HET MINISTERIE YRAAGT ONTSLAG. AMSTERDAM, 27 Juni. Het Persbureau Yas Diaz verneemt uit Apeldoorndat minister Heemskeik heden op de audiëntie aan H. M. de Koningin de portefeulUes heeft aangeboden. |^De minister kon geen vragen omtrent de op lossing van de crisis of te volgen taktiek beant woorden. BUITENLAND. STADSNIEUWS. defensie; uitstel der strikt noodzakelijke Indische vlootplannonmolest voor de vrijheid der zending; noodeloos uitstel van de oplossing- der schoolkwes tie;.... ziedaar do eerste zegeningen, die wij van den tegenwoordigen toestand hebben te wachten. Uit partij-oogpunt is deze nederlaag echter bijna een buitenkansje te noemen. Geen middel is beter dan het aanschouwelijk onderricht in het absolute ge brek aan homogeniteit der linkerzijde, dat ons thans te wnehten staat, om de sterke regeerkracht der coa litie doen te leeren waardeeren. POLITIEKE HARTSTOCHT. De Haagsehe Nieuwe Courant vindt dat de christ.- hist. Nederlander alle perken van fatsoen te buiten gaat. legen den heer De Beaufort, die gelijk een ioder weet, verhinderd is geweest aan de verkiezings campagne ook maar eenig persoonlijk aandeel te ne men, schrijft De Nederlander; La vertu est un beau fort zoo luidt het devies m het wapen van den heer De Beaufort. oortaan zal die spreuk moeten luiden: La perfidie est ua beau fort, -— want men komt er mee in de Ka mer. .4 leze beleedig'ing tegen een staatsman, zoo zegt de Nieuwe Courant, die tientallen van jaren een dei- sieraden is geweest van het Nederlandsche parlement over wiens candidatuur in Amersfoort bij herstem ming gestreden werd, nadat hij op 17 Juni te Amster dam reeds in de Kamer herkozen was dezen per soonlijken smaad vindt men in een artikel van het blad, onder hoofdredactie van zijn collega, den heer De Savomin LohmanI En te denken dat deze man, in dezen toestand, licht eerstdaags tot de geroepenen zal behooren ter hoogster plaatse raad te geven inzake de beslissing die s lands belang vordert..,. HIT OTERLEEK. Volgens de ingediende candidatenlijsten zijn de liee- ren D. de Jong en M. Couwenhoven herbenoemd als Raadsleden en zal ter vervuiling der vacature R. Groot, den 3den Juli een verkiezing plaats hebben uit de candidaten P. Bruijns, P. Schermerhorn en P. Spaan. HIT WARMENHUIZEN. In een deel der editie van gisteren heeft in het berichtje over de aanbesteding van een veilingsgebouw de naam van den heer H. Buur, Burgerbrug verkeerd gestaan, hij is de laagste inschrijver en het werk is aan hem gegund. Ook had er moeten staan als ar chitect de heer W. Dirkmaat en niet N. Dirkmaat. UIT HEILO. Gisteravond werd in het café „de Rustende Jager", van mej. de wed. E. v. d. Horst alhier de algemeene vergadering gehouden van het departement „Heiloo" der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De op- komst der leden was niet groot. De aftredende be stuursleden, de heeren D. Eilerts de Haan, F. Brou wer eu F. W. Buijze werden herkozen. Besloten werd ook dit jaar een 14-daagsehe circu- leering van nieuwe boeken aan de leden te doen plaats hebben, waarvoor een bedrag werd uitgetrokken. wel- om TELEGRAMMEN! AAN Dr. KUYPER on Mr. HEEMSKERK. Namens het bondsbestuur van Anti-revolutionnaire Ju es vereen i gingen „Nederland en Oranje" te Amster dam werd aan Dr. Kuyper het volgende telegram ge zonden „Het Amsteniamsehe Anti-Revolutionnaire volk saumgekomen in de „Werkenden Stand," nam met droefheid kennis van den uitslag dezer verkiezingen; maar slaat het oog omhoog en verwacht voor land en volk van daar ook nu nog hulp; bidt God, dat Hij U nog spare om in de naaste toekomst als onze Generaal ons nogmaals ter victorie te voeren." Aan Minister Heemskerk werd, onder daverend ap plaus der vergadering, het volgende telegram gezon den: ,,Het A.-R. volk van Amsterdam, saamgekomen in den Werkenden Stand, betreurt voor land en volk den treurigen uitslag der Kamerverkiezingen, betreurt die niet het minst voor ons reehtsche Ministerie, „dankt U voor al hetgeen gij, kloeke mannen, voor heel ons volk hebt verricht, „betreurt de verblinding, waarmede een deel van ons volk miskende, verzekert U, dat de liefde en trouw van het Christelijk volksdeel TT thans, nog inni ger en hechter dan vroeger verpand blijve en bidt U allen Gods zegen toe." RECHTS EN ROOD. Jlrr. Mr. A. F. de Savornin Lobman heeft de Nieu we Courant gesommeerd om de bewijsstukken te leve ren voor haar mededeeling, dat nog „kort geleden in het C.-H. kamp beraamd werd om de socialisten door hulpverleenrag aan de liberalen te verzwakken." Het blad schrijft nu een mededeeling te hebben ont- vangen van een geestverwant van den heer De Savor- ^.L°hman, die zich in April j.l. tot den leider der ehnstelijk-nistorischo unie had gewend met het plan om in de noordelijke districten, waar in 1909 sociaal democraten na horstemming met kerkelijken verkozen waren (als Appingedam, Franeker en Weststelling werf), twee kerkelijke candidaten te stellen, teneinde te bewerken dat de liberaal met den sociaal-democraat in herstemming zou komen. Hij had daarop van den heer Lobman het volgende antwoord ontvangen TT. 20/4 13 's-Ghge. Geachte Heer I Ik geloof met TT dat het goed zou zijn in den door u bedoelden zin te werken. Als een der districten die voor die manier van handeion in aanmerking zou kunnen komen noem ik vooral Zaan dam. Met achting Uw dr. yy A. F. de S. Lobman. Het origineel van dit briefje is in het bezit van de Nieuwe Ct. Qeiuengd nieuwa. IIOE ER GESTEMD IS. Hieronder volgt een opgaaf van het percentage KORTE BERICHTEN. Gister heeft Prins Hendrik te Leeuwarden de \eigudering van den koninklijken nationalen bond voor reddingwezen en eerste hulp bij ongelukken Het üranjekruis geleid. - Woensdagavond is in het St. Bonifacius-hospitaal te Leeuwarden overleden de heer Lieuwe Tijmstra, uit Kollum, die Dinsdagmorgen ernstige verwondingen bekwam bij een botsing op den Groninger straatweg tusschen zijn motorfiets en een auto. De landbouwer O. Wevers te Dongen, die Woens dagavond van een paard een trap in de maagstreek kreeg, is gisternamiddag aan de gevolgen overleden. Gistermiddag is brand ontstaan in de garage van de firma Kiderlen Co., N. Z. Voorburgwal 72, te Amsterdam. Twee meisjes, die op de tweede ver dieping werkzaam waren en den uitgang langs de trap versperd zagen, moesten met behulp van eenige burgers en de brandweer langs een ladder uit het raam naar beneden klimmen. De waarnemend burgemeester van Amsterdam heeft een streng onderzoek toegezegd inzake het ge welddadig optreden der politie, toen de heer Ed. Po- ak op den Dam na de verkiezingen de menigte wilde toespreken. -— Do gemeenteraad van Zaandam heeft gister avond een voorstel van zes soc.-demoer. raadsleden, om van gemeentewege arbeiderswoningen te bouwen, met 11 tegen stemmen verworpen. De heer Duys woonde deze raadsvergadering niet bij. Op een verzoek, om de café's en dranklokalen ook s avonds om 9 uur te sluiten, tyerd met 14 tegen 3 stemmen door denzelfden gemeenteraad afwijzend beschikt. Evenzoo op een verzoek om wettelijke win kelsluiting voor den Zondag. Het o-jarig dochtertje van den gemeentebode De Jong te Breda is spelende met 'n lampetkan van de trap der woning gevallen, waarbij de kan brak. Door een scherf werd de halsslagader doorgesneden, tenge volge waarvan het meisje kort daarna overleden is. Een kantoorlooper te Amsterdam, die een aan- geteekenden brief met twee bankbiljetten van 100 van het postkantoor had gehaald, is op straat daarvan beroofd. Hij verdacht er van een vrouw, die hem in de Korstjespoortsteeg tegen het lijf liep. De vrouw is op het politiebureau in de Warmoesstraat gefouillerd, ciocii de brie! is met terechtgekomen. ïT./v I?rb"d "let den Woensdag te Didam plaats gehad hebbenden brand op de boerderij van mej. wed 18 de zo?n des huizes H. als vermoedelijke dader naar een gesticht gebracht; hij schijnt in zijn ontoe rekenbaarheid het huis aangestoken te hebben. Een moeder te Rotterdam ging even een bood schap doen, achterlatend twee kinderen van 3 en 2 jaar. Op tafel stond een brandend gascomfoor. Het driejarig kind geraakte daardoor in brand. Benedenburen, de brandlucht ruikend, gingen naar boven en vonden het kind verbrand en dood. Te Zoeterwoude is de wagenmaker C. H. Ange- nen per fiets te water gereden en in de modder stikt. befindet sieh derselbe in einem Irrtume befangen. 8tets muss die theorie mit den praktischen probieren hand in hand gehen." 1'gt voor de hand, dat, in 't algemeen, wanneer iemand met het praedicaat voor een of ander bedrijf gepaard met de daarbij behoorende praktijk, alzoo be voegde, orders moet ontvangen van een leek in dat bedrijf, dus onbevoegde, dit vaak aanleiding zal geven tot conflicten; tenzij de bevoegde iemand zij waar voor eigenwaarde gelijk nul is. Maar dan is deze ook niet geschikt voor het vervul- len an de betrekking van electro-technisch ingenieur. En mocht 't geen aanleiding geven tot conflicten, ook dan is c.q. een directeur figurant, een sta in den weg en belemmerend voor do energie van den electro- technisch ingenieur; b. dat wanneer het in de bedoeling ligt om zich in het electrisch bedrijf in te werken, om van directeur- figurant (c. q. een positie waar de blinde den ziende zou moeten leiden, alzoo de omgekeerde wereld) straks directeur effectief te worden, alsdan de promo tie voor den electro-technisch ingenieur negatief is; d.w.z. het met al het behartigen van de Gemeentebe langen zoo ver te kunnen brengen dat hij van kleine baas groote knecht kan worden, dus de prikkel geheel wordt weggenomen, zeer zeker niet in 't belang der Gemeente. Ook zou het m. i. unfair te noemen zijn om, gebruik makende van de capaciteiten van zijn ondergeschikt bevoegde, op dergelijke wijze directeur te worden van het electrisch bedrijf; c. dat echter het Gemeentebelang wellicht zou kun nen gediend, indien de directeur der gasfabriek, zich, onder leiding van den electro-technisch ingenieur, zoo m het electrisch bedrijf kon inwerken, dat hij deze bij mogelijke ontstentenis zou kunnen vervangen; «d^risch bedrijf niet is te vergelijken met Publieke- of Gemeentewerken, omdat hier zoowel directeur als ingenieur te beschouwen zijn als elkaar wederkeeng aanvullend in hetzelfde vak. Dit is c. q. bij gas- en electriciteit niet zoo en kan met wederkeerig aanvullend zijn, omdat m. i. het elec trisch bedrijf zoo ongeveer evenveel overeenkomst heeft met het gasbedrijf als een landbouw- met een brei- en naaischool. e. dat het ten slotte voor mij een onopgelost vraag stuk is, hoe men bij het benoemen van een electro- technisch ingenieur het advies lean vragen van een leek, en hoe t mogelijk is dat men het directeurschap kan aanvaarden over een hoofdbedrijf waarin men leek is. berichten. MKAMP BIJ HET FORT VOSSEGAT. UTRECHT, 27 Juni. liet Hoog Militair Gerechts- hot veroordeelde heden den genie-sergeant J. G. v. d. H. tot 7 dagen gevangenisstraf wegens het veroorza- ken door schuld van den dood van de miliciens bij de ramp aan. het fort Vossegat. VERGIFTIGING LEIDEN, 2i Juni. De arbeider P. te Oudeweterin- ge is gestorven, vermoedelijk tengevolge van vergifti ging. Een vrouw, die hiervan verdacht wordt, is in hech tenis genomen. De Justitie uit Haarlem stelt een onderzoek in. DE BALKAN. 12,000 Montenegrijnen zijn gisteren te Mitrowitsa in de vlakte van Kossowo aangekomen, met geestdrift begroet door de Serviërs. Zij hebben stellingen, hun door den Servisohen aanvoerder aangewezen, ingeno men. BELGIë. De Senaat heeft het wetsontwerp op het gebruik der talen in het leger met 04 tegen 24 stem men en 1 onthouding aangenomen. PROMOTIE. Heden is aan de Amsterdamsche Universiteit op een proefschrift bevorderd tot doctor in de scheikun de de heer J. W. Terwen, geboren te Alkmaar. BLOEMENCORSO. ?ti SaRt n°8 n'6t bee^ kard met de aangifte voor net bloemencorso, te houden ter gelegenheid van de onafhankelijkheidsfeesten. Als het niet anders wordt, komt daar niets van. Hoe zit dat toch? Er zijn immers mensehen met smaak en liefhebberij genoeg om een dergelijk nummer, dat tot opluistering eter leesten niet weinig bijdraagt, uitstekend te doen stagen. Het jaargetijde kan ook niet gunstiger zijn de maand Juli is de bloemenmaand bij uitnemendheid. En aan de uitgeloofde prijzen behoeft de geringe deel neming zeker ook niet te worden toegeschreven. i ju j m'8S(diien vooral liggen aan te weinige be kendheid van het plan? Laat ons dit laatste aannemen en dan hopen, dat meerdere bekendheid grootere deelneming tengevolge zat hebben, en dat men niet lang mser zal dralen met cie aangifte voor een versierde groep, sportkar, prome- riadewagen, rijwiel, auto, rijtuig. Zoo'n nummer moet toch in Alkmaar kunnen sla gen I het aantal van geldige stemmen, berekend naar het aantal kiezers, Woensdag in de 47 districten bij de herstemming uitgebracht: Alkmaar 92,8; Amersfoort 95,0; Amsterdam I 73 2- Amsterdam II 72,1; Amsterdam V 02,4; Amsterdam Vil 84,3; Amsterdam VIII 80,8; Amsterdam IX 70,2; Apeldoorn 93,3; Appingedam 82,0; Arnhem 87,2; Bergen-op-Zoom 87,7; Beverwijk 90,4; Brielle 80 7- Dordrecht 84,9; Enschede 94,9; Franeker 88,1- Go- rinchem 92,1; Gouda 90,5; 's-Gravenhage I 80,4; s-Gravenhage II 81,5; Groningen 71,8; Haarlem 91,5; Den Helder 04,2; Hoogezand 07,3; Hoorn 89,0; Kam- L«,uw«rd<?n 74,2; Leiden 93,6; Loehem 87,0; Middelburg 04,1; Ommen 92,5; Ridderkerk 96,3; Rot terdam I 82,5; Rotterdam II 84,0; Rotterdam IV 81 1 Rotterdam V 82,2; Schoterlnnd 07,1; Utrecht I 90.9;' ,M,5; Veendam 07,5; Weststellingwerf 'Ho, V\ inschoten 71,2; Zaandam 73,5Zuidhorn 83 2- Zutphen 91,5; Zwolle 95,2. Gemiddeld 80. in Ridderkerk is dus hot moeste gestemd, in Am sterdam V het slechtste. ge- ~,^r°enada8 is de kerscnplukker A. O. te Werkho ven (l.) van zijn ladder gevallen. Hij' kwam met het hootd op de onderste trede neer en is dood blijven lig gen. O. was gehuwd en had 3 kinderen. r Tn E!rSel -heeft Wasdag de zoon van de fami lie d die uit den militairen dienst was terugge keerd, de onvoorzichtigheid gehad, een meegebrachte scherpe patroon af te slaan. De kogel is hem in den buik gedrongen en een zijner kameraden werd aan liet been gewond. De zwaar gewonde is in een ziekenhuis to -Lindnoven opgenomen Bij het passeeren van den overweg bij Bommel werd de timmerman Jansen door den en gedood. Gistermorgen deed zich te Tiel een merkwaardig voor Na een flinke regenbui lag een weg over een lengte van ongeveer 100 meter als bezaaid met Klemekikvorschen. Waarschijnlijk veroorzaakt door een z.g. zuigwolk. GYMNASTIEKFEEST. De Turnbond voor Alkmaar en Omstreken, waarbij aangesloten zijn Kracht en Vlugheid, de Halter en -lurnlust te Alkmaar, Hercules te Oudkarspel, Voor waarts te Koedijk, Voorwaarts te Stompetoren, door wilskracht verkregen en corps scherpschutters te Eg- mond aan Zee, heeft tegen Zondag een turnfeest op net terrein aan de Zandersloot georganiseerd. Om één uur vertrekken de turners en turnsters der verschil lende vereemgingen met vaandels in optocht van het Doelenveld, naar het feestterrein, waar onder leiding der heeren C. van Sluis en J. J. Poll door de dames en heeren verschillende oefeningen zullen worden uit gevoerd en o.m. een demonstratie der oefeningen voor voorgeoefendheid, ter verkrijging van een verkorten diensttijd wordt gegeven. Ea,ar.d® toegangsprijzen laag gesteld zijn, zullen ongetwijfeld vele sportliefhebbers dit. turnfeest bijwonen. ENGELAND. De heer Pichon vindt bij al de in spannende nummers van het program van zijn offici- een bezoek, nog gelegenheid persinepschen te ontvan gen en te verklaren, dat zijn bezoek in hooge mate heeft bijgedragen tot steviging der „entente," net bewijs van de groote diensten, die de- goede ver- ^f^dhoiiding van Engeland en Frankrijk aan de we reld heeft bewezen, is geleverd door hetgeen zij heeft tot stand gebracht in het belang van den wereldvrede, tot heil van geheel Europa. Uit mijn besprekingen met Sir Edward Grey ging de Fransche president voort is mij gebleken, dat de zienswijze van beide regeeringen over alle politieke vraagstukken en met name tot het bewaren van den vrede, volkomen overeenstemt. In dien zin zal het bezoek van den president in hooge mate bijdragen tot het behoud van den vrede tusschen de volken der we reld. FRANKRIJK. De minister-president, de heer Barthou, heeft gisteren zijn lang verwachte groote redevoering gehouden over den driejarigen diensttijd. Heel veel nieuws zeide hij niet. De regeering zal de hoofdlijnen van het door haar ingediende ontwerp handhaven. Over de mobilisatie verklaarde de premier, dat er dingen zijn, waarover hij niet vrijuit tot de Kamer kan spreken. Hij rekende er op, dat de Kamer in dit opzicht de regeering zou vertrouwen en eindigde met de woordenwij hebben, met handhaving der waar digheid en der eer van het land, steeds bewezen vre delievend te zijn. De zitting is verdaagd. SPANJE Woensdag is het proces tegen Sancho Alegre, den anarchist die een aanslag op den koning heeft beproefd, te Madrid begonnen. Alegre bekent tiet hem ten laste gelegde, beweert echter dat hij den dag van den aanslag niet wist wat hij deed. Hij zegt epilepticus te zijn en den vorigen dag een aanval te hebben gehad. liet Openbaar Ministerie heeft de doodstraf ge- eischt. gaan trein gegrepen feit KORT REISJE. Een jongen uit. den Helder, die ten nadeele van zijn patroon diefstal had gepleegd en niet thuis durfde ko men, ging met den trein mee. Hij werd opgemerkt door den conducteur, die zorgde, dat het reisje niet verder duurde dan Alkmaar. Van hier is de jongen onder politiegeleide naar ziin woonplaats teruggebracht. veie go- oog regenbuien, UIT BERGEN. Aan de uitnoodiging van den heer G. Visser om in net hotel „de Rustende Jager" een concert bij te wo- nen \an het ,,Haarlemsch Muziekkorps" hadden Alkmaarders, Bergenaars en andere genoodigden t n 8 gegeven. De meeste gasten hadden mot het op de weersgesteldheid zich gekleed op maar gelukkig bleek deze voorzorg niet noodig en kon men op den_ stillen niet-kouden avond in den zeer be schutten tuin genieten van goede muziek. De heer Kriens bood een mooi afwisselend programma aan, dat olek wat wils bood en hoe kan het. anders bij dit korpsuitstekend werd uitgevoerd. De gasten kwamen en gingen met een extra tram waarschijn lijk was het. daaraan toe te schrijven dat het muzikale menu als een diner in oen tusschenstation wat vlug moest worden afgewerkt. Men zou zeggen een nummertje ware meerals het publiek door aan houdend handgeklap niet nog een toogift.je had ge vraagd. 8 Overigens lijkt, ons bet, denkbeeld van den heer Vis- sei, om in de maanden Juli en Aögustus nog een 3-tal van zulke concerten te geven, gelukkig. De tuin leent zich er uitstekend voor, men kan gemakkelijk in de Rustende Jager komeu en waar de toegangsprijs laag gesteld is, mag worden verwacht dat het. plan zal sla- geil, GEMEENTELIJK ELEOTRISCH BEDRIJF. Door den heer A. G. den Boesterd zijn eenige wijzi gingen voorgesteld in de voorstellen van B. en W en wel in de verordening tot regeling van het beheer van het Gemeentelijk electrisch bedrijf te Alkmaar en in de Instructie voor den Ingenieur-electricien 1 Art- 2© alinea voor „directeur der Ge- meentegasfabriek" te lezen, Electro-technisch Inge nieur, en m de 3e alinea voor „Ingenieur-electricien" te iezen rilectro-tecbniscli Ingenieur; Sub II. In de Instructie voor „Ingenieur-electri cien te lezen Electro-technisch Ingenieur; Art, 1. 2e alinea te laten vervallen „en brengt die regelmatig ter kennis van den Directeur"; alinea 3 geheel te laten vervallen; Art. 5, le alinea, voor „van ten hoogste een dag be- hoeit, hij vergunning van den Directeur, voor „eene afwezigheid van twee of vier dagen van den Burge meester' te lezen: van een tot vier dagen van den -Burgemeester; Art. 0 voor „Directeur" te lezen: Burgemeester; it, zoor „Directeur te lezen: Burgemeester. z'oorstel tot wijziging van Ingenieur-electricien m electro-technisch ingenieur, houdt verband met de iqlage No. 25 van 28 Maart en de benoeming in de Raadsvergadering van 9 April 1913 van een electro- j technisch ingenieur. Overigens moge dienen, zegt. de heer den Boesterd: a. cat naar mijne bescheiden meening, in 't alge- meen genomen, een leek in een of ander bedrijf en 1 ioornamelyk het electrisch bedrijf niet als Directeur in dat bedrijf kan fungeeren en de lakens uitdeelen zooals men dat in do praktijk noemt; ook dan niet' i wanneer die boekdeelen over electriciteit heeft door- I Avond 6 uur, PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR 29 Juni 1913. Groote Kerk, 10 uur, Ds. de Pree. Ds. Verwaal. Heidelb. Cat. Zond. 11. Kapel, 10 uur, Ds. Kloosterman. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Ds. Makkink. Doopsgeï. Kerk, 10 uurDs. Atema van IJmuiden. Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, Ds. de Regt. tt -fu' 5e[kV,10,uur en avond 6 uur, Ds. H. Meijer. Heidelb. Cat. Zond. 4. v Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat, oefening 10 611 namidda8 6 uur» godsdienst- Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Woens dagavond 8l/j uur, vergadering van de Jongelingsver- oeniging „Paulus." Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, Ds. Groot. Herv. Gem. te Heiloo, 9l/2 uur, Ds. Eilerts de Haan. Evangelisatielokaal te Heiloo, 10 uur, Dr. J, Weener van Haarlem. Herv. Gem, te Bergen, 10 uur, Ds. v. d. Kiebeom. Bergen. Kapel „Huize Elim", 's avonds 6 uur, Ds Berkelbach v. d. Sprenkel te Wqk aan Zee Herv. Gem. te Oterleek, 91 /2 uur, Ds. Proost. Herv. Gem. te Egmondbinnen, 10 uur, Ds. van Dorp. Herv. cu.j.r Herv. uur, preeklezen. Herv. Kerk 9 80, Ds. Visser van loopen en geen praktijk heeft. Professor Wilhelm Biscan zegt hiervan: gem. te Stompetoren, 91/2 uur, geen dienst. t. StompetoreQ.D»- H«P. Geref. Kerk, 9l/2 ST. PANCRAS, Enkhuizen. j BROEK OP LANGENDIJK, Herv. Kerk 6 uurDs. J. P. Dijk. j Geref. Kerk 9.80 en 2.80 Ds. Mulder. Cbr. Geref. Kerk 9.80 en 2.30 Ds. J. de Bruin Doopsgez. Kerk 9 80 Ds. Banga. lie DoeKaeeien over pIpctTim'u.'i ^00 ZUIDSCHARWOUDE/ Herv? Kerk 9.30 Ds. J. P. o- hhlk te Broek op Langendijk, nJl 6r V°maLnd b,et electrisch bedrijf wil uit- NOORD-SCHARWOüDE, Geref Kerk 9l/„ uur en oefenen „am sohreibtisch mit hite. ioxmobr so 4 uur preeklezen. /a von Gemengde mededeellngen. HET WEER IN HET BUITENLAND. t a^e^n ln ons land klaagt men over het weer. in West-, Aoord-West- en Midden-Europa is het de- pressie-weer, en is dientengevolge de bewolking zwaar, terwijl de temperatuur te laag ligt. Alleen in het hooge Noorden handhaaft zich het barometrisch lioog. Ook in Frankrijk doet zich van tijd tot tijd eenige hoog-invloed gelden. In dit land komen derhalve locale opklaringen voor, die in het algemeen niet van langen duur zijn. Maar plaatselijke uopi osstes brachten ook regen, soms onweer. In Schotland en Engeland was het gisteren opkla rend, maar later nam de bewolking weer toe, en op het oogenblik stroomt de regen neer, terwijl het er onaangenaam koel is. Tn Denemarken heerscht regenweer, in België was het tijdelijk opklarend, maar nam later de bewolking weer toe. In beide landen is het frisch. In Dintschland is liet abnormaal koel en onaange naam weer. Aan de Noordzeebaden viel eenige regen aan de Oostzeebaden was het tijdelijk regenachtig, maar kwam later weer opklaring voor. In de Rijn streek, op den Harz, in Thüringen en in Beieren is het weder zeer onbestendig. Enkele onweders kwa men daar tot uitbarsting, en zij brachten overvloedig regen.In Bohemen en Tiro'l heerscht storingsweer. In Zwitserland werd het weer koeler, plaatselijk viel ei regen, dikwijls wordt het vergezicht door dikke ne velen zeer beperkt. Aan de Italiaansche meren heeft het weer een on- weersachtig karakter. Periodes van zonneschijn wor den afgelost door tijden van toenemende bewolking. DE TITANIC-RAMP. De Engelsche avondbladen deelen mede, het geding van Thomas Hyan tegen de' Stoomboot-Mij., van wie van schadevergoeding wegens het verlies van zijn zoon die .bij de ramp van de „litanie is omgekomen, de jury weliswaar de ver antwoordelijke officieren van plichtsverzuim heeft vrijgesproken, maar als haar meening te kennen heeft gegeven dat de „Titanic" in den donkeren nacht te snel heeft gestoomd. KORTE BERICHTEN. een groot hotel te Parijs is den gezant van de vereenigde Staten in Rusland een portefeuille afhandig gemaakt, die een bedrag van f 2500 aan banknoten en een credietbrief groot 15.000 bevatte. De portefeuille lag in een ongesloten lade van een tafel. Het zonderlinge van het geval is, dat in de zelfde lade een andere portefeuille lag met 250.000 aan waarden. Deze is niet gestolen. Ee -^teuw-York heeft een vrouw een ech t- scheidingsproces aanhangig gemaakt, omdat haar na haar huwelijk was gebleken, dat haar man reeds 12 maal getrouwd en even vaak gescheiden was. Do man geeft toe, dat hij verscheidene malen gehuwd is geweest, maar hij kan zich niet herinneren hoe dik wijls. Het. spoorwegongeluk te Mechelen is blijkens het onderzoek veroorzaakt door verkeerden wisselstand doordat een leerling' een verkeerden hef boom heeft overgehaald. In een werkplaats van het 24ste regiment artil lerie te Tarbes is een granaat ontploft. Er zijn 2 dooden, twee zwaar gekwetsten. De werkplaats is ten deele vernield, dat in Oceanic vraagt

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2