mTutTëT qYnnenl^nd - Herhalingsoefeningen. BUITENLAND. trokkeae mag heeten en waarvan de inhoud beklaagde vx»or do toekomst vrijwel onmogelijk maakt, stelde de O. v. J. zijnen eisch en requireerde tegen den beklaag de wegens de gepleegde verduisteringen een jaar ge vangenisstraf. Mr. Leesberg, verdediger, meende dat op deze dag vaarding zijn cliënt niet veroordeeld zal kunnen wor den, dat het tekort nog niet volkomen vastgesteld is geworden en dat wanneer de rechtbank het tekort aanvaardt er nog nader onderzoek daaromtrent zal moeten plaatsvinden. Pleiter bracht in tegenstelling met het Openbaar Ministerie, hulde aan dr. van Leeuwen uit de Rijp over diens schrijven, dat toch ernstig is gesteld en de resultaten van dagelijksche waarnemingen bevat. Met den Officier keurde ook pleiter het niet goed dat de ontvanger tevens secretaris was, wat aan het verkrijgen van goede gegevens zeker niet ten goede kwam. Hij wees verder er op, dat huiselijke omstandighe den ook mede tot de feiten hebben geleid, waaraan ook niet vreemd was de omstandigheid dat beklaagde 8 zoons op studie beeft of gehad heeft aan de H. B. S„ waarvan er een volontair ter secretaris is en niet veel verdient, terwijl ze het geen van allen heel ver heb ben kunnen brengen. Pleiter hoopto dat een en ander door de rechtbank in overweging zal worden genomen. (Wordt vervolgd). A. W. Y. De uitgestelde en daarna op gisterenavond bepaalde algemeen» vergadering van de Alkmaarsche Winke liers Vereeniging was niet druk bezocht. Er waren slechts een 213-tal leden aanwezig. Na opening door den voorzitter, den heer W. van V'uure, werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. Hiertoe behoorde een schrijven van de heeren Klfring en Fontein, die adhaesie verzochten inzake de oprichting van een brandtransport- en bedrijfsver- zekering maatschappij. Van den heer Jung, agent der R. V. S. was een schrijven ingekomen, met het doel het nut der levens verzekering voor middenstanders aan te toonen. Van het hoofdbestuur van het Uitvoerend Comité voor de Onafh-nkelijkheidsfeesten was een verzoek in gekomen om een bijdrage voor de te maken kosten voor de a.s. feestviering. Door het bestuur van de A. W. V. was voorgesteld een bedrag van 10 te verleenen. De heer Lew ij t stelde voor dit bedrag te verhoogen fro te brengen op 25. Na eenigo discussie werd besloten beide voorstellen in stemming te brengen. Het bestuursvoorstel werd aangenomen. Een langdurige bespreking werd gewijd aan punt 3 der agenda. Dit betrof artikel 3 der statuten Letter C, bande lende over het bevorderen van vervroegde winkelslui ting en Zondagsrust. Gelijk bekend werd in de vorige vergadering over deze aangelegenheid een langdurige gedachtenwisse- Hng gehouden naar aanleiding van het feit, dat dit artikel in de statuten was geschrapt, waardoor de heer J. Cloeck zijn ontslag als bestuurslid wilde ne men. Thans werd door het bestuur voorgesteld dit arti kel weder in de statuten op te nemen, waarover een breedvoerige discussie ontstond. Hieraan werd voor een groot deel deelgenomen door den heer G. W. v. d. Veen, die allereerst de vTaag steldo, of de heer Cloeck, wanneer de vergadering be sloot, het artikel uit de statuten weg te laten, als be stuurslid zou bedanken. Nu de mededeeling van den beer Cloeck dat bij dan bij zijn besluit bleef, stelde de heer van der Veen voor het artikel te splitsen. Hij moest blijven strijden te gen het opnemen in de statuten, waardoor de schijn gewekt wordt, dat er om wettelijke sluiting gevraagd wordt. De heer Cloeck meende, dat het artikel gerust .ge handhaafd kon worden, omdat art. 2 den waarborg geeft dat art. 3 geen moeilijkheden zou opleveren. Het beoogde alleen het bevorderen van Zondags rust. Na langdurige discussie stelde de heer van der Veen voor in art. 3 op te nemen het woord „vrijwillige." Het bestuur kon zich met dit voorstel vereenigen, dat duarna Ln stemming gebracht en aangenomen werd met 13 tegen 6 stemmen. Het bewuste artikel zal dan luiden„bet bevorde ren van vrijwillige Zondagsrust en vervroegde win kelsluiting." Ten slotte werd besloten het a.s. Bondscongres te Middelburg bij te wonen en 2 afgevaardigden daar heen te zenden. Als zoodanig werden gekozen de hee ren J. Cloeck en A. B. Fenijn. Het reed9 vergevorderde uur maakte de behandeling van nog een 3-tal punten der agenda onmogelijk, zoo dat besloten werd deze tot een volgende vergadering uit te stellen. DE KAMERVERKIEZING. Men schrijft uit het distric Alkmaar aan het Volk: Alkmaar begint nu toch ook iets te worden voor on ze boweging en neemt in de rij der plattelands-distric ten een goede plaats in. In 1909 behaalden wij 251 stemmen, in 1913 1604, een vooruitgang dus met 1350 stemmen. In procenten uitgedrukt is dit zelfs de sterkste stijging in stemmental voor onze partij van alle districten! Er is den laatsten tijd dan ook flink gewerk;. Hoofdzakelijk echter is deze groei verkregen door liet verspreiden van één verkiezingsnummer en een mani fest benevens plakken door bet geheele district. Een machtig propagandamiddel als het huisbezoek is bijna niet toegepast en is uit den aard der zaak ook zeer moeilijk te doen, daar Alkmaar een zeer uitge breid district is. Wanneer we onze cijfers vergelijken met de andere partijen, dan blijkt, dat de vrijzinnigen in Alkmaar den tol hobbon moeten betalen aan den soc.-dem. Iu 1909 behaalden: de Vrijzinnigen 5051, de Coa litie 3562 en wij 251 stommen; in 1913 de Vrijzinnigen 4621, de Coalitie 1505, wij 1640. Van de bijna 1900 stemmen, bij deze verkiezing meer uitgebracht, kregen de kerkdijken bijna 1000 stemmen, terwijl de vrijzin nigen er ruim 100 achteruit gingen. Vreemd zal hier aan vermoedelijk wel niet zijn de zeer gereserveerde houding van den heer v. Foreest ten opzichte van het staatspensioen. Op sommige plaatsen was onze groei verbazend. In Oudkarspel van 5 op 143, hier staat Gerhard bo venaan. Barsingerhorn van 2 op 93; Schagen van 7 op 84; Wieringerwaard van 0 op 58; Koedijk van 1 op 84. Wieringerwaard, dat steeds van roode smetten vrij was, blijkt 't nu al leelijk te pakken te hebben. Uit deze stemming kunnen wij eonstateeren, dat de geest op het platteland steeds beter wordt. Wij zullen het weer flink aanpakken: de bestaande organisaties versterken, nieuwe stichten. Dan over 4 jaar weer zóo'n sprong vooruit naar het; vaste liberale district Alktnaar, en dan wie weet? nog één en «ij staan <r op de muren, om er de roode vlag te planten. Twm ous bestand blijft het niet!" EXAMEN-COMMISSIE. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Gro ningen hebben o.m. aangewezen tot gecommitteerde bij de officieele eindexamens der openbare Handels school m. 2 j. c. aldaar, den beer A. Versteege, direc teur der Handelsdagsehool alhier. BENOEMD. Benoemd tot hulp-telefoniste alhier mej. J. C. Ooms, (o. v.). GESLAAGD. Geslaagd aan het seminarium der Algemeene Doops gezinde Sociëteit te Amsterdam, voor het 2e gedeelte proponents-examen, de heer S. J. van der Meulen, al hier, en F. Pasman, vroeger alhier. VOOGDIJRAAD ALKMAAR. In art. 1 al. 2 van het Regl. van den voogdijraad te Alkmaar wordt bij koninklijk besluit in plaats van Donderdag te 2 ure voor het houden der vergaderin gen gelezen: Woensdag te 6% ure. UITSLAG VERKIEZINGEN. Evenals de vorige maal x(|n er vanavond op het Dodenveld couranten met de alt- slagen der herstemmingen gratia verkrijg baar. H. M. DE KONINGIN. H. M. de Koningin heeft gistermorgen per auto een bezoek gebracht aan H. M. de Koningin-Moeder ten paleize Soestdijk. Aan een bericht, dat H. M. de Koningin op 25 Juli een bezoek zal brengen aan de tentoonstelling van nijverheid en watertoerisme te Sneek, voegt de Leeuw. Ct. nog toe, dat het in het voornemen van H. M. ligt het bezoek aan de tentoonstelling te combi neeren met een tocht, gedeeltelijk per stoomboot, ge deeltelijk per auto, door een voor de Koningin nog onbekend gedeelte van Friesland. DE INVALIDITEITSWET. In St.ct. 146 is opgenomen bet Kon. besluit van den 19en Juni 1913, tot bepaling van de tijdstippen, waarop onderscheidene artikelen van de Invuliditeits- wet zullen in werking treden. Bij dit besluit, is door H. M. de Koningin, op de voordracht van den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel, van 17 Juni 1913, overwegende, dat het in verband met het in werking treden van artikel 369 van ovengenoemde wet noodzakelijk is, de tijdstip pen te bepalen, waarop onderscheidene andere artike len dier wet in werking zullen treden; gelet op artikel 411 der Invaliditeitswet (wet van 5 Juni 1913, Staats blad no. 205); goedgevonden en verstaan: te bepalen dat: a. de artikelen 1, 29, 30, 101, 313, 375, 376, 389, 395, 401 tot en met. -106, 409 en 410 van de Invaliditeitswet zullen in werking treden op 1 Juli 1913; b. de artikelen 2, 3, 21, 27, 28, 77, 127, 128, 133, 134, 136, 155, 156, 163, 164, 166, 167, 168, 169, 171, 344 tot en met 349, 351, 370, 374, 377 en 378 van de Invaliditeitswet zullen in werking treden op 3 Decem ber 1913. ONDERWIJSWETTEN. Bij de Tweede Kamer zijn thans ingekomen de wets ontwerpen I. tot regeling van het voorbereidend hooger on derwijs; II. tot wijziging en aanvulling van de hooger-on- derwijswet; III. tot regeling van het middelbaar onderwijs; IV. tot wijziging en aanvulling van de wet tot re geling van het lager onderwijs. Gemengd nieuws. UIT HOORN. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. alhier Ds. W. Ha milton of Silve^ton Hill te Sybrandaburen (Fr.) UIT OUDKARSPEL. In een gisteravond gehouden vergadering die be zocht was door een twintigtal personen, is besloten met alle schoolkinderen een rijtoer te maken naar Schoorl, Bergen en Egmond. Ook zullen hier worden bijgevoegd een 20-tal kinderen die met April de school hebben verlaten, dit omdat het vorig jaar geen feest geweest is. Een vaste commissie is samengesteld, bestaande uit 18 personen, die ieder jaar de werkzaamheden opnieuw ter hand zal nemen. Hieruit is een vast bestuur ge kozen, bestaande uit de heeren K. Jager, C. Rempt en Mej. N. Scale. Voor het inzamelen van gelden zal met lijsten wor den rondgegaan, terwijl bij het gemeentebestuur om steun zal worden aangeklopt. De feestdag is vastgesteld op 10 Juli. UIT BERGEN. Morgenavond zal bij gunstig weder, in den tuin van „de Rustende Jager", een concert worden gege ven door het Harmonieorkest van Haarlem's Muziek korps (dir. Ch. P. W. Kriens). Daar er een extra tram zal vertrekken om 7.02 uit Alkmaar en om 9.40 uit Bergen, mag worden verwacht, dat velen dit con cert zullen gaan bijwonen. Wanneer het concert wordt uitgesteld, wordt dit o. a. bij de. heeren de Frenne en van Dijk, in de Lan- gestraat per bulletin bekend gemaakt. UIT ZUID-S CHAR.W OUDE Ion huize van den lieer F. Kaai had gister een bin nenbrandje plaats. Rappe handen wisten erger ti voorkomen. KORTE BERICHTEN. Op een bankje op het Bezuidenhout, te 's-Gra- venhage, bij de halte van de Staatsspoor-stoomtram, schoot gistermiddag omstreeks halftwee een jeugdig werkman zich voor het hoofd, tot grooten schrik van een dame, die naast hem op dezelfde bank zat. De arbeider Wiert Krijgsveld, die op den stati onschef te Boerveenschemond (bij Stadskanaal) schoot, is in hechtenis genomen. De beide andere per sonen zijn op vrije voeten gelaten. Kort vóór vier uur werd te Den Haag gisteren ten raadhuize een lijst ingeleverd voor de candidaten der S. D. P. in district I. Enkele handteekeningen bleken afkomstig van kiezers, niet in district I. woonachtig of geen kiezer zijnde voor den gemeente raad. 't, Werd te laat. om er de ontbrekende handteeke ningen bij te krijgen. Het had juist 4 uur geslagen, toen gisteren te Amsterdam er nog een lijst ingediend werd voor een candidatuur van den heer Chr. van der Velden, dien een groep tegenstanders van de 9 uur-sluiting wilde stellen. De lijst kon echter niet meer aanvaard wor den. 1 an juffrouw E. F., een Oostenrijksche hofmees teres, verblijf houdende in een logement aan den Bree- den Trilled ijk, te Rotterdam, is in dat logement uit haar koffertje, dat opengesneden is, ruim 300 aan Oostenr'jksch en Amerikaansch bankpapier gestolen. Maandagnamiddag heeft de Amsterdamsche po litie een hulpbesteller der posterijen gearresteerd, die verdacht wordt brieven te hebben achtergehouden. Bij een huiszoeking in zijn woning in de Tilanusstraat, werden een vijftigtal poststukken, meest verkiezings- geschriften, gevonden. Terwijl de landbouwer Jacob Hof te Alting te Beilen met paard en wegen -huiswaarts keerde, sloeg nabij Alting het paard op hol. De man kwam te vallen en overleed spoedig. Hij laat een weduwe met 8 nog jeugdige kinderen na. Bij een vogelverschrikker heeft een winterko- ninkjespaar zijn nest opslagen in de broekzak. Hier is het levenslicht geschonken aan een vijftal jonge vo geltjes. Aldus geschiedde te Groningen. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. AKERSLOOT. Bij enkele candidaatstelling zijn herbenoemd de aftredende leden P. Dil en K. Meijne. BERGEN. De beide aftredende leden, de heeren W. Veenhuijsen en A. H. L. Masehmeijer zijn gister bij enkele candidaatstelling als zoodanig herkozen. BROEK OP LANGENDIJK. Tot leden van het gemeentebestuur zijn hier bij enkele candidaatstelling herkozen de heeren A. Slot, burgemeester en Rens Slot. GRAFT. Candidaat gesteld zijn J. van Diepen, P. Schuurman, aftr., J. Tromp en W. Velthuijs, aftr. De stemming wordt gehouden den 2en Juli. HARENKARSPEL. Bij enkele candidaatstelling zijn benoemd de heeren J. Bakker (aftr.) en J. de Groot in de vacature J. Weel, die niet meer in aan merking wenschte te komen. HEER-HUGO WAARD. Officieel candidaat ge steld werden de heeren J. Plevier (aftr.), P. Kostelijk en C. Kooij (vrjjz.), J. Schilder (aftr.), D. Wijnker en A. Bos (R. Kath.) en K. Spaan (Chr.-Hist.). HENSBROEK. Bij enkele candidaatstelling zijn herkozen de heeren K. Smal en A. Klaver, terwijl in de vacature wijlen O. Koeman tot candidaten zijn ge steld de heeren A. Schrooder en J. Bolkestein. OüDORP. Bij enkele candidaatstelling zijn geko zen de aftredende leden G. Bos Wz. en J. Buis. OUDKARSPEL. Voor de gemeenteraadsstemming die gehouden zal worden op 5 Juli zijn thans defini tief candidaat gesteld A. Kroon Pz. en Z. G. van der Toorn (door de vrijzinnige kies vereeniging), M. Zut (door een aantal katholieken), Jn. v. Exter, G. Hart en Jn. Visser. Aftredend zijn A. Kroon Pz. en J. Butter, waarvan de laatste zich wegens ouderdom niet herkiesbaar gesteld heeft. OTERLEE'K. Door verschillende groepen kiezers werden de volgende heeren candidaat gesteld voor de drie vacatures in den gemeenteraad: D. de Jong (af tredend), M. Couwenhoven (aftr.), P. Bruins, P. Sc'nermerhorn en P. Spaan. KOEDIJK. Bij enkele candidaatstelling zijn be noemd Jb. Visser (aftr.) en Jb. Boldewijn. OUDE-NIEDORP. De heeren C. Rempt en J. Na gelhout zijn bij enkele candidaatstelling benoemd. De eerste aftredend, de tweede in de plaats van den heer J. v. d. Oord. OBDAM. Bij enkele candidaatstelling zijn herko zen de heeren J. Buis Pzn., burgemeester en O. Ursem beiden R. K. PLRMEREND. Voor de verkiezing van 4 leden van den gemeenteraad werden gister 9 candidaten ge steld: G. C. Dekker, lib., aftredend; G. Edel Gz., S. D. A. P.; Th. Koopman, A.-R.; F. J. B. Middelhoff, R.-K., aftredend; K. Post, S. D. A. P.; Th. M. Sigling lib.; J. Vet Jz., S. D. A. P., aftredend; O. de Vries, lib.; J. de Vries Jz., S. D. A. P.; G. de Wolf, R. K. SC IIOORL. Bij enkele candidaatstelling zijn her kozen A. v. Lienen Sr. en A. Couwenhoven. SINT-P ANC RAS. Ter vervulling van 2 plaatsen wegens periodieke aftreding van de heeren M. Duif en M. Kalis zijn candidaat gesteld de heeren M. Duif, M. Kalis en J. de Vries. De stemming is bepaald op a.s. Dinsdag 1 Juli. WINKEL. Bij de gister gehouden verkiezing voor 2 leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld de heeren K. Breebaart Jzn., Jhr. P. A. van Holthe en J. Koomen Hzn., aftredend. WIERINGERWAARD. Voor de verkiezing van 2 leden op 7 Juli a.s. wegens periodieke aftreding van de heeren A. Visser en D. Kooij zijn candidaat ge steld de heeren A. Visser, D. Kooij Jbz., H. Sijbrands en C. Braaf. De laatste door de afdeeling S.D.A.P. ZUID-SCHARWOUDE. Officieel zijn candidaat gesteld de heeren G. Bekker, r.k., J. Kroon, lib., bei den aftredend en W. de Boer, vrijz., K. Zeeman, S. D. A. P. DE BALKAN. Naar het gerucht, wil, zal Servië onvoorwaardelijk toestemmen in arbitrage nopens het geschil met Bul garije. Epgeland heeft zich in overleg met Rusland bijzondere moeite getroost om de Servische regeering daartoe te brengen. ENGELAND. Bij het feestmaal in het Bueking- ham-paleis heeft de Koning den heer Poincaré het welkom toegeroepen en gewaagd van den gestadigen groei van den wederzijdschen eerbied en de vriend schap tusschen Frankrijk en Engeland. Ln zijn antwoord zeide de Fransche president: De vriendschap die de beide naties verbindt is he den ten dage diep geworteld in de volksziel. De hoogst ernstige gebeurtenissen, die de laatste maanden Europa in onrust hebben gehouden en nog groote bezorgdheid veroorzaken, hebben ons beider re geeringen eiken dag de weldaden eener entente doen waardeeren, die hen in staat heeft gesteld voortdu rend in volkomen harmonie samen te werken tot on derzoek der vraagstukken en tot het vinden der ge- wensehte oplossingen. Frankrijk zal er steeds naar streven die harmonie ook in de toekomst te doen voortduren. DENEMARKEN. In de zitting van het Tolkething waren gisteren alle nieuwe ministers en bijna alle af gevaardigden aanwezig. Het ministerie is voornemens den Rijksdag vroe ger dan gewoonlijk, namelijk reeds in September bij een te roepen. Het ministerie wensclit de grondwets herziening zooveel mogelijk te bespoedigen. ln het belang dier herziening rust op de drie po- litieko partijen de plicht, alle strijdvragen, die tot nu toe verdeeldheid veroorzaakten, zooveel mogelijk ter zijde te stellen, zoolang de behandeling der grondwets herziening duurt. Het nieuwe ministerie heeft de leiding van het staatsbestuur niet gezocht, de politieke omstandighe den hebben het. met die leiding belast. Gemengde mededeelingen. EEN RECLAME-CONGRES. Te Baltimore zijn op 't oogenblik 5000 vertegen woordigers van advertentie-bureaux en Amerikaan- sche industrie te zamen gekomen. Zij willen de re clame tot een „reëele macht in de ontwikkeling der aarde' maken. Het congres is officieel begroet door den gouverneur van de Staat Mary-land en geopend door een hartelijke boodschap van den president Wil son. De eerste rede werd afgestoken door den heer Dou glas Graves, van Boston. Hij noemde de publiciteit „het levenssap van den handel". Nog een tiental ja ren geleden was de reclame iets buitenissigs en heette het adverteeren ecu gokker ij. Nu heeft men inge zien, dat reclame-maken een kunst is, een speciaal vak, waarvan meu studie moet maken. Het is oen bij zondere tak van industrie geworden. „Het is de taak van het congres om een eind te ma ken aan de bedriegelijke praktijken, die in de reclame wereld worden aangewend om sensatie te verwekken." 's Avonds werd een schitterende „reelame"-optoeht gehouden. Aan de spits marcheerden de Gouverneur van Maryland en de burgemeester van Baltimore; daarop volgden de afgevaardigden van alle Unie-Sta- ten van Canada. Verder bestond de stoet uit 50 zege-, reclame- en praalwagens. Het publiek toonde zich enthousiast en de reclame- optocht is een succes geweest. KORTE BERICHTEN. Getracht is den sneltrein van Londen naar Ply mouth te laten ontsporen in den tunnel van De- vonport, waar twee zware dwarsliggers op de rails zijn gevonden. Velen zien in deze poging weer een daad der kiesrechtvrouwen. Officieel wordt medegedeeld, dat de ziekte gevallen te Osnabrück bij het 78e regiment zich hebben vermeerderd. Bij het tweede bataljon zijn 31 man en bij het eerste 260 man ongesteld. Bij de veldartillerie te Beeskow zijn talrijke diefstallen voorgekomen. Men beeft tot dus verre de dieven nog niet kunnen vinden. De „Imperator," het grootste stoomschip ter wereld, dat thans in Nieuw-York ligt, heeft aan be langstelling geen gebrek. Verleden Vrijdag werd het door 2000 en Zaterdag door 15000 personen bezocht. Zondag kon men het schip gaan zien tegen betaling van J 1.50 per persoon. Ruim 21000 personen maak ten van deze gelegenheid gebruik en de opbrengst van dezen „ontvangdag" wordt aan liefdadigheids-organi saties geschonken. berichten. TREINBOTSING. MECITELEN, 25 Juni. Vanmorgen had hier een ernstige treinbotsing plaats tusschen twee personen treinen. Verscheiden passagiers werden zwaar ge wond, een overleed reeds, twee zijn levensgevaarlijk. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 25 Juni. Medegedeeld door bet Koninklijk Ned«riand»eb Meteorologisch instituut te de Bilt. Geldig tot den avond van 26 Juni. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 769.8 te Seydisfjord. De laagste stand van den barometer 754.6 te Stock- holm. VERWACHTING. Meest matige zuidwestelijke tot noordwestelijken v.ind, zwaar tot halfbewolkt, waarschijnlijk nog eenigszins buiïg, iets warmer. Neerslag te Alkmaar: 24 Juni 10.8 m.M.; 25 Juni 2.1 m.M. Marktberichten. Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en OMSTREKEN, 24 Juni. Heden werd verhandeld: 8185 pond peulen f 3.80 a 5.80 per 100 pond, 14193 pond doDerwten f 4.10 a 5.— per 100 pond, sla f0.40 a 0 .90 p. 100 krop. tuinboonen f 0.39 a 0.50 per 100. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Juni. Heden werd besteed voor 3572 zak (85 kilo) aard appelen muizen f 1,40 a 1,80, schotten f 1.35 a 1.60, ronde f 1.35 a 2.—, 250 zak kleine f 0.55 a 0.90, 64800 bos wortelen! f 2:— a 4,10, 0— bos rabarber f 0.— a 1500 bloemkool le soort f 3.59 a 7.20, 2e soort f 1.a 2.40. Gladblaadjes f 1.60 a 1.95. NOORDSCHARWOUDE24 Juni. Heden werd besteed voorgroote muizen, f 1.45 a 1.70, drielingen f 0.60 a 0.90, kleine f 0.20 a 0.39, schotsche f 1.50 a 1.60, drielingen f 0.70 a f 0.90 MEDEMBLIK, 24 Juni. Aardappelen. Groote mui zen f 1.65 a 1.75, kleine muizen f 0.60 a 0.75, groote ronde f 1.60 p. l/2 H. L. Aanvoer 2800 manden of zakken. BOVENKARSPEL, 24 Juni. Groote muizen f 1.50 a 1.65. kleine f 0.50 a 0.65 Aanvoer 13900 zak. Bloemkool f 5.75 a 8.25, 2e soort f8.— a 4.50. De BURGEMEESTER der gemeente ALKMAAR gelast, krachtens bekomen aanschrijving, op grond van art. 80 in verband met. art. 114 der Militiewet (Staatsblad 1912 No. 21) de onderstaande hier wo nende verlofgangers, om zich, ter bijwoning der her halingsoefeningen, bij hun korps te vervoegen als volgt: 21e Regiment Infanterie, lichting 1907, garnizoen Hoorn 5 Augustus 1913: CORNELIS GOET. Ie Compagnie Wielrijders, lichting 1908, garnizoen Nieuwersluis: 2 September 1913: JAN STAMMES. 5e Regiment Infanterie, lichting 1908, garnizoen Amersfoort 8 September 1913: JOHANNES REGARDUS POPMA. 4e Regiment Vesting-Artillerie, lichting 1906, gar nizoen Helder 2 September 1913: CORNELIS PAAN8. 5e Regiment Infanterie, lichting 1907, garnizoen Amersfoort: 8 September 1913: KLAAS DE BOER. Den verlofgangers wordt bierbij gewezen op de na volgende bepalingen: lo. dat de miliciens-verlofgangers die verblijf hou den in de plaats van opkomst, zich op den dag voor de opkomst bepaald, uiterlijk te 8 uur voor middags bij hun korps moeten aanmelden; 2o. dat de miliciens-verlofgangers die verblijf hou den binnen 20 K.M. van de plaats van opkomst, op den dag voor de opkomst bepaald, uiterlijk te 10 uur voormiddags bij hun korps aanwezig moe ten zijn; 3o. dat de overige miliciens-verlofgangers zich bij hun korps moeten aanmelden: voor zooveel zij binnen het Rijk gevestigd zijn, op het tijdstip, waarop zij aanwezig kunnen zijn, indien zij zich op den dag, voor de opkomst bepaald, met het eerst vertrekkende middel van versneld vervoer langs de op de vervoerbewijzen aangegeven route naar de plaats van opkomst begeven, of, indien bij gebruikmaking van een later vertrekkend middel van versneld vervoer langs diezelfde route zulks mogelijk is, uiterlijk op het sub 2o. aange geven tijdstip en voor zooveel zij buiten het Rijk gevestigd zijn, vóór 4 uur namiddags. Voor zooveel de miliciens door ziekte of om eene andere reden niet tot den werkelijken dienst kunnen overgaan, worden zij verzocht daarvan vóór het tijd stip voor do opkomst bepaald, ter gemeente-secretarie mededeeling te doen. De Burgemeester voornoemd, G. RIPPING. Alkmaar, 23 Juni 1913. GEVONDEN VOORWERPEN. Een knipmes, een zilveren ring, twee honden, e-e-n medaillonglaasje met portretje, een huissleutel, eén heerendas, twee portemonnaie's met geld, een cbarni- vari, een gouden dameshorloge, een ceintuur met zill-

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2