DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN, im No. 142. Honderd en vffitieMe Jaargang. ZATERBAH 21 JUNI. Uit den Raad. Dit nummer bestaat ntt 3 blaien. BINNENLAND. HERSTEMMINGEN-TWEEDE KAMER. EEN DESERTEUR GEARRESTEERD. AARSCI Ziezoo, de Raad heeft Woensdag op aandringen van den heer Dorbeck den heer Pot een vinger gegeven het is den heer Pot wel toevertrouwd te zorgen dat hij meer krijgt. Toen indertijd de kwestie Pot-Loo-, man werd geboren, hebben wij den Raad zeer ernstig gewaarschuwd en meer dan eens betoogd, dat men ge heel verkeerd handelde door den heer Pot in zijn af keurenswaardige actie tegen den directeur van ge meentewerken te sterken. Wen is echter doorgegaan, maar na het kostbare deskundige onderzoek liet ge noemde bedrag van vijf en twintig honderd gulden is waarlijk geen kleinigheid I mocht men verwachten, dat de Raadsleden, die min of meer met den heer Pot meegingen, nu voor goed genezen waren. Op grond van het rapport van den deskundige toch verklaarde de raadscommissie dat „op afdoende wijze uit de re sultaten van het onderzoek van den heer Cool blijkt, „dat de aantijgingen van den heer Pot nagenoeg ge- „heel ongegrond of overdreven zijn." En toen de heer Pot in de raadsvergadering van 4 December zich met een adres tot den Raad wendde, keurde de Raad dat geen woord waardig. Het zou nu wel uit zijn, dachten we. Niet omdat de heer Pot er een einde aan zou maken, maar omdat de Raad er genoeg van had. De heer Pot is natuur lijk op den ouden voet doorgegaan eerst bij B. en W., toen bij den Raad. Op zeer gelukkige-wijze heeft de waarnemende voorzitter, de heer Jan de Wit, Woensdag toegelicht waarom naar zijn meening het adres-Pot voor kennisgeving moest worden aangeno men, daarbij opmerkend, dat B. en W. to voren met de deskundige leden van de raadscommissie, die het adres kenden, erover hadden geraadpleegd. Daar kwam nu de heer Dorbeck tegen op. Omdat men an ders zou zeggen „en terecht" voegde hij er aantoe, ofschoon dit niet in het verslag staat dat de zaak in den doofpot wordt gestopt. Van den se cretaris der commissie van onderzoek hadden wij een dergelijke uitlating, versterkt door het „en terecht," allerminst mogen verwachten, daar dit adres precies paste in het kader van de voorafgaande series wraakte de heer van den Bosch niet den toon, noem de de heer van den Boesterd niet de grief „persoon lijk," sprak de heer de Groot niet van „spijkers op laag water zoeken"? Besloten werd tenslotte zonder krachtige bestrij ding van de tafel van B. en W., zonder hoofdelijke stemming ook dat B. en W. de zaak onder hun aan dacht zullen houden. Feitelijke beteekenis heeft dit besluit niet., maar de heer Pot zal er een voor hem gunstig voorteeken in zien aangenomen, dat hij dit nog noodig had. Men kan er pleizier van beleven in den Raad! Jammer, dat een ander er waarschijnlijk voor zal hebben te boeten! De behandeling der lange agenda geeft overigens weinig aanleiding tot het maken van opmerkingen, ook al, omdat twee belangrijke punten er afgevoerd werden. De voorgestelde vernieuwing van den wal- muur langs het Luttik Oudorp, door den heer Boel mans ter Spill 'n tegenvaller genoemd te wijten aan het verschijnsel, dat de grondslag van den walmuur in de laatste jaren belangrijk wordt verlaagd tenge volge van het draaien der schroeven van motor- en fitoombooten werd niet in behandeling genomen, doordat van verschillende firma's een adres was inge komen, om ten bate van het verkeer te land, den muur 50 a 70 cM. dichter bij het middelpunt der gracht te brengen. De herziening van de salarissen van het onderwij zend personeel aan Burgeravondschool en Avond school voor Handwerkslieden werd niet behandeld op voorstel van den heer Dorbeck, die verklaarde, dat de voorgestelde regeling zóu leiden tot onbillijkheden. De salarisregeling werd vastgesteld 24 Augustus 1910 maar toen reeds werd door den voorzitter aan gekondigd „dat in de getroffen regeling binnen af- zienbaren tijd eene wijziging zou moeten worden ge bracht". B. en W. hebben toen de sympathieke gedachte ge had, de betrokken leeraren uit te noodigen, hun wen- schen te doen kennen door een schema in te zenden vpor een regeling, welke naar hun meening aan billijke eischen zou voldoen. De heeren gaven gaarne en vlug aan die uitnoodiging gevolg 17 April 1912 ontvin gen zij haar en 4 Mei 1912 zonden ze hun antwoord in. Maar zij kwamen met een regeling, welke, naar B. en W. mededeelen, al dadelijk een meerdere uitgaaf zou vorderen van 2289 en aan enkele leeraren boven matig ten goede zou komen. Het behoeft, meenen B. en W. dan ook, geen betoog, dat aan het geuite ver langen der leeraren op deze wijze niet behoort te wor den voldaan. Zij wenschen het beginsel, hetwelk aan de bestaande regeling ten grondslag is gelegd, te handhaven en een wijziging intevoeren, welke aan bil-" lijko eischen voldoet, en welke 964 per jaar zal kos ten. Met dit voorstel kon de heer Dorbeck zich evenwel niet vereenigen hij zal amendementen voorstellen en in verband hiermede werd de behandeling dezer zaak uitgesteld. Intusschen verbaast het ons wel eenigszins, dat de betrokken leeraren zich niet tot den Raad gewend hebben om hun bezwaren tegen de regeling van B. en W. kenbaar te maken tenzij deze reeds voldoende mochten blijken uit hun schrijven van 4 Mei 1912. De heer Ringers hield een welsprekend pleidooi voor de verleening van 2500 subsidie aan het comi- té-1913, de heer Boelmans ter Spill betoogde op bete re gronden, dat het gemeentebestuur moest volstaan met 1000, de heer Dorbeck meende aan de hand van de aardige beeldspraak, dat men „in de roes van de aanstaande feestviering" niet te royaal moest zijn en niet boven de 500 moest gaan en de Raad koos het gemiddelde van de beide uitersten, n.l. 1500, dat ook de middenweg was, dien twee der wethouders in het college van B. en W. wenschten te bewandelen. Veel redeneeren kan men over een dergelijke zaak niet, om dat het hier vooral geldt een kwestie van persoonlijke appreciatie. Maar wel mag worden geconstateerd, dat geen enkele der raadsleden zich tegen subsidie verleening verzette en dat er ook van uit de burgerij geen adressen, zijn verzonden om den Raad te verzoe ken, de aanvrage van het comité niet in te willigen. De heer Cohen Stuart heeft met zijn ingezonden stukje in onze. courant over het brandgevaar in het Waaggebouw zeker het doel bereikt," dat hij zich voor stelde. Nog een ander oud-Raadslid kwam ter sprake, n.l. de heer Uitenboseh, wien hulde werd gebracht voor zijn optreden ten bate der volkshuisvesting en wien een spoedig herstel werd toegewenscht woor den welke wij gaarne onderstreepen. En eindelijk werd aan het slot dei" vergadering me degedeeld, dat het wel half Augustus zal worden voor dat de electrificatio tot stand gekomen is. De ge ruchten, welke reeds geruimen tijd geleden den ter mijn op AugustusSeptember stelden, waren dus dicht bij de waarheid. Tenslotte nog een kleine mededeeling, welke markt- bezoekers ongetwijfeld genoegen zal doen. In het Woensdag ingekomen schrijven van den di recteur-generaal der Posterijen en Telegrafie, betref fende de ontruiming van het Waaggebouw, wordt ge vraagd of in dat gebouw niet de gelegenheid kan blij ven bestaan tot het aannemen en overseinen van markttelegrammen. Of het gemeentebestuur hiertoe geneigd zal zijn, is natuurlijk nog een open vraag. Maar in elk geval blijkt uit deze aanvrage, dat er om de belangen van de marktbezoekers wordt gedacht er zal bij goeden wil altijd wel een bevredigende oplos sing kunnen worden gevonden! EERSTE KAMER. De beraadslaging over de wetsontwerpen tot pensi- onneering van gemeente-ambtenaren en van hun we duwen en weezen werd gisteren voortgezet. De heer Van Ni er op (L.) hield zijn bezwaren met betrekking tot de autonomie der gemeenten en het beleid van het ministerie ten aanzien van de uit breiding van het gemeentelijk belastinggebied vol, ook dat betreffende de belegging van de gelden. De heer Van den Berg (A. R.) repliceerde en meende, dat de kleinere gemeenten door de opeen ten op een rijksbelasting op naamlooze vennootschap pen niet geholpen zijn. Nadat minister Heemskerk geantwoord had, werden de beide wetsontwerpen z. h. s. aangenomen. Aan de orde was daarna het wetsontwerp in zake de kustverdediging. De heer Van Voorst tot Voorst (R.-K.) verdedigde het fort te Vlissingen en ontkende, dat de voorstanders van het ontwerp zich door politieke overwegingen hebben laten leiden. De heer Wassenaer van Rosande (C.-H.) verdedigde het wetsontwerp eveneens. Wij moeten ons z. i. tegen een coup de main waarborgen en alle naties versterken haar kust. De heer Staal (IJ.-L.) bestreed het ontwerp). Men heeft ten onrechte de urgentie van de verbete ring van de vesting Holland gezocht aan de kustzijde, in plaats van aan de landzijde, terwijl de noodzakelijk heid van een fort te Vlissingen niet is aangetoond. - Spr. betoogde, dat de waarde van Vlissingen voor een buitenlandsch aanvaller niet zoo heel groot is als men vaak beweert. De haven is niet zoo heel groot en de spoorweg is in korten tijd onbruikbaar te ma ken. Het fort zal, naar spr. op militair technische gronden uiteenzette, ons bovendien absoluut, niet be schermen tegen een aanval in de lucht, waar nog bij komt, dat een vijand, die in Vlissingen wil landen, daar komt om de vesting Holland te nemen. Spr. was van meening, dat het terugwerpen van een vijand te Vlissingen moet geschieden door ons veldleger, mits dit uitstekend worde ingericht. Spr. verklaarde zich tenslotte tegen het ontwerp. Minister C o 1 ij n, die lieden zijn rede ver volgde, ontkende dat de voorgestelde voorziening in strijd is met de Vestingwet. Het centrale comité der vrijzinnigen heeft gisteren den volgenden brief aan het bestuur van de S. D. A. P. verzonden in antwoord op het gisteren volledig door ons vermelde schrijven: Uw geacht schrijven van 18 dezer, dat in den na middag van 19 dezer, in ons bezit kwam, geeft ons aanleiding het volgende onder uw aandacht te bren gen. In het manifest dor Vrijzinnige Concentratie is het standpunt ontvouwd, dat de Concentratie in neemt, omtrent het onderwerp, waarop uw beide eerste vragen betrekking hebben. Duidelijk is uitgedrukt, dat de volksinvloed door het algemeen kiesrecht tot volle ontwikkeling moet worden gebracht. Het antwoord op de beide laatste vragen, betreffen de de wijze, waarop de concentratie onder de komende staatkundige verhouding hare beginselen omtrent de daarin behandelde onderwerpen zal trachten te ver wezenlijken, is afhankelijk van nog niet bekende om standigheden. Zij adviseeren den candidaten der concentratie voor antwoord te volstaan met te verwijzen naar dit schrij ven. Naar men aan het Hbld. mededeelt stelt het. par tijbestuur der S. D. A. P. zich op het standpunt, dat het zijne herstemmingsvragen niet heeft, gericht tot het Centraal Comité der Vrijzinnigen, maar tot de in herstemming komende vrijzinnige candidaten per soonlijk, wien is verzocht hunne antwoorden bij het partijbestuur in te zenden vóór Zondag. Het beschouwt dus het advies van het comité aan die candidaten als een interne aangelegenheid der vrijzinnige organisatie, en zal Zondag vergaderen om naar aanleiding der ingekomen antwoorden dat besluit te nemen, waartoe het door de resolutie van het Paaschcongres is verplicht! Het (u.-l.) Vaderland is van meening, „dat 't her stemmingsadvies der S. D. A. P. niet alleen geheel in de lijn der Concentratie ligt, maar dat het èn ten op zichte van het Vrouwenkiesrecht èn ten aanzien van de Ouderdomspensionneering Toyaal rekening' gehou den heeft met de wenschen der Concentratie:" „Het partij-bestuur van de S. D. A. P. heeft bij het stellen van dezen eisch ten opzichte van het vrou wenkiesrecht eigen wensch moeten prijsgeven. Want h«t is bake-nd dat de S. D. A. P. wilalgemeen vrou wenkiesrecht. Daarentegen komt de gestelde eisch geheel overeen met wat het concentratie-program ten aanzien van liet kiesrecht bevat." Ten aanzien van punt 3 en 4 van het herstemmings- besluit merkt het Vad. op: „Het is een eenvoudige oplossing, en het. is de op lossing, die na het bij de behandeling'der wet in de Kamer voorgevallene volkomen logisch is. Temeer is zij dat, nu ook hier door de S. D. A. P. een belangrijke concessie aan de Concentratie wordt gedaan door de bepaling van het artikel uit te breiden „tot alle 70-jarigen die een pensioen noodig hebben." Dit toch is een gedachte waarmede dc drie Concen tratie-partijen ten volle zullen sympathiseeren. Een harer grootste bezwaren tegen de wet toch is steeds geweest, dat zij alleen pensioen gaf aan loon arbeiders, en verder dat zij volstrekt niet vroeg of de pensioenverkrijgende het pensioen ook .inderdaad noo dig had." „De Nederlander" deelt mede: „Het Hoofdbestuur der C.-H. Unie adviseert den leden der C.-H U. met alle kracht mede te werken, die candidaten tot Kamerlid te doen verkiezen, die door de drie rechtsehe groepen zijn voorgesteld. Vermits de linksche groepen zich verbonden hebben eenstemmig op te treden tegen de rechtsehe groepen, staan, gedurende het nu volgende tijdperk, die groe pen gezamenlijk op één en dezelfde lijn tegenover de rechtsehe. Uit dat oogpunt beschouwd is het volkomen onver schillig uit hoeveel leden de Concentratiegroepen en de Sociaal-democratische groep bestaat. Maar niet onverschillig is het, dat voor elk en een ieder duidelijk blijke, hoe groot de numerieke kracht is vau de beide groepen, die der Concentratie en de Soc.-democratische. Door de Concentratie kunstmatig te versterken met behulp van rechtsehe stemmen ontstaat een valsche schijn. Eveneens door op de sociaal-dem. te stemmen, met het doel om de Concentratie te verzwakken of te bemoeilijken. Alleen door den strijd der genoemde groepen door haar zelve te laten beslechten, kan er helderheid ko men in den toestand. Indien vrees gekoesterd wordt voor sociaal-demo cratische overmacht, dan hebben de kiezers overvloe dig gelegenheid, rechtsehe Kamerleden te doen her kiezen, en alzoo het optreden der Soc.-Democraten te gen te houden. Het is op die gronden, dat het. Hoofdbestuur advi seert bij stemming tusschen Concentratie- en S.-D. candidaten zich van stemming te onthouden, en daar van af te wijken, indien, bij locale afspraak, links den recht-chen candidaat openlijk steunt." - liet hoofdbestuur van den Bond van Neder). On derwijzers heeft 250 beschikbaar gesteld ter bevor dering van de candidatuur-Esmeijer in het district Apeldoorn. STATENVERKIEZINGEN. Bij de gisteren in Overjjsel gehouden herstemming voor de Provinciale Staten zijn ingevolge de nog juist bijtijds getroffen overeenkomst tusschen concentratie en S. D. A. P. de beide soc. dem. aftredende leden her kozen, terwijl de aftredende heer Elhorst (a. r.) zijn zetel voor een liberaal heeft moeten ruimen. Di Ommen, waar de twee aftredende ehristelijk- historisehe leden in herstemming kwamen, zijn deze uitgevallen en vervangen door twee vrijzinnigen, die de stemmen van den christelijk-historischen protest- candidaat der vorige week kregen. De stand der Prov. Staten van Overjjsel is thans 24 rechts tegen 23 links. Gemengd nieuw». AFTREDEN VAN HET MINISTERIE? Een bijzonder correspondent uit den Haag schrijft aan de N. Ilaarl. Crt. „Uw bericht van gisteren („Laatste Nieuws"J on der reserve gegeven, is eensdeels juist, anderdeels on juist, „Inderdaad zal het m. i. er wel op aanloopen dat het Kabinet-Heemskerk aftreedt, de uitslag van de eerste stemming heeft, m. i. bewezen dat er voor het program van het Kabinet, .waarop het zich heeft ver bonden, dat wil vooral zeggen op de Tarief wet, géén meerderheid zal zijn te krijgen in de Kamer van Sep tember. „Doch dit ontslag zal zeker niet worden aangebo den voor de volgende week: de uitslag der herstem mingen zal worden afgewacht. „Intusschen is dit m. i. juist, dat gij wel terecht hebt gemeld, dat op het oogenblik het ontwerp-Tarief- wet afgedaan heeft; een volgend Ministerie, hoe ook samengesteld, en hoe ook de herstemmingen afloopen, zal hot ontwerp-Kolkman niet kunnen overnemen. Zelfs als de Coalitie alle zetels waar zij in herstem ming komt wint, kan tóch de Tariefwet niet meer worden aangenomen: de stand der partijen en perso nen wijst dat m. i. uit. Gij zult goed doen, bij de be oordeeling van wat nu aan de Katholieken te doen staat, en wat men onzerzijds plaatselijk bij de herstem ming zal adviseeren, daarmee rekening te houden: zoo kan op iedere plaats ten opzichte van de herstemming onzerzijds een vrij standpunt worden ingenomen." EEN VERKEERDE HANDELWIJZE. Donderdagmiddag reed een auto, afkomstig uit Amsterdam, van Utrecht op den weg naar Maarsscn. Twee jongens waren achter op den wagen geklommen en toen de chauffeur dat bemerkte, zette hij de a-uto in snelle vaart en liet hem telkens een slingerende beweging maken, volgens ooggetuigen blijkbaar met de bedoeling om de jongens te noodzaken, los te la ten. Op een oogenblik kon één van hem zich niet meer houden en slingerde van het rijtuig af op den straat weg. Het kind bleef bewusteloos liggen. De chauffeur stopte, en keerde, toen hij bemerkte, dat de jongen bleef liggen, terug. Het slachtoffer had een diepe hoofdwonde en geheel ontvelde knieën opgeloopen, en werd met dezelfde auto weer naar Utrecht terugge bracht. De politie te Maarssen heeft van het geval proces-verbaal opgemaakt. VERKIEZINGSVARIA. Een kweekeling van een der gemeente-scholen t. s-Gravenhage maakte van het leeflf»taajj der school tusschen 12 en 2 uur. gebruik, om oen bordpapier met de woorden: „Kiest Ter Laan" voor het raam aan de openbare straat te plaatsen. Het schoolhoofd, verontwaardigd over deze schen ding der neutraliteit, tijdens zijn afwezigheid, joeg het jongmensch op staanden voet weg en rapporteerde het voorval aan den schoolautoriteit, die het gebeurde nogal nuchter opnam en den jeugdigen ijveraar een berisping toediende. t Staat aan het hoofd der school vrij den zondaar weer in gratie aan te nemen, m.a.w. hem als kweeke ling al dan niet in school weer toe te laten. Bij de verkiezing in het district Tietjerkstera- deel zijn, in Engeland werkende kiezers overgekomen, om hun stem uit te brengen. Reiskosten en verlies van daggeld werden vergoed. ONGELUKKIGE SLAG. Donderdag, schrijft de Tel., was de 15-jarige boe renarbeider Ilonselman te Sloten met zijn baas, den warmoezier N. J. Dinkgreve te. Amsterdam op de groenmarkt. Et ontstond twist tusschen den warmoe zier en zijn knecht, wijl de jongen zeer onhebbelijk was, Toen Dinkgreve genoeg had van de onhebbelijk heden van zijn knecht, pakte hij hem beet en wierp hij hem op den wal. De jongen liep daarop naar huis en zeide mishandeld te zijn. Tegen den middag nam hij een bootje, om bij zijn gewezen baas zijn goed te gaan halen. Doch onder het roeien schijnt hij door de krachtsinspanning gevoegd bij de gevolgen der ont vangen tuchtiging, bewusteloos te zijn geworden. Zoo werd hij door anderen drijvende gevonden, die hem opnamen en hem per auto brachten naar het Onze Lieve rouwe Gasthuis. Daar is hij gisternacht over leden. Het lijk van Donselman zal gerechtelijk geschouwd worden. De politie van Sloten heeft zich over dit geval reeds in verbinding gesteld met den officier, van justitie te Amsterdam, die Dinkgreve gehoord heeft. E X AMEN - Z1 EKE NT E RP LEGING Den 18den j.l. werden in den Helder door de com missie voor Alkmaar, den Helder en Enkhuizen, be last met het afnemen van het examen algemeene zie kenverpleging, drie candidaten, opgeleid in het Hel- dersche gemeente-ziekenhuis, geëxamineerd. Geslaagd zijn de dames J. E. van Harte en G. Stam. Een deserteur van de veld-artillerie uit" Leiden, die verleden week door de Haagsche politie was aange houden, maar toen wist te ontsnappen aan de pa trouille, die hem van het politiebureau naar de kaïer- nc- moest brengen, is thans voor de tweede maal gear resteerd. Hij was aan het werk op een land in den Binkshorst- polder, toen hij eenige politie-agenten, waaronder en kele per rijwiel, op zich zag afkomen. IJlings nam hij de vlucht in de richting van een nabijgelegen boer derij, die daarop door de politie werd afgezet. Overal werd hij toen gezocht, doch nergens bleek hij te vin den, totdat men met hooivorken een stapel hooi uit- eenhaalde, waarop de man uit het hooi te voorschijn kwam. UIT HELLO. Bij Kon. Besluit is benoemd tot dijkgraaf van het waterschap de Starnmeer en Kamerhop de heer J. Groot Pzn., alhier. De Msb. meldt, dat de nieuwe bedevaartskerk zoover gevorderd is, dat de pelgrims, die 2 Juli a.s. naar Hoilo gaan, van deze nieuwe kerk gebruik zullen kunnen maken. Ongeveer 1500 menschen kan de kerk bevatten. Wegens bevestiging van den nieuwen predikant te Akersloot is er morgenochtend in de Ned. Herv. Kerk geen dienst. UIT HENSBROEK. Net ziet er in de onderwijzerswereld tegenwoordig niet erg rooskleurig uit voor de pasgeslaagden, zelfs voor de kleine plaatsen sollicitanten bij de vleet, Voor de betrekking van onderwijzeres alhier hebben zich thans niet minder dan 27 dames aangemeld waar onder enkelen die reeds meer dan een jaar de akte in haar bezit hebben. Het 'vorige jaar hadden zich voor dezelfde betrek king slechts 4 sollicitanten aangemeld. UIT HEER-HUGOWAARD. In een gehouden vergadering der Anti-Revolution- naire Kiesvereeniging alhier werd besloten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing candidaat te stellen de lieer K. Spaan; tevens besloot men het bestuur der R. K. Kiesverenigingen uit te noodigen tot het hou- den eenei samenspreking om te komen tot samengaan bij deze verkiezing. Natuurlijk moesten de R. K. een der door hen gestelde candidaten terugnemen. Deze samenkomst heeft plaats gehad, doch het aanbod der Anti-Rev. word door de R. Kath. niet aanvaard. UIT HOORN. De Lib. Kiesvereeniging „Vooruitgang" te Hoorn stelde de aftredende Lib. Raadsleden, de heeren G. J. de Boer, J. V v. Buren Lensink en II. Sohottee dö rics opnieuw candidaat. Vorder werd in de vaca ture-Kroon (Lib.) gesteld de heer G. Jz. Wonder Lib.), terwijl de voorloopige candidatuur-Bos (R.K.) werd ingetrokken en daarvoor in de plaats werd go- Meld de heer D. Jonkman (Lib.) UT VIK RINGER WAARD. Op de vergadering der vrijzinnige kiesvereeniging werden gisteravond in de plaats van de periodiek af tredende leden van den Gemeenteraad, de heeren A. Visser en D. Kooij, als candidaat gekozen, de heeren A. A isser en II. Sijbrands. Verder is als bestuurslid der kiesvereeniging gekozen de heer W. de Leeuw in dc plaats van den heer P. Peereboom, die om gezond heidsredenen als zoodanig had bedankt. De heer Hazeloop zou gaarne zien dat a.s. Woens- d; ga vond ook in onze gemeente de geheele uitslag der herstemmingen werd bekend gemaakt, doch om de groote onkosten werd dit niet mogelijk geacht. Van ons district kan 't 's avonds wel bekend zijn. Op voorstel van den heer Kok zal a.s. winter hie? •«n spreker worden uitgenoodigd óm de belangen der

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 1