48 Oude GOUDSCHE MEIKAAS Oude LEIDSCHE KAAS Oude Edammers p. stuk f 1.50. Aanbesteding. M. GOYERS, Alkmaar, Boterstraat 9.. HAMMING'- Dr. KINADRUPPELS zullen gesloten zijn. AJ> VERTENTIEN. Homologatie-Akkoord. m Ingezonden Bfededeelingen. Voor vrouwen. SPROKKELINGEN. per 5 ons f 0.60. per 5 ons f 0.55. Alles pikant oude, kaas van 1912. Allerlynste kwaliteit. ALKMAARSCHE CREDIET- en EFFECTEN- S. BREGMAN, BANK' J. DE LANGE C.Jzn., DE LANGE DE MORAAZ. MULDER EN QUAX, NOORDERBANK, NOORDHOLLANDSCH LANDBOTJWCREDIET, H. G. PREIJER, Wed. A. PRINS en ZOON, D. A. WISSELINK, ter gelegenheid van de Onaf hankeli ik «feesten ou WOENSDAG 9 en DONDERDAG 10 Jnli, na des namiddags twee uur, Namens het Bestuur voornoemd Mr. M. MOENS, Secretaris. Vleescli, Brood en Kruideniers waren, over liet tijdvak 1 Aug. 1913 tot en met 31 Juli 1914. De Obligatie-aandeelen van het z.g. „Witte Kruis" zijn weder verkrijgbaar, zooals pi |io en '/to. bij alle bekende Agen ten en bij den Hoofdagent Trekking 21 Juli 1913. a,,,,,, l Alkmaarsche Crediet- en Effectenbank. LANGESTRAAT A 45. cep I en gaan schiften, efi kwamen toon tot lie I resul taut, dat allo recepten eigenlijk draaien om een twaalftal smaken en verbindingen. Do namen zijn in den loop der tijden wat veranderd, maar iets werkelijk nieuws is er op het gebied van spijzen niet gevonden De chemici hebben zich bezig gehouden met het ont leden der voedingsmiddelen; er zijn tabellen opge maakt over de voedingswaarde, maar er wordt door de practische keukenmenschen nog altijd te weinig re kening mee gehouden. Behalve dus de hoogere prae tische eisehen, die aan het voedsel moeten worden gesteld, dienen wij onze spijzen ook op hooger gastro nomisch peil te plaatsen. Er moet een nieuw aroma worden gevonden, iets „nie Dagewesenes." Aldus luidt ongeveer het manifest der moderne kok3. De „Gaulois" spot een beetje met de overtuiging dier hoeren en fantaseert een menu met oester-omelette of kalfscotelet in absinth, of een roastbeaf „au kum mei," gegarneerd met bananen en gefarceerde haas. Is haring met aardbei-gelei of kaviaar met slagroom niet om van te watertanden! Of tartarensaus met fijn gehakte rozeblaadjes, afgewisseld door remoulade-saus met heliotroop-essence Het schijnt, dat de Fransche koks, gewend' aan hun liflafjes, zooals Hollanders de producten hunner kookkunst gelieven te noemen, nooit de lessen van een Hollandsehe kookschool hebben bijgewoond. Dan zou den zij weten, hoe veelvuldig er practiseh nut wordt getrokken van den arbeid van chemici. Het „nieuwe aroma" zullen zij hier evenwel niet vinden. Intusschen wanneer de Hollandsehe dames er ook futuristische neigingen op na houden, laten ze bovengenoemde ver bindingen eens probeeren. Misschien worden tong en verhemelte gestreeld, maar misschien ook dermate ge teisterd, dat de futuristische neigingen voor goed zijn verdwenen KEFIER. an verschillende zijden wordt mij in den laatsten tijd flesschen met kefier toegezonden. Al mijn kennis sen haasten zich deze nieuwe rage, de kefierkweek, op uitgebreide schaal uit te oefenen. Wat die kefier kweek is? Eenvoudig liet telen of het doen telen van kefier, of maja of yoghurt. Deze laatste naam brengt misschien wat op streek. Yoghurt is een melkpro duct. Het plantje maja heeft de eigenaardigheid te groeien in koude gekookte melk, en deze een aange- namen, zuren smaak te geven. Krijgt men van een kennis b.v. een maja-plantje, dat er uitziet als de bloesem van bloemkool, dan spoelt men het goed uit, doet het in een groote jam-pot- of Keulseh potje en giet er een hoeveelheid, ongeveer 1 Liter, koude ge kookte melk op. Nadat het goedje een dag op een koele plaats heeft gestaan, giet men het door een zeef, en gebruikt de melk, die nu yoghurt is geworden, met suiker, en, dat moet ik nog zeggen, met veel suiker, liefst blanke bastaard. De inhoud van de zeef spoelt men weer uit met water, en giet er weer melk op, evenals den vorigen dag. Het aftreksel kan natuur lijk langer blijven staan; yoghurt bederft niet. Het kan gebruikt worden als vervanging van pudding. Verder is het een uitstekend middel voor goede spijs vertering. Wil men de kefier-kweek een tijdje staken, dan zet men het plantje in water. Het groeit dan niet, ten minste niet zoo vlug nis in melk en b 1 ijft langen tijd goed. Het is volkomen waar, dat vele vrouwen lijden aan kwalen als rugpijn, zenuwachtighed, prikkelbaarheid, hoofdpijn, slapeloosheid, loomheid, enz., doch mannen lijden er even goed aan. Er is dus geen reden om dergelijke kwalen steeds als vrouwenkwalen te be schouwen. Een feit is, dat de nieren zoo nauw ver bonden zijn met de inwendige organen, dat wanneer de nieren ziek worden, alles er onder lijdt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen helpen de nieren om haar werk behoorlijk ta verrichten, helpen haar om de onzuiverheden uit het lichaam af te voeren, die de oorzaak van tal van kwalen vormen. Veel kommer zou voorkomen worden, indien vrou wen op vastgestelde tijdperken Foster's Rugpijn Nie ren Pillen gebruikten. Hun uitwerking op terneer drukkende pijnen en zwakte is wonderlijk en zij zijn het best-bekende geneesmiddel voor kwalen als rug pijn, duizeligheid, waterzuchtige zwellingen, urine- kwalen, pijn in de lendenen, de zijden en heupen, rheumatische pijnen, enz. Te Alkmaar verkrijgb. bij de hh. Nierop en Slothouber, Langestr 62. Toezending geschiedt fr. na ontv. v. postwissel h f 1.75 voor één, ol f 10.voor zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn NierenPillen, weigert elke doos, die niet voorzien j kar*, is van nevenstaand handelsmerk. DE TANGO. In Parijs is de Tango op het oogenblik het onder werp van gesprek, de dans, die de Berlijnsche politie- president heeft verboden. De Parijsehe wereld heeft zich in twee verbitterde legers gescheiden, in vóór en tegen! den Tango natuurlijk. Waarschijnlijk is hij afkomstig uit Zuid-Amerika. Hoe zeer hij in de mode is bewijst wel het feit, dat twee groote Parijsehe bladen tegelijkertijd een rond vraag instelden, waarvan het resultaat hier volgt De theaterdames vinden hem veel amusanter en plastischer dan de Boston, zonder de barbaarsche excentriciteit van den cake-walk of berendans. Een aristocratische dame schrijft, dat ze sedert eenigen tijd haar dochter, die alleen vergezeld van haar gou vernante dansles had, zeer nerveus en geneigd tot vrije, bijna ongepaste manieren vond. Ze woonde nu zelf een Tangples bij en was zoo verontwaardigd, dat ze haar dochter geen les meer liet geven en aan al haar vriendinnen had gevraagd de Tango in voorna me Parijnche salons te verbieden. Maurice Rostand vindt, dat de Tango de opvergelij- kelijkste dans is, die smachtende en zoete droomerij vertolkt, doch hij moet door jonge en mooie paren worden uitgevoerd. Prinses Lucien Murat zegt woordelijk: „Ik houd van den Tango het meest, doch onder voorwaarde dat ik hem met een Spanjaard of Zuid-Amerikaan dans, want de Franschman is niet in staat, het bovenin chaam rustig te houden. Ik voor mij vind in dezen dans een soort van rust, vergetelheid, ik denk aan niets, en ik ondervind slechts een zacht, gracieus en hijna onbewust genoegen. Voor Andi'é de Fouquières is de Tango een „tries te, melancholische" dans en daarom niets voor de levendige beminnelijke natuur van den Franschman. De karikatuurteekenaar Sem ziet in den Tango een modewaanzin en zegt dat, indien hij getrouwd was, zijn vrouw geen Tango mocht dansen. De tooneelspe- ler Silvain vindt echter den Tango zeer charmant, wanneer hij door sen chic paar in een voorname Bah zaal wordt gedanst. De genreschilder Jean Béraud zegt, dat de Tango onschuldiger is dan de wals en ze ker meer karakter en oorspronkelijkheid bezit. De portretschilder Gervex is overtuigd, dat de nieuwe dansen minder bevallig zijn dan mazurka, wals en Boston en dat ze overeenkomen met ds gedegoneerde mode van tegenwoordig voor sensationeele dingen Het bondigst in zijn critiek is Rafaelli, die kortweg verklaart: „Weg met den Tango uit ouzo salons! Hij is alleen geschikt voor slechtbekende kroegen omdat hij aan met Spaanscheai peper vermengden wijn, aan bloedbevlekte dolken en aan dierlijke liefde doet den ken Zooals men ziet zijn de meeningen zeer verdeeld intusschen gaat men te Parijs lustig door den Tango te dansen. DIERENVRIENDSCHAP. Interessant is de vriendschap, die een olifant met een poney gesloten hnd. Het gezelschap van deze po noy was voor den grooteu dikhuid een leven-sbehoeft geworden; hij werd melancholiek en weigerde he voedsel, wanneer hij van zijn kleinen metgezel scheiden werd. Do vader van den onlangs gestorven Karl Hagenbeek had een roofdierengroep van 3 die ren samengesteld, die door een innige vriendschap verbonden waren. Deze groep bestond uit een grooten Rengaalschen tijger, een Indische panter en een fox- terrier. Dikwijls at de terrier van dezelfde kluif als de tijger en deze dacht er nooit aan zijn kleinen kame raad leed te doen. Belangwekkend is het, wat Hagenbeek van zijn op voedings-methode in zulke gevallen, waarin b.v. tijger en leeuwen met paarden en geiten vreedzaam omgaan vertelt „In het begin worden bijvoorbeeld het paard en de leeuw, die gezamenlijk moeten optreden, zoodanig vastgelegd, dat ze elkaar niet bereiken kunnen, doch elkaar wel zien. Zoo wennen ze zich aan elkanders nabijheid en reuk, ook wennen ze er verder aan in el- kaars tegenwoordigheid te eten en te slapen en de on gewone nabijheid als iets gewoons te beschouwen en in het geheel niet meer te bemerken. Heeft men ze zoo ver, dat het roofdier geen moordlust en de plan teneter geen vrees meer heeft, dan worden ze in te genwoordigheid van den oppasser losgelaten en in een omheinde ruimte met de dressuur begonnen. De vriendschap van de zoo gevormde dierenartisten is daarom zoo ideaal, omdat er tusschen hen geen con currentie bestaat." De dieren moeten ook in een goed humeur gehou den worden en daarvoor is niets zulk 'n groote factor als liefde en vriendschap. Werd er onder de dieren ook gepraat evenals dat in de mensehenwereld ge beurt, dan zou de tuin er vol van zijn. Wat toch kan vreemder zijn dan de band tusschen een reusachtige vrouwelijke olifant en een mannetje van een kangeroe En toch heeft men zulk een vriendschap, die zeer in nig was, opgemerkt. Dagelijks speelden deze beide die ren met elkaar, de olifant liefkoosde de kangeroe met zijn snuit en de een kon niet buiten den ander. Een andere olifant, ditmaal een mannetje, had vriendschap met een mooie vrouwelijke poney gesloten, die zoo ver ging, dat de olifant zich alleen in gezelschap van zijn vriendin liet transporteeren. ZWAKKE KINDEREN GROOTE MENSCHEN. De Duitsche keizer Wilhelm I was als klein kind zeer ziekelijk en bleef zwak tot in zijn jongelingschap, niettegenstaande alle moeiten van den lijfarts van de koninklijke familie. Een eveneens teer en zwak kind, dat tot zijn derde jaar zijn ouders veel zorgen gaf, was „de oude Frits". Tóch heeft hij het tot 84 jaar ge bracht. Zijn tijdgenoot Voltaire, die 85 jaar werd, kwam onder zulke zorgwekkende omstandigheden ter wereld, dat zijn ouders den doop van het kind een jaar uitstelden. Even oud werd ook Isaak Newston, wiens levensvatbaarheid, omdat hij zeer nietig en zwak ter wereld kwam, evenals bij Goethe, door de ouders en ar tsen sterk in twijfel werd getrokken. Ook Jean Jacques Rousseau zegt in zijn levensschets: „Ik kwam zwak en gebrekkig op de wereld." Toen hij stierf was de groote hervormer van de kinderopvoeding, trots alle levensstormen, toch 67 jaar. Vele dichters die reeds met zwakke en prikkelbare zenuwen ter wereld kwamen, kunnen nog )»enoemd worden, zooals Hein- rich Heine, Victor Hugo, die in zijn „Herfstbladen" vertelt, dat hij van zijn geboorte af ziek en zwak was geweest. Toch leefde de door Napoleon III naar een afgelegen eiland verbannen dichter nog toen hij 84 jaar was. DE ZIGEUNERS. Het groote geheim van de kracht van het Zigeuner ras, dat sedert de 15dé eeuw in Oostelijk Europa, in Hongarije en Rumenië woont, ligt in de heiligheid van het familieleven. Het bestaan van een jong" gezel :s hun onbegrijpelijk en voor hen is huwelijk en fami lie de grondslag voor hun bestaan. De Zigeuner huwt zeer vroeg. Do vrouw neemt bij hen een hooge plaats in en als middelpunt van de familie wordt ze ook in den raad van de mannen gehoord en geeft de meeste zekerheid voor de heiligheid van het familieleven. De eigenlijke geboortegrond van dit zwervende volk is Egypte, vanwaar ze in de 15de eeuw als Christenen werden verdieven. Toch vindt men aan de Turksc'ue grens ook talrijke Mohamedanen onder hen. Bijna overal wordt door de Zigeunervrouwen de kunst van het waaizeggen als een haar eigene gave en als voor name bron van inkomsten uitgeoefend. De kenteeke- nen, die ze uit de hand lezen, komen dikwijls overeen met de boeken van de z.g. chiromantie. Ook bezitten ze, evenals alle primitieve volken, een scherpe opmer kingsgave en een genialen kijk op het uiterlijk voor komen van den bezoeker. Het talent van de zigeuners voor muziek is onbetwist. In Hongarije verbond men ze vroeger als musici aan de hoven der vorsten en Franz Liszt heeft, zooals hekend is, een omvangrijk werk geschreven„De Zigeuners en hun* muziek". AMERIKAANSCHE HUWELIJKEN. Lenigen tijd geleden wendde de vrouw van den Nieuw-Yorkschen bankier Heije alle pogingen aan om een echtscheiding te bewerken, waarbij haar man haar jaarlijks 192.000 moest toestaan. Op het aandringen van den advocaat, dat de positie van mevrouw Ileije in de maatschappij meebracht zulk een bedrag uit te geven, antwoordde de rechter, dat dit eenvoudig on zin was; zulke praatjes behoorden in romans thuis. Hij kreeg den indruk alsof de meeste rijke vrouwen in de duurste hotels woonden, den geheelen dag wandel den, eigaretten rookten en champagne dronken en dan beweerden, dat ze tot zulk een levenswijze gerechtigd waren. Mevrouw Heije had in drie maanden 6000 galden voor kleeren, 1200 gulden voor wijn en mger dan 120 gulden voor eigaretten uitgegeven en zulke rekeningen behoefde de echtgenoot volgens den rech ter, wanneer de vrouw van hem gescheiden is, niet te betalen. De bankier Heije vertelde voor het gerecht, dat zijn vrouw niets bezat teen zij trouwden, doch dat hij zelf kort na het huwelijk van zijn vader 2% milli- oen had geërfd. Mevrouw Heije was direct begonnen het geld met handenvol uit te geven zoodat op het oogenblik van de scheiding nog slechts 875000 gulden over was. Zij had ongeveer 480.000 gulden per jaar uitgegeven, doch het was wel wat te veel gevergd, dat hij haar de middelen moest verschaffen tot het doen voortduren van zulk een weelde. De oneenigheid tus schen de echtgenooten was slechts daardoor ontstaan dat de vrouw slechts aan pretjes dacht, daarbij het drinken aanwende en dientengevolge aldoor in een slecht humeur was en van het huiselijke leven niets meer weten wilde. Sedert dien tijd zijn ook door andere rechtbanken dergelijke eisehen afgewezen en met merkwaardige overeenstemming werd er in de beslissingen op gewe- -'rstzr/zraev.'n z-i/jvusrZ/:; z. Firma C. Keg. C.H'NJT Bestrijding van Bloedarmoede, Bleekzucht, Malaria zwakte, voortdurende Hoofdpijn ea Gebrek aan eetlust. (BinDenkoorts) Algemeane ®.',lee" ECHT met den naam Dr. H. Manning buiten op dé roode doos ën nevenstaand fabrieksmerk. Volkomen alkoholvrlj. Prijs f 0.75. Dr. H. MANNING'S Pharm. Chemische Fabriek, Den Haag. zen dat er blijkbaar veel jonge meisjes zijn, die alleen trouwen om kort daaina een scheiding te bewerken met een hoog jaarlijksch inkomen. Of het nu toeval is dat juist in den laatsten tijd bij veel dergelijke scheidingsproeessen erop gewezen wordt dat de vrouw voor haar huwelijk in zeer best heiden omstandigheden leefde, moet onopgelost blijven. Zoo veel is echier zeker, dat slechts te dikwijls een arm meisje een schatrijken man huwt, als een vorstin zijn geld uit geeft, dan een scheiding bewerkt cn er aanspraak op maakt, ook in het vervolg zoo door hem te worden on derhouden. In een ander scheidingsproces merkte de rechter op dat de Amerikaansche wet het huwelijk als een onder ling verdrag beschouw'waarbij aan de eene partij alle rechten, aan de andere echter alle plichten opge legd worden. Wanneer de- man het voor de.huishou ding benoodigde geld niet levert, kan de vrouw echt scheiding bewerken en don man in de gevangenis laten zetten wanneer hij niet betaalt. Daarentegen bezit du- man niet de middelen, de vrouw te dwingen ban- plichten te vervullen. Wanneer ze het huishouden verwaarloost en haar eigen weg gaat, inplaats van voor den man en de familie te zorgen, kan ze daartoe niet gedwongen worden. ILet is toe te juichen, dat de Amerikaan over het algemeen niet verwacht, dat zijn verloofde een groote bruidsschat meebrengt en dat geldhuwelijken zeer zeldzaam zijn. Is de echlgenoot echter bemiddeld, dan begaat hij bijna altijd de fout, zijn vrouw te ver wennen, in de meening, dat hij haar liet leven gemak kelijk en aangenaam maakt door haar in het niets doen te sterken en al haar wensehen te vervullen. Dat wreekt zich natuurlijk; de vrouw wordt steeds veel eischender en kan het niet hegrijpen, wanneer de man haar voorhoudt, dat zijn middelen niet toestaan da eens begonnen levenswijze voort te zetten. Dan komt de vervreemding en de scheiding; vergezeld van den eiseh de vrouw jaarlijks ean som toe te staan, hoog genoeg om haar eens begonnen levenswijze voort ie zetten. NEUSBLOEDINGEN. Haast ieder kent wel uit eigen ervaring de meest voorkomende van alla bloedingen, de neusbloeding. Het bloed vloeit uit één of, als de bloeding erger is, uit beide neusgaten tegelijk en loopt achter in de keel. Wordt dit bloed ingeslikt, dan wordt het niet zelden later weer uitgebraakt en kan de gedachte aan een maagbloeding doen ontstaan. In den regel is de zetel der neusbloeding het slijm vlies van het voorste deel vair het neus-tussehensehot. Het voorste deel van het neus-tussehensehot is niet alleen het meest aan de inwerking van geweld bloot gesteld, maar ook om andere redenen is het tot bloe dingen voorbeschikt. Het grootste deel van het inge ademde stof slaat daar ter plaatse neer, vormt met het neusslijm een vastklevende korst. Deze korst veroor zaakt jeuk, zoodat men door snuiten of duwen mol 'n vinger haar tracht te verwijderen. Hierbij kunnen do oppervlakkigste lagen van het slijmvlies gescheurd worden en bloeding doen ontstaan. Soms treedt neus bloeding op als bloedziekten, infectie-, nierziekten enz. Bij vrouwen komen soms periodieke (maande- lijksche) neusbloedingen voor. Slechts zeer zelden is een neusbloeding direct doo- delijk of veroorzaakt zij bewusteloosheid door bloed verlies. Elk, telkens weer optredend (habitueel) bloedverlies, echter, ook al is dit telkens gering, wordt op den duur gevaarlijk. Veel onschuldiger en minder nadeelig is een eenmaal optredende heftige bloeding, dan telkens terugkeerende kleine bloedingen, omdat men bij deze laatste niet voldoende herstellen kan voor de nieuwe bloeding begint, en er dus bloedarmoede ontstaat. Wie dus aan habitueele neusbloedingen lijdt, ver- zuime niet zijn geneesheer te raadplegen. Het behan delen van de oorzaak, die b.v. een zweertje op het neusslijmvlies kan zijn, is hier aangewezen. Voor een eenmaal optredende neusbloeding behoeft alleen de geneesheer ter hulp geroepen te worden als de gewone huismiddeltjes niet helpen. Welke middelen kan men toepassen? Vooral wat men niet moet doen: niet snuiten, geen koud, lauw of warm water opsnuiven, niet spuiten, niet duwen .1' vegen, vooral niet met sponzen en andere onzindelijke voorwerpen. Alle genoergde manupilaties hebben liet tegenovergestelde effect, ze doen de bloedin toene men en geven kans op besmetting (spuiten kan een ooraandoening veroorzaken). Ook het inbrengen van watten in een neus moei ontraden worden. Wel kan door een goed aangebrachte prop watten een neusbloe ding gestild worden, maar bij het verwijderen der watten heeft men kans het wondje weer open te trek ken of wel blijven gr enkele vezeltjes achter, die weer tot, snuiten, niezen en krabben aanleiding kunnen ge ven. Ook de kans op besmetting is hier niet gering, evenals bij het brengen van andere stoffen, op een bloedende wond. De middelen, die men zonder schade en in den regel met succes kan toepassen, zijn: lo. Gaat rustig zitten, houdt het hoofd niet voor over, waardoor de hals op kraag of boordje drukken kan, maar ook niet sterk achterover: houdt het hoofd recht, eerder iets naar achteren dan naar voren. 2o. Haal diep adem en adem alleen door den mond uit. 3o. Druk aan de bloedende zijde den neuszijwand tegen het tusschensehot aan (wat men gewoonlijk dichtdrukken noemtj. In den regel zal hierdoor spoedig de neusbloeding tot staan komen. Is dat niet het geval men blijve ustig in deze houding gedurende minstens 10 a 15 I minuten, zonder telkens te probeeren of de bloeding leeds staat dan kan men nog: 4o. koude aanwenden op (niet in) den neus of op eenig' ander lichaamsdeel, liet bekende middel: een koude sleutel in den nek, berust op de gedachte, dat door koude vernauwing- der bloedvaten ontstaat: evenzoo pijn, waarom men ook 5o. een vinger aan de zijde van het bloedende neusgat met een draad sterk omsnoeren kan. 6o. Het in de hoogte houden van den arm derzelfde zijde wordt aanbevolen, omdat het uit den arm stroomeride bloed dan tevens bloed uit den schedel zou zuigen. De eerste der drie genoemde middelen bij elkaar toegepast zijn in de overgroote meerderheid der geval len voldoende. Waar dit op den duur niet het geval bl'.ikt te zijn, kan men de onder 4, 5 en 6 genoemde mi ldeltjes probeeren. Zoo noodig- vrage men hulp bij een geneesheer; hem staan nog andere middelen ten dienste, di - hij in geval van nood kan toepassen. Bij vonnis der Arrondissements-Reehtbank te Alk maar van 26 Juni 1913 is het door Mr. W. C. BOS MAN, advocaat te Alkmaar namens Commissarissen der Coöperatieve Vereeniging „VOLKSBANK", Spaar en Voorschotbank te Alkmaar aangeboden gerechtelijk accoord in het faillissement van gezegde „Volks bank" gehomologeerd en heeft dit faillissement mitsdien een einde genomen De Curatoren, Mr. A. PRINS. J. VAN DER VEEN. Alkmaar, 5 Juli 1913. 1HBT* Hot beSTUUR van de ALKMAAR- SCBE VEREENIGING voor den GEED- en El' i<ECTENHANDEL maakt bekend dat de bij de Vereeniging aangesloten Kantoren van REGENTEN van het STADS-ZIEKENHUIS te Alk maar zijn voornemens aan te besteden de leve ring van: Da inschrijvingsbiljetten met monsters moeten ten huize van den binnenvader worden ingeleverd vóór of op Woengdffig io Juli a.s., 's avonds 7 nnr. De voorwaarden liggen aan het Ziokenhuis ter in zage, terwijl Regenten bereid zijn nadere inlichtingen te verstrekken. Namens Regenten, J. VAN DER VEEN, Secretaris. Alkmaar, Juli 1913. Telefoonnummer 42fc. Koopt en verkoopt cheques op binneu- en buitenland.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 10