r Vraag en aanbod. Openbare Verkooping Schaakrubriek. Feiten en Bewijzen. Damrubriek. mmm.. J. VAN DER VEEN, Notaris C. H. MOENS te iBEÏTFiGr^axr. publiek verkoopen Jammer het waschgoed te ver nielen met chloor en wasch- poeders, terwijl de Sunlight ons goed sneeuwwit reinigt zonder het in het minst te schaden zelfs koken is onnoodig. Vergeet dus niet dat ons goed langer zal duren en geen on aangename lucht heeft wanneer de wasch gedaan w o r d t met SUNLIGHT ÜP ÜP <m STADSNIEUWS. Ad.vertontiën in deze rubriek moeten vóór des Vrijdagmiddags 4 uur aan het bureau Voordam C 9 worden bezorgd. De prijs, bij vooruitbetaling, is 25 cents voor annonces van 1-5 regels ADVERTENTIE N. notaris te Alkmaar, Een huistimmermanswerk plaats, ert ei bouwland te BER GE P?, kadaster Sectie A nummers 581 en 584, samen groot 13 Aren 80 Centiaren. te B e v e r w ij k, De MOLEN „De Zandkraai"met petroleummotor van 20 P.K.'met bijgelegen WOONHUIS en ERF te HEEMSKERK aan den Molenweg, groot 8.30 A. ^rs L 238 [ÓEDÏPONEtRD) ZEEP EWAARBDRGD NVERVALSCHI ZONDER SCHADELIJKE 3EMANDDEELEN horloge bevestigd zat, zij haakte haar ceintuurgesp er aan en liet dit te zamen naar beneden in de gleuf glijden; zij probeerde den afgrond af te zoeken, ho pende, dat het haakje enidigen zou met zich vast te hechten aan het lorgnet of het lorgnet aan het haakje. Maar neen: bij drie of vier herhalingen meende zij eenig gewicht te voelen en zij trok voorzichtig den ketting op, zonder iets op te halen. Toen kreeg zij de gedachte om na te gaan of de ketting wel de voldoen de lengte had: zij mat en ontdekte, dat hij meer dan vier vingers te kort was. Zij hing den ketting maar weer opnieuw om haar hals en was dubbel kriebelig over haar onhandigheid, nu ook daarbij al haar ongelukkige pogingen niets hadden uitgewerkt; zij schikte de plooien van haar toilet, maakte haar voile in orde en ging haar hand schoenen aantrekken, toen kapitein öarloman voor 't front kwam. Met een half-toe oog had hij den val van 't lorgnet je opgemerkt, alle ongevalletjes van het kleine drama, dat zich voor hem afspeelde, gevolgd, en onnoodig te zeggen dat, dank de bevalligheid der kleine actrice, hij meer en meer geboeid was geworden in het aardige voorval. Ziende 't ongemak en den last die „het kleine poes je" ondervond, voelde de goede kapitein zijn hart van kurassier smelten in een dier heftige aandoeningen, die nooit een mooie vrouw vergeefs hem aandeed, aan doeningen die steeds in omgekeerde evenredigheid tot de grootte der vrouw waren. En deze was van een dottig kleine afmeting. Naar mate zij zich opwond, zich draaide en keerde om haar einddoel te bereiken, keurde hij alles goed, wat hij zag en zond wenschen uit voor haar welslagen, want hoe meer de dame haar bewegingen en houdingen veranderde, hoe gracieuser, mooier en aanlokkelijker hij haar vond, hoe eleganter van kleeding, waardig in één woord om te slagen in alles, wat zij ondernam. Hij wachtte dan ook het oogenblik af, waarop zij de partij opgeven zou om haar de hulp van zijn on- zichtbaren arm aan te bieden. „Drommels, mevrouw, als u mij toe wilt staan om op mijn beurt? Ik heb daar mijn lange sabel, die mij buitengewoon geschikt lijkt om uw lorgnet op te vis- schenstaat u toe dat ik het probeer?" „Maar. meneer, ik dank u heel vriendelijk en ik zal u zeer dankbaar zijn als u mij dien dienst kunt doen." De kapitein rekte zijn forsche lichaam hoog uit en de hand op het gevest leggende, gespte hij het met alle soort van voorzorg en kieschheid los, zette den duim er bovenop en, bijna knielende, teneinde zijn reisgenoot ook maar geenerlei last te bezorgen door een onwillekeurige beweging, gleed hij naar het por tier, en daar weer opstaande, stak hij het zwaard in de gleuf, peilde, om de plek te bereiken, vanwaar het lorgnet moest opgehaald worden. O, kapitein Carloman! kapitein Carloman! wees voorzichtig met wat ge nu gaat doen! Uw lot zit misschien aan de punt van uw sabel, en van de ma nier, waarop gij te werk gaat, kunnen voor u onbere kenbare gevolgen afhangen! Kapitein Carloman, deze dame is heel mooi, heel goed gekleed, zij is misschien weduwe, misschien wel getrouwdWie zegt u of gij ze morgen niet ergens ontmoeten zult, of misschien wel aan het „groene la ken"? En dan, wie weet, waarheen de dankbaarheid over een onbeteekenend voorval het wispelturige en teere hart van dat kleine wezentje niet kan voeren? Maar daarvoor is het noodig, dat gij u even handig als galant betoont! Dus, moed! fijntjes geschermd: lukt het niet op de eene manier, dan op de andere. Rechts, links, gestoo- ten, gepareerd! Juist treffen! Ik weeti wel, dat noch te Saint-Cyr, noch te Saumur u geleerd werd: „de stoot op de lorgnet in het portier": maar het hoort er toch bij, dat een goed jager naar de omstandigheden weet te handelen en in buitengewone omstandigheden buitengewone dingen doet. Geheime stooten, zijn in den regel niet anders dan stooten uitgevonden bij in geving of bij wanhoop in den strijd, en die vervolgens klassiek worden zoodra degeen, die ze 't eerst heeft uitgevonden, er zijn voordeel mee heeft gedaan. Dien stoot hebt u noodigvind hem uit of u is verloren. Vooruit dan, men wacht! Maar herinner u één ding: weet, dat de vrouw be mint, die durft, veracht die niet slaagt. Men wachtte. Bij de mededeeling van den daad werkelijken stoot, dien hij ging wagen, was de jonge vrouw gaan zitten, haar handen kruiselings gevouwen over een knie, het hoofd voorover, de wenkbrauw licht gefronst, als om reeds van te voren het welslagen te huldigen; het mondje stond klaar om er een dier lachjes aan te laten ontglippen, die zij aan overwin naars weten te "schenken. De kapitein voelde dat alles heel duidelijk; zijn heele hart hing aan zijn sabel. Wat hij voor kunst verrichtingen wrocht tusschen die twee verwenschte latjes, wat hij met kracht of met handigheid probeer de, wat hij uitdacht, om het hatelijke lorgnetje te van gen, valt niet te beschrijven. Verloren, oneervolle strijd was het, want niets bleek van die ontroeringen, die sidderingen, die liefkoozingen, die krachtproeven, niets ervan kwam aan 't licht, want alles speelde zich in de ondoordringbare diepte van een portiersgleuf af. De dame nam meer en meer een houding van wrevel aan, naarmate de strijd zich verlengde. Eindelijk, na een kwartier uur van nuttelooze po gingen, besloot de ongelukkige kapitein, aan 't einde zijner krachten en zijner probeerseltjes, de partij op te geven en met een gezicht, dat een rots zou ver murwd hebben, zei hij „Werkelijk, mevrouw, het spijt me razend, maar 't is onmogelijk. Kijk zelf: van welken kant ik de sabel keer of wend, de knop of het gevest stoot tegen de ruit, voordat ik het staal diep genoeg er in gewerkt heb, en daardoor steek ik er naast.Zonder die ruit zou ik mijn sabel loodrecht kunnen laten zakken; een maal beneden, draaide ik de punt terzij, wipte ik het lorgnetje naar den hoek en dan heesch ik het voor zichtig naar boven. „Wel, meneer", antwoordde hem de dame met onbe schrijfelijke gratie en met een blik vol minachting, „ik ben heusch verlegen over al de moeite, die u zich heeft willen geven, en ik weet niet hoe u te bedan ken. Maar de arme kapitein begreep heel goed den om vang van zijn onhandigheid: hij voelde dien ijskouden blik zijn hart binnendringen. Nadat hij bij het uit stappen de dame gegroet en uit het gezicht verloren had, deed hij niets dan voor zichzelf herhalen, terwijl zijn lange, onnutte sabel rinkinkelend naast hem over het harde plaveisel van Versailles sleepte: Gegeven een dame, een lorgnet, een kapitein van de kurassiers en een officierssabel, hoe een lorgnet uit de gleuf van een portier te krijgen?. Hij was bijna bij zijn woning, toen hij zich tegen 't voorhoofd sloeg, plotseling stilstaande, en zei: „Ezel, die ik ben! Het venster had ik moeten ka pot slaan; de sabel zou direct zijn doel bereikt heb ben Mevrouw J. C. Oussoren, geb. Boshuizen, wonende Haarlemsehe Houttuinen 58, te Amsterdam, heeft ons geschreven „Gedurende 4 jaren is mijne gezondheid slecht ge weest. Ik was volkomen bloedarm, had mijn kleur verlo ren, was mager en uiterst zwak geworden. Ik at weinig, want ik had geen groote eetlust en werd zeer geplaagd door hoofdpijnen. Mijne zenuwen waren ook vermoeid, een kleinigheid bracht mij van stuur, ook had ik heel dikwijls angst en vrees zonder reden. Na heel wat middelen te hebben genomen, was ik al tijd even ver gebleven, mijn gezondheidstoestand was niet verbeterd. Toen heeft men mij geraden de be handeling met de Pink Pillen te volgen. Men had mij veel goeds van die pillen gezegd, en dat men hunne waarde niet overdreef heb ik dadelijk bemerkt. De Pink Pillen hebben mij zeer spoedig mijne krachten en mijn eetlust doen weervinden en mijne kwalen en mijne zenuwachtigheid doen verdwijnen." Ziedaar een feit, en het is niet één feit "van die soort dat wij kunnen aanhalen, maar het zijn er wel honderd, zonder nog die te tellen waarover wij niets vernemen. In al die gevallen, voor al die personen doen de Pink Pillen één ding, maar zij doen het goed. Zij geven bloed, en bloed dat is het beste middel om vele ziekten te bestrijden, wijl de meesten uit slapte van de samenstelling van het bloed voortkomen. Het is om die reden dat de Pink Pillen onovertrof fen zijn tegen de bloedarmoede, de bleekzucht, de al- gemeene zwakte, de maagkwalen, verschietende pijnen en zenuwuitputting. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a 1.75 per doos, en 9 per zes doozen, bij het Generaal Depot dei- Pink Pillen, van Eeghenlaan 22, Amsterdam. Te Alk maar verkrijgbaar bij de heeren Nierop en Slothouber, Langestraat 52. AAN DE DAMMERS Met dank voor de ontvangen opl. van probleem 241. Stand. Zw. 4, 8, 11, 13, 14, 15, 16. 18. 19, 20, 21, 23, 24. W. 22, 28, 30, 32, 33, 34, 35, 37, 38, 39, 40, 43, 45. Oplossing. 1. 33—29 1. 24 31 2. 43—38 2. 18 27 3. 28—22 3. 27 18 4. 30—24 4. 19 30 5. 35 24 5. 20 29 6. 32—28 6. 23 42 7. 34 3 7. 43 34 8 3 6 en wint. Goede opl. ontvingen wij van de heeren: G. Cloeck, D. Gerling, J. Iloutkooper, J. K., G. van Nieuwkuyk te Alkmaar, S. Homan, Wijde-Wormer en H. E. Lan- tinga, Haarlem. EEN VALSTRIK. In een partij met wit gespeeld door den Fransch- man Arnoux kwam de volgende stand voor Wit heeft als laatsten zet 3934 gespeeld, hiermede aan zwart een fijnen valstrik leggend. Zwart raakte in den strik verward en speelde 19 23? denkende nu altijd een schijf te winnen want zoo redeneert zwart, die een schijf minder heeft, slaat wit van 28 :10, dan zwart 12 30 wit 25 34, zwart 15 4 en d'e stand is 6 om 6 weer gelijk. Slaat wit van 2830, dan zwart 17 39 en wit moet 3429 om zwart van dam te houden want op 3914 vervolgt wit met 4339. Zwart 44 24, wit 30 10. Zwart 15 4 en weer wint zwart een schijf. Zwart is echter de volgende val ontgaan: 1. 39—34 1. 19—23 2. 28 30 2. 17 39 3. 34—29 3. 3944 4.25—20!! 4.14:23 5. 43—39 5. 44 33 6. 38 9 Heel mooi! Tei- oplossing voor deze week. Probleem 242 van J. van Leeuwen, Den Haag (H.D.) -rvLagx- I?*; Zw. 2, 6, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 17, 18, 20, 24, 31, 40.' W. 16, 23, 26, 28, 29, 33, 34, 37, 42, 43, 45, 47, 49. Opl. voor of op 10 Juli b. v. d. blad. 39». A. van Eelde. f JCk Mat in 2 zetten. Oplossing probleem No. 396 Dh8 enz. Oplossingen worden binnen 3 weken ingewacht aan het bureau van dit blad. Goede oplossingen ontvingen we van de heeren: P. Bakker te Amsterdam, J. Balder te Harderwijk, P. J. Boom, E. Böttger, C. Brouwer, G. Imhiilsen, H. Sjoers te Alkmaar, J. W. Le Comte 's-Gravenhage, J. Deuzeman, Erederiksoord, G. van Dort, Leusden, mr. -Ch. Enschedé te Haarlem, Jos. de Koning te Amster dam, M. Korteling te Deventer, J. Reeser te Voor burg, S. te S., J. Vijzelaar te 's-Gravenhage, O. Vis ser, Reinier H. de Waard te Utrecht, H. Weenink te Amsterdam. GEVESTIGDE PERSONEN. L. Jetten, zonder beroep, geref., Enidsen 35 I. J. C. van der Ilaagen, ijzervormer, n.h., 1ste Kabelstraat 13. B. Wellingshoff, monteur, n.h., Verdronkenoord 31. J. P. van Ouwerkerk, leerling-machinist, r.c., Kin- heimstraat 4. G. Burkunk, Rijksklerk D. B., n.h., Snaarmanslaan 103. B. G. Kleve, zonder beroep, r.c., Snaarmanslaan 94. H. D. J. v. Brederode, winkelbe diende, n.h., Nieuwesloot 43. M. A. Zwart, telegrafis te,' n.h., Bierkade 3a. Cath. Hemmelder, zonder beroep, n.h., Toussaintstraat 26a. J. van Stralen, machinist, r.c., Uitweg 4. S. de Leeuw, slagersknecht, n.h., Laat 63. Cath. Langeveld, dienstbode, r.c., Laat 205. A. E. Kampschuur, candidaat-arts, geene, Bleekerslaan 15. A. Slendebroek, gevangenbewaarder, n.h., Drebbel- straat 19. VERTROKKEN PERSONEN. J. P. G. C. S'tuy, zonder beroep, n.h., van Everdin- genstraat 5, Ned.-Indië. B. C. E. Buhrs, slagers knecht, r.c., Langestraat 32, Zaandam. Th. Korver, smidsknecht, r.c., Turfmarkt 4, Hilversum. J. N. H. Benedict, schildersknecht, r.c., Hoogstraat 9a, Am sterdam, E. Rolff, onderwijzeres, n.h., Spoorstraat 53, Schermerhorn. G. van 't Hoff, coiffeur, r.c., Laat 129, Castricum. Th. A. Esselaar, zonder beroep, r.c., Gees tersingel 14, Amsterdam. Wed. D. Grau, huishoudster, n.h., Dijk 23, Assendelft. A. J. Klarenbeek, zonder be roep, r.c., strafgevangenis, Rotterdam. G. D. Frede- riks, winkelier, n.h., Langestraat 46, Hoorn. C. Kloens, photograaf, n.h., Oudegracht 104c, Dordrecht. E. Schuurmans, zonder beroep, n.h., Middenstraat 31, Amsterdam. A. Oudes, koopman, n.h., Varnebroek 16, Hoorn. M. Hazes, dienstbode, r.c., Varnebroek 1, Am sterdam. H. D. Post, dienstbode, r.c., Kanaalkade 37, Schagen. J. de Jong, dienstbode, n.h., Oudegracht 134, Bergen. C. van Galen, smidsknecht, geref., Ooster straat 29, Anna Paulowna. S. Witmond, zonder be roep, n.i., Verdronkenoord 5, Amsterdam. M. H. J. S. van Huit, zonder beroep, n.h., Geestersingel 14, Helder. A. J. Roodenberg, zonder beroep, n.h., van der Woudestraat 49, Helder. B. Kleijmeer, 1.1. verpleeg ster, n.h., Geest 3, 's-Gravenhage. A. H. T, M. Vaesen, onderwijzeres, r.c., Oudegracht 204, Amsterdam. Ingezondeu Stukken LAND- EN STADGENOOTEN Zooals op vele plaatsen in ons land, wordt ook in Alkmaar dezer dagen herdacht het herstel van Neer- lands onafhankelijkheid. Er is feest, omdat men z'n blijdschap over deze gebeurtenis wil uiten. Nu is het zeker een verheugend verschijnsel, als men zich onafhankelijk, vrij voelt van vreemde, knel lende banden. Dat moét wel blijde stemmen! Vooral is dit het geval als men zichzelf bevrijd heeft van een keten, die telkens en telkens weer neerdrukte en vernederde. „Naar de vrijheid, naar vrije ontwikkeling gaat elks „begeeren uit! De vaan der vrijheid hoogheffen willen „wij allen gaarne." „Welnu, er mankeert aan de vrijheid, aan de onaf hankelijkheid van ons volk nog wel wat!" Wij wijzen U op een dwingeland, op een harteloos, onmeedoogend, monsterachtig wezen, wiens naam is „alcoholisme Wij vragen: „Is ons volk bevrijd van dat monster, „dat zonder eenig medelijden vernielend en verwoes tend zijn sloopingswerk volvoert, dat in boeien slaat „den wil, de energie, het verstand, en zelfs z'n lompen „poot zet op al het mooie en teere, levend in men- „schenzielen, in het hart van ons volk?" Wie Uwer zou die vraag bevestigend durven beant woorden? Wij weten, dat nog een groot deel van ons volk ge bukt gaat onder de drinkgewoonten, onder de gewoon te van het matige gebruik van alcohol en daardoor den weg baant tot zoo erge en vreeselijke drankellen de. In naam van het beste, het edelste, de echte vrij heidsgeest, die leven in ons volk, verzoeken wij U met allen aandrang: „Breekt van nu afaan, op dit feest en daarna, met „die verderfelijke gewoonte; maakt U in dit opzicht „vrij en onafhankelijk!" Strijdt met ons onder de blauwe vaan voor meer vrijheid Weg met de drankslavernijOp voor eene drankvrije samenleving! Namens de afd. Alkmaar der Ned. Ver. tot Afsch. v. alcoh. h. dr. P. L. J. SECRèVE, voorzitter P. VEEN, Secretaris. D. KEMP, Penningmeester. KALLANSEE Steenhouwer ij Korte Nieuwesloot B1 GRAFSTEENEN, SCHOORSTEENMANTELS en alle voorkomende steenhouwwerken. TE Meubelen, Stoelen en Spiegels in ver schillende stjjlen, Kamermeubelen, ook solied Stof- feerwerk te leveren. Aanbevelend, Firma P. J. C. NIEROP. Alkmaar. Fnidsen 113. Langestraat 58. ipE HUURVoor direct of later HEERENHUIZEN met moderne inrichting. Huurprijs f 250—325 per jaar op netten stand. Te bevr. bij J. DE GRAAFF Laat 103, Alkmaar. fJAXATEUR. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan bij H.H. Notarissen, H.H. Deurwaarders en Particulieren voor het taxeeren van antieke goederen alsOud Porcelein, antieke Meubelen, Goud, Zilver, Bloedkoraal, Diamant, enz. N.B. De goederen worden desverlangd ook door mij voor den getaxeerden prijs gekocht. Uw Dw. Dn., A. OUDES, veiler en taxateur, Alkmaar. 1 hoor omstandigheden te koop een goed werkende hand-CAMERA, 9x12. Van f 36 voor f 10. Br. onder letter M 287, bureau van dit blad. ÏZOOPJE. Voor billijken prijs te koop een sterk tweede-hands Heeren-RIJWIEL, merk „Burgers." Te bevragen Stoomgemaal te Heer-Hugowaard. fTe koop een prachtige GRAMAPHOON met 10 num- mers voor f 15.— en een HARMONICA, 2-rijig, voor f 6,50. AdresGed. Baansloot 1. ie koopt en wat koopt een iedere Huisvrouw Een T Dekkers verbeterde VELO WASCH- en WRING- MACHINE, merk „Hollandia", met 2 en 5 jaar ga rantie a contant en op gemakkelijke afbetalingscon ditie verkrijgbaar. Dagelijks te zien Kanaalkade B 35 en Hekelstraat C 31 bij G. DE BOER. Des Zaterdags op het Hof. Aanbevelend N. DEKKER Jr., Snaarmanslaan 117. 813—1913. Versierrozen Lampions Guirlandes enz., enz., een groote partij voorradig in KOENOT's Feestartikelen-Magazijn, Hekelstraat 8. Een zoo goed als nieuw DAMES-RIJ WIEL; te, koop. Adres Zaadmarkt 50. IJevraagd in een klein gezin een BURGERJUF FROUW, P.G., voor de huishouding, onverschil lig welken ouderdom. Brieven onder letter P 287, bureau dezer courant. T*6 koop een MOTORFIETS in goeden staat voor spotlaag prijsje en een GRAMAPHOON met 20 platen, alles goed onderhouden en bijna voor niets. Tevens nieuwe 2e-hands MEUBELEN. Adres KOOL TUIN 9. Zondags gesloten, 's Avonds tot 9 uur geopend. is voornemens op WOENSDAG 16 JULI 1913' des namiddags 12l/2 LÜR, in het café ,,'t Wapen van Bergen" van den heer IJSBRAND OLDENBURG te Bergen, in het openbaar te verkoopen: Te veilen in 4 PERCEELEN. Bijzonder geschikt voor Bouwterrein. Eigenaar de heer J. A. TUIJNMAN te Bergen. Inlichtingen worden verstrekt ten kantore van No taris L. TOP te Bergen en Notaris J. VAN DER VEEN, aan de Oudegracht 291 te Alkmaar. zal WOENSDAG, 30 JUX,I 1913, v.m. 11 uur, in het koffiehuis „De Zon" te HEEMSKERK, De kooper kan 70 0/0 van den koopprijs als le hypotheek op het verkochte tegen 4l/2 0'0 rente gevestigd krijgen. Bij de op 24 Juni 1913, ten overstaan van de Notarissen Mrs. DE KUIJPER en M1NDEROP te Rotterdam gehouden veiling zijn ingezet: de Hofstede Lahora op Texelperc. 1 f 33065.95 perc. 2 f 22,132,80; perc. 3 f 1500, alzoo totaal op slechts f 55,359,25; de Hotstede Adriën aldaar: perc. 1 f 5225,60; perc. 2 f 3187,50; perc. 3 f 3880,10; perc. 4 f 3755,90; perc. 5 f 3711,40; perc. 6 f2455,50; perc. 7 f 3673,10; perc. 8 f 3625,60; perc. 9 f 2387,40; perc. 10 f 2912,25; perc. 11 f 2912,— perc. 12 f 2941, alzoo totaal op slechts f 40,667,37de Hotstede op Haamstede: perc. 1 f 9569,33; perc. 2 f 13956,25 perc. 3 f 6259,perc. 4 f6148,perc. 5 f 3687,33 perc. 6 f 6846,75, alzoo totaal op slechts f 46.466,66. De afslag en toewijzing blijft bepaild op Dinsdag 8 Juli 1913, 's middags 12 uur in het Notarishuis aan de Gelderschekade te Rotterdam.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 6