STADSNIEUWS. BUITENLAND. Een grappenmaker meende, dat de Leidsclrcstraters gisteren wel eens het hoofd kwijt konden raken. NOODLOTTIG ONGELUK. Twee met hooipakken volgeladen wagens passeer den den weg van Andel naar 't station W arffum. Op de pakken maakten een viertal jongens den tocht me de. Op een gegeven oogenblik kwamen door de een óf Sndëre oorzaak de pa'kken aan het glijden met het ongelukkig gevolg, dat de jongens naar beneden stortten. Een der jongens, Jan van Dijk, pl. m. 10 jaar, werd opgenomen met verpletterd hoofd, het achterhoofd totaal uit elkaar. Hij was op slag dood, Diens broer werd opgenomen met verminkten voet en totaal vernielden borstkas. De heer dr. Doyer, direct aanwezig, is nog pl. m. lVg uur met. den laatsten bezig geweest. Toen over leed ook deze jongen. De paarden waren, doordat de hooipakken op hun lichaam strotten, tot overmaat ook nog op hol geslagen. De voerman kwam te val len en kwam onder de beide aan elkaar gekoppelde 'wagens door, zonder zich noemenswaardig te bezee- ren. De lijken der beide omgekomen jongens werden m?t een boerenwagen naar de radelooze familie te Andel gebracht. EEN INTERNATIONALE OPLICHTER. Woensdagavond is door de recherche in het Zee manshuis te Rotterdam aangehouden een Duitscher, zich noemende J. W., 86 jaar oud. Zijn aanhouding was door den Staatsanwalt te Straubing verzocht, omdat hij zich aan verschillende oplichterijen had schuldig gemaakt. .Deze mijnheer W. had namelijk,toen hij in Enge land verbleef, van daaruit tweemaal een telegram ge zonden aan Prau Dürking, te Straubing in Duitsch land, waarin hij deze mevrouw om 100 Mark vroeg, en deze telegrammen onderteekend met den naam van Prits Dürking. Frau Dürking nu had jifist een 20-jarigen zoon, Frits genaamd, in Engeland, zoodat ze in de stellige overtuiging was, dat haar zoon om het geld had ge vraagd. Zij zond dan ook beide malen 100 Mark aan het opgegeven adres. W. was daarna tiaar Holland gekomen en had uit Rotterdam op 12 Augustus 1.1. eenzelfde telegram ge zonden en daarin om 280 gevraagd. Nu kreeg men achterdocht; het geval werd onder zocht en de oplichting kwam aan den dag. De politie en justitie in Duitschland werden met de feiten in kennis gesteld en de Staatsanwalt te Straubing vond termen aanwezig om W.'s aanhouding aan den Officier van Justitie alhier te verzoeken, waarin men Woensdagavond is geslaagd. Zoo wacht dan thans deze internationale oplichter, die, naar dé Maasbode meldt, reeds alle werelddeelen met zijn bezoek heeft vereerd, op zijn uitlevering aan Duitschland. SLACHTOFFER VAN ZIJN BEROEP. Naar de „N. Ct," verneemt is Woensdag te 's-Gra venhage, door den zenuwarts, dr. F. J. Soesman, bij dé politie een aanklacht, ingediend tegen zekeren H., wegens beleediging op den openbaren weg. Aan dit telt moet een lange voorgeschiedenis verbonden zijn, wélke het blad in het kort weergeeft: - Bet i-s al reeds ongeveer vijf jaren geleden, dat de tusschenkomst van dr. Soesman werd ingeroepen, toen gezegde H. de Witte Sociëteit op het Plein was binnengedrongen en daar in hevige overspanning groot misbaar maakte. De dokter wist H. te kalmee- ren en naar zijn woning te laten brengen. Reeds een week later ongeveer werd bij1 de inwijding van het gymnasium aan de Laan van Meerdervourt wederom een beroep gedaan op de hulp van dr. S., thans door den toenmaligen burgemeester, baron Sweerts de Lgpdas, wijl dezelfde H. de plechtigheid verstoorde door luidruchtig misbaar en geschreeuw. De dokter gaf toen een verklaring af aangaande diens geestes toestand, waarvan het gevolg was, dat deze ter obser vatie (of verpleging) werd opgenomen in Oud-Ro zenburg, vanwaar hij later werd geëvacueerd naar Utrecht. Toen reeds werd de zenuwarts door hem gedreigd: „Als ik vrijkom, dan zal ik je wel vinden." Circa een jaar later werd de patiënt ontslagen. En sinds dat- oogenblik moet de arts een vervolging dul den van zijn oud-patiënt. Op straat werd hij gevolgd en beleedigd; bedreigingen tegen zijn leven werden hem herhaaldelijk toegevoegd; te zijnen huize werd hij onophoudelijk lastig gevallen zóó, dat speciale po li tie-bcwaking' van zijn woning meermalen noodig bleek. Het zou een kolom ruimte vergen, gedetail leerd melding te maken van alle lagen, hem door den blijkbaar zenuwzieke aanhoudend gezet. Het verwek ken van. oploopen, het hinderlijk volden, het beleedi gen op straat, aan de huisdeur en per telefoon einde lijk moede, heeft dr. Soesman als gezegd Woensdag, m een nieuwe scène op straat, door een aanklacht de hulp der justitie ingeroepen en zijn taak in handen gegeven van een rechtsgeleerd raadsman. OPGESLOTEN. Een der employe's van een bankiersfirma te Am sterdam heeft, naar het Handelsblad meldt, gister middag een benauwd uurtje doorgebracht. Toen hij een gesprek had gevoerd in een der cellen van de in tercommunale telefoonverbinding en de cel weder wilde verlaten, bleek de veer van het slot niet meer te werken, zoodat de deur niet meer geopend kon worden. In het kleine hokje bleef d:e „gevangene" ruim veertig minuten opgesloten. Nadat eerst het raampje in de celdeur was stukgeslagen om den op geslotene, die het. danig warm kreeg in de klein» ruimte, wat versche lucht te bezorgen, moest men er eindelijk toe overgaan om het slot uit de deur te ver wijderen, opdat de gevangene weder in vrijheid koi worden gesteld. Het geval lokte natuurlijk veel beursbezoekers naar dit hokje. UIT OUDE NIEDORP. Donderdagmiddag vergaderde de banne alhier. De heer Jb. Fluister werd na onderzoek zijner geloofs brieven, toegelaten als lid van bet dagelijksch be stuur. Aan de gemeente Nieuwe Niedorp werd concessie verleend tot het leggen van gasbuizen in de wegen al hier. Een klein hoekje grond, vroeger de Schrooimolen, werd verkocht: aan den heer C. Over Klz. gen gewenscht zijn, omdat hierbij de gespecificeerde rekeningen on{breken. De secretaris lichtte deze posten nader toe. De heer Oudt wees er hierna op, dat de Raad een paar jaar terug 't besluit genomen had de ambachts lieden in de gemeente om beurten te begunstigen. Nu heeft de commissie bevonden dat een timmerman, de heer Hille, een tegoed gemaakt heeft van bijna een 600, terwijl de naam van een ander timmerman op de rekening niet voorkomt, wat ook liet vorige jaar het geval was. De voorzitter: „Het verwondert ook ons, dat Kla ver niet op de gemeente-rekening voorkomt. Wij wa ren van meening' dat de commissie voor het opknap pen van de dokterswoning er wel voor zou zorgen, dat ook Klaver wat had. Met opzet is Klaver echter niet voorbij- ge-loopen." De heer Oudt: „Wij willen niemand uitschake len. Voor de timmerlieden was bij het opknappen van de dokterswoning weinig werk. De weduwe Bak ker maakte hierbij een rekening van 59' en een an der een van 78. Wij konden dus geen meerderen nemen, daar wij anders in iedere kamer een timmer man hadden gekregen. Het opknappen heeft in zijn geheel maar een 500 gekost. Dit zal toch wel mee vallen." De voorzitter: „Daar zullen wij maar niet over praten. Mij is het niet erg meegevallen." De heer Oudt kon dit niet begrijpen, waar het in orde brengen minder dan een half duizend gulden kostte. De voorzitter: „Het houdt met geen half duizend gulden op, dat weet u ook wel." De heer Oudt: „Het zal geen honderd gulden hooger zijn." De voorzitter: „Het is vreemd, wij hadden er 800 voor op de begrooting en dit moest 1600 wor den." De heer Oudt: „Dit. kwam door het schilderen, dat is geen reparatiewerk." De heer Koppes zei van meening te zijn, dat alles met elkander wel wat duur geworden is. De lieer Schaap: „Do commissie werd destijds op gedragen het huis dicht te maken, pas twee vergade ringen later werd opgedragen het tevens te schilde ren dit staat dus niet in verband met. het dichtma ken. Door dit dichtmaken is een erediet van 800 toegestaan. Hot schilderen is daarbij dus niet inbe grepen." De voorzitter: „Daarvan is geen sprake en of het nu meevalt of niet, het is gebeurd." De heer Koppes: „Is het nu goed in orde?" „Alles, behalve de kelder", zei de heer de Geus, „de commissie is van plan deze het volgend jaar te verbeteren." De heer Oudt: „Onze aanmerking is echter, dat de lieer Klaver voor geen cent geleverd heeft. De heer Klaver betaalt toch ook zijn burgerlijke lasten." De heer Schaap merkte op, dat ook van Leut, de smid, niet op de rekening voorkomt. De heer Stam merkte op, dat ook dit jaar alweer voor een groot deel voorhij is en hij ook nu nog niets geleverd heeft. De heer de Geus geloofde niet, dat dit ooit het ge val was. Alleen als Klaver als inschrijver de laagste was, dan had hij wat. Zoo is hem nooit iets opgedra gen." De voorzitter: „Neen, neen!" De heer Stam: „Ja, een steel en een sla voor de hooistekers van 60 cent heeft hij eens geleverd." De voorzitter: „Vroeger heeft hij aan de school wel heel wat verdiend." De heer de Geus„Dat was zijn vader, het is nu ruim 10 jaar geleden." De heer Schaap noemde het opmerkelijk, dat de man altijd wordt buitengesloten. Eens in de 10 jaar een levering van 60 cent noemt spreker niets. De heer Stam: ,,Tn de vergadering van B. en W. heb ik hierop reeds meermalen gewezen." De heer Oudt: „Wij kunnen de rekening wel goed keuren, maar wenschen dat in het. vervolg rekening gehouden wordt met Ket voor een paar jaar terug ge nomen besluit van den Raad." De voorzitter zei, dat hieraan de hand zal worden gehouden. Als er een volgend maal wat gedaan moet worden is Klaver aan de beurt. Hierna werd de rekening vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. een der wethouders was afwezig een conferentie geha»! hebben met den gemeente-opzichter inzake de school. De opzichter had met .den schoolopziener wel een uur over de privaten gesproken, maar het moest ver anderd. De opzichter heeft alvast een teekening ge maakt voor de verbouwing, zoodat dit in een jaar of twee jaar kan geschieden." De lieer Schaap vroeg of de privaten aan het klei ne slootje geplaatst kunnen worden. De voorzitter was van meening, dat het Kerkbe stuur dit wel zal toestaan, wanneer de gemeente hot slootje in onderhoud neemt. De heer Schaap was van meening, dat Boom in het belang van zijn tuin wel voor voldoende diepte zal zorgen. De heer de Oens. vreesde voor last met de Gezond heidseommissie. Het slootje is z. i. te dicht hij de Pastorie gelegen. Spr. was van meening dat het beter is de rioleeringsbuizen wat langer te maken, dan komt men dichter hij den grooten sloot. Ook de do minée zal dit wel prettiger vinden. De heer Schaap achtte het ook beter om het nu maar goed te doen. De voorzitter„De. vorige schoolopziener heeft het er nooit over gehad, maar de tegenwoordige zegt „zoo moet het". Wanneer wij over een paar jaar een ander krijgen, dan kan die het wel weer andeTs wil len." Daar de rondvraag niets opleverde, ging hierna d Raad over in comité, ter behandeling van den TI. O. De gemoente-begrooting 1914 werd vastgesteld in int vangst en uitgaaf op 27262.59 met een post van onvoorziene uitgaven groot 628.20. De begrooting 1914 van het Burgerlijk Armbestuur werd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 2857.50 met een post van onvoorziene uitgaven groot 81.05. Hierbij zij opgemerkt, dat de gemeente-subsidie is gebracht van 1800 op 2000. De vergoeding voor het halen en brengen van schoolkinderen uit. de Diepsmeer werd gebracht van 150 op 175 per jaar met het oog op het school houden op Zaterdag. Naar aanleiding van de pensioenregeling voor ge meente-ambtenaren werd het tractement en de emo lumenten van den veldwachter gebracht op één som, groot 655, welk bedrag hem een voordeel brengt van 4. De vrije woning is hier niet bijgerekend. Een geregelde gang is het, dat aan politie voor as- istentie 2 per dag en 1.50 per maand wordt ver goed, wat echter steeds door B. en W. aan den Raad moest worden verzocht. B. en W. stelden voor, deze bedragen als vaste regel te doen gelden, waardoor het niet iederen keer be hoeft te worden gevraagd. Dit werd goedgevonden. Naar aanleiding' van een voorstel van den heer Over inzake een motor-brandspuit, hebben B. en W. een onderzoek ingesteld, waaruit bleek, dat de kosten zeer hoog zullen zijn voor deze gemeente alleen, en het met meerdere gemeenten tezamen te veel bezwa ren oplevert. De heer Kalverdijk was het hiermee volkomen eens, de kosten zijn zeer hoog en gezamenlijk is het te be zwaarlijk. De heer Over meende, dat wat aang'aat de kosten, de Raad daar niet mee op de hoogte is, of het kan is een tweede vraag. Dat het nuttig is, is zeer zeker. Spr. was er niet tegen, het nog wat uit te stellen, we zullen, zeide hij, er vanzelf wel weer op terugkomen. Ten slotte werd het voorstel van B. en W. aange nomen en besloten er niet op in te gaan. Eenigen tijd geleden heeft de heer Butter het voorstel gedaan de vergoeding voor huishuur aan den Rijksveldwachter v. d. Meijer te brengen van 20 op 30. Na eenige bespreking werd tot wederopzeg ging overeenkomstig dit voorstel besloten met alge- meene stemmen. Betreffende de verbetering aan do Spoorstraat zijn B. en W. in bespreking geweest met B. en W. van Noord-Scharwoude. Uit het onderzoek bleek echter, dat, om daar afdoende verbetering aan te brengen, eenige duizenden zullen noodig zijn, wat de draag kracht van beide gemeenten te boven gaat. B. on W. stelden nu voor een grintliok te plaatsen aan den Oosterdijk bij het Armenhuis van Noord- Scharwoude, om dan de noodige plaatsen van grint te voorzien en dit, waar noodig, te herhalen. Wan neer de proefrioleering goed voldoet, kan deze een volgend jaar worden doorgetrokken. Alvorens tot de Tondvraag over te gaan, zeide de voorzitter zich te moeten kwijten van een plicht, die hij gehoopt had, dat nog verre af was. Het betreft het feit, dat een geacht Raadslid, de heer Butter, voor het laatst de zitting bijwoont. Noorde hebben, zei de voorzitter tot. den heer Butter, de kiezers aan uw roepstem gehoor gegeven, door u niet. meer te stemmen. Uit naam niet alleen van den Raad, doch zeer zeker van de geheele gemeente, spreek ik, wan neer ik u dank zeg voor hetgeen u gedurende de 30 jaar in 't belang der gemeente hebt gedaan. Wij wen schen dat uw gezondheidstoestand moge blijven zoo als hij thans is, ja zelfs verbetere, om nog' langen tijd van een kalme rust te mogen genieten. De heer Butter dankte den voorzitter voor de ge sproken woorden. 30 jaren, zei de lieer Butter, heb ik met den Raad met genoegen samengewerkt, van wel ken tijd een poosje als wethouder. Spr. betuigde zijn dank voor die aangename samenwerking. Hierna werd de Vergadering gesloten. UIT BERGEN. Bij Kon. Besl. is aan den heer J. van Reenen al hier verlof verleend tot het. aannemem van de versier selen van de derde klasse der Kowiöklijke Kroon orde van Pruisen. UIT EOMOND AAN DEN HOEF. De Vereeniging van vrijzinnige» ter verbetering der predikants-tractementen in Noord-Holland geeft aan de Ned. Herv. Gemeente alhier een uitkeering van 100. UIT URSEM. Gistermorgen tien uur vergaderde de Raad in voltallige zitting. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De heer Oudt deelde hierna namens de commissie, belast met het nazien van de gemeente-rekening, me de, dat op hoodsfnk 1 post 26 en 27 eenioe iqliebtin- UIT OTTDKARSPEL. Hedenmorgen tien uur vergaderde de Raad deze eemeente. Afwezig de heer M. Rootjes. Naar aanleiding der notulen deelde de heer Kal verdijk mee, dat de nieuwe palen bij de sluis zijn ge plaatst- en de zaak daar nu goed in orde is. Ingekomen stukken: Een staaf van ingekomen te legrammen over de maand Juli, aangevende het ge tal 43. Bericht, van den Rijksontvanger, dat aan den jemeente-ontvanger is uitbetaald 306,77. Verzoek van de afd. Langendijk van de vereeniging yoor vakonderwijs, om subsidie ten behoeve van de teeivenschool alhier. Deze subsidie was het vorige jaar 35. R. en W. stellen nu voor 25 te geven. De heer Hansen stelde voor weer 35 te geven, waarbij zich de heer Bouwens aansloot, gezien het. nut, dat van deze instelling uitgaat. In stemming gebracht, stemde ook de heer Kalverdijk voor 35, terwijl behalve B. en W. de heer Over 25 wenschte te geven. Daar dus de stemmen staakten, werd dit adres tot de volgende vergadering aangehouden. Mededeeling van den heer J. Tromp, dat deze de metselaarszaak van zijn vader Jb. Tromp heeft over genomen, tevens verzoekende cp de lijst voor ge meentewerk te mogen worden geplaatst. Werd toege staan. De gemeente-rekening werd vastgesteld in ont vangst op 54651.33, in uitgaaf op 54746.25, alzoo een nadeelig saldo VftR 93.92. CURASAO EN BONAIRE, Uit Washington wordt geseind, dat de regeering der Vereenigde Staten zich in directe verbinding zal stellen met de Hollandsche regeering met het doel de eilanden Curagao en Bonaire aan te koopen om aldaar een vlootbasis te vestigen. LaaUte berichten. HET KONINKLIJK ECHTPAAR NAAR MIDDELBURG. MIDDELBURG15 Aug. Het bezoek van H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik aan de ten toonstelling van kleederdrachten alhier, is vastgesteld op Zaterdag 30 Augustus. VAN HONGER OMGEKOMEN. PARIJS, 15 Aug. De „Petit Parisien" meldt, Rat een directeur van een visseher-onderneming op No va Zembla verzuimd heeft zijn personeel gedurende tien maanden van levensmiddelen te voorzien, zoo dat dit, een honderdtal personen tellend, geheel is omgekomen van honger. De langstlevenden hadden de kleeren en de lijken hunner gestorven kameraden opgegeten. GESLAAGD. Da lieeren J. A. C. van den Berg en J. J. Rau- camp alhier slaagden gisteren te Utrecht voor het examen gymnastiek M. O. DE ENTOS. Men verzoekt ons de aandacht, te vestigen op het groote Kinderfeest, dat morgenmiddag op het terrein der Scheepvaarttentoonstelling gehouden wordt. Mjaandag wordt, een Geisha-nacht, georganiseerd in het Luna-park. Elders in dit nummer vindt men nadere bijzonderheden. VIVE. L'ElMPEREUR. In- en uitval van het Handelsblad: Ergens zou de Keizer voorbijkomen. Een troepje Groninger soldaten waren onder de troepen, die Na poleon moesten begroeten. Hun luitenat, ook een Groninger, ging hen nu duidelijk maken, wat zij moesten roepen: „Ie waiten ja wêl wat ein old wief is?" „Joa, luitnant, dat waiten wie wêl." „Nou, den motten ie allène daorvan „wief" zeggen. Kennen ie dat onthelden?" „O, jewèl, dat kennen wie best ont- holden 1" „Ie waiten ook wel, wat n' troanlaampe is, naitf Nou, dat „troan" loaten ie weg en roupen „laampe' Kennen ie dat onthelden?" „O, bést, luit'nant, dat zei wel goanIe waiten ook wèl wat een ,piepe reur" is, nait?" „Nou, öf wie!" „Doarvan loaten ie „piepe" weer weg en roupen allène „reur". Kennen ie dat ontholden?" „O, bést, luit'nant". „Dus wief, laampe, reur"! Joa, joa, luit'nant"! Een half uur later passeerde de Keizer, en wat rie pen onze brave Groninger soldaten? „Old wief! troanlaampe! piepereur!" Of de Keizer 't heelt op gemerkt, meldt de historie niet. ZICHZELF AANGEMELD. Gisteravond meldde zich bij de politie aan A v. L., die in Juni uit de Rijkswerkinrichting teVeenhuizen ontvluchtte. Heden werd hij naar Veenhuizen over gebracht. Vanmorgen meldde de zwervende J. G. zich aan met de mededeeling, dat hij nog 12 dagen hechtenis tegoed heeft. Hij is naar het Huis van Bewaring gebracht om zijn dagen uit te zitten. VERPLAATST. Het hulpbestelkantoor der H. IJ. S. M. is verplaatst van de Gedempte Nieuwesloot naar Achterstraat no. 45. SCHEEPSBOUW. Van de scheepswerf „Nicolaas Witsen"j van de fir ma W. F. Stoel en Zoon alhier, is met goed gevolg te water gelaten een stalen inspectie-motorboot, ge naamd „Recherche I", lang 41 voet, breed 9' voet en met een 14 P.K. 1-cyl. petroleummotor. De boot is bestemd voor den dienst der Invoerrechten en Accijn zen te Amsterdam. KORTE BERICHTEN. II. M. de Koningin zal Zaterdag, behalve aan de Entos, ook een tweede bezoek brengen aan de ten toonstelling „De Vrouw". De Hertog van Oonnaught bezocht gisteren de Fmtos. Van de Russische bark „Pittan", liggende te Vlissingen is gisteren bijna geheel de equipage gede serteerd. De mannen zijn door de politie te Middel burg aangehouden en nadat een kwestie over het eten was opgelost, naar boord teruggekeerd. Te Roermond is gisteren naar de gevangenis overgebracht een administrateur en assuradeur al daar, wegens verduistering van hem toevertrouwde gelden. De stoomtram uit Nijmegen naar Wamel ont moette gisteren te Ewijk een hollend paard en wa gens, waarop een 12-jarige jongen zat. Juist toen de tram passeerde, werd hij uit de kar geslingerd voor de locomotief, die hem op slag doodde. (N. R. C.) -Een aangeteekende brief, de vorige week door een firma uit Tiel naar Rotterdam verzonden, heeft lot dusver zijn bestemming niet bereikt. De brief be vatte, volgens mededeeling der firma, een bedrag van bijna 1000. Gistermorgen brak aan boord van het stoom schip „Patras" 'op de rivier nabij Rotterdam -de voor mast, waardoor deze met, laadboom en bak, gevuld met ijzererts, neerstortte. De bootwerker Bouwman werd getroffen en kreeg een schedelbreuk; bij aan komst in het ziekenhuis was hij reeds overleden. Twee dienstmeisjes te Bamevekl kregen ruzie over een vrijer, welke twist weldra in een vechtpartij ontaardde. In het vuur van den strijd vielen beiden in een diepe sloot, waarin zij kopje onder gingen. Ge lukkig kwam er spoedig hulp opdagen. PREDIKBEURTEN TE ALKMAAR. 17 Augustus 1913. Groote Kerk, 10 uur, Ds Kolkert, van Zunderdorp. - Avond 6 uurDs. Kloosterman, Heidelb. Cat. Zond, 13. Kapel, 10 uur, geen dienst. Evang.-Luth. Kerk, 10 uur, Dr. J. Lindeboom, van Berkhout. Doopsgez. Kerk, 10 uur, Ds, Dirkmaat, van Graft (Noordeind). Rem.-Ger. Kerk, 10 uur, Ds. de Regt. Geref. Kerk, 10 uur en avond 6 uur, Ds. Meijer. Hersteld Apostolische Gemeente, Toussaintstraat, voormiddag 10 uur en namiddag 5 uur, godsdienst oefening. Consistorie Geref. Kerk, Oudegracht D 83. Zondag middag 3 uur, vergadering van de Jongelmgsvereeni- ging „Paulus." Gebouw Waakt en Bidt, Laat. Zaterdagavond van 81/, tot 10 uur, vergadering van de Christelijke Jonge- lingsvereeniging „Zacheus", voor jongelingen boven 16 jaar. Zondagmiddag van 5% tot 7 uur, vergade ring van de Christelijke Knapenvereeniging „Timo- theus", voor knapen van 12 tet 16 jaar. Uit de omgeving. Herv. Gem. te Oudorp, 10 uur, geen dienst wegens vacature. Herv. Gem. te Heiloo, 91/2 uur, Ds. C. J. A. Bosch. Evangelisatielokaal te Heiloo10 uur, Ds. J. de Vries van Goes. Herv. Gem. te Bergen^, 10 uur, Ds. Woutman van Breda. Bergen. Kapel „Huize Elim", 10 uur, Ds. de Haan van Zwolle. Herv. gem. te Stompetoren, 91 /2 uur, Ds. Heep. Herv. Gem. te Oterleek, 91/2 uur, Ds. Proost. Herv. Gem. te St. Pancras, 91 /2 uurde heer Karmelkli/2 uur, Ds. Damsté. Herv. Gem. te Broek op Langendijk9i/2 urn en avond 6 uur Ds. J. P, Dijk. Geref. Kerk, 9l/2 uur en 2i/2 uur, Ds. Mulder. Chr. Geref. Kerk, 91/2 uur en 2l/2 uur, Ds. J. de Bruin. Doopsgez. Kerk, 9i/2 uur, Ds. Banga. Ned. Herv. Kerk te Zuidschatwoude, 91 /2 uur, geen dienst. Ned. Herv. Gem. te Noordscharwoude, 9i/2 uur, Ds. O. Staal. Geref. Kerk, 91 /2 uur, preeklezen. 6'ƒ2 uur, Ds. P. Ch. v. Vliet, van St. Pancras. DE BALKAN. Rusland heeft nu voorgoed afgezien van herzie ning van het vredesverdrag van Boekarest. De Roemeensche koning richtte éen dagorder tot het leger, waarin hij het gelukwenschte met het feit. dat het een der meest- grootsche bladzijden in de ge schiedenis van het vaderland heeft geschreven, door voort te rukken tot op de kammen der bergen van Bulgarije, waar het zonder bloedvergieten den vrede heeft voorgeschreven, die Roemenië aanmerkelijk ver groot en het prestige van het rijk in aller oogen heeft doen stijgen. De besprekingen in de Londensche gezant-enconfe- rentie nopens de ontworpen grens van ,Zuid-Albanië. hebben eenige ontroering veroorzaakt, omdat streken en steden, die als zuiver Grieksch worden aangemerkt bij Albanië zouden komen. Men denkt, dat de mo gendheden zich in Zuid-Albanië zich wel van geweld zullen onthouden. Griekenland kan rekenen op den steun van twee machtige rijken, Frankrijk en Duitschland. Aan de Bülgaarseh-Turksehe grens zou nabij Ko- chikavak tusschen een detachement Turksche ver kenners en een detachement Bulgaren schermutse lingen hebben plaats gehad: De Bulgaren werden om singeld en krijgsgevangen gemaakt. Te Adrianopel werden drie Bulgaarsche officieren gearresteerd. Men gelooft, dat anderen zich mog in de stad verborgen houden. FRANKRIJK. Er heerscht wederom groote op gewondenheid onder de wijnboeren in het departe ment Aube, omdat de Kamers uiteen zijn gegaan, zonder aan hunne wenschen in zake de champagne te gemoet te komen. Hier en daar neemt de beweging zelfs een revolutionnair karakter aan. DUITSCHLAND. Achilleion gereed voor In Korfoe maakt, men het het- verblijf van keizer Wil-

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 3