DAALDERS ËR I* FLICK's CACAO, Vraag en aanbod. De onderworpenen. TE B~\ NNENLAND. STADSNIEUWS. Advertentiën in deze rubriek moeten vóór des Vrijdaermiddaes 4 uur aan het bureau Voordam C 9 worden bezorgd. De prijs, bij vooruitbetaling, is 25 cents voor annonces van 1 5 regels Het„, beroemde TRAPPISTENBIER is k 10 cent per glas en 8 cent per halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS, in den Bierkelder Verdronkenoord, ingang Kapelplein. Bij de zieken, in het bijzonder bij de vrouwelijke zieken, vinden wij, helaas, te dikwijls d/at type dat wij „de onderworpenen" noemen. Langen tijd is hunne gezondheid achteruit gegaan, zij komen van slecht tot erger, en daar de voorgeschreven geneesmiddelen de verwachte verlichting niet hebben aangebracht, stel len zij zich voor dat er geen middel voor hun kwaal bestaat, dat zij ongeneeslijk zijn. Inderdaad zijn die ingebeelde wanhopigen heel dik wijls niet meer én niet minder aangetast dan andere zieken die wij volkomen genezen hebben. Hunne on verschilligheid, hunne onbegrijpelijke gelatenheid te genover het lijden geven de ziekte gelegenheid zich vast te leggen, wortel te schieten, zoo erg, dat het somtijds, wanneer men hen er toe brengt zich te laten verzorgen, reeds te laat is dan dat zelfs het krachtig ste geneeskundige optreden over de ziekte de baas kan worden. Het is tot deze soort van zieken, tot deze onderwor penen, dat wij ons heden wenden met het verzoek het volgende te lezen. Mad. Ferrand. Mad. Ferrand, een jonge vrouw van 21 jaren, wo nende te Parijs, 6, passage Kuszner, heeft ons ge- schreven i „Sedert langen tijd was ik door een langzame bloed armoede aangetast. Mijne krachten hadden mij be geven en ik had niet meer de goede kleur van vroeger. Een klein werk, een lichte inspanning waren te veel voor mijne geringe krachten en ik kon zelfs niet meer eenig klein naaiwerk uitvoeren zonder steken in de zijde te hebben en een groote vermoeienis te onder vinden. Mijn slaap was weifelend, bij het minste ge luid werd ik wakker en kon dan niet meer inslapen. Mijn spijsvertering was moeielijk en daar ik altijd leed, was ik altijd treurig. Ik stelde nergens meer belang in en daar niets van hetgeen men had gedaan om mij te genezen, had geholpen, had ik mij onder worpen. Daar mijn moeder, toen die ziek was, de Pink Pillen had beproefd en zich er goed bij had be vonden, heb ik ook de Pink Pillen willen nemen, want hare merkwaardige spoedige genezing had mij hoop voor mijzelve gegeven. Ik heb dus de behande ling met de Pink Pillen gevolgd, die uitmuntend is geslaagd daar waar alle anderen niets hadden kunnen uitwerken. Ik lieb het genoegen u mee te deelen dat ik nu hersteld ben. De personen die mij zoo erg ziek hebben gezien, herkennen mij nietP Onderworpenen, wanhopigen, indien uwe ziekte tot oorsprong heeft de armoede van uw bloed, de zwakte uwer zenuwen, dan moeten de Pink Pillen u genezen. Zelfs indien de andere geneesmiddelen hebben ge faald, zullen de Pink Pillen u genezen; de Pink Pil len gelijken in niets op de andere geneesmiddelen. Zjj hebben ontelbare gevallen van bloedarmoede genezen, evenals bleekzucht bij jonge meisjes,maagkwalen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, heupjicht, rheuma- tiek, neurasthenie. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos, en 9_pgr zes doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Yan Eeghenlaan 22, Amsterdam, en te Alkmaar bij de heeren Hierop en Slothouber, Lange straat 53. Gemwugrt nienw*. HIT OUDKABSPEL Gistermorgen half elf vergaderde de raad dezer ge meente voltallig. Ha opening werden de notulen der vorige zitting gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken waren: Van den Rijksbetaal meester een schrijven dat aan den gemeente-ontvan ger is uitbetaald 1021.15 en 377; dat gedurende de maand Maart 42 telegrammen zijn ingekomen; dankbetuiging van mevr. Wed. M. J. Kroon voor de verleende toelage. Bij de gehouden kasferifieatie bleken de ontvang sten 54768.78y2, de uitgaven 50061.91V2, zoodat in kas moest zijn en aanwezig was 4706.87 Een verslag betreffende verbetering van volkshuis vesting, wat niets bijzonders opleverde. Yan Ged. Staten een voorstel betreffende verbete ring der salarissen van gemeente-ambtenaren als volgt: Burgemeester 900, Secretaris 625 en Ge meente-ontvanger 450. B. en W. stelden voor de regeling als volgt te doen zijn: voor den Burgemeester 750, voor den Secreta ris 625 en voor den Ontvanger 400 met welk voor stel de raad mee ging. Ged. Staten zullen hiermee in kennis worden gesteld. E'en adres van de afd. Heerhugowaard van den B. v. H. O. om verbetering der salarissen. Dit adres ging in handen van B. en W. Een verzoek van den heer P. Eiland, sluiswachter, om een stukje grond ten noorden der sluis gratis te mogen gebruiken voor bleekveld en moestuin; dit werd toegestaan, voorloopig voor den tijd van 1 jaar. Volgens den heer Rootjes heeft D. Hap gevraagd hiervan een stukje te mogen huren. De raad vond goed voor hem 3 a 4 meter beschikbaar te stellen, waarom het verder in handen van B. en W. gaat. Een verzoek van den heer W. M. van der Horst om eervol ontslag als onderwijzer wegens zijn benoeming te 's-Gravenhage. Dit werd toegestaan met ingang van 16 Juli. Een nieuwe oproeping is inmiddels reeds geplaatst. Een rapport van den accountant P. Visser waaruit bleek dat het saldowinst der gasfabriek bedraagt 12180.29, terwijl na aftrek van de renten enz. de netto winst bedraagt 312.16, wat geheel in de re servekas moet worden gestort. Tot leden van de gascommissie werden herkozen de heeren A. Kroon Pz. en J. Hansen. Van den heer Bakker, nieuwbenoemd onderwijzer, inmiddels reeds in functie getreden, was bericht in gekomen, dat hij zijn benoeming aanneemt. Aan de orde kwam thans het voorstel Bouwens be treffende herziening der jaarwedde van het Hoofd der School. Deze regeling was beneden 5 dienstjaren 900, van 5 tot 10 jaar 1000, van 1020 jaar 1050 en boven 20 jaar 1100. B. en W. stelden voor deze regeling als volgt te wijzigen: beneden 5 jaar 900, van 5 10 jaar 1000, van 1015 jaar 1050, van 1520 jaar 1100, boven 20 jaar 1200 en het salaris van den heer Jager, H. d. S., thans met ingang van 1 Januari 1914 te stellen op 1100, boven 20 jaar 1200. De heer Bouwens vond deze regeling nog weinig bevredigend en merkte op, dat er thans ongeveer 250 leerlingen zijn. In stemming gebracht werd het voorstel van B. en W. met op 1 na algemeene stemmen aangenomen. Tot onderwijzer bij het herhalingsonderwijs werd met algemeene stemmen benoemd de heer K. Jager. Tot leden van de commissie voor de reclame H. O. werden herbenoemd de heeren A. Kroon Pz., F. Bou wens en J. Hansen. Het reglement voor het Burgerlijk Armbestuur werd na eenige discussie zonder wijziging goedgekeurd. Voor verleenden bijstand werd aan den Rijks veldwachter, den heer v. d. Meijde, een gratificatie toegekend van 1.50. Bij de rondvraag pleitte de heer Over voor het aanschaffen van een motorbrand spuit. In Schagen heeft men er ook een, en die voldoet uitstekend. In deze gemeente zou men het dan met een man of 10 kunnen redden. De heer Rootjes was van oordeel, dat wanneer men een nieu we spuit zonder motor aanschaft, men het ook met veel minder personeel zou kunnen doen. De voorzitter merkte op dat de spuit hier zoo wei nig gebruikt wordt, waarom men met een motor wel kans zou hebben, dat ze weigerde. Besloten werd een onderzoek in te stellen, waarna de vergadering werd gesloten. CENTRALE S TIEREHKEURIHG. Hieronder volgt de verdere uitslag van de gisteren op het Doelenveld gehouden stierenkeuring: Tweejarige stieren en oudere le klasse. Een pre mie van 100 verwierven: 1. Rundveefokvereeniging Beemster, met „Jan". 2. R. Laan, Hobrede, met „Karei". 3. Rtindveefokvereeniging Winkel, met „Jonge Frans II," 4. J. Feeke, Assendelft, met „Adolf", 5. M. Haringhuizen, met „Jonge Frans", 6. Rundveefokvereeniging Noord'-Zijpe, met „Wilhelm IV',. Tweejarige en oudere 2de klasse. Een premie van 50: 1. Fokveevereeniging Hieuwe Hiedorp, met „Willem," 2. K. Blaauboer, Schagen, met „Frans." J5. J. Langendijk, Hieuwe Hiedorp, met „Onrust", 4.P. Jonges Dz., Beemster, met „Odolphe III," 5 H. D. Kaan, Wieringerwaard, met „Oscar". 6. Fokver- eeniging, Abbekerk, met „Max". 7. Stierenvereeniging Andijk, met „Hehdrik". 8. O. Kooij, Haringcarspel, met „Johan. 9. P. Stam, Abbekerk, met „Max". 10. Rundveefokvereeniging, Oostwoud, met „Adolf". Driejarige en oudere 1ste klasse. Een aanhoudings premie van 150 verwierven: 1. Fokvereeniging, Twisk, met „Wilhelm", 92.90. 2. Fokvereeniging, Wie ringerwaard, met „Frans", 91.95. 3. Fokvereeniging, Abbekerk, met „Oscar", 91.4. A. de Heer, Koe gras, met „Wilhelm III", 90.25. 5. J. Koster Pz., Berkhout, met „Wilhelm II", 88.20. 6. Fokvereeniging Oostwoud, met „Johan", 85.80. GEWIJDE MUZIEK. Aangaande de a.s. uitvoering van gewijde muziek in de groote kerk door de zangvereeniging „Nieuw Leven" met mannenkoor „Orpheus", verzocht men ons alsnog het volgende te vermelden: Behalve a capella nummers zingt het gemengde koor ook met orgelbegeleiding o.a. eenige stukken uit het oratorium „der Messias" van H&ndel, waaronder het bekende „Halleluja". Het mannenkoor zal o. m. zingen „Lesmartyrs aux arènes' van de Rillé, dat in de plaats komt van de drie nummers uit de Missa Solemnis van Loots, op het programma vermeld. Mej. Nora Veenstra zingt van Bach en uit het reeds genoemde oratorium van Handel, en de heer Loots uit Haarlem, zal behalve de orgelbegeleiding, een prelude van Bach, en een improvisatie voordragen De uitvoering begint om half 8, dit wordt gedaan ter wille van de bezoekers van buiten de stad, die dan nog per trein terug kunnen en de uitvoering niet vóór het einde behoeven te verlaten. A. K. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 27 April en 1 Mei 1913. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Hemelvaartsdag, 10 uur, Ds. Kloosterman. Avond 6 uur, Ds. de Pree. Kapel, 10 uur, Ds. de Pree. Avond 6 uur, Ds. Kloosterman. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Ds. H. Makkink. Hemelvaartsdag geen dienst. Doopsgez. Kerk 10 uur Ds. Westra. Hemelvaartsdag geen dienst. Rem.-Ger. Kerk 10 uur, Ds. de Regt. Hemelvaartsdag geen dienst. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, Ds. L. Nete lenbos, missionair predikant. Hemelvaartsdag, 10 uur, Ds. S. Volbeda, van Grand Rapids. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst oefening. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag 3 uur, vergadering van de Jongelingsvereeni- ging „"Paulus." Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 81/, tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 5% tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tet 16 jaar. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Hemelvaartsdag geen dienst. Herv. Gem. te Heiloo, 10 uur, ds. Eilerts de Haan. Hemelvaartsdag geen dienst. Evangelisatielokaal te Heiloo, 10 uur, Ds. H. E. Vinke van Alkmaar. Hemelvaartsdag, 10 uur, Ds H. P. de Pree van Alkmaar. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, Ds v. d. Kieboom. Hemelvaartsdag, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Herv. Gem. te Egmond aan den Hoef, 10 uur, Ds. J. van Dorp. Herv. gem. te Stompetoren, 9l/z uur, Ds. Heep. Herv. Gem. te Oterleek, 91 /2 uur, Ds. Proost. Herv. Gem. te Schermerhorn, 9!/z uur, Ds. Most van Spijk, te Westgraftdijk. Geref. Kerk, 9l/z uur, preeklezen. SCHEEPSBOUW. Van de scheepswerf „Nicolaas Witsen," van de firma W. F. Stoel Zoon, alhier, is met goed gevolg te water gelaten: een stalen motorjacht, lang 65 voet, breed 13 voet. De boot bevat ruim salon, keuken, toi let, cockpit in het achterschip, enz. enz. Aan boord zijn vier slaapplaatsen voor passagiers en drie voor personeel. De betimmering is geheel uitgevoerd in blank bewerkt teakhout met koperen fittings. De mo tor is een 2-cylinder 24 P.K. De boot is gebouwd voor rekening van den heer P. G. Halbertsma te Grouw (Fr.) GEVESTIGDE PERSONEN. M. Groen, dienstbode, g.k., Forestusstraat 33. KI. Schoen, fabrieksarbeider, n.h., Varnebroek 30. P. Kokkes, banketbakker, d.g., Langestraat 63. Oh. Poot jes, winkeljuffrouw, n.h., Langestraat 43. C. van Straaten, dienstbode, r.e., Verd'ronkenoord 16. A. F. van Dalen, kok, n.h., Fabrieksweg 16. P. van den Berg, ambtenaar II. IJ. S. M., geene, Spoorstraat 62. A. van Rijsens, zonder beroep, n.h., Steijnstraat 41. P. Couwenhoven, zonder beroep, n.h., Oudegracht 162. Zw. Louw, huishoudster, n.h., Oudegracht 162. L. v. d. Berg, boekdrukkersbediende, n.h., Snaarmanslaan 125. H. F. II. te Boekhorst, bankwerker, n.h., Schou tenstraat 17. J. Buijsman, zandvormer, n.h., Zeglis 45. C. de Boer, rustend arts, n.h., van Everdingenstraat 8. G. J. W. Veel, kantoorbediende, r.e.', Paijglop 14. M. P. van Gemerfe, zonder beroep, r.e., Strafgevange nis. P. A. Koppers, zonder beroep, r.e., Strafgevange nis. H. van Frank, winkeljuffrouw, n.i., Magdalenen- straat 17. J. II. Keizer, wed. A. Geel, huishoudster, n.h., Laat 173. C. Jansen, arbeider H. IJ. S. M., n.h., Fabrieksweg 3. C. Ooms, boerenknecht, n.h., Egmon- dermeer 9. G. Bouwmeester, dienstbode, n.h., Ritse voort 42. J. Hoogland, bankwerker, n.h., Stuartstraat 1. N. de Geus, zonder beroep, n.h., Schermerweg 90. KL Dirkmaat, slagersknecht, geref., Heerenstraat 4. JM. Boom, horlogemakersbediende, r.e., Kooltuin 31. G. Beers, dienstbode, r.e., Westdijk 5. F. E. Kruze, kleermaker, n.h., Stationsweg 176. B. C. Lap, zonder- beroep, n.h., Westerweg 27. E. Kaandorp, dienstbode, r.e., Breedstraat 3. VERTROKKEN1 PERSONEN. JVlug, wed. K. Bregman, zonder beroep, n.h., Zeglis 53, Koedijk. L. Koning, arbeider H. IJ. S. M., r.e., Tuinstraat 69, Amsterdam. S. C. J. Leviet, zon der beroep, r.e., R. C. Weeshuis, Limmen. C. Mienis, arbeider, n.h., Oudegracht 68, Castrieum. F. v. Dier- men, grondwerker, n.h., Verdronkenoord 72, Amster dam. M. A. Verwer, zonder beroep, n.h., Koningsweg 64, Meppel. M. Pannekoek, dienstbode, r.e., Linden- laan 109, Wijk aan Zee en Dhin. C. Beemsterboer, zonder beroep, r.e., Nieuwlandersingel 33, Gulpen. C. M. W. Wagendrever, dienstbode, r.e., Emmastraat 15, Haarlem. H. Naber, steenhouwersknecht, r.e., Molen buurt 8, Hilversum. R. Kraij, koopman in granen, n. h., Kennemerstraatweg 51, Bergen. J. van Ouwerkerk, zonder beroep, r.e., Strafgevangenis, Hilversum. P. C. Mantel, arbeider loodmijnen, n.h., Geestersingel 43, Kelloch. A. J. van der Zalm, timmermansknecht, geene, Zijdam 9, Amsterdam. J. O. M. Verlegh, reizi ger in sigaren, r.e., Toussaintstraat 26, Haarlem. H. A. van Eijkern, opzichter seinwezen H. IJ. S. M., gee ne, Spoorstraat 79, Amsterdam. J. E. Harderwijk, zonder beroep, r.e., Overdiestraat 12, Wormerveer. E. J. Jongert, zonder beroep, n.h., Zeglis 137, Amster dam. W. B. Kemps, zonder beroep, r.e., Bloemstraat 3, Uitgeest. A. J. A. Streicher, arbeider, n.h., van der Woudestraat 37, Uitgeest. A. C. Peperkamp, zonder beroep, r.e., Kanisstraat 11, Anna Paulowna. J. J. Keijzer, kleermakersbediende, r.e., Nieuwpoortslaan 116, Amsterdam. H. Bruijn, dienstbode, n.h., Ritse voort 36, Schagen. D. Krijgsman, assistent station chef, d.g., Stationsstraat 33, Broek op Langendijk. Kunsten en Wetenschappen. TOONKUNST. De Missa Solemnis van Frans Liszt, ook wel de Graner Messe genoemd, omdat zij geschreven werd voor de inwijding van d'e Basilica te Gran, en „die erste Walpurgisnacht" van Mendelssohn-Bartholdy, vormden het programma voor de acht en tachtigste uitvoering van Toonkunst, die onder leiding van den heer J. Henri Oushoorn Donderdagavond gegeven werd. 't Is al heel wat jaren geleden dat het werk van M. hier werd uitgevoerd; de mis daarentegen werd niet zoo lang geleden nog door onze Toonkunstafdeeling voor het eerst gezongen, en we herinneren ons nog, dat het publiek het werk toen tamelijk koel aanhoor de. Of dat nu ook zoo zou zijn? Ditmaal schijnt het werk gunstiger ontvangen te zijn. Het was ons niet mogelijk den geheelen avond tegenwoordig te zijn en hebben daarom de generale repetitie gedeeltelijk bij gewoond, voornamelijk om de mis te hoor en, en we zijn met de gedachte heengegaan: als de uitvoering morgen zóó slaagt als nu, dan moet men er succes mede hebben. Het koor o. a. heeft de moeilijke en vermoeiende taak -vooral de sopraanpartij is kwistig daarmede bedacht door de soms langdurige hooge ligging, waarbij dan nog kracht wordt verlangd zeer loffe lijk vervuld. Het Kyrie klonk als een machtige smeeking, het Gloria als een verheven jubelzang, het Credo, Sanctus en Benedictus waren eveneens indrukwekkend, en het Agnus Dei bracht een bizonder mooi slot. In elk stuk werd het koor telkens afgewisseld door een of eenige solisten, of door het kwartet, bestaande uit mevrouw A. Reballio-Sieuwe, sopraan, uit Rot terdam, mej. Jetskea Delbeek, alt, uit den Haag, en de heeren Jac. van Kempen, tenor, uit Bloemendaal, en Anton Brands, bariton, uit Rotterdam, die een hoogstaand ensemble vormden. De stem van mevrouw R. voldeed ons nu veel beter dan op vroegere Toonkunstuitvoeringen, zij klonk ons machtiger en welluidendermej. D. bekoorde door haar donker getimbreerde altstem, de zeer mooie te nor van den heer v. K. miste ook nu zijn uitwerking niet, al was- de zanger met zijn hooge tonen erg voor zichtig en de bariton van den heer B. completeerde het geheel verdienstelijk, al vibreerde hij wel wat sterk. Als gewoonlijk waren het strijkorkest en mej. Oort, eerelid der afdeeling zij bespeelde een vleugel door de Gebroeders Spanjaard geleverd voor de begelei ding aangewezen en maakten dat van deze uitvoering een geheel verkregen werd, die de afdeelingszangver- eeniging eer aandoet. Goed Was ook de uitvoering van „die Erste Wal- purgusnacht", die wij op den conceravond hoorden. Het koor zette na de tenor-solo mooi in met „Es lacht der Mai" en was ook berekend' voor de nog volgende koorgedeelten: „Die Flamme lodre durch den Rauch hinauf", „Kommt mit Zacken und mit Gabeln", en vooral in het slotkoor. De alt-solo „Könnt ihr so ver wegen handeln?", de korte solo's voor tenor, en de meer omvangrijke voor den bariton werden op schoo- ne wijze vertolkt, al kan naar ons inzien de bariton zich voornamelijk in de laatste nummers zijner partij wat meer, ook wat dictie betreft gegeven hebben. (Het vibreeren was er nu niet meer). Het strijkorkest (op artistieke wijze aangevuld door het klavierspel van mej. Oort), dat de uitvoerige in leiding en de begeleiding speelde, gaf ook hierin stof tot tevredenheid. A. K. Ingezouden ieiede«leelingen. Ingezonden Stukken. Geachte Heer Redacteur, Nu er niet van andere zijde antwoord is gekomen op het ingezonden stuk in Uw blad van 19 April, waarin een Vader hulp zoekt voor zijn kind, dat door achterlijkheid niet in staat blijkt het gewone school onderwijs te volgen, en omdat er op andere scholen lner ter stede ook dergelijke leerlingen worden aan getroffen, voor wie het zoogenaamd buitengewoon onderwijs hoogst nuttig zou wezen, kan het zijn nut hebben de aandacht van ouders en belanghebbenden te vestigen op de navolgende instellingen in ons land: (De opgaaf is ontleend aan no. 1 der Uitgaven van het Bureau van den Bond ter behartiging van de be langen an het kind, getiteld: Gids voor Vereenigin- gen en Instellingen op het gebied der Kinderverzor ging, door J. van der Zijl, Uitgevers-Maatschappij „Ontwikkeling" te 's-Gravenhage, 1912). 1. ^Vereeniging tot het verzorgen, opvoeden en on derwijzen van zwakzinnige kinderen, te Utrecht (Jan Pieter Ileije stichting te Oosterbeek, voor jongens en meisjes van alle gezindten). 2. 1 ereeniging tot opvoeding en verpleging van idioten en achterlijke kinderen te E'rmelo (plaatst ha re pupillen in gezinnen en in haar eigen gestichten: s Heerenloo (j.), Lozenoord (m.)> Groot Emans (j. en m.)van alle gez.) 3. Vereeniging „Zorg voor het achterlijke kind," te 's-Gravenhage._ (Drie dagscholen in den Haag voor j. en m., alle gezindten, geen internaat.) 4. Geneeskundig gesticht voor minderjarige idio ten te 's-Gravenhage, en idem te Oegstgeest, voor j. en m.; alle gez. 5. Huize Assisie te Udenhout, R. K„ voor jongens. 6. Gesticht voor Vrouwelijke idioten en achterlijke meisjes te Druten. R. K. Yoorts zijn er uitsluitend dagscholen voor Openbaar Buitengewoon Onderwijs te Amster dam, Arnhem, Haarlem, Rotterdam en Utrecht en O h r i s t e 1. scholen voor zwakzinnigen te Amster dam en te Rotterdam. Met beleefden dank voor plaatsing, J. A. VERKUYL, Voorz. der Afd, Alkmaar van „Volksonderwijs." maar één daalderg-c a c a beter dan alle andere de allerbeste! Burgerlijke Stand. OBDAM. (Mrt.) Ond ertrouwd: Simon Karsten, van Zwaag, en Petronella Koomen, alhier, onlangs te Wervershoof. Pieter Appelman, wednr. van Aaltje de Jong, te Heerhugowaard, en Trijntje Ruiter, alhier. Jan Dekker en Maartje Stuijt Geboren: Petrus Adrianus Jasper, z. van Pieter van Kampen en Dieuwertje Schouten. Catharina, d van Joannes Dekker en Anna Dekker. Adriana Dievera, d. van Johannes Groot en Joanna Klaver. Nicolaas Jacobus, z. van Nicolaas Jonker en Jansje van Diepen. Theodoras Nieolaas, z. van Jan Buis Jz. en Dieuwertje van Diepen. Overleden: Cornelia, d. van Klaas Heilig en Cornelia Leek, oud 13 d. Cornelia Leek, eehtgen. van Klaas Heilig, 37 j. Dieuwertje, d. v. Johannes Koning en Aafje Floris, 1 j. II ndergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het In- en Verkoopen van alle voork. MEUBELEN. Ook aan huis te ontbieden. K. VERWER, Koopman in 2e hands Meubelen. Koningsweg 64 en 62, Alkmaar. KOOPMeubelen, Stoelen en Spiegels in ver" schillende stjjlen, Kamermeubelen, ook solied Stof" feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J. C. NIEROP. Alkmaar. Fnidsen 113. Langestraat 58. L. SIMONAlkmaar. Steenhouwerij K o- ningsweg 46. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. fTE HUUR Voor direct of later HEERENHUIZEN met moderne inrichting. Huurprijs f 250—325 per jaar op netten stand. Te bevr. bij J. DE GRAAFF, Laat 103, Alkmaar. fAXATEUR. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan bij H.H. Notarissen, H.H. Deurwaarders en Particulieren voor het taxeeren van antieke goederen als Oud Porcelein, antieke Meubelen, Goud, Zilver, Bloedkoraal, Diamant, enz. N.B. De goederen worden desverlangd ook door mij voor den getaxeerden p-ijs gekocht. Uw Dw. Du., A. OUDES, veiler en taxateur, Alkmaar. B"R BIEDT ZICH AAN een eenvoudige HUISHOUD STER, P.G., 40 j -ar, liefst in kitin gezin. Brieven onder letter M 279, bure»u van dit blad. DUIME KEUZE van Harm- nica's, 2 rijvanaf f 6.50, Gramaphoon-machines vanaf f 14,50, idem met groote koperen hoorn, f 22,50. Nieuwe platen vanaf f 0.75, gebruikte platen, 3 voor f 1,beste naalden, per doosje (200 stuks) f 0.20. Aanbevelend, A. H. DEKKER, Ged. Baansloot 1. In een klein gezin worden 2 k 3 nette COMMEN SAALS gevraagd. Adres Stationsstraat 26. WEGENS VERTREK te koop aangeboden voor spot prijs H. HERDER, voorzien van prima stam boom en registratiekaart. Lief bij kinderen. Adres bureau van dit blad. fpe koop aangeboden een BUITEN VOLIÈRE (lang A 2.75 Mhoog 2 M. en diep 1.10 M.) van boven met glasbeschutting. Te zien Nieuwlandersingel 77. D. v. DIEPEN Dz., Spoorstraat C 3, Alkmaar, te- lef. 573, Administrateur, Taxateur, Veiler van huizen en- landerijen en roerende goederen, beveelt zich bij H.H. Notarissen en Particulieren beleefd aan, overal te ontbieden tegen billijke vergoeding, Woningbureau, incasseering van huurgelden.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 10