STADSNIEUWS. EEN KUNST KENNER. VOORZICHTIGER 1 B U I T E N L A n"q7~ Gemengde mededeellngen. waard van de A. If. G. O. B. dat aldaar biimeiikor een meeting zal worden gehouden mede met het doel een afd. van liet Kruisverbond op to richten. Besloten werd hieraan moreel en filiantieel deel te nemen, mits algemeene deelname ook van afdeélingen der N. V. wordt gevraagd. Hierna kwam de beschrijvingsbrief aan de orde, welker behandeling vlug van stapel liep. Tot afgevaardigden werden gekozen de hoeren P. Visser en J. Joman en als plaatsvervanger de heer Paarlberg. De voorzitter gaf een uiteenzetting van de te Anthem gehouden winkelraam-tentoonstelling, waar uit voor ieder blijkt, dat daar een prachtig stuk pro paganda gevoerd is. De voorzitter brak met deze uit een. zetting halverwege af, daar besloten was tot half twaalf te vergaderen en de vervolg-vergad'ering te houden op Zondag 20 dezer. Voor deze vergadering resten nog eenige punten. Tot Vader en Moeder in 't Diaconiehuis, wat zeer waarschijnlijk 15 Augustus iu gebruik zal worden ge nomen, zijn benoemd Jb. Pover en Echtgenoote, wo nende te Zuid'-Scharwoude. Haar men ons meedeelt zullen voorloopig een zeven tal oudjes hierin worden opgenomen. HIT WEST-GRAFTDIJK. In een op Zondag j.l. alhier gehouden vergadering van de Federatie Zaandam is te West-Graftdijk een al'deeling van de S. T). A. P. opgericht met aanvanke lijk 19 leden. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren W. Ton, voorzitter; G. Tentij, secretaris; .T. Knegt, penningmeester; W. Bierens en B. Bierens. UIT DE RIJP. Haar wij vernemen heeft het onlangs gekozen Raadslid, de heer J. W. van Raven deze benoeming niet aangenomen. Daar nog 2 andere Raadsleden be dankt hebben, zal men binnen korten tijd niet minder dan 3 Raadsleden te verkiezen hébben. UIT HEER-HUGOWAARD. Gisteren had de gewone harddraverij aan de Hengstman plaats, waaraan door 10 paarden werd deelgenomen, terwijl hondérden kermisgangers aanwe zig waren. De prijzen werden behaald doorP. Kout van Edam met Firmant.. C. Kooijman te Hieuwe-Hiedorp met Tolgarika. Davidson te Hoorn met Trix. Als pikeur fungeerden de heeren P. Kout, C. Stam- rnis en O. Bier. UIT BERGEH. In den tuin van „de Rustende Jager" werd gis termiddag vanwege den Bond van Gemengde Zangver- eenigingen in Noord-Holland' het zesde zangersfeest gehouden. Het zeer fraaie zomerweer had tal van gasten naar Bergen gelokt, zoodat er een zeer gezellige drukte heer9chte. Het. feest werd om één uur geopend met het zingen onder leiding van den heer J. Paardekoper van het Oude Wilhelmus en het Bondslied door alle deelne mende vereenigingen met begeleiding van „Zaanlands Kapel" van Koog a. d. Zaan op dé oude Kerkïuïne. Daar ging het in optocht met muziek naar het terrein, waar het feest begon met de afzonderlijke zang der deelnemende vereenigingen onder hun eigen directeur in twee afdeelingen. Aan het eerste gedeelte, vrij ge kozen nummers, werd deelgenomen door vier vereeni gingen, „Onderling Genoegen," van Benningbroek met Comt, verwondert U hier menschen van Julius Röntgen, Protestantscli Koor, van Bergen met Lente lied, van mevr. C. SehoonmanBottinga, compos. J. F. van Egmond, Caecilia van Barsingerhorn met Zo mermorgen van P. Louwerse, eomp. Tsr. J. Olman, Thalia van Hoogkarspel met. Lied van Bernard Zweers. Over dezen afzonderlijken zang zal een beredeneerd verslag worden uitgebracht door de Commissie van Beoordeeling, welke bestaat uit de heeren H. J. den Hertog en Anton IT. Tierie van Amsterdam. Aan het verplicht, koor werd deelgenomen door zes vereenigingen: Zang en Vriendschap van Schager- hrug, Ons Genoegen van Assendelft, Harmonie van Beemster, Concordia van Westzaan, Zanghist van Broek in Waterland en Kolhorn van Kolhorn. Gezon gen werd „De Herdertjens." Do le prijs werd toegekend aan Ons Genoegen van Assendelft, directeur de heer Jan Zwart, de 2e prijs aan Zanglust, van Broek in Waterland, directeur de heer A. Vink, 3e prijs, Harmonie, Beemster, directeur de heer J. Paardekooper. Over den daarna gehouden samenzang van verschil lende liederen, uitgevoerd door alle vereenigingen, tellende pl.m. 450 leden met hegeleiding van Zaan lands Kapel, het geheel onder leiding van den heer J. Paardekooper zal eveneens een beredeneerd verslag worden uitgebracht.. 's Avonds gaf Zaanland's Kapel in den geheel ge vulden, fraai geïllumineerden tuin van De Rustende Jager een zeer geslaagd concert, waarna er groote deelname bleek te zijn voor het bal champêtre. KORTE BERICHTEN. Z. K. H. Prins Hendrik der Neder hinden zal op Dinsdag 29 Juli a.s. namiddags te 3 uur, een bezoek brengen aan het. internationaal Padvinderskamp te Umniden. Bij dit bezoek zullen de padvinders eerst in het kamp verspreid zijn en zal later een revue over de geheele troep gehouden worden. De watervlieger Levasseur heeft gistermiddag bij het Entos-t.errein te Amsterdam welgeslaagde de monstraties gegeven met zijn hydro-aeroplane. Van morgen om vijf uur vertrok hij van Amsterdam naar Hamburg. Om half zes daalde hij in de haven van Harlingen en vervolgde toen zijn tocht. Om gelukkig te leven. Men zendt aan het Vaderland het volgende strooibiljet: De S. D. A. P. afdeeling Hoek van Holland' steunt en beveelt, aan voor déze Gemeenteraadsverkiezing de vrjjzinnige candidaten: G. A. Leibrandt, J. L. Horen- burg, Abr. van Straalen Lz. en G-. Hoordam. Wie een ander hokje zwart maakt, kan geen gelukkig oogen- blik meer krijgen. Het bestuur der S. D. A. P. - Te Marum is Vrijdagavond dé heer L. H., stu dent, te Delft, bij het baden verdronken. Zaterdagmiddag heeft, de machinefabriek van Gebroeders Stor'k Co. feest gevierd) ter gelegenheid van de aflevering van de 2000ste machine en van den 3000sten ketel De 3000 genoodigden vuld'en tegen halfvier dé groote feesttent achter het verenigings gebouw. De heer D. W. Stork sprak een feestrede uit, en de heer C. F. Stork overhandigde aan de bazen, onder wier leiding de machine en de ketel zijn gereed gemaakt, een gouden horloge. Vervolgens begonnen de feestelijkheden. In het ziekenhuis te Rotterdam is overleden J. F. Bast-elaars, die vorigen Zondagnacht door een Duitschen hofmeester een kogel in den huik geschoten Werd, toen deze door zes man werd aangevallen. In de „Cinéma Palace" in de Kalverstraat is de film. „De dood van Asta Hielsen" in beslag genomen. De film was bijna geheel afgedraaid, toen een deur waarder haar op verzoek van de directie van de ,,Union"-bioscope op den Heiligenweg, in beslag nam. Beide directies meenen namelijk het opvoeringsrecht v«h „De dood van Asta Nielsen" te hebben. Laatste berichten. KONT NK LIJK' BEZOEK, 's HERTOGEHBOSCH, 14 Juli. Heden heeft II. M. de Koningin, vergezeld' .door Z. K. H. den Prins haar voorgenomen bezoek aan Brabants hoofdstad ge bracht. Op het perron werd na de ontvangst door aen com missaris der Koningin H. M. een bouquet aangeboden door het dochtertje van baron van Hoevell tot V es- terfier, dat even oud is als prinses Juliana en begeleid was door haar moeder, die even oud is als H. M. de Koningin. Per auto begaven de gasten zich daarna door de versierde straten naar liet, gebouw van de Tentoonstelling van Oude Kerkelijke 'kupst. Ha de bezichtiging' der vele kunstwerken, v aai over de liooge gasten liun ingenomenheid betuigden, werden in de Casino-zaal eenige fragmenten van het mysteriespel „Die Sevenste Bli'scap van onset- Vrouwen" bijge woond. De drie leiders, kapelaan Smulders, die de regie, professor Hansen, dié de muziek en de heer Dorus Hermsen, die de decors verzorgde, werden aan H. M. de Koningin voorgesteld. Na het dejeuner vertrok het hooge gezelschap naar Tilburg. EEN TUINBOUWWINTERSCHOOL. HOORN, 14 Juli. Bij den aanvang der heden ge houden Raadsvergadering van de gemeente Hoorn deelde de voorzitter mede, dat van den Minister van Landbouw bericht is ingekomen dat de gflkstuinbouw- winterschool in Hoorn zal worden gevestigd. Ook ia Alkmaar komt zoo een school, doch eerst in 1914 voegde hij er aan toe. DE MEDAILLES. Wij zouden nog eens terugkomen op de uitspraak onzer abonné's inzake wijkversieringen en wirikeluit- stallingen. Vooraf zij echter even medegedeeld dat bij het denkbeeld om eenige medailles beschikbaar te stellen, drie verschillende motieven voorzaten. In de eerste plaats meenden we, dat dit een middel kon zijn om de algemeene verfraaiing van onze stad, welke den Zaterdag vóór de feesten nu pief, zoo heel veel be loofde, te bevorderen. Dan dachten we velen onzer abonné's in de stad e.en genoegen te doen, dp,or hen in de gelegenheid té stellen eenige medailles toe te kén- nen en in ontvangst te nemen. En eindelijk zou het, meenden we, wel aardig' zijn, eens een beslissing uit ta lokken van veel meer menschen, dan gewoonlijk tot de toekenning van prijzen medewerken- Indien er 500 biljetten inkwamen zou er, vonden we, aanleiding tot. zeer groote tevredenheid zijn- Na tuurlijk is 500 slechtte een zeer gering gedeelte van ons getal abonné's in de stad. Maar men weet hoe het gaat: honderdén vergeten hun stembiljet uit te knip pen, bij honderden anderen raakt de courant zoek, nog weer andere honderden stellen er geen belang in, meenen dat zoo iets niets voor hen is, willen, om wel ke reden dan ook, geen oordeel uitspreken. Zelfs bij politieke verkiezingen, waar men te doen heeft met een min of meer geschoold korps, waar het gaat om groote belangen, kost het immers heel wat moeite om de menschen aan liet stemmen té krijgen! En auto's en rijtuigen konden we niet ter beschikking stellep Wel was het te voorzien, dat sommigen hun best zou den doen om stemmen te verwerven door het plaat sen van een advertentie, door het neerzetten van een groot bord, of door op andere wijze uit te noodlgen de stembiljetten voor een bepaalde wijk of een be paalde uitstalling in te vullen maar zoo heel veel abonné's zouden hierdoor niet tot inlevering' van hun biljet worden gebracht. Waar er 396 biljetten inkwamen moeten wij eerlijk bekennen, dat dit resultaat ons niet teleurgesteld heeft. Het gebeurt niet dikwijls dat er 400 mensehen medewerken tot dé toekenning van een prijs! Het heeft ons dan ook wel verwonderd, dat de Pay- glopbewoners en de firma van Gij zen, de beide toege kende zilveren medailles niet in ontvangst wenschten te nemen, omdat, naar dé wijkcommissie ons Zater dagnamiddag is komen verklaren, het aantal ingeko men biljetten haar te gering was. Natuurlijk kunnen wij daar niets aan veranderen, al deed de beslissing ons leed! ook om de Payglop- bewoners zelve, die 's ochtends zich reedis hadden ge spitst op een avondfeest. Nauwelijks toch waren we Zaterdagochtend op het bureau, of een der heeren van Gijzen kwam ons reedte bezoeken, om er op aan te dringen, den uitslag zoo schielijk mogelijk bekend te maken, daar de Payglopbewoners hadden besloten wanneer hun buurt of een hunner uitstallingen een prijs kreeg, 's avonds weer te illumineeren. Ja zelfs onder het opnemen der biljetten werd er nog' eens op gebeld of de uitslag al bekend! was! Nadat wij dadelijk na dé stemopneming het resul taat telefonisch aan de firma van Gijzen 'hadden me degedeeld, kwam een der heeren nog eens informeeren „hoe het er mee stond." Hij was blijk baar teleurgesteld, minder over het aantal uitgebrach te stemmen, want daarover sprak hij niet, dan wel over het resultaat. Iedereen had immers de uitstal-- limg zijner firma het fijnst, gevondener waren nog' een vijftal biljetten aan dé zaak ook bezorgd, doch die had de firma maar niet aan ons doen toekomen. Wij hébben natuurlijk daartegenover gesteld, dat door deze uitspraak allerminst was beslist over de fijnheid van de uitstalling der firma van Gijzen, wij hebben herinnerd aan onze courant van verleden Maandag, waarin we aangaven, dat iemands oordeel op verschil lende gronden kan rusten. En is het niet. eigenaar dig, dat een onzer abonné's-, die zijn voorkeur moti veerde en rekening hield' met kleuren-combinatie, de coratief aanzien, rangschikking, practisc'hen zin der étalage in verband met het in gewonen tijd' te ver- koopen artikel, de zorg aan de uitvoering besteed, den totalen indruk bij daglicht, aan mej. Schermer, Pay glop, dé medaille toedacht, terwijl déze naam op geen enkel ander stembiljet voorkwam? De firma VEELSCHERMER spant de kroon Die overtuiging is bij mij een vaste Men etaleerde daar zoo smaakvol en los Z ij heeft de chicste kasten. En velen gaan zeker met mij aecoord En zullen met mij moeten zeggen Dat men daar wat fijn de kasten had En de versiering elegant wist neer te leggen. En wat de kunst van etaleerep is 't Is voorwaar 't. zetten en stellen Maar de hoofdzaak is bij dat doen Hoeveel geld men uit mag tellen. Wie etaleert uit ruime beurs Veel geld gebruikt aan hulpwaren Die is nog lang geen eerste klas En dien mag men niet bij deze ook scharen. Het etaleeren zonder onkosten groot te maken Verdient bij mij zeker te moeten geteld Daarom ook de firma SchermerVeel Een prijs of eervol vermeld'. Een inzendster deed haar biljet vergezeld gaan van het volgende versje: Deze inzender gaf, naast een uitvoerige puntenlijVt, nevensgaand gedich tje Aan de Redactie der AlkmaarsChe Courant. De Alkmaarsche krant heeft het. oordeel gevraagd Van ied'eren abonnê Nu Is oordeelen altijd gewaagd En zij men voorzichtig daarmee, Maar voor zooiets als dit geval, Wat heel onschuldig is, Nu geeft men door stem en getal Zijn oordeel dan gewis. En vraagt gij naar de uitstalkast Die 't meeste 't oog bekoort? GEBRS. BERVOET'S, dat 's vast Heel eenig' in zijp soort, Voornaam en deftig is 't geheel Pilaar en marmerzuil En bloemen zijn er ook al veel In pot zoowel als tuil. De kaarsen doen het goed daar toch, En d'oude Heer in den hoek, Die kocht gewis, leefde hij nog Zich daar een nieuwen broek. Maar daar de man ter ziele is, Heeft men daar niet veel aan. 'k Wensch Bervoets klanten bij de ris De zaak een lang bestaan. Als wijkversiering noem 'k 't. Payglop, Dat vind ik waarlijk mooi, Men hing daar groene slingers op En papieren bloementooi. Veel lampipps, orapje en bont, Ook planten vo.or de sjpr, En enkele bloemen doen n kond-', Dat het een feest was hier, VROUW VAN EEN ABONNé. Alkmaar, 11 Juli 1913, Zijn de abonné's, die hun stem uitgebracht hebben op het Payglop en op de firma v. Gijzen niet fortuin lijk geweest, gelukkiger waren zij, die op de Achter straat en het Alkmaarsch Warenhuis stemden. De daar toegekende medailles werden gaarne in ontvangst genomen en men heeft daar vroolij'k feestgevierd bij licht, muziek en dans. De feestviering overtrof zoo mogelijk nog die tijdens de Onafhankelijkheidsfees ten. Den geheelen avond was het in dé illumineerende straat zwart van menschen en toen-om half tien een gedeelte van het Stedelijk Muziekeprps vaderlandsehe liederen en vroolijke marschen begon te blazen, werd het spoedig een hospartij van belang; de politie zag zich genoodzaakt den toegang tot de straat te beper ken - slechts van uit de Langestraat mocht men zich in de bekroonde straat begeven- Den oudsten bewoner, der straat, den heer J. L. Trijbetz, eprp-vpprzitj.er van de versierings-commis- sie, werd' namens de medebewoners een fi'RBie krans aangeboden. In den loop van den avond kwamen eenige leden der feestcommissie voor de Onafhankelijkheidsfeesten hun belangstelling t-oonen; in welgekozen' woorden werd de Achterstraat gelukgewensc'ht met haar suc ces. Het feestvieren heeft zeer lang geduurd, het Alk maarsch Warenhuis waar dé beide verguld-zilveren medailles in de uitstalling prijkten deed' dienst als balzaal en er wprd gedanst, dat het een lust was! Ook in het Payglop was de illuminatie wper aange stoken. Wat overigens de wijkversiering betreft enkele biljetten waren ingevuld op onversierd gebleven stra ten, als Houttil en de Langestraat. Vermoedélijk was dat een zachte wenk aan de bewoners voor het ver volg. In dit verband verleenen we ten slotte nog een plaatsje aan het yplgendé aardige versje: AAN WIE'N' DE PRIJS i Der wijsheid past te overwegen. Aan wien de prijs men dient te geven Voor buurtversiering op 't festijn, Dat Burgers eensgezind doet zijn In volle vreugd, twee blijde dagen, Na stemmingsleed en andere plagen! Wie spant er in de stad de kroon? De buurt, die 't rijkste feestvertoon Den feest'ling biedt, of zonder weelde Het doel van 't feest verzinnebeelde Mij dachthij wint den palm der strijd, Die streeft naar Onafhank'lijkheid. Geen een van Alkmaar's schoone straten Heeft zóó iii toon haar tooi gelaten Dan onze fraaie Langestraat Vrij, fier en onafhank'lijk, staat Zij met haar ongesierdte muren! Waar bleef daar 't. feestverband der buren? Geen huizen men d'aar aan elkaar Met groene slingers vlocht, vanwaar 't Oranje en Holland's d'ierbre kleuren Neerhing langs ramen en langs deuren, Geen bloementooi, nocli eerepoort Den ernst der Langestraat verstoort. Zoo kon men groote sommen sparen En d'Onafhankelijkheid bewaren. Geen samenwerking voor dit feest! De burgers zijn daar vrij geweest.!! De hoofdstraat deed al naar behooren. Haar dient dé prijs te zijn beschoren!! Een zoontje van de wed. A. aan het Zeglis, die Za terdag aan den Limmerhoek achter op een wagen wil de klauteren, geraakte met een been tusschen een wiel. De jongen werd naar zijn huis overgebracht, waar dr. Formijne hem behandelde. QUO VADIS? Met steeds stijgende belangstelling heeft gister avond een talrijk publiek in de Harmonie de kunst film „Quo Vadis?" gegvolgd, welke naar den veelgele zen roman van Henri Sienkiewicz is' vervaardigd. Gelijk het in het tekstboekje heet „roept Quo Vadis ons de vergangene tijden terug" daargelaten, of het hier afgebeelde leven van het oudé Rome „met wellust ingeademd?' wordt, zooals er ook staat, kan worden getuigd, dat hier een stuk algemeene geschie denis op aanschouwelijke en belangstelling-wekkende wijze wordt weergegeven. Wie den roman indertijd' las zal door de film er weer geheel „in" komen, wie het boek niet kent, zal echter niet minder geboeid worden. Het is volstrekt niet nooüig, dat men het omvangrijk werk gelezen heeft het zooeven reeds aangehaalde tekstboekje geeft den korten inhoud' weer terwijl men zonder dit den loop van het verhaal zelfs gemakkelijk kan vol gen. Wij zullen de intrige daarom hier niet weergeven, doch bij enkele tafereelen even stilstaan. En dan zij al dadelijk herinnerd aan het begin, waar een meester door zijn slaven wordt ingewreven met kostbare oliën, aan de braspartij In het Triclinium van Nero's paleis, aan liet Osteriaansche kerkhof. Maar boeiend wordt do vertooning bij dén brand van Rome, door Nero Veroorzaakt om voor een gedicht inspiratie te krijgen. Alen ziet den rossen gloed! vóór zich, men ziet hoe de leeuwen den doodstrijd teigemoet gaan, hoe paleizen ineenstorten), hoe de menschen bij honderdtallen vluchten. En dan het schouwspel, dat de gevangen Christenen door de leeuwen verscheurd zullen worden. In de reuzen-arena waar men Nero in zijn loge zitten ziet, worden de wreedaardigste spelen vertoond om aan de beestachtige neigingen van den ontaarden Romeinschen keizer te voldoen. Zoo ziet men een tpere vrouw gebonden op een woedenden stier. Een slaaf slaagt erin het woedende dier den nek om te draaien en het meisje van den wissen dood te bevrij den. En hoezeer de toeschouwers in de Harmonie gis teravond meeleefden, bleek uit het donderend' applaus, dat na dit spannende moment uit de zaal opsteeg. En ook bij de verdere afwikkeling werdén dé goede daden op het doek met een kraohtig handgeklap beloond. De exploitant bood' aan het begin en aan het einde dor voorstelling het publiek zijn excuses aan dé voorstelling liet no'g iets te wensehen over, doch hier in zou hedenavond word'en voorzien. Klonk ook de muziek, die in den foyer was opgesteld, soms niet wat te luid? Wij twijfelen int'ussehen niet, of zij, die de film gisteravond zagen, zullen ten zeerste bevredigd naar huis gegaan zijn en hun vrienden en kennissen gaarne aanraden, deze merkwaardige, deze spannende vertoo ning te bezoeken. ALKMAARSCHE BAD- EN ZWEMINRICHTING. Aan de Bad- en Zweminrichting zijn van 4 tot ep met 11 Juli genomen: 107 baden dopr hoeren, 15 door dames, 5 door weezep, 14 door onvermogenden, totaal 141 baden. Hoogste temperatuur van het water 65 gr., laagste 59 gr, NOORD-HOLT.ANDSCH GRONDCREDIET. De directie van Noord-Hollandsch Grondcrediet heeft in overleg met dén Raad van Commissarissen besloten, jaarlijks, zoolang door deze Bank 4% pandbrieven worden verkocht, aan pandbriefhouders de gelegenheid te geven om een gedeelte der 3% en 4 pandbrieven te converteeren resp. in 4 en 4Vz pandbrieven. Het te converteeren bedrag zal jaarlijks door dep Raad van Commissarissen worden vastgesteld, terwijl voor 1913 het bedrag reeds door Commissarissen is be paald op 10 000.3% en 25.000,4 pand brieven. De conversie zal geschieden zonder koersverreke- ning; voor zegelkosten enz. zal aan de Bank echter 10 per 1000 vergoed moeten worden. De pandbrieven, die voor conversie in aanmerkipg zullen komon, worden bij loting aangewezep. De loting zal plaats hebben in de mapnd September, terwijl de omruiling plaats moet hebben gehad uiter lijk vóór 1 December d. a. v„ waarna het recht tot omruiling is vervallen. De voor omruiling niet tijdig aangeboden pandbrie ven deelen bij de volgende loting wederom in de trek kingskans. Ook de in 4 pandbrieven geconverteerde 3*4 stukken, deelen evenals de overige 4 pandbrieven in de trekkingskans der eerstvolgende loting. HOE EEN POSTZEGEL 100.000 Frs. WAARD WERD. Gp de internationale postzegeltentoonstelling, die op het oogenblik te Parijs gehouden wordt, ziet men o.a. de beide ongebruikte postzegels van Mauritius met het foutieve onderschrift „Post-office," die daar door den verzamelaar Duveen als het puikje vap ?ijp kostbare collectie geëxposeerd zijn. De beide postze gels, die een nominale waarde van 3 pence hebben, zijn op het oogenblik minstens 100.000 frs. waard. De oorzaak van deze waardestijging is een vermake lijke geschiedenis. In 1847 kreeg de graveur van de Engelsche bezitting Mauritius de opdtacht, eep stem pel te snijden voor postzegels van 1 penny en twee pence met de beeltenis van Koningin Victoria. Tege lijkertijd' kreeg hij een uitvoerige, schriftelijke in structie over het opschrift. De graveur was echter een buitengewoon liefhebber van rooken en had het instructiepapier gébruikt om zijn pijp aan te steken. Met den besten wil ter wereld kon hij zich niet 'her inneren, dat het woord „Post" op die plaats moest staan en zoo graveerde hij op goed geluk „Post-offi ce" inplaats van het voorgeschreven „Post paid" (porto betaald.) Toen de Gouverneur de postzegels met het foutieve opschrift te zien kreeg, beval hij on middellijk, dat de geheele voorraad vernietigd moest, worden, zoodat slechts enkele exemplaren gebruikt werden. Er bestaan slechts 24 van deze postzegels, waarvan het meerepdeel gestempeld is, wat- de waarde der beide ongestempelde exemplaren der verzameling Duveen nog aanmerkelijk verhoogt. HOE KONINGEN ZICH LATEN FOTOGRA FEEREN. Ook koningen moeten reclame maken en dit doen zij meestal door hun hoffotograaf. Het komt immers dikwijls voor, dat een vorst zich om de een of nudere reden in een bepaalde pose aan zijn onderdanen wil vertoonen. Dat bereikt hij het béste met. behulp der fotografie. De koning laat zich kieken bij zijn lieve lingsbezigheid en de onderdanen zijn van de gewoon ten van hun vor'st op de hoogte. Eenige jaren gele den liep het gerucht, dat de koning van Spanje ern stig ziek was, ja zelfs, dat hij de tering had. De ge dachte, dat Spanje door een zieke vorst geregeerd werd, kon de t'ocli al niet erg vaste troon wel eens doen wankelen. In deze kritieke tijd trachtte, de fo tografie de Spanjaarden te bewijzen, dat hun koning zoo ongeveer een krachtmenscli was. In alle kranten zag men foto's van Alfonso bij het. polo-spel, op de jacht, waar hij Miinchhausen overtrof in het aantal hazen, dat door hem gedood' werd', men zag hem als schermer enz. Den Spanjaarden kon geen twijfel overblijven, hun koning was de gezondste man in ge heel Europa De Duitteche keizer wordt meestal in den kring van zijn groote familie, gefotografeerd. Immers hij Is van meening, dat het plicht van lederen burger is voor een groot aantal nakomelingen te zorgen, wat het vaderland ten goede komt. Ook wordt hij steeds in uniform gekiekt, met het oog op de Duitsche voor liefde voor „das Militar" en zeker ook -in overstem ming met. zijn eigen gevoelens. Eduard de Zevende, de vorige koning van Engeland wilde in de oogen van zijn volk als de democratische sportsman figureeren, zijn lievelingsfoto is in geheel Engeland hekend: hoe hij zijn paard „Minoru" na de Derhv-overwinning in 1905 in de stal brengt. HET WEER IN HET BUITENLAND. Terwijl in West-Europa het weer slechts goed is ta noemen, duurt in Zwitserland en Oostenrijk-Honga- rije het onbestendige weer voort. De temperaturen liggen daar tamelijk laag; plaatselijke storingen brachten regen, maar af en toe komen er tijdelijke opklaringen voor. Op de Séhotsclie Hooglanden heeft eveneens de zonneschijn de laatste dagen de overhand. In Frankrijk is het weer uiteenloopend. In Duitschland is het tamelijk goed (behoudens oa-

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2