Ik is FLICK's CACAO, Vraag en aanbod. STADSNIEUWS. Een schoone genezing bij Namen, Ingezonden Stnkken. de allerbeste! Advertentiën in deze rubriek moeten vóór des Vrijdagmiddags 4 uur aan het bureau Voordam C 9 worden bezorgd. De prijs, by vooruitbetaling, is 25 cents voor annonoes van 1-6 regels 't Wordt mooi weer, merkte za op, gelukkig voor 't kind. En ze zag nu het kind en zijn vader voor zich, ge lukkig in eikaars tegenwoordigheid. Och die man hoe eenzaam moet hij zich niet voelen 1 Dat ik hem toch dat kind heb ontnomen, dat kind, dat hij van zijn geboorte af zoo koesterde en liefhad, dat hij aanbad. 't blijft toch vreeselijk. Juist trok ze 't kalender blaadje af, toen Paul binnenkwam. Tien Maart, zeide zij, overmorgen onze trouw dag, jammer, dat 't niet juist vandaag treft. Gus ja.... al weer een jaar getrouwd, waar blijft de tijd? Ja, dat hadden we vandaag moeten vieren, kun nen we nog doen.die jongen is er niet, he? Elise knikte toestemmend. Barthold is naar Doorn, zei ze, ondanks zichzelf, wat bits. Gezellig dagje was dat verleden jaar, onze trouwdag; die goede tante Jans had voortreffelijk alles ingericht en ons heelemaal 't gemis van ouders doen vergeten, herinnerde hij zich dankbaar. Overdag zoo'n vriendelijk zonnetje. nèt zulk weer zal 't vandaag worden. En 's avonds naar Parijs. Paul keek door het venster naar buiten. Elise voelde zich bleek worden. De dag, dien hij daar voor haar terugriep, was toch zoo pijnlijk geweest voot haar, pijnlijk-wondend, on danks het vele goede, dat hij gebracht had. Toen eerst had ze beseft, waar ze kleine Barthold zoo eenzaam had zien staan onder 't grootsche ge welf van de ütrechlsche kerk, wat een slag dat huwe lijk was voor haar jongen. Toen eerst had ze voorvoeld, dat haar kleine, fijnge voelige, zooals zijn vader wat teerhartige jongen, nooit eigen zou worden met den zoowel-uiterlijk-, als fnnerlijk-forschen man, dien zij zich tot tweeden echtgenoot had gekozen en onder al de vrooLijkheid door was dat beeld haar bijgebleven en sindsdien on- uitwisehbaar gedrukt in haar herinnering. Dien avond iaat kwam Barthold thuis, in extase over alles, wat hij had gezien en gehoord bij zijn va der, die 't zoo stil had, alleen in 't grooto huis met een oude huishoudster. Mijn Paatje is toch zoo lief, zei hij innig, terwijl Elise hem naar bed bracht. Sprak hij ook nog over mij? vroeg ze. Het kind schudde het hoofd. Zou je niet liever bij hem willen zijn? vroeg ze, zichzelf pijnigend met die vraag. En niet bij u Ze knikte. 1 Barthold aarzelde. Bij u en bij hem, zei hij, als een oplossing, maar niet bij. Barthold, bestrafte zij. O ja, 't is waar, ik zou 't niet meer doen. om u natuurlijk! Maar Pi kan ik hem toch niet noemen. Dat moet je wèl doen. Je ergert hem ermee, wanneer je dat niet doet. Ik zie 't altijd aan zijn ge acht. Juist lekker. T>at is niet lief, Barthold. r- Meen, dat is 't ook niet, bekende hij eerlijk. Even zwegen ze. Elise dacht aan 't broertje of zusje, dat hij krijgen zou, wanneer de zomer voorbij was. Zou je wel een zusje willen hebben, Barthold? vrpeg zo toen. Een zusje, herhaalde hij verbaasd. Zou dat dan óók van hem zijn? Ja zeker, vent, antwoordde ze met 'n zachten glimlach. Neen, dan niet, antwoordde hij beslist, als 't nu alleen van u en van mij was, dan wel graag. En vaag diong 't tot haar door in dl-pijnlijker ze kerheid: Om 't kind had zij zich moeten opofferen door bij zijn vader te blijven en van Van der Dussche af te zien. En nu was 't te laat. Barthold.dag vent.zul je nu morgen goed je best doen? vroeg ze innig. Waarvoor ma? Om lief te zijn. Ja Ma.om u. En dit scheen haar nu in deze omstandigheden 't beste, wat zij doen kon, het kind zachtjes te leiden in die banen, waarin 't leven voor hem 't dragelijkst en 't best zou zijn GEVESTIGDE PERSONEN. P. Kok, zonder beroe*p, n.h„ Snaarmanslaan 119. IQ. Koster, zonder beroep, n.h., Lindenlaan 33. J. W. Quax, slagersknecht, r.c., Langestraat 32. M. Jong- kees, dienstbode, n.h., Kennemerstraatweg 91. A. Hoekstra, electricien, n.K., Snaarmanslaan 125. M. ITardorff, bankwerker, n.h., Oosterstraat 65. A. L. de Boer, zonder beroep, geene, Steijnstraat 90. J. Stok man, stalknecht, r.c., Dijk 16. Th. M. ter Linde, bui- tengew. opzichter Waterstaat, n.h., Stationsweg 112. J. D. Bolding, letterzetter, n.h., Landstraat. 14. A. van der Klaauw, bakkersknecht, n.h., Houttil 5. C. Pronk, zonder beroep, n.h., Overdiestraat 43. F. van der Vel de, letterzettor, n.h., Koningsweg 61. A. Bakker, fa brieksarbeider, r.c., Middenstraat 23. H. 0. Stoutjes- dijk, werktuigkundige, n.h., Nieuwpoortslaan 56. J. G. Snip, zonder beroep, n.h., Dubbelebuurt 9. J. Al tenburg, slagersknecht, r.c., Verdronkenoord' 91. J. Zeeman, landman, n.h., Langestraat 63. G. Snellen, luit-kol. inf., rem., Kennemerstraatweg 91. J. G. Scheepmaker, leerling machinist, h.l., Spoorstraat. 62. G. Poeze, dienstbode, geene, Vogelenzang 9. H. Bloem smidsknecht, r.c., Overdiestraat 72. F. Bart, kaasma kersknecht, n.h., Boekelerweg 1. A. Bart, kaasmaker, n.h., Boekelerweg 1. A. van Westen, dienstbode, r.c., Laat 142. B. C. E. Buhrs, slagersknecht, r.c., Lange straat 32. M. L. S. Vetter, zonder beroep, n.h., Hof dijkstraat 16. E. Buscher, houtzagersknecht, geene, Stuartstraat 4. A. M. A. Buthfer, zonder beroep, d.g., Kanaalkade 40. F. Verweel, timmermansknecht, n.h., Forestusstraat. M. van der Blom, wed. J. E. A. Post- Uitorweer, n.h., Westerweg 31. J. G. Stuurman, leerl. machinist H. IJ. S. M., geref., Stationsweg 188. N. Th. Adolf, kaasmakersknecht, n.h.. Achterstraat 35. 0. Boer, bepens., n.h., Overdiestraat 76. A. J. v. Woer- kens, machinist H. IJ. S. M., r.c., Stuartstraat 80. J. M. van den Berg, leerl. machinist H. IJ. S. M., n.h., Snaurmanslaan 109. G. Bergmans, dienstbode, r.c., Luttik-Oudorp 40. A. Zwagerman, dienstbode, n.h., lste Landdwarsstruat 14. J. C. Overbeek, dienstbode, r.c., Spoorstraat 62. M. L. Pape, onderwijzeres, n.h., Laat 169. J. P. Koolwijk, cementwerker, n.h., Liefde laan 28. W. G. Visser, directeur cacaofabriek, geene, Emmastraat 15. VERTROKKEN PERSONEN. M. Nesenberend, assistente huishouding, n.h., Ken nemerstraatweg 122, Amsterdam. H. F. Keesen, zon der beroep, r.c., Landstraat 23. L. F. E. van Hoogen- huijze, inspecteur H. IJ. S. M., n.h., Wilhelminalaan 20, Heemstede. J. Meijer, zonder beroep, geene, Mient 14, Amsterdam. A. C. Klomp, metselaarsknecht, gee ne, Drebbelstraat 6, Heiloo. K. Westra, wed. S. Aar- dema, zonder beroep, n.h., Spoorstraat 32, Hoorn. W. J. van Niekerk, banketbakkersbediende, r.c., Koor straat 20, Haarlem. J. Mantel, zonder beroep, n.h., Schermerweg 70, Amsterdam. J. J. Meijer, arbeider, geref., Overdiestraat 66, Zijpe. S. Greeuw, arbeider, n.h., Overdiestraat 72, Zijpe. J. Meulenbelt, inspec teur gasfabriek, n.h., Spoorstraat 17, Leiden. G. M. Melker, dienstbode, r.c., 2de Kabelstraat 8, Amster dam. J. 0. Balder, zonder beroep, r.c., Metiusstraat 1, Haarlem. C. O. Fuhrmann, schoenmakersknecht, r.o., Laat 147, Rotterdam. W. A. Voogd, assistente huis houding, n.h., Oudegracht 277, Nieuwendam. J. H. Perwitz, klerk H. IJ. S. M., e.l., Stationsweg 178, Haarlem. W. H. Wijnand, winkeljuffrouw, n.h., Hout- til 62, Utrecht. Ch. E. J. Verhaaff, bouwkundig op zichter, r.c., Geestersingel 6, Nijmegen. J. A. J. Ver haaff, bouwkundig teekenaar, r.c., Geestersingel 0, Amsterdam. P. Kuiper, bakkersknecht, n.h., Omval 46, Wormerveer. D. van Bladeren, opzichter-keur meester, n-h., Snaarmanslaan 151, Arnhem. M. A. A. Sluijtor, zonder beroep ,r.c., Oudegracht 184, Bergen. O. M. E. Sluijtor, zonder beroep, r.c., Oudegracht 184, Bergen. R. Peereboom, metselaarsknecht, geene, Lief delaan 27, Beverwijk, W. Scheepmaker, zonder be roep, h.l., Spoorstraat 6, Amsterdam. J. Stroet, boe renarbeider, r.c., Koorstraat 24, Nieuwe Niedorp. M. J. Th. Ranzijn, zonder beroep, r.c., Hofstraat 5, Nieu we Niedorp. J. P. Goedhart, zonder beroep, r.c., Geestmerambachtsdijkje 7, Haarlem. C. Slooten, boe renarbeider, n.h., Boekelerweg 1, Zuid- en Noord- Schermer. C. J. Kager, dienstbode, r.c., Langestraat 73, Rotterdam. J. N. Vermande, adj. insp. H. IJ. S. M., Langestraat 26, Bnssum. C. Kramer, dienstbode, r.c., Kennemerstraatweg 71, den Haag. A. C. Hoek stra, huishoudster, d.g., Luutik-Oudorp 58, den Haag. A. Gorter, zonder beroep, r.c., 2de Kabelstraat 6, Be verwijk. A. Zondervan, ambtenaar H. IJ. S. M., n.h., Nieuwpoortslaan 156, Haarlem. D. Zahradnik, ver antwoordelijk machinist, n.h., Kinheimstraat 47, Schagen. P. Levert, graveur, geene, Mient 22, Am sterdam. P. H. S. A. Breukel, bouwkundig opzichter, r.c., Spoorstraat 18, Tongelre. P. Dekker, zonder be roep, r.c., Bielkade 19, Castricum. A. van Issen, huis houdster, r.c., Verdronkenoord 91, Heiloo. J. A. Tus- schenbroek-Rijckborst, zonder beroep, n.h., Kennemer- park 18, Nieuw-Beierland. W. Krap, zonder beroep, n.h., Runstraat 5, Norg. V. Ranzijn-Fredriks, zonder beroep, r.c., Hofstraat 5, Nieuwe Niedorp. J. S. Morsch, landbouwer, r.o., Geest 33, Spanbroek. J. Morsch, zonder beroep, r.c., Fabriéksweg 2, Span broek. M. Berkhout, boerenknecht, r.c., Dijk 16, Hei loo. M. van Mantel-Rijswijk, zonder beroep, n.h., Gees tersingel 43, Zijpe. O. A. Pool, leerl.-verpleegster, n. h., Marienlaan 5, Haarlem. A. J. Gijzen, banketbak kersbediende, r.c., Bergerweg 18, Lisse. G. 0. A. Kos ter, dienstbode, rem., Stuartstraat 18, Schagen. Th. J. van der Kooi, magazijnbediende, n.h., Geest 27, den Haag. W. Los, kaasmakersknecht, n.h., Ridderstraat 13, Hensbroek. T. Zuurbier, wed. A. Wit, zonder be roep ,r.c., Voordam 1, Purmerend. F. A. M. Baars, zonder beroep, n.h., Spoorstraat 58, Steenwijk. Ch. C. W. Krug, onderwijzeres, n.h., Overdiestraat 62, Scher- merhorn. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 4 Mei 1913. Groote Kerk, 10 uur, Ds. Kloosterman Bediening van den H. Doop. Avond 6 uur, Ds. Vinke. Hei- delb. Cat. Z nd. 4. Kapel, 10 uur, Ds. Verwaal. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Ds. H. Makkink. Doopsgez,. Kerk10 uurgeen dienst. Rem.-Ger. Kerk 10 uur, Ds. A. M. A. Rejjnders, R-m. Pred te Amsterdam. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, Ds. J. H. Lammertsma, van Axel. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat, voormiddag 10 uur en namiddag B uur, godsdienst oefening. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag 8 uur, vergadering van de Jongelingsvereeni- ging „Paulus." Gebouw Waakt en Bidt. Laat. Zaterdagavond van 81/» tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- iiogsvereeniging „Zacheug", voor jongelingen boven 18 jaar. Zondagmiddag van 5% tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tot 16 jaar. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Heiloo, 10 uur, geen dienst. Evangelisatielokaal te Heiloo, 10 uur, de WelEd. Heer A. J. Brunt, leeraar, Amsterdam. Herv. Gem. te Bergen, 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. Herv. Gem. te Egmondbinnen, 10 uur, Ds. J. van Dorp. Herv. gem. te Stompetoren, 91/2 uur, Ds. Heep. Herv. Gem. te Oterleek, 9l/2 uur, Ds. Proost. Mad. Zoé GriffonHernotte, wonende te Oul-des- Sarts, provincie Namen, heeft ons geschreven om ons te zeggen hoe tevreden zij is geweest over de behande ling met de Pink Pillen. Madame Zoé Griffon-Hernotte. „Ik ben, schrijft zij, zeer bloedarm en zeer verzwakt geweest. Daar de gevolgde geneeswijzen geen geluk kigen uitslag hadden gegeven, vroeg ik mij af wat ik zou worden, indien ik er niet toe kon koipen mijne gezondheid te horstellen. Ik heb eindelijk de Pink Pillen genomen en Goddank! zij hebben mij in enkele weken genezen door mij alle mijne" krachten, mijn goe de eetlust, mijne schoone gezondheid van vroeger te doen weervinden." Er is geen geval van algemeene zwakte dat niet door de Pink Pillen kan worden tegengehouden en ge nezen. De algemeene zwakte heeft geen verborgen oorzaken en hare aanvallen zijn plotseling. De onder vonden verschijnselen: gebrek aan eetlust, bleekheid, hoofdpijnen, vermoeiende en verstoorde slaap, smar ten in den rug, zwakte in de beenen, verlies van de levendigheid van den geest en van het herinnerings vermogen zijn eenvoudig even zoovele waarschuwin gen van gebrek aan bloed, dat een herlever en ver sterker noodig heeft. De man die arm bloed heeft, is noodzakelijk zwak. De Pink Pillen zijn onovertroffen als herlever van het bloed, versterker van het zenuw stelsel. Zij hebben merkwaardige genezingen gege ven aan bloedarmen, en jonge lieden en jonge meis jes uitgeput door een snellen groei danken er hunne gezondheid aan. De Pink Pillen hebben velen die beter werden van de koortsen en van de gevolgen der griep hunne krachten weergegeven, zooals zij dit de gezondheid hebben gedaan aan hen die door het werk en de buitensporigheden zijn overspannen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar 1.75 per doos, en 9 per zes doozen bij het Generaal Depot der Pink Pillen, van Eeghenlaan, 22,. Amsterdam, te Alkmaar bij de firma Nierop en Slothouber, Langestraat 52. KAAS MET CONTROLEMERK. Mijnheer de redacteur, Ik begrijp wel, dat uw blad nu juist niet bestemd is, wat het redactioneele gedeelte betreft, om uwen le zers adressen te bezorgen voor hetgeen zij eventueel wenschen aanteschaffen. Doch het schijnt mij hier een uitzonderingsgeval. Lange jaren heeft dio hollandsche kaas in binnen- en buitenland, den naam gehad van een product, wel is waar uit zuivel bereid, doch nadat de beste bestand- deelen daarvan voor andere doeleinden waren ge bruikt. Het kaascontrolestation bracht redding, doch er werd buiten de kaashandelaars gerekend. Hunne ver eeniging verplichtte haar leden, de controlekaas niet te verkoopen, er was dan ook geen aankomen aan. Na lange onderhandelingen gaven de kaashandelaars hun verzet op, in onze naiviteit achten wij dat dood natuurlijk, zij moesten toch helpen, den goeden naam van ons vaderlandsch porduct te herstellen, dat kon toch op den duur niet anders dan hun eigenbelang zijn. Het scheen nu een gewonnen zaak, en werkelijk met gedaan. De oude heer had een gelukkig oogenblik: „Mij valt daar iets in. Het is moeilijk het. te bekennen, maar Shakespeare is toch grootscher. Hamlet dat is toch eigenlijk de omgekeerde Iphigenie." De stoute paradox sloeg in. „Ja, alleen, dat die de gewetenswroeging vooraf krijgt," riep do hoer Von Felst. Mevrouw Von Beust verkondigde een van haar bondige beweringen, waarmede zij van tijd tot tijd haar medemensehen gelukkig maakte. „Iphigenie is een heidensch stuk en Hamlet een christelijk, walit de geest zegt toch dadelijk tegen hem, dat hij zijn moeder niets mag doen. Dat is toch een christelijke opvoeding." De kreitscommissaris straalde. Hij zou zich het liefst van pleizier in zijn been geknepen hebben. Antoinette wilde de situatie redden: „Ik kan mij wel voorstellen, dat iemand, die zulk een opdracht heeft volvoerd of nog moet volvoeren, niet meer le ven wil." Mevrouw Von Zerbst lachte. Zij liet altijd haar boventanden zien nis zij lachte. Zij vond zich dan verbazend chic. „Nu, wij zullen wel geen moorde naars van moeders of andere beruchte personen in de familie hebben. Wat behoeven we ons in hun ge voelens te verplaatsen." En daar zij wel eens een helder oogenblik had, voegde zij er bij: „Wij laten ons dat liever maar voorspelen." Do kreitseommissaris keek een weinig verlegen. De bewuste grootvader moest niet altijd onberispelijke zaken hebben gedaan. Men had or maar over gemom peld. De oude vos was te sluw geweest, dat men hem iets kon bewijzen." Stojentin boog zich over de balustrade heen. Hij h»d zich zoo diep gebukt., dat zijn gezicht donkerrood zag, toen hij zich omkeerde. „Het begint dadelijk weer." Hij wierp een blik op zijn vrouw. Het was angstwekkend zooals zij er weer uitzag. Er werd voor de eerste maal gebeld. Een uur later was alles afgeloopen. De ritmeester eiddo mevrouw Von Beust, die met haar geheele ge wicht op hem steunde, door de Schillerstraat. Haar stok klapte op het trottoir. Van tijd tot tijd keerde zij zich om. „Kijk eens, Antoinette, of mijn japon niet- sleept." Mevrouw Stojentjn, die met den ouden heer volg de, zei dan telkens: „Werkelijk niet, tante Brigitte." Zij voelde zioh ellendig. Het werd van dag tot dag erger in plaats van beter. Zij begreep nu, dat misda digers zichzelf cg> het schavot brengen alleen om maar eens hun gemoed te kunnen luchten. Als zij maar iemand had gehad bij wien zij haar hart kon uitstorten, die haar gerust stelde, die haar van haar angst, die bijna ziekelijk werd, verloste! Maar er was niemand. Oom Beust was goed, hij hield van haar. Maar wat zou de oude heer, die zoo streng op het punt van fa milie was, wel zeggen? Hij zou het haar, in zijn ou- derdoms-egoïsme, dat zonder dat hij het wist, reeds begon, misschien kwalijk nemen, dat zij zijn rust ver stoorde. En anders had zij niemand. En hij, die haar het naast was, wiens liefde en trouw zij eiken d£g diep gevoelde, hij mocht het nooit weten. Nooit, nooit! Zij kon nok geen dokter consulteeren, want als Sto- jentin's bedenkelijke aanleg bekend werd, zou hem dat in zijn carrière kunnen benadeelen, neen, zeker bena- deelen. en dan zou zijn leven geknakt zijn - Ook hij was in gedachten verdiept, Hare Excellen tie vertelde intusschen met voel omhaal van woorden, dat zij den vorigen dag een vergadering van de diako- nessen-vrouwenvoreeniging had bijgewoond en dat men toen volle twee uur over het aanschaffen van een nieuw aanrecht had gedebatteerd.... „En eindelijk heb ik gezegdDames, als u er dan volstrekt niet toe kunt- besluiten, dan zal ik het aanrecht cadeau geven! Toen schaamden zij zich toch wel een beetje. Men stond voor het huis. Stojentin belde. De knecht verscheen niet. Mevrouw Von Beust werd rood van ergernis. „Kareil! Karei!" schreeuwde zij bevend van kwaadheid naar boven. „IdaMarie Greta De luitenant-generaal geneerde zich. „Wind je toch niet zoo op, Brigitje, Stojentin belt immers al voortdurend." Er werden in de buurt, ondanks het late uur, een paar ramen opgeschoven, waarvoor zich verschrikte gezichten vertoonden. Hare Excellentie schold: „Zoo'n vervloekte troep! Wacht, ik zal jullie mores leeren." Eindelijk sloegen er deuren en hoorde men den knecht de trap afspringen telkens dtie treden te gelijk. De oude dame was woedend. „Wat is dat hier voor 'n verduiveld slordige boel? Ik zal jullie leeren, hoe je je plicht moet doen." naar dienstpersoneel had' gelijk. Zij kon schelden als een majoor. De heer Von Beust nam eenigszin3 verlegen afscheid. Brigitte was toch soms zeeT origi neel. Stojentin bood zijn vrouw, zonder iets te zeg gen, den arm. Zij liepen eenigen tijd zwijgend naast elkaar. Er was iets beklemmends tusschen hen. Het scheen alsof haar gedachten, die zich telkens weer op dat eene eenigen aandrang gelukte het one gedurende eenige maanden te uwer plaatse een zuivelproduct te krijgen, waarvan niet eerst een mijner medemensckon- de beste deelen had verorberd. Doch nu beweegt, men hemel en aarde, en volvette kaas krijgt men niet. Och, mijnheer de redacteur, als uw plaatsgebrek eens niet al te groot is help mij dan eens, eene verklaring van dit zonderlinge geval te vinden. Hl ij laten het beantwoorden van den geachten in zender gaarne over aan terzake kundigen. Red. Alkm. vrt.j maar één daalders.c a e a beter dan alle andere Qndergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het In- en Verkoopen van alle voork. MEUBELEN. Ook aan huis te ontbieden. K. VERWER, Koopman in 2e hands Meubelen. Koningsweg 64 en 62, Alkmaar. A. v. DIEPEN Dz., Spoorstraat E 3, Alkmaar, te- lef. 5i4, Administrateur, Taxateur, Veiler van huizen en landerijen en roerende goederen, beveelt zich bij nJI. Notarissen en Particulieren beleefd aan, overal te ontbieden tegen billijke vergoeding. Woningbureau, incasseering van huurgelden. ff E KOOPMeubelen, Stoelen en Spiegels in ver* schillende stijlen, Kamermeubelen, ook solied Stof' feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J. C. NIEROP. Alkmaar. Fnidsen 113. Langestraat 58. J.®' L. SIMONAlkmaar. Steenhouwerij K o- ningsweg 46. Grafteekenen, Schoorsteen mantels enz. ff E HUURVoor direct of later HEERENHUIZEN met moderne inrichting. Huurprijs f 260—826 per jaar op netten stand. Te bevr. bjj J. DE GRAAFF, Laat 103, Alkmaar. I-Iet beroemde TRAPPISTENBIER is k 10 cent per glas en 8 cent per halve flesoh verkrijgbaar bjj J. H. ALBERS, in den Bierkelder Verdronkenoord, ingang Kapelplein. KALLANSEE Steenhouwerij Korte Nieuwesloot B1 GRAFSTEENEN, SCHOORSTEENMANTELS en alle voorkomende steenhouwwerken. In de St. Annastraat G 14 is het SCHOENWERK goedkoop. Uitsluitend solied N.-Brabantsch schoen werk. Aanbevelend D. A. DEKKER. In een klein gezin wordt een nette COMMENSAAL gevraagd. Snaarmanslaan 78. RUIME KEUZE van Harmoniea's, 2 rijïg vanaf f 6.50, Gramaphoon-machines vanaf 14,50, idem met groote koperen hoorn, 22,50. Nieuwe platen vanaf 0.75, gebruikte platen, 3 voor 1.beste naalden per doosje (200 stuks) 0.20. Aanbevelend, A. H. DEKKER, Ged. Baansloot 1. Geen heerlijker, zuiverder en smakelijker GLAS BIER dan het beroemde TRAPPISTEN BIER. Ook por halve flesch verkrijgbaar bij J. H. ALBERS in den Bierkelder, Verdronkenoord, ingang Kapelplein. ALKM1AARSCHE BEGRAFENIS-ONDERNEMING J. B. PEPERKAMP, Stalhouder ij, regeling volgens tarief. Breedstraat 43. Tel. No. 1. WINKELMEISJE en LOOPJONGEN gevraagd in 't goedkoop verkoophuis van galanterieën, huish. ar tikelen, enz. - Magazijn „DE PASSAGE," Fnidsen bij de Hekelstraat en Luttik Oudorp 97, bij de Appel- steeg. D. JANSEN. ZELF TIMMEREN, zelf met de schoonmaak de boel in orde brengen. Het goedkoope IJZERMAGAZIJN van R. ZOMERDIJK Koningstraat, hoek Nieuwesloot, levert u de daarvoor benoodigde gereedschappen, scherp concnrreerend. punt concentreerden, op hem overgingen. Daar hij niet vermoedde, wat haar bezig hield, welk fluidum er tusschen hen trilde, in de lucht hing en op hen scheen to willen neerdalen, schreef hij zijn stemming alleen toe aan zijn onmacht, om hetgeen hem d-oor 't. hoofd ging van zich af te zetten. Zenuwen als een oude vrouw. En een paar uur geleden was hij nog zoo ver genoegd geweest. Dat akelige stuk. De hemel was bewolkt, geen ster te zien. De nacht was doodstil, ondanks de wolken, die laag bij den ho rizon hingen, was er een helderheid in de lucht, die deed denken aan nachten met Noorderlicht. Hij kon, ofschoon de lantaarns reeds lang uit waren, haar pro fiel en haar gestalte duidelijk zien. De atmosfeer was zoo zoel als voor een onweer. Uit het stadspark, dat voor hen lag, steeg een geur op van frisch, jong, ontluikend groen. Hij zocht naar een onderwerp, dat dit drukkende stilzwijgen moest verbreken. „Ik ben toch overtuigd, dat de Bacontheorie de juiste is, Antoinette. Iemand met de bewezen be perktheid van Shakespeare kon zoo iets niet schep pen." Belachelijk. Waartoe dht aesthetisch gepraat? Om een gesprek te voeren? Zij ging er bereidwillig op in: „Ik begrijp dan die terughouding niet, als iemand zoo iets kan scheppen Hij trok zijn schouders op. „Dat zou mij juist kunnen bekoren. Zoo iets scheppen en dan achter in zijn loge zitten, zien, hoo het publiek applaudisseert, hoe de acteur buigt, begeerig naar toejuichingen, ter wijl men zelf die toejuichingen niet begeert, omdat men slechts schrijft ter eigen voldoening 1 Al dat ge schrijf voor anderen is ten slotte prostitutie; wie een thaler betaalt, kan mijn ziel koopen. Bah!" Zijn geprikkelde zenuwen verleidden hem tot paradoxen. (Wordt vervolgd),

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 6