KERMIS Paardenmarkt op Maandag 1 September 1913. sY^TdsnI e u w s. BUITENLAND, te ALKMAAR, Wij liebbcn echter alles in het werk gesteld om tij delijk een passende transformator te krijgen, hetgeen ons, dank zij de welwillendheid van de Hollandsche Electriciteiis-Maatschappij te Hilversum, gelukt is, en hopen met de opstelling van genoemden transfor mator intijds gereed te zijn. Hiermede hopen wij ge heel naar Uw wensch te hebben gehandeld. De transformator is gisteren gearriveerd, heden wordt de hoogspanningskabel die naar Bergen aan Zee - loopt in het transformatorgebouw binnenge bracht, en kan de transformator te Bergen-Binnen onder stroom gezet worden. Het schakelbord is ge reed, de laagspanningskabels zijn aangesloten en in dien alles naar wensch gaat, kan Zondagavond het eerste licht branden en zal met den meesten spoed aan de huisaansluitingen begonnen worden, die zoo veel mogelijk zullen worden aangebracht in de volg orde, volgens welke deze, 't zij mondeling of schrif- 1 el ijk, ten Rnadhuize binnenkomen. voorle- voor Tf IT IT ZUID- EN NOORDSCH ERM ER. In de gisteren gehouden voltallige raadsvergade ring werden na vaststelling der notulen en zing van eenige ingekomen stukken, welke kennisgeving werden aangenomen, de volgende be noemingen gedaan van onderwijzend personeel. ho. Aan de O. L. School te Groot-Schermer, waar voor door B. en W. waren voorgedragen de heeren J. Bierbrauer te Amsterdam, R. Hoogenberk te Veen huizen (Dr.), S. van Stralen te Leeuwarden en H. 0. Dell te Hoorn, de heer Jacobus Bierbrauer. 2o. Aan de O. L. School te Driehuizen, waarv'oor de volgende alphabetische voordracht was ingediend: .VI. Hoekstra te Twisk, N. C. Mets te Texel en W. M. J. Modder te Dirkshorn, Mej. Keeltje Cornelia Mets Texel, beiden benoemden om met 16 Augustus e.k. in functie te treden. Vervolgens werd, na goedkeuring van de ingedien de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, de ge- in een te-begrooting voor 1914 aan den Raad aangebo den, sluitende in ontvangst en uitgaven tot een be drag van 12,615,30 om ineen volgende vergadering te worden vastgesteld. Hierna werd ter tafel gebracht een concept van eenige aanvullingen der algemeene politie-verorde- ning betreffende liet verbod van noodeloos verblijf in de gemeente van z.g.n. woonwagens en eenige be palingen betreffende den gezondheidsdienst, aangaan de welke aanvullingen werden goedgevonden, ze aldus aan de Gezondheidscommissie om het. voorgeschreven advies toe te zenden. Aangaande eene opmerking betreffende het te vlug rijden met beladen mestwagens in de kom van het dorp Groot-Schermer, hetgeen vervuiling van de straat ten gevolge heeft, werd door den Burgemees ter toegezegd, hiertegen te doen waarschuwen. DE CRISIS. Van een zijde, welke kan worden geacht volkomen op de hoogte te worden gehouden van de vordering welke de pogingen tot oplossing der crisis maken, wordt aan het persbureau Vaz Ilias verzekerd, dat men er zich van overtuigd houdt, dat mr. Cort a an der Linden slagen zal in de samenstelling van een ka binet. Hieraan werd toegevoegd, dat nu reeds kan worden verklaard, dat het te vormen kabinet niet. zal behoeven te aarzelen, ontwerpen van algemeen kies recht èn het staatspensioen, tot welke de historische evolutie van de maatschappij ons thans brengt, in te dienen. ALlvMAARSCHE HARDDRAVERIJ - VEREENIG1NG. Men schrijft ons: Wanneer er één feest is dat in eere gehouden wordt vanuit oude tijden, dan is het voorzeker de echte ou de harddraverij, die eigenaars van hardloopende paar den in de gelegenheid stelt zich met elkander te me ten en waarbij geen groote weddenschappen behoeven te zijn, waardoor de liefhebberij tot wedden op den voorgrond en die voor de paardensport naar achteren'! geschoven wordt. Het moet daarom voor Alkmaar en omgeving' ze ker aangenaam zijn, dat het bestuur der Alkmaarsche Ha r did r a v e rij - V e r een i g i n g zich wederom alle moeite getroost heeft om een flinke draverij voor te berei den op Vrijdag 2-9 Augustus a.s., waar 450 aan prij zen zullen worden verreden. Het behoeft zeker niet gezegd te worden, dat, waar zulke hooge geldprijzen beschikbaar zijn, de beste dravers uit alle windstreken zullen komen om elkan der op dien dag die hooge prijzen te bestrijden. Onze schoone harddraverslaan, die in Nederland als de beste en mooiste baan staat aangeschreven, werd daartoe welwillend door het EdelAchtbaar Ge meentebestuur beschikbaar gesteld, terwijl de palen met touwen langs de harddraversbaan geplaatst worden, zoodat men niet meer zooals vroeger tegen de boomen aanziet wanneer er een rit aankomt— maar vóór de boomen plaats neemt. Het bestuur, dat het lidmaatschap op 1 gesteld heeft recht gevende voor heer en dame voor het hoofdterrein, hoopt dan ook, dat velen deze vereeni- g-ing, om een oud Vaderlandsch gebruik in eere te houdên, zullen steunen door hun lidmaatschap. 2 Toont, door uw hond daarvoor te laten inschrijven, dat gij de pogingen van uw landbouwbestuur op boe gen prijs stelt, voor concurrentie van buiten heeft u niet te vreezen, daar het bestuur de gelukkige bepa ling in het programma opnam, dat leden van een er kende vereeniging geen mededingers kunnen zijn. Hopende, ter wille van de goede zaak, dat. velen gehoor zullen geven om met hun honden te komen exposeeren, Teeken ik mij met vriendelijken dank aan u, mijn heer de Redacteur, voor uw welwillende opname, Hoogachtend, EEN DIERENVRIEND. Kunsten en Wetenschappen. GESLAAGD. Mej. G. M. van Middendorp alhier slaagde ren te 's-Gravenhage voor akte A. giste- het examen Engelsch M.O. UIT EG.MOND AAN Onze vroegere plaatsgenoot, dt slaagde gisteren te 's-Qravenhage Franseb I.. O. ZEE. heer H. Balvers, voor het examen ALKMAARSCHE HUISHOUD^ EN INDUSTRIESCHOOL. Op het drietal voor leerares in huishoudkunde zijn geplaatst de dames: 1. M. v. d. Knoop to Harderwijk, 2. A. C. v. Pelt te Amsterdam, 3. L. Scheltema 's-Gravenhage. te EEN GESCHENK AAN PRINS HENDRIK Mej. M. Fleischman te Haarlem heeft Z. K. H. den Prins bij wijze van herinnering, een aantal voorwer pen aangeboden, die betrekking' hebben op de ramp van het stoomschip „Berlin", bij den Hoek van Hol land op 21 Februari 1907. S. D. A. P. De af deeling Alkmaar der S. D. A. P. verklaarde zich in overgroote meerderheid tegen de aanvaarding der minister-portefeuilles. Den afgevaardigde werd vrij mandaat verleend. KORTE BERICHTEN. Het verzoek der Groningsche vischvrouwen, om H. M. de Koningin Maandag a.s. bij Haar bezoek do traditioneele hulde een versierden hoepel, waarin een visch te mogen brengen, is afgewezen, daar het bezoek geen officieel karakter draagt. Volgens de Meierijsche Courant is de schilder Mutsaerts, indertijd aangehouden in verband met- den moord op Maria Kessels te Tilburg, gepleegd, te Ant werpen, waar hij na dien vertoefde, gearresteerd we gens een zedenmisdrijf. De rechtbank te Middelburg heeft rechtsingang verleend' tegen den uitgever van de Zeeuwsche Koe rier te Sas van Gent, mr. Oh. J. M. V., die verdacht wordt van het drukken en verspreiden van een strooi biljet, waarvan de inhoud beleedigend was voor den heer H. A. van Dalsum, notaris te Hulst, lid van de Staten van Zeelnnd, en dit jaar candidaat van de Tweede Kamer der Volkspartij. Te Buitenpost, is gistermorgen de pakmeester- conducteur Boomsma uit. Groningen uit een bagage wagen van den markttrein naar Leeuwarden gevallen en op de plaats dood gebleven. Gistermorgen viel de 37-jarige me.j. E. G., wo nende Houtplein te Haarlem, uit een venster van den zolder op de derde verdieping op straat neer. De da me overleed spoedig, De Beverwijksche gemeenteraad besloot tot elec- trificatie der gemeente en verleende erediet tot sa menstelling van een juridisch en technisch advies, in zake definitief contract met. de K. E. M. te Bloe- mendaal. De Ilaap.sehe rechtbank, uitspraak doende in de Dinsdag j.l. behandelde bekende moordzaak, veroor deelde den dader, den 16-jarigen weesjongen, over eenkomstig het requisitoir van het Openbaar Minis terie, tot ter beschikkingstelling van de regeering tot. zijn 21ste jaar, benevens 5 jaren voorwaardelijke ge vangenisstraf. B. en W. van Haarlem stellen voor 2500 be schikbaar te stellen voor de feestcommissie 1913 voor feestelijkheden. Door de marechaussee te Breda is 'n korporaal aangehouden verdacht van diefstal van een bedrag- van circa 80 ten nadeele van een milicien. Hij heeft bekend zieli aan het feit schuldig gemaakt te hebben. Als verdacht van medeplichtigheid aan den Don derdag vermelden diefstal van geld in een hotel te Amsterdam is een 17-jarigè kellner aangehouden. Een windhoos heeft, naar de N. R. .Ct meldt, gisternacht bij de warmoeziers te Loosduinen heel wat schade aangericht. Waar de hoos langs gegaan is, zijn al de ramen van de komkommerrijen vernield, (lok die van de z.g. Warenhuizen zijn niet verschoond gebleven. De schade, die door het neerval kende glas aan de tomaten is aangericht, is groot. De hoos is in Fen kring om het dorp heengegaan. Donderdagavond zijn te Zwartsluis de scheeps- bouwerskneeht O. D. en zijn vrouw, die in een bootje over het Meppeler Diep voeren, te water geraakt, en is de man verdronken. De vrouw is gered, maar haar toestand is ernstig. Hedennacht is in de R. K. Kerk te Middelburg ingebroken. De offerblokken werden alle geledigd. Laatste berichten. MIJNONGELUK. KERKRADE, 9 Augustus. In de dominiale mijn werd de mijnwerker Kuper door een dynamietontplof- fing gedood. De directeur der mijn liet onmiddellijk een onderzoek instellen, daarbij had weer een dyiia- mietontploffing plaats met het noodlottig gevolg, dat een opz'chter en twee mijnwerkers getroffen werden. De toestand van den opzichter en een der mijnwerkers is zorgwekkend, de andere mijnwerker is slecihts licht aan hoofd en handen gewond. De leverancier dev dynamiet heeft terstond een onderzoek laten inst, Hen. op MU ZIHKUTTY OERIN G door het STEDELIJK MUZIEKKOS Directeur de Heer H. A. Maas, ZONDAG 10 AUG. van 8 tot 10 IN DEN HOUT. uur Programma. 1. The Honeymoon. Marsch 2. Ouverture tot de Operette „Franz Schubert" 3. Mein Traum, Walzer. 4. Fantasie uit de opera „La Fa vorite" Pauze. 5 Vmieitia, Marsch 6. Der Kaiserparade 7. Potpourri uit de operette „Der Vogelhandler" 8. Finale. Rosey. von Suppé. Waldteufel. Donizetti. H A. Maas. Eilenberg. Zeiler. REM. GER. GEMEENTE. Per abuis werd ons opgegeven, dat morgen om 10 uur in de Rem. Ger. Kerk geen dienst zal zjjn; ds. A. C. de Regt zal den dienst vervullen. ALKMAARSOIIE BAD;- EN ZWEMIN RICHTING. Van 1 tot en met 8 Augustus zijn aan bovenge noemde inrichting genomen: 186 baden door heeren, 17 door dames, 32 door onvermogenden, totaal 235 ba den. Hoogste temperatuur van het water 68 graden, laagste temperatuur 65 graden. Iiigezenden stukken. H.H. Trekhondeneigenaars van Ursem en Omstreken. Den 20sten en 21sten dezer maand zal de afdeeling Ursem en Omstreken van de Ilol 1Maatschappij van Landbouw een tentoonstelling te Rustenburg hou den, waar ook gevraagd worden trekhonden. Even wensch ik daarop uwe aandacht te vestigen. Een gelukkig' verschijnsel mogen wij het noemen, dat het bestuur van bovengenoemde afdeeling zoo welwillend was, om een rubriek te openen voor onzen trouwen en besten viervoeter. Het heeft hierdoor getoond, dat onze trekhond niet meer mag' gerekend worden te zijn een slaaf enkel geschikt om den noo- digen arbeid te verrichten en het overige deel van zijn leven aan den ketting door te brengen, doch in gezien, dat ook dit vraagstuk: „De veredeling en be scherming' van onzen trekhond", meer en meer op den voorgrond treedt. Gelukkig hebben de bestuursleden in navolging onzer Belgische naburen, waar een landbouwtentoonstelling zonder trekhonden ondenk baar is, de eerste schreden geplaatst- in een richting die algemeene toejuiching en navolging verdient, want een onomstootelijke waarheid is het, dat juist loor het houden van tentoonstellingen de onderlinge ijver wordt aangewakkerd, vele rasverbeteringen zijn daardoor tot stand gekomen, zooals van paarden, runderen, schapen, als van geiten, konijnen en pluim vee. Ten slotte zal dan een onzer schranderste huis dieren in aanmerking komen. ie toch op het plat teland bezit geen geweldige arbeidskracht in den vorm van zijn hond. Immers buiten den kleinen bur ger die hoofdzakelijk zijn brood er mede verdient, heeft, bijna elke landbouwer, groot of klein, zijn waak- of trekhond, om des morgens de vergaarde pro ducten fabriekwaarts te brengen. Gelukkig zien wij daaronder dikwijls uitstekend materiaal, doch ook veel, dat eigenlijk den naam van trekhond niet ver dient. Daarom, wilt gij weten welke goede hoedanig heden of fouten als zoodanig uw hond bezit, zendt hem in op bovengenoemde tentoonstelling. Hoe ve len uwer bezitten wellicht reeds dieren die in vele opzichten aan de eischen voldoen en die mogelijk daardoor aangewezen zijn de stamouders te worden van het toekomstig trekhondonras, HELGA PETRI. Ter afwisseling met de ernstige kunst waarvan men te Bergen en Bergen aan Zee reeds eenige ma len heeft kunnen genieten, werd er Vrijdag in het hotel ,.de Rustende Jager" te Bergen iets aangebo den, dat de bezoekers den avond zeer aangenaam deed doorbrengen. Alhoewel geen hooge kunst, moet het toch zeer ze ker als kunst beschouwd worden door de wijze waar op het werd gegeven. Mej. Helga Petri, dochter van onzen beroemden landgenoot, den violist Henri Petri, te Dresden woonachtig, trad op met allerlei liederen en liedjes. Daar waren Wiegeliedjes, een Spaansche. Bolero, een Vlaamsch dansliedje, volksliedjes, een Italiaansche marsch en Italiaansche serenade, een negerlied, een oud Eransch liedje, enz. Te zamen vormde dat een programma van achttien nummers, in reeksen van zes verdeeld, allen uit het hoofd, en in verschillende talen, behalve de Nederlandse lie gezongen. De voordracht van al die stukjes was eenvoudig, maar zeer natuurlijk en gaat vergezeld van gelaats mimiek. Op haar gelaat weerspiegelt zich als 't wa re de inhoud van het lied dat zij voordraagt. Mej. P. is nog zeer jong, haar sopraanstem imponeert niet door groot klankvolume, maar is buigzaam en zuiver, en de hooge toonen klinken bizonder mooi. Ook is dié stem technisch goed onderlegd, dit bewees zij in de Spaansche Bolero, waarin nog al wat coloratuur voorkwam, en o. m. de triller uitstekend was. Zij begeleidde zich zelf op de luit, een instrument dat wel wat geleek op een groote gitaar, maar klank voller is. Het wordt aan een lint om den hals ge dragen, de vingers van de linkerhand zet men op de snaren en met die van de rechterhand brengt men de snaren in trilling. Het podium zag er voor deze gelegenheid alleraar- ■digst uit. Daarop stonden groene planten, naar links een kleine tafel, er achter een stoel en op de tafel, die gedekt was met- een lang afhangend licht blauw kleed, een vaas met bloemen. Vóór het podium eveneens bloemen en groen, waartusschen kleine lampjes brandden. De achtergrond werd gevormd door een donkergekleurd gordijn. De jeugdige artiste had veel succes, het iegeliea van Petri en het liedje „a Paris" (16e eeuw) werden gebisseerd en aan het slot kwam zij er zonder toegift niet af. Na het laatste nummer voor de pauze bood de heer G. Visser haar een bouquet aan. A. K. DE BALKAN. De ambassadeurs-conferentie te Londen heeft gis teren belangrijke voortgang gemaakt met de vraag stukken die den vrede nog in den weg staan. Of schoon men nog geen beslissing heeft genomen, hoopt, men dat dit. zal geschieden op de bijeenkomst van a.s. Maandag. De conferentie tusschen Grieken en Bulgaren le verde nog geen resultaat op. Bulgarije verklaarde zich bereid, eenige verlangens van Griekenland in te willigen ten opzichte van Grieken op Bulgaarsch ge bied wonend, op voorwaarde dat wederkeerigbeid zal wórden verleend' ten behoeve van de Bulgaren, wo nende. op Grieksèh gebied. De moeilijkheid komt vooral door het feit., dat in het nieuwe Bulgaarsche gebied geen inwoners van Grieksche nationaliteit wo nen en Griekenland daarom niet bereid is speciale rechten aan de Bulgaren te verleenen. Het gerucht, dat Bulgarije Turkije den oorlog zou verklaren, is van allen grond ontbloot. Bulgarije besloot zijn troepen onmiddellijk na de ond'erteeke- ning van het vredesverdrag naar huis te zenden. De Turksche ministerraad' heeft nog geen besluit genomen over het antwoord1 op het advies der gezan ten om Adrianopel te ontruimen. Het wordt waar schijnlijk geacht, dat de Porte daarop geen formeel antwoord za'l geven, doch haar gezanten bij de mo gendheden zal opdringen de redenen, die Turkije tot herneming van Adrianopel hebben bewogen in de Eu- ropeesehe hoofdsteden nog eens uiteen te zetten. AMERIKA. In de bijeenkomst van ambtenaren van de schatkist der Vereenigde Staten en een aantal personen welke de bankkringen vertegenwoordigden, heeft de vice-minister Williams gezegd, dat de schat kist. bereid was 125 tot 250 millioen gulden te depo- neeren wanneer dit noodig was om hulp te verleenen bij het binnenhalen van den oogst. De oorspronke lijke mededeeling' van den minister van financien luidde, dat voor dit doel &2J/2 tot. 125 millioen gulden zouden beschikbaar zijn. CHINA. Het aantal opstandelingen, dat de for ten van Woesoeng verdedigt, neemt dagelijks door de sertie belangrijk af. Eergisteren zou zich de helft van het garnizoen, bestaande uit 3000 man, hebben aangegeven. Men verwacht ieder oogenblik de over- rave van dit. laatste bolwerk van den opstand. KORTE BERICHTEN. Te Bojtnieux (Fr.) is een j o n g meisje doof haar eigen familie doodgeranseld. Zij be weerde door den duivel bezeten te zijn en om die uit te bannen, bonden haar vader, moeder, zuster en broeder haar op een stoel vast en sloegen haar zoo lang met stokken tot zij bezweek. Woensdag werd te Lima, in Peru een aardbe ving waargenomen. De steden Carabaya en Quisa- sha zijn verwoest; duizenden inwoners zijn dakloos. -Aan het meer van Genève heerscht een t y- phiisepidemie. Er zijn vele ziektegevallen, en kelelijders zijn reeds bezweken. De algemeene werkstaking in Katalonië is met ingang van heden afgekondigd. De 23-jarige prins August zu llohenlühe-Oeh- ringen, die in de rechten gestudeerd heeft te Leipzig, Miinchen en Breslau, is wegens zijn groote verkwis tingen onder curateele gesteld. Burgerlijke Stand. ALKMAAR. GEBOREN: 9 Aug. Jan, z. van Piet-er Koger en Elisabeth Nieu wenhuis. Wilhelmina Catharina Helena, d. van Johannes Jacobus Reinierse en Trijn tje de Haan. OVERLEDEN: 8 Aug. Maria Frederica Plas, gehuwd- met Leornar- dus Kempen, 64 jaar. OUDKARSPEL (Juli). Getrouwd: H. Hart en J. Balder. P. Dekker en A. Bakker. Jb. v. Exter en A. Balder. C. Slooves en G. W. Schuyt. P. Pannekeet en T. Buur. C. Bregman en G. Beeldman. Geboren: George, z. v. G. v. d. Bel en A. Zea- man. Nicolaas Lambertus, z. v. J. Jonker en I. den Das. Pietertje, d. v. C. A. Groenveld en A. Schrieken. Catharina Maria Johanna, d. v. P. Zweed en M. C. Schuurman. Pieter Jacob, z. v. P. Bier man en G. Schagen. Jan, z. v. Jan Blokker enH. Prins. Overleden: Aaltje Winder, 17 j. A. G. Oud huis, 1 j. TELEGRAF1SCH WEERBERICHT. 9 Augustus, Medegedeeld door het. Koninklijk Ned«ri*Dd4«h Meteorologisch instituut te de Bil» Geldig tot den avond van 10 Augustus. In het gebied van de waarneming ia de hoogste be kende stand van den barometer 769.5 te Horta. De laagste stand van den barometer 749.5 te Bodo. VERWACHTING Zwakke tot matige zuidwestelijke tot noordweste lijken wind, veranderlijke bewolking, waarschijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer, wellicht iets warmer. HET WEER IN HET BUITENLAND. Alleen in Engeland kunnen wij bet weer goed noe men bestendig is het echter ook daar niet. In Frankrijk is< het abnormaal koel; de wind waait er nu uit, West, en er zijn wel teekenen, die op verbe tering' in den toestand wijzen. In Duitschland is het weer uiteenloopend; de tem peraturen liggen er laag; op sommige plaatsen viel regen; er komen echter ook tijdelijke opklaringen voor. In Zwitserland is de temperatuur gedaald; een zware bewolking houdt den zonneschijn tegen. Enkele stations berichten regen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis, dat de KER MIS dit jaar zal gehouden worden van 23 tot en met 31 AUGUSTUS a.s.; dat de regeling van staanplaatsen en van hetgeen verder met de Kermis in verband staat, opgedragen blijft aan de Gemeente-Politie; dat de LOTING van de niet verpachte staanplaat sen zal plaats hebben aan het Politie-Bureau op WOENSDAG 20 AUGUSTUS a.s., des voormiddags te 10 uur; dat de STRAATMUZIEK beperkt wordt en behal ve de verleende voortdurende, niet meer dan vijf ver gunningen voor draaiorgels zullen worden uitge- dnt op MAANDAG 1 SEPTEMBER a.s., des mor gens, een aanvang moet worden gemaakt met het al- breken en het opruimen der kramen, tenten en uit stallingen, welke uiterlijk op WOENSDAG 3 SEP TEMBER d. a. v. moeten zijn opgeruimd. Alkmaar, 7 Augustus 1913. Burgemeester en Wethouders voornoemd, G. RIPPING, Voorzitter. DONATH, Secretaris. G B O O T E ëHrbtbcrtcht«». Gemengde mededeelingen. KORTZICHTIGHEID. Vele kortzichtigen hebben, zooals men weet, hun kwaal aan de schoolbanken te wijten. Zooals onlangs Ie resultaten van een dezer dagen gehouden experi ment bevestigden, is de kortzichtigheid enkel en al leen het, gevolg van de hangende houding van het hoofd. Prof. Levinsohn, te Berlijn, heeft een paar apen gedwongen tot een dergelijke houding' als de schoolkinderen aan te. nemen, en dit eenige maanden lang een paar uur daags. Het gevolg was, dat een aap, wiens gezicht voorheen normaal genoemd kon worden, na de proef merkbaar aan kortzichtigheid leed, terwijl een aap, die al eenigszins kortzichtig was, in veel ernstiger graad bijziende werd. Nethuid en oogspieren hadden ook danig onder den invloed van de kuur geleden. Bij de kortzichtigheid speelt de erfelijkheid een gi'ooten rol. De nakomelingen van een ras, waar ge slacht op geslacht de vrouwen zich b.v. dagelijks de oogen pijnigden met inspannend naaiwerk, zijn als het ware tot bijziendheid voorbeschikt. ,'v««s'i- .v <0G8k3&r.~V GRAPJE UIT „ULK." OnderwijzerWie van jullie kan me een ander woord voor vriend noemen De jongens zwijgen. „Nu, hoe heet een mensch. die alles voor ons dost, zonder zich er voor te laten betalen Een kam. nu 6" Een jongen „Een kameel 1 ALKMAAR8 Aug. Kaas. Kleine volvette met -ijksmerk fkleine fabriekskaas f 31.50, kleine boerenkaas f 32,50 commissie f 31.middelbare f 32.50. Aangevoerd 401 stapels wegende 229932 Kilogram, waaronder KG. volvette kloine f Handel goed. ALKMAAR, 9 Aug. Aangevoerd 24 paarden f 60 4 150veulens f 0 4 0, 66 koeien en ossen f 180 4 350, vette kalveren f a per ned. pond f 0 a 0.—, 34 nuchtere kalveren f 10 a 25, 0 ezels f 0 4 0, 75 magere schapen f 16.4 30.0 vette id. f 0 4 0,lammeren f a vette var kens, per ned. pond 0 4 0 ct., 22 magere id. f 21 4 34, 276 biggen f 11.— 4 17.-, 7 bokken en geiten f 4 a 10,0 0 kleine bokjes f 0.0 4 0.—, boter, per l/2 ned. pond hoogste prijs f 0.70, middelprijs f 0.65 laagste prijs f 0.60, aangevoerd 5424 kop, keipieren f 4.50 4 5.eendeneieren 0.—. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Aug. Heden werd besteed voor 2105 zak (35 kilo) aard appelen: muizen f 0.85 a 1,25,Julia's f 0.90 a 1,15. schoolmeesters f 0.75 a 1.30, Gladblaadjes f 0.a I 0.graafjes f 1.30 a 0.kleine f 0.a 0. Blauwe f 0.90 a 1,15, 200 Kg. slaboonen f 1,10 a 6.50105 baal zilvernep 1.50 a 2.70, zak tuinboo- nen 0.— a 0.—, —0 bos rabarber f 0.— a 0. 9 Aug. v.m. 66000 bloemkool le soort f7.a 18 50, 2e soort 2.60 a 4.50, 36000 Roode kool f 4.70 a 7.10, 6700 gele f 6.20 a 7,90,1500 witte f 5,90 a 6.30, 29400 bos wortelen f 1,50 a 3,60 per 100 bos,bos rabarber f 0.— a 0.—. BOVENKARSPEL, 8 Aug. Groote muizen f 1.90 a 2.10, kleine f 0.a 0.blauwe f 1,90'a 2,10. Aanvoer 1800 zak. Bloemkool f 14.50 a 17.50, 2e soort f 7,a 11.75. Witte kool f 5.a 9.25, gele id. f 10.a 12.—, Roodekcol f 4.50 a 8.25.

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2