MONKEY BRAND XXe WERELDCONGRES VOOR DEN VREDE. Dit zijn enkele doeleinden waarvoor Trekking van heden. 3e Klasse, 3e ljjst. Nr. 3464 f 1500; nr. 15596 f 1000; nr. 9712; f400; nr. 7834 f 200; ns. 11273, 11746, 12254, 16568 en 20169 elk f 100. STADSNIEUWS. 4 aangehouden. Het vijftal wordt heden naar het Huis van Bewaring overgebracht. EEN' OPLICHT STEK Dut do kruik zoolang te water gaat tot ze berst, bleek fe Sneek. Eén vrouw van buiten had al twee jaar lang onder de aangenomen namen van Hoekstra, Hofstra, Meesters, Veldstra enz. bij verschillende ne ringdoenden te Sneek goederen op zicht gehaald of laten halen. Kwam men later antwoord aan 't opge geven adres vragen, dan wist men daar van niets en de winkelier kwam tot de ontdekking, dat li ij beetge nomen was. Zaterdagavond zon bijna opnieuw een firma er op déze wijze ingevlogen zijn. Een ongeveer Y-jarig meisje kwam met een briefje om goederen op zicht voor vrouw Potma in de Parkbuurt. Onder het in pakken der goederen vertelde het kind geen dochter tje te zijn van vrouw P., maar 'gezonden te zijn door een juffrouw, die haar voor de boodschap eenige cen ten had gegeven en nu buiten stond te wachten. Dé goederen werden op zicht gegeven en gezien, dat het meisje deze buiten aan dé juffrouw gaf. Toen kreeg de achterdocht haar hoogte en deelde men de politie de zaak mede, die op aanwijzing al spoedig de vrouw gevonden had en haar verzocht te volgen naar het politie-bureau. Wel ontkende zij schuldig te zijn, maar toen de vele (wel een 20-tal), ter confrontatie geroepen win keliers haar herkenden als de vrouw, door wie zij beetgenomen waren, toen.... ja, toen bekende zij een en ander en daarbij van bovengenoemde namen bij voorkeur gebruik gemaakt te hebben. Ze gaf op te zijn de 28-jarige huisvrouw van Tj. de J.. brugwachter nabij Joure bij den Koor der weg. Bij huiszoeking aldaar den volgenden dag zijn dooi de politie twee groote pakken met nog nieuwe klee- dingstukken in beslag genomen, terwijl ook nieuwe schoenen, baretten enz. werden gevonden. 't Was voor haar zieken man een heele slag, toen hij moest vernemen, waaraan zijn vrouw, moeder van vier kinderen, zich schuldig had gemaakt. Het gezin geniet een tamelijken welstand, zoodat armoede niet kan beschouwd worden als de oorzaak van het kwaad. De vrouw is weer in vrijheid gesteld. EEK TRAGISCH EIKDE. Men meldt, uit Amsterdam aan de Maasbode: Maandagavond liep hier het stoomschip „Frisia" binnen. Kaar wij vernemen, heeft zich gedurende de heen reis naar Brazilië op den stoomer de volgende tragi sche historie afgespeeld: De „Frisia", 25 Juni van Amsterdam vertrokken, nam naar gewoonte op 80 Jiini te Lissabon passagiers en vrachtgoed in. Toen de stoomer drie dagen in zee was, werd een ondrage lijke stank waargenomen. Men stelde een onderzoek in en 't bleek, dat de bedorven lucht uit een der kis ten kwam, welke in het ruim waren opgestapeld. Rij opening vond men het lijk van een man, in staat van ontbinding. Kaast het doode lichaam lag een stuk brood en een fiesch wijn. .De bedorven mas sa werd onmiddellijk over boord geworpen. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat de op zulk een ongewone wijze geherbergde passagier was een zekere José Pinto Ferreira uit Lissabon. De man was reeds vroeger in Brazilië geweest, had daar geld ver diend en was weer naar Lissabon teruggekeerd. Daar was hij echter weldra aan lager wal geraakt en begon nu -een vreemdsoortig bedrijf. Arme Portugeezen, die gaarne naar Brazilië wilden, maar den overtocht niet konden betalen, verstopte hij tegen een matig prijsje in een kist en bezorgde hen aan boord. Daar de passage-biljetten bij het aan boord gaan, worden afgegeven en verder geen controle wordt uitgeoefend, kwamen de emigranten na korten tijd uit de kist te voorschijn en maakten de reis kosteloos mede. Ferreira was reeds eenmaal wegens clandestiene emigratie veroordeeldtot een boete van 200 Mil Reis 180). Kadat de man gedurende twee jaar het beroep had uitgeoefend, besloot hij zichzelf ook naar Brazilië te transporteeren, zooals hij reeda velen zij ner landgenooten naar de overzijde van den Oceaan had geholpen. Hij liet zich in een kist opsluiten en aan boord brengen. Als passagier ging met hem mede een vrouw waarmede hij leefde. Het ongeluk wilde, dat het houten omhulsel van Ferreira tusschen een menigte andere kisten en kof fers werd gestapeld. De vrouw heeft blijkbaar den moed gemist het ge val bekend te maken. PEST IN INDIÜ. Bjj het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië, d.d. 18 dezer betreffende pestge- vallen op Java en Madoera gedurende het veertien- daagsch tijdvak van 30 Juli t/m. 12 dezer: Afdeeling Malang 235 nieuwe pestgevallen, 222 doo- den. Kediri 103 nieuwe gevallen, 96 dooden. Madioen tien nieuwe gevallen, waaronder een Euro peaan, acht dooden. Magetan 45 nieuwe gevallen, 42 dooden en in de vorige periode nog een doodelijk geval. Bankalan 8 nieuwe gevallen, 9 dooden; in de vo rige periode nog een geval en vier dooden. Berbek zestien gevallen, dertien dooden. Bangil 8 nieuwe gevallen, 6 dooden en in de vorige periode nog een doodelijk geval. Toeloengagoeng 27 doodelijke gevallen, Paree 24 Blitar een en Soerabaja 11, waaronder een Europeaaan HARTJESDAG. Onze Amsterdamsche correspondent schrijft ons Maandag was het „Hartjesdag" in de hoofdstad. „Hartjesdag" is afkomstig uit den tijd, dat men nog kermis vierde. De kermis is afgeschaft maar het „feest", hetwelk aan de kermis voorafging, en dat den derden Maandag in Augustus gevierd werd, is blijven bestaan; echter verkeert het „volksfeest" wel in zjjn nadagen. Het is een rumoerige dag. Al in den ochtend ziet men een groot aantal verkleede kinderen, meisjes in jongenskleeren, en jongens in jurken. Die kinderen maken dikwjjls hun gezicht zwart, soms ook wit, ze maken veel lawaai met deksels, en vragen aan de voorbijgangers om „een centje", waar zij vuurwerk voor willen koopen. Want de eigenlijke pret begint in den avond. Is de schemering ingevallen, dan doen de jongens en meiden uit enkele volksbuurten hun Zondagsche kleeren aan. In vrooljjke stemming „hossen" zij door de stad. Staat ergens een draaiorgel, dan wordt er een „Baol-Sjaompèèëter" georganiseerd. De Hartjesdrukte kan men door de heele stad be merken. Het meest wordt echter de drukte waarge nomen in den Jordaan, het Muiderpoortkwartier en op den Zeed\jk, In het algemeen wekt het „Hartjes- jagen de lachlust op. Af en toe ziet men evenwel werkelijk liederlijke tooneelen. Het „Hartjesfeest" wordt gewoonlijk gesloten met bloedige vechtpartijen. Maandag j.l. was de drukte stiller dan in andere jaren. Op den Zeedijk was het wel drukmaar met toeschouwers, wie wil het typisch Amsterdamsche feestvieren niet van nabij hebben gadegeslagen? In de volksbuurten reden zelfs enkele deftige equipages. Aan den buitenzoom van de stad was tot laat in den avond de baldadige jeugd aan het feestvierener wei den brandjes gemaakt, de brandweer kwam aanruk ken, en de jeugd lachte. Een aantal leden van het 20e wereldcongres voor den vrede heeft gisteren een bezoek gebracht aan Rot terdam. In het gebouw der Kon. Roei- en Zeilver- eeniging „Maas" werden zij door het gemeentebestuur ontvangen en door den burgemeester toegesproken. Daarna werden de havenwerken bezichtigd. Gister avond werden de congresleden officieel ontvangen door het Haagsche gemeentebestuur. Het congres ving hedenochtend om half tien in de Ridderzaal te 's-Gra- venhage aan. Minister Heemskerk hield de openings rede. 29 dizer biedt de minister van Staat, jhr. mr. van Karnebeek, als voorzitter van het Carnegie-fonds, den heer Carnegie en mevr. Carnegie en andere ge- noodigden, een feestmaal aan ter huldiging van den stichter van. het Carnegiefonds. MIDDEN-NOORDHOLLANDSCHE WATER LEIDING. Naar de N. R. Crt. verneemt, zullen de boringen voor de Midden-Noordhollandsehe waterleiding (van Edam naar de duinstreek) plaats hebben in de provin- cialegronden onder Castricum. UIT HEILOO. In de hedenmorgen" gehouden voltallige raads vergadering deelde de voorzitter, na opening der ver gadering en lezing en goedkeuring der notulen, mede, dat nog geen antwoord van Alkmaar was ingekomen op de ingevolge het besluit der vorige vergaderiug gevraagde inlichtingen inzake de gaslevering. Verder, dat het plan tot verbetering der wegen, dat gemaakt zou worden, nog niet in deze vergadering kon worden gebracht, daar deze zoo vroeg moest wor den gehouden, ten einde het nieuwe reglement voor het algemeen armbestuur vast te stellen. De volgende vergadering zullen B. en W. echter met het wegen plan komen. Goedkeuring was ingekomen op de wijziging dei- politieverordening, waarbij thans bepaald wordt, dat in mestkarren de vloeibare mest 10 cM. moet blijven beneden den bovenkant van de kar. Het nieuwe reglement voor het algemeen armbestuur werd hierna door den voorzitter gelezen en onveran derd door den raad goedgekeurd. Bij de rondvraag drong de heer Butter aan op haast met de bespreking over het wegenplan, de tijd gaat zijn gang. De voorzitter zeide, dat dit in de vergade ring van 2 September zou gebeuren; Maandag, wan neer de wethouders toch ook komen, wilde de voor zitter met den heer Bouwman confereeren. De kosten moeten ook onder de oogen worden gezien. De heer Maas Geesteranus wilde gaarne, dat de Voorzitter tegen de vergadering van 2 September de kosten van de pensionneering de gemeente-ambtena ren, welke 1 Januari in werking treedt, zou begrooten, spr. dacht dat er wel een f 500 a f 600 mee gemoeid zou gaan. De Voorzitter zal een en ander nagaan. De heer van der Molen zei, dat hij van de firma Spruit en Bakker een raming van de kosten voor gas levering had gekregen, deze zal 2 September kunnen worden vergeleken met hetgeen Alkmaar bericht. Nog drong de heer van der Molen er op aan, dat gepoogd zal worden, spoedig het rapport—Blom inzake de aan sluiting bjj de electrische centrale te krijgen. De Voorzitter zal den heer Blom verzoeken, zijn rapport voor 2 September in te zenden. De heer Maas Geesteranus vroeg of B. en W. hun aandacht willen wijden aan het stofvrij maken der wegen. Speciaal aan den Rijksstraatweg is het een onhoudbare toestand. In verscheidene gemeenten, b. v. Hilversum, Bloemendaal en Heemstede worden maatregelen getroffen, misschien is hier ook iets op te vinden. De heer van der Molen meende, dat het Rijk in deze voor den Rijksstraatweg moet zorgdragen. De voorzi'ter merkte op, dat in Bloemendaal, waar de wegen prachtig zijn, een soort petroleum op de wegen wordt gebracht, doch hij betwijfelde of men dit wel op den Rijksstraatweg mag doen. Besloten werd, dat de voorzitter zal informeeren of de gemeente het recht heeft in deze iets te doen aan den Rijksstraatweg en dan verder informeeren bij zijn ambtgenoot te Bloemendaal. De heer Swart zeide, dat van 't voorjaar een nieuwe doodgraver was benoemd, doch had gehoord, dat de vroegere nooit bericht van ontslag had gekregen. De voorzitter zei, dat hij Van Til, die zelf op de secre tarie was geweest, toen mondeling mededeeling had gedaan van het ontslag. De heer Mulder meende, dat de heer Swart wel gehoord zou hebben, dat Van Til, die het werk niet meer kon doen, verwacht had een kleine toelage te zullen krijgen. Besloten werd, dat de voorzitter omtrent de wenschelijkheid hiervan eens zal informeeren. De openbare vergadering werd hierna geslotenin comité werd het suppletoir kohier H. O. behandeld. UIT DE RIJP. In de gisteren gehouden vergadering van den raad dezer gemeente waren slechts twee van de zes raads leden tegenwoordig. Omdat in deze vergadering geen besluit genomen konden worden is door den voorzitter ingevolge art. 49 der gemeentewet een tweede verga dering belegd tegen Woensdagavond 20 Augustus a s. Den 31 Juli 1.1. waren drie van de zes leden aanwezig. UIT OTERLEEK. De tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" alhier gaf een openbare uitvoering in het lokaal van den heer O. de Vries. Opgevoerd werd „In hypnotischen slaap", klucht in drie bedrijven. De rollen werden zonder uitzondering goed vertolkt en gaven blijk Hink te zijn bestudeerd. En welgemeend en welver diend applaus viel den spelers ten deel. Van het pu bliek, dat de zaal geheel vulde, bleven nog velen na afloop geruimen tijd gezellig bijeen. Ter gelegenheid van de kermis had gisteren een edstrijd plaats in ringsteken voor heeren en een daaraan verbonden wedstrijd in houtjes trekken voor dames. Twintig paren namen aan een en ander deel De uitslag was in den dameswedstrijdle prijs mej. G. Dekker2e prijs mej. M. de Boer—Glijnis, 3e prijs mej. G. Hoogland—Hartog. Bij het ringsteken wonnen de heeren J. Slinger, Jb. Dekker Cz. en K. Korver respectievelijk den len, 2en en Sen prijs. De prijzen bestonden uit kunstvoor werpen. Goed weer begunstigde de wedstrijden. UIT OUDE NIEDORP. Ter gelegenheid van de kermis gaf de tooneelver eeniging „Molière" alhier, in de kolfbaan van den heer T. de Jong voor een flink bezette zaal een open bare uitvoering. Opgevoerd werd „de Kilometervreter", een kluchtspel in 3 bedrijven. Dit stuk, een echt kermisstuk, werd heel goed ge speeld. Het was soms een onbedaarlijk gelach. Het daverend applaus bewees wel, dat het spel in den smaak viel. Tot slot bal. UIT WIERINGERWAARD. Bij de op Dinsdag gehouden kolf- en biljartwed strijd alhier werden de prijzen behaald als volgt: kan gebruikt worden— (apen-zeep) Voor het schuren van keukentafels en vloeren. Om vloerzeil helderen glansrijk te houden. Om geverfde oppervlakten zoo goed als nieuw te maken. Voor messen en vorken, aardewerk, porcelein en émaille. Voor badkuipen, onverschillig van welk metaal. Voor ontelbare dingen, te veel om op te noemen. Kolven, le prijs C. Kaper, Kolhorn, 143 punten» 2e pr. J. Breed, Wieringerwaard, 137 p., 3e pr. D- A. Kaan, Wieringerwaard, 135 p. Seriepriis P. Schenk Dz. 51 p. Biljarten, le prijs P. Kaan Dz., Anna Paulowna, 2e pr. R. Kaan Dz., Wieringerwaard, 3e pr. K. Kos ter Hz„ Wieringerwaard. UIT RUSTENBURG. Zoo is dan na vele dagen van drukke voorberei ding eindelijk de eerste dag der landbouwfeesten aan gebroken. D'e afdeeling Ursem van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw heeft een tentoonstelling ge organiseerd, waarin zich het beeld der omgeving op uitstekende wijze zal spiegelen. Uit alles wat tot stand gebracht is, spreekt degelijke voorbereiding en krachtige werkzaamheid. Reeds vroeg' vertoonde Rustenburg' een feestelijk aanzien. Het zonnige zomerweer werkte in dezen zeer mede. Tal van stalletjes en kramen zijn in ver band met de feesten verrezen. Zooals begrijpelijk is, zijn de tentoonstellingsdagen voor ons plaatsje algemeens gastdagen en de verschil lende caféhouders hebben er dan ook voor gezorgd, dat jong en oud zich beide dagen op echt vaderland- sche wijze met dansmuziek kan vermaken. Tegen 12 uur werd het allengs drukker op het ten toonstellingsterrein, aan den ingang waarvan een eerepoort is opgericht. Ongeveer half een opende de voorzitter van de af deeling Ui'3em, de heer W. de Geus Czn., de tentoon stelling' met de volgende toespraak: Dames en Heeren. Het is mij een vreugde u namens de afdeeling Ur sem en Omstreken van de Holland'sche Maatschappij van Landbouw het welkom toe te spreken. Daarom juist is het mij zoo aangenaam, omdat wij in het 35ste bestaansjaar van onze afdeeling grootei' uitkomen dan ooit te voren. Ongetwijfeld mag gezegd worden dat de afdeeling Ursem een werkzame vereeniging' is, ik geloof dan ook, dat het daaraan is toe te schrijven, dat steeds, datgene wat zij op touw zette, slaagde. Hiervoor behoef ik slechts de tentoonstelling' van vóór vijf jaar bij u in herinnering te brengen. Ook toen waren er pessimisten die van meening waren dat de afdeéling te veel op zich nam en ook toen zijn die pessimisten beschaamd geworden, moge dit ook thans het geval zijn met hen die beweren dat de durf in Rustenburg' te groot is. En dat zal het geval zijn omdat wij hier sterk zijn door onze eenheid en samenwerking. Gij weert- het voer ons geldt steeds de oude spreuk „Eendracht maakt macht." Hét is mij een aangename plicht reeds thans een enkel woord van dank uit te spreken. In de eerste plaats dan wél een woo-rd van hartelij- ken dank aan onze vice-voorzitter, den heer Scher- merhom, voor de bereidwilligheid, waarmede hij be langloos voor deze tentoonstelling en harddraverij zeven H. A. land afstond en voor de medewerking om deze expositie zoo goed mogelijk te organiseeren. Direct laat ik hierop volgen onzen dank aan de be woners van Rustenburg, die er liet hunne toe hebben bijgedragen de terreinen een zoo feestelijk mogelijk aanzien te geven. Mede past ons een woord van dank aan den Burge meester dezer gemeente en aan het Bestuur van den polder „de Schermeer", die zoo goed waren toe te staan, dat tijdens de harddraverij de weg afgezet wo-rdt, waardoor het mogelijk is dat wij ons aanstonds met dit zoo bij uitstek Hollandsche vermaak kunnen bezig' houden. Waren wij oorspronkelijk van plan deze harddrave rij den tweeden dag te houden, de draverij welke mor gen te Purmerend gehouden wordt, noodzaakte ons hiervan af te zien. Dat wij' hiermede goed deden blijkt wel uit het groot aantal paarden dat straks om de prijzen zal me ten, welke prijzen, tot een gezamenlijk bedrag' van J 350, genoemd mogen worden. WaaT de Tageling dus eenigszins anders is geloo- pen, zal ik thans over de tentoonstelling niet veel zeggen en volstaan met mijne vreugde te kennen te g-even over het feit, dat het aantal inzendingen mor gen zoo groot zal zijn. Wel hadden we een grooter aantal inzendingen in de rubriek groenten gewenscht, maar het kan niet ontkend worden, dat we hiervoor nu juist niet in het geschiktste deel van het jaar verkeeren. De tentoonstelling wat later te houden was ons echter niet mogelijk, omdat we dan tegelijk met do groote tentoonstelling in den Haag en andere zouden komen, ook zouden wij met het oog op de verloting, die we zoo noodig hebben, den datum niet kunnen veranderen. Het ligt, vervolgde spr., in mijne bedoeling ook morgen een enkel woord te spreken over de tentoon stelling en de inzendingen, welke dan toch allen ge- exposeerd zullen zijn, en woorden van dank te uiten tot hen die hebben meegewerkt tot het welslagen van deze onderneming. Daarom zal ik nu eindigen met den wensch, dat de op dezen dag te houden harddraverij' goed zal slagen en dat de tentoonstelling een paar onvergetelijke da gen moge verschaffen en zal strekken tot bloei van het meest nuttige in ons volksbestaan, „de Land bouw." Dames en heeren, hiermede verklaar ik de tentoon stelling voor geopend. Leve de afdeéling Ursem en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. De woorden van den heer de Geus werden luide toegejuicht. Op het terrein bevindt zich een flinke tent voor de tentoonstelling van de zuivel- en tuinbouw-produc- ten, alsmede een sierlijke consumptietent. Hoewel het aantal inzendingen niet zoo groot was, gaf het geheel toch een flink aanzien. De bond van znivelfabrikanten kwam uitstekend voor den dag. Waar het echter morgen meer de tentoonstellings- dag is, zullen wij van deze inzendingen ook morgen de prijzen vermelden en volstaan met de mededeeling dat de inzenders van landbouw-werktuigeh flink ver tegenwoordigd waren. Te twee uur nam de harddraverij, welke een zeer spannend verloop had, een aanvang. De keurig in or de gebrachte baan werd door de pikeurs zeer ge roemd. Het aantal belangstellenden werd steeds grooter. Bij het ter perse gaan van ons blad zijn wij nog niet in staat den uitslag te vermelden. Kaar wij vernemen brengt het Kamerlid de heer' de Jong, morgen een bezoek aan de tentoonstelling. KORTE BERICHTEN. Ten Noorden van de artilleriebatterij aan het strand te Scheveningen werd Dinsdag met veel moeite een 13-j'arig logeetj'e uit Deventer uit een diepen kuil uitgegraven, waarin men hem spelenderwijze had be graven. Bij de Amsterdamsche tram wordt, aldus meldt het N. v. N., een proef genomen met een busje, waarin drie kokertjes zijn. Die kokertjes kunnen bevatten vier gulden aan dubbeltjes, vier gulden aan kwartjes en voor een halven gulden aan 21/2 centstukken. De oudste conducteur van elke lijn heeft sedert een paar weken zoo'n instrument. Bij het teruggeven van geld is dit zeer gemakkelijk en behoeft er niet naar geld gezocht te worden. Gistermorgen is aan den Bergweg te Rotterdam gevonden het lijkje van een pasgeboren kind, gewik keld in een courant. In de staatsmijn „Wilhelmina" te Heerlen is de 23-jarige mijnwerker Ummels uit Kerkrade door af vallend gesteente getroffen en gedood. STAATSLOTERIJ. JLaaiste berichten. DE ENGELSÖHE DEFENSIE. LONDEN, 20 Aug. De „Daily Chronicle" ver neemt uit Plymouth, dat volgens het plan, goedge keurd door het comité van defensie, wordt voorge steld de oprichting van vliegstations aan alle ves tingen in het land en versterkte haven-s, zoodra men de noodige -gebouwen en luchtschip-vloten heeft kun nen aanbouwen. Zulke stations zullen worden aan gelegd te Plymouth, Portsmouth en Milfordhaven. Men overweegt de invoering van een volledig stel sel van aeron'autische verbinding tusschen de vloot en het landleger. GESLAAGD. De heer H. Gijswijt alhier slaagde gisteren te Utrecht voor het examen gymnastiek M. O. SCHEEPSBOUW. Van de Scheepswerf en Machinefabriek „'t Honds bosch" te Alkmaar, liep met goed gevolg te water een nieuwe stalen directie-motorsleepboot lang 50 voet, breed 11 voet, diep 5 voet; uitgerust met een „Krom hout" scheepsmotor van 28 P K. en gebouwd voor Amsterdamsche rekening. BENOEMD. 's-GRAVENHAGE, 20 Aug. Benoemd tot leeraar aan de Rijks Iloogere Burgerschool te Alkmaar, de heer K. \V. Walstra te Am-sterdam. VERTROKKEN PERSONEN. M. E. Hunting, zonder beroep, r.c., Schermerweg 28, Haarlem. M. Oudshoorn, huishoudster, geref., Langestraat 33, Alphen, Z.-H. H. Jongejan, huis houdster, n.h., Heiligland 5, Oudendijk. Th. Heertjes, blokwachter II. IJ. S'. M., n.h., Westerwég 14, Cas tricum. Wed. P. de Heus, zonder beroep,, n.h., Ken- nemerstraatweg 80, Heiloo. S. M. E. Wienker, zonder beroep, r.c., Ml ent 20, Tilburg. H. W. van Tienho ven, rechter, n.h., Oudegracht 207, Arnhem. L. G. Kip, kinderjuffrouw, n.h., Oudegracht 297, Arnhem. S. A. II. Netel, dienstbode, n.h.,' Oudegracht 297, Arnhem. H. G. Vos, leerling-machinist, r.c., Gashou derstraat 5, Amsterdam. A. van Duin, zonder beroep, r.c., Verdronkenoord, Castricum. P. de Lang, meu belmaker, n.h., Vogelenzang 23a, Amsterdam. Wed. W. Smit, zonder beroep, n.h., Geest 17, Hoek van Holland. J. M. Hofman, dienstbode, r.c., Laat 102, Amsterdam. A. A. A. v. d. Wal, zonder beroep, n.h., Karnem-elksbuurt Y, Velsen. M. W. Arbeiter, direc trice Industrieschool, n.h., Verdronkenoord 38, den Haag. R. de Vries, grondwerker, n.h., Ak-erslaan 5, Groningen. T. Kaai, d.b., n.h., Paardemarkt 6, Graft. Wed. G. J. Brih'kgreve, zonder beroep, rem., Spoor straat Y5, Arnhem. T. Ploeger, huishoudster, n.h., Omval 41, Limmen. GEVESTIGDE PERSONEN. T. Ree, zonder beroep, n.h., Heiligland 30. J. G. Keler, kellnCr, n.h., Koorstraat 20. J. Zomerdijk, kaasmaker, r.c., Zeglis 3. J. A. Verkuijl, luit. Ind. le ger, doopsg-ez., Steijnstraat 3. H. R. O. van Lieshout, zonder beroep, r.c., Luttik-Oudorp. Biiderbeek, ma- nufacturier, n.h., Snaarmanslaan 15. A. T. P. J. de Vries, zonder beroep, n.h., v. Ev-erdingenstraat 9. G. v. d. Pol, zonder beroep, n.h., Schoutenstraat 24. J. A. Tjaden, reiziger, n.h., Luttik-Oudorp 62. Wed. J. Koster, zonder beroep, n.h., Oosterstraat 29. H. Twisk, d.b., r.c., Kanaalkade 3Y. N. de Groot, pak huisknecht, r.c., Hof 6. M. Somerdijk, zonder beroep, r.c., Westerweg 38. A. v. Hulst, arbeider, ger. k., Limmerhóek 30. G. Hondius, zonder beroep, n.h..

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2