BEECNAM'5 P1UEN STADSNIEUWS. BUITENLAND. fetmijftbondi ?Ct. éik i£k 95 93 166/8 de u.s. gemeenteraadsverkiezing te Dreisehor (Duivo- land) een zuinig raadslid gevraagd. Brieven enz. -Tegen den bloemist J. W. T., te Wijk aan Zee, die den 4-jarigen Jacob Kruk, die in zijn bollenland liep, zoo gegooid en geschopt heeft, dat het jongetje een breuk aan het dijbeen kreeg, is door het openbaar ministerie bij de Haarlemsehe rechtbank twee maan den gevangenisstraf geëischt. Volgens de officieele opgaven betreffende de pestgevallen op Java van 4 tot en met 17 dezer, kwa men in de afdeeling Ma lang 273 nieuwe pestgevallen toot, met 258 sterfgevallen. Aan de korpsen van het leger zijn thans een aan tal voetriemen verstrekt, welke bij alle oefeningen Van eenige beteekenis moeten worden medegevoerd en dienen om manschappen met voetgebreken in staat te stellen toch aan de oefeningen deel te nemen. Te Klein Uulsda (Gr.) kreeg een 14-jarig doch tertje van den arbeider G. Mein terwijl de ouders afwezig waren ruzie met haar twee kleinere broers. Toen de ouders kort er op tehuis kwamen, vonden ze het meisje geworgd liggen in de gang. De verwer J. Willems, te Beugen (X.-B.), krab de een klein puistje aan den neus open, waardoor bloedvergiftiging ontstond. Zondag is hij aan de ge volgen overleden. De 51-jarige werkvrouw, T. Collée, te Gronin gen, is Zondag, doordat zij in aanraking kwam met een brandend gascomfoor, nagenoeg levend verbrand. Zij werd vervoerd naar het ziekenhuis, waar ze over leed. Gisternacht viel aan boord van den stoomtrawler „Zaanstroom 3" de visehlosser J. Stol van den los plank en bleef op de plaats dood. Hij laat een wedu we met 7 kinderen achter. -De diligencevoerman Jan Kalis, zal op 2 Juli 50 laren als koetsier bij de diligence-onderneming Den BurgOudeschild op Texel werkzaam zijn. Het plan bestaat den trouwen koetsier een feestje te bereiden. Bij het station te Boerveenschemond (bij Stads kanaal) liepen Zaterdagavond drie arbeiders op ver boden terrein bij het station. Toen de stationschef hun dit verbood, loste een hunner onmiddellijk een re volverschot. op den chef. Gelukkig miste het schot. Onmiddellijk werden de drie personen gegrepen. In de buurt van Mook werd 'n fietser aangereden door een auto. De man werd met zijn rijwiel hoog in de lucht geworpen, rondgeslingerd en op den grond gesmakt. Ernstig gekwetst werd hij opgenomen. Verleden jaar zocht de Duitsche politie een jongen Amerikaan wegens bedrog en diefstal. Giste ren heeft een Utrechtseh politieinspecteur hem gear resteerd op een signalement van begin 1912. EEN SCHOOL VOOR ZWAKZINNIGEN TE KEIDEN. B. en W. van Leiden hebben bij den gemeenteraad een voorstel aanhangig gemaakt tot oprichting eener buitengewone lagere school, voorloopig bestaande uit twee klassen, bestemd voor 32 zwakzinnige kinderen. Van de 32 leerlingen, die voorloopig op de lijst staan voor plaatsing, zijn er 4 van bijzondere scholen. De kosten voor op- en inrichting worden geraamd op 5800. Bij aanneming van dit voorstel vragen B. en W. muchtigïng tot het oproepen van sollicitanten naar de betrekking van hoofd dezer school op een jaarwedde 200 hooger dan die van de hoofden der scholen 3e en 4« klasse daar ter stede. EEN PAMFLET. In verband met de gister plaats hebbende stemming voor de Prov. Staten van Zeeland, is een ongeteekend pamflet verspreid, waarin de eer en goeden naam van een der liberale candidaten, J. G. van Niftrik, wordt aangerand. Bij den officier van Justitie te Middel burg is te dezer zake een klacht ingediend. HIT HEILO. Opgericht en alhier gevestigd is de naamlooze ven nootschap Maatschappij „Nijenburgh" tot exploitatie van onroerende goederen. Zij heeft ten doel het aan- koopen en op andere wijze verkrijgen, het vervreem den, bezwaren, exploiteeren en administreeren van on roerende zaken, en alles wat daarmede, in den ruim- sten zin genomen, in verband staat. Het kapitaal der vennootschap bedraagt 300.000, voorloopig worden uitgegeven 240 aandeelen van 1000 gulden. Oprichters zijn jhr. mr. P. van Foreest, jhr. N. van Eoreest, jhr. II. van Foreest en jhr. mr. P. van Foreest Jr. Heden zijn bij enkele kandidaatstelling tot le den van den Raad herkozen de aftredenden, de heeren 0. Bakker Pzn. en W. P. Swart, beiden R. K. PLAN 1813—1913. Men zou in de verkiezingsdrakte haast de onafhan kelijkheidsfeesten, welke hier 9 en 10 Juli gevierd zullen worden, vergeten. Gelukkig vergeten het uitvoerend comité en de tal rijke sub-eomité's de feesten allerminst. Zij hangen hun werkzaamheden niet aan de groote klok, maar zij gaan in stilte ijverig door met de veeleisehende voor bereidingen. Af en toe wordt er echter wel eens een tipje van den sluier der geheimzinnigheid opgelicht. Zoo is gisteravond in de vergadering van 't comité medegedeeld, dat de commissie voor de illuminatie voor een bijzonder mooie verlichting op de Singel- gracht zal zorg dragen, welke stellig een buitenge woon mooi effect zal maken. De Raadsleden, die aan de verleening van een ge meen te-subsidie de voorwaarde stelden van een open bare verlichting, zullen, zoodra zij hetp lan vernemen, Ongetwijfeld van meening zijn, dat op gelukkige wijze aan deze voorwaarde wordt, voldaan. Men heeft gisteren verschillende begrootingen voor de onderdeden der feestviering nog eens behandeld en ten slotte definitief vastgesteld. Het resultaat is geweest, dat ondanks het gemeen te-subsidie van 1500 er een geraamd tekort is van 1000. Vol vertrouwen op de goede gezindheid van velen, besloot men toch door te gaan en door het in- Btellen van een garantiefonds de verwezenlijking van de plannen tot feestviering te verzekeren. Staande de vergadering werd reeds voor 250,geteekend, ter wijl er verschillende leden afwezig waren en ook do eere-leden nog in de gelegenheid moeten worden ge steld, in dat garantiefonds deel te nemen. Ook zal de lijst, aan verschillende andere ingezete nen worden aangeboden. Mede daarom is het zeker niet overbodig nog even in herinnering te brengen, dat de eerste feestdag he gint met een kinderreveille, dat vervolgens de beken de feestcantate van dr. Wicherink en den heer J. Henri Onshoorn op het Waagplein zal worden uitge voerd, onder begeleiding van de marinekapel uit den Helder. Daarna hebben er volksspelen op den Wester weg plaats. 's Avonds wordt er een kermesse d'été gehouden en een concert in de stad. terwijl de ingezetenen uitge- noodigd worden hun huizen dan te verlichten. Den tweeden dag staat er weer een reveille als eerste nummer op het. program. Vervolgens worden 3000 kinderen in groepjes van 100 a 150 naar de Paardenmarkt geleid, waar ze nationale liederen zul len zingen, begeleid door muziekkorpsen. In de scho len worden ze hierna onthaald. Bti voldoende deelneming wordt er voort3 een vaandeloptocht en een bloemencorso gehouden. 's Avonds weer concert in de stad, feesten op het terrein aan den Westerweg en tenslotte groot vuur werk op het afgesneden Kanaalvak. Er is zooveel mogelijk gezorgd, dat de feestvieren den gratis alles kunnen bijwonen alleen voor het feestterrein wordt een lage toegangsprijs geheven. Dit is natuurlijk een groot voordeel, maar daar staat tegenover, dat men ook veel minder geld ont vangt, dan men wel zou kunnen krijgen. Doch de feestviering krijgt daardoor veel meer het karakter van een algemeene herdenking wat juist zeer gewenscht is. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Heden zijn ten stadhuize voor de volgende heeren candidaten-lijsten ingeleverd voor de verkiezing van gemeenteraadsleden Distriet I (aftredend O. G. Zaadnoordijk en mr. B. v. d. Eeen de Lille, die zich niet meer beschikbaar stelde) D. Bergman, soc.-dem., mr. D. Sluis (anti- rev.), A. W. Udo (vrijz.), K. Vonk (chr.-hist,). J. de Vries (soc.-dem), O. G. Zaadnoordijk (vrijz.). District II (aftredend D. Govers en D. A. Luiting) D. Bergman (soc.-dem.), P. van der Ende (chr.- hist.), D. Govers (vrijz.), D. A. Kuiting (vrijz.), J. de Vries (soc.-dem.). District III (aftredend C. van Buijsen, die zich niet meer herkiesbaar stelde en A. F. Thomson) G. S. Amoureus (chr.-hist.), W. J. D. Appel (R.K.), D. Bergman (soc.-dem.), J. F. Kubbe (vrijz.), A. F. Thomsen (vrijz.), J. de Vries (soc.-dem.) DE VERKIEZINGEN EN DE COAKITIE. Naar wij vernemen zijn gisteren de besturen der Roomsch-Ivatholieke, anti-revolutionnaire en christe- lijk-historische kiesvereenigingen ten opzichte van het stellen van candidaten voor den gemeenteraad niet tot eenstemmigheid geraakt. Inmiddels zijn, gelijk uit bovenstaand bericht blijkt, toch de aanvankelijk genoemde candidaten van rechts gesteld. ARRONDISSEMENTS-RECHTB ANK. Uitspraken van 24 Juni. Th. D., arbeider te Castricum, huisvredebreuk en beleediging, eisch 2 weken gevangenisstraf, vonnis di to. W. R., werkman te Texel, beleediging, eisch 15 boete subs. 15 dagen hechtenisvonnis dito. Th. II. P., los werkman te Alkmaar (thans gedeti neerd), ontuchtige handelingen, vonnis 4 maanden gevangenisstraf. N. Tr., arbeider te Egmondbinnen, vernieling, min derjarig, vonnis 31 boete subs. 2 weken tuchtschool. 0. K., koopman zonder vaste woonplaats, thans ge detineerd, diefstal, eisch 6 maanden gev.vonnis 3 maanden. J. A., arbeider te Benningbroek, diefstal, eisch 10 boete subs. 10 dagen hechtenis, vonnis 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. D. V., werkman te Berkhout, beleediging, eisch 1 week gevangenisstraf, vonnis 7 boete subs. 7 dagen. K. J., werkman te N.-Scharwoude, P. O. te Hoog woud, P. R., koopman te Spanbroek, mishandeling, eisch tegen J. 4 weken gev., tegen de anderen 2 we ken gev.vonnis 1 ste 2 weken, 2e en 3de 7 boete subs. 7 dagen. EEN BEROUWVOL DADER. Den 9den Februari 1911 werd te Castricum een dief stal met braak gepleegd. De dader bleef tot dusverre onbekend. Gisteravond heeft hij zich echter aange geven bij den commissaris van politie alhier, blijkbaar om zijn geweten te ontlasten. Hij is ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Het is zekere G. van hier. BADHUTS VAN HET WITTE KRUIS. In de week van 16 tot 21 Juni zijn in het badhuis van het Witte Kruis genomen: 74 kuipbaden, 84 re- genbaden ie klas, 215 regenbaden 2e klas, tezamen 373 baden. CORRESPONDENTIE. Plaatsgebrek noodzaakt ons het feuilleton achter wege te laten. Burgerlijke Stand. Getrouwd: 24 Juni. Hinrich Gerhard Gerdes en Jansje Abelina van Vuure. Geboren: 22 Juni. Johanna Catharina, d. v. Johannos Hendricus Smit en Maria Johanna de Graaf. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 24 Juni. Medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsek Meteorologisch instituut te de Bilt. Geldig tot den avond vau 25 Juni. In hot gebied van de waarneming is de hoogste be kendo stand van den barometer 772.9 te Horta. De laagste stand van den barometer 758.9 te Shields. VERWACHTING. Meest matige westelijke tot zuidwestelijken wind, zwaarbewolkt met kans op regen of onweer, later tij delijk opklarend, zelfde temperatuur. Gemengde mededeelingen. HET WEER IN HET BUITENLAND. In Noorwegen en Spitsbergen duurt het buitenge woon fraaie weer voort. In Engeland en Schotland waait de wind uit Zuid- West, eeuigszins toenemend in kracht; de zon gaat er meest schuil achter een egale wolendeken, waaruit regen viel. Het is er broeierig; er bestaat een neiging tot onweer. In Frankrijk komt in het algemeen lichtgetemperde zonneschijn voor. De winden zijn daar zwak en uit eenloopend, de thermometer is er opgeloopen, het vochtigheidsgehalte van de lucht is groot., en in ver band hiermee hebben zich plaatselijke onweersver schijnselen voorgedaan. Maar in het- algemeen is het weer er niet slecht. Zeer hooge temperaturen komen op het oogenblik in Zuid-Frankrijk voor. In Noord Italië is het eveneens om te stikken. Aan de Duitsche Oostzee-baden heeft het geon weerd. Ook in het Oostelijk deel van Pruisen, o. a. in Silezië, kwamen onweders tot uitbarsting. In de Rijnstreek houdt het weer zich nogal goed. In Thu- ringen en Beieren domineert de zonneschijn. Zondag was het in Zwitserland eon dag van druile righeid; de temperaturen lagen buitengewoon laag. Maandag was reeds eenige vooruitgang te constateo- ren, en momenteel begint de zonneschijn ook hier de overhand te krijgen. VREESELIJK ONGELUK. Tijdens het lossen van salvo's te Cherbourg bij aan komst, van president. Poincaré, die naar Engeland ging, is in het fort. Roule een ongeluk met een kanon gebeurd. De ontploffing is veroorzaakt door onvoorzichtig heid van een luitenant der artillerie. De kardoezen die te dieht bij het vurende kanon lagen, vatten vlam bij 't ruw wegwerpen van de lont na een der geloste schoten. Er zijn twee dooden, vier zwaar gewonden wier toe stand hopeloos is en vier licht gewonden. Een der dooden was vreeselijk verminkt. Een been, bij de knie afgerukt, is buiten het fort teruggevonden. Het kanon is niet beschadigd. De luitenant, die zelf lichte brandwonden heeft, er kent dat de kardoezen tegen de voorschriften in ach ter het kanon lagen. Hij is in arrest genomen; het geval zal worden onderzocht. ONGELUK GF MISDAAD? Voor een huis in Kuchenburg, district Charlotten- burg is gisterennacht een dienstmeisje doodgeschoten. Gistermorgen kwamen in het politiebureau twee jon gelieden, die verklaarden dat zij het meisje bij ongeluk hadden doodgeschoten. Zij brachten na een wande ling het meisje naar huis; toen één van hen haar wil de uitleggen hoe een revolver er uitzag, ging plotse ling hets chot af, waardoor het meisje gedood werd. De beide mannen zijn gearresteerd. VERGIFTIGD. Gisternacht poogde te Berlijn de vrouw van een huisknecht een driejarigen jongen en een vierjarig meisje, kinderen van haar dochter die zij bij zich had genomen, en zichzelf te vergiftigen, omdat haar man niet wilde, dat de vrouw het meisje langer bij zich zou houden. De toestand der vrouw is hopeloos, de beide kinderen zijn dood. EEN SPOORWEGONGELUK. De personentrein uit Mostar (Bosnië) is ten gevol ge van een botsing bij Prenj ontspsoord, waardoor 12 personen gedood, velen gewond zijn. DIAMANTDIEFSTAL. Toen Zondagmorgen de chefs van de bekende dia mantfirma E'duard van Dam, te Amsterdam en te Antwerpen gevestigd, uit de kluizen van de fabriek te Antwerpen de daarin geborgen onafgewerkte partijen zouden halen, om die weer aan de werklieden uit te geven, bleek de geheele voorraad diamanten verdwe nen. Er was letterlijk niets in de kluizen achtergela ten. De Antwerpsche recherche speurt naar de daders vau dit brutale stuk. De firma is tegen inbraak ver zekerd. Bij de kluis werd een geheele verzameling moderne inbrekerswerktuigen gevonden, o.a. verscheidene in strumenten om de stalen bepantsering der kluizen te doen smelten. In het geheel werden zeven kistjes met onafgewerk te partijen diamant ontvreemd; de kistjes waren ter plaatse opengebroken, nadat zij uit de kluis waren ge haald. De waarde van het ontvreemde wordt op 50.000 frs. geschat. Met het onderzoek van deze zaak is belast de hoofd inspecteur van de recherche te Antwerpen, de heer Collaert Bouvy. Reeds heeft de politie zegt de Tel. het oog op een aantal personen, die gedurende de laatste dagen in de nabijheid van de fabriek rondzwierven en wier zeer verdacht voorkomen opviel. RAADSELACHTIG ZIEKTEVERSCHIJNSEL. Volgens een officieele verklaring, werden te Osna- brück 200 manschappen van hed 78e regiment infante rie plotseling aangetast door pijnen in het hoofd en buikkrampen. De oorzaak der ziekte kan nog niet worden vastgesteld. Zij is in geen geval levensgevaar lijk. ZONDERLINGE WEDSTRIJDEN. Frankrijk is het klassieke land voor zonderlinge wedstrijden en wonderlijke spelletjes. Zoo hield men er onlangs een wedstrijd in het rattenvangen. Wie in den kortsten tijd de meeste staarten had verzameld en de dieren had gedood, won. Het publiek heeft zich kostelijk vermaakt bij deze walgingwekkende moorde- narij. Even weerzinwekkend is een wedstrijd in het snel-eten. Overwinnaar was hier een wegwerker, die binnen een kwartier drie groote schotels met vleesch en groenten verschranste. Nu zijn dergelijke wed strijden bij de onbeschaafde volkeren altijd geliefd ge weest. Noorweegsche visschers kwamen massa's ge zouten haringen verorberen, en dat zonder het gebruik van drank. Eens werd bij een eet-wedstrijd in het verslinden van de grootste quantiteit voedsel in den kortst mogelijken tijd het record behaald door een man, die een schapenbout van 9y2 pond en evenredige portie aardappelen, en dan nog een heel brood naai den maag liet verhuizen; en dat alles in een kwartier tijds. Het volgende kwartier „benutte" hij om met 4 flesschen wijn zijn spijt te begieten. Enkele wreedaards hadden onlangs hooge sommen uitgeloofd aan de deelneemster voor een wedstrijd in het hardloopen door vrouwen met zuigelingen op den arm. Vele arme moeders werden misleid door het geld dat er mee te verdienen was. Hoewel vreezende, dat hun kind er de nadeelen van zou ondervinden, lie pen ze toch mee. Het eind was, dat een drietal baby's op den grond vielen en ernstig gewond werd. Toen de eerste vrouw aankwam, die den hoogsten prijs had gewonnen, lag haar kind bewusteloos in haar armen DE LUIHEID 01' SCHOOL. Dr. Aloys Eischer te Mlinchen heeft zich onlangs op interessante wijze uitgelaten over zijn opinie van de luiheid, zooals die zoo vaak door schoolkinderen wordt betoond. Hij kwam tot de volgende conclusies Om luiheid te genezen moet men de oorzaken be strijden. Deze kunnen zijn van drieërlei aard. io. De leerling is niet begaafd genoeg, m. a. w. achterlijk. In dit geval moet een ander systeem wor den toegepast. 2o. De leerling is physiek ongeschikt. Dan is ge neeskundig advies noodig. 3o. De leerling beheerscht zijn wilskracht tot op lettendheid niet. Zijn wil is te zwak. Hij is bang om zich in te spannen, en niet in staat zichzelf te dwin gen. Dit is de echte soort luiheid. Om dit te be strijden moet men het zelfvertrouwen aanwakkeren. De vlijt moet door lof en aanmoediging worden opge wekt. Verder moet het gevoel van zelfbewustzijn worden aangekweekt en de overtuiging van zelf iets te kunnen presteeren. Ook is veel resultaat te verwach ten vau een systematische oefening der oplettendheid; men kan dergelijk aangelegde leerlingen eerst laten werken zonder stoornis, daarna met een enkele stoor nis, en later bij ernstige stoornissen. Zoo moeten de scholieren leeren zich tot attentie te dwingen, en te trachten de vrees te overwinnen om zich pijn te doen lichamelijke oefeningen moeten met deze geestes dwang gepaard gaan. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Zitting van 20 Juni 1913. D. J. ter B. te Koedijk, overtreding Wapenwet, 3 boete of 1 dag hechtenis. J. O. te Schermerhorn, overtreding Visscherijwet, j 8 boete of 4 dagen hechtenis. J. H. te Alkmaar, het verwekken van nachtrumoer, 2 boete of 1 dag hechtenis. H. V. te Alkmaar, overtreding Hinderwet, 10 boete of 5 dagen hechtenis. T. de W. te Alkmaar, overtreding drankwet, 4 boete of 2 dagen hechtenis. J. B. te Uitgeest, J. R. te Alkmaar, overtreding bouwverordening, de le 10 boete of 3 dagen hechte- nis, de 2e 30 boete of 4 dagen Hechtenis. J. Z. Ez. te Egmond aan Zee, D. v. d. P. te Alk maar, loopen langs verboden weg, de le 2 maal 2.50 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis, de 2e 21 boete of 2 dagen hechtenis. B. V., J. D., J. K., W. K., J. M., C. J. te Alkmaar, J. A., D. M. te Heer-Hugowaard, J. Z. te Egmond aan Zee, C. H. te Grootschermer, C. de L. te Zijpe, S. R. te Zaandijk, J. v. W. te Oudorp, A. S., J. T. v. d. V. te Zuidscharwoude, overtreding politieverordening de le, 2e, 4e, 5e, 6e ieder 1 boete of 1 dag hechtenis, de 3e 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 7e 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 8e 2 boete of 1 dag hechte nis, de 9e 4 dagen principale hechtenis, de 10e, 11e ieder f 3 boete of 1 dag hechtenis, de 12e 1.50 boete of 2 dagen hechtenis, de 13e 1.50 boete of 1 dag hechtenis, de 14e en 15e ieder 4 boete of 2 dagen hechtenis. J. S., B. H„ T. O., J. H„ L. S„ P. R„ W. S„ J. P„ P. J. N. B„ S. A. te Alkmaar, C. W., P. B. te Koe dijk, C. de G. te Hoorn, J. P. v. K. te Limmen, K. de G. te Egmond aan Zee, dronkenschap, de le, 2e, 14e ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis, de 3e, 4e, 6e, 7e, 8e, 11e, 12e, 13e, 15e ieder 1 boete of 1 dag hechte nis, de 5e 7.50 boete of 3 dagen hechtenis, de 9e 9 boete of 3 dagen hechtenis, de 10e 15 boete of 3 da gen hechtenis. H. de K„ G. M. C. H. te Velsen, M. A. L. te Lim men, J. R., J. G. O. te Alkmaar, L. E. G. te Wijk aan Zee en Duin, J. S. B. te Oudorp, P. H. te Zuid- en Noordschermer, J. H. te Zuidscharwoude, R, D., J. J. te Castricum, M. D. te Reinegom, D. B.. M. J. te Bergen, overtreding Rijwielreglement, ieder 1 boete of 1 dag hechtenis. Ingezonden mededeelinSeu. doen wouderen bij gevallen van moe heid en overmatige hersenarbeid. Zij ge- ven een gezonden en verkwikkende slaap. AMSTERDAMSCHE BEURS. Opgave van het NOO RDHOI.LANDSCH LANDBOUWCREDIET Voordam O 11. Koers van 8TAATSLEENINGEN. Nederland, Hed, Werk, Schuld J uui 24 J uni pCt. Si* pCt, 6 5 Buitenland. Bulgarije Tabaxsleeninj Braziiië Funding Mexico bmnanl, Japan Oostenrijk Jan. Jul. 4 Rusland Hope Consol 4 1806 S 1894 6e En». Iwang Dombr. 41* BANK- en CREDIETINSTELL1NGEN EN HYPOTHEEKBANKEN. Amsterdamsche Bark Nederlandsche Bank Cert. Nederl. Handel Mij. Cert. Noordhollandsch Landb. Cred. Nationale Hypotheek Bank Noordhollandsch Grondcrediet div. pCt, 4 4^ INDUSTRIEELS ONDERN. (Buitënl.) Amalgamated Copper Cy. Aandeel div. Ana er. Hide and Leather Anglo Amer. Telegraph Common Steels Car and Foundry CULTUUR ONDERN. EN HANDELS VENNOOTSCHAPPEN IN NEDERLAND EN KOLONIËN. On]tuur Vorstenlanden div, Winstbevr. Handelsvereen. „Amsterdam* Nieuwe Afrikaanache Handelsver. TABAKSONDERNEMiNGIN. A'dam Deli »an«L Langkat Idem pref. A'dam Ssteaag bindjey Deli Batavia Deli Cultuur-Mij. Deii-Maatschappy Hessa Tabak-Mij, Med an tabak Rotterdam Dell 3anambah Tabak-Mij, United Langkat Plan Co. PETROLEUM ONDERNEMINGEN. Dorische Petrol-ram aaud. div. Secons. KoU. Petrol. Cert, A Intern. Rum. Petroleum My. Kon, My. t. exp). v. Petroleum Moeara Enim Perlai Petroieu».-Mij. Sumatra I'alembang w Suid-Perlak Orion Petroleum Mij. Schibaieff, gew. Aaud. Pref MlJNBOUW-MAATSOHAPPlJEN. Katahcen Gaw. u pi tin w ,5 Redjaiig Labor? Graat Co bar RUBBER MAATSCHAPPIJEN. .Amsterdam» Rubber Cult. Mij, aand. div Deli Batavia Rubber Mij. Koloniale Rubber Mij. Nederl. Rubber Mij. ySerbadjadi" Sum. Rubb. Cult, Mij. SCHEEPVAART MAATSCHAPPIJEN. Ainerik. Stoornv.- Mij Nederl. Scheepvaart Unie Common Msdaa ,s M fm'arsut DIVERSE», öoasm- Peru nsi, div. Preferent s t, SPOORWEGEN. Roll. ïJs. Sp.-Mij, Mij. tot expi. van Staatupoorw. Dels Spoorweg l0 AMERIRA. Ateh. Top. Oart, v. ra Convert pCt, Dent, en R. Gr. Cert. sand, div. Erse a ïïsaaa» City South. Miss K. Texas G. v. K Naw-York and Ontario ilorfolk Western C. v. Rock Island gew M Southern Pacific ti Southern Railway IrJon Pacific cart v. 5( Wabuh (jaw. RÜSLAHI). WiadikawkM 1&5 "«Oft s P REMIELEENINGKN. NEDERLAND. Stad Amsterd. flOO Gemeento-cred. 8 BELGEE Antwerpen 1887 u Sik HONGARIJE, Houfaarsche Hyp, Idem f OOSTENRIJK, SinfttslnesiiM I860 RUSLAND. 18S4 5 901/, 871/, 94 Vs 1021/, 898/* 81b, 82«/le 88 84 99 881/, 987/j, 17016/j, 107 1001k 65 E/8 191/8 231/* 526/8 413 1671* f188.- 2211/, 181 285 257 815 94 105 V, 1721), '4Sl/4 880 230 L/, 310 587 li, 542 187 U5r/, IfO ■>24i/, 24o 65s/4 226 57 95 16 38 S78 85 172 1.18 Ö5Vi 144 I85s/S 4'16/l« 151], 531/, 9 47 941/s 22s/8 26 5Ss/4 20s/8 82i mikl 98p, 21'/8 145 8V, 86 s/g 10011/16 101 77"/l« 1151/, l06y4 161 158 671/8 821/, 831/8 98W/16 881/4 96 96 64 183/4 Q4- 58is/m 428/8 167 f187 V, 219 1701/4 285 1051/, 476 -491/e >84 284 310 >42 547 187 217 121 627 240 226 li, 92 a/* 16 871/, 178 87 y, 172 118 185 148 4 148/s 581/, 91/8 48 943/8 2521/, 951/, 98 J6»/i« 237,, 26i k 5Ss/t 211/4 821* I61/4 943/4 2113/1» i48i* 81* 866/8 78 106 162

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2