Net persoon Heden geen Beurs. Jongste Bediende gevraagd Gemeenteraad van Alkmaar HANDELSKANTOOR/ STADSNIEUWS. BUITENLAND. op Woensdag 30 Juli 1913, 's nam. 1 nnr. Marktberichten. ADVERTENTIE N. Mejoffr. Henriette Gerardina Stephania Meijer Net meisje biedt zich aanalsVer- stelnaaister. Adres Lindelaan 46. flinke jongste bediende. Een woord van oprechte hulde hracKfi spr. thans aan den wakkeren directeur, den heer J. G. Potgie ter, die steeds met hart en ziel zich heeft gegeven aan de Vereeniging: dat TT. d. I. nog lang moge» pro fiteered. van zijn uitnemende leiding. Nadat door een der leden van het damescomité de verworven medailles aan het vaandel waren gehecht, nam de eerevoorzitter der vereeniging het woord om in een flinke improvisatie dank te brengen aan allen, die zoo'n treffend bewijs van waardeering aan TT. d. 1, hadden gegeven. Hierna stond mej. Haviniga uit Westzaan óp, als oud-directrice van de meisjesafdeeling nam ook zij levendig deel in het wel en wee dezer gymnastiek-af- deeling en zij hechtte onder applaus een herinne ringsmedaille naast de verworven prijzen. In een recht prettige stemming vloog verder de feestavond om. Het damescomité maakte zich ver dienstelijk door een tweetal prachtige tableaux samen te stellen „U. d. I. als opgaande zon" en „Nederlands Onafhankelijkheid''; de opstelling was zeer artistiek en de illusie door de onbeweeglijkheid dér beelden volkomen. Ook de gymnastische groepen van dé turners, hoe wel eenvoudig van samenstelling, vonden veel bijval. Reeds had het middernachtelijk uur geslagen, toen de voorzitter een slot maakte aan dezen zoo uitmun tend geslaagden feestavond. VREES VOOR.... BANKBILJETTEN. Men meldt ons uit Amsterdam: Bij onze nering doenden en andere personen die zaken drijven schijnt sen soort vrees voor bankbiljetten te bestaan en niet ten onrechte. Het is toch bekend' dat hier ter stede valseke 'bankbiljetten van 100 in omloop zijn. Een der laatste avonden van deze week heeft zich in verband hiermede op de E.N.T.O.S. een eigenaar dig voorval voorgedaan. In het café ,?Oberbayern" n.1. werd door een bezoeker een biljet van 100 in betaling aangeboden. Daar het den ontvanger wat verdacht voorkwam werd het voor een valsch biljet gehouden en den bezoeker door d'e politie in bewaring genomen. Doch vrij spoedig bleek 's mans onschuld, want bij onderzoek bleek het biljet echt te zijn. Al een zag- het bewuste bankpapiertje er eenigszins nieuw uit, het geen tot het onjuiste vermoeden had aanleiding ge geven. De bezoeker werd natuurlijk toen het mis verstand was opgehelderd' op vrije voeten gesteld. UIT VEENHUIZEN. Uit het onderzoek te Amsterdam en Utrecht is ge bleken, dat de worst, gebruikt op het koffieavondje, •waarvan we onlangs melding maakten, geheel vrij was van schadelijke bestanddeelen. De oorzaak van de ingesteldheid van zoovelen zal dus wel in het duister blijven. UIT BERGEN. De firma O. O. Bender te Amsterdam zal een expositie van pianola-piano's en orchestrelle organi- sceren in de nieuwe concertzaal van de „Rustende ■Jager" alhier. Het zijn d'e nieuwste modéllen, voor zien van de laatste vindingen, welke van Dinsdag a.s. tot. Vrijdag te bezien zullen zijn. KORITE BERICHTEN. Uit het door deskundigen en autoriteiten inge steld nader onderzoek in zake het schietongeluk op het fort „Erfprins" te den Helder, is gebleken, dat het sluitstuk behoorlijk gesloten moet geweest zijn. 'Hot bedienend personeel heeft dus geen schuld aan het ongeval. - Bij een twist gisternamiddag tusschen twee huisknecht in het. sous-terrain van het Kurhaus te Scheveningen, heeft de een den ander met een mes in de borst gestoken, waarbij een long is geraakt. De getroffene is 23, d'e dader, die reeds gearres- j-esteerd is, 19 jaar oud. De toestand van den ver wonde moet nog al ernstig zijn. Op het perron der H. IJ. S. M. te Leiden is Donderdagavond een persoon aangehouden, die een rijwiel ter verzending aanbood, hetwelk eenige uren te voren to Leiden was ontvreemd. Bij fouilleering werd op hem een met scherpe patronen geladen re volver gevonden. De man schijnt al eerd'er dergelijke dingen te hebben uitgehaald. CORRESPONDENTIE. Eenige raadbverslagen moeten tot een volgend num mer blijven liggen. Lantate berioateu. DE VERGIFTIGING TE ABBENBRQEK. s-GRAVENHAGE, 26 Juli. De Ilooge Raad vernie tigde het arrest van het gerechtshof te 's-Gravenhage, Waarbij G. Spoon, landbouwer te Abbenbroek, met bevestiging van het vonnis der Rotterdamsche recht bank werd veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf, wegens moord op W. H. Westerveld door middel van vergiftiging met morphine en verwees de zaak naar het gerechtshof te Amsterdam. BRAND BIJ EEN DAGBLAD. 's-GRAVENHAGE, 26 Juli. Vannacht is er brand geweest in de drukkerij der Residentiebode. Verschillende copieën van belangrijke werken o. a. betreffende de gemeentebegrooting zijn vernietigd of onleesbaar geworden. BEKROOND. Op de Water tourisme- en Nijverheidsten toonstel ling te Sneek werd de inzending van Gebrs. Bervoets bekroond met de Eere-medaille van H. M. de Ko ningin-Moeder en de Gouden Medaille van de Jury. DE PRINS OP JACHT. Behalve Z. K. H. d'e Prins namen aan de gisteren gehouden jachtpartij te Callantsoog deel diens adju dant, de luitenant ter zee W. 0. Bijl de Vroe, jhr. van do Pol en de heer van der Vliet, van Aerdenhout. Een 7-tal drijvers gingen mee ter jacht. Naar we vernemen, word' een 100-tal eenden geschoten, onge veer zeventig werden er van gevonden. Dit resultaat, waaraan het hooge water als gevolg van den aanhou denden regenval d'er laatste dagen, niet vreemd is, gaf geen reden tot bijzondere tevredenheid. De lunch werd gebruikt op het Zwanewater, terwijl na afloop der jacht, om zes uur, gedineerd werd op het jacht slot te Callantsoog. Namens den Prins maakte de adjudant den heer Haarsma van Oucoop een compliment over diens rij den, DROEVIG. 0. J,, wonende bij zijn ouders aan het Groot-Nieuw- land alhier, gedroeg zich Donderdag thuis op een geer vreemde manier. Hij mishandelde zijn moeder cn deed nog meer, dat niet door den beugel kan. Gis teren is d'e zoon geneeskundig .onderzocht, wat tot zijn overbrenging naar „Duin en Bosch" heeft geleid. VERBETERING. Als verbetering op de lijst der predikbeurten diene, dat morgen in dé Groote Kerk, dienst van ds. de Pree, geen bediening van den II. Doop zal plaats hebben. OER HOL. Gistermiddag' half zes sloeg door het breken van een streng een aangespannen paard even over de Eriesche brug op hol. Het: dier liep tegen het hek van het café-Scheimerhorn, tengevolge waarvan de wagen omsloeg en de vier inzittenden er onder kwa men. De bestuurder, da mauufacturier H„ van Hoogwoud, kreeg een ernstige hoofdwonde, hij werd ter plaatse door dr. Degenaar verbonden. Het. paard, dat doorgehold' was, werd aan dte Zes Wielen gegre pen. Met een gehuurd rijtuig werd de reis vervolgd. OP AVONTUUR. Een minderjarige jongen uit Haarlem, die van nacht slapende op de Vischmarkt alhier werd aange troffen, is door de politie aangehouden en vandaag paar de ouderlijke woning overgebracht. MUZIEKUITVOERING door het STEDELIJK 3CUJIEKKOÖPS Directeur da Haar H. A Maas, op ZONDAG 27 JULI van 8 tot 10 uur IN DEN HOUT. Programma. 1. The Motor G. Rosey. 2. Catharina et Lambert C. v. d. Linden. Grande Ouverture de concert, et caractéristique. 1. Wilhelmus Krönings Caprice Ant. d'e Kontsky. 4. Fantaisie de Popera „L'Ombre" Fr. von Flotow. Pauze. 5. Marsch over Ivanovici's „Domau Wellen" H. A. Maas. 6. a. Smiedeliedchen R. Eilenberg. b. Im Galop durch Fel'd und Wald R. Eilenberg. 7. A l'opera eomique Jos. Kessels. 8. Finale. SALOMO's EERSTE RECHTSPRAAK. Een fijn stuk mechanisme, een ingewikkeld samen stel in een kleine ruimte, dat moet wel ieder getui gen, die een kijkje gaat nemen in de Tuinzaal der Harmonie, waar de heer Elzinga van Suameer zijn bekend kunststuk „Salomo's eerste rechtspraak" ex poseert. Een werk van vier jaren, waaraan een jaar vooraf is gegaan, besteed aan het zich goed voor den geest stellen van het maaksel, d'at getuigt van een ernsti- gen wil en een bijna onuitputtelijk geduld. Wat een schroefjes, radertjes, pennetjes en veertjes, en welk een nauwkeurige werking, niettegenstaande de grondbeweging, veroorzaakt door een electrisch mo tortje, steeds dezelfde blijft. De geschiedenis van Salomo's eerste rechtspraak is bekend. Wie ze nog niet of niet goed meer kent, ga naar de Harmonie en leere ze door aanschouwelijk onderwijs. Men lette dan niet in de eerste plaat-s op wat men ziet, maar op de wijze, waarop hetgeen men ziet, tot stand! komt. Hoe de handelingen van den koning, de dienaren, dé vrouwen en den scherprech ter juist en juist op het goede oogenblik geschieden. Hoe allen zich, terwijl de kleine motor en geen enkele andere kracht werkzaam is, langs gansoh verschillen de banen bewegen, terwijl gebaren en zelfs de aan doeningen van de ware moeder worden weergegeven. Men ga het zien en zal dan bewondering krijgen voor het werk van den man, die zonder een breede techni sche opleiding genoten te hebben, door geduld en volharding dit stuk werk tot stand wist te brengen. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 18 Juli tot en met 25 Juli zijn genomen door heeren 102 baden, door dames 17, door weezen 7, door onvermogenden 16, totaal 142 baden. Hoogste temperatuur 66 graden, laagste 62 graden. CORRESPONDENTIE. Daar de hoofdredacteur vier weken afwezig zal zijn verzoeken we, om vertraging te voorkomen, be leefd gedurende dien tijd, stukken voor de redactie bestemd, niet aan zijn persoonlijk adres te zenden. DE: BALKANOORLOG. De Duitsche Keizer altijd bang, dat hij te laat komt - heeft een onderzoek doen instellen nopens de beschuldigingen omtrent door de Bulgaren ge pleegde wreedheden. Overigens klagen den luatsten tijd juist de Bulgaren het hardst! Bulgaarsche vrouwen te Philippopel hebben den Franschen ge zant verzocht, president Poincaré telegrafisch te ver zoeken, Philippopel voor uitmoording door de Tur ken te behoeden. De Turken hebben nu het directe spoorwegverkeer tusschen Konstantinopel en Adrianopei hersteld. De mogendheden.... zijn het er over oneens wat ze te gen Turkije moeten doen. En de Turken verklaren, dat zij nu de troeven in handen hebben! Servië en Griekenland hebben aan Bulgarije laten weten, d'at het Tsarenrijk de voorloopige vredesvoor waarden heeft te aanvaarden, daar er anders van een wapenstilstand niets komt. KORTE BERICHTEN. De jury te Douai veroordeelde dén anarchist Rodriguez, die in de zaak der autobandieten was gewikkeld maar werd Vrijgesproken, wegens valsch munten tot 8 jaar tuchthuis. Een kapitein van een Noorsch zeilschip heeft op een stuk drijfijs in de IJszee zes lijken ontdekt, vermoedelijk afkomstig van mannen eener Russische poolexpeditie. Alweer is er brand uitgebroken in de Nieuw-Yorksche Sing-Sing gevangenis. De berichten zeggen dat gevangenen het vuur hebben aangesto ken, daar ze ontevreden zijn over.... werkloosheid, 'tKlinkt wel wat vreemd! In Frank r ij' k willen de senaatsleden zich niet zonder meer bij het ontwerp op den driejarigen diensttijd neerleggen. Men vreest langdurige be sprekingen. Donderdag begint het débat- Italië ondervindt ook dat een land in bezit nemen noch niet een land hebben is. Blijkens een bericht uit 'Tripolis toch hebben er nog steeds ge vechten plaats tusschen Italiaansche troepen en in boorlingen. In Marokko staat nu het verzet tegen Spanje onder.,.den welbekenden rooverhoofdman Raisoeli, die wraak aan alle Europeanen moet heb ben gezworen. Er is een nieuwe Amerikaansche gezant in Mexiko aangekomen en natuurlijk heeft die dadelijk aan zijn regeering geseind, dat opstandelingen en bandieten leven en eigendom van vreemdelingen in gevaar brengen. Dollardiplomatie! De toestand in Zui d'-A f r i k a laat zich als gevolg van het optreden der regeering tusschen mijn werkers ou mijneigenaars gunstig aanzien. In Spanje is het thans buitengewoon warm, in de schaduw zelfs 111 graden F. In de provincie Mureia is de graanoogst door wervelstormen geheel vernietigd'. In Portugal schijnt men tegenwoordig met bommen ala met kiezelsteeuen om te gaan. Nu weer vonden vijf kinderen te Liasabon een bom, waar door zij ernstig gekwetst werden. De Dui;tsche Keizer, ontving bij zijn êö-jarig' jubi'lê het volgends aclirijven uit een kinder- ■esticht, welk schrijven thans naast de kostbare ge schenken te Berlijn tentoongesteld! is: Boste Keizer Wij hebben ons allen verheugd, dat gij hier bij ons iu Ahlbeck geweest zijt. Wij wenschen U bij het 25 jubeleum, dat u veel geluk heeft en lang leeft. Bij het plakken is van het paard' het halve been afgebro ken en de anderen hebben het verkeerd aangeplakt. Beste groete, Wolter Urbschot. Het mislukte paard is helaas niet tentoongesteld! GRAPJES UIT „ULK". Piet is dol op Indianen-verhalen. Daar hij overge gaan is, nam zijn vader hem mee naar een boekhandel en liet hem een boek: uitzoeken. Piet beek en keek en wees toen op het werk „Hoe men mannen boeit". Ik wandelde langs een huis-in-aanbouw. Een d'ikke meneer stond bij de houten schutting en keek door een gat. Plotseling kreeg ik een hevigen schrik en riep: „Die balk...." De man draaide zich nijdig om, zei „geen woord alstublieft" en keek weer door het gat. Maar weer riep ik: „Die balk...." „Ja, hooreis, als dat gezeurverder kwam de dikke meneer niet. Een plof, een witte stofwolk, een schreeuw.... en op den grond lag de dikkerd. „Uw eigen schuld", troostte ik. „Ik heb u toch toegeroepen „die balk". „Had u dat maar eerder gezegd, ik dacht dat u met mij over de Balkankwestie wou praten." TEB6ADERINQ ran den Punten van behandeling: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergade ring. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming onderwijzers, belast met de leiding van het HeThalingsomderwijs, cursus 1913/14 (Bijlage no. 63). 3. Benoeming van een leeraar in de oude Talen aan het Gymnasium (Bijlage no. 64). 4. Benoeming leeraren Burgeravondschool en Avondschool voor Handwerkslieden (Bijlage no. 65). 5. Benoeming van een leeraar in d'e natuurkunde aan het Gymnasium (Bijlage no. 66). 6. Benoeming van een leeraar in boekhouden en haud'elsrekenem aan de Handelsavondschool (Bijlage no. 67). 7. Benoeming van een commissie voor het nazien van de gemeenterekening over 1912. 3. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden dezer vergadering, de heeren Zaad- noordijk, Udb, Lubbe, Luiting en Th om sen. 9. Vaststelling 3e Suppletoire Gemeentebegroo ting, dienst 1913. 10.. Voorstel van B. en W. inzake verplaatsing groenteveilingen (Bijlage no. 61). 11. Alsvoren tot wijziging der verordening op hét heffen van schoolgelden voor onderwijs aan het Gym nasium (Bijlage no. 62). 12. Alsvoren tot vaststelling eener Verordening tot regeling van liet beheer van het gem. electrisch bedrijf en van1 een Instructie voor den Ingenieur- electricien (Bijlage no. 39 en 60). 13. Alsvoren tot oninbaarverklaring en verhaalbaar- stelling van plaatselijke belastingen over vorige diensten (Bijlage no. 68). 14. Behandeling van reclames tegen aanslagen in den hoofdelijken omslag dienst 1912. Ingezonden Stukken. VERKEERDE PRAKTIJKEN. Met plaatsing van onderstaandte kunt u ond'erge- teekende ten zeerste verplichten. In den laatsten tijd kan men bijna dagelijks in dé straten van Alk maar en de omliggende dorpen het venten met goed- koopo rijwielen waarnemen. Dit feit op zich zelf zou mij geen aanleiding geven de gastvrijheid van uw veelgelezen blad' in te roepen, ware het niet, dat deze rijwielen ond'er alle mogelijke voorwendsels worden aangeboden. Dan eens is het op een tentoonstelling gewonnen, en liefst de Schoorlsche, een andermaal gaat de bezitter naar zee, of wordt het rijwiel door ziekte, vertrek naar elders, enz. goedkoop van de hand gedaan. Het spreekt wel vanzelf, dat d'e verkoo- per vertelt, dat het een dupr rijwiel is, dat door een der bovengenoemde omstandigheden goedkoop van de hand wordt gedaan, waardoor naar mijn meening' het publiek belang in niet geringe mate wordt geschaad. Ik zou dan ook deugdelijk kunnen aantoonen, dat fabricaat en samenstelling speciaal voor dit doel ge schiedt. En nu de manier van verkoopen. De ver- kooper wandelt met zijn rijwiel aan de hand, totdat een van zijn handlangers op hem toetreedt, en heel gemoedelijk vraagt hoeveel dat rijwiel kost, tijdens die onderhandeling voegt zich een derde bij het ge zelschap, die dan de rol van rijwielhandelaar speelt, onnoodig te vermelden, d'at de omstanders erop at tent gemaakt worden, dat de pseudorijwielhandelaar een zeker bedrag biedt en al meer dan een uur achter den verkooper loopt om het rijwiel volgens des kenners meening goedkoop - te bemachtigen, totdat een omstander een hooger bod doet en een nieuw slachtoffer wordt. Nu is het wel van algemeene be kendheid', dat het toezicht op de deugdelijkheid van de te venten koopwaar zich niet verdér uitstrekt dan tot eet- en drinkwaren, maar het dunkt mij toch, dat hier paal en perk stellen door bevoegde macht be slist niet overbodig is. Ik hoop dan ook, dat deze regelen aanleiding mogen geven tot onderzoek naar de kwaliteit van deze rijwielen. U vriendelijk dankend voor de verleende plaats ruimte. WILLEM HOLLEN BERG. DE GASFABRIEK TE WARMENHUIZEN. Geachte Redactie. Naar aanleiding' van het ingezonden stukje van den heer Roos, in het nummer van gisteren, wensch ik slechts een enkele opmerking te maken. Genoem de directeur constateert, dat de mededeelingen in mijn stukje, zijn gedaan door iemand, die in het ge heel niet op de hoogte van den waren stand van za ken is. Toegegeven, dat er in het stukje vergissin gen zijn begaan ware het dan niet gewenscht ge weest, dat iemand wèl geheel op de hoogte van den waren stand van zaken, tegenover de vermeende de ware feiten had gesteld, tegenover de „onwaarheden" de waarheden had geplaatst, ten-einde het publiek te overtuigen dat de fabriek beter is dan haar naam op het oogenblik. Zood'ra in het openbaar bijv. in een Raadsvergadering blijkt, dat mijne mededee lingen onjuist zijn, dan zal ik niet aarzelen haar rond-uit in te trekken, terwijl in het tegenovergestel de geval de directeur ongetwijfeld hare juistheid dan in het openbaar wel zal willen erkennen. Yoor het oogenblik meen ik 'hiermede te kunnen volstaan. Uw berichtgever. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Theodorus Ranzijn en Antje van der Heide. Gerrit Wessels, weduwnaar van Trijntjo Ursem en Wijpkje Bosma, weduwe van Hendrik de Vries. Frans Wieberen' dé Vries en Codijntje Heijligenberg. Hinderilcus Jacobus Sehreuder en Sophia Maria Elisabeth Wienker. Geboren: 25 Juli. Alida Catharina Anna, d. v. Adam Kaldenbaoh en Veronica Eva Maria Frede- riks. Jan, z. v. Hendrik Zaadnoordijk en Jantje Roodenberg. Overleden: 24 Juli. Johanna Maria Schou ten 85 jaar Willem Johannes Augustinus, z. v. Johan Sornelis Out en Margaretha Agatha Stoop, 2 yvek au. 25 Juli. Henriette Gerardina Stephania Meijer 47 jaar. Adriana Catharina Huibers, weduwe van Jo hannes Groen 74 jaar Johannes Vrijhoef 70 jaar. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. 26 Juli. Medegedeeld door het Koninklijk Ned#rland**h Meteorologisch instituut te de Bilt. Geldig tot den- avond van 27 Juli. In het gebied van de waarneming is de hoogste te kende stand van den barometer 771.5 te Thorshavn. De laagste stand van den barometer 761.1 te Coru- na en Iledaix. VERWACHTING. Meest zwakke noordelijke tot' noord-oostelijken wind, meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. ALKMAAR25 Juli. Kaas. Kleine volvette met rjjksmerk fkleine fabriekskaas f 31.50, kleine boerenkaas f 32,50. commissie f 31.50, middelbare f 32.50. Aangevoerd 333 stapels wegende 216692 iilogram, waaronder KG. volvette kleine f Handel matig. ALKMAAR, 26 Juli. Aangevoerd paarden f a —0, veulens f 0 0, 36 koeien en ossen f 190 k 330, vette kalveren f a per ned. pond f 0.a 0.46 nuchtere kalveren f 8 k 26, 0 ezels f 0 a 0, 20 magere schapen f 25.a 29.0 vette id. f 0 0, 55 lammeren f 14,a 18,vette var kens, per ned. pond 0 k 0 ct., 21 magere id. f 21 k 32, 245 biggen f 11.a 16.50,3 bokken en geiten 3 a 8,0 kleine bokjes f 0.0 k 0.boter, per l/g ned. pond hoogste prjji f0.70 middelprijs f 0.65 laagste prijs f 0.60 aangevoerd 4960 kop, keipieren f 4.50 k 5.25, eendeneieren 0. MEDEMBLIK, 25 Juli. Aardappelen. Groote mui zen f 1.a 1.20, kleine muizen f 0.35 a 0.40, groote ronde f 0.a 0.bonte f 1,25 a 1,35, blauwe f 1.25 a 1.35 p. 1/2 H.L. Aanvoer 3400 manden of zakken. Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en OMSTREKEN, 25 Juli. Heden werd verhandeld 157 pond peulen f 6.90 a 8.70 per 100 pond, 6912 pond doperwten f 4.30 a 5.60 per 100 pond, sla f0. a 0.p. 100 krop, tuinboonen f 0.44 a 0.56 per zak. 3426000 slaboonen f 1.08 a 1.33 per 1000 pond, roode aalbessen 5 a 8 ct. per pond, klapbessen f 0.75 a 2.25 per dubb. mand. NOORDSCHARWOUDE, 25 Juli. Heden werd besteed voorgroote muizen f 1.10 a 1.30, drielingen f 0.60 a 0.95, kleine f 0.20 a 0.30, schotsche f 1.10 a 1.20, drielingen f 0.90 a f 1.60 per 35 K.G., zilver uien f 6.a 7.10 per 50 K.G. Drielingen f 2.50 a a 2.60. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Juli. Heden werd besteed voor 3160 zak (35 kilo) aard appelen muizen f 1.a 1,45, Julia's f 0.95 a 1, schoolmeesters f 0.80 a 1.30, Gladblaadjes f 1.60 a 2.graafjes f 2.a 2.10, kleine f 0.45 a 0.60. Blauwe f 1.30 a 1,50, 220 Kg. slaboonen f 15.60 a 16.20. 26 Juli v.m. 41000 bloemkool le soort f 7.50 a 13.60, 2e soort 3.30 a 5.60, 22700 Roode kool f 7.50 a 11.30, 1300 gele f 10.60 a 12,50,1700 witte f 8,60 a 9.60, 9000 bos wortelen f 3,70 a 5,30jper 100 bas,—00 bos rabarber f 0.— a 0.—. BOVENKARSPEL, 25 Juli. Groote muizen f 2.05 a 2.20, kleine f 1.a 1,15, blauwe f 2,55 a 2,65. Aanvoer 11600 zak. Bloemkool f 13.a 17.50, 2e soort f 8.50 a 11.50. SCHIEDAM, 25 Juli. Moutwijn f 13.50, Jenever f 17.50, Amst. proef f 19.— HOORN, 25 Juli. Aangev. 188 vette schapen f26 a 33. Handel mtg. HOORN, 26 Juli. Tarwe f 7.60 k 9.50, rogge a 0.h gerst f 5.75 k f 7.haver f 4.k f5 witte erwten f k f groene dito 10.k f 14.grauwe f k f vale f k f bruine boonen f 12.k f 15.50, karweizaad f 14.— kt 14.25, mosterdzaad f k k f paarden f —0 k f 0, 0 koeien f —0 k f9 schapen f 25.k 32.lammeren f k 0 kalveren f k f var kens f k f 0 zeugen f k f 177 biggen f 9.— k f 16.—, kippen f 0 a 0.— kipeieren f 4.25 k f 4.75 eendeieren f 0.— k f 0 3400 kop boter 60 05. Heden overleed, zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze ge liefde tante, Mej. JOHANNA MARIA SCHOUTEN, in den ouderdom van bijna 86 jaar. I B. H. E. FELDMANN. Alkmaar, J c c FELDMANN—LUCASSEN en kinderen. I J. Th. LUCASSEN. Den Haag, j M LUCASSEN-BILLE. Alkmaar, 24 Juli 1913. Heden overleed' te Alkmaar, iu de St. Elisabeth- Stichting, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, in den ouderdom van 47 jaar. Alkmaar, 25 Juli 1913. Namens de Familie, Heemstede. W. F. MEIJER. De teraardebestelling zal plaats hebben te Over- veen op Maandag 28 Juli, 12 uur. door de Verzek. Maatsch. „Kinheim", voor directe indiensttreding. Aanmelding schriftelijk. GEVRAAGD van de P. G. als noodhulp in een ma gazijn van huishoudelijke artikelen. Ft. br. met op gaaf van verlangd salaris, letter N 290 bureau van dit blad. Ten kantore van de firma H. W. HOLSMULLER alhier kan geplaatst worden een Eigenhandig geschreven brieven. M

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2