli zal het 50 jaar geleden zijn dat de slaven in Suriname werden vrijgemaakt. De Evan gelische Broedergemeente, die vanoudsher het werk der zending in deze kolonie heeft gedaan, zal die ge beurtenis met een zendingsfeest te Zeist herdenken. Gistermorgen is te Amsterdam een 14-jarige jongen van een schuit te water gevallen en verdron ken. Gisteravond zijn te Oldenzaal weder pokken ge constateerd. - Een man, die Donderdagnamiddag bij een „da me" in de Prinsenhofsteeg te Amsterdam op bezoek was geweest, kwam tot de ontdekking, dat hem een bedrag van 600 was afhandig gemaakt. Denzelfden middag nog is een vrouw, als verdacht zich aan deze berooving te hebben schuldig gemaakt, gearresteerd en 's avonds daarop zijn nog twee mannen in verband met ditzelfde feit aangehouden. Bulgarije wil vrede sluiten, maar ook wel doorvech ten. Het aanvaardt de bemiddelingsvoorstellen der mogendheden, uitgenomen de grensregeling, en de oorlogsschatting, welke het eischt, maar waarvan het de grootte wil doen bepalen door de mogendheden. Het wil aan de Tsjtaldsje-linio vechten, zoolang de hoofdvoorwaarden door Turkije niet zijn aangenomen. Van Adrianopel nog steeds geen verliezen-lijst. Dat de verkiezen groot zijn staat vast er zijn vijf trei nen alleen voor 't. vervoer van Servische verwonden aangevraagd! DUTTSCHLAND. De blijvende uitgaven voor de ze legeruitbreiding zullen thans voor 1913, 1914 en 1915 onderscheidenlijk 54, 153 en 186 millioen mark bedragen, te zamen 396 millioen mark. De uitgaven in eens in dezelfde jaren 435, 285 en 178 millioen mark, te zamen dus 898 millioen mark. Tot dekking der verhoogde uitgaven zullen dienen: een verhoogd bedrag der opbrengst van de invoerrech ten; zegelbelasting voor naamlooze vennootschappen en verzekeringsquitanties; uitbreiding van het* staats- erfrecht; de overschotten der rekeningen van 1911 en 1912 en de heffing van bijdragen voor de landsverde diging. De geheele versterking van het leger bedraagt «aar thans officieel wordt medegedeeld4000 officieren, 15.000 onderofficieren, 117.000 soldaten,27.000 paar den. Aan de bijdragen in de kosten zullen ook de Duit- sche bondsvorsten deelnemen. De bijdrage beloopt Vs procent van het vermogen. Bovendien wordt een heffing van 2 procent voor inkomens boven 50.000 mark overwogen, indien niet uit de vermogensbelas ting een voldoende opbrengst komt. Van een progres sieve heffing is afgezien. De vermogens beneden 10.000 mark zijn vrijgesteld. De bijdrage moet in twee termijnen worden gestort over een tijdperk van drie jaar. Ook van de naamlooze vennootschappen en com manditaire vennootschappen zullen bijdragen worden geheven. RUSLAND. Heel vriendschappelijk is de verstand houding tusschen Oostenrijkers en Russen tegen woordig niet. Bij Kielzy aan de Weiehsel is gisteren een Oostenrijksche luchtballon over de Russische grens gevlogen, een halt uur later gevolgd door een vliegtuig. De grenswacht beschoot het vliegtuig, dat daarop dadelijk naar Oostenrijk terugkeerde. FRANKRIJK. De Kamer heeft een amendement verworpen, waarin amnestie wordt geweigerd voor fei ten van anti-militaristischen aard. KORTE BERICHTEN. De bekende Russische schrijver Maxim Gorki, wien tijdens de Romanoffeesten amnestie werd verleend, die hij toen weigerde, heeft nu beslo ten naar Rusland terug te keeren en in Yalta te gaan wonen. Door het breken van een stalen sleep tros van de sleepboot „Atlas," die zes drijvende schijven voor de schietoefeningen van de Fransche vloot in zee moest brengen, werden twee manschappen door den terugschietenden kabel gedood, twee anderen zwaar gekwetst, terwijl allen, die op het dek waren min of meer gewond werden. In Nieuw-York zijn twee inspecteurs van politie aangehouden wegens afpersingen en bedriegerijen. In de stad Dayton in de Vereen. Staten is het water gezakt. Het aantal dooden bedraagt 200, de schade 50 a 125 millioen gulden. Het lagere deel van Albany staat onder water. Vijf toeristen zijn in Oostenrijksch Tyrol door een lawine bedolven. Een getimmerte in de loods van een bierbrouwerij te Brussel is ingestort. Twintig personen zijn ernstig gewond, van wie vijf in doodsge vaar verkeeren. In Perzië zijn door een aardbeving in 5 dorpen veel huizen verwoest. Generaal Zapata is door den Mexieaanschen krijgsraad ter dood veroordeeld. Heden ochtend werd hij terechtgesteld. De Engel sche minister McKenna heeft een wets ontwerp ingediend om kiesrechtvrouwen die de hongerstaking toepassen, tijdelijk vrij te laten, als haar gezondheidstoestand daaronder lijdt, en ze weer gevangen te zetten, zoodra ze op hun verhaal zijn ge komen. In Essen heeft de politie een 12-jarige knaap aangehouden, die sedert twee jaren in de stad en omgeving inbrak. Den laatsten keer had hij 720 buit gemaakt. De 1 ij f a r t s, die de dochter van den Russi- schen tsaar, die aan typhus lijdende was behandelde, heeft eveneens typhus gekregen. Zijn toe stand is zorgelijk, die van de grootvorstin gaat voor uit. Alkmaar, 28 Maart 1913. Geachte Heer Redacteur. Mijn beleefden dank voor het mij, vóór de opname daarvan in uw blad, ter inzage verstrekken van het stuk van „Gasman", dat ik, hoewel met tegenzin om toon en stijl, in 't kort wil beantwoorden, omdat een zwijgen daarop, door iemand als „Gasman", allicht niet zou worden begrepen! Geen gastechnicus zijnde, heb ik geen verstand van „lage druk", „hooge druk", „sterk licht", „zwak licht", „invert", „intensief" en „pers gaslampen". Die bui tensporigheden lieten mij, al kende ik ze van naam, bij mijn berekening ijskoud! Ik bepaalde mij daar voor tot het voor winkelverlichting algemeen aange nomen hangend of staand gasgloeilicht; voor iedereen behalve „Gasman" met normale hersens, dunkt mij, gemakkelijk te begrijpen! Men beware ons trouwens voor nog nieuwere uitvindingen der gastechniek, wij, winkelier en niet-winkelier, hebben de laatste jaren op dit gebied al meer dan genoeg gezien. De prijsberekening van 10 gasgloeilichten en 10 electrische 50 K. lampen is niet foutief, integendeel geheel juist, alléén is het tusschenzinnetje, (in 10 dagen) door noodzakelijk zéér haastige correctie, uitgevallen. Onze Gemeentelijke Autoriteiten mèt hun technischen Adviseur, den WelEd. Heer Singels, hebben dit direct begrepen, „Gasman" echter niet, wat jammer is voor „Gasman". Maar onze toelich ting was toch ook niet voor iedereen geschreven! Op G.'s overig „waardeerend"(geschrijf ga ik liever niet ernstig in. Met wat theorie en cijfergroe- peering kan men bewijzen wat men wil, zelfs dat de aarde vierkant is, óók een heel aardige paradox, maar geen ernstige repliek waard Bij het samenstellen van ons rapport is gebruik ge maakt van de praktische ervaring, in verschil lende Nederl. Gemeenten opgedaan, met electrischen stroom voor licht, die was óns voldoende, en doen wij de resultaten der theorie gaarne den Heer „Gasman cadeau. Met de meeste voldoening mochten wij eon- stateeren dat onze cijfers en berekeningen, door méér bevoegden dan G. blijkt te zijn, zelfs door meeat- bevoegden onbestreden zijn gebleven, en dit feit spreekt voor ons boekdoelen Zou „Gasman" naar wél geineenden raad willen luisteren^ laat hij dan zijn hoofd omtrent het al of niet bereiken van ons doel niet verder breken, en, mocht hij weer in 't publiek willen „redeneeren" of iets „ten beste willen geven", hij steke zijn licht eens op bij zichzelf niet alléén, maar ook bij anderen. Laat hij zjjn „jammer" nog even bewaren en kalm het re sultaat afwachten van de actie der beide Midden stands-Yereenigingen, gebaseerd op een rapport doop hem, zeker zonder moedwillige pedanterie, gekwalifi ceerd als „onjuist", „half-werk" en helaas! aan het doel „het tegendeel van bevorderlijk", een rapport waarvan ondergeteekende overigens de volle verant woordelijkheid op zich neemt, n'en déplaise de daar van door „Gasman" „heftig gewraakte onzin"! Dat resultaat zal hem, ondanks zijn sombere prog nostic© meevallen, meer mag ik daarvan niet zeggen zonder mij aan onbescheidenheid schuldig te maken. Aan hèm verder onzen dank voor zijn „opfrissehen- de douche", N u tenminste weten wij, dat er behalve lichtgas, ook nog zoo iets als motor-, kook- en munt- gas bestaat, een mensch is toch maar nooit te oud om te leerenZou ik den dank van Bergen's Raadsleden hierbij mogen voegen? Tegen mijn bedoeling in, Geachte Heer Redacteur, is dit antwoord wat lang geworden, maar zooals u weet„l'appétit vient en mangelant," dit tot mijne verontschuldiging Met dank voor de opname, hoogachtend, Uw dw., W. M. H. PELS. Mijnheer de Redacteur. Zou ik nog eens van de gastvrijheid van uw blad gebruik mogen maken? Bij voorbaat mijn dank. Toen ik Zaterdagavond het beklimmen van Douwes in uw blad las, was ik 't geheel met u eens dat het gebeurd zou zijn binnendoor en niet bij de muur op, en ik had er in 't geheel geen gedachte op om daar over een twistgeschrijf te voeren. Toen echter Dins dag 't blad met een ingezonden stukje van den heer Heidstra verscheen met de verwaandheid er brj, dat hij dat ook wel kon, heb ik de vrijheid genomen, om hem dat te betwisten, aangezien dat mij een onmoge lijkheid toescheen, en op dat standpunt sta ik nog. Nu beschuldigt de heer Heidstra mij van blufferigheid, maar ik laat het aan den welwillenden lezer over, of dat geen bluf is als men al schrijft „ik heb dit ge daan en dat gedaan en ik kan dit en ik kan dat", dat is allemaal bluf. De heer Heidstra schrijft: wat de een kan, kan de ander soms niet, dat ben ik volkomen met u eens, maar er is ook een soort van menschen, die denken, dat ze wat kunnen, ja zelf zoo sterk er in opgaan, dat ze de ongerijmdste dingen voor zeker beschouwen. Ziet hier, mijnheer Heidstra, één voorbeeld: Toen de Java en Nederlandsche maatschappij nog concurren ten waren, voer ik op de Suez-boot van de Java-Maat- schappij, welke de Madura was, wij lagen in lossing op de reede van Soerabaja, nu hadden wij onder ons personeel ook een die net als u mijnheer Heidstra, ongelooflijke toeren kon verrichten, maar met deze uitzondering, bij u en hem, dat Bij 't deed en u 't schrijft. De toer was deze. Laat ik u zeggen, dat er in die dagen waar ik van schrijf een barkstuig op de boot was, nu zou hij een stuk touw aan het paard van de bramra bevestigen. Nu zou hij bij 't touw opklim men en een vaam of drie onder 't paard met zijn lin kerhand aan 't touw gaan hangen, terwijl hij met zijn rechterhand zijn mes tusschen zijn riem vandaan zou halen, het touw boven zijn hand stuk snijden en dan het bovenste losse stuk touw weer grijpen. Nu kan ik u zeggen mijnheer Heidstra, dat het klimmen ge beurd is en 't stuksnijden van 't touw ook, maar het. grijpen ho maar. 't Halve touw, 't mes en de per soon lagen gelijk in den kooi die we opgesteld hadden om erger .ongelukken te voorkomen. Ik zou u niet graag zoo bij de waag er af zien komen als die per soon. Mocht gij het echter in uw hoofd krijgen om 't toch te doen, doe het niet om mij, want ik zie er niets geen nut in. Ik zeg maar 't zijn mijn zaken niet en als 't mijn zaken niet zijn, heb ik er niets mee op. F. BAKKER. [Wij achten de zaak thans van beide kanten vol doende toegelicht en sluiten de discussies. Red.] Laatste berichten. DE OORLOG. LONDEN, 29 Maart. De Daily Express ontving een telegram van den directeur van het ministerie van Buitenlandsche Zaken in Cettinje volgens hetwelk Koning Nikita van Montenegro verklaarde dat Mon tenegro het besluit der mogendheden waarbij Monte negro van de inneming van Skoetari dient af te zien, niet zal aannemen. Koning Nikita zal de belegering der vesting ondanks alle bedreigingen voortzetten. PARIJS, 29 Maart. De Echo de Paris meldt: Het schijnt thans zeker dat de verbonden Balkanstaten een oorlogsschatting zullen ontvangen, daar verschil lende der groote mogendheden een zoodanig oplossing gunstig gestemd zijn. KONING NIKITA OVERLEDEN? PARIJS, 29 Maart. Het Journal ontving van par ticuliere zijde uit Rome een weinig geloofwaardig klinkend telegram volgens hetwelk aldaar berichten van den dood van koning Nikita van Montenegro ont vangen zijn. Het blad voegt hieraan het volgende toe: Door de inspanning tengevolge van den veldtocht en de complicatie van den geheelen toestand geduren de den laatsten tijd, is een dergelijke gebeurtenis niet uitgesloten. Intusschen is het goed de officieele be vestiging af te wachten. DE SCHADE IN AMERIKA. NIEUW-YORK, 29 Maart. De New-York Herald meldt: De toestand van de overstroomde gebieden is zeer treurig. Nu in de staten Ohio en Indiana het water valt, beginnen de rivieren in andere staten bui ten hunne oevers te treden. Gedeeltelijk zijn Virgi nia en Kentucky alsmede andere staten overstroomd. Met veel moeite is het thans gelukt 7000 personen te redden. Hot aantal dooden schat men op 5000. Tot nu toe zijn weinig lijken geborgen. De meesten zijn in het land begraven of naar zee gedreven. DlarU berichten. ALKMAAR, 29 Mrt. Aangevoerd 27 paarden f 100 k 850, 0 veulens f 0 k 0, 48 koeien en ossen f 160 300, vette kalveren f a per ned. pon© f 0 a 0.—, 535 nuchtere kalveren f 8 k 24,0 ezels „f k 0, 211 magere schapen f 26.k 86.,0 vette id. f 0 k 0, 0 lammeren f 0,— a 0 vette var kens, per ned. pond 0 4 0 ct., 118 magere id. f 21 k 38, 272 biggen f 11.— k 18.—, 8 bokken en geiten f 4 a 10, 9 kleine bokjes f 0.50 k 0.75, boter, per l/2 ned. pond hoogste prjjs f 0.75 middelprjjs f 0.70 laagste prijs f 0.65 aangevoerd 4844 kop, kipeieren f 8.50 k 4.eendeneieren f 0. BROEK OF LANGENDIJK, 29 Mrt. Heden werd besteed voor821 baal uien f 0,56 a 0,76, 94 baal wortelen f 0,28 a 0,41, 81800 roode kool f 2.— a 7.80, 18700 gele f 2,— a 8.—, 31500 witte f 1,a 4.— 28 zak roode kool f 1,49 a 1,58. NOORD8CHARWOUDE 28 Mrt. Grove uien f 0,40 a 0,55 per 60 K.G..Roode kool f ,0 a —.0 2e soort f 18.a 20.0, kleinere f 5.— a 16.gele f a 2e soort f 17.— a 19.—, kleinere f 5.— a 16.—, Deensohe witte f 4.26 a 4.50, 2e soort f 8.50 a 8.75, kleinere f 1.20 a 3.per 100.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2