DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Kapitein Dodèro. No. 128. Honderd en vijftiende Jaargang. 1918 DONDERDAG 5 JUNI. FEUILLETON. Stemming. Stemming De N. T. O. S. BÜlTENLAlm f vin. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR brengt, overeenkomstig artikel 55 der Kieswet, ter al- gemeene kennis, dat de stemming ter benoeming van een lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal voor het kiesdistrict ALKMAAR zal plaats hebben op DINSDAG, 17 JUNT a.s, van des morgens 8 uur tot des namiddags 5 uur. Oandidaten zijn FOREEST, VAN, Jhr. Mr. P. GERHARD, A. H. SNOECK HENKEMANS, J. R. Artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt: „Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgeven de, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitge-i schreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar." Alkmaar, 4 Juni 1913. De Burgemeester voornoemd, JAN DE WIT Dz„ lo.-Burg. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR brengt, overeenkomstig- artikel 55 der Kieswet, ter al- gemeene kennis, dat de stemming ter benoeming van twee leden van de Provinciale Staten voor het kies district ALKMAAR zal plaats hebben op VRIJDAG, 13 Juni a.s. van des morgens 8 uur tot des namiddags 5 uur. Candidaten zijn BENTHEM, VAN A. J. BOELMANS TER SPILL, Mr. H. GT.INDERMAN, N. SCHUCKINK KOOL, Dr. A. Artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt: „Hij, die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschre ven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met g e- vangenisst-raf van ten hoogste één jaar." Alkmaar, 4 Juni 1913. De Burgemeester voornoemd, JAN DE WIT Dz., lo.-Burg. Gevonden voorwerpen. Een boord, eenige boekjes, eenige tractaten, een pand huisbriefje, drie zilveren broche's, twee ceintuurs, twee portemonnaie's, een ringetje, een zilveren ketting met charrivari, een kip, twee colliers, een rozenkrans, twee kaartteekeningen, twee pakken kaasdekken, een zilveren schakelarmband en een rijtuigkussen. Alkmaar, 4 Juni 1913. De Commissaris van Politie, W. Th. VAN GRIETHUI JSEN. (Van onzen Amsterdamschen correspondent). Zoo is dan hedenmiddag na maandenlange voorbe reiding de Eerste Nederlandsche Tentoonstelling op Scheepvaartgebied geopend. Breed en massaal, indrukwekkend en machtig is zij daar aan den overzij van het IJ verrezen. Reeds van verre schijnen de twee hooge torens van het hoofdge bouw den bezoekers het welkom toe te roepen! En rondom het hoofdgebouw, waarvan boven den middenhoofdingang de zinrijke woorden „Navigare necesse" prijken, groepeeren zich de bijgebouwen. Deze gebouwen beslaan een oppervlakte van 20000 M2., terwijl de ruimte welke door het geheele tentoon stellingscomplex te land en te water ingenomen wordt, niet minder dan 200.000 vierkante meters telt. Direct aan den Ykant verheft zich het nieuwe stee non gebouw met breede boven- en benedenterrassen, vanwaar men genieten kan van een fraai uitzicht over het Y, de havenwerken en op de stad. Deze terrassen bieden plaats voor niet minder dan 8000 personen, terwijl ook hier de gelegenheid voor de aviateurs geboden wordt met hun hydro-aeroplanes te landen en opstijgingen te doen. Van dit fraai gelegen gebouw leidt een weg, welke verkregen wordt door liet opofferen van eenige boo- men van den schaduwrijken groenen Tolhuistuki, naar het Paviljoen der stad Amsterdam, waar heden middag de openingsplechtigheid plaats had. I anmiddag was tijdelijk het tentoongestelde in dit smaakvol Paviljoen, betrekking hebbende op verschil lende takken van gemeentedienst in verband met on- Novelle van ANTON QIULIO BARRILI. 16) o Wie weet, antwoordde ik. Ik zal daarmee de ligging van het eiland bepalen om in de onvolledig heid van de Europeesche kaarten te voorzien, waarop deze Archipel niet voorkomt. Gezegende archipel! Ik zei heuseh gezegende; want de indig'o oogen van de prinses hadden mij bepaald betooverd; en wanneer mij toen zou zijn gevraagd of ik naar mijn land terug zou willen, ik zweer het op mijn eer, dat ik niettegen staande al de treurige herinneringen van de laatste dagen, het dreigend levensgevaar en de vrees om nooit te kunnen ontvluchten, toch met een krachtig neen zou hebben beantwoord. Wat is de liefde toch als de baard nog niet wit is! Van dien dag af, was ik aldoor in de weer. Ik bracht mijn dagen naast Labsolu door, een goeie man, malgrc ses blagues; ik ging dagelijks mijne diepe buigingen voor den machtigen Urutucte maken en God moge 't mij vergeven, maar mijn beenderen kraakten, zoo diep waren de buigingen voor die leelijke tronie van Turu- ru, die ze voor goede munt opnam. Het hof ging bijna alle dagen op jacht in de ber gen, of ter vischvangst op het strand van het eiland, waar de visschen overvloedig waren. Ik vroeg om aan dit laatste vermaak te mogen deel nemen en dit werd mij toegestaan. Ik vond gelegen heid om me nuttig t« maken; da wilden vischten met. ze havenbeweging, er uit verwijderd. In de onmiddellijke nabijheid van dit Amsterdam- sehe Paviljoen is het vroegere Tolhuiscafé gelegen, dat verbeterd en opgeknapt, dienst zal doen als Oom greszaal. Iets verder ligt het gebouw der Historische afdee- ling, door de deskundige zorgen der Commissie op oordeelkundige wijze ingericht. In dit gebouw zijn vele historische documenten on dergebracht. Hier houden prenten en schilderijen van groote zeeslagen en havens, prenten en teekeningen van oude schepen, beeltenissen van onze groot vloot voogden als De Ruyter, Piet Hein en Tromp, om maar enkelen te noemen, de herinnering aan ons glo rierijk zeeheldentijdperk levendig. Het is ook in deze afdeeling dat het scheepsmodel dat door Z. M. Keizer Wilhelm van Duitschland tij delijk in bruikleen werd afgestaan, te midden van andere scheepsmodellen prijken zal. Over de oude Buiksloterveer ligt de eigenlijke kern der Tentoonstellingsgebouwen. Allereerst het in lichten toon gehouden hoofdgebouw met de twee 45 M. hooge roodgedakte torens. Deze flinke, hoogoprijzende torens, waarvan weel derig groen uit de bovengalerijen afhangt, geven di rect wat men noemt cachet aan het geheel. De beide torens, waarvan in één 'n lift is aangebracht, omslui ten den hoofdingang van het middengedeelte van het uit drie deelen bestaande hoofdgebouw. De hoofdtympan in het midden van dien voorgevel aangebracht, stelt voor een aantal majesteueus naar verschillende richtingen opvarende stoombooten. De achtergrond wordt gevormd door een helderen zon- verlichten hemel. Daaronder zijn dan de reeds boven aangehaalde woorden „Navigare Necesse" (scheepvaart is noodig) geschilderd. In dit hoofdgebouw heeft men de Indische afdee ling. Eveneens is hier de inzending van het Departement van Marine ingericht. Ze geeft een gedeelte weer van Ilr. Ms. pantserschip „De Zeven Provinciën," alles vrijwel op de ware grootte met den commandotoren, tentdak en bruggedek, de bakkerij, kombuis en zie kenboeg. Ook ontbreekt niet het geschut, n.l. twee kanonnen van 30 en 7% cM. en de lichtere mitrail leuses op het tentdek. Yan wege het Ministerie van Marine komt ook de afdeeling Loodswezen, bebakening, betonning en ver lichting voor den dag. De afdeeling Oceanographie, Maritieme meteorolo gie en stoomwaarschuwingsdienst, behoorende tot het Departement vnn Landbouw, Handel en Nijverheid geeft de kaarten betreffende meteorologie en oceano graphie te zien, welke van 1860 tot 1912 werden uit gegeven. Ook kan men van hier kennis maken met de boekwerken die door het Meteorologisch Instituut se dert zijne oprichting werden uitgegeven. Dan zien we in de zalen van het hoofdgebouw de in zendingen van de Hollandsche Stoombootmaatschap pij, van de Maatschappij „Oceaan," een reusachtige blauwe pijp, vandaar de bemanning dezer Maatschap pij als de „Blauwpijpers," van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland, van de Kon. Maat schappij „De Schelde," van de Maatschappij „Feijen- oord," van Verschure's Scheepswerf en Machinefa briek. Zeer belangwekkend is deze laatste inzending ingericht; ze geeft n.l. een diorama van het bedrijf der firma Yerschure. Ter zijde van het hoofdgebouw is de boortoren van een onzer mijnbouwmaatschappijen te bewonderen, alsmede de achtersteven van een pantserschip. De Noord-Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij geeft een tweetal reddingsboot-en te zien, terwijl mede nog in dit vluchtig overzicht de belangwekkende af deeling Scheepshygiëne genoemd dient te worden. De Britsche afdeeling, aan de andere zijde van het hoofdgebouw gelegen, geeft een illuster denkbeeld van de stoere kracht, omvang en beteekenis der Engelsche scheepsbouw. De reusachtige firma Armstrong besloot het ge heele middengedeelte. Ze geeft ons scheepsmodellen van de oorlogsbodems te bewonderen, welke op haai' werf gebouwd zijn of gebouwd worden. Om eenig begrip te geven van de waarde van som mige tentoongestelde voorwerpen diene, dat een der scheepsmodellen welke de firma Armstrong exposeert, n.l. het model van het voor Brazilië in aanbouw zijnde slagschip „Rio de Janeiro", alleen reeds 14400 kost. Aan de vroolijkheid en ontspanning is ook een ge deelte der Tentoonstelling gewijd. Wij bedoelen de de lijn en leerden nu van mij het visschen met het net, dat ik van datzelfde zijachtige vlas vervaardigde waar van ook de mantel van Morgendauw gemaakt was. Het net viel buitengewoon in den smaak, dank zij de groote hoeveelheid visschen die ze daarmee vingen. Voila qui est bienriep Labsolu verrukt ga door met deze wilden te beschaven, maak je on misbaar en de zaak is gezond. O, als ik de ingrediënten van mijn beroemde pom made hier had gehad toen het lot mij op deze kanni balen-stranden wierp, dan zou Ocuenacati nu een tweede Parijs wezen, .et moi j'eu serais le maire ou mieux encore! Troost u maar! is de echtgenoot van de ko ningin-moeder geweest. Ah, ja de echtgenoot de la main gauche! de aar dige Wolk van den Zonsondergang was de zonder lingste vrouw van de wereld, fnntasque, volontaire, ja- louse. oh! mais, jalouse comme une négresse! Ver beeld je dat ze mij eens op een dag de oogen met een lange speer wou uitsteken opdat ik de schoonheid van haar hofdames niet zou zien. Car il parait que je m'etais oublie a en regarder une trois minutes de trop. En de dame van haar kant. - Ah, la pauvre femme, c'est qu'elle avait des yeux ello aussi; antwoordde Labsolu met zijn gewonen bluf. De prinses Morgendauw lijkt zeker niet op haar moeder, zei ik. Morgendauw is een engel in vrouwenkleeren. c'est a dire ze zou 't zijn, als zij die aan had. Mais il ne faut pas s'y fier non plus, daar alle vrouwen gelijk zijn wanneor ze verliefd zijn, en de zachtste duif steekt de scherpste nagels uit. Ik herinnerde mij toen de nieuwsgierigheid van wijk Oud-Amsterdam en het Lunapark. Dit is ver zorgd door de firma Hugo Haase uit Hannover. Oud-Amsterdam geeft een denkbeeld van den Dam, het Rokin, den Vijgendam en het Damrak omstreeks 1583. Het spijt ons te moeten zeggen, maar de op merking moet ons van het hart, dat het specifiek oud- Ilollandsche karakter, dat de wijk oud-Amsterdam moet kenmerken, wel eenigszins ver is te zoeken. Dat een Duitsche firma een en ander uitvoerde is de oor zaak hiervan, doch ter harer verontschuldiging mag worden aangevoerd dat Hollandsche firma's den aan leg van oud-Amsterdam en het Lunapark, met zijn talrijke aantrekkelijkheden, niet aandurfden. Men heeft dus niets beters kunnen krijgen. Doch een denkbeeld van het oude Amsterdam zal het onge twijfeld geven, vooral 's avonds zal .een en ander nog beter tot zijn recht komen. liet oud-Hollandsche marktplein vooral, met het Waaggebouw is aardig. Oud-Amsterdam is ruim en groot en zal dus heel wat menschen kunnen bergen. Er zijn o.a. een Amsterdnmsch bierhuis met plaats voor 8000 personen, een wijnrestaurant, een danszaal, een Wiener café, enz. Ten slotte moeten wij nog noemen de redactie schuit van het „Entos" gedenkboek. Deze schuit is het woonschip „De Zwerver" dat op artistieke wijze door den teekenaar Nieuwenkamp werd ingericht. „De Zwerver" is thans het terrein, waar Jhr. Jan Feith den redactiestaf zwaait. Onder zijn redactionee- le leiding toch zal de Tentoonstellingcourant en het gedenkboek der Tentoonstelling verschijnen. Laat men zo.o zijn blikken over het tentoonstellings terrein rondgaan, dan mag en kan men niet nalaten woorden van bewondering te uiten voor hetgeen hier tot stand is gebracht en dat den architect Walenkamp en den aannemer Rutgers alle eer aandoet. En te meer dwingt het bewondering af, dat deze Tentoonstelling en dit mag' wel eens in het licht gesteld worden is tot stand gekomen zonder eenigen geldelijken steun van overheidswege. Dat de E. N. T. O. S. dus geheel door het particu lier initiatief er is, geeft hoop en vertrouwen in de toekomst van Amsterdam. Werkelijk, men kan zeg gen, de hoofdstad herdenkt door deze Tentoonstel ling, die naar onze bescheiden meening de eerste plaats inneemt onder de Tentoonstellingéfi wélke dit jaar in onze Amstelstad worden gehouden, op waar dige wijze het eeuwfeest van Hollands onafhankelijk heid EERSTE KAMER. Aan de orde was gisteren het wetsontwerp tot tege moetkoming aan onderwijzers bij het lagw onderwijs. Het wetsontwerp werd zonder stemming aangenomen. Vermoedelijk 18 dezer zal de Kamer weer bijeenko- K AME R VERKIEZ ING. In het district Bergen-op-Zoom doet zich het merk waardig geval voor, dat de secretaris van de R. Kath. kiesvereeniging, welke het aftredend lid, den heer de Ram, candidaat heeft gesteld, zelf ook candidaat is. Den avond van den verkiezingsdag heeft het be stuur van de kiesvereeniging' vergaderd. Het Dbld. v. N.-Brab. schrijft: Het bestuur heeft getracht verbinding te krijgen met den heer W. J. F, Juten, den secretaris. Die de ledenlijsten heeft. En de namen der besturen. En zelfs. de kas. i De heer W. ,T. F, Juten gaf niet thuis. En toen eeni- ge bestuursleden getracht hebben hunnen secretaris, thans muiter tegen de r. k. kiesvereeniging, te bezoe ken, hebben ze het niet verder kunnen brengen dan de stoep. Daar mochten ze blijven staan. Binnen kwa- men zij niet. De heer W. J. F. Juten was niet te spre ken. Het bestuur vergadert a.s. Vrijdag opnieuw; in- tusschen zijn alle voorloopige maatregelen genomen. De Cbristelijk-Historische kiesvereeniging tc Kippenburg (district Sne6k) heeft, naar het Hbld. meldt, besloten den anti-revolutionnairen candidaat dr. J. G. Scheurer niet te steunen. Gemengd uienvs. PLAN 1913. De centrale commissie voor Plan 1913 heeft dezer dagen te Utrecht hare 15de vergadering gehouden. De sub-commissie voor de buitenlandsche reclame deelde mede, dat sedert de vorige opgave wederom een De aanvragen uit het buitenland om toezending van de geïllustreerde .reisbeschrijvingen door de centrale commissie uitgegeven, zijn zoo groot, dat van het En gelsche boekje eeii nieuwe oplaag moest worden be steld. Ten slotte deelde de sub-commissie, nog mee, dat het aantal schriftelijke aanvragen om inlichtingen, al leen bij het Centraal Bureau voor Vreemdelingenver keer ontvangen, reeds acht maal grooteT is dan dat van dezelfde' periode van het vorige jaar. Op voorstel' van de sub-commissie voor het verkeer' zullen in de volgende plaatsen auto- en coachtochten worden georganiseerdArnhem, Haarlem, Groningen, Middelburg en Siftard. Deze ondernemingen worden door de centrale oommissie door subsidies of deelne ming in het waarborgfonds- gesteund, Bovendien werkt de commissie ook mee-aan dè verbetering van de haven van Muiden, ten einde deze weer te allen tijde voor schepen toegankelijk.te maken en daardoor ook het bezoek aan de tentoonstelling in het Muider- slot over zee van Amsterdam uit te bevorderen. De sub-commissie voor de huisvesting deelde mede, dat zij een uitgebreide organisatie tot het verstrek ken Van inlichtingen betreffende logies aan vreemde lingen tot stand heeft gebracht, In de volgende jte- den zullen speciale bureaux voor huisvesting worden aangetroffen: Amsterdam, Arnhem,. Breda, Dord recht, Den Haag, Groningen, Haar-legn, 's Hertogen bosch, Leeuwarden, Leiden, Middelburg, Nijmegen, Rotterdam, Sittard, Sneek, Tilburg, Utrecht en Zwol le. Aan buitenlandsche journalisten, die pos land wil len bezoeken, zullen allerlei faciliteiten'"'-worden aan geboden en een aant al vertegenwoordiger-S" van beken de buitenlandsche dagbladen zijn reeds lïitgenoodigd, op kosten van de commissie een reis door ions land te maken. In verband daarmede ontving de commissie van de Geldersche Stoomtramwegmaatschappij de toe zegging om aan door haar aanbevolen vreemde jour nalisten vrij reizen te verleenen. Ten slotte werd nog gesproken over een veelvuldig vernomen klacht van vreemdelingen, dat het zoo moei lijk is in streken, waar men komt om te wandelen, b. v. te Bloemendaal, Baarn, enz. den weg te vinden. De commissie beveelt de plaatselijke commissies aan door gekleurde strepen of andere kenteekenen den weg aan te geven en dan de wandelingen te verdoelen naar den duur, b. v. witte streep wandeling een uur, blauwe twee uur, roode drie uur. De vreemdeling kan-dan zelf den weg vinden. noc* groot aantal artikelen over Nederland in de buiten landsche pers waren verschenen. Morgendauw zoodra zij mij over de inlandsche vrou- wen had hoor'en spreken, en zonder mij haar met pun- tige nagels voor te stellen zooals Labsolu haar af- J schilderde, zou ze toch wel wezen zooals al hare zus- j ters van de twee halfronden. Maar wat had ik mij erin t te verdiepen of de prinses al dan niet jaloerscli wast wat van meer belang was, hield ze van mij? i Ik zal jullie niet- lang meer met mijn verhaal ophou den, want het is nu laat in den nacht en de dauw, die vtel minder aangenaam is dan die uit mijn jeugd, maakt langzamerhand onze jassen kletsnat. Wat zal ik nog meer vertellen? Bijna eiken ochtend ging ik met- Labsolu naar haar toe en met haaf maak te ik in een half uur veel méér vorderingen in de taal van Ocuenacati dan de rest. van den dag door te con- verseeren met den Parijzenaar. Leer de talen bij de vrouwen, waarde vrienden. De geest werd over mij al heel vlug vaardig door den oogopslag en de handdruk-, ken die mijne bezoeken beëindigden. Het was Labsolu die het gesprek aan den gang hield. Deze kakelde maar door als een kalkoen en wij glimlachten zonder hem aan te hooren; we staarden elkaar in extase aan, zonder op onzen vriend te letten. Maar do morgenbezoeken waren mij al spoedig niel meer voldoende, trouwens ze moesten ook niet al te dikwijls herhaald worden, omdat het anders argwaan zou opwekken. Zonder dus mijn Mentor er over te- spreken, stond ik 's nachts op en ging heel zachtjes de hut uit -om in de buurt van het verboden Paradijs rond te dwalen. Ik kwam zoo tot aan den tuin van de prinses, sprong over de heg en bleef uren lang, in de schaduw van de hoornen gereten, het huis aanstaren, waarin de EEN RUMOERIGE VERKIEZINGS VERGADERING. Dinsdagavond zou, voor het eerst in de twaalf jaar van zijn Kamerlidmaatschap, de heer W. C.M. Pas toors, lid der Tweede Kamer voor het district! Bever wijk, het woord voeren voor de kiezers van Westzaan. De heer Passtoors was als eenige spreker aangekon digd en er zou gelegenheid zijn tot debat. i» Bij den aanvang der drukbezochte vergadering deel de de voorzitter, het Roomsch-Katholieke -Statenlid Goes uit Castricum, mede, dat behalve de hee'r-Pass toors, ook het woord zouden voeren de heerènj-Harms, hoofd eener christelijke school te Zaandam, eft Wesse ling, Roomsch-Katholiek raadslid te %-Gravenhage. Deze mededeeling gaf aanleiding tot protesten uit de vergadering; men meende blijkbaar, daF-het -de bedoeling was de gelegenheid tot debat te beperken. Toen dan ook de heer Passtoors gesproken-diad en de heer Harms het woord wilde nemen, ontstond er groot- rumoer. Do voorzitter maakte er een eind- -aan door de vergadering te sluiten. Juist wilde de,lieer Wesse- liug, de derde aangekondigde spreker, zijn meege brachte stukken opbergen, toen een der- aanwezigen uit de zaal op het podium sprong. Denkend, dat de man een der heeren op het podium te lijf wilde, gaf do heer Wesseling den vermeenden belager zulk een hevigen slag, dat deze met een „salto mort a le" te mid den van het publiek viel. Dit voorval dfee'd de verhitte gemoederen tot het kookpunt stijgen. Stoelen en bier glazen vlogen door de zaal en men séheen den heer Wesseling te lijf te willen. Doch daar verscheen de reusachtige veldwachter der ..gemeente Westzaan, die den heer Wesseling vastgreep, hem Uit de zaal wist te werken en hem „opbracht" naar het gemeentehuis, waar proces-verbaal werd opgemaakt wegens mishan deling. Waar was intussehen het Kaniérlid Passtoors ge bleven? Door een raampje op het tooriéel wa-s hij door vrien denhanden naar buiten gewerkt, en ook de heeren Goes en Harms kwamen ongedeerd buiten. Later op prachtige vrouw verblijf hjteld. Hoe heb ik toen d» maan benijd, die met haar zachte stralen in haar ka mer doordrong en zonder haar te wekken haar lange halfgesloten wimpers kuste. Eens op een nacht, door de gewoonte moediger ge worden. ging ik zitten op de treden van bgar stoep. De maan, half verscholen achter de wolken, verlichtte slechts schaars die plek waar ik, alles vergetend, mijn fantasie vrij spel liet. Ik droomde dat ik de kamer der koningin van mijne gedachten binnentrad. En terwijl ik haar bewonderde in haar slaap, het zwarte haar los hangend en haar mooie ronde armen op liet. bedje rus tend, stond zij «bast mij, niet slapend, maar helder wakker, niet alk een droomgestalte, maar in levenden lijve! Wie had haar opmerkzaam gemaakt op mijne nach telijke bezoeken? Of had zij misschien ook niet kun nen slapen, en kwam ze als ik in den maneschijn fan- tnseeren? Tk weet het niet, maar hoe het ook zij, mijn tegen woordigheid scheen haar niet te bevreemden, want zij uitte geen woord of gaf geen toeken van verwonde ring. Zij legde heel kalm haar hand op mijn schou der en bij dio zachte aanraking doorvlamde mij een vuur van het hoofd tot de voeten. Ik richtte liet hoofd op om in haar lachende oogen te staren. Zij zweeg; maar haar oogen, blauw en diep als de zee, spraken tot. mijn hart een goddelijke taal. Ik nam toen haar hand tusschen de mijne en bracht ze tot aan mijn lippen. Het was de eerste, maar hel was een lange kus; ik sprak geen woord, Siaar van mijn lippen vloeide een taal, hartstochtelijker en in niger dan ooit tusschen twee gelieven is gesproken. - y j j (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 1