Handelsavondschool. De uitslag der verkiezingen. Aangifte van Leerlingen. ONDERWIJS STADSNIEUWS. Wij zullen Woensdagavond op dezelfde wijze als verleden Dinsdag de uitslagen der verkiezingen bekend maken op liet Doelenveid bij slecht weer m de groote Harmoniezaal. Om vertraging te voorkomen, wordt, wan neer ons van enkele districten de uitslagen bekend zijn zonder de stemmencijlers dit op iets kleinere borden bekend maakt, die door de andere vervangen worden zoodra de cijfers ons bereikt hebben. Bovendien zal zorg gedragen worden.dat de stand der partijen, concentratie, coalitie en sociaal-democratie door zeer groote cijfers in geel, blauw en rood voor ieder duidelijk zichtbaar wordt aangegeven. AANPLAKKEN EX AFSCHEUREN. BUITENLAND. I. PRINS Az. Oudegracht 285b. ziging «ter Militiewet tot stand gebracht, en de jaar- lijksche kosten, welke van bet kustverdedigingsfonds het gevolg zullen zijn, behoeven absoluut geen reden te zijn voor verdere maatregelen in het belang onzer levende strijdkrachten. De heer Staal (lib.) repliceerde. Spreker handhaafde zijn bezwaren tegen den fort- bouw bij Ylissingen, en verzekerde, dat hij, bij het uit brengen van zijn stem tegen bet ontwerp, alleen be- heerseht wordt door de gedachte aan het belang van het land. Ten slotte deed spreker, lettende op de po litieke omstandigheden van het oogenblik, een beroep op den minister als staatsman en raadsman van de Kroon, om niet aanstonds na dg aanneming van het ontwerp aan de Kroon te adviseeren tot uitvoering daarvan. De minister, dupliceerende, antwoordde, dat hij na de aanneming van het ontwerp inderdaad aan de Kroon zal adviseeren het ontwerp tot wet te ver heffen. Met de uitvoering der wet zal spreker han delen op eene wijze, als men van een fatsoenlijk man mag verwachten. De Minister zal volstrekt niet dadelijk alle hens aan dek roepen om nog hitmen te halen wat te halen is. Op normale wijze zal de zaak haar ambtelijk verloop hebben. Wanneer binnen den termijn van dat verloop aan den minister contracten worden voorgelegd zal hij deze afsluiten. De heer Van der F e 11 z (vrijz.-dem.) moti veerde namens verschillende partijgenooten zijn stem tegen het ontwerp. Waar de toekomst van het kabi net zeer onzeker is, gaat 't niet aan, een toekomstig minister te binden aan dé groote uitgaven welke dit ontwerp ten gevolge zal hebben. Het ontwerp werd daarop in stemming gebracht en aangenomen met 01 tegetï 9 stemmen, rechts tegen links. Na vaststelling van de huishoudelijke raming ging de Kamer uiteen tot September. Z. K. H. DE PRINS. Zaterdag waren te Apeldoorn een 30-tal houtvesters uit Duiteehland, die de uitgestrekte ontginningen van Hi. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins bezichtig den. op een rijtoer in zes rachi brikken met vierspan nen van het Koninklijk staldepartement. Z. K. H. de Prins voegde zich ook bij het gezelschap, dat zich te ruim 12 uur op het Aardhuis aan een dejeuner veree- nigde. 's Middags vertrokken de hoeren weer naar Duitsohland. Z.K.H, de Prins vertrok Zaterdagavond naar Ber lijn. Den 03<ston dezer keert Z. K. EL naar het Loo te rug. Gemengd nieuw*. ROSARIUM VREDESPALEIS. Oisteniumiddag had de overdracht plaats van het rosarium door de Nederlattdsche Vereeniging tot be vordering Van de rozenkweckerij „Nos JungUtit Ro sea," aangeboden aan de Carnegie-stichting ter opluis tering van de tuinen van het Vredespaleis. Deze rozentuin is zeer fraai aangelegd langs deti vij ver, aan de linkerzijde van het gebouw, aan weerszij den van een bordes, van waar men een uitnemend ge zicht heeft over de prachtige rozen, die in vollen bloei «tobden en haar kleuren, van diep rood tot het reinste wik in al hour pracht ontplooiden. Aan de randen van de uiterste perken vindt men de donkerroode ro zen) dan rijen lichter gekleurde, terwijl de gele rozen in steeds zachter kleuren naar de ronde perken in het midden toe, waar de teere witte bloeien, zijn geplant. BERLAGE GEHULDIGD. Zaterdag bezichtigden verscheiden dames en heeren tfp nitnoodiging van het genootschap „Architecture et Amicitia" onder leiding van den architect de Beurs op het Damrak. Tevoren pree3 de voorzitter van het genootschap, de heer Walenkamp, den heer Berlage, die had gebroken met den sleur der schijnarchitectuur en hij hoopte dat het voorbeeld navolging zou vinden, daar dit noodig is voor onze bouwkunst. „Gij hebt mij met loftuingen overladen," aldus ver klaarde de heer Berlage hierna, zichtbaar ontroerd, „ge hebt me mooie dingen toegedacht. Ik aanvaard dit alles graag en het ontroert me, het uit uw mond te mogen hooren. Daarom niet veel woorden meer. T>ank aan allen, die hief staau. Tk hoop dat dit werk, dat veel van mijn krachten heeft gevergd, voor het nageslacht zal blijken te zijn een zeer beseheiden begin tot een groote architectora le kunst in Nederlahd." STOOMBOOTDIENST OP TEXEL, (led. Staten vflb Noord-Holland stellen voor, het verzoek van de X. V. Texel's Eigen Stoomboot-Onder neming om subsidie van de hand te wijzen. Ged. Sta ten wijzen er op, dat de Mij. Alkmaar Packet wel voor het postvervoer betaald werd, maar ook geen subsidie ontving. Bovendien is de financieele toestand der on derneming niet ongunstig en tevens nog vooruitgaan de. BIJGELOOF EX STEENPUISTEN. Een groentenkoopman te Delft bemerkte, dat een juffrouw, die altijd bij hem kocht, uit een bak, staan de in den winkel, een aardappel stal en in den zak stak. Daar de inkomsten van het gezin der juffrouw ruim voldoende zijn, bevreemdde deze diefstal den koopman en deze gaf dit dan ook te kennen en vroeg, of zü soms gebrek had; gaarne gaf hij haar in dat ge val een maaltje aardappelen cadeau. De juffrouw, eerst, iets ontdaan, ontkende, dat ar moede de drijfveer harer daad was, en gaf toen een anderen grond op. Zij had n.I. ved last en pijn van steenpuisten en van een kaartlegster vernomen, dat een goedwerkend middel om deze lastige uitwassen te doen verdwijnen, was: de puist inwrijven met, een gestolen aardappel"! Hartelijk golach volgde natuurlijk op deze uiting van de naïeve hijgeloovige juffrouw. DAM DER REGEERIXG. Het volgende antwoord is ontvangen van de Regeo- ring op het adres van hulde, gezonden namens de Christelijke Arbeidersorganisaties ,,Ik heb de eer, namens de Regeering, aan de hoofd besturen der verschillende christelijko vak- en werk- liedenorgtmisaties, die door u worden vertegenwoor digd, de erkentelijkheid der Regeering te betuigen voor de waardeering die de arbeid van het Kabinet heeft mogen ondervinden. Dat de vertrouwensmannen van meer 100.000 geor ganiseerde arbeiders op zoo ondubbelzinnige wijze hun dank voor het gevoerde bewind hebben uitgesproken, is voor de Regeering tot haar grootste voldoening. De minister van Binnenlandsebe Zaken, tijdelijk voorzitter van den Raad van ministers, HEEMSKERK." OF ER GESTEMD IS Vroeger was het een zeldzaamheid als 90 pet. der kiezers opkwam, vooral bij eerste stemming, zegt de Maasbode. Thans echter geeft Enkhuizen het voorbeeld mot ruim 97 pet., dan volgt Doetinchem niet 96, daarna Enschedé met 95 evenals Dokkum, op de hielen ge volgd door Beverwijk met 94 pet. Het vroeger onmo gelijke percentage van 93 werd nog uitgebracht door Alkmaar, Ridderkerk en Steenwijk, 92 pet. door Lo ch om en Leiden, 91 pet. door Eist, Haarlem, Öostburg, en Rotterdam II, 90 pet. door Utrecht II, Wijk bij Duurstede, Zaandam, Zutphen, Middelburg, Gorin- chem en Amersfoort. Bijna 90 pet. door Gouda, Har- lingen, Haarlemmermeer, Hilversum, Ommen, Tiet- jerksteradeel en Zwolle. Tilburg en Oosterhout vormen het andere uiterste met circa 62 pet. UIT BERGEX AAN ZEE. Het in 1907 gestichte, in 1909 vergroote badhotel „Nassau-Bergen"' is thans, zooals het in zijn geheel door de bekwame architecten Berlage en v. Epen is gedacht, gereed gekomen. Dezen winter is men begonnen het gebouw voor de helft te vergrooten en gistermiddag had de officinale opening plaats. Zeer velen maakten van de gelegen heid om het gebouw te bezichtigen gebruik; algemeen was men het er over eens, dat dit krachtige, forsche gebouw, in volle overeenstemming met de geweldige zee, van grooten durf en ondernemingsgeest getuigde. Dit badhotel, voor welks totstandkoming natuurlijk een groot kapitaal noodig was, bevat tachtig frissche en ruime kamers, die hygiënisch doch smaakvol zijn ingericht. Van uit die kamers heeft men een verruk kelijk uitzicht over het strand en de zee of over de opkomende badplaatsen de blonde duinen. De op de eerste verdieping gelegen eetzaal is aanmerkelijk ver groot en biedt plaats voor een paar honderd gasten, terwijl ze grenst aan een ruim uitzicht biedend ter ras. Beneden heeft men het smaakvol ingerichte ca fé-restaurant, dat geheel gescheiden is van het bad hotel. De rooksalon van het hotel, met de gemakke lijke club-fauteuils, is zeer gezellig ingericht. Tus- schen de rookzaal en de allerliefst ingerichte dames salon bevindt zich een ruime zaal, waar gister, onder begeleiding van een goed orkest, gedanst werd. Er is verder een mooie tooneelzaal, waarnaast zich een coiffeurs-salon bevindt. Bovendien heeft men er eeni- ge goed ingerichte badkamers, terwijl ook de kamers voor het personeel genoemd mogen worden. Het spreekt van zelf, dat dit grootsche gebouw ge heel electrisch verlicht is, ook ontbreken hier de lif ten niet. Het ligt in de bedoeling van den wakkeren direc teur, den heer C. E. Zeiler, om zoolang de aansluiting voor het electrisch licht nog niet verkregen is, een eigen liehtkracht-installatie te exploiteeren. Het is te hopen, dat het de gemeente zal gelukken voor dien tijd de aansluiting tot stand te brengen. De kans, dat dit geschieden zal. is niet gering, daar ot voor dit doel in de gemeente hard gewerkt wordt. t DE KAMERVERKIEZING. Daal' de heer van Foreest niet geantwoord heeft op de vragen van de S. D. A. P. heeft het Partijbestuur besloten de kiezers vrij te laten. NOORDER STOOMTRAM-MIJ. Ged. Staten van Xoord-Holland stellen voor in het besluit van 10 Xov. 1903, waarbij financieele steun is toegekend aan de stoomtram AlkmaarSchagen, te doen vervallen de woorden, dat de exploitatie door de H.1J.S.M. moet geschieden „in hoofdzaak overeen komstig de grondslagen, aangegeven bij den brief van de H. IJ. S. M. aan het bestuur van de Noorder- Stoomtramvereeniging, d.d. 22 Oct. 1903." Er worden namelijk pogingen in het werk gesteld om de lijn binnenkort te exploiteeren als een locaal- gpoortveg, maar nu wil de H. IJ. S. M. zich dekken te gen financieel nadeel, dat zij zou lijden, wanneer de minister, nadat de tramweg in een locaalspoorweg ver anderd zou zijn, mocht weigeren het vereenvoudigd lo- caal-spoorwegreglement 1902 daarop toepasselijk te verklaren, zoodat de exploitatie dan kostbaarder zou worden. Xa aanneming van dit besluit der Prov. Staten, kunnen Ged. Staten het exploitatie-contract opnieuw beoordeelen en dadelijk een beslissing nemen, omtrent het billijke van de financieele verplichtingen aan de exploiteerende maatschappij opgelegd. DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. Xaar wij vernemen zullen de besturen van de drie rechtsche kiesvereenigingen hedenavond een gecombi neerde vergadering houden ter bespreking van de ge zamenlijke actie voor de gemeenteraadsverkiezingen. Wij vernamen, dat de anti-revolutionnairen zich niet kunnen vereenigen met de houding der christe- lijk-historischen, die drie candidaturen voor zich op- eischten. Zij zouden het electoraal accoord willen sluiten, indien elk der drie partijen met één candidaat uitkomt en hebben dit aan de christelijk-historische kiesvereeniging doen weten. Wordt deze voorwaarde niet aanvaard, dan zullen de anti-revolutionnairen zich bij de verkiezing voor leden van den gemeente raad van deelneming onthouden. In dat geval zullen do Roomsch-Katholieken en Christeiijk-Historischen dus moeten optrekken voor hun vier candidaten. VOETBAL. De voetbalvereeniging „Holland" speelde gisteren te Texel een propaganda-wedstrijd tegen „de Texci- sche sportvereeniging" aldaar. Voor rust wisten de fanatiek spelende leden der „Texelsche Sportvereeni ging" de aanvallen van de voorhoede van Holland nogal tamelijk te doorstaan en konden zelfs een te- genpunt maken. De rust trad in met 31 in 't voor deel van Holland. Na de rust was „Holland" overwegend sterker en wist ze dit te benutten door den stand op te voeren tot 91. Blijkbaar had de Texelsche voetbalvereeniging voor rust te veel van haar krachten gevergd. Over het geheel was het een geanimeerde wedstrijd, terwijl een fanfarecorps zorgde voor de goede stemming. Aanplakken van verkiezingsbiljetten is lang niet overal geoorloofd. Wie het doet op plaatsen, waar het niet mag, komt met den strafrechter in aanra king. Maar het. afscheuren van biljetten, het onleesbaar maken der namen is evenzeer verboden. Dit afscheu ren kan als straatschenderij worden gestraft met geldboete van ten hoogste 15 wordt het als op zettelijk en wederrechtelijk vernielen, beschadigen of onbruikbaarmaking van eens anders goed be schouwd, clan staat er zelfs twee jaar of 300 op! Wie dus lust heeft zijn partij-belangen te dienen, door aanplakbiljetten van de tegenpartij te vernielen of te beschadigen, weet dus, dat hij zich schuldig maakt aan een strafbare daad. In moreelen zin is het afscheuren en onleesbaar maken ongetwijfeld ook af te keuren. Laat ieder toch vrij in het gebruiken van dit publieiteitsmiddel. Ge wilt niet graag dat men de biljetten van uwen candidaat mishandelt - toont dat ook door die van den tegencandidaat niet te schenden PRENTBRIEFKAARTEN. Door den Alkmaarschen Boek- en Papierhandel van den heer A. v. d. Meulen is een serie nieuwe prent briefkaarten in den handel gebracht fijne photo gravures van prachtige boschpartijen, weggetjes en slootjes hier en in Heilo. DE BALKAN. De Nordd. Allgem. Zeitung schreef Zaterdagavond: „Op het oogenblik valt nog niet uit te maken of het geschil tusschen de Balkanstaten door scheidsrechter lijke uitspraak dan wel door wapengeweld zal worden beslist. De beslistheid echter, waarmede de mogend heden zich hebben gehouden aan de hoofdlijnen van de Europeesche vredespolitek, waartoe ook behoort de erkenning van het recht der Balkanstaten om over hun eigen zaken te beslissen, heeft tot dusverre gunstige resultaten opgeleverd en zal, naar wij hopen, ook verder hare nuttige uitwerking niet missen." BELGIë. De internationale commissie voor lueht- vaartrecht heeft het onderzoek van het ontwerpver drag tot regeling van de internationale luchtvaart be ëindigd. Hoofdstuk III van het verdrag, dat de douane be treft, was het vorige jaar in beraad gehouden. Het thans aangenomen ontwerp voldoet aan de wenschen der sportsmen en biedt tevens aan de staten de noodige waarborgen. ENGELAND. Te Southend on Sea is een poging tot brandstichting ontdekt in de kerk St. Jan. Achter het orgel werd een stapel lucifers waarop een dertig tal patronen waren geplaatst, gevonden. Een der lu cifers had gebrand, maar is blijkbaar door den tocht uitgegaan. In de nabijheid werden manifesten voor vrouwenkiesrecht gevonden. Drie kiesrechtvrouwen Kenney Lake en Bariet zijn voorloopig in vrijheid gesteld. Nadat zij gedurende eenige dagen voedsel hadden geweigerd. De Oostelijke vleugel van het laboratorium der uni- serviteit te St. Andrews in Schotland is dooT brand verwoest. Er zijn aanwijzingen, dat de brand door kiesrechtvrouwen is gesticht. ITALIë. Volgens de bladen moet de toestand in de provincie Ferrara zeer ernstig zijn geworden tenge volge van de agitatie onder de landbouwers. Aanval len en brandstichtingen zijn aan de orde van den dag. Herplaatsing wegen* verandering. Ouders en verzorgers, die hunne of de aan hunne zorg toevertrouwde kinderen het onderwijs aan de HANDELSAVONDSCHOOL wenschen te laten vol gen, behooren zich daartoe AAN TE MELDEN bij den Directeur dier inrichting, AAN HET SCHOOL GEBOUW, staande aan het Victoriepark en wel op MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG, 23, 24 en 25 JUNI a.s. des Maandags en Dinsdags tusschen 7 en 9 uur 's avonds en des Woensdags tusschen 2 en 4 uur 's namiddags. Leerlingen, die reeds vroeger de school bezochten, zullen opnieuw moeten worden opgegeven. Als leerlingen worden toegelaten zij, die den leeftijd van 12 jaar hebben bereikt en het toelatingsexamen met goed gevolg hebben afgelegd. In bijzondere ge vallen zullen leerlingen zonder toelatingsexamen kun nen wopden toegelaten. Alkmaar, 18 Juni 1913. De Directeur der Handelsavondschool, A. VERSTEEGE. Ingezonden Stukken Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u plaatsing van het onderstaande naar aanleiding van de advertentie van den Bond voor Staatspensionneering, federatie Schagen, voorkomen de in uw nummer van Zaterdag j.l. Bij voorbaat mijn dank. Aan de federatie Schagen bestaande uit afdeelingen van den Bond voor Staats pensionneering. Mijne heeren, Uw bestuur spreekt haar leedwezen uit over de houding die de afd. I.angendijk innam bij de eerste stemming. Of dit leedwezen ook uitgesproken zou zijn als wij onzen steun hadden gegeven aan den heer van Foreest zal ik hier maar in 't midden laten. Mij dunkt, de afd. Langendijk heeft hier een royaal stand punt ingenomen, door die candidaat te steunen waar van we in den geest van Art. I onzer statuten het meest te verwachten hebben. En daar gaat het toch om. Ook bij de herstemming zullen we ons standpunt hoog houden, door ook hier te steunen dien candidaat, waarvan wij nu het meest te verwachten hebben, in dit geval jhr. rur. P. van Foreest. Verder heet het, geheel onverwachts zonder voor kennis of overleg. Maar mijne heeren, aan wie hier de schuld. Waar op de laatste federatievergadering geheel niet over de verkiezing gesproken werd, sprak ik daar aan het einde der rondvraag mijn verwondering over uit, mee- nende, dat toen toch vrijwel de tijd gekomen was, om ons werken der laatste vier jaren doeltreffender te doen zijn. Ten antwoord kreeg ik toen, dat het beter was, te wachten tot na de algemeene vergadering van den bond, daarna kon dan dadelijk een vergadering worden belegd. Op den avond van de meeting van 25 Mei hoorde ik iets, dat mij minder vleiend leek voor de onpartijdigheid van den secretaris. Hoe het zij, ik ontdekte wel dat nog geen vergadering was vastge steld. Direct daarop schreef ik een briefkaart naar den voorzitter, waarom de vergadering zoo lang uitbleef, vermoedende, dat meerdere afdeelingen hierop wacht ten. Het antwoord hierop is echter achterwege gebleven. Nog verder heet. het: Tegen het advies van het Hoofdbestuur. Het is waar dat het hoofdbestuur bei de candidaten moest aanbevelen. Ik zou echter wil len vragen, heeft de heer van Foreest gedurende zijn zittingsperiode iets in 't belang' der arme ouden ge daan? Weliswaar zal de heer van Foreest nu aan het concentratieprogram gebonden zijn, waarom wij van hem in ieder geval meer te verwachten hebben dan van den heer Snoeck Henkemans. U zult mij moeten toegeven, dat in het program der S. D. A. P. ons art. I beter tot zijn recht komt dan in 'het. cbncentratiepro- gram. Heeft het Hoofdbestuur zelve niét als zijn meerling" uitgesproken, dat in de afd. Alkmaar de concentra tieliefde er wel wat heel dik op zat. Mij dunkt dat wij volkomen in den lijn zijn gebleven van art. I onzer statuten. Nu echter de heer Gerhard afgevallen is, zullen we met alle kracht uitroepen STEMT VAN FOREEST. Hopende dat hiermee het besluit onzer afd. vrijwel is weerlegd en het bestuur der federatie Schagen haar bekrompenheid gevoelt, teeken ik met bondsgroeten O. PAARLBERG, Secr. afd. Langendijk. Oudkarspel, 23 Juni 1913. in BOEKHOUDEN en aanverwante vakkeu ter opleiding voor praktUk en examen*. Telefoon ÜÜ9. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCRED1ET Voordam C 11, Koers van STAATSLEENINGEN. 20 Juni 28 Juni Nederland Ned. Werk., Sen al* pCt. 3bb Ff FF FF Buitenland. Bulgarije Tabakeleening pCt, Brazilië Funding Mexico binnen!. l lapan Oosten rijk Jan. Jul. 4 ItssIrbiI Hope Oonaol 1906 f 1894 6s Ebu 4 twanv Dombr. 4 b» BANK- en CREDIETINSTELLINGEN EN HYPOTHEEKBANKEN. Amsterdamsche Bark div. Nederlaudsche Bank Gert. Nederl. Handel Mij. Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. W«tton Je Hypotheek Bank pCt. t Noordtollandach Grnndcradiot tu INDUSTRIEELE OKDERN. (Buitënl.i Amalgamated Copper Cy. Aandeel div Ik, er. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry CULTUUR ONDERN. EN HANDELS VENNOOTSCHAPPEN IN NEDERLAND EN KOLONIËN. Oultuur Vorstenlanden div. Winstbe*. Handelsvereen. „Amsterdam" Nieuwe Afrikaanaohe Handelsver. TABAKSON DERNEMING EN V lsm Deli Aan Langkat Idem pref, A'dam Serdang bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mij. Doii-M&atschappy Hessa Tabak-Mij. Mcdan tabak Rotterdam Deli tenembah Tabak-Mij, United Langkat Plan Co. PETROLEUM ONDERNEMINGEN. 'Jortsche Petroleum aand. div. tlecons. Holl. Petrol. Cert. A Intern. Rum. Petroleum My. Eon. My. t. expl. v. Petroleum Moeara Enlrn Perlak Petrolenm-Mlj Sumatra Falembeng Zuid- Perlak Orion Petroleum Mij. Schibaiefl) gew. Aand. Pref. MIJNBOUW MAATSCHAPPIJEN. Ketehoen Gew. pref, dedjang Lebong Great Coba- KUBBER MAATSCHAPPIJEN. „Amsterdam» Rubber Cult. Mij. aand. div Deli Batavia Rnbber Mij. Koloniale Rubber Mij. Nederl. Rnbber Mij. rSerbadjadi* Sum. Rubb. Cult. Mij. SCHEEP V AART M AATSCHAPPIJ EN. Amarik. 6toom?.-Mil Nederl. Scheepvaart Unie Dommon Maria®. h-efsm.it- 'darimr.bondu pOt. 4'*: DIVERSEN. "•oaant. Pern div 'referent SPOORWEGEN. Holl, IJ*. Sp.-Mi), 4ü. tot expl. van Staatssnoorw Hli Spoorweg K IEEJKA. Aieh. Top. Cert. Convert pOt, 4 Deur. «n R. Gr. Cert aard. Ah Brie Vsuu»j. City South pref Mtss K. Texas O, v. ,t New-York end Oatarie tiorfoli Western C. v. Rock Kl&nd g«w t) Southern PaciSe Southern Railway j( Union PaciCr eert Wabash gew. H n RUSLAND. W'lvJikawkas 1885 oUt 1 PREMIELEENLNGEN. NEDERLAND. Stad ainsterrf. 1100 OemeenM-cred. BELGIE Antwerpen 5Ui7 HONGARIJE Hongaarsabe Hyp, idem OOSTENRIJK Sta*tr!e»»ing I8R»*1 RUSUAWTU 1864 Koers van het geld. Prolongatie 43/„ pCt. Mededeelingen. De Amerikaansche markt was in navolging van New-York zeer flauw gestemd, vooral Amalgamated en Steels waren lager, op 62% en 52s/4. Union's liepen terug tot 145. Oliewaarden eveneens in flauwe stemming. Noteering Koninklijke 620 625, Geconsolideerde 2142153/4. Tabakken stil met weinig koersvariaties. Marktberichten. ALKMAAR, 23 Juni 1913. Aangevoerd 8 Koeien en Ossen f 220 a 310, 64 vette Kalveren f 46 a 100,p. pond f 0,90 a 1,—, 41 nucht. Kalveren f 12 a 25,314 vette Schapen f 30.— a 35,—446 vette varkens 52 a 55 ct. per K.G., 14 magere id. f 19, a f 29,—. Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en OMSTREKEN, 21 Juni. Heden werd verhandeld 6040 pond peulen f 2.90 a 4.20 per 100 pond, 14105 pond doperwten f 4.— a 6.30 per 100 pond, sla f0.50 a 1.20 p. 100 krop. tuinboonen f 0.52 a 0.68 per 100. AMSTERDAM, 23 Juni. 250 vette koeien, le kw. i 4 3 POt/g 90 b, 671/* 67i/g 941/s 102l/« 89s/4 81 u, 82"/n 84 88 341/4 84 99 88S/4 881/, 967/vs H-'Vl. 17P1S/U 107 97 i/s 1001/4 - 66 628/, 191/4 181/, 28 i/. 23b4 64% 52»/s 48 418/4 16b 1/4 167 b, fl88.5< f188. - 222 221b, 185 181 291 286 252 257 815 951/, 94 108 105b, 472 472H, 160 14*1/4 581 580 2"4iIt 2301L 818 840 588 587b, 556 548 187 187 2191/, 216b, 128 120 628 6241/4 241 24b 678/4 653/4 228 b, 225 678/4 57 951/, 95 17 16 87 ik 88 i78 <78 87 8'. 178 172 20 118 ^5V4 146 141 185b« 16 5% l49i/« 14 15/j, U/s 4 14b, 15b, 59 b, 581/, 98/. 9 497/8 47 94 941/, i 4b, 97 b» 96 9 96 1715 168/, 24% 226 971/s 5° s/b 588/4 21 ®/s 208, 88 8/g 82l„ 1051/, 161/, '58/4 96b» 93b, 12 218/, 48 146 8 31/4 86Vm 86s/g 1051/4 lObu/is 101 77% 1151/, 106V4 161 458

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2