-qu|tenland - fuêrha STADSNIEUWS. zijn huis gooit. De. voorzitter zei een onderzoek toe. de vergadering in comité. TRAMBOTSING. Gijstérnamiddag te ongeveer 5 uur zijn tusschen Rijnsburg en Katwijk twee electrische trams tegen el kaar ingereden. Het seintoe.stei was door een nog niet ontdekte oorzaak defect geworden, zoodat er geen lichtsein werd gegeven, toen de tram van Lei den aankwam. De wagenbestuurder was daardoor in de waan -dat er geen tram van den anderen kant aan kwam. Toen het van weerszijden werd ontdekt, was het niet meer mogelijk te stoppen en werd een bot sing onvermijdelijk. Een der wagenbestuurders kreeg ernstige verwondingen, zijn borst werd ingedrukt en een been gedeeltelijk afgekneld. De andere bestuur der kwam met lichtere verwondingen vrij. De vrij talrijke passagiers kregen geen verwondin gen van beteekenis, doch werden dooreengeworpen en schrikten natuurlijk geweldig. De rijtuigen kregen ernstige schade. Een trambestuurder werd naar het Academisch Ziekenhuis gebracht. De toestand was gisteravond naar omstandigheden redelijk. nigen, mits de prijs voor de gemeente niet hooger is dan die welke de bouwondernemers besteden. De voorzitter merkte op, dat. er geaccoord wordt, B. en W. blijven dc baas. Overeenkomstig het voorstel de Graaf—Zwaan werd hierna besloten. Volgde sluiting der openbare ver gadering. UIT CASTRICUM. De landman S. uit Heemskerk, Vrijdag door de stoomtram AlkmaarHaarlem overreden, is, naar de N.' R. Crt. meldt, in De Deo te Haarlem aan de ge volgen overleden. de UIT KG.MOXJ) AAK ZEE. In de Dinsdagavond gehouden raadsvergadering, welke niet werd bijgewoond door den heer Snoeks, werden na opening der vergadering en lezing' en goed keuring der notulen van de vorige, door de herkozen raadsleden, de heer Conijn en de Graaf, in handen van den voorzitter de vereischt'e eeden afgelegd. De voorzitter heette hierna beide heeren welkom voor de nieuwe 6-jarige periode, 't Is spr. een vol komen genoegen dit te doen, door de welwillende te gemoetkoming, die hij steeds van hen heeft onder vonden en om de aangename wijze van debatteeren. Bij de hierna volgende wethoudersverkiezing, noo- dig door het aftreden van den heer Conijn als raad; lid, werden op den heer Conijn 5, op den heer Groot 1 stem uitgebracht, zoodat de heer Conijn d was herkozen. De heer Conijn zei, nu hem bleek, dat het vertrouwen, dat wel eenlgszins geschokt geweest is, in de laatste twee jaar door hem is herwonnen, gaarne de benoeming' aan te nemen. De voorzitter zeide dat de herbenoeming van den heer Conijn hem teer aangenaam was. Steeds heeft spr. aangenaam met den heer Conijn samengewerkt en nooit, vergeefs aangeklopt, wanneer hij dezen uit zijn drukke werkzaamheden haalde. Zoo heeft spr zeer dikwijls van de technische kennis des heeren Co- «'ijn geprofiteerd en door den ijver, die deze aan den dag legde hem leeren kennen als een goed wethouder en raadslid. De commissie tot nazien der gemeente-rekening had cieze in orde bevonden. Ze sluit met een batig saldo van i 84.12'/a, ontvangsten 41751.525, uitgaven t 41667.40. De commissie maakte eenige opmerkin gen o.m. betreffende de geringe opbrengst van de Hondenbelasting en het hooge brandstoffengebruik iti.de scholen. Wat het eerste punt. aangaat, merkte de voorzitter op, dat op 't oogenblik ruim 30 klach ten berusten bij den Officier van Justitie te Alkmaa terwijl wat het brandstofverbruik aangaat, werd me degedeeld, dat de voorzitter het hoofd der school had verzacht, de onderwijzers mede te deelen, dat ze wat zuiniger moeten omspringen met den brandstof. De voorzitter zou er nog eens over spreken, 't was ook hem bekend, dat de kachels soms 's avonds om 7 of uur nog gloeiend stonden en om vier uur geheel ge vuld waren. •hog merkte de heer Zwaan op, dat volgens een re kening van ruim 6, de heer Middelkamp in Febru ari, toen hij nog raadslid was, gewerkt heeft voor de gemeente, wat. toch in strijd is met de wet. De voorzitter merkje op, dat deze rekening geldt de reparatie van de pomp in het gemeentehuis. Tot tweemaal toe is er een ander' bij geweest, die de ge- heéle pomp wilden vernieuwen. Waar de voorzitter de juistheid van zijn meening, dat het anders kon, wilde toonen, had hij als derde den heer Middelkamp geroepen en deze heeft toen op zijn kosten de pomp hersteld. t Verwonderde spr. daarom, dat de reke ning toch ten laste van de gemeente gekomen is. Nog deelde de voorzitter in verband' met een op merking van den heer Zwaan over de uitbetaling van rekeningen, mede, dat de leveranciers aan de gemeen te te dezen opzichte beslist geen reden tot klagen hebben. Sommigen sturen de rekening' te laat in, anderen foutief, en het gevolg is dat anderen moeten wachten, doordat eenigen tijd1 met af- en overschrij ving wordt gewacht. De voorzitter stelde hierna voor de post uitgaven op de rekening te. verminderen met- het bedrag, dat de lieer Middelkamp heeft gekregen voor de reparatie van de pomp, dit wilde spr. dan zelf betalen. De heer de Groot: vond dit niet goed, had de voor zitter niet doorgezet, dan zou immers de vernieuwing van de pomp hoogere kosten hebben meegebracht voor de gemeente. De heer van Hall vond het ook heter de geheele rekening niet, over te schrijven, de voorzitter kan het dan beter op een andere manier eens vergoeden aan de gemeente. Met algemeen stemmen werd de rekening goedgekeurd, waarop de voorzitter de commissie dank bracht voor hare be moeiingen. Hierna werd de gemeentebegrooting dienst 1914 aangeboden, sluitende met, een bedrag van 43210.39 aan inkomsten en uitgaven. De begrooting lijkt veel op die van 't. vorige jaar, het heffingspercentage voor den 1:1. O. blijft hetzelfde. De begrooting werd ter visie gelegd, ze zal de volgende maand worden behan deld. Bij de rondvraag drong de heer de Groot er op aan voor belaste honden een penning te geven; de voor zitter zag echter in dit stelsel tal van moeilijkheden, beter oordeelde hij het kohier van de hondenbelasting op het bord te hangen, dan kan ieder zien, wie aan geslagen is en wie niet. Dit zal voortaan geschieden. Be heer de Graaf drong- er op aan, om wanneer in Binnen-Egmond de laagste inschrijver is voor stee- nenvaren, dit. aanbod dan niet te accepteeren. Wil men toch zooals nu geschiedt, laat men dan alle ge meentewerk uitbesteden, zei spr. Hij stelde voor cle steenen voor de gemeente benoodigd te laten varen door Egmond-Zeeërs. „De voorzitter verklaarde zich hiertegen, wel voelde hij er iets voor. Is het verschil gering, dan kan af geweken worden van het. gunnen aan den laagsten in schrijver. De heer Zwaan wilde een vasten prijs vaststellen en dan het om beurt, aan de verschillende schippers 86ven, aan blijft het in de gemeente. De heer van Hall verzocht den heer de Graaf zijn voorstel te wijzigen overeenkomstig hetgeen de heer Zwaan wil. De voorzitter stelde voor B, en W. uit te noodigen geen inschrijvingen te houden, maar te trachten met de mensehen in Egmond aan Zee een aceoord te slui ten. He beer de Graaf wijzigde zijn voorstel in den zin van hetgeen de heer Zwaan voorstelde. De heer Conijn zei.le zich hiermee te kunnen voree- U1T YEENHUiXEN. Woensdagnamiddag had in 't lokaal van den heer P. Groot de aanbesteding plaats van liet flabben, rei nigen, kroozen van' ne polderslooten in Veenhuizen. Een gedeelte van het werk werd aangenomen voo: 68 door de heeren P. Pauw en A. Bart, terwijl 3 perceelen door 't polderbestuur aangehouden werden. UIT OU DE-N I E DOR P. Van de ruim 40 personen boven de 70 jaar die in deze gemeente wonen, zullen er vermoedelijk 15 in aanmerking komen voor pensioen bedoeld bij art. 369 der invaliditeitswet. UIT AKERSLOOT. Deze gemeente heeft de laatste dagen weer volop bezoek van Zigeuners die de Al kmaarsche paarden markt hebben bezocht. Het grazen van paarden aan de orde van den dag. Daar het verschil tusschen mijn en dijn ook niet zoo nauw wordt genomen, was het wel t.e wenschen dat wij van deze plaag bevrijd werden. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdagmorgen vergaderde, de Raad dezer gemeen te. Tegenwoordig alle leden. Ka opening der vergadering werden de heeren A. Slot en R. Slot, herkozen leden, beëedigd, waarna de notulen der vorige zitting werden gelezen en onver anderd vastgesteld. Ingekomen was de goedkeuring van Ged. Staten op het besluit tot waterverkoop aan E. Wagenaar. Ingekomen was van de vereeniging Vakonderwijs (Hoofdbestuur) het verzoek om een jaarlijksche sub sidie van j 10. Dit verzoek werd van de hand gewe zen. Eveneens werd van de hand gewezen een verzoek van de afd. Heer-IIugowaard van den B. v. K. O. om herziening der salarissen. De Woningbouw-vereeniging „Broek op Langen- dijk heeft financieele hulp gevraagd voor het bou wen van arbeiderswoningen. De voorwaarden voor het verleenen van hulp worden gelezen en breedvoe rig besproken, waarna tot financieele hulp werd be sloten. Een verzoek van eenige eilandbewoners om plaat sing van een tweeden lantaarn werd goedgunstig- ont vangen. Eveneens werd gunstig beschikt op een adres van de afd. Langendijk van de Eed. Ver. tot afsch, v. alc. dr. waarin om een jaarlijksche subsidie wordt vraagd. Besloten werd 5 te geven. Een staat van ingekomen telegrammen over de maand Juli gal' aan het getal 670. Het ingekomen verslag van de landbouw over 1912 zal bij den Raad cireuleeren. De gemeentebegrooting Werd hierop vastgesteld in ontvangst en uitgaat' op 17698.73%. Hierna slui ting der vergadering. gemeente van de Ked. Ver. tot afsch. van alc. dr. om een Jdeinë subsidie. De heer Bekker. Ze vragen weinig, ze weten wel daUwe het nog graag lusten. De heer de Boer: Denk er om. De heer Bekker: Het is beter dit ronduit te zeg gen, dan hier onthouder te zijn en op een andere plaats te drinken. De heer de Boer: Dit moet u toch zeker nog bewij zen. De heer Bekker: Die bewijzen zijn wel te leveren. De voorzitter stelde voor 5 te geven. Tenslotte werd besloten, het adres aan te houden, om -overeenkomstig een wensch van den heer Kroon nadere inlichtingen in te winnen. De heer C. Hartog, onderwijzer, brengt ter kennis dat hij met ingang van- 1 October zijn dienstplicht- voor 8 maanden moet vervullen, vraagt aan den raad verlof en vergoeding om hem in de gelegenheid te stellen de studie voor de hoofdacte door te zetten. Verlof wordt hem natuurlijk verleend, terwijl op zijn kosten een tijdelijke leerkracht zal worden aange steld. Vergoeding voor studie wordt niet' toegestaan. Verzoek van J. Boon, veldwachter, om zijn emolu menten met het oog op de pensioenregeling hij zijn salaris te voegen en hem tevens een verhoo-giiig van salaris toe te kennen. Het salaris werd met 50 verhoogd. Een adres van de vereeniging van eendenhouders, mede onderteekend door een aantal tuinbouwers om de eenden die tusschen 1 April en 1 October geheel vast moeten blijven, 's nachts los te mogen laten. Dit adres verwekte een lange soms heftige discussie. De voorzitter zegt, dat deze beweging nu van sta dium gaat veranderen, nu ook zich een aantal bou wers voor loslating gaan verklaren. De heer Kostelijk begrijpt niet, dat sommigen hier op geteekend hebben, die veelal een -lans voor vast houden hebben gebroken. Dit noemt spreker zwakfce- ingen. De heer de Boer vindt de toestand treurig. Er wordt in het adres gesproken van een eerlijk bestaan. Is het een eerlijk bestaan. De eenden leven ten koste der tuinbouwers. De jonge eenden worden veel meer losgelaten dan het vorig jaar. De menschen doen precies wat ze willen. Moeten we dan met zulke luidjes nog clementie gebruiken. Spreker is hier ten sterkste tegen. Ze zijn ten schade van den heelen tuinbouw en zou een besluit willen nemen na bes-pre king' in de tuinbouwvereeniging. De heer Slot gelooft dat het beter is het toe te staan. Ze doen een billijk verzoek. Be heer de Boer: Een kleermaker heeft- daar geen verstand van. Jij hebt nooit geen last van eenden ge had, zelfs niet in je tuintje achter je huis. Ik vind het treurig, dat ge u nog in een gesprek als dit kunt mengen. Dit vindt ik beleedigend voor den geheelen tuinbouw. De voorzitter maant spreker tot kalmte. De heer Slot zeideDe Boer is wat scherp in uitdrukking. Ik ben hier geen kleermaker is hier raadslid. Het is altijd een slordig artikel geweest, zeide heer de Boer, er is nooit de hand aan gehouden. De heer Kroon vroeg of het niet te ondervangen was, door ze b.v. van 's morgens 4 tot 's avonds 9 uur vast te houden. De heer Bekker zou een referendum onder de bou wers- willen houden. De heer Kostelijk zou de beslissing willen uitstellen tot de volgende vergadering, waartoe ook werd beslo ten. Ook de heer Greidanus is hier voorhij had echter gehoopt-, dat het de laatste keer was, dat hierover ge sproken behoefde te worden. Alk ik mijn meening ronduit gezegd had, vervolgde spr., had ik hetzelfde van de Boer gekregen, wat Slot- nu gekregen heeft, daarom heb ik me in hoofdzaak stilgehouden- De heer de BoerJa, zeker, en u hadt het gekregen ook. Je hebt me al meer dan eens genomen, doch ik heb er de brui van me langer stil te houden. Ik ben er nu zelf ook. Ik laat me ook niet meer nemen. Het is mooi genoeg. Kog een kleine woordenwisseling volgt, waarna de voorzitter tot -stilte maant. Bij de rondvraag -merkte de heer de Boer op, dat hij gaarne vooraf inzage of kennisgeving zou wenschen van de ingekomen stukken. Men is dan beter voor bereid. Zal rekening mee worden gehouden. Hierna sluiting. zijn ben de UIT ZIHD-SCHARWOUDE. Dinsdagavond vergaderde de raad deze in voltallige zitting. Ka opening door den v-oorzitter werden door de herbenoemde leden Kroon en Bekker de vereischte eeden afgelegd. Tot wethouder werd niet algemeene stemmen herbenoemd de heer J. Kroon. Aan de orde kwam de begrooting voor "1914. Besproken werd het vernieuwen van de straat. B. en W. stelden voor hiervoor 3500 te besteden. Hier mee zal de straat weer goed' in orde zijn. De goede gebruikte steenen zullen in d^Koog worden gebruikt. B. en W. -stelden voorts voor, hiervoor een leening aan te gaan van 3500 tegen hoogstens 5 -met een aflossing van 500 'sjaars. Een dergelijke leening is 7 jaar geleden ook aange gaan^ die nu dus afgelost is. De heer de Boer vroeg of B. en W. de verzekering kunnen geven, dat de straat dan 7 jaar goed is. Van de laatste 7 jaar is ze 3 jaar slecht geweest. Voorzitter Voor dien tijd is hij 27 jaren nog slech ter geweest. De heer Kroon zei, dat er nu veel meer goede stee nen zijn dan toen, dat de straat dus nu veel beter kan worden in orde gemaakt. De nieuwe stukken van toen Zijn 1111 n°g goed. Enkele heeren wilden de straat, geheel vernieuwen en de rollaag wegnemen. De voorzitter was van oordeel, dat dan de H. O, gerust met een flink bedrag mag worden verhoogd. Anders komt men er nooit. De heer Kroon zegt., wanneer de rollagen weg moe ten, het noodig zal zijn een leening aan te gaan van 5000. De aflossing zal dan op een termijn van 10 jaar moeten worden gesteld. De heer Kostelijk wil de straat geheel verleggen. Ze zal dan veel langer goed blijven. De heer Bekker wees op mogelijk meerdere in komsten der gasfabriek ten voordeele van de ge meente. Dit zou ten goede kunnen komen aan de straat. De voorzitter zegt, dat hierop nog in 't geheel niet is te rekenen. Ten slotte werd' de behandeling der begrooting ge schorst, om nader in comité te bespreken. Ter kennis werd gebracht, dat is ingekomen een wijziging op de verordening op den burgerlijken stand, waardoor de zittingen op Zondagen en daar mee gelijkstaande niet anders dan waar dringend noo dig is van half twaalf tot twaalf uur zal worden ge houden. Wat de vleeschkeuring betreft, zal bericht, worden, dat overeenkomstig besluit van andere gemeenten, deze gemeente zal medewerken. De heer Bekker vroeg of een eventueel te benoe men ambtenaar voor een zeker aantal jaren wordt be noemd. De voorzitter zegt, dat dit meestal geschiedt zonder een te bepalen aantal jaren. De heer Kostelijk vroeg of de keurmeester door de gemeenten wordt bezoldigd, waarop dp voorzitter ant woordde, dat. die uit de inkomsten betaald wordt. In behandeling kwam verder een verzoek vah de afd. Langendijk van de vereeniging voor vakonderwijs in West-friesland om een subsidie van 35. B. en W. wenschen evenals het vorig jaar 20 te even, hetgeen wordt aangenomen, liet verzoek van het hoofdbestuur van denzelfden bond om een subsidie van 10 wordt afgewezen. Ingekomen is een adres van de afd. Heer-Hugo- waard van den B-ond v. Kederlandsche Onderwijzers met verzoek de salarisregeling Ln overeenstemming te brengen met billijke eischen. De voorlezing geschiedt onder gelach. De heer de Boer vindt het verkeerd hierom te la- 1 12600, 12639, 12689, 12964, 13090, 13537, 13624, 14335, ehen, hij vindt, het echter ook jammer, dat dit adres 14401, 14455, 14752, 14899, 15241, 15543, 15640, 15735, TOELATIKGSEKAMEK GYMNASIUM. Aan liet gymnasium alhier slaagde gister voor het toelatings-examen tot klasse I: N. F. W. van den Arend, terwijl na voldoend herexamen werden toege laten tot klasse VI: J. H. Heslinga en G. van Hou- weninge, klasse III: J. R. Prins, klasse I: K. van .Ier Heijde en E. W. N: de Regt. HANDELSAVONDSCHOOL. Ka gehouden examen werden toegelaten tot: Klasse I: C. B. Balder, M. Bierman, H. J. Bok, K. Duineveld, K. P. Hendrikse, J. Hes, Hermina Hilck- inan. O. Huiberts, J. Klaver, P. Kroonstiuiver, M. Kueter, Sara Jozina van Meir, A. Kijlmeijer, J. Oudes, O. S. Parrna, S. Sougé, Elisabeth Vergaay, G. J. Wit tenberg, B. H. Wittenhernds, Elisabeth Adrians Wol zak. Klasse IT: K. L. Paleari. Klasse III: (herexamen), G. W. J. de Munk, M. Schenk. 1LAN DELS DAGSCHOOL. Ka gehouden examen werd alsnog tot de 1ste klas se toegelaten: H. Marjot. KAMER VAK KOOPHANDEL EK FABRIEK EK. Onder voorzitterschap van den heer A. Prins Azn. vergaderde gisteravond ten stadhuize de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De vergadering werd niet bijgewoond door den heer Conijn. Ka lezing en goedkeuring der notulen deelde de secretaris mede, dat 31 Augustus aan H. M. de Ko ningin, ter gelegenheid van Haar verjaardag, een te legram met gelukwensch was gezonden, waarop den- zelfden dag een dankbetuiging inkwam. Van den burgemeester was met frankeerzegels ter afdoening ingekomen een aan Z. E. A. gedichte brief van de lirma Krachlock te Miinchen, waarin deze hem verzocht om liet adres voor een huis in E'dam- met kaas en om prijsopgaaf. Besloten werd van de ont vangst van dezen brief kennis te geven aan de voor naamste kaashandelaren hier ter stede en dit ter ken- nisse van dc lirma Krachlock te brengen. De Lima Koorn t-e W leringen vroeg de Kamer om adressen, waar geverfde zeebloemen en zeemos wor den verkocht. Totnuto(e worden deze planten in Duitschland geverfd, de firma Koorn is deze kunst thans ook machtig en .kan daardoor goedkooper leve ren. Besloten werd te informeeren. of, en zoo ja waar, de bewuste artikelen, welke voor lampversiering' gebruikt worden, worden verkocht en dit dan aan de firma Koorn te berichten. Hierna werd opnieuw besproken het aangehouden adres van de Kamér van Koophandel en Fabrieken te V'laardingen. In een adres aan den Minister wees de Kamer op de ernstige klachten, die er van verschil lende zijden worden geopperd tegen de 1 Juli ingega ne bepaling, dat elk collie bestelgoed moet zijn voor zien van een adTes. Dit werkt de oneerlijke concur rentie in de hand. Wanneer de goederen op het Sta ll onsemplaceinent st-aan om m de wagons te worden geladen, worden door concurrenten de adressen afge keken, zelfs reist men naar het eerstvolgend station van overlading om daar de adressen over te schrijven. De Kamer verzoekt om intrekking van deze bepaling. Kog was van een zusterkamer een dergelijk adres ten aanzien van rijwielonderdeelen ingekomen. Ka eenige discussie werd besloten adhaesie te be tuigen. Ingekomen was verder een adres van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Deventer verzoe kende adhaesie aan een adres, waarin om strafbaar stelling- van beleedigingen, aan naamlooze vennoot schappen aangedaan, wordt gevraagd. Volgens de wet is thans alleen beleediging van personen straf baar. KORTE BERICHTEN. - Te Tilburg is gisternacht bij den spoorweg wachter Van Gils een erfenisje van f 400 gestolen. De dader is onbekend. - Dinsdagmorgen is, naar de Tel. meldt, te Loos-1 duinen door de politie een collega, belast met den nachtdienst, gevang»n genomen en naar het huis van arrest in Den Haag overgebracht. De man was over-1 vallen, toen hij ten nadeele van een bleeker wasch- goed ontvreemde. Bij een huiszoeking werd nog veel gevonden waarvan de herkomst niet kon aangetoond worden. Bij een groote naaimachine-firma te Amsterdam zijn in één maand tgds niet minder dan 60 naaima chines verduisterd. Een drietal pakhuisknechts maak ten zich van deze verduisteringen schuldig. Ze zjjn gearresteerd. De lijn Boxtel's-Hertogenbosch, die versperd werd ten gevolge van de treinbotsing te Boxtel, is weer vrjj, B. en W. van Amsterdam hebben, met het oog op de tijdens het aanstaande Koninklijke bezoek aan de hoofdstad te geven feestelijkheden ter viering van het eeuwfeest van het herstel van Nederland's onafhankelijk- heid, besloten ten aanzien van alle winkels in de gemeente ontheffing te verleenen van het verbod om een winkel na het sluitiugsuur voor het publiek geopend te heb ben en wel voor Dinsdag 9, Woensdag 10, Donderdag 11, Vrijdag 12 en Zaterdag 13 dezer. In de goot voor een koffiehuis te Amersfoort j heeft men des nachts eten neergeworpen met vergif vermengd met het blijkbaar doel om er honden van te laten smullen. Niet minder dan zes honden, waar onder fraaie exemplaren, vielen dood neer, na er van gegeten te hebben. De politie stelt een onderzoek in. STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 4 September. 4e Klasse. 4e Lijst. No. 16013, 400. Br ijzen van 65. 597, 835, J05J, 1209, 1233, 1407, 1964, 2025, 2029, 2190, 27M, 3002. 3067, 3080, 3552, 3947, 4190, 4393, 4439, 4751, 5018, 5089, 5219, 5440, 5534, 5640, 5732, 5771, 5831, 6120, 6195, 6348, 6359, 6388, 6428, 6670, 6764, 6803 6872, 6977, 7497, 7699, 7795, 7838 9322, j 10048, 10057, 10062. 10186, 10213, 10320, 10352, 10778, 10819, 11227, 11423, 11565, 11720, 11787. 12205, 12545, nu weer inkomt, Kog kort geleden kreeg' men pluimpje dat de regeling hier zoo goed was. De heer Kostelijk: Ze doen het zelf, ze maken zich zelf belachelijk. Op het adres werd afwijzend beschikt. Ingekomen was een adres van de afd. Langendijk 16190, 16563, 16877, 17232, 17271, 17454, 17500, 17576, 17778, 18069, 18486, 18692, 18828, 18994, 19005. 19008, 19027, 19047, 19746, 19953, 20724, 20954. 4e Klasse, 3e Lijst: 15004 vervalt. De voorzitter zeide er wel iets voor te voelen om adhaesie te verleenen, de heer de Lange verklaarde er .zich voor. De heer Ibink Meienbrink wees er op, dat er veel slechte naamlooze vennootschappen zijn, waartegen terecht gewaarschuwd wordt, terwijl ook de heer Boom hierop wees; er zijn zelfs specialiteiten in het oprichten van naamlooze vennootschappen. Be sloten werd hierna geen adhaesie te betuigen. De rekening en verantwoording van den penning meester over het afgeloopen jaar werd goedgekeurd. De inkomsten hebben bedragen 191.52, de uitgaven 162.81%, batig' saldo 28.70. De rekening 1911 wees een batig saldo van 16.52 aan. De heer Bosman gaf in overweging zich tot B, en W. te wenden met het verzoek om wijziging te bren gen in enkele bepalingen ten aanzien van het verkeer langs de wegen. De tegenwoordige brengen veel last en moeilijkheden mede, vele handelaren weten niet wat ze mogen doen en waf ze moeten laten, De heer Potgieser stelde voor dit punt aan' te hou den tot de volgende vergadering en dan breedvoerig uiteen te zetten, waar de hinder wordt ondervonden. Dit bleek ook in de bedoeling van den heer Bosman te liggep. Het pupt werd dus aangehouden tot de volgende vergadering, De heer Boom wees er op, dat er door melkboeren nogal eens fraude wordt gepleegd met de levering van melk. In Alkmaar is te dezen geheel geen controle, hetgeen een achterlijke toestand is, Spr. gaf in over weging te trachten het daarheen te leiden, dat ook hier een melkcont.role komt. Hij legde een lijstje over van de gewone maandelijksche controle te Enk huizen, hetwelk in de bladen wordt gepubliceerd. Besloten werd dat dit onderwerp mede in de vol gende vergadering een punt- van bespreking zal uit maken. Hierna werd de openbare vergadering gesloten. DE BALKAN. De bevolking van Montenegro heeft den koning bij zijn terugkomst te Kolasjin een triomphantélijke ontvangst bereid. Gedurende het voorbijtrekken van de troepen hield de koning verscheiden soldaten staande, om hen te omhelzen. Tot het leger hield hij een toespraak, waarin hij o. m. zeide: „Op het'slagveld hebt gij de Serviërs'ontmoet, die hun paarden voor Skoetari te wed hebben laten gaan. voor Skoetari, onze oude hoofdstad en het laatste bolwerk van het Turksche rijk. Twintig dagen, nadat we het hadden vermeesterd, heeft Europa ons gedwongen er onze vlag neer te ha len. Nochthans hebben wij er geen afstand van ge daan. Wij zullen onze overgeleverde réchten niet op geven." Te Konstantinopel is gisteren dé Bulgaarsche dele gatie aangekomen en heeft den Sultan om gehoor verzocht. DUITSCHLAND. Heden werd te Sigmaringen het huwelijk voltrokken tusschen Manuel, gewezen ko ning van Portugal, met prinses Augusta Victoria van Ilohenzollern. De gemalin van Manuel zal den titel en den staat eener koningin voeren. Bij het huwelijk werden Port.ugeesche staatsuniforinen gedragen. De voornaamste Portugeesche royalisten zijn te Sigma ringen gekomen. SPANJE. De koning heeft zes ter dood veroor deelden genade verleend Onder hen is Sanchez Al- -

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2