Eendeieren. riog 13.85 I BINNENLAND. Nos. 6675, 12734, 14325, 19233 1000. Nos. 4212, 6589 200. Nos. 4124, 4193, 15580, 18465 100. BUITENLAND. De Vereenlgde Eierhandelaars. 198 328 1891/, 114»/, 100* 76* 257/, 24* 6»* 51 168* f184.— 202 204* 806 870 828 106 110 479 149 588 269 861 599 560 180 282* 119 588 249 65 211* 51 104* 214 186* 64 159 184 159 4* 18* 68* 10* Ds. Eilera de Haan, die als voorzitter periodiek af trad, werd op voorstel van ds. Bos als zoodanig herkozen. De voorzitter wees er op, dat de vereeniging dit jaar stellig, door de uitbreiding van het aantal kinde ren dat onder haar toezicht staat, voor een tekort zal komen te staan. Spreker was er daarom voor de men- schen duidelijk te maken wat er door de vereeniging gedaan wordt, dan zal het z. i. blijken, dat de vereeni ging recht heeft op den steun van alle vrijzinnig- godsdienstigen. Mevrouw de LangeTigler Wybrandi achtte het wenschelijk om een circulaire of geschriftje met een beschrijving van het doel der vereeniging en een ver slag van den arbeid van de afdeeling rond te zenden. Ds. Bos meende dat persoonlijk werd noodzake lijk is, in verband hiermede zal het bestuur de lijst van gemachtigden in de verschillende plaatsen her zien en deze aansporen te werken voor het verkrijgen van leden. Bepaald werd dat de vergadering in 1914 wederom in Alkmaar gehouden zal worden. Bij de rondvraag vestigde mevrouw de Lange Tigler Wybrandi de aandacht op het werk van den Nederlandschen Kinderbond die er door Zondagsbij- eenkomsten naar streeft de kinderen zachter te stem men tegenover mensch en dier. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank de bijeenkomst. DE NIEUWE AMBACHTSSCHOOL. Vrijdagmorgen 11 uur wordt, gelijk we reeds giste ren berichtten, do nieuwe Ambachtsschool plechtig geopend. Minister Heemskerk heeft het bestuur laten weten, dat hij die opening niet zal kunnen bijwonen, terwijl waarschijnlijk ook de commissaris der Koningin in deze provincie, do heer mr. W. F. van Leeuwen, niet tegenwoordig zal kunnen zijn. Na de opening, Vrijdagmiddag van 24 uur zal de geheelo school kosteloos te bezichtigen zijn en die zelfde gelegenheid wordt op Zaterdag- en Zondag middag van 14 uur aangeboden, terwijl Maandag ran 14 de bezichtiging is opengesteld tegen betaling van 25 cents per persoon. Waar wij indertijd erop hebben aangedrongen, dat het fraaie schoolpaleis door een ieder zou kunnen worden bewonderd, daar willen wij gaarne het bestuur dank betuigen voor de onbekrompen wijze, waarop het aan belangstellenden tegemoet gekomen is. In bet bijzonder verdient het in dit geval waardeering, dat het bestuur de kostelooze bezichtiging voorop gesteld heeft. Nu het bestuur aldus voorgaat om belangstel ling te wekken, willen wij gaarne de burgerij aanspo ren om belangstelling te toonen. Men kan dat doen door het gebouw in oogenschouw te nemen, maar ook door op den openingsdag de vlag uit te steken. En er is wnarlijk wol aanleiding tot dit feestvertoon in de eerste plaats omdat onze stad een sierlijk, grootsch gebouw rijker geworden ia, maar vooral ook, omdat door deze instelling een prachtig getuigenis wordt af gelegd van het nobele streven, om het ambachtsonder- wijs to bevorderen, den ambachtsstand te verheffen. Om deze reden mogen talrijke ingezetenen, arm zoo wel als rijk, zich gedrongen gevoelen, als teeken van belangstelling en als bewijs van ingenomenheid. Vrij dag, de gewichtige datum van de officieele opening der Ambachtsschool, de vlag uit te steken 1 AREONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. Tj. IJ., kaasmakersknecht, Hoorn, gedetineerd, brandstichting, 6 maanden gevangenisstraf. W. K., werkman, zwervende, thans gedetineerd, landlooperij en bedelarij, 3 dagen hechtenis en 3 jaar opzending naar een Rijks werkinrichting. C. H., sigarensorteerder, Alkmaar, vernieling, 20 boete subs. 10 dagen hechtenis. H. E. S., kantoorbediende, Amsterdam, diefstal, C weken gevangenisstraf. V. M., arbeider, Warmenhuizen, diefstal, 8 maanden gevangenisstraf. O. K., Warmenhuizen, vrijgesproken. PENSIOEN TOEGEKEND. Aan J. de Rover, eervol ontslagen arbeider bij den dienst der gemeente-reiniging, is door Burgemeester en Wethouders, ingaande 21 April 1.1., een pensioen toegekend, groot 277 's jaar3. CENTRALE STIERENKEURING. Naar wij vernemen zijn dezer dagen voor rekening der Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, twee uitstekende een jarige stieren aangekocht om die bij gelegenheid der Centrale Stierenkeuring te Alkmaar, den 25sten, on der de Noordhollandsche veefokkers benoorden het Noordzeekanaal publiek té verkoopen. ONDER EEN WAGEN. Gisteravond té ongeveer 7 uur is een kindje van den heer Erkamp in de Langestraat door een wagen overreden. Het werd door een jongen naar huis gedra- SCHOOLDAG IN NOORD-IIOLLAND. De Ned. meldt dat op den te Alkmaar op 28 Mei a.s. te houden schooldag, zullen optreden: Prof. Diepenhorst met: De vrije school in de Grondwet ('s morg. 10 uur)ds. Vunderink van Haarlem: Eenheid van het kind ('s midd. 2 uur). De ze beide vergaderingen zullen in de Harmonie gehou den worden, terwijl 's avonds om 7 uur ds. Te Winkel van Arnhem een Unierede hoopt uit te spreken. TOONKUNST. Abusievelijk zijn gisteren onder de advertentie van de 88ste uitvoering van Toonkunst de toegangsprijzen weggelaten. Het bestuur verzoekt ons te melden, dat de toegangsprijs voor het concert voor vreemdelingen bedraagt J 1.50 en voor de generale repetitie 0.50. BurgerLUlte Stand. Overleden: 22 April. Dirk Sietses, 78 jaar. Arie Stierman, 69 jaar. KAMERVERKIEZINGEN. Hot Volk meldt, dat de algemeene bond van Post-, Telegraaf- en Telefoon-personeel tot den directeur-ge neraal der posterijen en telegrafie het verzoek heeft gericht, om, met het oog op de groote en belangrijke verkiezingen van dit jaar, de bestaande bepalingen omtrent het verschaffen van gelegenheid tot deelne ming aan do verkiezingen, zoodanig aan te vullen, dat ook aan de vele ambtenaren die juist in den ver kiezingstijd, wegens vervanging, tijdwaarneming e.d. uitstedig zijn, de gelegenheid kan worden gegeven, om voor rekening van de administratie, ter plaatse hunner inwoning aan de verkiezingen deel te nemen. Dit verzoek is gegrond op artikel 57 van de Kieswet. Gemengd nieuw». ELEOTRIFICATIE VAN DE ZAANSTREEK. De gemeenteraad van Wormer heeft, evenals de raad van Koog aan de Zaan, besloten, zich te wenden tot den gemeenteraad van Zaandam, ten einde te ver krijgen, dat alle Zaansche gemeenten uit één bron ge zamenlijk electrisch licht en electrischo energie ver krijgen. TIJDGEESTLOTEN. De Kantonrechter te Heerenveen, uitspraak doende in de zaak tegen L. de L., agent der N. V. „De Tijd geest," verdacht van overtreding der loterijwet, heeft beklaagde ontslagen van alle rechtsvervolging. De Kantonrechter overwoog dat de Tijdgeest-Obli- gatiën geheel voldoen aan de eischen bij de wet ge steld aan geoorloofde premieleeningen. EEN STAKEND PROFESSOR. Naar aanleiding van het bericht door ons overgeno men uit de Tel-, schrijft prof. J. A. van Ilamel o. a. aan genoemd blad: „Laat mij verklaren, dat van ontevredenheid mij nerzijds over gebrek aan belangstelling bij mijn stu denten geen sprake is, en gelukkig niet behoeft te zijn. Ook bestaan tusschen hen en mij geen andere gevoe lens en verhoudingen, dan van zeer aangenamen aard. Aan staking van mijn colleges is de gedachte dan ook niet bij mij opgekomen. Ik zou het dus betreuren, in dien uit uw bericht verkeerde gevolgtrekkingen ge maakt werden. Wat nu het eigenlijke geval is, dat ligt uitsluitend bij den academisohen leermeester en zijn leerlingen, en ik hecht te zeer aan de vertrouwelijkheid van deze sfeer, om er de publiciteit iu te mengen." DE ACTIE TEGEN DE TARIEFWET. In de Christ, hist, Nederlander (het orgaan van den heer de Savornin Lobman) is gepubliceerd het aan de Tweede Kamer gerichte adres der drieduizend bedrijfshoofden. waarin de Tariefwet-Kolkman wordt verklaard te zijn „in de hoogste mate belemmerend voor de algemeene welvaart en de economische ont wikkeling van het Nederlandsehe Volk." De namen der tot alle politieke partijen behoo- rende onderteekenaars, groepsgewijze gerangschikt naar den aard der vertegenwoordigde ondernemingen op het gebied van handel, nijverheid, landbouw en verkeer, zijn in deze publicatie vermeld. Zij zijn 3433 in getal en vullen niet minder dan 30 kolommen in „de Nederlander", welk blad hiermede is „houder van het lengte-record" voor advertentiën. Het is ons althans niet bekend, dat ooit in eenig Ne- derlandsch dagblad is verschenen een grootere dan deze, vanwege het Anti-Tariefwet-Comité geplaatste, annonce van 4% pagina. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Op de grens van Tijnaart en Standdaarbuiten heeft zich gisternacht, naar de N. R. Ort. meldt, een vecht en 8nijpartij afgespeeld. Een drietal jongelui van Tijnaart hebben vreeselijke messneden opgeloopen. De één heeft 13 messteken, de tweede een ernstige snede over het onderlijf en no. 3 een snede in den hals ge kregen. De tweede verkeert in levensgevaar, de twee anderen zijn naar omstandigheden vrij goed. Vijf Standdaardbuitenaars zijn gistermorgen als verdacht van de wonden te hebben toegebracht, naar de marechaussee-kazerne te Oudenbosch overgebracht. Zij ontkennen echter. De ruzie schijnt te zijn aange komen over een meisje. HET DUISTERE BOVENKARSPEL. In de gehouden gemeenteraadszitting kwam o.a. ter sprake de afsnijding van den gasaanvoer door de ge meente Enkhuizen. De heer Rood informeerde of het bericht waarheid kon bevatten, dat Bovenkarspels ge meentebestuur door nalatigheid in de correspondentie met de gascommissie te Enkhuizen zich zelf den on- aangenamen toestand zou te wijten hebben. De voor zitter verdedigde B. en W., door uit het register van uitgaande stukken een 4-tal brieven voor te lezen, te dezer zake op verschillende data aan Enkhuizen toe gezonden. Het Hbld. verneemt dat door twee ingezetenen een aanklacht is ingediend wegens het afsnijden van den gasaanvoer zonder voorafgaande waarschuwing, waar door hun groot ongerief is berokkend en deswegen schade vergoeding wordt geëischt. UIT WIERINGERWAARD. In den ouderdom van 82 jaar is overleden de heer Johannes Ludovicus Theodorus Groneman, vroeger dijkgraaf van den polder Wieringerwaard. De overle dene, vooral bekend om hetgeen hij ten bate van de veefokkerij heeft gedaan, zag zijn verdiensten erkend door zijn benoeming tot officier in de orde van Oran je Nassau. STAATSLOTERIJ. Nos. 67, 649 1500. KORTE BERICHTEN. De verkoop van de Emmabloem beeft te -'s-Gra- venhage ongeveer 6500 opgebracht, te Zaandam 900, het dubbele van het vorig jaar. Naar de „Arnh. Ct." verneemt, hebben de leer lingen van de Kweekschool te Arnhem 10 dagen va cantia gekregen wegens het voorkomen van eenige gevallen van „roode hond." Alles wordt ontsmet. Een sigarenwinkelierster te Rotterdam zond Za terdag haar loopknecht, een Oostenrijker, met een bedrag van 186 in Hollandsch, Engelsch en Duitsch geld uit om boodschappen voor haar te doen. De man heeft niets meer van zich laten hooren en is er met het geld vandoor. Bij den commissaris der Koningin in de provin cie Zuid-Holland is, naar de N. R. Ort. meldt, telegra fisch een klacht ingesteld tegen den heer 'Lourense, burgemeester van Gïessendam, die in strijd met het bepaalde bij art. 31 der Kieswet, weigerde aan een bestuurslid der vrijzinnige kiesvereeniging inzage te verleenen van de bij hem ingekomen reclames tegen de voorloopige kiezerslijst. De vermoedelijke dader van de drie inbraken te Bergharen is gevankelijk naar Tiel overgebracht. In een prospectus van het Internationaal Land- bouw-instituut wordt er onder „tentoonstellingen" melding van gomaakt, dat in 1913 een landbouwten toonstelling zal worden gehouden in Den Haag, Hol land in Groot-Britanniö. Zaterdagavond is aan het Beursstation te Rot terdam aangehouden een brievenbesteller, ver dacht bij het lichten van een bus aan dat station een brief verduisterd te hebben. De brief werd in zijn be zit gevonden. Vanmorgen zijn weer ongeveer 50 Belgische sta kerskinderen te Rotterdam aangekomen. liet soc. dem. „De Wekker" te Delft houdt te genover de tegenspraak van dr. Marcus, den directeur van het St. Jorisgasthuis, haar beschuldigingen inza ke de slechte behandeling van zuster Lempertz vol. Reuter seinde gisteren uit Cuxhaven, dat de Ne derlandsehe stoomtrawler Den Beer Poortugael ujf IJmuiden, welke onder Norderney vischte door de tor pedoboot S 62 opgebracht en naar Cuxhaven gesleept is. De onderaardsche gang, welke men te Weert meende ontdekt te hebben, blijkt een put te zijn. Montenegro heeft een geheel nieuwe serie post zegels uitgegeven in het. geheel 12 waarden. Om de schatkist een voordeeltje te bezorgen is, naar het Hbld. meldt, aan handelaars reeds een voorraad ge stempeld verkocht belangrijk beneden de waarde. Op een boerenplaats onder Otterloo (gem. Ede), ontdekte Vrijdag de zoon, bij het wegruimen van hout, een in gevorderden staat van ontbinding ver- keerend kinderlijkje. Het door de politie ingestelde onderzoek heeft er toe geleid, dat Zaterdagavond de 26-jarige dienstbode der hoeve in arrest genomen werd. Zondagmiddag werd zij naar Arnhem overge bracht. BELGIë. Verschillende clericale bladen geven te verstaan, dat de rechterzijde vandaag niet zal stem men voor de bekende motie-Masson, welke een einde aan de steking beoogt te maken door vertrouwen te stellen aan de verklaringen van den minister-presi dent. Vermoed wordt echter dat een jong-katholiek een bevredigende motie zal voorstellen. In het guns tige geval zou de staking Donderdag kunnen eindigen. Te Brussel zijn machines voor de vuilverbranding vernield, te Louvière zijn schoten gelost op en stee- nen geworpen naar bewakers van den spoorweg, te Forschies zijn twee liniesoldaten onder het geroep van „leve de staking" gevlucht. Zij troffen een hen ach tervolgend jager, die neerviel. DUITSCHLAND. Prinses Auguste Victoria, die zich met den voormaligen Koning van Portugal Ma nuel heeft verloofd, is de oudste dochter van prins Willem van Hohenzollern, het hoofd van de Katholie ke niet-regeerende tak van het huis Hohenzollern, en een neef van keizer Wilhelm. VAN DE DOLLAR, DIE NOOIT OP KWAM. Een populair advocaat vertelde onlangs op een ge zellige tea, ergens in Amerika, een aardig staaltje van „gehaaidheid". Het was in den tijd, toen de Mexicaansche dollar in Amerika de waarde van 2.40 had, terwijl men er in Mexico 2.50 voor gafomgekeerd werd een Ame- rikaanschen dollar in Mexico 0.10 minder waard. Een gladde Amerikaan, die nabij de Mexicaansche grens woonde, wist. van dit feit handig profijt te trekken, 't Was een arme vent, en hoewel hij maar een enkele Mexicaansche dollar bezat, wou hij zich graag eens trakteeren, maar.'t mocht niets kos ten. Welnu, hij trekt per pedes apostolorum naar Mexico, gaat daar de eerste de beste kroeg in en be stelt een biertje tegen 10 cent. Met sierlijk gebaar werpt hij z'n dollar voor zich op de toonbank en ont vangt een Amerikaansche dollar terug. Met deze munt keerde hij op z'n schrede terug, nam onderweg een kennis onder den arm en in Amerika namen ze beiden een kare van Sets. Onze vriend betaalde met z'n Amerikaansche dollar en kreeg nu een Mexicaan sche terug. Weer wandelde hij terug, dronk een whis ky. Tegen den avond vond men hem, smoordronken, op den weg, in het bezit van een dollar. KORTE BERICHTEN. Een Saksische prinses, wier schoothond aan hondsdolheid gestorven is, heeft zich, benevens een groot deel van haar personeel als voorzorgsmaat- regen tegen hondsdolheid laten inenten. In het proces van den moord op een Duitsch rijksambtenaar in Mexico zijn vier beklaagden ter dood veroordeeld en drie vrijgesproken. De lijken van Callemin en Monier, de terechtge stelde autobandieten zijn aan de universiteit gegeven, een specialist verklaarde, dat beide goed ge bouwd en volkomen normaal waren. De hersenen ver- toonen oog geen enkele kenmerkende afwijking. Het lijk van Soudy is aan zijn familie gegeven. Het verbod van vergaderingen der k i e sr e c h t- vrouwen in het Hydepark heeft heel wat opschud ding veroorzaakt. Duizenden toeschouwers kwamen zien, hoe de hand gehouden zou worden aan dit ver bod. Driehonderd agenten konden met moeite de orde bewaren. In Brighton wierp het gepeupel de re devoerende kiesrechtvrouwen met steenen. Drie perso nen werden in hechtenis genomen. Een handelsman in Chemnitz, die geweigerd had een loterijbriefje te koopen waarop later een hoofdprijs viel, heeft zich uit spijt daarover een k o- gel in het hart gejaagd. Turkeche dames hebben te Konstanti- nopel een damesblad opgericht. In het eerste nummer verzoeken zij de mannelijke journalisten haar met rust te laten. De mannen hebben haar eeuwenlang als slavinnen beschouwd, doch ze willen niet afwachten of dezen het kwaad willen verhelpen, dat ze haar sinds eeuwen hebben berokkend. Ingezonden stukken. Koningin van Donderdagavond ïoï Vrijdagavond al hier aanwezig zijn en alsdan weer naar Hohenmark te- rugkeeren. DE WAPENSTILSTAND. KONSTANTINOPEL, 22 April. Gemeld wordt dat de wapenstilstand, welke gisteravond opgezegd had kunnen worden, door een protocol is verlengd. DUITSOHÉ VLIEGMACHINE IN FRANKRIJK. PARUS, 22 April. Een Duitsche militaire twee dekker met 2 officieren is hedenochtend bij Lunéville geland. De prefect is van dit feit in kennis gesteld, Marktberichten. PURMEREND, 22 Apr. Aangevoerd 616 runderen, waaronder 145 vette 72 a 86 ct. perK.G. en 471 melke- en geldekoeien f 150 a 350, prijshoudend mtg, 12 stieren f 0 a 0, 26 paarden f 188 vette keve ren f 0.90 a 1.10 per pond, vlug, 948 nuchtere f 14,— a 25.—, mtg., 1079 schapen f 25.— a 41.50, priish. mtg., 285 vette varkens 51 a 55 ct. per kilo, vlug, 137 magere id. f 20 a 40.—, stug, 885 biggen f 12 a a 18— stug, ganzen f 0— a 0.—, zwanen f 0.a 0,—, manden appelen f 0.a 0. manden peren f 0.a 0.78 lammeren. Kleine fabriekskaas f 30.kleine boerenkaas f 32.middelbare f 38.commissie f 81.50, vol vette f aangev. 106 stapels, 1646 kilo boter f 1.15 a 1.20, kipeieren f 8.20 a 8.80, eendeieren f 4,per 100, 1800 kievitseieren, 12 ets. per stuk. Alkmaar, 21 April 1913. Geachte Heer Redacteur. Naar aanleiding van het berichtje „Geen Emma- bloempje", in uw courant van Dinsdag 21 April, kan ik u mededeelen, dat uw leedwezen met de arme tu berculoselijders te Alkmaar min- of meer voorbarig is. De commissie, ter bestrijding der tuberculose is er niet in geslaagd voor een bepaalden datum, die boven dien volstrekt niet verplicht is, een voldoend aantal dames te vinden, die zich met den verkoop van het bloempje wilden belasten. Deze geringe medewerking is de oorzaak, dat dit jaar die verkoop uitgesteld moest worden en nu zal plaats hebben op Woensdag 30 April. U wist niet en constateerde toch. Was het niet welwillender en eenvoudiger geweest, indien u, alvorens uw berichtje te lanceeren, even ter bevoegder plaatse de u ontbrekende inlichtingen had ingewonnen Namens de Commissie, G. STRAVER, Voorzitter. [Wij hebben geconstateerd, dat, in tegenstelling met hetgeen gisteren in tal van andere gemeenten ge- scheidde, in tegenstelling ook met hetgeen hier ver leden jaar plaats had, hier gisteren geen weldadig heidsbloempje werd aangeboden. Hoe simpel dit constateeren ook was, de heer Stra- ver vindt, dat het niet mocht. Hij is van meening, dat wij hierdoor aan de welwillendheid en den een voud tekort hebben gedaan. Het is een opvatting maar het is niet de onze. Wij vroegen: „Hoe zit dit? liet doet ons genoegen, dat de heer Straver zich ge drongen heeft gevoeld op deze vraag een antwoord te geven. Het publiek Weet van de commissie ter be strijding der tuberculose nu althans, zij het dan ook te laat, waarom gisteren het bloempje niet werd aan geboden en dat dit uitgesteld is tot 30 April. Wij verheugen ons over deze mededeeling maar ware het nietwelwillender en eenvoudiger geweest, indien men ter bevoegder plaatse deze inlichting t ij - diger en uit eigen beweging aan het publiek bad ver strekt Red. Alkm. Ct.] Laabite berichten. H. M. DE KONINGIN. 's-GRAVENHAGE, 22 April. Het plan van II. M. de Koningin om 28 dezer naar het Loo terug te kee- ren is uitgesteld tot begin Mei. Intusschen zal de AMBTERDAMBOHB BBUM. Opgave van kei NOORDHOLLANDSöH LANDBOUWOIUEDEET. Vserd&a, O 11. Alkmaar. 8TAATSLEENINGEN. Nederland. Ned, Werk, Schuld M II Buitenland. Bulgarije Tabaksleening Brazilië Funding Mexico binn.cl- Japan Oostenrijk Jan. Jui. Rusland Hope Consul 1906 1894 6e En, Lwang Dombr. BANK- en CREDIETINSTELLINGEN EN HYPOTHEEKBANKEN. Amsterdamsche Ba: k div Nederlandsehe Bank Cert. Nederl. Handel Mij. Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet pCt. 3* 90'/], 2* 65* pCt, 5 96 5 108* 5 44»/, 81* 85»/m 4 84* 861/* - 5 99B/» 4 84* 4* 94* Koeira vaa 21 Apr. 22 Apr. 911»/* 66»/. pCt. 4 4% 4 INDUSTRIEELE ONDERN. (Buitënl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel div. Air er. Hide and Leather Arglo Amer. Telegraph Common 8teels Car and Foundry CULTUUR ONDERN. EN HANDELS VENNOOTSCHAPPEN IN NEDERLAND EN KOLONIËN- Oultuur Vorstenlanden üv, Winstbew. Handelsvereen. „Amsterdam* Nieuwe Afrikaaniche Handelsver. TAB ARSON DERNEMING IN. A'dam Deli aand. h Langkat Idem pref, A'dam Serdang bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mij. Deii-M&atschapptj Ressa Tabak-Mij, Medan tabak Rotterdam Deli Senembah Tabak-Mij, United Langkat Plant. Co. PETROLEUM ONDERNEMINGEN. Dortsche Petroleum aand. div. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rum. Petroleum M(j. Ron. Mm t. expl. v. Petroleum Moeara Enim Perlak Petroleum-Mij Sumatra Palembang Zuid-Perlak is Orion Petroleum Mij. MIJNBOUW-MAATSCHAPPIJEN. Retahoen Gew. n 16 16 pref. ,i 85 86 Redjang Lebong 210 208 Great Cobar 48a/, 49 RUBBER MAATSCHAPPIJEN. „Amsterdam» Rubber Cult. Mij. aand. div Deli Batavia Rubber Mij. Koloniale Rubber Mij. Nederl. Rubber Mij. »Serbadjadi* Sum. Rubb. Cult. Mij. SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Amerik. Stoomv.-Mü Nederl. Scheepvaart Unie Qommon Marine Preferent Marinebonds pCt. 41* DIVERSEN. Comm. Peru aand. div. Preferent SPOORWEGEN. Holl. iJz. Sp.-Mij, Mn. tot expl. van Staatsspoorw. Deli Spoorweg n H AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. Convert pCt, 4 Doo r. en R. Gr.Cert. aand. div. Shic Kansas City South. w n pref Miss K, Texas C. v. New-York and Ont-trie Sorfoik Western C. v. M Roek Island jew Southern PaciSo Southern Railway Union Pacific cert Waba»h gew. B ROSLAND. Wladikawkas 1885 pCt, t PREMIELEENINGEN. NEDERLAND. Stad Amsterd. flÜO 3 Gemeen te-ered. 3 BELGIE Antwerpen 188? S* HONGARIJE. Hongaarscba Hyp, 4 Idem i OOSTENRIJK. Staatsleening 1860 R SLA ND. 1864 5 Koers van het geld. Prolongatie 4 pCt. Mededeelingen. Voor Amerikaansche waarden heerschte heden eene vaste stemming; verschillende soorten liepen in prijs op. De Oliemarkt geopend op ongeveer de koersen van gisteren liepen terug om prijshoudend te sluiten. Noteering Koninklijke 583 586 slot 584. Geconsolideerde 2323/,2333/, slot 233, Tabakken kalm gestemd. Culturen op vorige prijzen. Rubbers onveranderd. 90* 97* 245* 101 10 21* 29* £5 60»/g 26* 31 107 22* 100* 26* 158* 37/g 857/, I061A, 101»/, 761»/], D6* 106* 451 84* 86* 84* 18H/* 100* 77U/» 86* 24* 68* 81* 168* f184, 200* 199* 808 269 810 104 110 480 146* 582 257 858 697 648 180 288 119 684 288 70 211* 55* 105 188 81* 184 159 4* 18* 68* 10* £8 97iylt 103 22 80»/, 95* 60* iT- 26* 155* 87/g

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2