DE JONG'S Hagelslag-Chocolade. i PROCES-VERBAAI. OPGEMAAKT. DE INVLOED VAN HET WEER OP DE STEMBUS. Een nieuwe Chocolade voor de Boterham In bussan van 1 Kilo/1.80 H Kilo ƒ1.- Y*. Kilo 0.55 1 Ons 0.24 BUITENLAND. B I NN E N L A N D. DE BURGEMEESTERSBENOEMING TE KOÜDEKERKE. ALGEMEENE CARILLONBESPELING. Op verzoek van. de Nationale Vereeniging voor den Volkszang zal Woensdag, morgen dus, des avonds van 910 uur het klokkenspel van den Waagtoren worden bespeeld door den klokkenist den heer W. J, Crefeld. Het Programma luidt: (De cijfers tusschen haakjes verwijzen naar de Nrs. van het tekstboekje „Kun je zingen, zing dan mee!" De anderen naar Nêerlands Volksliederenboek). (No. 1.) 1. Wij leven vrij. (No. 9). 2. Wilhelmus (Oude zetting) 3. Frijsk Folksliet No. 8. 4. De Vlaamsche Leeuw (No. 99). 5. Oranjeliedje No. 2. Van 6 tot en met 10 uit Valerius „Gedenck Clank." 6. Merck toch hoe sterck (No. 62). 7. Waer dat men sich al keerd of wend (No. 63). S. O, Nederland! let op TT 3aek No. 13. 9. Wilt heden nu treden No. 17. 10. Geluckig Vaderland. No. 19, 11. In Oorlog en Vreê (Nö. 18). 12. Een lied van Nederland (No. 5). 13. Marschlied (No. 7). 14. Mijn Nederland (No. 13). 15. Holland 18131913, een Vrijheidslied in den Volkstoon van S. Schuyer. 16. Nederland in Lied en Dans. Nationale Potpour ri voor 1913, door J. Oomes. „DE VEREENIGDE ZANGERS". Zondag heeft de liedertafel „de Vereenigde Zan gers directeur de heer Willem Hespe, in het Vondel park te Amsterdam een zanguitvoering gegeven op uitnoodiging van „de Vereeniging voor Volksmuziek iu de openlucht". Uitgevoerd werd o. m. „Alkmaar's olkslied door den heer Hespe gecomponeerd. Door „de Vereeniging voor Volksmuziek in de open lucht" werd aan de Vereenigde Zangers een krans aangebo den. TENTOONSTELLING—GENT. Op de wereldtentoonstelling te Gent behaalde onze stadgenoot .1. Boom .Jr. met inzending konijnen 1 eerste prijs, 2 derde pr., 4 z. e. v. en 2 e. v. De bedoeling is O.HS. om de dichtgemetselde poort open te breken en een doorgang te maken zooals deze oorspronkelijk heeft bestaan. Voorts zullen de barak ken die tegen den Drommedaris aangebouwd zijn wor den weggebroken en het klokkenspel in de echte He- monyklokken weer tot volle ontwikkeling worden ge bracht. AREONDISSEMENTS-RECHTBANK. Uitspraken van heden. Joh. G., arbeider te Egmond aan Zee, mishande ling, 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. S. J. en A. K„ arbeiders te Heerhugowaard, mis handeling en huisvredebreuk, ieder 2 weken gevange nisstraf. D. G., veekoopman te Berkhout, mishandeling, 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. G. P., visscher te Enkhuizen, mishandeling, 1 boete subs. 1 dag hechtenis. J. v. D., vrouw van J. V., Ebkhuizen, mishandeling, 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. A- E. A. Vjournalist, den Helder, eenvoudige be- leediging, 1 maand gevangenisstraf. C. S., Andijk, vernieling, 1 week gevangenisstraf. FOTO-GYMNASIUM. Men schrijft ons: By den heer van der Aa, hofphotograaf, Lange- straat, is ter bezichtiging gesteld een photographic van de leeraren en leerlingen van het Gymnasium al hier, die gemaakt is als aandenken voor den rector en twee leeraren bij hun a.s. vertrek naar Hilversum. De ze photographie munt uit door duidelijkheid en ar tistieke uitvoering. EERV. VERMELDING. Onze stadgenoot, de heer A. J. Dirksen behaalde een eervolle vermelding in deninternationalen Gevaert I otowedstrijd waarvoor 70.000 proeven waren inge zonden. Deze wedstrijd werd in Antwerpen gehouden. Tegen J. W. B. alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens het plegen van openbare schennis der eerbaar heid. NOORD-HO'LLANDSCHE PREDTKANTEN- VEREENIGING. Gisteren is te Hoorn de tiende vergadering gehou den van de Noordhollandsche Predikantenvereeni- ging. De vergadering, die flink was bezocht, werd geopend door den voorzitter dr. J. G. Boekenoogen. die na afhandeling van eenige huishoudelijke zaken het woord' gaf aan prof. dr. B. D. Eerdmans voor zijn inleidende bespreking over „Nieuwe stroomingen op Oud-testamentisch gebied," waarop de levendige ge- dachtenwisseling plaats had. Tot bestuursleden werden benoemd ds. D. Sypkens te Krommenie en ds. T. H. Cramer von Baumgarten te Hoorn. Als plaats der volgende samenkomst wordt Alkmaar aangewezen. Na eenige gedachtenwisseling over de dagorde der vergadering leidde ds. S. Bartstra te De Rijp de stel ling in: „Is leertueht te verwerpen, gewetenstucht is gewenscht om willekeur in de kerkgenootschappen te voorkomen." Ook naar aanleiding hiervan ontstond een levendige gedachtenwisseling. BEROOVLNG. Een kantoorlooper van de effecten-firma Lauer en Van der Beek, Keizersgracht 263, Amsterdam, moest gistermorgen omstreeks elf uur bij de Twentsche Bank een effectenpost ophalen ten bedrage van J 207t>. Hij borg het geld (tien bankbiljetten van 200 en drie van 25) in zijn portefeuille en stak de ze in zijn binnenzak, waarna hij den bovensten knoop van zijn jas sloot. Op terugweg naar het kantoor be merkte hij in de Hartenstraat plotseling, dat de bo venste knoop van zijn jas los was. En tot zijn groote ontsteltenis ontdekte hij tevens, dat de portefeuille met inhoud uit zijn binnenzak was verdwenen. Bij de politie werd aangifte gedaan; het eenige wat de looper kon vertellen was, dat hij even voor hij de vermissing constateerde, in de Hartenstraat vlak langs eenige heeren geloopen was, die met elkaar had den staan praten. Hij was, toen hij merkte dat zijn portefeuille verdwenen was, onmiddellijk teruggeloo- pen, doch had de heeren niet meer gezien. De looper is iemand van in de zeventig; met het oog op zijn hoogen leeftijd droeg men hem op het kantoor, waar hij reeds jaren in dienst was en het volste vertrouwen genoot, slechts de inning van klei ne posten op. Daar gistermorgen niemand beschikbaar was, en de post aan de Twentsche Bank vóór twaalven moest worden geïnd, had men dit aan hem opgedra- gen. De tirma was verzekerd bij den „Nedcilandschen Lloyd." ringen. Ontlast zich boven Amsterdam het onweer, dan zal in Rotterdam het Weer uitstekend blijven. In het grootste gedeelte van aas land is het Dinsdag op den verkiezingsdag waarschijnlijk uitstekend Con centratie-weer! Wij hebben hem gerustgesteld. Gewestelijke sto- I sterdam aangekomen. Bij de landing zongen zij socia- rmgen z:jn Dmsdag volgens onzen metoorologischen I listische liederen. Een officier der marine reikte elk n&n"°.:6.u' i?.*! ?„m.aarljlaa,tsel6ke sto" hunner den ontslagbrief uit. Buiten de terreinen van de Nederland werden de mannen opgewacht door een groote menigte volk. Een grasmaaier van den heer Z., te Beemster, heeft de vorige week uit een fleseh gedronken, die hij in de boerderij vond, waarin een waschmiddel voor schapen was. Hij is Zondag overleden; de man laat een vrouw en 8 kinderen na. Aan het Centraal Station te Amsterdam is in werking gesteld de eerste automaat, welke, na inwer pen van een kwartje, een kaartje voor Zaandam te voorschijn brengt. Naar het Hbld. verneemt, zal in de maand Aug. in Den Haag een Internationaal Vegetarisch Congres gehouden worden. Na een feestelijken begroetingsavond op den 24sten, zal het congres zelf op 25 en 26 d.a.v. plaats hebben. Voor het hof te Arnhem is gisteren voortgezet de behandeling van de zaak tegen M. J. T., kopersla- ger te Renkum, door de rechtbank te Arnhem wegens vergiftiging van zijn vader tot 15 jaar gevangenis straf veroordeeld. De advocaat-generaal eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank op grond dat niet gebleken is, dat de kwaal van bekl. hem vóór het bedrijven van de daad ontoerekenbaar'maakte. De Utrechtsehe rechtbank heeft gisteren een kolkbuas en een theologisch student wegens valsehe aangifte voor de kiezerslijst overeenkomstig den eisch van het O. M. veroordeeld tot twee dagen gevangenis straf. Het provinciaal Noordhollandseh comité voor openluchtsamenkomsten heeft besloten dit comité als zoodanig te ontbinden, en te adviseeren tot het vor men van plaatselijke comité s, die door een commissie voor algemeene belangen onderling zullen worden ver bonden. De onlangs met zijn vrouw in hechtenis genu men de V., te Leeuwarden, die verdacht wordt met die vrouw het eenjarige kind van haar door middel zoutzuur om het leven gebracht te hebben, heeft UIT BERGEN. Op de gisteren gehouden Landbouwtentoonstel ling te Schoorl, behaalde de heer H. de Sonnaville met een toom zwarte minorca's den lsten prijs en met een toom goud-wyandotten eene eervolle vermel ding. Na drie weken van harden arbeid is het den heer C. Nap, aannemer alhier gelukt van de oude kolfbaan van de Rustende Jager een naar de eischen des tijds ingerichte restauratiezaal te maken. De zaal die 18 X 10 M. groot is, ziet er zeer gezellig uit. Was bij de oude kolfbaau een blinde muur aan den weg, thans heeft men aan deze zijde volop uitzicht op den weg verkregen, terwijl er voor nog een mooie gelegenheid tot buiten zitten is gemaakt. Aan de tramzijde is een ruim terras aangebracht, vanwaar men een mooi uitzicht heeft op het stations etablissement en den drukken verkeersweg. Het geheel maakt een goeden indruk en doet den aannemer dan ook alle eer aan. Naar wij vernemen heeft. Donderdagavond 26 dezer in den tuin van de Rustende Jager een invitatie-con cert plaats van het uitmuntende Harmoniegezelschap van den heer Kriens uit Haarlem. Ongetwijfeld zal het dien dag niet aan belangstel lenden ontbreken. UIT SINT-PANCRAS. De kiesvereeniging „Burgerplicht" besloot in hare vergadering van Maandag 16 Juni bij de verkiezing van 2 leden van den Gemeenteraad één candidaat te stellen, waartoe werd gekozen de heer Jn. de Vries. VAN TEXEL. Een droevig ongeval gebeurde gisternacht op de Zuiderzee. Schipper Simou Eelman, van de blazer- schuit T. X. 56, sloeg overboord en verdronk. Het I geheele dorp Oudesehild, waar de overledene thuis behoorde, is onder den indruk van dit treurig val. Heden werden op den 5den lammerenmarkt pl. m. 1200 lammeren aangevoerd, die bij vluggen handel gemiddeld voor J 15.50 a 16.50 werden verkocht. onge- UIT OUDORP. De heer G. C. Bos, alhier, is benoemd tot vaan drig van het reservekader bij het 7e regiment infan terie. eno- die van uit de gevangenis aan zijn vader een brief doen toeko men, waarin hij er op aandringt, dat deze nu toeh vooral goed voor zijn (eigen) kind zorgen zal. Volgens de voorstelling, die door de verdachten nu weer van de zaak gegeven wordt-, zou de moord door de V. al leen gepleegd zijn. De Amsterdamsche commissie voor Plan 1913 heeft gistermiddag in perceel Spui 26 een zeer beha- gelijk ingericht inlichtingen-bureau met leeszaal voor vreemdelingen geopend, dat 's nachts tot halftwee toe gankelijk is. Ingezonden MededeelLngen. HENGSTENKEURINGEN. De Min. v. Landbouw heeft bepaald, dat de gewone Rijksnajaarskeuringen van tot dekking bestemde hengsten in 1913 gehouden zullen worden: Voor Noord-Holland: 2 Oct. te Hoofddorp; 3 Oct, Schagen en Wieringen; 4 Oct. Texel en Terschelling. Onze weerkundige medewerker van Beukenslot schrijft ons: Alleen een geroutineerd politicus weet, dat het weer invloed heeft op de. stembus. Het ligt voor de hand, dat er bij mooi weer wel wat meer stemmen zullen worden uitgebracht dan bij regen en wind of bij een abnormaal groote hitte, maar dat deze invloed zoo UIT ZUID-SCHARWOUDE De Liberale Kiesvereeniging alhier hield gister avond eene ledenvergadering ten huize van P. Schoen- j maker. Na opening, lezing en goedkeuring der notulen, deed de penningmeester rekening van zijn gehouden I beheer, een en ander sloot met een batig saldo van J 58.62. Het aftredend bestuurslid T. Kostelijk werd herkozen. Het door den heer P. Berkhout destijds gedane voorstel om dubbeltallen te stellen, werd in in behandeling' genomen en met algemeene stemmen aangenomen. Aan de orde kwam nu bestuursvoorstel tot naamsverandering der vereeniging. De heer E. Vlug vroeg naar het verschil van liberaal en vrijzin nig, waarop de voorzitter verklaarde dit niet to weten. De heer P. Molenaar was voor Liberaal. De heer P. Berkhout wees op de statuten, waaruit een conservatie ve geest straalt, en zeide dat vrijzinnig meer bedoelt j vooruitstrevend, evenwel achtte hij het gewenscht de groot is, dat de leiders der verschillende politieke par tijen thans voortdurend naar de lucht kijken, hoe het j politiek er buiten te laten en stelde voor den naam weer zich houdt, dat zullen de meesten niet Verwach- „Burgerplicht," De heer Jan Kroon was ook van deze BADHUIS WITTE KRUIS. In de week van 9 tot 14 Juni zijn in het badhuis van het witte kruis genomen: 83 kuipbaden le klas, 90 regenbaden le klas, 195 regenbaden 2e klas. Te za- men 368 baden. STATENVERKIEZINGEN. Men maakt er de N. R, Crt. opmerkzaam op, dat niet alleen in Amsterdam, maar ook in Rotterdam met zijn rechter meerderheid in den gemeenteraad, do coalitie bij de Statenverkiezing in geen van de stem districten de meerderheid heeft gehaald. In Den Ilaag is dit in slechts 2 districten het gévt geweest. an de 174 stemdistricten der drie grootste steden van ons land, Amsterdam, Rotterdam en Den Hang, hebben dus niet meer dan 2 rechts gestemd. De heer Duymaer van Twist heeft een aanklacht, wegens laster bij de justitie ingediend tegen het or gaan der Vrijzinnige Kiesvereeniging te Steenwijk, Noordwesthoek van Overijssel. De heer Duymaer van Twist heeft Zaterdag avond in een vergadering to Genemuiden ook het tele gram van baron van der Borch tot Verwoldo onwaar genoemd meldt de Zw. Ct. Zooals men weet hield dit telegram in, dat de lezing, die baron van der Eeltz heeft gegeven van de bekende kwestie, overeenkomstig de waarheid was. De heer Van Twist heeft een vervol ging wegens beleediging ingesteld tegen de heeren mr. H. II. Viëtor en Alfred Polak die de verklaring van baron van der Feltz hadden bekend gemaakt. Oemengd nieuwst. VERKJEZINGS-HARTSTOCHT. ten. Reeds Vrijdag j.l. kregen wij een bekend Con centratie-enthousiast bij ons op bezoek, die ons vroeg, of spoedig een weersverbetering zou zijn te wachten. En toen wij hem, hoewel een slag om den arm hou gevoelens en wees op de verschillende schakeeringen. De heer C. Berkhouwer: In Broek op Langendijk en Oudkarspel heeft men een vrijz. vereeniging, hier heet het nog Liberaal, wijl men ons onder de vrijzinnigen dend dat moet je wel, wanneer je als weer-profeet rangschikt, laten wij het dan ook zoo noemen. je kost wenscht te halen mededeelden, dat de voor uitzichten niet zoo slecht waren, dat p.l. een barome trisch hoog zich scheen te vormen, dat naar alle waarschijnlijkheid het weer van ons land zou beheer- schen eenige dagen achtereen, en dat de kans groot was, dat 't ook Dinsdag a.s. uitstekend weer zou zijn, zonnig, warm, kortom een echte Juni-dag, toen druk te de politicus ons zoo hartelijk de hand, dat wij een „au, au uitstootten. De Liberale Unionist was opge togen. dat werd het echte Concentratie-weer. Wij hebben den politicus niet in zijn gezicht uitge- DE BALKANOORLOG. De Servische regeering heeft de uitnoodiging van Rusland aanvaard betreffende de samenkomst der vier minister-presidenten te Petersburg. De minister-president Pasits heeft de ontslagaan vrage van het kabinet herroepen. ENGELAND. Zondag hebben de kiesrechtvrouweu getracht in het Londensche Hyde Park haar wekelijk- sche propaganda te maken. Nauwelijks was echter de banier ontplooid, of de menigte stormde op de vrou wen toe en liep enkelen onder de voet. Matrozen wa- De heer P. Kostelijk was tegen naamsverandering. I ren 200 galant ze uit het gedrang te helpen. Men krijgt een heel ander gehalte en ten slotte krijgen wij toch de politieke richting. De heer S. de Boer vond dat Liberaal van vroeger en Vrijzinnig van thans wel heel wat hetzelfde is. De meesten zou men kunnen rangschikken onder vrijzin nig-liberalen. De heer E. Vlug: Heeren, wij gaan aan het ziften. De heer D. Groen was ook voor vrijz.-lib., wijl de heer Jan Kroon, Liberaal een mooi woord vond. De heer J. Slot vond naamsverandering ge vaarlijk, het komt ten slotte od hetzelfde nppr "\To OOSTENRIJK. Naar verluidt is het departement van marine voornemens zes met machinegeweren voorziene Zeppelins in Duitschland te bestellen. De Zeppelin-mpij. zal de bestellingen niet voor het volgende jaar kunnen uitvoeren, daar ze overstelpt is met werk. HET WEER IN HET BUITENLAND. Het barometrisch hoog heeft in Oost-Europa zijn tenten opgeslagen. Derhalve is Zuid-Oost de hoofd- elderd. Hij heeft ons overtuigd, dat het weer niet alleen uw spinazie, en 't goede humeur van uw buur- vrouw beheerscht, maar dat ook de electorale resulta- I l.en v°or llet grootste gedeelte van het weer afhanke- iüjk zijn, niet alleen in landen met een tropisch of een sub-tropisch klimaat, maar ook in West-Europa, en vooral in ons landje. De zaak is dit: de kerkelijke j kiezers en ook het grootste gedeelte van de Sociaal- Democratische kies-proletaren stemmen, hoe de weers- toestand ook zij. De hevigste orkaan trotseeren zij, en door een zondvloed zouden zij gaarne heen willen zwemmen, om de stembus te bereiken. Zij stemmen vroeg in den ochtend, omdat zij weten, dat zij hier door hun propagandisten het werk zeer vergemakkelij ken. Zij zouden nog stemmen, wanneer zij wisten, dat hun leven in het stern-bureau bedreigd werd. Maar met de liberale kiezers is het heel anders. Slechts sporadisch treft men enkele vurige Liberalen van den ouden stempel aan. De meeste zijn zeer lau men, zoodat de oude naam gehandhaafd blijft. De voorzitter las nu een schrijven voor van de R. K. Kiesvereeniging, waarin werd medegedeeld, dat de heer Bekker door haar gecandideerd is en zij ook den heer Kroon zouden steunen wanneer eerstgenoem de door de Liberale Kiesvereeniging mede geteld werd. Hierover ontstond eenige discussie. Enkelen meenden het voorstel der R. K. Ie moeten aanvaar den, anderen niet. Enkele candidaatstelling werd ook genoemd, len slotte werd besloten, geheel afgeschei den van het schrijven van de R. K. Kiesvereeniging, om met 2 candidaten uit te komen en wel met 22 stemmen, de andere stemmen waren voor 1 candidaat. Nu werd gebrpik gemaakt van het dubbeltalstelsel en bleek uit de stemming dat de heer J. Kroon met 31 en G. Bekker met 20 stemmen werden gekozen tot- can- iidaat. Naast hen moesten nu nog 2 andere candida ten gesteld worden, waarover een vrije stemming plaats vond. Alleen de heer E. Vlug werd gekozen en de we kiezers. Zij stemmen, als zij het niet vergeten, na- moest herstemming plaats hebben tusschen Jb. «uit zij er tot driemaal toe door de propagandisten aan herinnerd zijn geworden. Zij stemmen dus laat. En zij loopen zich er niet voor in het zweet. Zij denken j j i er n'et. aan, om zich voor de stembus te laten nntre- Zondagavond hield het concentratie-comité in Am- I genen. En heden zullen zij' alleen dan hun stem sterdam 1\ een openbare vergadering, waarin een 4 tal sprekers, waaronder de heer mr. Adolf Perel op traden. In debat kwam de candidaat der S. D. A. 1'. voor dit district, de heer Jos. Loopuit. m de bus werpen, wanneer het niet te warm en niet te koud is, en wanneer het droog is, en een beetje zon nig, want anders zijn zij niet in het goede politieke humeur. De uitslag van de verkiezingen kan dus van De vergadering werd aan het eind zoo rumoerig. een enkele regenbui afhangen. schrijft het Hbld., dat de voorzitter haar sloot. Na j afloop raakten de heeren Perel en Loopuit zelfs hand- 1 gemeen. Volgens de lezing van mr. Perel had de heer I Loopuit hem een slag tegen den neus gegeven, waar 1 Toen de politicus van ons afscheid nam, zeide hij nog even met vroolijk gezicht: Dus het weer is vast? Ja, was ons antwoord. Maar u weet, dat een on- od de hepr Perel n„tJTA„rii^c °-=>r---, weertje, een plaatselijk warmte-onweertje, een zooge- op de neer lerel antwoordde met een stomp in 's hee- naamde thermische stor" ren Loopuit's gelaat. Met het oog op de weinig vriendelijke houding van de partijgenooten des heeren Loopuit werd mr. Perel onder politiegeleide naar huis gebracht. Mr. Perel was voornemens tegen den heer Loopuit een aan klacht. in te dienen wegens mishandeling en beleedi ging. De heer Loopuit zou zijn opponent o.a. heb ben uitgemaakt voor een „Jood'schen Sybrandi." DE DROMMEDARIS. Naar het llbld. verneemt is er groote kans dat hef bekende oude bouwwerk te Enkhuizen geheel zal wor- f geval was, speciaal tusschen drie uur en zonsonder- mg, zooals wij meteorologen zoon verschijnsel noemen, evenals de Cumuluswolk, die later m de (hunuIo-Nimbus. de eigenlijke onweers wolk, kan overgaan, als een karakteristiek goed-weer- teeken moet worden beschouwd. En er bestaat wel eenige onweersneiging. Van Zondag af zal ongetwij feld het vochtigheidsgehalte van de lucht stijgen. De warmte begint dan al een eenigszins drukkend karak ter te krijgen. Het gelaat van den V (leus en P. Berkhout. Eerstgenoemde werd gekozen. it de 4 gekozenen moesten nu 2 officieele candidaten gekozen worden en weer verkregen de heeren Jan Kroon 31 en G. Bekker 20 stemmen, zoodat deze 2 heeren de candidaten zijn voor den gemeenteraad. lot candidaat voor lid van het bannebestuur werd gekozen de heer G. Kooij. Daar uit de besprekingen gebleken is dat het reglement hier en daar te vaag omschreven is, zal in den komenden winter hierover thermometer in alle landen van Europa in snel tempo gestegen. In Schotland is het druilerig, in Engeland komt lichtgetemperde zonneschijn voor (onweersneiging) en in heel Frankrijk is het warm en drukkend. In Zuid-I rankrijk zijn zware onweders losgebarsten en ook bestaat daar een onweerskans. In Noord-Frankrijk is trouwens het weer eveneens niet storingsvrij. De Noord-Poolvaarders boffen. Langs de heele Aoorsche kust vertoont zich geen wolkje, en ook in Spitsbergen heeft dag en „nacht" de zonneschijn de de overhand. De temperatuur is heden zeer aange naam in het land van de middernachtzon. Ook de touristen die naar Zweden en Finland zijn gegaan, treffen mooi weer. In Duitschland was het Zond gaweliswaar zonnig, maar de temperatuur lag nog tamelijk laag. Maandag- is den heelen dag door de thermometer blijven stijgen, cn op het oogenblik is het in het heele land warm en drukkend. Onweersverschijnselen hebben er zich nog sparadisch voorgedaan. In Bohemen en Tirol is hei zonnig- en warm. Uit Zwitserland wordt zeer fraai bericht, er heerscht een matige warmte. KORTE BERICHTEN. Mevrouw Pankhurst is gisteren weer voorloopig uit de Hoiloway-gevangenis ontslagen. - Vier hoogleeraren in de chirurgie aan de universiteit van Pennsylvaniö z(jn gevangen ge nomen in verband met de hun ten laste gelegde eens vergaderd worden. Bij de rondvraag bedanken j mishandeling van dieren. Zij hadden honden van een vier leden waaronder de secretaris, wegens het candi- j gegooid om de uitwerking van het breken der deeren van den R. K. candidaat. Aan de hand van j ruggegraat te bestudeeren. het reglement en het ongewenschte van hun besluit Een kameel veroorzaakte gisteravond om tien werd den heeren in overweging gegeven hierop terug ullr iu het Luna-park te Brussel volgens de Tel. een lC komen. Desgevraagd antwoordde één lid een en an- ware paniek. Het dier sloeg op hol en doorliep het park in alle richtingen, stoelen en tafeltjes omver werpend. Vijftien personen werden ge- der in beraad te nemen. De heer P. Berkhouwer sprak n ergernis uit dat men ook per stemming de heer K. Zeeman (S. D. A. P.-candidaat) als candidaat voor droeg. Hij vond dat degenen, die zoo stemden thuis hoorden bij de S. D. A. P. De heer Jb. Berkhout ant woordde, dat dan ook de 20 stemmers op den R. K. in de R. K. vereeniging thuis behoorden. De vergade- ring, die inmiddels tot de helft der eerst aanwezigen een passe- wond. W»rkt8tericlueu, ryzinnigen leider betrok, en was gedaald, werd door den voorzitter met nij mlormeerde, wanneer die onweerskans het grootst l lijk woord gesloten, w as. Toen hij hoorde, dat dit in den namiddag het KORTE BERICHTEN. De 100 matrozen der Kon. Nederl. Marine, dio wegens hun anti-militairistische neigingen ontslagen zijn, zijn per stoomschip Prinses Juliana van de Stoomvaartmaatschappij Nederland uit Jndië te Am- MEDEMBLIK, 16 Juni. Aardappelen. Groote mui* zen f 1.80 a 2.20, kleine muizen f 1.— a 1,15, groote ronde f ƒ.75 p. l/2 H. L. Aanvoer 1647 banden of zakken. Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en OMSTREKEN, 16 Juni. Heden werd verhandeld: 5174 pond peulen f 7.70 a 8.70 per 100 pond, 7048 pond doperwten f 7.20 a 8.— per 100 pond, sla f0.90 a 1.50 p. 100 krop. tuinboonen f 1.14 a 1.28 per 100 BROEK OP LANGENDIJK, 17 Juni. Heden werd besteed voor: 900 zak (35 kilo) aard.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2