Paardenmarkt op Maandag 1 September 19' En wwiuunjMwanwirj"wnw BUITENLAND. te ALKMAAR, STADSNIEUWS. Door liet, kalme optreden. van den waarnemenden but gemeester is het niét tot verdere handtastelijkheden St! komen. H ERDESNKING VAN NEERLANDS O NAFItANKELI J'RHEID IX BELGIë. De in België gevestigde Nederlanders, zoo meldt het Maandbl. der Ned. Kamer van Koophandel te Brussel, hopen op Maandag 1Y November op waardi ge wijze het 100-jarig jubileum van Nederlandss on afhankelijkheid te herdenken. Ter voorbereiding werd reeds een feestcomité ge vormd en er is een eere-eomité gekozen, waarin zit ting hebben de heer jhr. Van Weede, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van H. M. de Ko ningin der Nederlanden te Brussel, voorzitter, en de he er en jhr. P. B. A. Mclvill van Carnbee, gezant sehapsraad te Brussel, J. A. van den Bergh, consul- generaal te Antwerpen, J. D. Ruys, consul-generaiu te Brussel, en andere Nederlandsche consuls in Bel gië. Des middags zal een nationale betooging wor den gehouden in een met planten en bloemen versieid lokaal te Brussel, waar door solisten en koren toe passelijke liederen ten gehoore zullen worden ge bracht en prof. dr. P. J. Blok, hoogleeraar te Leiden, onze groote geschiedkundige, als feestredenaar zal optreden, terwijl een apotheose het geheel zal beslui- Den avond van denzelfden dag zal er een feestmaal met dames plaats hebben, waaraan ieder volwassen Nederlander tegen betaling zal kunnen deelnemen. Men Dr. J. Th. DE VISSER. schrijft uit Amsterdam aan de N. het en GEEN BETREKKING VOOR HEM. 1 De hulp van de politie werd gisteren te Utrecht ingeroepen door een bewoonster van de Bleekerskade. Een 13-jarige zoon maakte het haar zóó verbazend lastig, bedreigde haar met mishandeling enz., dat de moeder ten einde raad was en om hulp riep. Men raadt in geen tienen, wat de knaap van 13 jaar aan leiding had gegeven, om zóó tegen z'n moeder op te treden, schrijft het U. D. Toen de politie den jongen onderhanden nam en hem de les las over z'n brutaliteit, bleek het, dat de knaap ontevreden was, omdat omdat z n moeder hem geen permissie wilde geven om zich als acrobaat aan te meldenbij het circus Sidoli, op het Vreeburg'.! Daar wilde de moeder niemendal van hooien. En de jongen probeerde met geweld z'n wil door te zetten. De politie heeft hem aan het verstand gebracht, dat een ventje van 13 jaar niets te willen heeft en voor alles behoort te denken aan liet groote gebod van den eerbied. De rust in het huis was hersteld. UIT URSEM. Hcdetttnorgéii vier uur werd brand ontdekt in een der hooibergen nabij de wening van den heer N. Nooij, in den polder Meisen, aan de ringvaart, ge meente Ursem. Spoedig was de brandweer ter plaat se, waardoor reeds om 5 uur water gegeven kon wor- Vari een heers oh er de persoori van Rebel in zijn partij omstraalde. Niet alleen do ouderdom, maar vooral ongelukkige familieomstandigheden hebben Bebel do laatste paar jaren geknakt. Zijne vrouw, deelgenoote en steun in al zijn strijd en moeilijkheden, ontviel hem. De echt- den. Hierdoor is het mogelijk geworden, het huis en 1 genoot zijner eenige dochter, een arts, stierf als offer CL: Onlangs werd bericht, dat dr. J. Th. de isser - die door zijn niet-herkiezing tot lid der Tweede Ka mer wederom in de termen gevallen is voor een be roep begeerd zou worden bij de Herv. Kerk te Amsterdam in een der bestaande vacatures. De kiesvereeuiging „Het Evangelie (het college alwaar de naam van dr. De Visser was opgegeven als candidaat-predikant) heeft thans vergaderd en over dit voorstel gesproken. Er bleken te ernstige grieven tegen dr. De Visser te bestaan om hem de gelegenheid te bieden wederom in zijn vroegere functie te worden hersteld. Zoo werd door een der leden opgemerkt, dat dr. De ^in dertijd gezegd had: „Het predikambt is mij liefsten kort daarop tóch de Kerk verliet Kamerlid werd. En een ander lid meende, dat de Amsterdamsche gemeente geen „toevlucht voor daklooze domine s mocht zijn. Met 13 stemmen tegen, 5 stemmen vóór en 2 stem men blanco, werd de naam van dr. De V. van de can- didatenlijst afgevoerd en als drietal geformuleerd: dr. J. F. Beerens, te Doesburg; ds. J. H. Wolters, te Heemstede, en ds. F. Breen, te Numansdorp. Daar deze ethische kiesvereeniging „Het Evange lie" het eenige college was dat dr. De Visser de kans geven kon wederom predikant te Amsterdam te wot den, aangezien de andere orthodoxe kiesvereeniging ultra-gereformeerd en de derde modern is, blijkt thans de pas afgesneden. HET NED. ROODE' KRUIS IN SERVIë. Aan een brief van dr. Lingbeek, die kort geleden als hoofd' van de ambulance van het Nederlandsche Roode Kruis te Belgrado voor den tweeden keer naar den Balkan trok, welke brief gericht is aan het h'oöfdconiité, is het volgende ontleend: Wij zien het leven thans van den ernstigs ten kant ón onze arbeid, in hoofdzaak een strijd tegen de ziek te-microben, eischt van ons een onafgebroken ploete ren, dag en nacht. Vierhonderd, of daaromtrent, bedden bezet, waar van vele met gewonden met gecompliceerde en geïn fecteerde fracturen, die veel zorg vereisehen, daarbij een snelle mutatie, telkens nieuwe bezendingen van het front, die aankomen, en groepen genezen of bijna genezen patiënten, die huiswaarts gaan of als nakuur naar een badplaats worden gezonden dit alles geeft de handen méér dan vol aan een betrekkelijk kleine ambulance als de onze. Wij beginnen om 6 uur 's ochtends en eindigen meestal om 10 uur 's avonds, enkele keereu vroeger, enkele nachten moet er worden doorgewerkt. Maar meestal komen we er best door. Natuurlijk is dit. voor een klein personeel niet lang vol te houden, zal de verpleging eenigszins „Hollandsch" zijn, maar gelukkig spreekt men reeds van vrede." „De gewonden zien er al even droevig uit als over al. Zij worden eerst oppervlakkig gesorteerd en dan gereinigd, geknipt, get-ondeusd, friscli afgewasschen in de badkamers en aangekleed, en dan naar de ver- bandkamer gebracht, waar de verbandvewrisseling plaats heeft. Sommigen hebben al een week hun eerste verhand aan en als dat geopend wordt, krioelt het van snel- kruipende vliegen-ma den en wat men ruikt is naar rato. Maar als ze straks schoon zijn en rustig in hun frissche bed liggen, voelen ze zich als nieuwe mensclien en de meesten slapen weldra als in Abra ham's schoot." „Voor zoover wij kunnen oordeelen, zijn de Serven prettige zieken, licht tevreden, dankbaar en gehoor zaam. Al spoedig herkrijgen ze hun zelfvertrouwen, zoeken en vinden aansluiting en vormen op hunne za len vroolijke groepjes, die elkaar hun jagerlatijn ver tellen. Een van de zusters meende, dat het zulke groote kinderen waren, die Serviërs, dat ze onmoge lijk mee konden hebben gedaan aan de van beide zij den gepubliceerde gruwelen. Op zaal 12 ligt een lichtgewonde Zigeuner, een man die nooit muziekles heeft gehad, oud-lid van een Tziganen-orkest, die zijn viool hanteert met 'n mees terschap om jaloerse!) op te zijn. Hij speelt ook voor ons als er een verjaart. U weet, dan wordt er ge- traeteerd en worden er spelletjes gedaan, die zóó in den smaak vallen, dat het verwonderlijk is hoevelen van ons in Augustus geboren zijn. Als men dien zwartkop over zijn instrument ziet hangen en hoort fantaseeren volkswijsjes uit de Puszta zoowel als tin geltangel- of straatdeuntjes, met groepjes gewonde kameraden er omheen, die er van genieten als van een lekkeren schotel thuis, heb ik spijt, niet het ta lent van een Israels te bezitten. Onze Nederlandsche zalen maken weer een goed fi guur, al geven de donkere dekens m. i. niet half zoo n frisch inkijkje als de witte in Konstantinopel." Een plaag, schrijft dr. Lingbeek, zijn de vliegen en noff andere insecten, ,,'s Morgens bij het opstaan maakt iedereen eerst de balans van den nacht op en gaat dan aan het vangen. Springende en kruipende, alle op bloed belust, zwarte en roode en tusschen- soorten, net als in de politiek, met dit verschil, dat men ze zonder onderscheid van 't lijf moet trachten te houden, vooral nu ze de sleclite reputatie hebben vaak dragers te zijn van ons vijandige wezens. Ge lukkig bespeuren we van cholera nog niets, ten hoog ste wat cholerine komt hier en daar voor." UIT BERGEN AAN ZEE. *Het zal velen aangenaam zijn in dezen tijd, uu te Bergen zooveel concerten worden gegeven, in de ge legenheid te worden gesteld ook de eerste kunstenaars te hooren. Zaterdagavond treedt te Bergen aan Zee de hoogbegaafde pianist Dirk Schaefer op. Ongetwij feld zal hij hooge kunst te genieten geven. UIT OUDKARSPEL. Gisteravond vergaderde de ziekenvereeniging „Hulp in Nood" ten looale van de heer K. Koppen. Een 20-tal leden was aanwezig. Uit de rekening van den pen ningmeester bleken de ontvangsten over het afgeloopen kwartaal te bedragen f 454.85, de uitgaven f 378.981/g, alzoo een saldo van f 75.86l/2, waardoor het kasgeld thans bedraagt f 1560.631/2, waarvan op de spaarbank geplaatst f 1382.97. 70 uitkeeringen zijn gedaan tot een bedrag van f 319.70 over 19 personen. Besloten j werd, naar aanleiding van enkele herziene punten in het reglement nog geen reglementen te laten drukken, doch de wijzigingen op de achterzijde van het convo catiebiljet te vermelden, een en ander met het oog op mogelijke wijzigingen die zouden kunnen komen in verband met de ziektewet en de Koninklijke goed keuring. In bespreking kwam daarna een voorstel van den voorzitter van het hoofdbestuur, inzake her verzekering tegen besmettelijke ziekte. De vergade- München was ring voelde hiervoor niet veel, besloot echter dit als toon, afgewerkte techniek, en boeiende, gevoelvolle punt van behandeling op de volgende agenda te plaat- J voordracht zijn de kenmerken van haar spel, x,~ de andere hooiklampen, hoewel deze in de onmiddel lijke nabijheid van de brandende stonden, te behou den. i »!t Den geheelèn morgen was het echter noodig water te geven. De spuit en de slangen bleken flink te vol doen. UIT EGMOND AAN ZEE. Gisteren werd door eenige dames en jongoheeren. leerlingen van - - en onder, leiding van den heer H. A. Maas, voor de oude zeelieden in de Prins Hen- drik-Stichting, een mandoline concert gegeven, dat een uur van veel genot werd voor die oudjes. De mu sici hadden een zeer dankbaar gehoor. De woorden van dank, welke de directeur der stichting bracht voor het uitvoeren van het goedge kozen programma, werden evenals zijn „Tot weer ziens!" met een daverend applaus onderstreept. Laatste hertctiteii. H. M. DE' KONINGIN NAAR E.N.T.O.S. AMSTERDAM, 14 Aug. Het bestuur van de E.N. T.O.S. heeft bericht ontvangen, dat H. M. de Ko ningin a.s. Zaterdag de tentoonstelling zal bezoeken. Air. KOLKMAN. LEIDEN, 14 Aug. Naar we vernemen, zal mr. Kerstens alhier, die zitting heeft in de Provinciale Staten voor het district Leiderdorp, zijn zetel inrui men voor minister Kolkman, ten einde diens benoe ming tot lid van Ged. Staten (vacature Nolet) moge lijk te maken. DE HERTOG VAN CONNAUGHT. IJMUTDEN, 14 Aug. Het jacht „Alexandra", met, den hertog van Connaught aan boord, is hedenmid dag de haven binnengeloopen. Kunsten en Wetenschappen. BERGER CONCERTEN. Het concert van gisteravond in de concertzaal van „de Rustende Jager" gegeven, heeft gemengde in drukken gemaakt. De violiste, mej. Herma Studeny uitstekend. Een mooie klankvolle sen. Na enkele besprekingen van minder belangrijken aard werd de vergadering gesloten. UIT SCHOORLDAM. Het café „Sluiszicht", alhier, ter grootte 90 c.A., geveild door notaris van der Veen maar, is gekocht door de tegenwoordige huurster mej. wed. W. Ivangh, voor 2500. van te 3 A. Alk- 1 EEN HOOG BOD. De 's-Hert. Ct. meldt, dat. een antiquair, op de ten toonstelling van oude kerkelijke kunst te s-Herto- genbosch, voor de drie Evangeliaria uit het aartsbis schoppelijk museum en den abtsstaf, toebehoorende aan mgr. Callier, bisschop van Haarlem, een millioen francs heeft geboden. De drie Evangeliaria zijn feitelijk het eigendom der Katholieke parochie St. Lebuïnus in Deventer, doch worden in het aartsbisschoppelijk museum be waard. Zij zijn ter tentoonstelling voor een bedrag van 200,000 verzekerd. Het blad deelt nog mede, dat het niet zeer waar schijnlijk is, dat op het bod zal worden ingegaan. EEN PROTEST. In de gisteren gehouden vergadering der gemeente Velsen, bracht de lieer van den Frans raad Net- scher, wethouder, ter sprake, hoe nog steeds niet van de Kroon is afgekomen de al of niet goedkeuring der gemeente-begrooting over 1913. De gemeentewet toch zegt in art. 201 dat binnen 2 maanden na eenig beroep een beslissing moet volgen. 15 April zijn bezwaren ingediend 15 Juni had dus uiterlijk Raad een beslissing moeten bereiken en nu 2 maan de den UIT HOORN. Op de gisteren gehouden paardenmarkt waren aan gevoerd 160 paarden, waarvan de prijzen waren als volgt: luxe-paarden f 400 k 600, werkpaarden 200 a f 400, slachtpaarden 90 a 140, hitten 100 a 250, 2 veulens 100 a 150. De handel was matig. den na het verstrijken van den wettelijken termijn, j weet de Raad nog van niets. De heer Netscher pro- testeerde, dat het gezag', dat het voorbeeld in het na leven der wetten dient te geven, op deze wijze op- treedt. De gemeente wordt nu reeds een paar maanden zonder begrooting bestuurd, KORTE BERICHTEN. Te Hilversum sprong Dinsdagavond een 22-jarig meisje, aan den overweg bij den Laarderweg op den reeds in beweging zijnden trein naar Amsterdam. Zij wilde nog een waggon binnengaan. Een reiziger, die het bemerkte, trok aan den noodrem, waarop de trein onmiddellijk stilstond. Tegen^ de jonge dame werd proces-verbaal opgemaakt. Zij vertelde, dat ze haar aanstaande in den trein had zien zitten. Alles weten is alles vergeven! De vergadering van den Raad der gemeente Bergh, kon, meldt de Tel., Dinsdag' wegens onvoltal ligheid niet doorgaan. Met den voorzitter was slechts één lid aaftwezig'. De andere vroede vaderen kon men vinden op de Doetincliemsche kermis. Dat von den de heeren prettiger. Vergaderen kan men trou wens altijd en de Doetinehemsche kermis komt maar eens in 't jaar. Naar men aan het Handelsblad mededeelt, be draagt de directe schade, die de beide schooljongens (10 en Y jaar oud, niet 12 en 8, zooals werd gemeld), in de lokalen van de openbare school te Tegelen heb ben aangericht, niet ongeveer 300 maar slechts 30 gulden. Het bericht, als zouden de 'bewoners aan de slui zen te IJmuiden zijn aangezegd, hun woning te ver laten, met het oog op den nieuwen sluisbouw, wordt van gemeentewege tegengesproken. In de gisteren gehouden zitting' van den Raad van Velzen is besloten tot. de stichting eener gemeen telijke waterleiding en daarvoor een leening aan te gaan, groot 505,000, tegen eene rente van 4.25 ten honderd, af te lossen in 50 jaren. Eien Dinsdag te Groningen uitgebroken gedeel telijke staking in het graanvervoer, is gisteren alge meen geworden. Heel bet graanbedrijf ligt stil, be nevens het kolen- en zaadvervoer. De staking omvat een 250 arbeiders. Dinsdag is door den schilder Mutsa.ers een aan klacht ingediend bij den officier van justitie te 's-Hertogenbosch tegen het „Eindhovensch Dagblad" wegens het verspreiden van een onwaar bericht om trent hem. Bij het binnenkomen in de haven te Rotterdam, ontdekte Dinsdag de bemanning van het zeilschip „Lauriston", liggende in de Rijnhaven te Rotterdam, in de pompkast van dat schip een man, die zich ge durende de reis van Taltal (Chili), welke 140 dagen duurde, verborgen heeft weten te houden voor de op varenden. Hoe de man zich gedurende al dien tijd van voedsel heeft voorzien, is een raadsel. Gemeld wordt, dat hedenavond in de Staatscou rant zal verschijnen het Koninklijk Besluit vermel dende de benoeming van Mr. J. H. C. Bussing, onder directeur van de Rijkspostspaarbank, tot directeur van die instelling. daarbij neemt zij haar taak ernstig op, getuige de keuze harer stukken. Behalve drie solonummers speelde zjj twee belangrijke werken, en wel een sonate van I Sjügren, en de sonate, opus 13 van Grieg. Een moei lijke taak voorwaar, die spreekt van een hooge op vatting van haar kunst, en die zij op schitterende wijze heeft volbracht. Bizonder rustig [en zeker speelt zij. Men gevoelt het, voor moeilijkheden behoeft zij zich niet bevreesd te maken, want zjj beheerscht ze volkomenen vandaar dan ook die rustdie den hoorder zoo weldadig aandoet. De solonummers „Aria" uit het vioolconcert j van Goldmark, „Menuet" van Mozart, en „Humo reske" van Dvorak speelde zjj met echt vrouwe lijke gratie. I Maar met de zangeres had men het niet getroffen. Vooreerst is de klank der stem niet mooi, en dan wordt de zang ontsierd door een voortdurend, akelig i vibrato. Het best klonken nog de pianissimo's zooals in bet Ijed „Es musz ein wunderbares sein" van Liszt. 't Was jammer, want de verwachtingen die de violiste j had weten op te wekken, werden door deze zangvoor drachten allesbehalve vervuld. 1 Mej. Hummy Heijligers de zangeres, Frau prof. Amalie Gimkiewicz en mej. M. kwamen ook uit Mün chen had de belangrjjke klavierpartjj van de viool voordrachten te begeleiden. Zjj deed zich daarin ken- nen als een waardige medewerkster van de violiste, wat geen geringe lof is, want voornamenlijk in de vioolsonaten stond zij voor een alles behalve gemak kelijke taak. Die taak heeft zij met succes volbracht. Eveneens speelde mevrouw M. van Nierop uit Am sterdam zeer goed de begeleiding der zangstukken. De Blütner vleugel door bemiddeling van de firma P. Th. IJpma te Alkmaar, afkomstig uit het maga zijn van de heeren Duwaer en Naessens te Amster dam, was een prachtinstrument. Ea ten slotte ver melden wjj nog, dat de dames bloemen ontvingen, het podium weer met planten en bloemen was ver sierd en de zaal een belangrijke verbetering heeft on- van zqn beroep aan bloedvergiftiging. Bebel's doch ter werd tengevolge hiervan ernstig' zenuwziek. Dit alles werkte zeer drukkend op den ouden man, en lichamelijk sterk was hij nooit geweest. Hij heeft zelf verteld, hoe de twee jaar vestingstraf, tot welke hij in 18Y2 tegelijk met Liebknecht veroordeeld werd, hem het leven hebben gered. De dokters constateer den toen tuberculose in zijn linker long, die onder de gedwongen rust genas. Maar in zijn zwak lichaam woonde een ontembare geest. Zijn vurig tempera ment, zijn onwrikbaar geloof in zijn idealen en een buitengewone welsprekendheid maakten hem tot den voornaamsten leider van de Duitsche sociaal-demo craten. In zijn partij was voor Bebel aigemeene eerbied. Aan zijn eerlijkheid durfde ook de felste tegenstan der niet twijfelen. Zelfs de Deutsche Tageszeitung, die het feit van socialist te zijn op zichzelf als een misdaad beschouwt, brengt hulde aan zijn nagedach tenis. Ja, het agrarische orgaan bewijst hem zelfs de eer, hem als mensch naast den kort geleden overleden leider der conservatieve groep, Kanitz, te stellen. Met Bebel is het oudste lid in dienstjaren van den Rijksdag gestorven. Bebel heeft reeds in 186Y op 2Y-jarigen leeftijd deel uitgemaakt van den Rijksdag van den Noord-Duitschen Bond. Slechts met 2 jaar onderbreking is hij sedert lid geweest van alle Duit sche Rijksdagen. Eerst kort voor zijn dood schijnt hij er op aandringen van verschillende doktoren aan gedacht te hebben, zich terug te trekken. Zijn politieke werkzaamheid heeft hem bij elkaar 56 maanden vrijheidsstraf berokkend. Het partijbestuur ontving Dinsdag nog een brief van hem, waarin hij schreef, dat hij aan het partij congres te Jena zou deelnemen, en dat hij zich reeds voor de reis gereed maakte. Bebel's lijk zal volgens zijn wensoh te Ziirich ver brand worden. SPANJE. De Spaansche resident-generaal in Ma rokko, is naar Madrid ontboden, om aan den minis ter-president en den minister van oorlog een uiteen zetting van zijn beleid te geven. De regeering moet zeer ontevreden zijn over den gang van zaken en men is van meening, dat de generaal niet naar Marokko zal terugkeeren. AMERIKA. John Lind, de afgezant van presi dent Wilson, heeft met den Mexikaanschen minister van buitenlandsche zaken een onderhoud gehad en hem de voorstellen van de regeering der Vereenigde Staten meegedeeld, die binnenkort ter kennis van de Europeesche mogendheden zullen komen. dergaan door de electrische verlichting. A. K. DE BALKAN. geen officieele verklaring rs open- van oor- vag den aan her- Ofscboon »og baar gemaakt, is men te Weenen algemeen deel, dat Oostenrij'k-Hongarije zal afzien eisch, om het vredesverdrag van Boekarest zienitig door de mogendheden te onderwerpen. Deze plotselinge zwenking moet verklaard worden uit een mededeeling van de Russische regeering, dat zij in overleg met Frankrijk geen revisie zal verlan gen. Oostenrijk zal zich er thans toe bepalen, het vre desverdrag niet te erkennen. Het fiasco der Oos- tenrijksche diplomatie zal vermoedelijk leiden tot het, aftreden van graaf Berchtold, den minister van bui tenlandsche zaken. In een dagorder van koning Ferdinand van Bul garije aan zijn leger wordt volgens de „Tanin" bewe zen, dat Bulgarije den vrede van Boekarest slechts beschouwt als een wapenstilstand. Zoodra het op krachten is gekomen, zal het opnieuw naar de wape nen grijpep. Het Servische Staatsblad bevat een koninklijk be sluit, waarin last wordt gegeven tpt demobilisatie van het geheele Servische leger. Ook zal Koning Constantijn van Griekenland, wanneer hij Zondag pf Maandag terugkomt, waarschijnlijk het bevel geven tot demobilisatie van liet leger. DUIT'SCHLAND. Hieronder laten we nog eenige aan de N. R. Ct- ontleende bijzonderheden volgen omtrent den overleden leider der Duitsche sociaal democraten, den heer August Bebel. Wie Bebel de laatste jaren in den Rijksdag zag, zou, op zijn uiterlijk afgaande, niet licht op de ge dachte gekomen zijn, dat hij de man was, die de soci alistische beweging in het Duitsche Rijk op gang heeft geholpen en haar als voornaamste en krachtig ste leider tot een macht heeft gemaakt, die in om vang en hechtheid zelfs de organisatie van het Ka tholieke centrum over hpt hoofd is gegroeid. Een klein, zwak uitziepd, mager mannetje was hij gewor den, naar het uiterlijk een afgeleefde grijsaard. Het woord voeren deed hij niet meer, Slechts een enkele maal maakte hij nog met zwakke stem eep kprfe op merking. De gebreken van den ouderdom en vooral ook een hartkwaal dwongen den vurigen man tot kalmte, maar daarom verminderde nog niet zijn invloed in de sociaal-democratische partij. Dé conservatieve Deut sche Tageszeitung merkte gisteravond op, dat ieder echten Duitscher het monarchisme in het bloed zit, zelfs al is hij revolutionnair, en dat daarom de glans CHINA. De regeeringstroepen, die Kanton hebben bezet, zien er over het algemeen potsierlijk uit. Ve len doen de gedachtenis der Sansculottes herleven, anderen marcheeren door de stad met een waaier in de eene, een geweer in de andere hand. Van tucht en orde trekken zij zich niets aan; het. gebied dat zij zijn doorgetrokken is geplunderd en te Kanton is men in doodsangst over het gedrag der soldaten, die al ver scheidene inwoners hebben doodgeschoten, naar ze zeggen bij ongeluk. HET WEER IN HET BUITENLAND. Uit Zwitserland meldt men regen, regen, regen! Ook aan de Italiaanscbe meren is het weer ver vau fraai. In Oostenrijk heerscht eveneens storingweer. Het is er koud, In Duitschland blijft het weer uit eenloopend, en is het plaatselijk regenachtig; overal is het te koud voor den tijd van het jaar. In Frank rijk, waar de wind uit Noord-West blaast, wisselt be wolking met zonneschijn af; er is nog eenige regen gevallen. In Zuid-Eingeland komt getemperde zon neschijn voor. Op de Schotsch Hooglanden is het meest druilerig, tijdelijk opklarend. Het is daar broeierig, htÉiwel niet bepaald warm. In het hooge Noorden is het zonnig, en de temperatuur is er aan genaam. KORTE BERICHTEN. De Parijsclie handelsrechtbank heeft den heer Deperdussin failliet verklaard. Gisteren ontploften te Rome twee kleine bewaarplaatsen vaü granaten eener batterij aan den Tiber. Drie soldaten, die bezig waren met 't ontladen van granaten, zijn gedood. De textielfabrieken te Barcelona hadden giste ren hun deuren weer geopend, doch van de stakers heeft slechts een duizendtal zich ter hervatting van den arbeid aangemeld. De fabrieken zijn des middags dan ook weer gesloten. Het Catalaansche spoorweg personeel dreigt ook met staking', In het ontwerp der Braziliaansche be groot i (i g zijn de ontvangsten 121.500 booger ge raamd dan de uitgaven. De uitgaven zijn zoo laag mogelijk gehouden door opschorting van alle werken, die uitstel konden lijden, en bezuiniging op alle open bare diensten. In Berlijn-Wilmersdorf hebben dieven uit een huis voor 30.000 aan waardevolle voorwerpen ge stolen. Daarna trachtten ze den boel in b r a n d te steken. Op de aanhouding van de dieven, waarvan elk spoor ontbreekt, is 3000 gesteld. Een Parijsclie hotelier en een oberkeiIner werden onder verdenking van spionnage te Straatsburg gearresteerd. B O O T E EEN LEGAAT AAN DE NED. HERV. DIACONIE. Door wijlen den heer Frederik Meijer is aan de Ned. Herv. Diaconie alhier een som vermaakt van 500, vrij van successierechten. TE LANG GEPASSAGIERD. Door de politie zijn aangehouden twee lichtmatrozen, thuis behoorende op de „Nautilus" te Helder, die van passagieren waren achtergebleven den llen moesten ze weer aan boord zijn. Vanmiddag werden ze door een patrouille afge haald en overgebracht naar hun standplaats. EEN AANRIJDING. Vanmorgen werd in de Stuartstraat de melkwagen van den heer M. Rentenaar aangereden door den groentewagen van den heer Kom. De inhoud van een drietal bussen, tezamen 60 L. en eenige flesschen melk werden over de straat verspreid. ZANGUITVOERING. Trots den aanhoudenden regen hebben gisteravond velen met aandacht geluisterd naar de verschillende

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2