BRAND NIET VOOR DE WASCH. Ze maakt voor Mevrouw alles blinkend Ze maakt voor de meid alles blinkend Ze maakt voor iedereen alles blinkend Ze doet de potten blinken Ze maakt de koekepan als een spiegel Ze voldoet een ieder. fBUITENLAND. STADSNIEUWS. hogen gaan se ai van Kuis. Hun Kengel is in vijf deelen gesplitst, en deze vijf stokken worden opgebor gen in een huls. Snoeren en aas worden opgepakt in het vaatje, waarin zich ook een stroohoed bevindt. Die stroohoed doet tweeledigen dienst. Ten eerste zullen zij hem den volgenden dag opzetten, om tegen de zonnestralen beschermd te zijn. Maar ook dient de stroohoed om de flesch met spiritualiën, die nooit vergeten mag worden want dan zou de heele aar digheid van het vissehen af zijn te beschermen. Hebben ze een goede week gemaakt, dan kan het lijden; in dat geval zijn de yissehers al vóór negen 's avonds aan het station, waar ze een kaartje nemen naar Alkmaar, Schagen, Leiden, enz., de kosten van de spoor hebben zij er graag voor over, als ze maar wat vangen. Maar het grootste aantal dobber aars gaat met de boot. De heeren hoeven dan niet zoo vroeg weg. 's Nachts om twaalf uur varen speciale visschersbooten af. Met muziek! In ieder geval een harmonicaspeler. Maar er zijn zelfs stoomvaartonder- uemers, die voor den Zaterdagnacht en den Zondag een kwartet of een kwintet engageeren met een groo- te trom of een boemketel; zonder dit laatste is het oorps niet compleet. De stoombooten zitten in den regel propvol. Naar de Zaan, naar Alkmaar, naar Purmerend, naar Edam, naar Aalsmeer, naar Ouderkerk, ja naar alle oorden worden op doze wijs duizenden visschers vervoerd. Slaperig zijn zij in het geheel niet. IntegendeelWan neer de muziek een populaire deun doet hooren, zin zen zij allen uit volle borst. Wat zij zingen? „Kees laat je scheren," „Anna waar wacht je op," „Ja dat hebben die meisjes zoo gaarne," „Ja op de Entos," „Marie, Marie, mag ik je soenen voor drie spie"; „Co- bussie," „Susanna" en „Mathilde" zijn al verouderd. Tegen tweeën, wanneer de lucht in het Noord-Oos ten begint te gloren, zijn de beoefenaars van de edele hengelsport op de plaats van bestemming. Zij ver- deelen zich dan in groepjes van tweeën of drieën, en zoeken tusschen het stroo rustige plaatsjes uit. Zij beginnen dan met veel animo, maar helaas, spoedig komt Morpheus. En wanneer de geloovige schare van het dorp ter kerke is gegaan, slapen de Amster- damsche visschers nog de slaap des rechtvaardigen. In den namiddag komen de visschers in Amsterdam terug, hun pet zit nu in hun vaatje, maar de flesch klare is eruit. Zij hebben hun stroohoed opgehou den, en het natte snoer hebben zij eromheen gewon den. Veel gevangen hebben zij in het algemeen niet. „Maar zie je meheer, daarom doene we het niet, we doene het meer om us 'n luggie te scheppe; en 'n werrukman mag toch ook wel us wat hebbe!" Tamelijk luidruchtig trekken de visschers dan in den laten namiddag door de Amsterdamsche straten, waar zij af en toe de kasteleins nog wat laten verdie nen. De elite van de visschers is georganiseerd in „De Rooie Dobber," „De Brasem" of „De Drijvende Pier." De leden van deze vereenigingen nemen van tijd tot tijd hun vrouw mee, maar deze is in het alge meen niet in staat een karper van een witviseh te onderscheiden; voor haar is iedere visch een baars, gelijk elke vogel vinkie heet. HET PERZISCHE SPEL „KURROGLOE EN NIGHARA." Ter gelegenheid van het dertiende Lustrum van het Delftsche Studenten Oorps wordt vandaag te Delft een gelegenheidsspel opgevoerd. Zaterdagavond is de slotrepetitie gegeven, waartoe verslaggevers waren uitgeoioodigd onder belofte hunnerzijds, dat zij er niets van Zouden publiceeren, voordat de eerste op voering zou hebben plaats gehad. Een bijzondere me dewerker schrijft ons hierover: De dichter Hendrik van der Wal, de toonkunstenaar Ant. Averkamp en de kunstschilder Antoon Molkenboer hebben een geba renspel geschapen, waarvoor enkele motieven werden ontleend aan de „Adventures and Improvisations of Kurrogloe," die een zekere Alexander Ohodzko verza melde voor het Oriental Translation Fund. .Vrij is daaruit bewerkt de episode, waarin verhaald wordt hoe de avontuurlijk-gezinde prinses Nighara den ver maarden en bewonderden roofridder en minstreel, wiens liederen in het Oosten thans nog bekend zijn, uitdaagde haar te komen ontvoeren. De proloogspreker vertelt aan Keizer Abbas van een minstreel die, nadat hij „na een droeven win ter van feilen krijg" is teruggekeerd in Isfahan, in een dal aan Per.zië's grenzen, van Kurrogloe, wiens naam in alle lied'ren klinkt van zee tot zee, wiens faam de kooplieden doet sidd'ren en pasja's vliên." Zwervende door Perzië's valleien, bepeinst de roof ridder-minstreel, als de eerste voorjaarsbries hem uit zijn winterburcht lokt, grootscher taak dan liet luiste ren aan zijn haard naar de stem van zangers. Avontu ren in verre wildernis bepeinst hij, met den jongen Kyrat als zijn eenigen gezel, een rooftocht naar een volkrijke stad, of een strijd' met eedlen. „Maar 't speelsehe Lot bereid hem andre toekomst dan hij wacht." In het vrouwenverblijf van Sultan Moerad's slot. hoopt en vreest j) rinses Nighara dat Kurrogloe ge volg zal geven aan de bede, die haar bode hem over bracht. En het is de geschiedenis van Nighara's ont voering, van het korte verblijf der minnenden in een idyllisch dal, waar de broeder der prinses, Soliman hen met gewapenden komt overvallen, van Kurro- gloe's ter-dood-veroordeeling, van diens edelmoedige begenadiging door Sultan Moerad, Nighara's vader, die als Mekka-ganger gastvrijheid in Kurrogloe's le gerkamp genoot, die in het gebarenspel op poëtische, artistieke wijze vertoond wordt, En hoe was nu die vertooning, die Keizer Abbas moet doen zien, (doelende op Sultan Moerad's groot moedigheid) hoe „blinkt de aanwezigheid der Ko ningen als lichte Morgenzon en voert uit duister lee.i tot heil en vreugde." De instudeering met dilettanten, van deze interes sante harmonische combinatie van klanken, standen, bewegingen, kleuren en lijnen, is een groote onderne ming, waarvoor niet alleen nu het o.i. 7.00 goed be antwoord moet hebben aan de verwachtingen die de artisten daarvan koesterden hulde moet gebracht worden aan den ijver en de toewijding der-excutanten, maar in de eerste plaats aan hun leiders, den too- neellist-regisseur Herman Schwab, die voor allen de actie aangaf en den heer M. Polak, die Oostersche dansen ontwierp bij de hem nieuw-voorgelegde mu ziek. Die muziek, die af en toe sterke verwantschap met Richard Wagners opvattingen vertoont, is heel mooi. De heer Averkamp heeft die echter o. i. wel wat te uitgebreid gemaakt, het eerste en derde tafereel, waarin betrekkelijk weinig' actie, zijn veel te gerekt. De aandacht van het publiek kon daarbij niet vastge houden worden. Dat vond Zaterdag bij het derde ta- freel in het dal van Tschamli-Bel ook zijn oorzaak in de bepaald onvoldoende verlichting van het voorste gedeelte van het tooneel, waardoor de gelaatsuitdruk kingen der twee gelieven ons geheel ontgingen en zij veelal als silhouetten tegen den verlichten achter grond afstaken. Aan die scène was juist door de hoofdpersonen mej. A. W. Roes (prinses Nighara) en de heer J. P. Tolle naar (Kurrogloe), buitengewoon veel zorg besteed, en nu ik die namen voor het eerst genoemd heb, mag ik niet verder gaan voor bewonderend hulde gebracht te hebben aan hetgeen deze twee dilettanten praesteer- den. De volmaakte overeenstemming der correcte ge- Karen, der geheele handeling van beiden met de mu ziek. getuigde van zeldzaam toewijdende studie, maar zoo vruchtbaar gemaakt door dramatisch talent. Hoe meesterlijk van Nighara haar levendige, soms harts tochtelijke dans in het tweede tafreel, waarbij zij he laas bij het plotseling' naar-voren-komen, weer van het verlichte mooie figuur in haar prachtig costuum voor de toeschouwers in silhouet veranderde onder de breede poort der tooneelopening. Buitengewoon mooi ook beider actie in het levendige vierde tafreel, waar vreemdelingen zonder twijfel den indruk zullen gekre gen hebben, met een actrice van naam te doen te hebben. Het groot aantal deelnemers was het gebarenspel volkomen meester; zij vormden steeds mooie, schilder achtige roepen in hun kleurige gewaden, door Molken boer zoo artistiek ontworpen, illustreerden zeer ver dienstelijk de muziek en vooral het Mahomedaansche gebed van de menigte voor de moskee in de Konings stad van Sultan Moerad, was van mooie stemming. Hoe sierlijk en elegant hebben de zes slavinnen het balspel en den daarop volgenden dans in het voorver trek van den harem in Moerad's paleis uitgevoerd. Hulde aan die zes ijverige leerlingen van den heer Po lak. Een waardige mooie grijsaard in zijn wit priester costuum was de proloogspreker, de heer L. W. O. de Roo de la Faille, die staande op de treden van de trap naar het Podum aan Abbas de toelichting geeft tot wat gebeuren gaat, of als Oostersch-verteller, met ge kruiste beenen zittend, rustig tot den Keizer spreekt. Zijn heldere klankrijke stem kwam zonder inspanning gemakkelijk tot de verste hoeken der zaal, mooi en eenvoudig werden van der Wal's vloeiende verzen door hem gezegd. De dilettant bariton-zanger, de heer W. G. J. Bre- dius, en de sopraan-zangeres mej. Anna Slothouber, beiden van Amsterdam verleenden hun vocale mede werking. De heer B. heeft een aangenaam, niet krach tig geluid. Ik kreeg den indruk, dat hij zijn partij Zaterdag voor het eerst onder de oogen kreeg. Mej. Slothoubers mooie, heldere stem deed zeer aangenaam aan. Over het Perzisch spel zou nog veel te vertellen zijn. De minutieuze zorg daaraan, door de leiders en de executanten besteed is schilderend bekroond. O. ZILVEREN PROMOTIEFEEST. Dezer dagen vieren twee op den voorgrond staande politieke personen hun zilveren promotiefeest. Dr. D. Bos zal op 4 dezer herdenken, dat hij aan de Groning- sche Universiteit voor 25 jaar werd bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde, terwijl mr. P. J. Troelstra op 7 dezer herdenkt, dat hij een gelijk aan tal jaren geleden aan dezelfde universiteit werd be vorderd tot doctor in de rechtswetenschap. UIT L1MMEN. De uitslag der aanbesteding van een van gemeente wege te bouwen dokterswoning aan den Rijksstraat weg te Limmen is als volgt: O. Glorie, Limmen 7440. J. H. Henselmans, Limmen, J 6400. A. v d. Eng, Uitgeest, 0750. N. Ruyter, Uitgeest, 8500. J. Bos, Limmen, 7050. Th. Krom, Uitgeest, 7890. J. Res, Castricum, 7560. J. Viaar, Castricum, 7850. G. Kabel, Castricum, f 7300. J. Rol, Uitgeest, 9692. B. en W. hebben zich de gunning voorbehouden. UIT VEENHUIZEN. Bij den heer J. Druif, alhier, is 1 Juli namiddags om 2 uur een postduif komen aanvliegen. Om den eenen poot had het dier een alluminiumring met de letters R. P. I). 1-1912-223, terwijl om den anderen poot een briefje was van den volgenden inhoud. Assen, 30 Juni. Uur van loslating 8-15 v.m. Weersgesteldheid be trokken lucht en Westenwind, losgelaten 12 duiven, waarvan 5 met bericht. De verzorger H. J. Heshusius. UIT WARME NHUIZEN. Bij de gister gehouden raadsverkiezingen (aantal kiezers 339) werden uitgebracht 316 stemmen. De heer Kraakman (aftredend) verwierf 274, de heer K. Biersteker 170, de heer W. Gutker Jbz. 146, zoodat eerstgenoemde herkozen en de tweede gekozen is. KORTE BERICHTEN. Te Enkhuizen kwam gisteren de 64-jarige E. de G. met hare kleederen in aanraking met een petroleum stel, In een oogwenk stond zij in lichterlaaie en, hoe wel spoedig hulp bij de hand was, werd zij zoo ernstig gewond, dat de geneesheer niet veel hoop meer gaf. Op een tabakskantoor te Amsterdam werd den laatsten tijd herhaaldelijk geld uit de kas vermist. Van deze diefstallen werd verdacht een 18-jarig be diende, en 't bleek dat een brief met een inhoud van 800 welke hem eenigen tijd geleden ter bezorging was toevertrouwd, niet aan den geadresseerde was bezorgd. Het jongemensch is door de politie in bewa ring g-esteld. Voor de industrieele Olub te Amsterdam hebben zich reeds een 140 tal firma's aangemeld. In liet clubgebouw zullen een groote conversatiezaal en restauratiezaal ter beschikking der leden zijn, zal een lokettenkamer worden ingericht, waar de leden hun diverse documenten, enz. kunnen deponeeren en hun ne brieven in ontvangst kunnen nemen. Een ruime leeszaal met bibliotheek op industrieel gebied zal wor den ingericht, een vergaderzaal zal voor ongeveer 140 personen plaats bieden. Bovendien zullen ten gebrui ko der leden vergaderzalen, conversatie-, kleed-, rust en badkamers ingericht worden. In verband met de studentenfeesten te Delft zijn er heden door de H. IJ. S. M1. 60 extra treinen inge legd tusschen Rotterdam en Amsterdam, terwijl er zoo noodig meer treinen gereed staan voor vertrek naar Delft. Betreffende het overlijden van den kersenpluk ker v. O. te Werkhoven is later gebleken, dat de dood niet het gevolg van den val van een ladder was, doch dat iemand, die in den boomgaard met een buks op spreeuwen schoot, door een noodlottig toeval, v. O. in het voorhoofd heeft geraakt. De kogel die in de her senen drong', maakte dadelijk een eind aan 's mans le ven. De dader, een zeer achtenswaardig man, heeft zich zelf bij de justitie aangemeld. - Te Zwaag' zijn 3 zakken met kruisbessen, besmei door Amerikaansche kruisbessenmeeldauw, in beslag' genomen. Tegen den eigenaar is proces-verbaal op gemaakt. De officier van justitie te Dordrecht verzoekt de aanhouding van den 24-jarigen W. V., geboren te Sliedrecht en aldaar klerk bij de registratie, wegens verduistering in dienstbetrekking. Vermoedelijk houdt hij zich te Amsterdam op. Gistermiddag is tusschen Enschede en Hengelo door een zandtrein een persoon, genaamd Hatbroek, overreden. Hij werd zwaar gewond aan het hoofd, terwijl de beenen waren vermorseld. De man is in don trein overleden. Aan het Heldersch algemeene comité ter viering van het Onafhankelijkheidsfeest wordt een gemeente subsidie van 500 verleend; gevraagd werd een be drag van 1750. De voorzitter van de centrale vrijzinnige kies- vereeniging te Beverwijk heeft verklaard dat hem niets bekend was van de groote sommen, welke vol- (Apen-Zeep.) ZE MAMT VOOR iedereen ALLES BLINKEND geus de Standaard zijn uitgegeven bij de verkiezingen. Het binnenblijven der trawlers is niet gekocht, doch verkregen door welwillende medewerking der reederij- en. Bijzonder groote bedragen zijn niet ontvangen voor de verkiezingen. DE BALKANOORLOG. De wrijving' tusschen de bondgenooten duurt voort. Uit Belgrado komt een telegram volgens hetwelk de Serviërs met succes tegen de Bulgaren zijn opgetre den. Zeshonderd Bulgaren werden gevangen geno men, maar de Serviërs hadden 1400 dooden en gewon den. De regeering te Sofia schuift alle verantwoordelijk heid op de Servische. En de Grieksehe regeering heeft doen weten, dat zij genoodzaakt was, het leger te bevelen op te rukken tegen de Bulgaarsche troepen, Bulgarije hiervoor ver antwoordelijk stellend. Zou het kwaad niet meer te keeren vallen? HET WEER IN HET BUITENLAND. In Engeland blijft het nu mooi, zonnig weer, en ook de weertelegrammen, die wij uit Schotland ont vangen, melden zonneschijn. Er heerscht daar de normale zomer-temperatuur. Eveneens komt in Frankrijk tamelijk goed weer voor, maar de tempera turen liggen er toch in het algemeen nog te laag, be halve in het uiterste Zuid-Westen. In Noorwegen en bij Spitsbergen blijft de zonneschijn domineeren. Ook in Denemarken is het meest zonnig. Minder goed is daarentegen de weerstoestand in alle deelen van Duitschland. In Beieren regende het, aan dé Oostzeebaden heeft het zelfs geplasregend. El ders kwamen slechts enkele buien voor, maar de he mel is somber grauw, en er heerscht een buitengewone koelte. In Midden-Europa (Oostenrijk-Hongarije en Zwitserland) steeg- de temperatuur enkele graden, en is het weer nu een ietsje beter. VERKIEZING GEMEENTERAAD. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor 6 leden van den gemeenteraad was de uitslag als volgt: District 1. Aantal kiezers 1282. Uitgebracht 1157 stemmen. Geldig 1154 stemmen. D. Bergman 116 st. Mr. D. Sluis 537 st. A. W. Udo 482 st. K. Vonk 521 st. J. de Vries 111 st. C. G. Zaadnoordijk 501 st. Zoodat er herstemming is tusschen de heeren: Mr. D. Sluis, A. W. Udo, K. Vonk en C. G. Zaadnoordijk. District 2. Aantal kiezers 1134. Uitgebracht 976 stemmen. Geldig 971 stemmen. D. Bergman 165 st. P. van den Ende 395 st. D. Govers 431 st. D. A. Lui- ting 414 st. J. de Vries. 145 st. Zoodat er herstemming is tusschen de heeren: P. van den Ende, D. Govers, D. A. Luiting en D. Berg man, District 3. Aantal kiezers 946. Uitgebracht 856 stemmen. Geldig 853 st. G. S. Amoureus 398 st. W. J. D. Appel 405 st. D. Bergman 90 st. J. F. Lubbe 346 st. A. F. Thomsen 335 st. J. de Vries 87 st. Zoodat er herstemming is tusschen. de heeren: G. S. Amoureus, W. J. D. Appel, J. E. Lubbe en A. E. Thomsen. Zooals uit liet bovenstaand blijkt, komen in district I en III de candidaten van „Eensgezindheid" in herstemming met die der coalitie, terwijl in district II de aftredende vrijzinnige leden in herstemming ko men met een christel ijk-historieus en een sociaal-de moeraat. Er zullen wel niet velen zijn, die dit resultaat heb ben voorzien. Dat het tot herstemming zou komen lag voor de hand, maar dat in district II een sociaal-de mocratische candidaat op de lijst zou blijven, is een van die verrassingen, welke de stembus soms schenkt. Had men dezen afloop van links kunnen vermoeden wie de candidaturen van rechts heeft verdeeld en met opzet in II maar één candidaat stelde, heeft onte genzeggelijk een handigen zet op het politieke schaak bord gedaan, die hem eert als handig tacticus dan had men dezen uitslag gemakkelijk kunnen voorko men, door nog een vrijzinnigen candidaat te stellen, die dan in plaats van den sociaal-democraat de her stemming haalde. Intusschen men zit nu met het geval. Het ligt in de lijn van de dit jaar over heel het land gevolgde politiek dat de vrijzinnigen met de sociaal-democra ten een herstemmings-accoord sluiten. Links zal daardoor een zetel hebben aftestaan voor de sociaal democratische candidatuur. Nu is het afstaan van een zetel op zich zelf niet zoo erg de vrijzinnigen toch waren ook vóór de eerste stembusuitspraak wel bereid geweest een sociaal-demoeraat te helpen ver kiezen. Het onaangename echter zit vooral hierin, dat een zittend lid moet worden opgeofferd, en nog wel in een district, waarin zijn herkiezing anders ver zekerd zou zijn. Men staat hier echter voor een noodzakelijkheid, welke eenvoudig te aanvaarden is, wil men in andere districten geen zwaardere verlie zen lijden. Ook spreekt het vanzelf, dat de sociaal-democrati sche arbeiderspartij tegenover den steun aan haar candidaat in II moet stellen haar steun aan de vrijzin nige candidaten. Is het de sociaal-democratische arbeiderspartij in derdaad te doen geweest om zich in den Raad te doen hooren, dan zal zij natuurlijk voor een accoord te vinden zijn en tegenover den vrijzinnigen steun aan de sociaal-democratische candidatuur in II stellen den steun aan de vrijzinnige candidaten. Dit toch is het eenige middel om een raadszetel te verkrijgen en de Raad in meerderheid links te houden. Wij vernamen, dat de beslissing zeer spoedig zal worden genomen. kei te Rotterdam, vroeger alhier, en P. Kallansee, al hier, beiden leerlingen van den heer K. Hart Sz. De heer N. Kramer te Zuidscharwoude, leerling van den heer I. Prins Az., slaagde voor het examen boekhouden „Mereurius-diploma" vanwege de Federatie van Handels- en Kantoorbedienden. De Heer Zeger van Arnhem, vroeger alhier, thans werkzaam aan de Twentsche Bankvereeniging te Almelo, slaagde gisteren voor het examen boek houden (Mercurius diploma.) VERTREK- DIRECTEUR GASFABRIEK. Naar wjj vernemen heeft de heer C. Birkhoft', di recteur der gasfabriek tegen 1 September ontslag aan gevraagd in verbind met zijn benoeming tot directeur der Nederlandsahe Kabelfabriek te Delft. 30ste SCHOOLFEEST TE SCHOORL Ondanks het gure Juli weer kwamen toch de leer lingen van de hoogste klassen der openbare lagere scholen, ongeveer 950 in getal, vanmiddag op de Bier kade bijeen om met het Kanaalpaleis „Alkmaar" van de „Alkmaar Packet" hun jaarlijkseh uitstapje naar Schoorl te maken. Allen kwamen keurig aangekleed, met de verschillende kleuren van hun school getooid, naar de boot, waar reeds tallooze nieuwsgierigen, waaronder natuurlijk meestal huisgenooten, stonden geschaard, om het afvaren van de boot gade te slaan. Om 1 uur vertrok de „Alkmaar" onder de muziek en het hoerageroep vanaf de boot en er werd met de zak doeken gezwaaid en gezongen, alsof het 't mooiste zo merweer was en er geen regenbuitje viel. Het is te hopen dat dit buitje van plaatselijken aard was en dat anavond kan worden getuigd, dat het weer zich dreigend liet aanzien, maar zich toch uitstekend heeft gehouden, zoodat het kinderfeest ondanks de min gunstige voorteekenen toch uitstekend geslaagd is. DE ONAFHANKELIJKHEIDSEEESTEN. De gezamenlijke Alkmaarsche bloemisten hebben hedenochtend vergaderd en besloten met vier hoofd groepen uit te komen in het bloemencorso. Bravo Op deze wijze moet het nummer van het feestpro- gram, dat aanvankelijk dreigde te mislukken, wel sla gen. Wanneer de vakmannen zóó voorgaan dan moeten immers de liefhebbers wel volgen. Eerst bij de aangifte, later in den optocht. De aandacht zij er nog even op gevestigd, dat de aangifte geopend is tot Zaterdag 5 Juli a.s. De electrische verlichting van het feestterrein op de avonden van 910 Juli is opgedragen aan den heer Strous te Dordrecht, die tevens zal zorgen voor een bioscoopvoorstelling. Het terrein zal in een ker misterrein worden herschapen, een stoomcaroussel, een Zeppelinmolen, een variététent zullen er benevens andere vermakelijkheden komen, terwijl een poffer tjeskraam evenmin zal ontbreken. De factoren voor pret en jool zijn dus aanwezig - als het weer mede werkt zal het aan belangstellenden zeker wel niet ont breken GESLAAGD. Voor het examen in Duitsche handelseorresponden- tie (Mereurius-diploma) slaagden de heeren D. Win- KAMER VAN NAVRAAG. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de „Kamer van Navraag" tot nader aankondiging gesloten zal zijn. haatste lierlchteu. ONLUSTEN IN INDIË. 's-GRAVENHAGE, 2 Juli. Door de bergbevolking van het zuidelijk gedeelte van het eiland Pantar in de onderafdeeling Alor der residentie Timor en onder- hoorigheden is verzet gepleegd, waarbij drie gewapende politiedienaren licht werden gewond. GED. STATEN. HAARLEM, 2 Juli. Tot leden van Ged. Staten zijn door de Provinciale Staten herkozen de heeren Th. Ketelaar, mr. J. Kappeyne van de Copello en jhr. 0. S. Boreei en tot buitengewoon lid gekozen'de hear PI. J. Calcoen. GED. STATEN VAN ZEELAND. MIDDELBURG, 2 Juli. De Staten van Zeeland herkozen heden liet eenige liberale lid van do Gede puteerde Staten den heer de Casembroot en kozen in de plaats van het aftredend Kath. lid Fruytier en de twee aftredende anti-rev. leden, de heeren Gerlach en Dieleman, drie vrijzinnige leden, n.l. de heeren Elen baas, Sprenger en Van Niftrik. VERKIEZING STATEN VAN FRIESLAND. LEEUWARDEN, 2 Juli. In de Staten van Fries land zijn herkozen de aftredende Gedeputeerden Pee- reboom en Hannema, liberaal, Van der Zwaag, socia list en Pollema, anti-rev. De heer Nauta, anti-rev. werd vervangen door den heer Besuyen, soc.-dem., het suppletoir (kath.) lid Visser werd vervangen door den heer mr. Binnerts, liberaal. DE ONTHULLING VAN HET SIDNEY- GEDENKTEEKEN. ZUTPHEN, 2 Juli. Hedenmiddag heeft te Zutphen de onthulling plaats gehad van het gedenkteeken voor den Engelschen dichter Sir Philip Sidney, die in den 80-jarigen oorlog gesneuveld is iu den strijd voor Neerlands onafhankelijkheid. Van het eere-comité was o.a. aanwezig Lord de 1' Isle And Dudley, afstammeling' van Sidney met zijn echtgenoote. Door prof. Hnizinga uit Groningen werd de feest rede uitgesproken. Daarna sprak de voorzitter van het Sidney comité, de heer S. A. K. baron van Nagell, burgemeester van Warnsveld. Vervolgens werd door den Engelschen gezant irt den Haag, Z. E. Sir Alan Johnstone het standbeeld onthuld. HET ZENDINGSFEEST. LEIDEN, 2 Juli. Het zendingsfeest op Raaphorst is uitstekend geslaagd. Et was een zeer talrijke me nigte. De vice-voorzitter ds. Callinbaeh ontving de Oranje Nassauorde.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2