De Landbouwtentoonstelling. ST ADS N I EUWS. Op do 43e algemeene vergadering van den Pro testantenbond, die 28 en 29 October alhier wordt ge- ttnudett. zal waar dv Hervorm in" meldt, prof', dr I„ ai ziju munitie had uitgeput, hij moest zwichten voor de bataljons van het 49e en 72e, die aan den kant van den Schulpweg onwrikbaar stand hielden. De Fransehen, die op hun beurt daarna een charge uit voerden, werden echter tot staan gebracht door het artillerievuur, dat de Engelschen van het strand at onderhielden, ondersteund door dat van de schepen. Aan het hoofd der Bataven, twee bataljons en een escadron huzaren, verscheen Van Damme in goede orde op den Schelpweg. De huzaren, ongeduldig ge worden, voerden een charge uit op de EngeLsche ar tillerie, sabelden eenige j>osten neer en hielpen hun infanterie bij de vervolging van die van Abercromby. Daar wierpen zich de 800 dragonders van Lord Paget midden in den strijd, brachten den aanvaller tot staan, dreven hem terug, ontzette de kanonnen en sloegen, ondersteund door de brigade-Macdonnld, dit van Sehoorl was gekomen, den weg naar het zuiden in. Dat ging dus recht zuidwaarts, door het duin, op Egmond aan Zee aan. Generaal Simon, met de verdediging van dit dorp belast, zette zijn kanonnen op het strand, terwijl Van Damme twee pelotons van de achterhoede verdekt op stelt achter gestrande schepen; van twee kanten he vig onder vuur genomen, blijft Abercromby bij hei vallen van den avond staan. Tot zoover het- relaas van het gevecht in het duin. dat door de Engelsehen, die daar in den strijd wa ren, wel zal gerekend worden als „De Britsche ie torie van Egmont op Zee" Het was echter meer een reeks van. schermutselingen dan het hoofdfeit van den dag. Dezen 2en October werd er weder het zwaarst gevochten te Bergen, tussehen de hoofdkorp sen van de Engelschen en van de Gallo-Bataven. De Kussen hadden woord gehouden en hielden zich dion geheelen dag wat „afzijdig"; alleen de naam „Ber gen" joeg hun reeds de stuipen op het lijf; toen in het middaguur de Hertog van York aan generaal Es sen om 2-000 man vroeg, daar hij met zijn 7 bataljons- te zwak was, om Bergen stormenderhand te nemen, werd dit botweg geweigerd. Het gedrag van den 19en Sept. werd den Engel schen hier n.l. geducht ingepeperd, den geheelen dag door, maar zij hadden revanche genomen. Den vol genden morgen waren zij meester van het terrein, toen de gaUo-bataafsche troepen te 7 uur de kampe men ten verlieten. In den mist verborgen, de wielen der kanonnen met stroo omwonden, verschalkten zij de Engelschen en trokken zij terug op Oastricum. waar zij enkele dagen later opnieuw werden versla gen. Wanneer het ruw weer is in het duin, het opgejaag de zand do oogeu verWlindt, de noordwestser met zwaar gedreun het strand beukt, dan zijn er duinpan nen, tussehen Bergen en Egmond, waar het voor den bijgeloovigen strooper, die daar rondzwerft, om nog andere, redenen zeer onheimelijk is. Dan klinken door den stormwind nog' heen het kanongebulder en het geknetter der geweren; dan verneemt hij nog den hoefslag van rennende paarden; dan is er nog ge- hrieseh en gehinnik; dan i® er nog gekletter van zwaarden en geraas van woorden en stemmen van commando's, geweeklaag van gewonden en sterven den. Dan speelt door dit alles nog de muziek, waar van de wind de tonen meevoert. Wie dat, eenmaal heeft meegemaakt, betreedt zelfs met het mooiste weer met huivering dien hoek. daar ergens hal verwege Bergen en Egmond in hel stille duin. Het is een dertig jaar geleden, dat ik daar Noord waart-s van Egmond meermalen de sporen van den strijd van 1799, voor oogen heb gehad. Na zware re gens vooral werden heele rijen knekels in het uitge spoelde zand zichtbaar, doodshoofden lagen er voor het grijpen, allerlei equipementsstukken staken er tussehen. Was het van de huzaren van Van Damme. of van de dragonders van Lord Paget., of van de Rus sen, die daar 19 Sept. waren heengevlucht, en er door de Fransehen en Bataven van de omringende duinen als „konijnen" werden doodgeschoten?" INBREKERS. Gisternacht is ingebroken bij den melkhandelaav Van der Heyde aan den Ouden Weg bij Haarlem. De inbreker had reeds een kistje met 300 gepakt, dat onder het hoofdkussen der slapende vrouw lag. De vrouw werd toen evemvel wakker, zoodat de man hel kistje moest achterlaten en vluchten. Zijn bezit was nu alleen een zilveren horloge met ketting. De inbre ker werd door den melkhandelaar nog achtervolgd, maar zonder succes. UIT ZUID-SCHAR W OU DE. Ia het lokaal van den heer A. Kist werd tjjdens de kermis een aardig programma afgewerkt. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid", van hier, verleende zijne medewerking op zeer bevredigende wijze, het tooneelstukje „Papa gaf permissie" werd goed ver tolkt en onze bekende dorpsgenoot Cor. Groot had eveneens veel suecss met zijn welgekozen declamaties. Sehinkel's Bioscope was gedurende de kermis steeds uitverkocht. Overigens waren de dansgelegenheden flink bezet en tot besluit hebben heden nog kolf- en biljard-wedstrjjden plaats. UIT WARMENHUIZEN. Aan het station arriveerde gisteravond elf uur de eerste geladen veewagen, komende van Rotterdam en bestemd voor den heer Sneekes te Kalverdijk. Na de opening der groenteveiling op 30 Sept. zal de drukte aan het station door de lading en verzen ding der groenten heel wat grooter worden. Dat z(j zoo UIT OUDE NIEDORP. Beroepen bjj de Ned. Herv. gem. te Oude Niedorp en Veenhuizen den heer K. Nobel Dz. te Geertrui- denberg. UIT HENSBROEK. Ter herdenking onzer honderdjarige onafhankelijk heid zal in Wogmeer een tweedaagsch feest worden gevierd op 28 en 29 Sept. a.s. Verschillende kinder spelen en volksvermakelijkheden zullen dan plaats hebben, terwijl een fanfarecorps het feest zal opluisteren. KORTE BERICHTEN. De Tel. meldt, dat de militaire aviateurs, die aan de manoeuvres deelnemen, voornemens zijn een bezoek aan Amsterdam te brengen en dan op Entos te landen. Te Zevenaar zijn gisternacht t.wee goederentrei nen op elkaar geloopen. Er is vee] schade aange bracht. EEN LEGAAT. Nog meldt de Ned., dat de heer F. Meijer, 22 Juni alhier overleden, aan de diaconie der Ned. Herv. ge meente te Apeldoorn en het Loo een som van f 1300 heeft gelegateerd. PROTESTANTENBOND. Knappert uit Leiden Spreken over kerk en tooneel, en ds. F. H. G. van Iterson over „het verschil tus sehen de vroomheid in de kleinere kerkgenootschap pen en in de „Hervormde Kerk." HET WITTE KRUIS. De afdeeling Alkmaar van „Het Witte Kruis" ver gaderde gisteravond onder voorzitterschap van den heer J. F. Lubbes in het café Central. Behalve het be stuur, was slechts één der 800 leden, welke de afdee ling telt, ter vergadering gekomen. Na lezing en goedkeuring der notulen van den se cretaris, den heer G. Looman, werd de begrooting voor het badhuis over 1914 goedgekeurd tot een be drag van 1879 aan'inkomsten en uitgaven. Onder de inkomsten worden geraamd 3800 kuipbaden a 0.22, 836, 4500 regenbaden lo klasse a J 0.13, 585 en 8000 regenbaden 2e klasse a 0.05, 400. Naar aanleiding van dè begrooting deelde de héér 11. J. Vonk mede, dat het warmwaterreservoir in het badhuis totaal op is en dringend vernieuwing be hoeft. Dan valt er nog een en ander te verbeteren, in liet geheel i9 een bedrag van 18002000 noo- dig, dat bestreden kan worden uit het reservefonds, dat. ruim 2000 groot is. Besloten werd het reserve- geld voor deze noodzakelijke verbeteringen aan te wenden. De begrooting van de afdeeling zelve sluit met een bedrag van 2225 aan inkomsten en uitgaven, on voorziene uitgaven, 41.75. Op deze begrooting, welke eveneens werd goedgekeurd, komt een post van 150 voor voor baden aan onvermogenden. Een post voor dit doel uitgetrokken, is ook reeds eerder op de begrooting voorgekomen, maar in verband met de weinige belangstelling, welke aan den dag gelegd werd, weer geschrapt. Thans zal nog eens worden getracht om het beoogde doel te bevorderen. Naar aanleiding van dezen post van 150 deelde de voorzitter mede, dat het bestuur aanvankelijk het plan bad het volgend jaar ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der afdeeling een feest te organisee- ren, waarvoor al een 1000 is gereserveerd. Een feest commissie is al benoemd, doch het bestuur ziet er een moeilijkheid in een feest te organiseeren, dat. ten bate van de afdeeling komt. Het bestuur zou daar om van een feest' willen afzien, maar in plaats daar van iets blijvends willen stichten. Graag had hel een inrichting aan het badhuis, waardoor het moge lijk wordt de gelegenheid voor schoolbaden op ruimer schaal open te steilten. Bij onderzoek bleek hiervoor te weinig grond te zijn. Wil de gemeente de zaak- eens ter hand nemen, dan wil de afdeeling' gaarne de plannen helpeh verwezenlijken. De begrooting van „Huisverzorging" werd vastge steld tot een bedrag van f 700 aan inkomsten ë00 van leden en begunstigers en f 100 subsidie van hel W. Kr.) en uitgaven 30 bureaukosten, 670 vooi hulp aan gezinnen. Mevr. Aukes deelde mede, dat de vereeniging nog steeds hulp heeft kunnen verle.enen, hoewel het moei lijk gaat verzorgsters te vinden. Ook het vinden van geschikte bezoekdames is verre van gemakkelijk. De begrooting van de commissie tot bestrijding der tuberculose, onderafdeeling van het Witte Kruis, welke commissie bestaat uit de heeren Straver, Eor- mijne, Pameijer, bloksbergen, Cohen Stuart, Leg'uit en Lubbe, was niet ingekomen, wat. den voorzitter deed opmerken, dat de secretaris-penningmeester van de commissie, de heer Hoksbergen, niets uitvoert, het gerucht gaat, dat de menschen op het betalen moeten wachten. Spr. had van den heer Hoksbergen vernomen, dat hij het zeer druk heeft en hem toen geadviseerd de begrooting, welke de tweede helft der maand Augustus moest worden ingediend, te maken en ontslag' te nemen. Op een dezer dagen gezonden brief, waarin de heer Lubbe, den heer Hoksbergen op de gevolgen der nalatigheid wees, zond deze bericht, dat de heeren Pameijer, Degenaar en hij ontslag' ne men en dat dr. Straver de vereeniging zal ontbinden. Dr. Degenaar is echter sinds Januari al geen lid der commissie, zoodat de secretaris-penningmeester niet van de samenstelling op de hoogte blijkt te zijn. Nog nooit zag de voorzitter een zoo onnoozele opvatting van de taak van een commissie als hier. De nieuwe secretaris-penningmeester heeft 't heele jaar nog geen vergadering uitgeschreven. De commissie is van geen gering belang', ze krijgt subsidie van gemeente, rijk en provincie en het is thans lieelemaal niet be kend hoe het er mee staat. De heer Vonk kwam ook tot de conclusie, dat de commissie haar taak schromelijk heeft verwaarloosd. YV anneer tijdig- de jaarlijksche aanvraag om de sub sidie van J 500, welke van het Rijk genoten wordt, alsmede om de 30Ö|^in de gemeente, hetgeen vóór 1 Mei had moeten geschieden, had plaats gehad,danzou de commissie thans niet zonder geld kunnen zitten. Spr. oordeelde persoonlijke aansprakelijkstelling ge- wenscht. De voorzitter noemde het zonde, dat 'een belang rijke vereeniging met een gemiddelde jaarlijksche uit gave van J 2500 zoo wordt verknoeid. Besloten werd in den loop der volgende week een gecombineerde vergadering te houden van het be stuur van het Witte Kruis met de commissie, op een door de commissie te bepalen dag. Men zal zich hieromtrent tot dr. Straver wenden. De heer Vonk zeijle bij de gebleken nonchalanct voorloopig de subsidie van 500 niet te zullen uitbe talen, terwijl de hec'i Looman zal berichten op deze wijze geen gebruik te kunnen laten maken van den ontsmettingsoven. Tot leden van de commissie tot het nazien der re kening en verantwoording van de afdeeling en haai stichtingen over het jaar 1913 werden gekozen de heeren P. de Lange P.Bz., J. G. Potgieser en D. de Raat. Tot bestuursleden werden herkozen dé heeren J. E. Lubbe en H. J. Vonk en in de plaats van mej. M. Ar beiter, die wegens vertrek bedankte, gekozen mevr. L. Brunner-Bronwer, di.e d.e benoeming zal aanvaar den. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergade ring, welke 30 September te Amsterdam gehouden wordt, werden gekozen de heeren Lubbe en Vonk, ter wijl de heer Looman als eerelid van het hoofdbestuu; ook deze vergadering zal bijwonen. Tot lid van de commissie voor het Badhuis werd herkozen de heer P. de Lange P.Bz. Inzake de plannen tot stichting van een bad- en zweminrichting deelde de voorzitter mede, da't hel bestuur het oog heeft op een geschikt terrein aan het eind van de Hoornsche Vaart bij den Munniken- weg. Het stuk land, dat tegen den dijk ligt, is van den heer Groot, Westdijk, die voor het land van ruim 1 H.A. J 3500 vraagt. Er is ongeveer 0.6 11.A. noodig; de heer Eecen heeft zich bereid verklaard, eventgeel het resteerend-e land te koopen, om het bij zijn daar Jjggenden grond te voegen. Met een benzi- ne-motor moet kunstmatig stroom worden verkregen. Een onderzoek naar foef, water zal worden ingesteld en de heer Looman zal weer aan het teekenen gaan, om een plan voor een bad- en zweminrichting voor mannen en vrouwen te ontwerpen. Eenigen ter ver gadering' waren van meening, dat de vorige vergade ring besloten was: komt er een bad- en zweminrich ting. dan zal het één zijn voor mannen en vrouwen; de heer Looman was van andere meening. Blijkt, dat er niet genoeg waarborgen zijn voor een gunstige ex ploitatie eoner dergelijke inrichting (waarin do hee- re» Looman en Vonk ee® zwaar hoofd bleken te heb ben), dan mag, aldus de heer Looman, niet gewacht worden met het stichten van een inrichting voor mannen; in het maken van eeu plan ingevolge het be sluit. der vorige vergadering zag de heer Looman niet het besluit om per sé een inrichting voor mannen en vrouwen te stichten, welke meening, in verband met de besprekingen der vorige vergadering, bestrijding vond bij mevrouw Aukes en den voorzitter. De lieer II. W. Frese gaf in overweging ter gele genheid van het 25-jarig bestaan der afdeeling- op 28 April a,s. het tuberculose-museum te exposeeren. Be sloten werd de voor de feestviering benoemde com missie nog' niet te ontbinden, hoewel het bestuur het wenschelijk bleef oordeelen geen kosten te maken. Hierna werd de vergadering gesloten. Een' stralende herfstdag de afdeeling Alkmaar van de Hollandsehe Maatschappij van Landbouw is wèl gelukkig! Gelijk de Troonrede elk jaar een „welvaarts-ove'r- zicht' geeft, zoo heeft men alle jaren ook aan deze afdeeling een overzicht te danken van de welvaart op het gebied van landbouw, veeteelt, tuinbouw, zuivel I en groente-cultuur in de bevoorrechte omgeving van Alkmaar. En het is dit jaar een van grooten bloei getuigend overzicht dat stedelingen en dorpsbewo ners wordt aangeboden in den vorm van een tentoon stelling der producten. Kom op de Kaasmarkt, waar niet enkel de mooi- opgepoetste kaasjes op het plein liggen uitgestald, maar waar ook het puikste, dat de veestapel kan opleveren is tentoongesteld kenners verzekerden unaniem, dat de collectie dit jaar buitengewoon was. En als om strijd worden de schapen op den Dijk als „zeldzaam' geroemd en levende bewijzen genoemd van het feit, dat er dit jaar „volop" was, Ook de varkens op de Nieuwealoot zijn van superieure kwali teit. En wat de groenten en het fruit bet'relt de Korenbeurs was schier te klein om alle voortreffelij ke inzendingen te bevatten! Is over het geheel voor den leek deze tentoonstelling aan hare voorgangsters gelijk de kenners, die de kwaliteit kunnen appreci- eeren, denken daarover anders en gunstiger 1 zij hebben op de Korenbeurs vooral eenige afwijkingen gevonden. In de eerste plaats de inzending ter opluis tering van de gemeente, die naast de heeren Teerink. Haakman en Van Kessel voor een fraaie versiering heeft zorg gedragen en wel door een mooi bloemen perk met fontein. Dan kon men een buitengewoon uitgebreide en fraaie inzending bewonderen van de nieuwe Maatschappij „Zaadhandel," firma Boot en Kluft, waar veel nieuws te zien viel, op keurige wijze uitgestald. Deze firma, die den bezoekers de zin spreuk voor oogen hield „waar de land- en tuinbouw bloeit, de welvaart grpeit" stelde drie medailles be schikbaar, welke toegekend werden aan de inzendin gen van de Handels- en Tuinbouwvereenig'ing „Alge meen Belang," van den heer J. Zaadnoordijk, beiden alhier en J. J, Kloosterboer te St.-Pancras. Reuzenkomkommers, fijne groenten, mpoie bloemen, prachtig fruit trokken ook nu weer de aandacht, ter wijl „bijen een steeds graag gezien nummer vormen. Ook de boter was ditmaal hier tentoongesteld. Op de Korte Nieuwesdpot en het Hof waren behal ve varkens en pluimgedierte, weer de inzendingen ter opluistering geplaatst. Daar ware® dikke varkens van Gebr, Beumer te de Rijp de heer Stadegaard te Mannenhuizen zond voor deze rubriek ossen in. mr. A. M, de Lange een bok en de heer P. Bakker te Heilo een heele collectie kalkoenen, P, Schermer marmotten - groote trekhonden en lieve dameshond jes van den heer Jb. Brands, mand- en rietwerk van den heer G. de Boer, Velo-waschmacliines - van den heer Tjaden, een uitgebreide verzameling werktuigen en gereedschappen, blinkende zadelmakersartikelen van den heer J. Lind Azn., Hollandsehe waschmachi- nes van den heer Dekker, kuipersartikelen van den heer O. Kaal, landbouwwerktuigen van het Land- bouwhuis en van den heer V. S. Ohmstede Jcz., mo toren in werking' van den heer P. Goede Azn. en een menigte rijtuigen van de firma wed. J. Asjes, Jae. Met Heer-Hugowaard en Joh. Mammen te Oterleek, Er was voor deze rubriek nog' wel plaats over. In het bijzonder heeft het ons verwonderd, dgt er hoege naamd niets was op het gebied der electidciteit. Na de electrificatie toch had men mogen verwachten, dat er ook toepassingen va® den stroom op landbouwgebied werden getoond, werd gedemon streerd hoe verschillende landbouwwerktuigen door electidciteit kunnen worden gedreven. Een derge lijke inzending zou stellig wel succes gehad hebben. Vooral omdat het gunstige jaar en het prachtige weer veel menschen naar de stad gebracht hadden. Reeds vroeg bewoog zich in de straten, waarvan en kelen bevlagd waren, een talrijke menigte. Ouderge woonte werd de tentoonstelling klokslag elf geopend door den voorzitter, ditmaal de heer Govers. Deze opening blijft altijd een aardig moment. Dan scharen de bezoekers zich in breeden kring om bestuurs- en commissieleden en enkele gasten, die zich yoor het Waagplein hebben opgesteld en dan houdt de voor zitter een toespraak, waarbij hij zijn stem uitzetten moet, om zich verstaanbaar te maken. De heer Govers sprak pngeveer aldus: Wanneer ik als voorzitter van de, afdeeling Alk-I maar der Hollandsehe Maatschappij van Landbouw I uwe aandacht vraag, dan dpe ik dat ip de allereerste I plaats om hef bestuur va® deze gemeente hartelijk I welkom te heeten van deje plaats, waar wij gewoon I zijn in September p®z® tentpppstelling' te prganisee- I ren, die bijna elk jaar piet succes is bekroond gewor- I den. Toch heeft meer dan eens bij ons de vraag voorge- I zeten of wij nu niet een échec zouden lijden, en wel I omdat de kranten vol van tentoonstellingen staan en I omdat de groote Landbouwtentoonstelling' te den I Haag veel zou terug houden. Ook was het al wat laat in den tijd en hadden wij I dus redenen om slecht weer te vreezen, maar noch I het een noch het ander is gegrond gebleken. •Het is alsof ons bewezen moest worden, dat wij om I nooit meer bevreesd behoefden te maken. Wanneer I wij toch rondkijken dan zijn wij overtuigd van de I groote belangstelling voor de Al'kmaarsche Land- I bouw tentoonstelling. Kijken wij ten Oosten op de I Korenbeurs, dan zieji wij dat het daar overvol is. I Ten Noorden op de® Dijk ont.brepkt fyet ook niet aan I inzendingen, wat te® Westen pp de Nieuwesloot I evenmin het geval is en hier pp het middelpunt, het I Waagplein, heeft mep een gropte inzending van I prachtig vee, Voor bet. schoone weer hebben wij in de allereerste I plaats dankbaar te zijn jegens Moeder Natuur en in I de tweede plaats jegens het bestuur dezer gemeente I voor de betoonde medewerking, daarom een woord I van dank aan 't dagelijksch bestuur voor de royaliteit I in dezen steeds aan den dag' gelegd door het afstaan I van het terrein en den financieelen steun. Spreker bracht voorts dank aan dé regelingscom- I missie, aan de juryleden, aan de inzenders, aan de fir- I ma's, die medailles beschikbaar hadden gesteld, aan I de feestcommissie, aan de politie, aan de burgerij I voor den financieelen steun, aan de pers en aan zijn I medebestuursleden. In Verbapd ippt zijp aftreden I zeide de heer Govers: Wel valt mij het heengaan als vpqrzitter niet zoo I zwa-ar, omdat ik weet vervangen te kunnen worden I l door een voorzitter met meer bekwaamheden dan die I welke ik bezit, maar toch valt het mij zwaar als be- I stuurslid afscheid te moeten nemen, om de aangena- I me samenwerking welke ik steeds heb ondervonden. I vonden. Voor die samenwerking zeg ik u dan ook mijn har- I telijken dank en ik hoop dat die samenwerking zal I blijven en U in de toekomst zal aansporen om, zoo I mogelijk reeds het volgend jaar, deze tentoonstelling I op grooter schaal te organiseeren. Ik hoop dat deze I tentoonstelling moge leiden tot bloei van den Land- I bouw en tot heil van onze afdeeling in het bijzonder. Hiermede verklaar ik deze 33st,e tentoonstelling I voor geopend." Luid applaus en fanfares klonken na deze toe spraak, een marsch werd ingezet en daarna werd de tentoonstelling in oogensehouw genomen. In den namiddag hadden zich honderden en nog eens honderden naar den Bergerhout begeven, waar omstreeks half drie de deelnemers aan het concours hippique, voorafgegaan door bestuurs- en commissie leden in landauers en de muziek van het stedelijk muziekkorps aankwamen. De stoet, met vele aardige spannetjes, had men opgesteld bij den heer Schermer - horn buiten de Friesche Poort en trok op den omme gang terecht veel bekijks. Op de gewone wijze werd nu door de deelnemers in den schoonen Bergerhout gereden, om de jury, bestaande uit de heeren J. "W, H, Geerlings van Purmerend, J. de Veer van Schagen en P. Kaan Dzn., van A. P. Polder, gelegenheid te geven de paarden te monsteren. Er waren 16 deelnemers n.l. 1 Jb. Plevier, Orsem2 Jb. Govers, Schermeer 3 P. Blom, Oudorp; 4 S. Hoogvorst, Sehoorl5 J. Hoogvorst, Sehoorl; 6 Jb. Stroomer, Oudorp; 7 Alkm. Rijtuigm., Alkmaar; 8 J. Wessel, Purmer; 9 J. Kraak man, Akersloot; 10 N. Kruger, Zijpe; 11 P. Donker, Beemster; 12 A. Kruyer, Zijpe; 13 H. Mulder,Heilo; 14 J. Bruin, Egmondermeer15 W. Rol, Medemblik 16 N. L. Berger, Bergen. Bij de eerste ronde, welke kwart na drie eindigde, vielen uit de Ns. 1, 2, 4, 5, 11, 13, 14 en 16. Na do tweede ronde vielen uit 7, 10 en 12, waarna no. 8 de le prijs, no. 6 de 2e pr. en no. 9 de 3e. prijs behaalde. De prijs voor het schoonste geheel werd toegekend aan no. 3. Naar het weer zich laat aanzien zullen de open lucht-concerten (van 6—8 en van 9.30—11.30 op het Hofplein), de gondel vaart van verlichte en versierde vaartuigen (van 89 uur van den Eilandswal al) en het vuurwerk (precies 9 uur) eveneens uitnemend slagen. LIJST VAN BEKRONINGEN. A. Rij stieren van zuiver inl'andsch ras, Stieren, geboren in 1911. Ie pr. Eokver. Beemster. Stieren, geb. ip. 1912. le pr. E. A. F. Gronmnan, Wieringerwgard, 2e pr. Fokver. Noord-Zijpe, 3e pr. D. Zwagerman, N icuwe-Nic-dorp, eerv, verm. D. Ho- getoorn, Noord Beemster, Stierkalveren, geb. in 1913. la pr. P. Jonges, Beemster, 2e pr. Js. Ruijter, Ooster-Blokker, 3e pr. G. Glijnis, Oterleek, eerv. verin, dm, Blaauboer Kz., Barsingerh'orn. B. Vet vee. Vette koeien (afgewisseld). le pr. C. Kooij, Harenkarspel, 2e pr. H. Spaans Cz., Bar- singerhorn, eerv. verin. J). ,1. Govers, Alkmaar en Joh. Boots, Beemster, Vette koeien (niet afgewisseld), le pr. A. H. Doets, Hoorn, 2e^ pr. A. Noome, Westdijk, Alkmaar, eerv. verm. Jb. Koning, Zuidschermer en A. Noome, Westdijk, Alkmaar. V ette schotten, le pr. H. Spaans Cz., Barsinger- horn, 2e pr. J. de Veer, Schagen, eerv. verm. J. Kos ter, Oosthuizen, C. Reine Ga., Beemster en S. 'N. Zuurbier, Ursern. Vette kalveren, le pr. ,1. Ligthart, Abhekerk, 2e pr. H. Kooij, Dirkshorn. G. Melkvee. Melkkoeien, gekalfd hebbende vóór 1 Mei 1913. le pr. E. Dz. Govers, Alkmaar met ine daille, 2e pr. Js. Ruijter, Ooster-Blokker, Melkkoeien, geboren i® 1910 (twinters), gekalfd hebbende vóór 1 Mei 1913. le pr. Js. Ruijter, Ooster- Blokker, 2e pr. P. Jonges, Beemster, eerv. verm. Js. Ruijter, Qoster-Rlokker, Melk vaarzen, geboren in 1911, gekalfd hebbende vóór 1 Mei 1913, le pr, Js, Ruijter, Ooster-Blokker, 2e pr, P. Jonges, Beemster, eerv. verin. Js. Ruijter. Ooster-Blokker, Herfstkal'vers of dikke koeien, vóór 1 December 1913 moetende kalven, le pr. D. J. Govers, Alkmaar, 2e pr. J. de Wit, Rinnegom, eerv. verm. Wed. A. v. .L Horst, Schagen en P. de Wit Beemster. Herfstkalvers of dikke koeien, niet. afgewisseld, vóór 1 December 1913 moetende kalven, le pr. P Kramer Cz., Stompetoren, 2e pr. E. Brouwer, Nieu- we-Niedorp. Kalfdragende Schotten, geboren in 1911, voor 1 December 1913 moetende kalven, le pr. P. Jonges, Beemster, 2e pr. P. Henneman, Schagen, eerv. verm! C. Kooij, Harenkarspel. Kalfdragende vaarzen, geboren in 1912. le pr. P. Jonges, Beemster, 2e pr. Js. Ruijter, Ooster-Blok ker, eerv. verm. J. Covers, Stompetoren en Js. Ruij ter, Ooster-Blokker. Kuikalveren, geboren na 1 Januari 1913. le pr. P. Jonges, Beenister, 2e pr. dezelfde, eerv. verni. Js. Ruijter, Ooster-Blokker. E. Wolvee, Fokschapen, type Tesselseh. Zicht baar geworpen hebbende, 4 stuks, le pr. A. de Graaf, Anna Paulowria, 2e pr, K. Dekker, Oterleek, eerv. verin. Leo Koning, Oosterend, Texel en A. de Graaf. Anna-Paulowna, Fokschapen, type Wensleydaie, zichtbaar geworpen hebbende, 4 stuks, le pr. D. Hogentoorn, Noord- Beemster, 2e pr. S. N. Zuurbier, ünsern, eerv. verm. D. Hogentoorn, Noord-Beemster. Ooilammeren, type Tesselsch, geb. in 1913, 6 sf. le pr. 11. Spaans, Barsingerhorh, 2e pr. Leo Koning. Oosterend Texel, eerv. verm. A. Slikker, Schagen en A. de Graaf, Anna-Paulowna. Ooilammeren, type Wensleydaie, geb, 1913, 6 stuks, le pr. W. Schermerhom E'z., Z. en N. Schermer, -2e pr. K. Baltus, Alkmaar. 2 eervolle verm. D. Hogen tporn, Noprd-Beemster. Beste fijnste vette Schapen, geb. in 1912, 10 stuks, le pr. I). J. Govers, Alkmaar, 2e pr. G.. Borst, Scher meer gem. Oterleek, 3e pr. J. Bleeker. Oudorp, eerv. verm, G. Sehoorl, Eenigenburg. Beste fijnste Overhouders, geen rammen, geboren in 1913, 10 sfuks. le pr, Jb, Koning', Zd.-Schermei, 2e pr. IJ, Oldenhurg Nz., Alkmaar, 8e pr. W. de Geus, Ursem, eerv. verm. A. Slikker, Schagen. Ram. type Tesselsch, geb. in 1912 of vroeger, le pr. A. Brommer, Schermeer, Stompetoren met me daille, 2e pr. J. Kooij Pz., Beemster. Ram, type Wensleydaie, geb. in 1912 of vroeger, le pr. W. Groot Jbz., Starnmeer, 2e pr. D. Hogetoorn, Noord-Beemster, eerv. verm. K. Baltus,. Alkmaar. Ram, type Lincoln, geb. i® 1912' of vroeger, te en 2e pr. E. A. F. (Ironeman, Wieringerwaard, eerv. verm. J. Kooij Pz., Beemster. Ramlam, type Tesselsch,. geb. in 1913. le pr. W. Schermerhom Ez., Z. e® N. Schermer, 2e pr. Leo Ko ning, Oosterend, Texel, eerv. verm. J. p Bremer, Sehagerbriig, Z'ópc, Ramlam, type Wensleydaie» gek in 1913» le pl; D, Hogetoorn, Noord-Beemster, 2e pr, S, H. Zuur-

Alkmaarsche Courant | 1913 | | pagina 2