Trekking van heden. 3e klasse. 8e Ijjst. Nr. 1184 f 2000; ns. 13322 en 13998 f 400; ns. 7922 en 9171 f 200; ns. 4269, 4501, 4770, 9574,11187, 15985 en 20971 f 100. BUITENLAND. De Balkan-Oorlog. STAD S N I E U W S. Sfi'/u 85 Hu/ï nsd.- PA, 76»* 614 de uitgesloten sigarenmakers deze druk bezochte ver gadering. Het gerucht, dat alhier een vereeniging van Pensionhouders zou worden opgericht, gevolgd door een schrijven aan eenige neringdoenden van enkele pensionhouders om hen voor het betrekken van hun groote hoeveelheden waren een zekere korting toe te staan, heeft alhier de neringdoenden in beweging ge bracht. Onder voorzitterschap van den heer A. J. Bonda zijn dan ook een 4>5 neringdoenden bijeen gekomen, die na bespreking een winkeliersvereeniging hebben opgericht. Reeds zijn een veertigtal neringdoenden lid geworden, torwijl de statuten zijn vastgesteld, waarop de Koninklijke goedkeuring zal worden ge rraagd. Een bestuur bestaande uit de volgende heeren: A. J. Bonda, J. Smit, L. Groet, L. Rijnierse, H. Kager, H. Roos, J. Köhne, G. Hoogvorst en O. Modder i9 be reids gekozen. De functies zullen onderling verdeeld worden. TWEEDE NOORD-HOLLANDSCHE TRAMWEG- MIJ. In de gisteren onder voorzitterschap van den heer J. A. Kalff gehouden aandeelhoudersvergadering werd do winst- en verliesrekening over 1912 goedge keurd. Ka ruime afschrijvingen en na eene storting van J 11.422 in het reservefonds kan als pachtsom aan de Noord-Hollandsche Tramweg-Maatschappij worden overgedragen een bedrag van 46.669. Aan het jaarverslag wordt het volgende ontleend: De treinen verbruikten aan brandstoffen en smeermiddelen 17.230.26. De kosten per treinkilometer aan brandstoffen en smeermiddelen bedroegen 4.46 cent (v. j. 3.90). De stijging van het personenvervoer is dit jaar grootendeels te danken aan het gewone reizigersver keer. Het aantal reizigers bedroeg: op de eigen lijnen 1.199.500 op KwadijkVolendam 124.500, te zameu 1.324.000. De opbrengst van het goederenvervoer was ook zeer bevredigend. Do totale opbrengst beliep 307.695 (v. j. 296.195), waarvan uit het personenvervoer 223.913 (v. j. 212.657) en uit het goederenvervoer 64.991 64.215). De exploitatiekosten beliepen 192.002 (v. j. 185.427), zijnde 62.4 (v. j. 62.6 der bru- fco-ontvangsten. teüegrijnsohe volk aangewend heeft tenslotte het zoo vurig gewenschte resultaat opgeleverd, de Montene- grijnen zijn in de sinds maanden belegerde vesting binnengedrongen. Gisternacht gingen dé Montenegrijnsche troepen over de geheele linie tot den aanval over. De strijd met de bajonet van man tegen man duurde den gehee- len nacht. De Turken verloren op het westelijk front een heele rij van versterkingen, waarvan aldra de Montenegrijnsche vlag wapperde. Gistermorgen deden versche Turksche troepen nog een tegenaanval, doch zij werden teruggeworpen met aanzienlijke verliezen. Luitenant Fabius, die als oorlogscorrespondent een groot deel van den oorlog heeft meegemaakt, vertelde gisteravond in Amsterdam over de Montenegrijnen het een en ander. Onbeschrijfelijk was de ellende bij de bestorming van Skoetari. Gewonden of nog ongewond strijden den bleven soms dagen achter elkaar zonder voedsel, en nog langer soms zonder drinken. Merkwaardig was soms hoe de Turken en Montenegrijnen over el kanders liniën heensehoten. In de laatste dagen, die spr.-in het oorlogsterrein doorbracht, heeft hij van de Montenegrijnen 2 bataljons van pl.m. 900 man geheel zien vernielen door de Turksche mitrailleurs. Opval lend was het hem, hoe het sneuvelen van soldaten op schilderijen met de werkelijkheid in strijd steeds wordt voorgesteld. Kooit zag spr. namelijk, wanneer de strijders vielen, dat zij in een houding met de han den opgeheven neerzonken, doch haast ongemerkt als iemand, die in zwijm valt met langs het lichaam neer hangende armen. want het heeft nooit den geest of het hart van de ver overden gewonnen, die nog steeds Fransch blijven Tegenwoordig verlangt de Elzas bij gebrek aan beter autonomie, doch zelfs de meest noodzakelijke vrijhe den worden het onthouden. Toen Preiss in tegenstelling daarmee den „milden en menschelijken geest van Frankrijk" prees, braken de Belgische toehoorders in langdurige bijvalsbetui gingen los. De heer Henneberg, voorzitter van de orde der Brusselsche advocaten, maakte uit de voordracht de gevolgtrekking, dat België door hetzelfde lot werd bedreigd als de Elzas en dat het beslist noodzakelijk was, België in een staat van verdediging te brengen. KORTE BERICÏÏTEK. Te Sloten waar de Emmabloem dit jaar voor het eerst werd ten verkoop aangeboden, bedroeg de op brengst 450. Metaalbewerkers te Tiel leggen een bestuurslid der vakvwreeniging aldaar ten laste, dat bij een groot deel van de wekelijksche bijdragen, bestemd voor de ai tgeslotenen in de sigarennijverheid, ten eigen bate zou hebben aangewend. Gistermorgen is een 21-jarige dienstbode te Ka- merik (Utrecht) te water geraakt en verdronken. Het meisje leed aan toevallen, Te Winschoten heeft een gehuwde koetsier in dienst bij een Stoomwaschinrichting, een belangrijk bedrag verduisterd, dat hij aan waschloon voor zijn patroon had ontvangen. Door justitie en zedenpolitie te 's-Gravenhage is een huiszoeking gedaan bij een dameskleermaker al daar, waarbij een groot aantal voor de eerbaarheid aanstootelijke platen en prentbriefkaarten werd beslag genomen. De brievenbesteller te Rotterdam, die verdacht wordt een brief verduisterd te hebben uit de bus aan het Beursstation aldaar, is gisteren naar het huis van bewaring overgebracht. Het bericht omtrent het uiteenspatten van de afdeeling Maas-enWaal van den R.-Kath. Onderwij zersbond was niet geheel juist, schrijft het K. v. d. D. De dames-onderwijzeressen werden niet alleen geweerd in avondvergaderingen, maar evenmin toege laten op vergaderingen, welke op den dag gehouden worden. In een hoofdartikel deelt de Standaard mede, dat de districtsschoolopziener te Utrecht, baron van Boetzelaer, de examens voor de acte lager onderwijs morgen heeft geschorst, omdat dan in Tivoli, waar deze examens plaats hebben, de Deputatenvergadering van de anti-revolutionnaire partij wordt gehouden. Gisteravond kwart over zeven is bij Haarlem een tweedekker geland, die 's morgens om acht uur uit Parijs was vertrokken. Te Haarlem heeft Dinsdagavond om kwart voor elf een onbekend persoon getracht een 14-jarig meisje en een 12-jarig jongentje uit één gezin mee te lokken. De man is naar het politiebureau overgebracht. Als tragische bijzonderheid wordt gemeld, dat van het gezin te Halfweg, waarvan de vader eenige dagen geleden op zoo'n droevige wijze den dood vond, ook de moeder thans is overleden. De rechtbank te Almelo veroordeelde Jan W.. jachtopziener, wegens mishandeling van C. Rekers, door dezen een schot hagel in het lichaam te schieten, tot negen maanden gevangenisstraf en tot. betaling eener schadevergoeding van 72.83. Dezelfde jachtopziener werd wegens mishandeling van G. J. Ligtenberg veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf. Kaar het Huisgezin meldt, is uit de R. K. kerk te Mierlo het boven het hoogaltaar hangende kruis beeld gestolen. STAATSLOTERIJ. Laatste berichten SPOORBRUG VERBRAKD. OOSTERBEEK, 23 April. De spoorbrug tusschen Oosterbeek en Kijmegen is gisteravond laat afge brand. Do verbinding ArnhemKijmegen is ge stremd. De brand ontstond in boomen, welke over de brug gelegen waren. De ijzeren bogen zijn geheel vernield. Al het dwarsliggend hout onder de brug is afgebrand. DOODGESCHOTEN. BATAVIA, 23 April (Tel.) De heer Soeters, ad ministrateur van een plantage, is door een Europee- schen waker doodgeschoten. DE STAKING TE BELGIë. BRUSSEL, 23 April. Het comité der stakers heeft besloten tegen morgen 10 uur het congres bijeen te roepen. SKOETARI GEVALLEN. CETTINJE, 23 April. De Montenegrijnen trokken zegevierend Skoetari binnen na een verschrikkelijken stormloop. De verliezen zijn zeer groot. WEENEN, 23 April. Koning Nikita zal het inge nomen Skoetari aan de mogendheden teruggeven. Compensaties tegenover Montenegro zullen daarvan het gevolg zijn. Skoetari is gevallen! De laatste kraehtpog-ing door het volhardende Mon* BELGIë. De Kamerzitting, waarvan in verband met do staking veel werd verwacht, is bevredigend af- geloopen. Op de bekende motie-Masson, strekkende om do verklaringen van den minister-president vast te leggen, was een amendement ingekomen om deze verklaringen goed te keuren en de algemeene staking af te keuren. Het eerste deel der motie werd aangenomen met al gemeene (175) stemmen. De minister-president onthield zich van stemming, omdat zijn persoonlijke verklaringen in het geding waren. Het tweede deel van de motie van orde, waarin de staking werd afgekeurd, werd met 124 tegen 39 stem men en 12 onthoudingen aangenomen. De geheele motie werd daarna met 138 tegen 2 stemmen en 38 onthoudingen (de socialisten) aange nomen en daarna de zitting opgeheven. Ka afloop der Kamerzitting spraken verschillende socialistische afgevaardigden de stakers toe; de heer Van der Velde drukte hen op het hart, stand te hou den tot het Congres, dat binnen twee of drie dagen plaats zal hebben. Verschillende socialistische afge vaardigden verklaarden allen het mogelijke te zullen doen om de arbeiders te bewegen zich met de in de Kamer aangenomen motie van orde te vereenigen en den arbeid te hervatten, met dit voorbehoud, dat zij dadelijk weer in staking zullen gaan als geen voldoe ning wordt gegeven. Vermoed wordt echter, dat een commissie, die de kiesrechthervorming zal bestudeeren, onverwijld zal worden benoemd. Zij zal buiten het Parlement staan en tot haar leden zullen ook wetenschappelijke man nen en letterkundigen behooren. Een minister moet hebben verklaard, dat de Ka mers in 1916 zullen worden ontbonden. ENGELAND. Minister Lloyd George, gisteren in het Lagerhuis de staatsbegrooting indiendend, ver klaarde dat het afgeloopen jaar voor den Engelsehen handel voorspoediger is geweest dan ooit te voren. Het getij van den overvloedigen handel steeg zoo hoog, dat het drie groote en ernstige hinderpalen te boven ging, namelijk de staking in de kolenmijnen, den slechten oogst en den oorlog op den Balkan mei de verwikkelingen, waarmede die oorlog Europa be dreigde. De aanvullingsbegrootingen waren ongewoon hoog. Het vlootprogram moest worden gewijzigd tengevolge van de ingrijpende veranderingen in de Duitsche vlootplannen. De grootste en onvruchtbaarste toe neming der uitgaven komt voor rekening van de bewa pening, die sedert 1861 met 552.000.000 zijn aange groeid. Naar sprekers meening is er geen vooruit zicht dat deze dreigende toeneming der kosten van bewapening zal eindigen, tenzij er een wijziging komt in de houding en de staatkunde der betrokken volke ren. Voor dit jaar moet spreker een som van 90.000.000 zien te vinden. Hij zal daartoe echter geen nieuwe belasting voorstellen. (Toejuichingen). Omtrent de vooruitzichten van den handel legde spreker den nadruk op den storenden invloed van de crisis op den Balkan, maar toch heorscht nu een groo- ter en blijmoediger vertrouwen dan enkele weken ge leden. Algemeen heeft men de overtuiging, dat hot grootste gevaar voorbij is, en dat binnen enkele we ken de vrede gesloten zal zijn. Daarom kon spreker, met alle factoren rekening houdend, tot de slotsom komen, dat het thans begonnen jaar 't voorspoedigste zal zijn, dat de Engelsche handel ooit gekend heeft. FRANKRIJK. Do te Arracourt in de buurt van Lunéville, neergestreken militaire vliegers behooren tot de luchtvaartafdeeling te Darmstadt. Zij waren gisterochtend om vijf uur vertrokken en hadden de spoorbaan gevolgd tot het oogenblik waarop ze deze door den mist uit hot oog verloren. De beide vliegers vervolgden hun tocht tot zij weer grond onder zich zagen en landden toen. Een op 't land werkende boerin deelde hun mede, dat zij op Fransch grondgebied waren en zich op 2 K.M. 100 M. van den grenspaal bevonden. De burgemeester waarschuwde den onder-prefect van Lunéville, die zich dadelijk naar de landingsplaats begaf. Daar de benzine der vliegers op was, zijn zij daar van opnieuw voorzien en is hun eten gebracht uit de herberg. De Duitsche officieren kregen verlof om te vertoe ven en hebben den onder-prefect van Lunéville hun nen dank betuigd voor de beleefde behandeling en voor de maatregelen, die genomen waren ter bescher ming van het toestel. Te 7 uur zijn ze aangekomen op het vliegveld bij Metz. Do „Temps" zegt, naar aanleiding van het geval: Wil men zeggen, dat dit slechts „ongevallen" zijn De wijsheid bestaat juist in het vermijden van zulke ongevallen. Niets verplichtte de Duitsche padvinders uit Metz een uitstapje juist naar de Duitsche grens paal te ondernemen, niets verplichtte de Zeppelin en dit vliegtuig zoo dicht bij onze grens te komen. Indien eenige ongerust gewordenen opmerken, dat de bestuurders van luchtvaartuigen door hun onge vallen steeds naar dezelfde streek gedreven worden, aan wien dan de schuld?" rijks- voor- DIjITSCHLAKD. De voormalige Duitsche dagafgevaardigde Preiss heeft te Brussel een dracht over Elzas-Lotharingen gehouden voor een groot aantal afgevaardigden, beambten en advocaten. Hij meende dat dit onderwerp zeer geschikt was om in België oen vijandelijke gezindheid tegen Duitsch- land- te kweeken, zegt het Tageblatt. De annexatie is voor Duitschland een bron van conflicten geworden, Geiuemgde madedeeliitKen. DERDE VREDESCONFERENTIE. Op voorstel van den bekenden Engelschen volken- rechtleeraar T. J. Lawrence heeft de National Peace Council een Commissie benoemd, om in Etogeland voor te bereiden de Derde Vredesconferentie. De Commissie bestaat uit juristen, economisten, bankiers, vertegenwoordigers van den groothandel en anderen.' Count Loreburn heeft het Voorzitterschap aanvaard. Leden zijn: Lord Avebury, Lady Byles, Lord Court ney of Penwith, Lord Shaw of Dunfermline, Norman Angell, Buxton, Dickinson, Harvey, Carl Heath (de algemeen Secretaris van den National Peace Coun cil), F. W. Hirst, Prof. Lawrence, Sir John Macdo nell, Sir G. Paishemn Geo, EL Perris. De Commissie is reeds bijeengekomen en heeft zich in sub-Commissies-verdeeld. GROEI EN REGEN. Douglass, die in Noord-Arizona een groot aantal pijnboomen (Pinus ponderosa) heeft bestudeerd, con stateerde, dat de afstand tusschen de jaarrfngen vrij juist de hoeveelheid regen aangeeft, welke in die streek valt. Hij verklaart in „Science", dat in 75 van de 100 gevallen deze berekening juist is. Bij oude boomen met 400 en 500 jaarringen, constateerde Dou glass, dat de variaties in den afstand zich allo 21 jaar herhaalden en iets kleinere alle 11,4 jaar. Twee groei- maxima komen precies overeen met twee maximum perioden van atmosferische neerslag, die weer samen vielen met een maximum temperatuur en een mini mum-phase van zonnevlekken. DE GEVOLGEN VAN ONJUISTE WEERS VOORSPELLINGEN. In geen land wordt aan de weersvoorspellingen zoo veel zorg besteed als in Engeland, bijna elk blad heeft daar zijn eigen meteoroloog, en een recht geaarde Brit zal dan ook niet zijn programma voor den vrijen Za terdag opmaken alvorens hij zijn weerprofeet gecon sulteerd heeft. Het ligt voor de hand dat de eige naars van sportterreinen, de spoorwegdirecties en de pachters der restaurants, evenzeer groote beteekenis hechten aan de vraag, „zullen wij morgen een mooien dag kunnen boeken," voor hen komt het hoofdzake lijk er op aan, niet met ongebruikte plaatsen, waggons of broodjes te blijven zitten. Een Engelsche statisticus, Geo. Mc. Lean heeft eens berekend welke bedragen hiermede gemoeid waren, en hij kwam tot de slotsom dat een Beursvacantie, welke als zonnig aangekondigd stond, en met regen verliep 80.000 gulden weggegooid geld beteekende, voor de eigenaars der restaurants aan de Theems. Aan de groote sluis te Maidenhead is een beambte werkzaam die een zeer fijn ontwikkeld meteorologisch gevoel heeft, en alleen van de London Rewing Club per week 60 'voor zijn adviezen ontvangt. Men ver telt dat ook de Metropolitan Ry. herhaaldelijk van zijn prognose gebruik maakt. DE DOODSTRAF-KWESTIE. De kwestie van het voor- en tegen van den dood straf i9 nog steeds een brandend vraagstuk. Interes sant is voor belangstellenden de volgende statistiek, die Mr. Lindenberg in een Duitech juridisch tijd schrift publiceert over het aantal gevallen, dat de doodstraf voltrokken werd. In 'tjaar 1911, 19 pers., in 1910, 22 pers., in 1909 19 pers., in 1908 10 pers., in 1907 15 pers., in 1906, 13 pers., in 1905 7 pers., in 1904, 21 pers. In doorsnede zijn dit 16 personen per jaar. Onder de terechtgestelden bevonden zich 17 mannen en 2 vrouwen. Bij de 85 personen die van 19071912 ter dood veroordeeld werden, waren 4 vrouwen. Uit deze lijst blijkt wel, dat het argument „door doodstraf een voorbeeld te stellen," weinig geeft. KORTE BERICHTEN. De studenten van de Duitsche medische fa culteit te Praag hebben opnieuw tot staking be sloten, als betooging tegen het ministerie, wegens de onvoldoende localiteiten. Bij een hevigen brand in het dorpje Fischbach, bij Hirschberg, zijn drie personen, een man, een zevenjarig kind en een weduwe in de vlammen omgekomen. De beide Belgische soldaten, die te Forchies zijn gedeserteerd, na een soldaat te hebben doodge schoten, zijn niet gepakt. Men acht 't niet .onmogelijk, dat zij de Fransche grens hebben kunnen bereiken. Voor de conferentie van Duitsche en Fransche parlementsleden, die op de Pinksterdagen in de aula der universiteit te Bern wordt gehouden, hebben zich thans reeds 120 deelnemers doen inschrij ven. De kwestie der bewapening zal daar worden be sproken. Het opiummisbruik in de Fransche oorlogshavens neemt den vorm aan van een nationaal gevaar, zegt de Matin. Alleen in Toulou zijn niet minder dan 163 opiumhuizen. De opium is afkomstig uit Fransch Indo-China, waar de kolonisten zich op ontzettende wijze aan het opiumschuiven te buiten gaan. Twee meisjes in Friedenau zijn zeer ernstig ziek geworden na het gebruik van klontjes suiker, die ze van een paar onbekende jongens hadden gekre gen. W aarschijnlijk waren deze klontjes met een bij tend gift vermengd. De politie heeft do jongens niet kunnen vinden. In de haven van Cuxhaven is een boot met zeven arbeiders, die zich naar hun werk begaven, g e- k a n t e 1 d. Twee hunner konden zich door zwemmen redden; de vijf anderen echter zijn verdronken. Te Nieuw-York werken de dieven thans op klaarlichten dag. Zij houden de bewoners der huizen die zij gemaskerd bezoeken met revolvers in bedwang en forceeren middelerwijl de brandkast. In de maand Maart moeten zij op die wijze ruim 90 maal hun slag hebben geslagen. Bij Aschaffenburg is een kapitein van het Fran sche leger aangehouden op verdenking van spio nage. Niet aan nierziekte is Karl Hagenbeek, de eigenaar van het bekende dierpark te Hamburg, ge storven, maar waarschijnlijk aan bloedvergiftiging, als gevolg van de slangenbeten die hij herhaaldelijk had opgeloopen. Toen de Engelsche koning en koningin het sta tion van Crewe verlieten, om daar de locomtieffabriek te bezichtigen, zag men een jongen man op v e r- dachto wijze rondsluipen. Terwijl men hem onderzocht slikte hij een geldstuk in en trachtte ook zijn lorgnet in te slikken. Daarna wilde hij uit het raam springen, maar wondde zich licht aan den hals. Het schijnt een vreemdeling uit Manchester te zijn. Een Berlijnsch sigarenhandelaar is honds dol geworden door een beet van zijn hond. PAARDENMARKT. Op de heden gehouden paardenmarkt waren 327 paarden aangevoerd. De prijzen varieerden van f 100 tot f 500. Het vorig jaar waren 250, in 1911 280 paarden ter markt. FOKVEEDAG. De fokveedag, welke alhier tegen den 26en April was uitgeschreven door de „Vereeniging tot het hou- u °kveedagen in Noordholland", gaat volgena het Hbld. wegens te weinig deelneming niet door. ALKMAARSCHE CREDIET- EN EFFECTENBANK In de algemeene vergadering van aandeelhouders der Alkmaarsche Orediet- en Effe.tenbank, te houden °P zal worden voorgesteld het dividend over 1912 te bepalen op 6 pot. ALKMAARSCHE KEGELBOND. Uitslag van het onderling concours, gehouden in het gebouw „de Unie" van 17 tot en met 20 April. Korpswed strjjd. 50 Ballen. Ie prijs de Club met 287 punten, 2e pr. Zou er kans zijn met 279 p., 3e pr. de Unie met 232 p., 4e pr. Koekoek met 207 5e pr. Afgooien is geen kunst met 204 p. Da^ door den bond uitgeloofde wisselbeker is thans na viermaal te zijn gewonnen het eigendom geworden van de kegelclub „de Club." Wedstrjjd om het kampioenschap van den Alkmaar- schen Kegelbond gedurende het jaar 1913. Serie van 18 ballen. Het kampioenschap werd behaald met 114 punten door den heer J. Diepen. Vrije baanwedstrijd, 6 ballen. De eerste prjja werd gewonnen met 52, de tiende prjjs met 47 punten. Eereprjjs. Gewonnen met 67 punt.n in 10 ballen door den heer J. Verwejj als hoogste korpsgooier. THEOSOFISCH CENTRUM. Mevrouw Ros, die 20 Maart 1.1. een lezing gehouden heeft over theosofie is voornemens bjj voldoende deel name een vraagavond te organiseer.n in de maand Mei. Belangstellenden worden beleefd uitgenoodigd zich tijdig te vervoegen bjj het bestuur van het Theo sofisch Centrum alhier, C. Petrus, president, Stations weg 174, Chr. Beek, penningmeester, Stationsstraat 82, A. Dibbits, secretaris, Breedstraat 18. AMITERDAMflOHE BXUK&. Opgave van het FOORBHOLLAND8CH LANDBOUWGREDLET Tfffl TUI STAAT8LEENINGSN. M>pr. 28 Apr. Nederland. Bed. Werk, Schuld pOt 8 ïji BV. Buitenland. Bulgarije Tabaksleening pCt, Brazilië Funding g Mexico binneni. S J&P&3 o 4 Oostenrijk Jan. Jul, 'j 4 Rusland Hope 4 Coasol 4 1«06 1894 6e Em. „4 Iwang Dombr. 4* BANK- en CREDIETIN ST ELLIN GEN EN HYPOTHEEKBANKEN. Amsterdamscbe Ba k Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel Mij. Cert. Noordhollandseh Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandseh Grondcrediat div. pCt. 4 INDUSTRIEELS ONDERN. (Bnitënl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel div. Wer. Hide and Leather Jf Arglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry CULTUUR ONDERN. EN HANDELS VENNOOTSCHAPPEN IN NEDERLAND EN KOLONIËN. Cultuur Vorstenlanden div, Winatbew. R Handelsvercen. .Amsterdam' Nieuwe Afrikaamche Handelsver. TAB AKSON DERNEMINGEN. A'dam Deli aand. Langkat Idem pref, n A'dam Starclang bindjey j, Deli Batavia Deli Cultuur-Mij. n n Dei i-Maatschappy Ressa Tabak-Mij. Medan tabak n Rotterdam Deli 8enembah Tabak-Mij. K United Langkat Plant. Co. PETROLEUM ONDERNEMINGEN. Dortsche Petroleum aand. div. Gecons. Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rum. Petroleum Mij. Kon. Mjj. t. expl. v. Petroleum ;1 Moeara Enim Perlak Petroleum-Mij 'n Sumatra Palembang Zuid-Perlak Orion Petroleum Mij. MIJNBOU W -MAATSCHAPPIJEN. Ketahoen Gew. P«f. Redjang Lebong Great Cobar RUBBER MAATSCHAPPIJEN. .Amsterdam» Rubber Oult. Mij. aand. div Deli Batavia Rubber Mij. p Koloniale Rubber Mij. Nederl. Ruboer Mij. n »Serbadiadi* Sum. Rubb. Cult, Mij. SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Amerik. Stoomv.-Mii Nederl. Scheepvaart Unie Common Matin# Preferent Marinebonds nCi 4 ia DIVERSEN. Comm. Peru «.ad, dir. Preferent SPOORWEGEN. Holl. Ui. 8p.-Mij, a n Mü. tot expl. van Staatsspoor». D«li Spoorweg M AMERIKA. Atch. Top. Cert. v. - Convert pOt. 4 Denv. en R. Gr. Cert. aand, div. Erie Kansas Oity South. n a n pref Miss 15. Texas C. v. m New-York and Ontario Norfolk Western C. v. Sock Island gew. Southern Pacific M Southern Rajlu'ay Union Pacific eort v Wabash gew. R'ISLAND t"-*l#dik#wkas 1885 "Vd PREMIELEENINGEN. NEDERLAND. Stad Amsterd. f 100 Gemeente-cred. BELG IE Antwerpen 1887 HONGARIJE. Hongaarscbe Hyp. Idas Te laat liet hij zich inenten, zoodat de ziekte toch bij hem uit- O'JSTENRUE. Steaialeesiag l?S0 gebroken is. RUBL-AFD. ig$4 8 S 4 5 5 5 1 907/, 66S/4 66* 96 101% 44* 811/4 841/4 84 86V4 86* 99»/h 99** 84 ij, 84"/m 941/4 96* 198 238 182V» 188* 114S/4 IOO1/4 100* 770* 861/4 25* 24ij, 24* 68 ij. 68 «I1/4 62 1681* 168* f181— 200* 199 199* 808 806 269 267 880 828 104 104 110 109 480 480* 146* 146 682 678 267 267 868 8h0 697 597 648 649* 180 180 288 281 119 116 684 688* 88b* 288 70 78 «11* 218 55s/4 55 106 104 s/4 16 16* 86 85 208 208 49 69 214 818* 188 187 64 81* 81 159 157 184 184* 169 168** 4* 4* I8V4 18* 68* 68S/4 10* 10* 58 62* 90* 9716/ji, 98 946* 261* 108 102* 10 22 Si* 80* 80 36* 25* 60* 607^ 26* 86* 81"/» 107 28* 101 100* 26* 26* 166* 156* 87/, 3* 867/, 85»/, 106*. 1067* 101»/, 76»/i» 136* 106*

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2