BKCHAMS PH.UN ïSrSot'-' - STADSNIEUWS. BUITENLAND. ADVERTENTIE N. der Coalitie ia: zoo niet, dan moeten wij ons ridder lijk van de ünie losmaken en niet onder valsche vlag doorvaren. Ik althans kan niet anders zien en begrij pen, dan dat onze organisatie uit het verband der Christ. Hist. Unie moet treden of met dit besluit van de algemeene vergadering meegaan, gelijk Hilversum deed. Ik betreur het zeer, dat de vrienden mijn standpunt niet willen eerbiedigen en mij nu diepgrievend op on waardige wijze aanvallen. Ik kan en mhg niet anders (en Qod helpe mij), dan mij op mijn oud thans van heeler harte weer ingenomen standpunt handhaven. Mensohen mogen verdachtmaken, onwettige besluiten nemen enz. enz., ik zal weten baas te blijven over mijn eigen inzicht en steunen alleen op mijn Qod, van wien ik alles heb te ontvangen ook mijn inzicht en beginsel. Ik gevoelde mij gedrongen mijn standpunt in 't openbaar kortelijk uiteen te zetten en zal op eventueel geschrijf naar aanleiding hiervan niet antwoorden." Gemengd nienwi. TREURIG. Sinds eenigen tijd had het de aandacht getrokken, dat een 17-jarige klerk, werkzaam aan het bijkantoor 's-Oravenhage van de Algemeene Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente te Amsterdam, zich \rij groote uitgaven veroorloofde aan uitstapjes, klee ding eaz. Zoo was hij Zaterdam vóór acht dagen met een 16-jarig meisje naar Amsterdam gegaan, had daar met haaf den nacht doorgebracht in een hotel, om den volgenden dag samen een boottochtje te maken naar Urk. T>e directie van net Haagsche bijkantoor, aan wie een en ander ter oore kwam, wenschte daarom op het laatst der vorige week, dat hij zijn kas zou opmaken en verantwoording doen van door hem geïnde en ge boekte quitanties. Onder voorwendsel, dat hij nog een bedrag van 7.80 te innen had en dan een ronde som Iroh verantwoorden, wist hij op dat oogenblik het op maken van zijn kas uit te stellen. Toen de gerezen argwaan door zijn uitblijven ver sterkt werd, belde men het adres op, waar hij de 7.80 zoü ontvahgen, waarop bleek, dat hij daar inderdaad kort te voren was geweest. Üit het daarna ingestelde onderzoek bleek, dat hij bij een passage-bureau te 's-Gravenhage een biljet daar Amerika had genomen, om Zaterdagmiddag per a.ï". Noordam daarheen te vertrekken. Inmiddels kwamen bij de directie en bij zijn ouders brieven in, waarin de knaap schreef, dat het zijn plan was zich van hert leven te berooven. Eén der brieven jTjSe nijt. Voorburg geschreven op postpapier van jet café's aldaar. c Zaterdagavond omstreeks 9 uur is zijn lijk, met een schotwond in de hartstreek, gevonden door een gezel schap, dat in de Nieuwe Seheveningsche Boschjes wandelde. Bij het lijk lag een revolver en het rijwiel vah den knaap. Op hem werd een bedrag van slechts 1.90 gevonden. BRANDJE. Gistermiddag ontstond brand in het perceel L> 13 gelegen in een steeg aan den Voormeer. De.bewoners waren afwezig en waarschijnlijk doordat een béd, dat op een stoel lag, tegen bet brandend petroleumstel gleed, is de brand ontstaan. Het bed met toebehooren twee stoelen, een kinderbed en kinderledikant, een vloerkleed en nog eenige dingen verbrandden, terwijl bij de blussching nogal wat waterschade aangericht werd. GEREF. KERK. Ds. H. Meijer, van Kollum, als predikant beroepen bij de Geref. Kerk alhier, deed Zondagmorgen zijn in trede bij de gemeente, 's Morgens leidde ds. J. Mulder van Broek op Langendijk, den nieuwen predikant tot zijn dienstwerk in naar aanleiding van Collossensen 4:17, terwijl ds. Meijer 's avonds zijn intrede deed met een predikatie over Jesaja 62:6 en 7. UIT EGMOND AAN ZEE. Zondag hield de onlangs opgerichte Turnbond voor Alkmaar en Omsteken zijn aangekondigde turn- dag op het voormalige tentoonstellingsterrein. Na aankomst van de tram van Alkmaar ^telden on geveer een 80-tal dames en een 100-tal heeren turners sneb op en werd voorafgegaan door een hoornblazer naar bet terrein gemarcheerd. Onder leiding van de technische commissie van den Bond werden o.a. door de heeren de vrije oefeningen en door de dames dc Stökoefeningen gerepeteerd welke 29 Juni a.s. op het gymnaatiekfeest te Alkmaar zullen worden uitge- voerd. 't V as een aardig gezicht die kranige turnsters en turners in hun costuum de oefeningen op commando te zien uitvoeren. Jammer dat Pluvius zich niet on betuigd liet en de voortdurende regen hen noodzaakte je toestel-oefeningen in het lokaal van den heer Half, hiertoe welwillend afgestaan, te vervolgen, wat zoo wel de medewerkende als de honderden toeschouwers zeer zeker een groote teleurstelling berokkende. Des ondanks werd aan de toestellen kranig gewerkt, bleef pc een opgewekte stemming heerschen en kon men piet eonstateeren, dat deze turndag in het water was gevallen, doch dat hij zeker vruchten heeft afgewor pen, welke aan de komende gymnastiekfeesten ten goede zullen komen in den vorm van een kranige af werking der diverse nummers. KORTE BERICHTEN, Men meldt aan de N. R, (?t., dat op 't stoomjacht Porthos, welker bemanning meermalen van spionnage is verdacht en dat dezer dagen langs Lobith ons land weer binnenkwam, de ambtenaren aldaar een hoeveel heid gesmokkelde suiker in beslag hebben genomen. Voorts.heeft de rijkspolitie prooes-verbaal tegen den gezagvoerder opgemaakt wegens het niet plaatsen van een naam op het vaartuig. Uit de gevangenis te Maastricht is gisteren een Duitscher ontvlucht, die verleden week door de recht bank aldaar wegens diefstallen met braak tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld werd. In verband met bet protest tegen de kerkelijke verkiezing te Middelburg herinnert de N. R. Ct. er aan, dat een tijd geleden het provinciaal kerkbestuur van Zeeland een dergelijk protest tegen een verkie zing in de Groe heeft afgewezen. Stembiljetten met opgeplakte gedrukte namen achtte liet geldig. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 3 Juni. - 5e klasse, -10e lijst. No. 1033 6000. Nos. 11088 en 17690 elk 1000. Xos. 576, 2911, 3915, 5833, 6079 en 10865 elk 400. Xos. 187, 2660, 5776, 16751 en 19814 elk 200. Nos. 2555, 4347, 5938, 6757, 7367, 7611, 8784, 8920, 9073, 9095, 10644, 12889, 15105, 18914, 20242 en 20889 elk 100. HET WEER IN HET BUITENLAND. Wij vestigen even de aandacht op een nieuw ru briekje in ons blad, welke onder leiding van een zeer bekend weerkundige staat en waarmede heden aanvang wnrdt gemaakt. een VERKIEZING TWEEDE KAMER. EN PROVINCIALE STATEN. Bij de heden gehouden verkiezing voor candidaten voor de Tweede Kamer werden lijsten ingeleverd met de namen der heeren Jhr. Mr. P. van Foreest (V. L.), A. H. Gerhard (S. D. A. P.) en J. R. Snoeck Henke- mans (C. H.). Voor de Provinciale Staten werden in dit district gecandideerd de heeren A. J. van Benthem (R. K.), Mr. II. Boelmans ter Spill (Lib.), N. Glinderman (A. R.), allen te Alkmaar en Dr. A. Schuckink Kool, te Beverwijk (Lib.). GESLAAGD. De heer G. Kramer, van Zuid-Scharwoude, leerling vhn den heer I. Prins Az., slaagde voor 't examen boekhouden van wege de vereeniging van Leeraren in 't boekhouden. -- Mej. H. de Groot van Barsingerhom slaagde bij net gisteren en heden te Zwolle gehouden examen vbor «potbekers-assistente. FEESTVIERING 1813—1913. De vereeniging „Floris van Teylingen" heeft ge meend het feestprogramma van het comité 18131913 alsnog te moeten aanvullen. Zij wenscht nog eenige prettige dagen te bezorgen aan Alkmaar en hare om geving en wel ten eerste door de oprichting van een Oud-Hollandsch Marktplein, dat 6 dagen zal duren vanaf 2 tot 7 Augustus 1913. De eerste drie dagen zullen voorstellen „De Fransche Overheersehing" er zal in dit gedeelte een historische optocht plaats hebben op 3 Augustus, voorstellende „Napoleon met zijn gevolg", enz; de anjere drie dagen zullen voor stellen „het zegevierende gedeelte" (met een histori sche optocht op Dinsdag 5 Augustus, voorstellende „de intocht van den Prins van Oranje met gevolg", enz., terwijl op het terrein de verwisseling van vlag gen enz. zal geschieden. Ten tweede het houden van een „Electriciteita-Ten toonstelling", vooral met het oog op de electrificatie van Alkmaar en hare omgeving, voor welke tentoon stelling reeds vele toezeggingen tot deelneming zijn gedaan. Hoewel dit te organiseeren feest reeds ruim een jaar op papier stond, had het bestuur, naar het in een cir culaire mededeelt, eerst gemeend hieraan geen verder gevolg te moeten geven. Het had aan het algemeene comité de plannen willen overdragen, wat echter bij genoemd Comité geen steun kon vinden. Dit is dan ook de reden waarom het alsnog de plannen ten uit voer tracht te brengen. Daar het algemeene Comité zijn feest op 9 en 10 Juli wenscht te geven, heeft Floris van Teylingen hare feestviering 24 dagen later gesteld, om te voor komen, dat het Comité èoor deze plannen eenige scha de zal ondervinden. De feestcommissie bestaat uit de heeren J. J. Meij er, van Twuyver, J. Kramer, secretaris, de tentoon stellingscommissie uit de heeren J. Florijn, D. Visser, J. M. Jansen, Secretaris. Om deze plannen te kunnen verwezenlijken hoeft men echter geld noodig; daarom vraagt de vereeni ging aan belangstellenden als lid "of als donateur toe te treden tot de vereeniging. FRANKRIJK. De Kamer begon gisteren met de bespreking van het ontwerp op den 3-jarigen dienst tijd. Een rumoer barstte herhaaldelijk uit gedurende de rede van den socialistisch-radieaal Chautemps, te genstander van den driejarigen dienst, die zeide dat nalatigheid der militaire chefs bij de uitvoering der wet-1905 schuld is dat thans de driejarige dienst ge vraagd wordt. Generaal Pau, rogeeringsambtenaar, wilde de zaal verlaten. De minister van Oorlog protesteerde tegen de woorden van den heer Chautemps en bracht hulde aan de officieren. Verder besprak de Kamer een interpellatie over de neutraliteit van ambtenaren bij meeningsverschillen. Een eenvoudige motie van orde, die door de regeering was aanvaard, werd met 332 tegen 225 stemmen aan genomen. Gemengde mededeelingen. HET WEER IN HET BUITENLAND. In West-Europa is het weer geheel van streek, de temperatuur is er iets gedaald, en kleine depressies hebben regen of onweer gebracht. In Frankrijk is het weer zeer uiteenloopend. In Noord-Duitschland is het weer als bij ons, in Zuid- Duitschland is de toestand iets beter, maar toch valt ook daar onweersvorming te eonstateeren. In Oostenrijk en Zwitserland wordt eveneens het goede weer van tijd tot tijd gestoord. Meest komt er licht getemperde zonneschijn voor. De temperatuur is ook daar gedaald. DE TOESTAND IN DEN BALKAN. Do Servische minister van oorlog heeft verklaard, dat de toestand buitengewoon ernstig is en de span ning tusschen Bulgarije en Servië niet lang kan voortduren. De Bulgaarsche minister-president Gesjof zal waarschijnlijk worden vervangen door Da- nef, een wisseling, die weinig goeds voorspelt, omdat Danef heeft bewezen van een strijdlustige natuur te zijn. Servië rekent op de bevriende mogendheden om Bul garije te overtuigen van de noodzakelijkheid, ten spoe digste de zienswijze van Servië ter verdeeling van 't veroverde gebied te aanvaarden. Indien de oorlog niet kan worden vermeden, zal hij kort maar bloedig zijn. Servië wil alle thans door zijn leger bezette streken behouden. Men wil den heer Wilson, de president der Veree- nigde Staten, als arbiter doen optreden in het geschil om zijn besliste onpartijdigheid. De Turksche ministerraad besloot wegens den toestand op den Balkan de troepen nog niet naar buis te zenden. De geruchten over een entente tusschen Grie kenland en Turkije worden zoo beslist mogelijk gelo- enstraft. KORTE BERICHTEN. De pres. der Chineesche republiek heeft ex-pre sident Roosevelt aangezocht het ambt van raadsman der vegeering op zich te nemen, ten einde China tot vrijheid en vooruitgang te brengen. Roose velt moet de hem aangeboden functie aanvaard heb ben. De trein van Brussel naar Kortrijk reed gisteren bij Dilbeek op een rangeerende locomotief. Dertig personen werden gewond, van wie vele ernstig. De weg is versperd. Te Engis (België) reed Zondagochtend een auto tegen een boom. De eigenaar en de chauffeur werden er beiden uitgeslingerd. De eerste was ter stond dood, de ander zoo zwaar gekwetst, dat zijn toe stand hopeloos is. Twee Brusselsche jongens van 10 en 11 jaar zijn an hun oud.ers weggeloopen en willen nu met SVz gulden een reis om de wereld maken- In Gent zal een wedstrijd worden gehouden door bokssters. Als iemand een dienst bewijst-, zij voor 't minst een woord van dank zijn loon. Mijn dank derhalve aan de firma Kuyper Oo die op het denkbeeld kwam, bedoeld stukje, in 1902 tegen de candidatuur Van Foreest geplaatst, in 1913 nog maals tegen deze candidatuur uit te spelen. Daardoor geeft zij mij de gelegenheid een kort woord van verweer te doen hooren en er een woord van waarschuwing en opwekking aan Onze man nen-broeders aan toe te voegen. Van verweer, omdat de duidelijke toeleg dier ad vertentie is, in het licht te stellen, dat er bij de vrij zinnigen geen vastheid van beginsel zou bestaan daar zij thans (moge het blijken als één man!) op de bres staan voor den candidaat, dien zij in 1909 bestre den. Maar hoe slecht verstaat dan de tegenpartij dé teekenen des tijds Toen bij de vrijzinnigen drie verschillende groe pen, elk op eigen gelegenheid strijdende onder eigen vaandel, thans door den ernst der tijden te zamea gebracht tot één legermacht, gereed den gemeenschap- pelijken vijand te bekampen. Met terzijdestelling van persoonlijke en partijbelan gen hebben zij gezocht en gevonden wat hen vereenigt en in het concentratieprogram het resultaat van dat ••pogen neergelegd. Het plan de campagne is door de aanvoerders in onderling overleg, na rijp beraad, vastgesteld, het past ons vrijzinnigen, dat, zonder eenig voorbehoud en zonder eenige afwijking, stipt te volgen. Dat is eene onafwijsbare eisch van verstandige soli dariteit, wjaraan zich geen onzer mag onttrekken en die, zoo zij niet door een iegelijk onzer wordt in het oog gehouden, op bittere teleurstelling moet uitloopen. De poging' van de coalitie met genoemde annonce tusschen de onderscheiden groepen onzer rqanpep oq- eenigheid te zaaien door te werken op persoonlijke ge voeligheden en antipathieën, is te doorzichtig, Als eene dergelijke advertentie ook voorkomt in „Ons Blad" weten we tooh allen uit welken hoek de wind waait Natuurlijk zou de coalitie het verrukkelijk vinden als onderwijzers en Btaatspensioenneerders niet alleen zelve hunne stemmen uitbrachten op den sociaal-de mocraat-, maar ook nog anderen daartoe opwekten. Wellicht kwam dan zwart in herstemming met rood en dan.men kan nooit weten. Moge deze speculatie op onze onnoozellieid blijken een avereehtsche uitwerking te hebben en allen door dringen van den plicht rdïsds dadelijk bij de stemming als één man den concentratiecandidaat onzen steun verleenen. Indien alleen onderwijsbelangen vielen te be bartigen, indien uitsluitend moest worden ge zorgd voor de ouden van dagen, wij zouden de candi datuur Van Foreest niet in de eerste plaats steu nen. Maar wij hebben er in 1909 niet aan gedacht ons bij de herstemming onzijdig te houden en den man die ons in allengevalle veel nader stond dan wie ook van de rechterzijde, en bloc onze stem gegeven- Wij willen zelfs gaarne bekennen dat wij bovengC' noemde zaken nog meer veilig achten bij den socialis tischen candidaat dan bij den heer van Foreest, maar - mag deze overweging thans een motief zijn voor het uitbrengen van ook maar één vrijzinnige stem op den sociaal-democraat, om van den recht schen candidaat maar te zwijgen? Dit zou getuigen van eene kleinzieligheid, van een gebrek aan ruimen politieken blik, welke kwalijk zpu den zijn te rijmen met een goede opvatting van de vrijzinnige idee. De vrijzinnige onderwijzer hoe ook gekrenkt door de uitlatingen des Heeren Van Foreest de vrijzin nige voorstander van staatspensioen, misschien niet geheel door diens verklaringen bevredigd, voele zich in de eerste plaats man van de Concentratie. Als zoodanig heeft hij te bedenken dat persoonlijke grieven en klassenbelangetjes achter moeten staan bij het algemeen landsbelang, dat het niet voldoende is de coalitie in de minderheid te brengen, maar dat er moet komen eene Concentratie-meerderheid die kan regeer en, daarbij niet aangewezen op en afhan kelijk van de hulp der' sociaal-democraten, die het in de hand zouden hebben den levensdraad van een Con centratie-ministerie naar welgevallen af te snijden. En nu moge de vertegenwoordiger eener partij, die toch niet geroepen zal worden hare theorieën in daden om te zetten, daardoor de schoonste beloften voor de toekomst kunnen afleggen, de vrijzinnige kiezer be- grijpe toch dat hij op die voorspiegelingen niet mag ingaan, omdat een enkele stem meer uit baloorig- heid misschien dan uit principe aan den Concen tratie-candidaat onttrokken, ons vrijzinnig dis trict Alkmaar, dat h ij gaarne rood zag, zwart kan maken. Daarom er voor gezorgd, dat wij vrijzinnige mannen kiezen, die, getrouw aan het grondwettig voorschrift van art. 78 „De Staten-Generaal vertegenwoordigen het geheele Nederlandsche Volk," op de belangen van al 1 e n zullen letten en dat zullen doen in vrijzin nigen geest! Die algemeene volksbelangen achten wij vei liger bij den Loncentratie-candidaat dan bij den man die zich moet stellen op het standpunt van den klassenstrijd en dus in de eerste plaats moet zijn een kampvechter voor de belangen van een bepaald deel des volks. De Heer Van Foreest heeft verklaard met het Con centratieprogram in te stemmen; hij heeft zijne stem steeds in onverdacht vrijzinnige richting uitgebracht DAT ZIJ ONS GENOEG! Dat legt ons als eerlijke mannen den plicht op, on ze stom op hem uit te brengen. Houden wij toch de politieke eerlijkheid hoog! De partij van den Heer van Foreest heeft recht, tn ons allen te verwachten dat wij haar niet zullen teleurstellen, evenzeer als wij op onze beurt ei trouwen, dat zijne partij in andere districten 'onsgezind den Unieliberaal of den Vrijzinnig-demo- raat zal steunen. ALKMAAR KOME NIET IN HANDEN VAN DE COALITIE, MAAR BLIJVE VRIJZINNIG! DAAROM EENSGEZIND OPGETROKKEN VOOR VAN FOREEST. AAN HEM UW STEM! Met dankbetuiging voor de plaatsing, Uw dvv. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET Voordam O 11. STAATSLEENINGEN. Nederland, Ned, Werk, Schuld Koers van 2 Juni 8 Juni pCt. 3% 2% pCt. 5 5 Buitenland. Bulgarije Tabaksleeniug Brazilië Funding Mexico binnenl, Japan Oostenrijk Jan. -Jul. Rusland Hope Consol 1906 1894 6e Eüïu Iwang Dombr, BANK- en CREDIETINSTELLINGEN EN HYPOTHEEKBANKEN. i 4 4 5 4 41 Amsterdamsche Bark Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel Mij. Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank Moordhol landsch Grondcredist div. pCt, 4 4% INDUSTRIEELE ONDERN. (Ruit'énl.) ■imalgamated Copper Cy. Aandeel div. Aroer. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry CULTUUR ONDERN. EN HANDELS VENNOOTSCHAPPEN IN NEDERLAND EN KOLONIËN. Ouituur Vorstenlanden div, n u Winstbew, >a Sandelsvereen. „Amsterdam" Nieuwe Afrikaansche Handelsver. TABAKSONDERNEMINGEN. 901/, 67 95i/« 102'%; 401/8 811/, 881/, 85% 851/4 99% 841% 967/s 188% 175 107%: 94% 1001/4 74 21 24 59% 47% i'dam Deli Langkat Idem praf. A'dam Serdang Alkmaar, 2 Juni 1913. M. Ingezonden «tukken. Mijnheer de Redacteur! Mag ik U naar aanleiding der advertentie in de Alk. f rt. van Zaterdag 31 Mei: „De Heer Van Foreest en de Openbare School," eenige plaatsruimte verzoeken voor het volgende? TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 3 Juni. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandse!. Meteorologisch instituut te de Bilt. Geldig tot den avond van 4 Juni. VERWACHTING. Zwakke tot matigen wind uit zuidelijke richtingen, ualf tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk enkele regen- of onweersbuien, zelfde temperatuur. Ingezonden Mededeelingen. QD man gevoelt zich jonger en de vrouw :J gj ziet er frisscher uit, wanneer zij huDne §j gg gezondheid onderhouden door het gere- geld gebruiken van aauA, □•li Batavi» Deli Cultuur-Mij. □ei i-Maatschap pij Hessa Tabak-Mij. ïedan tabak Rotterdam Dell Jenembah Tabak-Mij, United Langkat Plan Co. PETROLEUM ONDERNEMINGEN." Oortscbs Petroleum aand. div. leeons. Holl. Petrol. Ceri. A Intern. Rum. Petroleum Mjj. Ton. Mn. t. expl. v, Petroleum dosaraEnim Jerlak Petroleum-Mij. lumatra Palembang 4uid-Perl#k Orion Petroleum Mij. MIJNBOUW-MAATSCHAPPI^EN. letahoen Gsw. Pi6f' RUBBER MAATSCHAPPIJEN. „Amsterdam* Rubber Cult. Mij. aand. div Deli Batavia Rubber Mij. Koloniale Rubber Mij. Nederl. Rubber Mij. "n Serbadjadi" Sum. Rubb, Cult, Mij. T SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Vmerik. Stoomr.-Md Nederl. Scheepvaart Unie ïommon Marine 'referent 'larinebonde „ct Zit, DIVERSEN. Jomm. Peru Mmd. «T. referent c SPOORWEGEN. doll, Ijz. Sp.-Mij, IÜ. tot expl. van Staatsspoor*. kill Spoorweg vMERlKA. Atch. Top. Cert m Convert pCt, Deu r. m R. Gr. Cert aand. div. Eric Kansas City South. Miss E, Texas 0."% Naw-York and Ontarie iorfolk Western C. t. Rock Island gew. Southern Pacific Southern Railway Union Pacific cert v. Wabash gew. RUSLAND. Wladikawkas 1886 PREMIELEENIN GEN. NEDERLAND. Stad Amsterd. 1100 Gemeente-cred. BELGIS Antwerpen 1887 HONGARIJF. Hongaarsobe Hyp, Idea, OOSTEN RIJS, btsatauer.'u* I860 RUSLAND. 1884 pCt 4 8 3 4 I 5 169 fl8\50 228 200 286 8«% 100 109% 482 151% 593 112 240 858 558 543 194 231 180 689 255% 70% 284% 60% 1087/, 16% 86% 185 441/, 1953/4 131 59 76% 154% 181% 160 8% 15% 60 10% 52 108 256% 100 99% 18 V» 26% 227/, 69% 22% 27% 107% 17% 96% 28% 150% 8% 87 106n/u 101% 797/i, 116% 106% 180 451 90% 668/4 95 88% 85 85% 997/, 84% 189 173 97% 1001/4 73 19% 24 693/, 47% 169 f189. - 226 195 286 258 816 108% 477 J53 590 859 549 191 286 123 687% 252 70% 288 60% 108 16 86 185 44 194% 1 8 57% 76% 152 I82V, 8% 15 58% 10% 61% 96% 1027/, 259% 99% 17% 267/, SI8/, 587/, 201/, 281/4 161% 94% 227/, 148% 2% 108 101% Koers van het geld. Prolongatie 3 pet. Mededeelingen. Na de flauwe New-Yorksche koer sen viel de Amerikaansehe markt hier nog mede hoe- wel door alle soorten flinke verliezen werden geleden •Vteels en Amalgamated 1 lager. Aand. Union Pa- ei ie verloren 2 Kleinene spoorwegwaarden ook meestal 1 lager. 1 ,01i6ma^kt 0Pend© vooral voor Koninklijke lager cJ°cil k°u Zlc,h daarna herstellen. Koninklijke 638 na ^T0 !66^ 2341/2 na 231" Noteering' Konink lijke 631/2638 slot 637%, Geconsolideerde 231307/2 slot 236. Sumatra Palembang en Ehim ook lager ge opend verbeterden daarna eveneens. Tabakken geboden. Culturen vast voor Vorstenlanden. aan- Bnrgeriyke Stand. GEBOREN: 3 Juni. Godefridus Hubertus Maria, z. v. Willem Maessen en Henrica Wilhelmina Dirks. MarktbcridKen. PURMEREND, 3 Juni. Aangevoerd 487 runderen, waaronder 142 vette 75 a 88 ct. per K.G. en 845 molke en geldekoeien f 160 a 320, prijshoud, mtg, 19 stieren f 0 a 0, 82 paarden f 196 vette kalve- ren f 0.80 a 1.— per pond, stug., 611 nuchtere f 14, 28.mtg., 739 schapen f 26.— a 33.—, prjjsh. 1725 lammeren f 9.— a 17.—, prijsh. mtg., 407 vette varkens 50 a 54 ct. per kilo, vlug, 80 magere id. f 18 a 32.mtg, 344 biggen f 9 a 15,—, mtg., ganzen f 0.a 0.zwanen. Kleine fabriekskaas f 29.—, kleine boerenkaas f 32.50, middelbare f 30.50, commissie f 30.vol vette f aangev. 186 stapels, 2254 kilo boter f 1.30 a 1.35, kipeieren f 3.75 a 4.25, eendeieren 4,per 100. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het plotseling overlijden onzer innig geliefde Echt- genoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Catharina Gangeria Willebrands, betuigen wjj door dezen onze hartelijken dank. Jn. SMIT, Kinderen, Behuwd- en Alkmaar, Juni 1913. Kleinkinderen.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2