ITOILËTZEEPI IS BS', SS? SS» SS SS SS» buitenland. STAATSLOTERIJ. De Balkan-Oorlog. STADSNIEUWS. SS S 20743 X 20821- Trekking van heden. 2e klawe. 2e löah Nr. 2620 f 1600: ns. 2466 en 64781 elk 1000, ns. 1942 en 2489 elk f 400; ns. elk f 200ns. 8224, 10466, 11209, 14822 en 16088 PIJN,DUURZAAM,GEURIG. December in 16, 18 en 18 per week volstrekt geen zeldzaam heden zijn. Hoewel door vele fabrikanten Van 1612 af verhoogde loonen worden betaald, wordt Rotterdam, Dordrecht en Gormehem nog doorge- 8taBJIet schijnt ons toe alsof de hoofdbestuurders nog wel een poos zullen volhouden en zij de fabrieken van Organisatie en gilde nog meerdere klanten willen be zorgen." j. 5290), Sliedrecht 21.106 (v. to'ha! Alkmaar firma Gebr. Langepannekoek- GEBR. BERVOETS. Naar men ons meedeelt zijn door de Bervoets te Rotterdam 4 panden, straat 5, 1, 9, en 11 grenzende aan kunne magazijnen aangekocht, welke eerlang gesloopt en aan hunne ma gazijnen, die voor den verkoop reeds lang teAdem ble ken, zullen worden bijgebouwd. De firma Gebr. Ber voets zal dan over een bebouwde oppervlakte van circa 1000 H2. beschikken en krijgt hierdoor een der groot ste, zoo niet het grootste Heeren-kleedmgmagazijn des la Wanneer men in aanmerking neemt, dat de firma Bervoets eerst 7 jaren geleden zich te Rotterdam ves tigde, en nu reeds tot eene zoo enorme vergrootmg zich genoodzaakt ziet, kan men nagaan met welk een stijgend succes deze firma ook in Rotterdam wer zaam is. de Zaanstreek 124.826 (v 222.188 (v. j. 210.292). De exploitatiekosten bedroegen te f 28,615 (v j. 17.833), te Harderwijk 6055 (v. J. 0357), te Sitatoeht 10.62» K"»»! de Zaanstreek 35.506 (v. j. 35.675), totaal m.80 (V. j. 69.882). V A rrt Het winstsaldo der exploitatierekening bedraagt 146 381 (v. j. 140.4*10)het nadeelig saldo der in terest-rekening 13.681, zoodat de winst. exploita- In het Engelsche Lagerhuis heeft de minister van buitenlandsehe zaken, Sir Edward Grey, verklaard, dat de overeenkomst der mogendheden inzake Skoeta- ri onontbeerlijk was voor den vrede in Europa en naar zijn meening nog juist bij tijds was tot stand gekomen om te beletten, dat de vrede tusschen de groote mo gendheden bleef bewaard. Het bleef de hoogste nood zakelijkheid voor den vrede, dat de overeenkomst, al werd zij bestreden, zou worden gehandhaafd. Servië heeft aan de mogendheden verklaard zijn tie f 132.700 beloopt, met inbegrip van 8091 diverse I troepen niet uit Albanië te willen terugtrekken v i T1 t A idOl I i 1 i 1 Al- k n /-I rl O den UIT HEILO. Gisteravond vergaderde in het lokaal heer J Ruiter de liberale kiesvereemgmg rijheicl door Orde" onder voorzitterschap van den vice-voor- zitter, den hr. ds. Eilerts de Haan. Medegedeeld werd dat voor het vrijzinnig verkiezingsfonds was bijeenge bracht 51.50, hetwelk met 10 uit do kas ter be schikking wordt gesteld van het- comité van actie voor de candidatuur van jhr. mr. P. van Foreest, met dien verstande, dat de wenschelijkheid zal worden uitg - sproken zoo mogelijk in een of meer zwakke districten financieel te steunen. Besloten werd bezwaar te maken tegen het voor komen van een naam op de kiezerslijst, welke er naar het oordeel der vergadering niet op behoort, Het be stuur werd voorts uitgenoodigd in de eerstvolgende vergadering te komen met een uitgewerkt plan, waar in die punten zijn opgenomen, welke voor deze ge meente van direct belang mogen worden geacht, me de bedoeling, zoo de vereeniging dit plan heeft vast gesteld, naar de uitvoering er van te streven. baten'en het saldo Ao. Po. schrijft men een totaal van f 141194. Daarvan wordt gebracht op rekening van afschrijving, behalve het batig saldo van de fit- tersrekening ad 7799, een bedrag van 52.200. Uit gekeerd wordt weder 5% pet., terwijl voor het pensi oenfonds 2000 wordt bestemd. EILERS. De Hooge Raad behandelde gisteren het cassatiebe roep van H. J. Filers, „chemicus," te Oegstgeest door de rechtbank te Alkmaar veroordeeld tot twee geldboeten van 300 of 60 dagen hechtenis voor elke boete, wegens onbevoegde uitoefening van de genees- kunst. Cassatiemiddelen waren in deze zaak met voorge- St<De advocaat-generaal mr. Ort concludeerde tot verwerping van het beroep. Uitspraak 14 dezer. Het O. M. bij de Arrondissements-Rechtbank al hier eischto tegen Filers bevestiging van het vonnis van den kantonrechter te Hoorn, waarbij hij 31 Janu ari werd veroordeeld tot 300 boete subs. 60 .lagen hechtenis wegens het onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde te Wognurn in de maanden Mei Novem ber van het vorige'jaar. AR ROND1SSMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. U. Z. en C. S., sjouwers te Hoorn, gedetineerd, maanden gevangenisstraf. J. van D., landbouwer te Wognum, mishandeling, 50 boete subs. 20 dagen hechtenis. P, W. B., werkman te Den Helder, diefstal, 14 da gen gevangenisstraf. A. B„ vr. van H. G., den Helder, diefstal, vrijge sproken. 3 dat de vrede gesloten is. Ook wordt beweerd, dat de stemmin gtusschen Bulgarije en Servië waar men een boycot van Oostenrijkscbe warep op touw wil zettengespannen is. Servië eischt grondgebied, dat de Bulgaren zich zelf toegedacht hadden, en wel omdat het in den oorlog veel meer miltaire hulp aan Bulgarije heeft verleend, dan in het verdrag was be paald. Inzake de kwestie-Saloniki moeten de aanspraken van Griekenland door Rusland worden gesteund, ter wijl Bulgarije zich van die stad ook al verzekerd dacht. Wat 'n tegenstrijdigheden van belangen, wat n mo gelijkheden tot verwikkelingen van allerlei aard! ENGELAND. De „Times" heeft naar aanleiding van de landing van het Duitsche luchtschip in Frank rijk in een hoofdartikel verklaard, dat het Britsche parlement eenige regels betreffende de luchtscheep vaart vast moet leggen waarbij dan o.m. bepaald moet zijn dat vreemde luchtschepen geen photografietoe- stellen, plans, springstoffen of vuurwapenen meene men mogen en eerst verlof moeten hebben verkregen van de Engelsche regeering, om de reis door te zetten. DUITSCHLAND. Na den Rijkskanselier, wiens belangrijke rede wij aan het hoofd van het blad ter sprake brengen en die onder levendige toejuichingen heeft gesproken, lichtte de minister van oorlog, de heer von lïeeringen de technische zijde van het mi li- taire ontwerp toe. Vervolgens was het woord aan den sociaal-democraat, den beer Haase, die twee uur in den bekenden anti-militairen geest sprak en alleen door zijn partijgenooten werd aangehoord en toege- Namens het machtige Centrum sprak de heer Spahn, die de regeering steun toezei, terwijl tenslotte de ver- 400 daardoor is een KORTE BERICHTEN. Naar aanleiding van een verzoek van het comité tot viering van het onafhankelijkheidsfeest stellen R. en W. van Dordrecht den gemeenteraad voor, het co mité een subsidie van 1500 te verleenen, als bijdrage in de kosten van de feestviering. Gistermorgen is op het rangeerterrein te VUs- singen ebn 4-jarig knaapje, dat eten aan zijn vader bracht, door de electrische tram overreden en aan de gevolgen overleden. De af deeling Baarn van Patrimonium laat, ten einde de Zondagsrust voor brievenbestellers te bevor deren, aldaar bij de ingezetenen lijsten circuleeren, waarop verzocht wordt des Zondags geen poststukken te ontvangen. A. s. Maandag zal in België de groote staking ter verkrijging van het algemeen enkelvoudig kies recht worden geproclameerd. Bij deze staking zul len meer dan 500.000 werklieden betrokken zijn. On geveer 2000 kinderen zullen in ons land in plaatsen, waar afdeelingen der S. D. A. P. gevestigd zijn, wor den ondergebracht, om het volhouden van den strijd te bevorderen. De sleepersstaking te Rotterdam is gisteren weer uitgebreid en omvat thans 12 stallen met sleepers. Het goederenvervoer ondervindt -1-" groote vertraging. Van den tram DokkumVeenwouden gesloten postzak met 8 pakketten gestolen. De vermoedelijke dader van den moord te Dene kamp is uitgeleverd en gistermorgen gevankelijk te Almelo binnengebracht. De raad van administratie der H. IJo. Ja- heeft, naar de N. R. Crt. meldt, het door bemiddeling \nn de groepsvertegenwoordiging, tot haar gerichte verzoek de salarissen der commiezen met 20 percent te verhoogen, niet toegestaan. Iemand uit Delft kreeg een neef uit Amsterdam te logeeren. De neef verdween met medeneming van de gouden sieraden der familie. In de zitting van Ged. Staten van Noord-Hol land werd besloten, 't gevoelen der Dag. Bestur. dei- gemeenten Watergraafsmeer en Sloten in te winnen omtrent het verzoek der gemeente Amsterdam tot uit breiding harer grenzen. B. en W. van Amsterdam hebben den gemeente raad een voorstel aangeboden, strekkende om hun' een krediet tè verleenen van twee millioen gulden voor een inrichting tot vuilverbranding. Gisteravond is een vrouw van verdachte zeden in haar bovenwoning aan de Groote Brouwerstraat te 's-Gravenhage vermoord. Als vermoedelijke dader is omstreeks elf uur des avonds gearresteerd een 18-jarige verpleegde uit het R.-K. Weeshuis. De advocaat-generaal bij den Iloogen Raad con cludeerde gisteren tot verwerping van het cassatiebe roep van Dirk van Eyk, door het Gerechtshof te Am sterdam veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf we gens oplichting. De advocaat-generaal achtte alle aangevoerde cassatiemiddelen ongegrond. Laatste berichten. BOND VOOR STAATSPENSIONNEERING. AMSTERDAM, 8 April. In het hoofdbestuur vau den Bond voor staatspensionneering is herkozen de heer P. A. Vis, predikant te Beemster en in de vaca ture ontstaan door het aftreden van de heeren Frans Netscher en Prins de heeren 11. N. Schuitema te Rot terdam en D. H. v. Krevelen te Deinum. A. R., winkelier in goud en zilver, Alkmaar, 24 I ^gg^-oordigers der kleinere partijen verklaringen af boete, indien niet na 14 dagen na aanzegging bij deur- i0gtjen. waardersexploit te vervangen door 1 dag hechtenis, met verbeurdverklaring der 8 in beslag genomen rin gen. A. de J. te den Helder, gelegenheid geven tot on tucht, 1 week gevangenisstraf. lVa JAAR GEëlSCHT. Het O. M. bij de arrondissementsrechtbank eischte hedenmiddag tegen W. A. M., bakkersknecht alhier, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, wegens het plegen van ongeoorloofde handelingen 1/2 jaar gevangenisstraf. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. De heer mr. J. P. Bosman trad als ambtshalve toe gevoegde verdediger voor den bekl. op. Hdt militaire ontwerp zal wel worden aangenomen, maar met de dekkingsvoorstellen zal het minder vlug BEKROOND. De heer Max Trijbetz alhier behaalde op de natio nale Huisvlij ttentoonstelling te Amersfoort met zijn inzending houtsnijwerk een verguld zilveren medaille. COLLECTE VOOR DE UITGESLOTEN SIGA RENMAKERS. Morgen en waarschijnlijk ook nog overmorgen zal de tweede collecte voor de uitgesloten sigarenmakers in deze gemeente plaats hebben. Natuurlijk hopen de uitgeslotenen, dat ook ditmaal op de offervaardigheid der ingezetenen niet te ver geefs een beroep zal worden gedaan. ALKMAARSOH BIOSCOOPTHEATER. De geschiedenis van een arm meisje komt als hoofd nummer onder den titel „In de goot gevonden" op het programma voor. Het is een comedie in twee afdee lingen, die spannend en onderhoudend is. Een drama, eveneens in twee deelen, verhaalt de treurige geschie denis van Mina Claessens, de verloofde van een beeld houwer. „De apenjacht" is een leerzame onderwijs- film, zij leert den list van de Afrikaansche negers, om de apen te verschalken, kennen. Komisch en zeer lachwekkend is een „kleine roman" door Max Binder, gespeeld, waarin de schoenen van Max. minder sohuc ter zijn dan hun eigenaar. „Pathe Journal" laat weer allerlei wereldgebeurte nissen aanschouwen. gaan. Doch het zal zeker wel bij woorden blijven. In het Tageblatt wordt opgemerkt, dat het volk sinds tientallen jaren slechts met redevoeringen gevoederd wordt, en dat het voor alle offers, welke het brengt, alle ontberingen, welke het zich oplegt, niet de ge ringste inwilliging van zijn belangen en wenschen te verwachten zijn. Het volk mag slechts naderen tot de tafel, waar men offert, en niet tot de tafel, waar men spijst. HONGARIJE. De rechtbank heeft gisteren uit spraak gedaan in de zaak van de zeven oud-afgevaar digden, vervolgd omdat zij tegen den minister-presi dent en den minister vau Landbouw inktkokers en an dere voorwerpen wierpen. Zacharias werd veroordeeld tot 3Q dagen gevangenisstraf en 500 Kroon boete, Hoffmann en Beek tot 15 dagen en 300 Kroon, de 4 anderen werden vrijgesproken. De verdediger en het O. M. gingen m hooger be roep. AMERIKA. De meest treffende wijzigingen in het nieuwe democratische wetsontwerp betreffende de ta rieven, dat gisteren in het Huis van Afgevaardigden is ingediend zijn: de vrijstelling van rechten op vele artikelen voor voeding en kleeding, de vermindering van rechten op alle levensbehoeften en de toeneming van rechten op tal van artikelen van weelde. Na 3 jaren zal suiker vrij zijn van rechten, terwijl het wetsontwerp voorstelt een onmiddellijke vermin dering van 25 pCt. Geheel vrij van rechten zijn bijv. de volgende arti kelen: tarwe, meel, brood, laarzen, schoenen, timmer hout, kolen, leerwaren, gecondenseerde melk, r°om, aardappelen, zout, varkensvleesch, meel van maïs, ka toen, zaklinnen, landbouwwerktuigen, leer, hout, pulp, schapevleesch, drukpapier, typemachines, naaimachi nes, zetmachines, staal, rails, IJzerdraad, katoenen, knoopen, spijkers, visch, zwavel, soda. Onder de artikelen, waarvan de rechten vermeer derd zijn behoort o.a. kaas, waarvan nu 6 cent het pond wordt geheven, terwijl wordt voorgesteld 20 pro cent van de waarde te nemen. lijken blik op de topografie, zooals deze zich aan den luchtreiziger voordoet, mede naar huis genomen. HET CROESUS-DRAMA VAN EEN MILLION AIR. Baron Henri de Rothschild, die nogal eens als dra maticus is opgetreden, heeft een nieuwe drie-acter geschreven, waaraan hij den naam „CToesus heeft gegeven. Het werk zal dezer dagen in Londen een eerste opvoering beleven, en daarna Parijs gegeven worden, waar Guitry de hoofdrol zal vervullen. De handeling grijpt plaats te Parijs en geeft een idee van de lasten en zorgen van een millionair. 't Is waar schijnlijk een comedie. De schrijver wil te Londen persoonlijk de repetities leiden; grootendeels heeft hij ook de vertaling in 't Engelseh zelf geleverd. In 't najaar zal het stuk ook in de Vereen. Staten gaan. KORTE BERICHTEN. Mevrouw Pankhurst, de leidster der Engelsche kiesrechtvrouwen, heeft de hongerstaking toegepast en zal binnenkort vrijgelaten worden, nadat ze nog geen week in het tuchthuis heeft doorgebracht, Een Duitsche viermaster, die bij Astoria (Ore gon) schipbreuk had geleden, is bij het bergen der lading omgekanteld, waarbij de kapitein en 29 man verdronken. Het schip is nu eveneens verloren. De overstroomingen in Ohio hebben 453 slacht offers gemaakt, terwijl 77.000 personen min of meer van hun middelen van bestaan zijn beroofd. Nu het 15 April een jaar geleden zijn zal, dat de Titanic vergaan is, hebben eenige Amerikaanschc dames, wier echtgenooten bij den ramp omgekomen zijn, het plan opgevat, zich naar de plaats te begeven en bloemen in het water te werpen. Te voren zal een korte gedenkdienst worden gehouden en wanner de boot de plek verlaat zal men zingen „Nader mijn God bÖ U" De Belgische minister van staat W o e s t e werd reeds eenigen tijd vervolgd door een vrouw, be- hoorende bij de socialistische partij, die blijkbaar een aanslag op hem in den zin had. De politie ging haar gangen na, bewaakte den minister en ook zijn huis. Een krankzinnige man drong plotse ling een katholieke kerk in Krefeld binnen en sloeg met een stok op de aanwezigen in, waardoor een aan tal gekwetst werd. Door de paniek die ontstond w^r* den nog een 40 personen gekwetst, waaronder een da me zwaar. In een woning van een schilder te Auteuil dron gen dieven binnen, die de deur van een 18-jarige kamnier openden. Het meisje zeide een vrouw te hebben gezien. Toen de deur voor de tweede maal ge opend werd riep ze luid „Wie is daar." Opnieuw ver dween de inbreker waarna het meisje haar meester ging waarschuwen die eenige schoten uit het venster loste. Bij nader onderzoek vond men valsche haar lokken, die noch aan de meesteres, noch aan het meis je toebehoorden. De politie kon geen spoor van de In brekers vinden. Trekking tan Maandag 7 April 2e klasse le lijst. No 19438 f 6000. Nos 3840 en 20784 f 1000. Nos 8375 en 20566 elk f 200. Vos 1601 1620 6315 11184 18813 en 20399 CINEMA AMERICAIN. Het hoofdnummer dezer week is een boeiende film „Erfelijk belast," een drama in twee afdeelingen met een onderhoudende handeling* waaraan goed spel ten grondslag ligt. Een tweetal mooi gekleurde nummers komen op net programma voor: een kijkje in den fraaien tuin van het Luxembourg en een film, die een brok Indianen- leven in beeld brengt. Een zeer aardige film is „De telegrafiste, terwijl het optreden van Rigadin, voor ons de hernieuwing van een vrij oude kennismaking, den lever wel weet te doen schudden. De pianist kweet zich als gewoonlijk op zeer ver dienstelijke wijze van zijn taak. NEDERLANDSCH TOONEELGEZELSCHAP, Men verzocht ons te melden, dat het Ned. Tooneel- gezeischap, Dir. A. Wplacker, Zondag 13 April de laatste voorstelling in dezen winter zal geven. Het is voor het gezelschap te hopen, dat het op dien avond veel succes zal hebben, evenals met de reeds gegeven voorstellingen in dezen winter. DE WATERLEIDING. Blijkens het verslag over 1912 der Maatschappij tot exploitatie van waterleidingen in Nederland uitge bracht in de gisteren te Amsterdam gehouden alge- meene vergadering van aandeelhouders, wijst de op brengst van den waterverkoop wederom een vermeer dering aan. Ook werd in het afgeloopen jaar in Alk- maar en Bergen een herziening gehouden der contrac ten der aangesloten perceelen, welke den waterver koop ten goede zal komen, zegt het verslag. Te Alkmaar werd van den watertoren af een nieuwe ruime circulatieleiding gelegd, waardoor in de gedu rende de laatste jaren uitgebreide stadsgedeelten, ook in de toekomst, een voldoende waterdruk gewaarborgd wordt. De opgepompte hoeveelheden water waren: te Alk maar 664.174 M3., te Harderwijk 103.094 M3., te Slie- dreeht 308.18,5 M3. en in de Zaanstreek 1.102.203 M De kosten der gemaakte uitbreidingen waren: voor Alkmaar 18.149, voor Harderwijk 1167, voor Slie- drecht 332 en voor de Zaanstreek 43.982. We waterverkoop bedroeg: te Alkmaar 84.065 (v. j. 77.278), te Harderwijk 5343 (v. j. 5296), te Sliedrecht 23.708 (v. j. 22.927) en in de Zaanstreek 130.312 (v. j. 124.116) totaal 243.429 (v. j. AGENDA. WOENSDAG: 8 uur, repetitie liedertafel „De VeTeenigde Zan gers,"- Harmonie. Kinderkoor, repetitie, uur, lokaal Harmonie. Zang en Vriendschap, repetitie van 7V2 9 uur, Harmonie.- Ingezonden stnfcken. AAN VAN ALKMAAR. DE INGEZETENEN L. S. Sedert zeven weken duurt nu onafgebroken e strijd voort der sigarenmakers en het laat zich aan zien, dat het einde nog niet nabij is. Sedert zeven weken zijn ongeveer 5000 arbeiders buiten verdiensten, en moet door de verschillende or ganisaties -wekelijks ongeveer 30.000 uitgekeerd worden. Het is daarom, dat wij wederom een beroep doen op uwe offervaardigheid en uwen steun inroepen, om Met toestemming Gemengde mededeellDgen. DE FRANSCHE PARFUMERIE-INDUSTRIE. In de „Temps" komt een uittreksel van een artikel door Henri Pozzi voor over de Fransehe bloementeelt en de parfumerie-industrie. Niettegenstaande de luis heel wat verwoestingen aanricht, is toch de bloe menteelt van de Fransehe Riviera en der Zuidelijke departementen de laatste jaren verbazend toegeno men. Groote hoeveelheden gekweekte bloemen W0J" den naar Grasse gezonden, het middelpunt van do Fransehe parfumerie-industrie, om daar gedestilleerd te worden. Gedurende de laatste jaren werden de volgende boe veelheden bloemen verbruikt: 2 millioen KH. oranje bloesem, 1% mill. K.G. rozen, 1,2 mill. K.G. jasmijn, 400.000 K.G. viooltjes, 300.000 K.G. tuberozen, 150.000 K.G. anjelieren, 80.000 K.G. mimosa, 60.000 K.G. re seda, 50.000 K.G. jonquilles. Ook de uitvoer van le vende bloemen en van vruchten der Riviera naar Pa- rijs en Duitschland is de laatste jaren geweldig geste gen, zij bedraagt tezamen 125 millioen fuldep. DE LANDING VAN DE ZEPPELIN IV IN FRANKRIJK. Hoewel in den volksmond nog de machtspreuk „Lucht is vrij", voortleeft, houden de verschillende staten er t-och een andere opvatting op na. Zoo geldt reeds bij de Romeinen het „Cuius est solum, eius es coelum," (Wien de grond behoort, bezit ook de lucht), en zegt de Code Napoleon: La propriété du sol empor- te la propriété des dessus et des dessous. In .het al meen werd dit rechtsbeginsel reeds uitgedrukt door de oude stelling: La propriété comprend le ciel et les enfers. Het lijdt dus geen twijfel dat de Duitschers met hun tocht boven Fransehen bodem een inbreuk op de souvereine rechten van hun buurman maakten. Evenzeer geldt dit voor het onverwachte bezoek dat destijds in den vroegen morgen aan ons land gebracht werd. Men meent nu dat Duitschland, bij zijn lan ding in Lunéville, tol heeft moeten betalen, doordat verschillende constructiegeheimen bekend zijn gewor den, en van Fransehe zijde wordt dit als een pleister op de wonde beschouwd. Niets is echter minder waar, constructiegeheimen zijn op de Zeppelins om zoo te zeggen niet te vinden, het is alleen de jaren lange ervaring, en de verschillende handgrepen W f 100 1 1' 1 ijzeu vae f 39 45 105 109 240 272 278 326 439 498 581 622 755 809 838 865 893 904 953 960 121W 1265 1289 1293 1428 1434 1526 1547 1765 1785 1851 1867 2023 2053 2094 2107 2194 2223 2260 2317 2452 2534 2564 2568 2799 2915 2965 3010 3217 3311 3457 3468 3730 3753 3780 3937 1036 4100 4161 4181 4259 4286 4300 4346 4598 4722 4797 4837 4914 4972 4978 5005 5211 5222 5296 5344 5581 5596 5621 5633 589*4 5916 5932 5958 6169 6186 6224 6267 6642 6665 6788 6799 7101 7164 7202 7216 7443 7461 7469 7477 7715 7759 7800 7811 7937 8024 8054 8058 8275 8276 8339 8347 8544 8609 8664 8683 8848 8914 8955 8964 9219 9283 - 9290 9338 9560 9704 9767 9883 212 363 631 866 965 1295 1599 1935 2122 2324 2608 3086 3538 3941 4218 4497 4861 5121 5406 5734 6018 6388 6840 7332 7509 7833 8153 8408 8700 9033 9394 9884 221 41» 638 878 1001 1304 1674 1978 2131 2359 2631 3164 3551 3979 4239 4521 4884 5165 5414 5786 6063 6528 6849 7382 7582 7891 8188 8465 8770 9055 9399 ■'37 425 662 883 1122 1360 1692 2014 2170 2398 2743 3171 3703 4248 4541 4900 5177 5515 5834 6081 6537 6960 7414 77Q6 7923 8261 8474 8802 9101 - 9549 6937 bij de uitgeslotenen te steunen, met loesteruumis nuige ~7 y staat! het Edelachtbaar bestuur der Gemeente zal morgen I den bouw toegepast welke Zeppe HoofdzakV- de uitgeslotenen wederom eene collecte worden stellen zijn snelle luchtschepen tebouuen. HooMzaK 11 1 lijk levert de behandeling van het allumimum nog moeilijkheden op, welke men te Fnednchsbafen reeds 10245 10264 10269 10368 10409 10412 10443 10470 10510 10516 10530 10545 10570 10581 10586 10656 10728 10739 10745 10770 1077) 10809 10926 10940 10990 11051 1U10 Uil" 11159 11185 11223 11355 11399 11414 11434 11436 11457 11472 11496 11541 11557 Uo81 11638 11651 1165.5 11666 11710 11730 1U41 11788 11885 11954 11095 12083 12135 12140 12184 12215 12238 12318 12331 1242o 12441 (QS90 12661 12680 12692 12694 12728 13730 12743 12744 12771 12863 12875 12896 129a0 l"963 12977 13011 13080 13101 13138 13225 132») 13269 13271 13286 13302 13329 13359 13403 13-113 13524 13595 13648 13693 1372.) 13864 13897 13904 13923 13964 1.3994 14096 14110 14112 14125 14234 14297 14382 14443 14461 14556 14604 14621 1469o 14777 14802 11857 14871 14913 14941 15055 1.5084 15110 15111 15176 15202 15211 15225 15284 15380 15332 15347 15365 15366 15402 lc>477 15478 15572 15647 15665 15713 15720 15766 15785 15786 15817 15949 15977 15996 16151 16201 16326 16332 16349 16379 1642) 16463 1648)^ 16563 ftl603 16803 16810 16843 1685o 169,k 16080 17077 17086 17217 17031 1?<»16 L33- 17352 17363 17395 17419 17440 17495 17520 17530 17532 17530 17565 17721 17735 1)7, 7822 17908 17928 17970 18038 18174 18211 18223 18233 18276 18297 18381 18383 184 18485 18576 18594 18670 186/j 8-U 1871. .8767 18783 18789 18864 9061 19062 008 9693 1970S 19799 19947 19975 20037 2004: M 20902 20951 20965 20972 20976 elk t 100. Mir- gehouden, welke wij bijzonder in uwe milddadigheid aanbevelen. HET CGMITé UIT DE Alkmaar, 8 April 1913. UITGESLOTENEN. achter den rug heeft. De Duitschers daarentegen, hebben een voortreffe

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2